H. SCHIPPER, OiidBgiacht 12, TeL 339 Weerstandsvermogen. Isgezonden MededeeKngen Onderwijzeres aan de Openbare Meisjesschool. Proyinciaal Nieuws G0EDK00PE GROENTEN enz, Ingezonden Mededeelingen Stadsnieuws dug. Ob patreone wetgeren So (lie plaatsen uit Te voeren de beslissmg van de „Centrale commissfe" uit het bakkersbedrijf, welke met mandaat van de contract eerende organisaties heeft besloten om per 31 Mei de loonen met 3 per week te verboogen. De gezellen wenscben met kracht tegen eene dergelijke handelwijze te protesteeren, zij besloten reeds, voor zoover bet de leden van den Algemeenen Bond betreft, nog in deze week de werkstaking te zullen proclameeren, indien de loonsverhooging nkt alsnog wordt uitbetaald. HOOGHEEMRAADSCHAP NOORD-HOLLANDS NOORDER- KWARTIER. In het Gouvernementsgebouw te Haarlem werden hedenmorgen de dijkgraaf en hoog- heemraden van het nieuwe hoogbeemraaa- echap Noord-Hollands Noorderkwartier door den Commissaris der Koningin gelnstalleerd. in tegenwoordigheid van leden van Ged. Sta- ten en boofdamtenaren der provincie. Met nieuwe college bield daarna zijn eerste verga- dering. LANDARBEIDERS. De afdeelingen en vakgroepen van den mo dern en landarbeidersbond hebben de aanbie- dingen van de verschillende particuliere aard- appelmeelfabrieken in de provincies Gronin- gen, Fries land en Drenthe aanva^rd Het nieuwe collectief contract met minimumweek- loonen van J 25,50 buiten de campagne, 28 in de campagne en 26 in de continubedrii- ven loopt van Mei 1920 tot einde April 1921. ONGELUK OF MISDAAD? Zondagavond werden eenige voorbijgan- gers aan den Singel te Brielle opmerkzaam gemaakt, dat aan den vestkant een paar mea- jesschoenen en kousen lagen. Bij nader on- derzoek zag men in de vest een lijk drijven. Toen men net ophaalde blcek het te zijn de 15-jarige docbter van J. M. Het lijk werd naar bet ziekenhuia vervoerd. MOO RID TE V1E RIPOLDERS. Zaterdagavond la de 22-iarige J. Lobs, te Vierpolders, door iemand aldaar met een mes gestoken en levenloos neergevallen De burge meester, die te Brielle woont, en de inspecteur van politie, baron van der Borch tot Verwol- de, vertrokxen] dadelijk in een auto naar Vier polders. Laatstgenoemde slaagdien er in nog dien nacht twee verw-u dolijke daders te arres- teeren. "^odagmtddag heeft een dezer. A. v. d. P., bekend He dader te zijn. Hlet gebruikte mes was .e'e gevonden. Hlet lijk is des nachts naar Lrx.dle en daarop naar Rotter dam overgebracht. GEEN GEBRE'K AAN BOUWVAK- ARBEIDERS. De secretaria van de Landelijke Federatie van Bouwvakarbeidere zendt een uitvoerig stuk, waarin betoogd wordt, dat het praatje, dat er gebrek aan bouwvakarbeiders is, onjuist is De werkloosbeid onder de grondwerkere is nog zoo groot, dat de minis ter 8ubsidie heeft toegezegd, aan de gemeen- tebesturen van Amsterdam, Almelo en ver- moedelijk nog wel aan meerdere, opd'at deze toch maar werken zullen- gaan uitvoeren ter bestriiding van de werkloosheid. Mlet zeker- heid kan worden gezegd, dat er tot op heden geen gebrek is aan Bouwvakarbeiders BIDSTOND. Nlaar aainleiding van een verzoek van den Wcreldbond tot bevordering van een goede verstamdbouding onder de volken door de ker- ken om den laatsten Zondag van Juni te be- stem-men voor een algemeenen biddag voor vrede en verbroederiing, heeft de Algemeene Synodale Commissie der Nederlbndsche Her- vormde Kerk besloten de predikanten uit te noodigen zulk een bidstond te houden op den len Zondag in