De Fabrieksrook. H. SCKIPPER, Oudegracht 12, Tel. 339 ProYlnciaal SloxnvB TEPILLETOM. Telegrammeii van heden Ingezonden Mededeelingen G0EDK00PE GROENTEN enz. Stadsnleuws KENNISOEVINCX Het HOOFD van het Plaatselijk Bestuur te ALKMAAR brengt, op grond van artikd 1 der Wet van 22 Mej 1845 (Staatsb ad No. 22) ter kcnnis der ingezetenen, dat bij hem inge- komen en aan den Ontuanger der Rijks Di- recte Belastingen binnen deze gemeente ter invordering is overgegeven HET KOHIER DER PERSONEELE BELASTINO No. 2, voor bet dienstjaar 1920, executoir verklaard door den Dtrecteur der Directs Belastingen in Noordholland 1s Am sterdam den 5en Juni 1920, dat ieder verplicbt is zijn aanslag, op den bij de Wet bepaalden voet, te voldoen en dat heden ingaat de termijn van zes weken binnen welken daartegen bezwaarschriften kunnen worden ingediend. Alkmaar, den lOen Jun! 1920. Het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur voomoemd, W. Q WENDELAAr. handelingen daaromtrent in een gevorderd stadium verkeeren. HET HOOOOVENBEDRJIJF. Het gerucbt loopt dat op adviea van den heer Cox, vroeger tecbniscb leider van de Ko- ninklijke Nlederlandsche hoogovcns- en ataal- fabrieken, zou zijn afgezien van de oprich- ting van bet hoogovenwerk bij IJmuiden. Dit is volkomen onjuist. Ondanks de voortgezette stijg&g der materia alprijzen zal met de uit- voering der projecten van de maatschappij een aanvang worden gemaaktmen zal even- wel, in verband met de onzekerhedd nopens mater uaallever in gen, niet het geheele werk in etna uitvoeren, doch partieel. DE HIJKE MERK. in het begin van dit jaar is door de Ned. Herv. Gem. te Steeawijk bcsloten, teneinde de hooge uitgaven, die niet door de inkomsten gedekt konden worden, te bestrljden, een tijde- fljke belasting in te voeren. Op grond ,.dat de kerk rijk is en veel bezittingen beeftr, keu- ren vele leden dezen maatregel af en weigeren dan ook nu men dezer dagcn met de inning dier belastinggelden is begonnen, te betalen. Blijlven deze leden weigerachtig, dan zullen zij in recb ten vervolgd worden. EEN MELHO0RLGO. Mien schrijft uit Amersfoort: Nadat voor de melk hier gerudmen tijd den hterprijls van 18 cent had gegolden werden eenige weke« gelede- ,^zen prija in het alge- meeni j.^-educeero, tot 14 cent. Deze aislag is echier van betrekkelijk kor- ten duur - si Immers gisteren kregen de Amerefooischc ..uismoedere bij het rondbe- zorgen der melk de mededeeling dat de melk mef ingang van dien dag verhoogd was tot 18 cent. iDe ontevredenheid was groot. De oorzaak bleek, dat in 'n in't begin der afgeloopen week gehouddn vergadering van melkveehouders besloten was dat laatstgenoemden aan de slij- ters den eisch zouden stellen de rnelc voor 14 cent per liter in te koopen waardloor de Amerefoortsche melkfabriek „Amersfortia" genoodzaakt werd1 de melk voor 18 cent te verkoopen, welk voorbeeld door de andere melkverkoopers met graagte gevolgd werd, uitgezonderd een die den prijs op 16 centen bracht. (Het bestuur der Alg. Consumenten-Vereeni- ging raadt thans zijn leden diingend aan, zich te verzetten tegen de ongemotiveerde prijisopdrijving door geen of zoo weinig mo- gel ijk melk te koopen tegen den verhoogden priis. Dit advics werd in sommigc wifken in zoo vcrre gevolgd dat de huismoeders daar een- parig weigcrden melk tegen 18 cent per liter tc bctrckkcii. Het gevolg hiervan was, dat heden „Amers- tortia" den prijls woder terugbracht op 14 ct. IDs. T. B. NETEEENBOS. 