BEKENDMAKING. De BUROEMEESTER van ALKMAAR brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Commissaris der Koningin in deze Provincie zijn voornemen heeft te lcennen gegeven deze gemeente op VRIJDAO 1 OCTOBER a.s. te bezoeken. Voor hen die den Commissaris op dien dag wenschen te spreken, zal daartoe gele- genheid bestaan ten Staahuize des namid- dags omstreeks 3 uur, mits zij zich vooraf laten inschrijvcn op ae audientielijst, welke van heden af ter Gemeente-Sccretarie wordt aangehouden. Alkmaar, 28 September 1920. De Burgemeester voomoemd, W. C. WENDELAAR. VERGOEDING WEGENS KOSTWIN N E R SCHAP. Ter bevordering van een geregelde en spoe- dige afwikkeling is het wenschelijk verzoeken inzake vergoed'ng wegens kostwinnerschap aan den Minister van Oorlog te adreseeren als volgt: AAN DEN MINISTER VAN OORLOG te 's-GRAVENHAGE (PLEIN No. 28). Alkmaar, 27 September 1920. De Burgemeester van Alkmaar, WTC WENDELAAR. HINDE RWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat heden op de gemeente-secretarie ter inzage zijn gelegd de aan hen ingediende ver zoeken met bijlagen van: a. de N.V. HOLLANDSCH IJZERMA- GAZIJN v. h. M. DE WILD alhier tot hist opriehten van egn electro-motor van 5 P. K. voor het in werking brengen van een iizer- knipmachine in het perceel Kanaalkade Wijk B No. 25; b. N. TROMP timmerman alhier tot het opriehten van een electro-motor van 7 P. K. voor het in werking breftgen van een gecombi- neerde houtbewerkingsmachine in het perceel Nieuwstraat Wijk C No. 18. Bczwaren tegen deze opridhtihgen kunnen worden ingediend ten raadhuize dezer ge- mecnte, mondeling op Dinsdag 12 October e. k. 's voormiddags te elf uur en schriftelijk v66r of op dien tijd. Gedurende drle dagen vdor gemelden dag kunnen de verzoekers en zij die bezwaren hebben ingebracht, op de se- cretarie dezer gemeente van de.ter zake inge- komen schrifturen. kennis nemen. Alkn.aar, den 28sten September 1920. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. C. WENDELAAR, Voorzitter. L. VAN DER VEOT, lo. Secretaris. EEN iHOL. In de bosschen inabij; Beekibergeo ondler Apdldborn heeft een; lanidbouiwer een onder- i' rondsche holwoning onitddkt, waaruit, toen mi nsaiderdle een man ontvhicMte. Viif mare- cliaussees, die een onderzoek instelden, ziijm er niet ingedlaagrf, den bewoner, die met to rugikeendle op te sparen. JOURNALISTIEK CONGRES. Verschenen is het officieel programma van het Journalistiek Congres, op 16 en 17 Octo ber te Rotterdam te bouden. Daaruit blijkt, dat het congres Zaterdag- middag half twee zal wordkn geopend. Dien middawordt behandeld het onderwerp: „De ecc nomische nositie van den geestelijken worker" Om halt vijf heeft de officieele ont- vangst plaats door het gemecntebestuur van Rotterdam in het nieuwe raadhuis. Daarna volgt om zes uur de maaltijd aan boord van het stoomschip Rotterdam", aangeboden door dc directie der Holland-Amcrika-lijjn. De congresgangers zullen vooraf nog een korten boottocht maken, aangeboden door de gemeente. /ondagmorgen 10 uur wordt het congres b/rvaf met de behandeling van het onder werp: „Dc anonymiteit in de Pers", des mid- (la ;S 2 uur volgt"dan de behandeling van ,,Dc Overlaid en de Pers"' Dc namcn van inlei- ders en prac-adviseurs zijn reeds vroeger medegedeeld In plaats van den heer G. G. van As, die verhinderd is, zal als efn der in- h tiers over het economisch onderwerp op- treden tie heer G P. Bon, redacieur van „De ResideretAcbode". DRANKVBRBOD. In Winschoten bestaat evonials Ini tal van andiere gemeeniren, een regeling waarbij hot t&ppcni van sterken drank dies Zaterdagsmid- dags eni Zond'ags verbod'em is. De afdeeling Winschoten van de vereeniging „Vergun- ning" heeft thans Mediate®, een recbterlijlke uitspraaik ulit te Wkke®, daar zij van meeniimg Is. dat die gemecnitcraad niiet de bewegdheid1 btv.i t een tlergelljik tapverbod' voor te schrij- ven. Dc politic zal in de gdegenheid1 wordten gcateldl een overtredinig te oanstateerea. 