Augustus, evenals dit reeds de laatste jaren op cfen Vredes-Zondag het ge- val was. De uitnoodiging daartoe zal in net oificieel orgaan der Ned. Herv. Kerk worden opgenomen. AARDAPPELEN OOGST 1919. -De termijn, binnen welken aardappelen van oogst 1919 aan de regeeringscoinmissarissen voor de graaninzameling ter overneming door de regeering kunnen worden aangebo den, wordt met 19 Juni -afgesloten, met dien verstande, dat In die provinciftn, waar de re- geeringscommissarissen een vroegeren datum hadd-en vastgcsteld, deze datum als aluitings termijn zal gelden. OP SOHIEDIAM'9 VOORBEELD. Daar volgens B. en W. van Vlaardingen de zedeloosheid langs de dijken en wcgen een onrustbarenden omvang heeft aangenomen, •lei len zii den/ raad voor de polltie-verorde- ning-1909 zoo te wijlzigen, dat lilerln een ar- tikcl wordt toegevoegd, waarblj het verboden la In gezel&chap van iemand van andere kun- no -te ziltten of te llggcn op de openbare wc gen of dijlken ol op bun bermen, glooiingen ol onderkant. Deze bepallng ia nlet van- toepassing in dien de bedoelae perso-nen met elkander ge- huwd zljtt of elkander in den eeraten of twee- den graad van bloed- of aanverwantschap be- •taan. DE SPOO'RWEOKAMIP BI'J WEESP. In de procedure der betrckkingen van 36 siachtaffera bij de spoorwegramp bij Wc-esp (13 Sept. '18) liecft reeds VToeger, gclijk men weet, uc gedaagde IH. 1J. S. M. den Staat der Nederiandcn In- vrijwaring opgeroepen, na daartoe verkregen verlof van ae recht- bank. De Staat deed daarop tot de rechtbank het verzoek. dat het college de voeging zou uit- spreken van de vrijwaringszaak en de 36 hoofdprocedurea. Op dit verzoek is heden door de Eerste Ka- mei- der rechtbank gunatig beschikt, met be- paling dat voortgeproduceerd zal worden te gen aen 7en September as., 's morgens om half 12. ABNORMALIT1ITEN. In elk broedseizoen duiken die berichten weer op van abnormale kuikens. Gewoonlijk zijn het vier-pootige wangedrochten, soim ook twee-koppige en in ons bezit is een af- beelding van een dubbel kuiken- met 66n kop Enkele dagen geleden liet men ons nog als merkwaaraigheid zoo'n kuiken met vier poo- ten zien waarvan 66n dooierzak geheel was opgenomen en de tweede er nog aan bengel- cte, terwitl de kop wat in de verdrukkln-g was geraakt. De man kreeg een uitbrander, wat hij nu niet precies verwacht had. Hij- gaf n.l. dir rect toe, dat het kuiken uit een z.g.n. dubbel- dooier geboren was, terwijl hem, als lezer van pluunveebladen, al jaren lang voorge- kauwd was, dat uit die dubbeldooiers nog nooit iets goeds gegroeid was. Het resultaat is hoogstens een misgedrocht, cen verknoeid ei en een onregelmatig gevormd nest, waar- door ook de goede uitkomstkans der andere eieren verminderd wordt En werkelijk, zoo veel interessants vertoont men niet; zeli be- zitten we een albeelding, waarop drie kui kens uit een abnormaal gevormd ei voorkc- men, benevens een ris van andere monsterach- tige vormen, waarvan een driepcx>tige haan uit Bruffium, 196 jaar v66r Christus de rij opent De bekende onderzoeker, de heer Houwink, uit Meppel, nam voor wetenscnap- pelijke doeleinden een tweetal proevea in deze, welke als volgt verliepen: Bij 60 eieren met dubbele dooiers werden 30 normale eieren voor controle in twee broedmachines gelegd, waarvan de laatsten alien uitkwamen. Er waren bij die 60 dubbel dooiers 15 onbevruchte; 16 v arvan de linksche, 12 waarvan de rechisrb^ en 17 waarvan beide dooiers bevrucht wasen. Van de 28 