'Da Netelenboa is hoofdredacteur geworden van een nieuw weekblad „De Zeeuwsche Leeuw", bij! de firma Altorffer te Middel- burg verschijnende. GESTOORD MWAKZALVER&- SPREEKUUR Oe politic te Amsterdam heeft een onver- wacht bezoek gebracht aan een lokallteit op het Damrak waar een kwakzalver uit Leiden zijn spreekuur hield De wachtkamer was overvuld met patifcnten", mannen, vrouwen tn kinderen. Zij! overviel den wonderdokter toe hij bezig was een „patifint" te onderzoeken. Instrumenten en ^eneesmiddelen" werden Ln beslag genomen, dolrter cn bezoekera daar- na naar het politiebureau geleid1 waar van een en an der preces-verbaal werd ©pgemaabt. UIT IHE ILOO. Het is weer voorbij, het schoolfeeat. Reeds dagen van te voren waren die kinderharten er van vervuld, was het een onderwep hunncr gcsprekken Het Is voorbi|, en mag even a la vorige jaren, weer uitstekend geslaagd heeten. Nadat de ruim 360 kinderen hondig tn de, bewegen om voor hem te spelen. Verwacht uw doch ter de piano spoedig terug?" our hat tsgatetei van Booth rarkmjws 81) „Ik heb daar nooit van gehoord. Maar ik zou denken dat het er diet veel toe doet of hij dat is of niet als hij miss Vertices maar kan ipele teru^ „Ik geloof niet dadelijk. Mr. Sheridan kwam gistcrcnavond om haar te hoOren spe len, omdat zij had afgesproken met den dat wil zeggem de vleugel zou vanmiddag getransporteera worden. Hij scheen bijna weer gezond." „Ja knikte Sibyl. (rZijn vader wil hem weer aan het werk zien te kriigen." .,Hij schijnt zeer teer, zei mra. Vertrees. „Ik zou niet denken, dat hij veel weerstands- vermogen heeft, evenmin lichamelijk als Zij hield even op en voegde er toen opgewon- den over haar eigen handigheid bij: „als geestelijk". „0 geestelijk <s Bibbs volkomen in orde" zei Sibyl op een eigenaardigen toon. Volkomen vroeg mrs. Vertrees adem- looa te kort in aantal ztjbde, wagens waren ^e- plakt" nam de tocht een aanvang. Den atraat- weg langs, de Hout door, werdl koera gezet naar Bergen en vervolgens naar Schoorl, het doel van de reis. Dit heerlijke riitoertje bracht de kinderen spoedig in een ecnbe feeststem- ming en eenl gejuich ging op toen om 11 uur het nooge duin in Schoorl werdl bereilkt. In enkele oogenblikken waren de wagena verla- ten en haastte de jeugd zich naar het zoo lang verbeide duin, om zich daar naar hartelust te kunnen vermaken. En vermaakt hebben zij zich. Draven en glijden, stoeien en ravotten, onvennoeid. En dan nog de heerlijke speel- ituin met zijn draaimolens en schommels. De vreugde was algemeen. De verstrekte versna- peringen zorgden er voor, dat steeds nieuwe fcracht werd opgedaan. Doch aan alles komt een einde, ook aan een schoolfeestdag en zoo werd dlan om 4 uur de terugreis aanvaard over Bergen en Egmomd naar Heiloo iHet was een heerlijke dag. Een woord van hulde aan de Commissie, die zich zoo inge- spannen heeft, om den1 kinderen zulk een ge- □oeglijken dag te verschaffen. UIT BERGEN. Nu de zomer nadert zullen wij weer eens en wel met meer nadruk dan te voren berocp doen "op het verstand en het rechtsge- voel van het wandelend publiek. Terwijl op bijna alle andere plaatsen de duinen gesloten zijn voor het publiek, heeft de eigcaaar der Berger duinen en bosschen, de heer van. Reenen, burgemeester, ge- meend, zijne duinen en bosschen zonder aan- zienliike schade te kunnen openstellen voor liefhebbere van wandelen, door het uitreiken van toegangskaarten, die kosteloos verkrijg- baar zijn en waarop