0O5PERATIEVE BOND. De Cooperatieve Bond van Goflperatieve Landbouwvereenigingen in Noordholland heeft onder leiding van den heer J. Kamp te -Berkhout in de „Roskam" te Hoora een be- stuursvergadering gehouden. Besprekingen wcrden gevoerd om den Bond eventueel te tloen aansluiten bij de GoOpera- tieve Zuivelbank. Echter werd daaromtrent nog geen bealissing genomen. Besloten werd aan het Bestuur van de Z. C. K. te verzoeken 90 aandeelen van den Bond te willen overschrijven. Meerendeels vond men het wenschelijk, dat de Bondi als groep medezeggingschap in die Z. C. K. houdt. J Uitvoerig werd van gedaohten gewisseld over de federatieve samenwerking van de ver- schillende landbouwvereenigingen in NoordL en. Zuidholland en de Hollandsche Maat- schappij van Landbouw. Algemeen was men van meening, dat bij de tegenwoordige sa- menstelling van de Hollandsche Maatschap pij die overigens wel recht van bestaan heeft - dte zaken te veeL „vanbovenafwor den geregeld. De tegenwoordige instelling mist net zoo noodige democratische element. Het Bestuur was van meening aan de re- organisatie te moeten meewerken. Echter oor- declde men het zeer gcwenscht, dat op eene scheiding van Noord- en Zuidnollana als hebbende verschillende belangen werd aangedrongen. LJit financieel oogpunt werd1 een schrijven van de afd. Enkhuizen van' de Ned. Maatseh. van Tuinbouw en Plantkunde met verzoek om deel te nemen in het Waarborgfonds voor de in 1921 te Enkhuizen te houden groote Tuin- en Landbouwtentoonstelling voor kennisge- ving aangenomen. Besloten werd de bij deu Bond behoorende Kunstmestkoopende Vereenigingen tot eene gezamenlijke biieenkomst uit te noodigen, waarbij verschillende zakeu den Bond betref- fende aan de orde zullen worden. gesteld. Het bestuur hoopt en verwaclit, dat van iedere vereeniging meerdere bestuutsleden deze vergadering zullen bijwonen. Ten aanzien van de propaganda was be- paakl, dat de in Noordholland nog niet bij den Eland aangesloten malerijen zullen wor- dien gewzen op de groote belangrijkheid van de 14 daagsche bijeenkomsten te Amsterdam. Medegedeeld wordt, dat de heer Kamp, die zitting heeft in de Pulpcommissie voor Noordhiol'land) zijn benoemiug zal inltrekkeni. In deze plaats zullen zitting nemen een paar leden van de Vereeniging Wormerveer als meer in het pulpgebied Hggende. In de vacature van den heer R. Visser Lz. als lid der Commissie voor de financieele af wikkeling van het Hooibureau wordt aange- wezen de heer J. Kamp. Besloten wordt het contract met de N. V. UMgeveramaatsch. „De Vlij't" te Arnhem tot uitgave van het Noordhollandsch Landbouw- blad met een jaar te verlengen. Hiema sluiting. ONTTSPOORD. Te Colmsdiot is Zaterdiagimidldag een ge- deelte van dien pereonentrein, die om 4 36 uit Deveniter in de richitimg Almelo vertrekr, ont- spoordj, met het geviolg dlat hot verkeer ver- dler den, geheden' dag gestremd was. Per-' soooiijke ongelukken haddlen niet plaats, maar de materieele schadfe is vrijl groot. Zondag- morgeni was het verkeer faerateid. KORTE BERICHTEN. ^Ameta" vernam dat de benoemlimg van den meuwen gouverneur-generaal van Ned.