eieren, waarvan een dooier bevrucht was, kwamen geen levende kuikens. Van de 17 stuka waarvan twee dooiers bevrucht wa ren, stierven er 6 v66r of op den lsten dag, 10 v66r of op den 21sten dag. Bij deze laat sten was &n levend kuiken met vier poo ten, dat echter niet levensvatbaar bleek te zijn, ter wijl er negen eieren met 2 volwassen kuikens op den 21sten dag waren, die uitkwamen. Er was een ei met 3 embryo's, waarvan twee vol- komen ontwikkeld, een in een achtergebleven stadium. Sommige van deze kuikens waren misvormd, met kruissnavels, misvoimde vlcigels, pooten en koppen. We hopen, dat bij hen, die er op hopen uit zoo'n dubbel- dooier twee normale kuikens of 6en als een kenniswonder groot te voorschijn te zien ko- men, door bovenstaande van hun dwaling ge- nezen zullen zijn. 't Is en bijft „spielerei" en daarvoor zijn de eieren toch werkelijk te duur en hoeft een broedhen niet 3 Lange weken geplaagd te worden. HET AANTAL LEERLINGE.N AAN DE GHRISTELIJKE KWhEKSCHOLEN. IHet Correspondentieblad, orgaan van de vereeniging van Christelijke onderwiizers en onderwijzeressen in Nederlandi en de Over- zeesche bezittingen deelt mede, dat het hoofd- bestuur een en-quSte heeft inegsteld om te we- ter te komen, hoeveel ond.(-essen) op 1 Mei 1920 opgeleid warden voor de Chr. School. 2> de kweekscholen waren totaal in opleiding 6 jongens en 695 meisnes; op 52 nonna-al- lessen 185 j. en 244 m. Van- 12 normaalles- sen, die nog geen 60 leerlingen hebben, kwam geen bericht. Blij-kens het jaarverslag van de Unie voor 1919 waren in opleiding 1862 can- didaten, een- teruggang dus van pirn. 230. TER NAVOLGING. Nu op voorstel van het bestuur der F. D. S. de doopsgezinde kerkeraden der doopsgezin- de gemeentcn -Balk en Woudaend tot gemeen- schappelijk overleg in zake een combinatie der beide gemeenten zijn gekomen, is dien ten gevolge het tractement van den betrokken leeraar met 1000 gld. verhoogd. De combinatie is van dien aard dat beide leenten hare volledige zelfstandigheid be- De zieke mensch ie voor zijn genezing af- hankelij-k van zijn weer 8 tends ver mogen. Slaagt hij er in dit te vereterken, dan ia de eerste echrede op den weg der genezing ge- daan. Weerstandsvermogen -wordt verkregen door kraehtige voeding. In toeetanden van zwakte moet men zich voeden met geheel aan het organisme ten goede komende voedingsstoffen. Daar deze echter onder de gewone spijzen niet voorkomen, moet men zijn toevlucht aeinen tot een mididel, dat wel aan deze eiachen beant- woordt. Meer dan 21000 medici hebben achriftelljk als het beste versterkingsmiddel het bekende Sanatogen aanbevolen. Een van Europa's beroemdste geneesheeren, prof. dr. von Noorden, heeft echriftelij'k ver- klaard: „Een bijzonder daakbaar veld voor de toepassing van Sanatogen zijn Woorzeker alle ziekten, waarbij men 'het lichaam rijker aan eiwit tracht te maken. In alle apotheken en drogisterljea is Sana togen in verpakkingen vauaf f, 1.verikrijg- baar. ZEELT. Gedurende den crisistijid werd met steun van die regeering cen- der smakelijkste zoetwa- tervisschen, n.l. de zeelt,' giedustribueerd. Nu de regeeringsbemoeiingen hebben! opgehou- den en het Rijlcs Centraal Bureau voor den afzet van vissdierijproducuten is opgeheven, dreigt de consumpt-ie van zoetwatervis-ch in Nederland in't bijzonder van zeelt af te ne- men. (Dit is zeer zeker te betreuren, vooral ook, omdat het visscherijbedrijf met een af zet van zeelt in het binnenlaad in de tegen- woordige