vermeld staat, wat de wandelaars moeten nalaten, ten einde de dui nen niet te doen verstuivem en het verdwijnen der duinflora te voorkomen. Deze proef is totaal mislukt De wandelaars houden zich, enkelen uil zonderd. helaas niet aan de condities, welke zij de toegangskaart ontvangen hebben, sonunigen, omdat zij blijkbaar de noodzake- lijkheid dezer bepalingen niet begrijpen, an- deren omdat zij onverschillig zijn voor het alr gemeeni belang en voor de schade, die zij! aan net eigcndom van een ander toebrengen. In plaats van het op prijs te stellen, dat de duinen voor hen open staan en dit te toonen door zich aan de bepalingen te houden, bege- ven zij zich steeds buiten de wegen, zij ver- nielcn.het dunne laagje groen, dat net zand op zijn plaats houdt, zij vertrappen de koet- bare helmbeplantingen, overal klimmen zij de duinhellingen op en loopen of glijden deze weer af Zij wringen zich zelfs door onder het prikkeldraad, om toch maar op de duin- helling te komen. Het zand raakt daardoor los en de wind doet het verstuiven. In het najaar en in den winter vat de storm dit losse zand en voert het verder totdat het een hindemis ontmoet, b.v. een boschje, dat dan er onder bedolven wordt. Heele duinbosschen zijn op deze wijze ver- dwenen en indien de duinen door beplanting met vastgelegd werden, zouden zelfs de bin nen bosscnen gevaar loopen. Otn dit te vodrkomen is de eigenaar der duinen bij de wet verplicht alle stuifgaten, open plekken en paadjes te beplanten en wel op eigen kosten. Door het steeds toenemend aantal wande laars en door de steeds stijgende wericloonen, worden de kosten van deze beplanting met elk jaar hooger en beloopen duizenden. Daarom staat er op de toegangskaarten, dat de wandelaars zich niet buiten de paden mogen begeven en dat zij de duinhel met mogen op- of afklinunen. Even onverschillig als voor het behoud der duinen zelf zijn de wandelaars voor het be houd der duinflora.. Deze gaat met elk jaar meer achteruit, dank zij de wandelaars, die de bloemen af- plukken, die de planten met wortel en al uit- trekken of de takken der struiken afrukken. Dank zij de wandelaars is de klimop uit de bosschen geheel verdwenen, evenals het sneeuwklokje dat aan den duinvoet groeide. De diepblauwe Geutiaan en eenc andere duin- en alpenplaht zijta niet meer te vinden. Zoo zal hot met de andere planten gaan. Het is niet uit wangunst, dat op de toe gangskaarten vermeld staat, dat er in de dui nen en duinen bosschen geen bloemen geplukt en geen takken afgerukt mogen worden. Gaarne zoude men elken wandelaar een ruikertje duinbloemen gunnen, ook al ergert zich iedereen over de verlepte duinbloemen, die aan de rijwielen hangen en over de weg- geworpen takken, die op den weg liggen Maar zelfs in een) vaasje in huis heeft een duinbloem geen heel lang leven. Indien nu elke badgast (en het zijn er dul- zenden behalve de z.g. dagjesmenscnen) maar een ruikertje meenam, dan zouden er over eenige jaren alle bloemen uit de duinen ver dwenen zijn! De duinbloemen planten zich voor een groot deel voort door zaad en in het magere duinzand1 komt slechts een heel klein deel van dit zaad tot ontwikkeling en het duurt meestal „Ja, volkomen." ..Ma aar is hij dat altijd geweest?" Die vraag werd met groote belangstelling ge- daan. „Zeker, hij heeft langen tijd aan een slech- te spijsvertering gesukkeld tengevolge van zijn zenuwen maar daar is hij nu overheen." „En u denkt „Bibbs is keel goed. U behoeft