- Inidifi dteze wedk afkonxt. De naam van' den iideuwen landvoogdl kon echter niog niet wor den medegedieeld!. Zondlaglmiddlag had te Billithoven een pnovinciale mnddlag plaats van den Vrljzin- nigJDemocrati®cheni Bond, waarin het woondi werd gevoerd door mevr. mr. B. Balder Nort. van Grorringen, mevr. N. Mansfelidlb— De Witt Huberts te Arnhem en dte heer mr. H. P. March ant, Mid' van de Tweede Kamer. De eerate R. K. Boerinnmschoal met pensionaat' vanwege den aiartsdli'oees Boeren- er Tuindersbond gestichit, zal 15 October te Denekamp worden geopend. Door hooibroei is ondler VLagtwodlde de boerderij bdnoorende aan mevr. Towopeus grootendeels afgebrand. Alles was varzekerd. De poliitie te Maastricht heeft aange- houdeni dtn onderiooster R. der O. L. Vrouwe- ktPk aldaar, diic vier koperen kandelaars uit de kerk ontvreemid en te gelidie gemaakt moelt hebben. Te 'Utrecht is die jaarfijlksdhe vergade- nng van den Algemieene Bond1 van1 Politie- pensonieel in Nedierliand begontnen, onder voorziitterschap van' den heer O. van Putten uit Amsterdlam. LBT SPA ADDER'S ETAL1GES kunt U dagelijks aanichouwen, wat voor kwaliteiten er nu weer gebraeht worden. Onze WINTERKLEBDING bestaat uit een gehoel nieuwe sorteoring HEER EN- cn KINDERKLEBDING. ProYincIaal Nieiiws UIT BERGEN AAN ZEE. I Tot kantoorlhoudster bij' den, post- em tdle- graafdienst alhier. is benoemdi mej. F.. G. Niieuwenih'uis, wed1, van dien1 heer J. Wester- beke. urr WARMENHUIZEN. Op dc tentoonstd'linig te Rotterdam, gehou den 26 September, behaaldd die hazewind1- lionid Kitty" (teef) van den heer N. Seven- huiljzen Pz. alhier, 'in dc Nlatlonale Fokkers- klasse den cerslen prijB en in de Nieuwelings- kiasse en Lhniteklasse dien tweeden prijs. UIT WIJDENES. Benoemd tot onderwijzeres aan school A te Purmerend, Mej. T. Butter, alliier. UIT STOMPETOREN. In de vergadering der afdeeling „Scher- meer en Omstreken van Het Witte Kruis" werden als candidaat voor het Hoofdbestuur gesteld: Vac. Van Mausum: de heer Th. J. Wijnol- dij Danieels te Velsen vac. Frese: Mevr. BrunnerBrouwer te Alkmaar vac. Prinsde heer O. C. van Balen Blan- ken te Spnubroek vac. De Ven: de heer O. J. Staal, predikant te Noordscharwoude. Als afgevaardigden naar de algemeene vergadermg die a s. Maandag te Amsterdam wordt gehouden, werd benoemd de heer H. Herlnga, plaatsvervanger de heer K. Zwiep. Als leden van het bestuur der afdeeling wer den herbenoemd de heeren C. Kramer Glijnia, J. Olijnis en K. Zwiepals lid der commissie van aankoop herkozen de heer C. Kramer Olijnis en als lid van controle benoemd de heer K. Zwiep wegens bedanken van den heer J. Olijnis. Bij de rondvraag kwamen nog onderschei- dene zaken ter sprake; o.a. werd het salaris van den bode van 40 gulden op 50 gulden per jaar. Hiema sluiting op de gewone wijze. UIT WINKEL. (Vervolg gemeenteraadszitting). Voorziening wijkverpleging: Medegcdeld werd dat na de oproeping van wijkverpleegster 2 sollicitanten zich hadden aangemcld. „Nosokomos" meende de optoe- ping niet te moeten plaatse, doch te moeten waarschuwen tegen het solliciteerea naar Winkel, aangezien het salaris te laag is en bovendien de wijkverpleegster vroedvrou- wenwerk moet verrichten. In een toegezonden tijdschrift van de ver eeniging van vroedvrouwen •v^ordt dit zelfde naar