omstandigheden ten zeerste gebaat zou zijn, Immers deze visch werd vroeger bij- na uitsluiten voor export bestemd en vooral naar iDuitschl'and1 gezonden, waar zij- zeer ge- zocht is. Thans evenwel is de uitvoer, tenge- volge van transportmoeilijkhecten eh lagen stand der valuta's niet wel mogelijk, zooda het zeer zeker in het belang van den consu- -ment en in't belang van de visscherii zou zijn, wanneer door het publiek ook di'-t jaar weer de voile aandacht aan de zeelt werd geschon- ken, wat deze vischsoort dan ook volkomen waardl is. De prijs der zeert is thans bijzonder laag en- wijl hebben reden om aan te nemen, dat eerste kwallteit zeelt thans wel voor circa 50 cent per pond aan het publiek kan worden geleverd. Mochen er vlschwlnkels, particuliere perso nen, hotels of vereeniglngcn zljin, welke geen adressen kennsn. waar zll de zeelt kunnen be- trekken. zoo is ae Nlederlandsche Hieidemaat- sch-applj (Hoofdafdeoliug ..Zoetwateryissche- rlj") te Arnhcmi bereid, hen daarbij1 voor te lichten. OROOTE BRAND IN OOSTZAAN. Hedenmorgen, omstrceks zeven uur werden de bewoners van hef stadje Oostzaan, gcle- gca onder de rook van Amsterdam, uit nun woninigen ge-dreven door het gelu-id van de alarmfclok voor brand. Door Tot nu toe no oubekende oorzaak was brand ontstaan in d bakkcrij van den bakker R. Meysen aan deni ovcrtoom, behoorende tot dat ged eel te van Oostzaan, dat binnenkort door Amsterdam zal worden geannexeerd. Aangewakkerd door een sterken Oostenwind breidiae het vuur, da cen gretig: voedsel vond in het houten, door de warmte van de laatste'dagen ultgedroog- de percoel, zich sterk uit. net duurde nie: dang of het gcheele gebouwtje stand in llchte laaie. Met de zeer primitieve brandblusch- mi-dldelen trachtte de vrijwillige brandweer 't vuur te blusschen, d'och aaar dit niet mogelijk bleek, werd de hu-lp in-geroepen van de Am- sterdamsche brandweer, terwijl ook de vrij willige brandweer van de Amstcrdamsche brandweer uit Zaandain met een stoomspui ter plaatse verscheen. Hlet vuur was intus- schen overgesdagen op het belendend, even- eens houten pereeel, bewoond aan de eene zij- de door de weduwe C. Buth, en aan de an dere zijde in de kelderwoning door v. d. Groef, terwijl in de kelderwoning onder de behuizi-ng van de wed. C. Buth de kleermake- rij is gevestigd van P. Buth. net duurde niet ang, of de vlammen deelden zich verder me de aan't volgende pereeel bewoond door den arbeider Buth, terwijl vooris in het pereeel ia gevestigd de bakkerij van Joh. Scholtemeijer. 'Bij het afzenden van dit bericht woedt de i irand nog in alle hevigheid. Men vreest, da-t het vuur tengevolge van den sterken Oosten wind nog meer huizen in de asch zal leggen. De Amsterdamschc brandweer is juiat aauge- komen. De burgemeester van Oostzaan vertoeft op jet terrein van den brand, terwijl de vele nieuwsgierigen door de politie o^ een afstand worden gehouden. KORTE BERICHTEN. Gedurende de kermisweek van dit jaar te Deventer, die was drooggelegd werden er 27 prosessen-verbaal wegens openbare dron- kenschap opgemaakt tegen 13 gedurende de natte kermis van verleden jeus. De gemeente van Kollumerland c.a. heeft het -tapverbod van's Zaterdagsmidd-ags 12 uur tot Maandagmorgens 8 uur nog ver- scherpt met de bepaling, dat niet alleen geen sterke drank getapt of toegediend mag wor den, maar deze zelfs niet in het lokaal aan- wezig mag zijn. Mengelbcrg's afscheidsconcert te Frank, furt werd gevolgdl door uiterst warme