u niet on- ;erust Sibyl drukte haar zakdoek tegen en mond want zij stikte bijna van het lachen. „Goedenavond, mrs. Vertrees" zei ze haastig, toen de voorlichten van een automo- biel om den hoek heenzwaaiden en een hel- der schijnsel werpen op het gedeelte der straat waar de beide dames stonden. „Wilt u niet binnenkomen?" drong zij har- telijk aan, toen zii ean vrooliike stem van uit de duisternis achter het naderend schijnsel hoorde. „Toe! Daar is Mary en zij Maar Sibyl was reeds halfweg de straat. „Neen, dank u", riep zij. „Ik hoop, dat zij haar piano niet zal missen" En zij vloog haar eigfa huis binnen en liet zich met den zakdoek in den mond, languit op een leeren divan in de hall vallea Haar luidruchtig binnenkomen bracht blijkbaar schrik in net stille huis, want op het dichtslaan der voordeur volgde het bre- ken van een wijnkaraf, die in de eetkamer aan vallen en na een onduidelijk gevloek, kwam jaren, voordat de Adnplaxrt fofbtoel koml. Dit is ook het geval met de meeste orchl- deefin. Indien men dus de bloemen piukt beneemt men de bloem de leans zich te vermeerderen. Blijkbaar weten de wandelaars dit niet, anders zouden zij, die toch van duinbloemen houden, van hare teere schoonheid genieten, zonder te willen plukken. Wij zouden de duinbloemen' willen stellen onder de hoede der wandelaars. Helaas zijn de'orchideegn in den botani- acheni tuin in het Pamassiapark die met zoo veel moeite en zorg gelcweekt zijn, niet veiiig voor de menschen. Van twee soorten, waarvan slechts 6dn exemplaar in den botanischen tuin staat, werden bloemen afgesneden en het had 4 iaar geduurd v66r dat zij voor het eenst to* bloei waren gekomen- Indien men de „Eeuwige Laan" langs wandelt, ziet men aan den rechterhand van het dorp komende, langs den weg tusschen de dennen enkele kreupele zilversparretjes. Dit is alles wat er is overgebleven van de Zilversparrenlaan, die met groote zorg en kosten 15 jaar geleden werd aangelegd en twee jaar daama werd bijgepiant, ten einde metterrijd de dennen te vervangen, die langzar inerhand doodwaaien. De wandelaars hebben telkens de koppen uit deze boompjes, die ldein geplant moeten worden gesneden, zoodat zij of dood gingen of zich niet verder ontwikkelen konden; ja, sommigen gingen zoo ver, dat zij; mooie exemplaren uitgroeven, om ze mee te nemen en in him eigen tuin te planten. Twee pereonen uit den beschaafden stand verklaarden aan schrijver dezes, dat zij dit gedaan hadden: „omdat immers iedereen iets uit de Berger bosschen naar huis meeneemt!" Dat het het eigendom van een ander was en dat de boompjes met zorg en kosten ge- plant waren, beseften zij blijkbaar niet De bo omen, die langs andere lanen geplant werden: de luanenburgerlaan, het Beemster- park e. a., ondergingen hetzelfde Lot. Ieder tan zich daarvan overtuigen. In 1854 stonden er bij ae ,^onde Koia" bij den „Franschman" en bij „Duinvermaak" bor- den, waarop een jongen afgebeeld was, ge- bonden aan een paal, welke jongen met eene roede getuchtiga werd. De borden droegen het opschrift: „Straffe aan den boomen- schenner". Deze borden stamden uit den tijd v66r 1815, toen er nog op dergelijke wijze gestralt werd. Wanneer men al die boomen ziet met afge sneden toppen, zoude men er toe komen te wenschen, dat dergelijke baldadigheid op de oude wijze gestraft kan worden, zooals dit voor bcpaalae misdrijven weder in Engeland geschiedt. Met het oog op het behoud der duinen en der duinflora zal' dit jaar