vorcn gebracht. Het gemecntebestuur heeft „Nosokomos" geschreven dat het haar zaak is de advertentie al of niet te willen op- nemen doch omtrent het verrichten van vroedvrouwenwerk al zer slecht is ingelicht, fn het heeft den schijn, dat de vertrekkende wijkverpleegster een poging tracht te doen het krijgen van een an der te bemoeilij ken. Gedurende het verlof der tegenwoordige, van 24 September tot 15 October, zal door Nieuwe Niedorp geholpen worden. Doch daar doet het geval zich thans voor, dat we gens vertrck dier zuster naar Zwitserland, ook tijdelijke voorziening noodig zal zijn. Het helpen van Winkel komt daardoor op den achtergrond Mevrouw Houtkooper-Pol vond het zeer juist dat geageerd wordt tegen het opleggen van verloskundig werk aan de zuster. De zuster heeft al verscheidene verlossingen al- leen moeten doen. De heer Breebaart kon zich dit niet inden- ken en vroeg of de dokter dan nooit thuis is. Mevrouw Houtkooper-Bol vond het noo dig dat liier een vroedvrouw komt en achtte voorts direct tijdelijke voorziening in de wijkverpleging noodzakelijk. Besloten werd zoo spoedig mogelijk in tijdelijke hulp te voorzien, terwijl in een vol- gende vergadering zal worden bepaald of een nieuwe oproeping op een hooger salaris zal worden gedaan. Woningbouw: De heer Kaaij deelde mede bespreking van dit punt te hebben gevraagd, omdat bekend is dat voorschot voor den bouw van 8 arbei- derswoningen is toegezegd, doch dat daar- vaa nog geen mededeeling aan den Raad is gedaan en vroeg wat hiervan de oorzaak is Medegedeeld werd dat deze mededeeling was gericht aan Burg, en Weth. en dat daar- in sprake is van een huurprijs van 4,54 per week en ped woning. Om te komen tot een bilhjker prijs, had de Bouwvereeniging een confcrentie aangevraagd met den Inspecteur der Volksgezondheid en daarin is men over- eengekomen den bouw iets te wijzigen, waardoor de begrooting vennindert en de huurprijs gebracht zal kunnen worden tot ongeveer 4,—. Het besluit tot aanvraag van het voorschot is nog niet goedgekeurd door Ged. Staten, doch de Inspecteur delde mede, in Juni reeds tot goedkeuring te hebben geadviseerd en gaf in overweging bij Ged. Staten eens op be- spocdiging aan te dringen. Een verzoek daarvoor Is inmlddels ter se- cretarie gereed gemaakt, doch de voorzitter had bezwaar dit te teekenen. Dit Is nog de eenige formaliteit, die wacht omi tot aanbeste- ding te kunnen overgaan. Uitvoerig werd mededeeling gedaan van het verloop der bouwaanvrage en algemeen werd het verkeerd gevonden dit werk noode- loos tegen te houden. Een en an der heeft ten gevolge dat op voorstel van den heer Bree baart aan den loeo-voorzitter en den secreta ris werd opgedragen te trachten een onder- houd te krijigen met den voorzitter en deze te verzoeken maatregelen te nemen om, als hij zelf zijne funetie niet kan vervullen, die te laten doen door zijn plaatsvervanger, Bij de rondvraag sprak de heer Kaaij over de loting van de Militie. Hij had gezien, dat ten radhuize, waar de burgemeester en de militiecomirtissaris bijeen waren, teijn werd gedronken, hetgeen hem niet wenschelijk voorkomt. De heer Kriek vroeg meer licht voor de Pers. De heer Spaans klaagde over verlichting in de Weere. Omtrent een en ander zullen maatregelen worden overwogen. UIT EGMON1D AAN ZEE. Aiam dea heer K. van iDuini, besteller bij den, post- eni telegraafdienst ailhiier, is de eere- medail'le in brons, vcrbanden aan die Ordle van Oranje-Niassau