ova- tie's. Na Mahler's tweede symphonic, met E-li- se Menagl Challe en Meta Reidel als solisten werd* hij 'n twintigtal malen teruggeroepen. Koor, orkest en ho u der den bezoekers bracnten hem op den weg naar zijn hotel een groote ovatie en riepen nem een tot weerzieu toe. Onder Duistervoorden is de 12-jarige scholier S. H. door eed uit de ricbting van Amerefoort komende auto ovcrredeu. Een uur later overleed de knaap. De chauffeur heeft geen schuld. Te 'Apeldoorn is een geval van paarden- schurft geconstateerd. Door de Ne^- Vereeniging van Fabrieks- arbeiders is Maandagmorgen de staking aan de Tielsche papierfabriek geproclameerd, omvattende 26 man. De eischen zijn loons verhooging en de vrije Zaterdagnamiddag. iDe Cen tra te bond- van transportarbei- ders heeft Zondag en Maandag in de boven- zaal van cate Caland te Rotterdam zijn twee- jaarlij'tech congres gehouden. Het personeel- van de boterfabriek Zaanstreek" te Wormerveer staakt naar aan- leiding van het ontslag^an een der werklie- dea - Te Wormerveer is een algemeene staking uitgebroken in de bouwbedrijven, behalve bij de bouwwerken van de Bouwvereeniging „De Arbeid" en bij de firma I. Cok Co., die aan de looneischen hebben voldaan. De losse werklieden in dienst bij de ge- meentewerken te Oroningen, die bij de indie- ning van de anti-revolutiewet het werk ge- staakt hebben, zijn ontslagen. Zaterdagmiddag brak brand uit in een stal van den heer Koopman aan de Wouwsehe straat te Roosendaal. Twee kostbare dekheng- sten een hunner had een waarde van 38,000 en een klepper, zijn, in de vlam men omgekomen. Zij waren nlet verzekerd. De oorzaak van den brand wordt gfezocht in het spelea met vuur van een driejarig kind. De eerste,nieuyve Hollandsche haring is dezer dagen volgens oud vaderlandsch ge- bruik aan H-. M. de Koningin aangeboden. Deze haring werd aangebracht door de log ger „Necltje Hendcxine VL,125", van Vlaar- dingen. Bij Qutre Bras had een botsing plaats tuaacben een motor met zijspanwagen en een auto. Een dame werd uit den zijspanwagen gesllngcrd en in zorgwekkenden tocstnd naar Breda vervoerd-, De 17-jarlge amidalcerllng P. Hoogcn- doom kwam op de aclieepawerf re Heuadcn In aanrakiug met den electrlschen stroom en werd geaood. Aan de Nederlandache Scheepabouw- maatschappij te Amsterdam is ccn „actle" ontstaan onder de nageljongens, ten gevolge waarvan zes hunner werden ontslagen. Hierna legden 40 anderen het werk neer. Zij wilden in een naburig cate vergadcren, maar de eigenaar moest hiervan niets hebben. Ondanks de warmte hebben de bekendie IJscomannetjes te Amsterdam tengevolge van ocn afgewezen looncisch het werk neergelegd. De staking omvat 24 man. Te Heelsum zijn Zondagmiddag om- streeks 12 uur twee knaapjes van 9 en 10 jaar, klnderen van H. en J., door ccn automo- blel overreden en gcdooa. De kinderen zaten op een bicrkar en sprongen er af toen de au to uit de rich ting van Arnhcm naderde en hen aanreed. Als vermoedelijken dader van de te Krommenle gedurende de kermis gehouden vechtpartij, waarbij iemand een gevaarlijke wond werd toegebracht in de buik, werd te Krommenle aangehouden de metselaarsknecht P. B. Bij het neerlaten van een afsluitboom aan het Muiderpoortstation te Amsterdam is gisteren een 16-jarig meisje aan het hoofd ver- wond. De minister van landbouw heeft met 14 Juni zijn beschikking van 19 November 1919 ingetrokken, zoodat het uitvoerverbod van tun weer van kracht is, en aanvragen ter ver- krijging