scherper dan anders er op toegezien worden, dat de bepalingen, op de toegangskaarten vermeld, in adit geno men worden. Bij overtreding wordt (fe toegang ontzegd en de kaart ingdiouden. Het is te hopen, dat de wandelaars de duinen en de duinflora zullen ontzien en dat de duinen niet geheel gesloten zullen moeten worden. school vierden gister hum schoolfecat met"een IDe leerfingen van de openbare lagere gis' boottocht naar Zaamdam, Per rijituigen en auto's aangeboden door den heer Nlieuwland en anderen, werden de kinderen naar Koedijk gebracht om op de boot plaats te nemen em onder de toonen van het „i farmoniskorps" dat belangeloos de feestelijlkheid door muziek opluisterae vertrok- ken de kleinen in de beste stemming. 'a Avonds 7 uur keerdte men onder de too nen der muziek in het dorp terug. Voor het schoolgebouw Werd halt gchouden, waar de voorzitter van den Schoolbond, de heer Hee- nnga, worden1 van dank sprak tot hen die het feest mogelijk hadden gmaakt en er voor hadden' zorg gedragen net zoo uitstekend te doen slagen. Hiema ging men in optocht naar de tuin van „den Kustende Jager* De avond was voor het dorp zdcer een ge- zellige. De leden van het muziekcorps maakten na afloop nog per auito's een tochtje door het dorp, na den burgemeester dank te hebben gebracht voor de schenking van eenige nieu we instrumenten die dit korps zoo zeer be- hoefden. Hlet bouwen van 16 arteiderewonlngen In deze gem.eente en bet schilder- glas- belts- en behangwerk is door Burgemeester en Wet- houderis gegund aan de laagste inschrijvers, respectievelijlk aan de heeren J. van Runt en L Hienneman, aiannemers, alhier en J. Petrie, Mr. schilder te St. Pancras. del aar te Alkmaar, ipper, i heeft an- thans te Bergen een depdt geopend bij den heer C. Kijf, waar hij zijn diverse artikelen tegen dcnzelfden lagen prijs met slechts 10 pet. verhooging voor zorgloon enz. beschikbaar sHt. Roscoe met een druipende servet in zijn band, te voorschijn. „Waar maak je zoo'n drukte voor?" vroeg hij. „Wat heb je, dat je zoo te keer gaat? Is er weer iemand dood in de familier' „0 het is zoo kluchtig" zei ze naar adem snakkend. „Die oude bevroren luidjes 1 Ik vermoed, dat zii hun man hebben gevonden. Vooroverliggena hief zij haar voeten omhoog, en klapteliaar bielen tegen elkaar uit een het eind van de gang op den vloer was ge- scheiden en jullie maakten alien zooveel op- hef van haar, maar ik vond, dat zij er sjofel- fjes uit zag. Edith was er natuurljjk verzot op haar te hebben en „Nu en wat?" drong hij ongeduldig aan. „Nu dat vertel ik immers. Mrs. Kittersby beweert, dat zij niets bezitten en dat zij niet weten tot wie zich te wenden. De familie is heelemaal uitgestorven op henzelf na, en de verre bloedverwanten die zij nog hebben wo- nen in 't Oosten kennem hen nauwelijks. Zij zegt, dat de heele atad benieuwd is wat er van hen zal worden. Het meisje was een jaar of zoo geleden dikwijls in de gelegenheid te trouwen maar zoo onverschillig, dat zij de soort dartelheid. „Kom tot de zaak, kom tot de zaak!" zei haar man knorrig. „Wat heb je uitgevoerd?" „Ik?" riep zij. haar voeten latende vallen en zich omwenaende om hem aan te zien. UIT STOMPETOREN. Na gedurende 18 jaar werkzaanr te zijn geweest, heeft de heer G. Hartland wegena Koogen Ieeftijd tegen tl als bode van loogen Ieeftijd tegen 1 Juli e.k. ootslag .Onderlinge Hulp vraagd Ziekte". In zijne plaats heeft het bestuur voortpo- pig benoemd de heer A. van Ham te