toegdken/d, Raadsvergadering van Vrijdagavond 8 uur. Alle leden zijn aanwezig. Medegedeeld werd, dat de Commissaris der Koningin op 1 October met de raadsle- den op het stadnuis cen onderhoud hoopt te hebben, alsook met de ingezetenen die daar toe den wensch te kennen geven. Hij stelt zich voor pi m. 12 uur naar Egmond-Binnen te vertrekken. v Ingekomen stukken: Een schrijven van Ged. Staten, waarin nogmaals gewezen wordt op het groote be- lang, dat ook kleine gemeenten bij een politie- seliool hebben. Nogmaals wordt dan ook op eene biidragc aangedrongen. B. en w. stelden, voor, hierop afwijzend te beschikken Aldus besloten. F.en schrijven van de Ambachtsschool te Alkmaar, waarin werd medegedeeld, dat deze inrichting ten opzichte van de leerlingen van Egmond aan Zee z66 niet kan voorb- we r ken. Werd gesteld in handen van B. en W. om advies. Een schrijven van Ged. Staten, cm opnieuw het voorstel van B. en W., om den hoofdelijr ken omslag op 5 pet. vast te stellen, in stem ming* te brengen. Blijft de Raad bij de weige- ring volharden, dan zal de begrooting 1920 niet goedgekeurd kunnen worden. De heer Jonker was er v66r thans vol te houden. De heer De Vrij meende, dat het bezoek van den Commissaris hiermede wel in ver- band kon staan en hoopte; dat de gemeente- raadsleden Vrljdag aanwezig zullen zijn. De heer Van Hall sloot zich hierbij aan. De heer Snoeks wilde ook volharden, daar de Koningin in de troonrede uitzicht op be- tere gemeente-financien heeft gegeven. Het vooistel van B. en W. om het percen tage op 5 pet. te brengen, werd dan verwor- pen met 5 tegen 2 stemmen. V66r de beide wethouders. Een verzoek van den heer Koopman, om een uitgang van zijn schuur te mogen ma ken over den gemeentegrond. De voorzitter lichtte een en ander toe. B. en W. stelden voor, den uitgang toe te staan in westelijke richting, tot wederopzeg- gings toe. Aldus werd beSloten. De heer Meier, in de vorige vergadering benoemd tot directeur der gemeentebedrij- ven, heeft voor de benoeming bedanlct. B. en W bieden thans de volgende voordracht aan: 1. P. Schotsman, 2. O. Pietcrson. De voorzitter deelde op een vraag van den heer Jonker mede, cfat die heer Scbatsinam een eventueele benoeming zal aanvaarden. Deze werd daarop met algemeene stemmen benoemd. B. en W zullen hem verzoeken, zoo spoedig mogelijk in funetie te treden. De heer E. van Pel, uit de lunchroom „De Kroon", vroeg grond te koop. B en W. meenden, dat het verkeer er door belemmerd zal worden. Zij stelden voor af wijzend op dit verzoek te beschikken. Aldus werd besloten. Gewapend met een teekening van twijfel- achtig grooten omvang, zeide de voorzitter, dat tnans aan de orde was den verkoop van grond voor het villapark Hij stelde voor, ae geheimhouding van de vorige vergaderin- gen op te heffen. Aldus werd besloten. Een verzoek tot koop van grond voor een villapark is ingekomen van den heer Wisae. Het oetreft het „hooge duin" en omgeving. Nadat de leden de noodige inlichtingen hadden gevraagd, werd besloten den grond te verkoopen tegen 0,18 de vierk. Meter. Verkocht zal worden 11 H.A., zoodat het pl.m. 20.000 zal opbrengen. De voorzitter stelae voor, in het contract o. a. op te nemen de bepaling, dat de kooper zich verplicht de nieuwe straat, waarvan sprake is, binnen 5 jaar klaar te hebben, voorzien van bestrating, gas, electriciteit- en waterleiding. Hetzelfde zal gelden voor den Hoeverweg. Elke 3 maanden, dat hierin tekort gekomen wordt, zal de onderaemer 250 hebben te betalen. De gemeente zal het gas leveren tegen den bestaanden prijs en 2000 als borg bedin- gen in aftrek van den koopsom. 