van uitvoervergunningen daartoe op de gebruikelijke wijze bij de Ned. Uitvoer- MaatschapplJ nroeten worden higediend. Aan de kartonfabriek „Reiderland" te Winachoten is gistermorgen bet werk hervat met 40 boerenzoons en overigens werkwillir gen uit de vroegere rbeiders. Er is een staking geproclameerd bij de Rotterdamsche Droogdokmaaischappij. Jhr. mr. W. F. van der Wijck vraagt onb slag als directeux der Spoorwegmaatschap- pijen. De gemeenteraad van 's-Gravenhage heeft besloten aan H. M. de Koningin te ver- zoeken, dat na 1 Januari 1921 geen nieuwe vergunningen voor den verkoop vn sterken drank in het klein meer zullen worden ver- leend. In verband met het wegblijven van het werk op Dinsdag p.L is een aantal losse gemeentewerklieden te 's-Gravenhage ontsla gen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR roepen sollicitanten op naar de vacante betrekking van (hoofd de heer C J. Reiziger). Bezit van taalakten niet vereischi Salaris volgens wettelijke regeling 2e klasse. Stukken in te zenden aan den Burgemees ter uiterlijk 26 JUNI a.8. UIT SCHOORL. Begunstigd door mooi weer, had gisteren de jaarlijksche paardenmarkt-tentoonstelling en concours-hippique plaats. De aanvoer van paarden was grooter dan voorheen, de prijzen waren niet zeer hoog. De tentoonstelling bood weer veel aan op't gebied van landbouwwerktuigen, huishoude- lijke en andere nuttige artikelen en verder paarden, pluimvee en konijnen. De bekroningen vielen als volgt uit: a. Voor paarden (warm bloed) 4 jarig en ouder: le prij3 C. Lou we, Schoorl, bruine ruin, 2e prijs C. Paarlberg, Zijpe, zwarte witvoet ruin, eerv. vennelding D. Duin Sr, Schoorl, zwarte ruin. 3-jarige paarden: le prijs W. Ligthart. Eg- mondbinnen, bruine rum, 2e prijs J. Hoog- vorst, Schoorl, vos-ruin, eerv. vennelding D. Duin Wz., Schoorl, bruine ruin, eerv. vennelding G. Roozendaal, Schoorl, bruine merrie. 2-jarige paarden: le prijs Nic Kfuijer, Burgerbrug, zwarte witvoet merrie. 2e prijs W. BreecL Schoorl, vos ruin, eervolle vennel ding H. Mulder, Schoorl, bruine ruin. 1-jarige paarden: le prijs Wed. A. Dapper, Schoorl, bruine ruin, 2e prijs S Uoogvorst, Schoorl, vos merrie, eerv. vtXXL F. Nieuw- land, Zijpe, vos bles ruin. Merrie met veulen: le prijs J. Verduin, Burgerbrug, 2e prijs H. Mulder, Schoorl, 3e prijs F. Nieuwland, Zijpe. c Pluimgcdierte. Leghorn: le prijs N. Kaag, Schoorl, 2e prijs N. Kaag, Schoorl^ 2e prijs M. W. v. d. Garde. Overige rubrieken niet ingezonden. 1 Witte Wyandotte met kuikens: Eerv. vennelding J,. Kaandoip, Bergen. ct. Konijnen. Blauwe Weeners: le prijs H. Kriller, Schoorl, 2e prijs F. Mosk, SchoorL Dito voedster met jongenle prijs F. Mosk, Schoorl, eerv. vermelding P. Kaandorp, Ber gen, le prijs 'H: Kriller, Schoorl. Japansch ras. Voedster met jongen: J. Stam Cz., Schoorl, 2e prijs. Voorts werden eervolle venneldingen toe- gekend aan: C. v. d. Sluijs, Zijpe, voor de hengst Ar chitect", P. Kaandorp, Bergen, marmotten, C. M. Winder, Schoorl, paarlhoenders en duiven, Jan Met, Alkmaar, rijtuigen, J. Wi- glema, Alkmaar. landbouwwerktuigen, C. v Bodegraven, Scnoorl, rijwielen, A. Jonger- ling, Schoorl, rijwielen, Joh. Meijer, Schoorl, rijwielen, Kl. Greeuw, St. Maartensbrug, rij wielen, jb. Smit, Schoorl, rijwielen, van Drunen, SL Maarten, ijzerwaren, G.er, Alkmaar, mandenwerk, Jb. Tumnenr efc ten, dekens en kleeden, W. van Vuurt, Alk maar, ijzerwerk, Jb. de Jong, Schoorl, email- lewaren, Joh. de