Oterleek. UIT WIERINGEDWAARD. Uitslag der aanbesteding voor het maken van een betonnen dek met bijkomende werken in een brug aan de Nieuwesluis voor reke- ning van den polder Wieringerwaard: T. W. Blink, Anna-Paulowna, f 1697,— C. Kossen en S. Jonker, Anna- Paulowlowna, j 1600, E. Coraelissen, Zijpe, 1550,— Jb. Kooij Kz., Wieringerwaard, 1548,— Klompmaker, Berkhout, 1520,— Veeter, Wieringerwaard, 1305,- iamindg 1376,Het werk werd aan den laagsten inschrijver gegund GE50OTE LANDBOUWTENITOON- STELLING TE SCHAGEN. Van 10 tot en met 14 September zaj, ter ge. legtnheid van de Algemeene Vergadering van de Hollandsche Maatschappij van Land- bouw, door de afdeeling Schagen e.o. eene groote Landbouwtentoonstdling worden gc houden. Het Hoofdcojpite, belast met de voorberei- ding en uitvoering van de tentoonstelling, heeft verechillende sub-commissieen samenge- steld, bestaande uit de meest vooraanstaande pereonen op landbouwgebied, die hunne me- dewerldng hiertoe wilden verleenen en deze hebben vqor elke afdeeling een programma ontworpen. De Lndeeling heeft men als volgt gekozen Gedurende de geheele ten toons tell mg zul len aanwezi'T zijn, de inzendingen van de af- deelingen Zuivel, Alkker- en Tuinbouw, We- tenschap en Organisatie, Werktuigen en Bij- en. Vrijdag 10 September: Het Rundvee, indi- vidueel ingezonden, Varkens, Geiten, Pluim- vee en Konijnen. Zaterdag 11 September: Gecontroleerd Rundvee in fokgroepim bencvens de bekroon- ae d'ieren van den eereten veedag, Schapen, Pluimvee en Konijinen. Zoadag 12 September wordt's middags 'n groot Concoure Hippique en Springooncours gehoudten. Maandag 13 September: 'Demonstratie met brandspuiten en brandbluschmdddelen, trek- honden en alle aanwezige landbouwwerktui- gen en machines; des middags wedstrijd met versierde rijituigen en ringsteten. Dinsdag 13 September: Pairdendag: 's morgens keuring aan de hand, s middags in het tuig. Rundvee, Schapen, Varkens en Geiten heeft men onderscheiden in geregistreerd vee, waar van afstamming en productievermogen zijn gecontroleerd en gebruiksvee, waarvan deze evens niet bekend1 zijn. ij de gecontroleerde schapen onderecheidt men de typen Texelsch, Lincoln en Wensley- dale. Als onderafdeeling is toegevoegd de afdee ling Wol, om de hoedanigheid van de vach- ten van de tentoongestelde vaderdicren beter te leeren kennen en vervolgens om aan te too nen welke kwaliteit door den handel als de raeest waardevolle wordt beschouwd1. 'De afdeeling Zuivel bevat niet als gewoon- lijk een groot aantal nummere, maar zal voor een groot gedeelte bestaan uit inzendingen van Zuivelfabrieken, en daarnaast ook van particulieren. De kaaskeuring door den Bond van cooperatief werkende zuivelfabrieken in Noord-Holland, tijdens de tentoonstelling te houden, moet dan ook als een belangrijk deel van deze afdeeling worden beschouwd. In de afdeeling Akker- en Tuinbouw zal er naar worden gestreefd een zoo getrouw mo- beeld te geven van den Akker- en Tuin- iuw in de provincie 'Noord-'Holland Voor dit doel zullen eollectieve inwtdlfigen van organisaties een juist beeld ku, a» ge ven van de streek en de werkwijze van ver- efniging. Bij de fruit-, heester- en bloemen- kweekenj zullen meer de pereoonlijke inzen-' dingen naar voren komen. De Wetenschappelijke afdeeling zal doen uitkomen de groote beteekenis van de land- bouwwetenschap en van organisatie voor den practischen land- en tuinbouw (Het landbouwonderwijs zal eene inzend: doen