1 October zal de grond overgedragen worden. Aldus werd besloten. B. en W. stelden zich voor, de opbrengst te besteden aae de afHossiiig der leening van de koopsom en aan verbetering der gronden. De voorzitter zeide, dat reeds vroeger een bod voor deze gronden was gedaan door den eigenaer der kalkovens, die echter ter wille van het groote plan daarvan had alge- zien, mits hem een schadevergoeding van de gemaakte kosten werd toegekend. B. en W. stelden voor die schadevergoe ding vast te stellen op 2000. De heer Van Hall wenschte, dat de eige- naar een staat van de gemaakte onkosten overlegt. Hij wenschte het voorstel aldus gewiizigd te zien, dat de onko6tcn vergoed worden tot een maximum van 2000. Het voorstel van B. en W., aldus gewii zigd. werd aangenomen met 6 stemmen v6or (de heer Conijn bleef buiten stemming). Onderwijzersregeling. De voorzitter decide medte, dat die onxlerwiij- zersregeling op eukele punten niet was goedgekeurd door Ged. Staten. De Raad had vastgesteld, dat bij overlijden van een onderwijaer die jaanwedde zou wor den uitgekeerd tot het einde van het kwar- taal, doch minstens over 6 wcken. Ged. Staten wenschen het woord „Jaar- wedde" vervangen te zien door „uitkeering". De voorzitter zeide, dat deze verandetmg met zich medebrengst dat de kosten komen op rckening van de gemeente. B. enW. stel den d!an odk voor den Itermdjln van' 6 weken tot 3 maanden te vervangen door den vasten tijd van 6 weken. be heer Mcdik kon zich hiermede niet vereenigen, daar de positie van den onder- wiizer hierdoor achteruit gaat. Het voorstel van B. cn w. werd aangeno men met 5 tegen 2 stemmen (tegen de heeren Snoeks en Meaik). De Raad had vastgesteld, dat bij verlof wegens zwangerschap het halve salaris zou worden uitbetaald. Ged. Staten wensch ten, dat gedurende dit verlof de voile jaarwedde zal worden uitbetaald. De voorzitter stelde dit dan ook voor na- mens de meerderheid van B. en W. Dit voorstel werd aangenomen met 6 te gen 1 stem (tegen wethouder Conijn). De bepaling, gemaakt door den Raad, dat het salaris van militieplichtigen verminderd zou worden met uitkeeringen wegens kost winnerschap, wenschten (ted. Staten inge- trokken te zien. Aldus werd besloten. In de bepaling, dat den onderwijzer in bij- zondere gevallen een verlof verleend kan worden met behoud van salaris van ten hoogste 8 dagen, wenschen Ged. Staten de- zen maximumtijd op 14 dagen gebracht te zien Aldus werd ocsloten. De voorzitter zeide, dat hij over het on derwerp ,,De waterleiding van Egmond-Bin nen" de Raad in geheim comite wenschte. Rondvraag De heer Snoeks wenschte ontruiming van gronden op het Vlak, thans met schelpen be- dekt. E>e voorzitter zeide. dat dit terrein behoort aan de Maat&chappij „Noordzeebad". Deze zal aangeschreven worden. -Daarna werd de vergadering gesloten. Als eenigen tijd later de openbare verga dering heropend wordt, draagt de Raad B. en W op, een onderhoud aan te vragen met den Raad van Egmond-Binnen, ten einde be- sprekingen te voere'n betreffende het aanbren- gen van een waterleiding in die gemeente. Daarna werd de vergadering gesloten. UIT EGMOND-BINNEN. De Raad vergaderde gistermorgen vol- tallig. Na opening en lezing van de notulep gaf de heer Oroot in comite inlichtingen over het werk aan de brug. De heer Apeldoorn vroeg of de voorzitter