Leeuw, Schoorldam, emaille- waren, J. Louter, Schoorl, emaillewaren, •H. J. Kenuwer, Schagen, dekens, Joh. Krimp, Schoorl, manufacture^ J. Hoogvorst, Schoorl, manufacturen, A. Peereboom, Nieu we Niedorp, zadelwerk, A. F. Rozenhart, Alkmaar, zadelwerk, Wed. Keet, Schagen, tui- gen en dekens, J. Th. Kroone. Schagen, uur- werken, Jb. Zeeman, Zijpe, ijzerwaren enz., P. W. Kwantes, Zijpe, rijtuigen. Aan de schoonrijderrij namen 9 tuigjes deel. De late prijs verwlerf C. A. Beudeker, Alkmaar, met de zwarte merrie .,N. N.", 2e prija H. C. Koolj, van de Vennlk, gem. Ha renkarfpel, met de bruine merrie „Bertlna", 1 jaar, 3e nrijs C. Olaa, Koegraa, met de bruine ruin, 6 jaar. Dit paard werd teven* oange- kocht voor de verloting. De prija voor het achoonate geheel verwlerf C Hdedjes, Zijpe, met de zwarte merrie „Ca- tharina", 5 jaar Vele moole prijzen werden door de com missie voor de verloting aangekocbt. UIT BEROEN. Hoewel geen uiterlijk feestvertoon plaats vindt, is toch het 35-jarig ambtajubileum van den heer J. van Reenen als burgemeester de zer gemeente niet onopgemerkt voorbij ge- gaan. Van het raadhuis en ook van verschu- fende woningen werd reeds vroeg In den mor- gen de vaderlandsche drlekleur uitgestoken. Door de leden van den Raad en door de ambtenaren der verschillende takken van dienst werden fraaic bloemstukken aang den. Complixnenteerlng had tea Raadnuizie plaats. Van verschillende andere zijdea zijn den ju- bilaris vele blijkeni van belangstelling aange boden. In de gisteravond gehouden vergadering van de Cooperatieve Boerenleenbank Is m« overgroote meerderheid van stemmen be- noemd tot kassier de heer H. Blank en in diens plaats tot lid van den Raa dvan Toe- zicht de heer P. B. van Don, beiden alhier UIT EGMDND AAN ZEE. Te Egmond aan Zee had1 in den nacht van Zaterdag op Zondag een iinbraak plaats. E6n of. meer menechcn, die waaTBchijnlijk trek in iets zoets hadden, wisten zich toegang te veradwffen tot de tent op h«i stm«S ms den banketbakker Avis. -Door een luik in stuk ken te trekkee en de ruit te verbrijizelen be- rakten zij hun doel. Zij! maaktcn van deze ge» legenheia gebruik om een vijftigtai reepen chocol-ade m-ede te nemen, w-aarna ze weer veidwenen. Waarschijnlijk hadden de heeren hun maag overschat, aithans vele der reepen werden nog op het strand en in den tuin van edn der ingezetenen teruggevonden. (De poli tic stelt een uitgebreid onderzoek ia UIT WARMENHUIZEN. De haZewindhond „Kitty", eigenaar de heer Nico Sevenhuijzen Pz,. alhier, behaalde op de te Alkmaar gehouden Internationale Hondententoonstelling een lsten prijs, Gr. Beker, benevens f 5, uitgeloofd door Mevr. v. Rossum de Monchy voor de(n) beste(n) reu of teef in Nat hokkersklasse. UIT OTERLEEK. Op verzoek eervol ontslagen de heer E. W. J. de Beyer, als burgemeester van deze gemeente. UIT WIJDENES. Gekozen als hoofdingeland van het Am- bacht van West-Friesland genaamd Drechten- land (vacature J. Oud) de heer D. Haringhui- zen te Oosterleek. In de Donderdag j.l. gehouden raads- vergadering kwam als een belangnjk stuk ter tafel een wetsontwerp van Ged. Staten tot vereeniging van de gkneenten Venhuizeu en Wijdenes. UIT ENKHUIZEb(. Maandagmorgen zijn vijf man van het pen soneel van den boekdrukken P. Bais (firma W. over de Linden) alhier, in staking gegaan, omdat deze weigerachtig blijft zich bij, den Nederl. Bond van Boekdrukker en aan to sluiten. Bloemkool-5i, 8, 10, 17;,Wortelen 4, 7, 16; per paqd 10; Peulen 15, extra 18; Andijvie 