van leermiddelen gebruikt aan de La en Tuinbouwwinterscholen en.' -cursussen Instellingen, dienende voor voorlichting en onderzoek ten dienste van den iandbouw, zdl- len door inzendingen hun groote nu kunnen aan toonen. Uit het programma blij'kt duidelijk, dat men vooral naar voren wil laten komen, wat door organisatie op landbouwgebied en door sa- menwerking van theorie en practijk kan wor den bereikt. Het Comite modit bij de voorbereidende maatregelen reeds vele blijkeni van belangatel. ling ontvangen in den vorrn van medaillea „Nleta. Zij zijn't! Die Vertreeal Zij veegde haar oogen af. verkoopen?" iaar oogen ai. trZlj hebben hun piano m „Nu en wat zou dat?" „Dat mre. Kiiteraby mlj een week geleden alles omtrent hen heeft verteld," zei Sibyl. „Zij moeten reeds lang groot geldgebrek heb ben en zij zei, dat zij al ainds den vorigen winter wist, dat een paar wandelschoenen van Mary, verzoold en gelapt waren, omdat zij dat bij denzelfden achoenmaker had laten doen als mrs. Kittcrby'a keukenmeid. En ik heb dien avond van het inwijdingsfeest zelf al zoo lets vermoed. Zij had geen enkel sie- raad van werkelijke waarde aan en je kon zien, dat haar japon een oude was. en ver maakt. Mannen kunnen zooieta met onder- mannen afschrikte, zoodat die van haar afza- gen en andere meisjes namen.^ Lieve hemel _ie waren er trouwen? De man, gebonden zag aan toe I i zich aan Met« haar dat meisje wijnkaraf van geslepen gi broken en een massa wijn gemorst heb." „Wacht maar I" zei ze. „Je zult het wel hooren. Ik zat voor het raam en zag toen een grooten wagen dwara door de straat over rijden en een paar mannen het huis binnen- gaan. Het was te donker om veel te kunnen e» Mjdirageo o.«. van ds ledca van he* Ko- ninMijke tfuia en van vele particulieren, or ganisaties en finna'a. Vraagprogramma's en aangiftebiljetten zijn toegezonden aan alle afdeelingen van de Hollandsche Maatschappij van Laadbouw en de R.-K. Diocesane Land- en Tuinbouwbond en zijn vericrijgbaar bij den Secretaris van het fdcomite, den heer Jo' gen, die gaarne alle inlichtingen verstrekt. Hoofdcomit6, den heer Joh. De Weer te Scha- SOHEEPSRAMP TERSCHELLING, 11 Juni. Het Duitsche stoonisdiip „Santa Theresa", dat met salpe- ter geladen was en gesleept werd door de Engelsche sleepboot „Si Boswelle", van Chui naar Hamburg, geraakte gisteraovnd in het mijnenveld bij Terschelling. De sleepboot liep op een mijn en zonk binnen twee minuten. Zestien man der equipage verdronken, w. o. de kapitein en het machir nepersgneel. Op het noodsein der Santa Theresa" vertrok oogenblikkelijk de sleep- boot „Stortemek II" ter assistentie, even later gevolgd door de sleepbooten „Texel" en „Wodan". De „Stx>rtemelk II" van de firma Doeksen maakte met den kapitein een bergingscontract, waaraa de „Santa There sa" door de sleepbooten „Stortemelk" en nTocel" uit het miinenveld werd getrokken en nu door vier sleepbooten pa^r Nieuwfr diep wordt geslfeept Nader seint men ons van Terschelling, Een der geredden is gewond. Zij worden met de „Stortemclk" naar Nieuwediep ver- voerd Bloemkool 15, 25, 30; Andijvie 5; Worte- lon 8 extxa d'ubbel1 10; D'operwteu 20; Peu- len 15, 20, 25, Poatelein 12, 14; Groote boo- nea Komkommers 15, 18, Sla 2, 3; Nieuwe aardappelen 16, 20, Heine 10, 12, 14; Heerlij ke Malta 32, zeer zeer beste oude 15, goede 8; Ban alien 12; Versche Aardbeien 60; Tomaten 70; Perzikken 20; Druiven 250; Sinaasap- pelen (zeer sappig)' 15, 18; Citroenen 4. Voor Bergen en Bergen aan Zee met slechts 10 pOt. verhooging bjj 0. HUP (thuiabe- zorgd.) HOOFDPRIJZEN DER STAATS- LOTERIJ. No. 19489 70 en 3000. No. 18850, 100. No. 5375, 200. TEOEN DE ANTI-REVGLUTIEWET. 'In de hedenavond' in de „Hlannonie" te houden vergad'ering tegen de Anti-Revolutie- wet, zullen een Hoofd'bestuurder van het N. V. V. en iDs. Schermerhorn het woord voeren en niet mede mevrouw Tjaden. en de heer Westerhof, zooals in de advertentie stond aangegeven. VOORDRACHT. Aan het gem. Lyceum te Zaandam wordt voorgedragen voor leer aar in de Ned1. Taai en handelscorrespondentie de heer H. J. van Wielink, leeraar IHandelsschool alhier. OOoP. ALKMAARSOHE SLAGERIJ. De voorzitter opende de vergadering en af het woord aan den spr. van dezen avond, en heer ID. Plevier. De opkomst was zeer go ring, maar spr. meende toch goed te doen zijn rede te voltooien. iHtet onderwerp „Waarom Cooperatie" is voldoende belangwekend om het te bekijken. Gedurende den oorlog heeft de midenstand de arbeiders niet netjes behandeld en daarom wepscht men Cooperatie ten nutte van het al gemeen belang. Nlog te veel gaan' de men schen! naar Jan. Piet of Klaas, waar ze van jongs af gewend zijn. Wat beteekent Coopera tie? Niet omdat het daar goedkooper is, het is ddkwijls beter door de g;oede regelfng, ook omdat steeds de kwalitcitcn gewaarborgd zijn. De slagerij zal voor Cooperatie steeds een moeilijke branche blijveai; bakkerij en kruide- niersiwinkel geven betere resultaten De voor- deelen der Codperatie geeft den verbruiker de eerlijke concurrentie. Voor de slagerij zijn er moeilijikhed'en bier te Alkmaar, de prijzen zijn tlians te laag genoteerd. Een Cooperatie mag nooit met ver lies gaan verkooper. De georga- maeerde slagers hebben zich. volgens spr. eenigszins vergist. 'Hlet volk kan langzamer- hand de dure prijzen niet meer opbrengen en de slagers willen toch geen codperatie. Men raoct iets andere doen. Spr. dwaalt thans eenigszins af en komt op het punt van de onderscheiden en een oogenblik kwam de ge- dachte bij mij op, dat zij gingen verhuizen op het huis rust namelijk een hypotheek, vol- ;ens mrs. Kittersby. 't Was een dwaaa dat denken want ik wist dat het meisje met Bibbs uit rijden was. Maar ik wilde er het mijne van hebben en dus wipte ik naar den overkant en het was hun piano. Zij had den die verkocht en trachtten haar nu in 't donker weg te krijgen, opdat niemand er iets van zou snappen. Opuieuw gaf zij aan haar vroolijkheid toe, doch ging met haar verhaal voort, omdat haar man er een eind aan scheen te willen maken. „Wacht nog een mi- nuut, kun je dat niet? De oude dame hield het toezicht maar zij wilde er niets van weten. Ik houd haar voor een van die fijne kerksche menschen, die allerlei soort leugens vertel- len, maar niet in aronde woorden, dat durven zij niet. Zij had mij even goed alles royaal- weg kunnen vertellen! Ja, zij hebben de piano verkocht en ik hoop, dat zij nu wat van hun schulden zullen betalen. Zij hebben bij ieder een schulden en de vorige week maakte een kolenhandelaar bij de voordeur een vreeselij- ke herrie tegenover mrs. Vertrees. Hun keu kenmeid vertelde dat aan ons kamermeisie en beweerde niet te weten in hoelang zij zelt wel geen geld had gezien. Heb je ooit in je leven zij ons komsi in deze buurt als hun laatste van zoo'n gevai gehoord als van dat meisje?" „Wat meisje? nun keukenmeid?" (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1920 | | pagina 2