5, sla 2, postelein 14, komkommers mooi 12, extra lange 16, enz. enz. Aardbeiert extra fijrte rijpe Aalsmeerder 40 (het fijnste) ge wone 35, bananen (groote gele) 12, Nlieuwe aardappelen 12,16, extra beste 19, Malt% 32. Voor Bergen en Bergen a/Zee bij C. RIJF. BEVORDERD. De heer P. Honig te Heiloo, student te Delft, vroeger leerling aan de H. B. S. al hier, werd Donderdag j.l. bevcrderd tot caa- didaat-ingenieur in de Scheikunde. BELASTINGEN. Verplaatst met ingang van 1 Juli de heer A. Suidema, rijksklerk le klasse alhier, in- spectie 2e aid. naar Utrecht inspectie 4e af- deeling. PRIJS iBEHAALD. Bij die Zondag 1J. gehouden draveriien te Punnerend behaalde de heer E. Schermer- horn alhier den eersten prijs met Vitesse, be- rijder de .heer B. -ten Hagen. GESLAAGD. Het einddiploma van het Amsterdamsch Conservatorium (voor piano) is gisteren ver kregen door mej. Dina Neijenhuis, alhier, leerlinge van den heer J. B. de Pauw. De heer J. O. Kramer, alhier, is gisteren geslaagd voor het examen einddiploma Con servatorium te Amsterdam, vanwege de Maat- schappij tot Bevordering der Toonkunsl DE STAKING AAN „DE UITHOORN". Heden hadden wij een onderhoud met den directeur van de condenseerfabriek „De Uit- hoorn", welks personeel gistex in staking to ta ij vernamen van ban, dat hij tneende ons gisteren geen mededeelingen te moeten doeu, omdat hij op het standpunt van de hoofddi- rectie niet wilde vooruitloopen. Thans deelde hij ons mede, dat hij gistermorgen; toen de arbeidere in staking gingen, een bar.idde- lingsvoorstel deed, om te voorkomen, dat de groote hoeveelheden melk verlorea zouden gaan. Hij- stelde n.L voor, can overeen te ko men. dat de melk voor Maandag nog ver- werkt zou worded, onder voorwaarde, dat er geen slag werk aan de melk voor Dinsdag gedaan zou worden v66r het conllict was ge- regeld. Het bestuur acheen voor dit voorstel ffevoelen, doch decide, na de arbeidera liebben geraadpleegd. mede, dat er niet op werd ingegaan. Dit heeft ten gevolge geiiaiL dat men gisler 10.000 liter taptemelk heeft moeten latin wegloopen en dat van de 4000 liter room, die gekarnd moest worden en gift- termiddag door den directeur en het kantoor- personeel is behandcld geworden, weinig ia lerecht gekomen. De hoofddirectie was hter- over zoo ontstemd, omdat ze mcende, dat het nooit in het belang van de arbeidera kan zijn, het bedriif, waarin ze werkzaaia zijn; zulk een schade toe te breagen. Van een onderhandeling met het bestuur der organisaties is niets gekomen, omdat dit bestuur, hoewel de hoofddirecteur, de heer de Kat, aauwezig was, des middags geen po gingen deed, onderhandelingen aan te knoo- pen. De hoofdinspecteur van, politie heeft tele- grafisch zijn bemiddeling aangeboden aan da hoofddirectie, die daarover haar standpunt nog niet te kennen heeft gegeven. oor de melk was thans een afvoerkanaal gezocht, doch een lang voortduren van het conflict zou een verkleining van het bedrijl tengevolge moeten hebtoen, gepaard met een definitief ontslag van het grootste deel der arbeidera, aangezien men niet blijvend da melk tegen de nooge prijzen, zonder dat men die kon verwerken, kon ontvangen. Waarschijnlijk Kwam de hoofddirecteur, da heer de Kat heden weder naar Alkmaar. In ieder geval kwam hij morgenochtcnd. Het was mogelijk, dat pirtijen dan tot el kander zouden komen. Van de stakingsleiding vernamen wij, dat I zij gistermorgen verklaard had, dAt die mslli

Alkmaarsche Courant | 1920 | | pagina 2