nog met den heer Baltus had gesproken, om deze te bewegen op zijn besluit om als lid van den Raaa te bedanken terug te komen. be voorzitter had dit niet gedaan, omdat aan het einde der vorige vergadering de heer Dekker er op aandrong dit besluit te hand- haven. Spr. had wel een welwillend onder houd met den heer Baltus gehad en nu deze In de laatste zitting nog aanwezig was, wil de spr. wel verklaren, dat hij het betreurde, dat de heer Baltus onder deze omstandighe- den den Raad verliet, omdat de heer Baltus zich als een welwillend lid had leeren ken nen. Gaarne bracht hij den heer Baltus bij het scheiden een woord van hulde. De heer Apeldoorn meende, dat de ge meente een groote strop had met den bekwa- men opzichter. De voorzitter oordeelde dit niet aan de orde. Hierop werden de geloofebrieven van den heer van Dam, de opvolger van den heer Baltus, onderzocht en na onderzoek tot diens todatin'g besloten. Van den Commissaris der Koningin was een schrijven ingekomen houdende de mede deeling, dat hij in gezelschap van den Grif- fier, de genfbente op 1 October van 1214 tot 2 1 /4 uur zal bezoeken. be heer Apeldoorn oordeelde dit een mooie gelegenheid om met den Commissaris de kwestie van de brug te bespreken. be voorzitter gaf den heer Apeldoorn in overweging dit te doen, doch de heer Apel doorn was verhinderd en verzocht daarom dien burgemeester dtt te dben, die diit toezeg- de. Van de gemeente Egmond aan Zee was een senrijven ingekomen, waarin betreurd werd, dat Egmond-Binnen geen onderzoek had gedaan naar de mogelijkheid van het le veren van het water door Egmond aan Zee: Gevraagd werd, dag en uur te bepalen, om een bespreking te hebt>en met het College van B. en W. van Egmond aan Zee en den adviseur van het gemeentelijk waterbedrijf. be voorzitter meende, dat tegen de confe rence gen bezwaar bestond. Van de bespre king verwachtte hij niet veel, omdat jaren ge- leden de samenwerking inzake de waterlei ding, afgestuit was op klieinijgihieid'en. Spr. oordeelde het ook een bezwaar voor Eg mond-Binnen, om de leening te moeten slui- ten. Ook diende weggenomen de door den heer Oldenborgh meegedeelde moeilijkheid, dat Egmond aan Zee niet mag Leveren van de provincie. De verklaring, dat dit wel mag, zal in de eerste plaats gegeven moeten wor den. Dan is er nog het bezwaar, dat de ge- meentefinancien er te Egmond-Binnen goed en te Egmond aan Zee minder goed voor- staan. De heer Apeldoorn was van meening, dat aansluiting bij de waterleiding van Egmond aan Zee nog geen aansluiting van de ge meente beteekende. Het waterleidingsbedrijf is iets op zichzelf. De waterleiding is daar reeds rendabel en spr. was daarom voor een bespreking. De heer Orie wilde ook wel confereeren, maar alleen op de zaak ingaan wanneer Eg mond aan Zee de leiding legde en het water leverde zooals de provincie. De heer Apeldoorn had geen bezwaar om van gemeentewege de leiding te leggen en daarvoor een leening aan te gaan. Bij hem kwam het er slechts op aan wat het voordee- ligste was. De heer Dekker wilde met Egmond aan Zee dan ook besprekingen houden over de levering van gas De daarvoor benoodigde buizen zouden dan tegeliiikertijd in den grond kunnen worden gelegd. Spr. was overtuigd, dat.dit er later tocn van zou ko men. De voorzitter oordeelde dit weer een veel verder gaande zaak, maar had er niets c5jf te gen om ook dit met Egmond aan Zee te be spreken, De bespreking zal plaats hebben Vaandagmiddag half 2, a s. Van Ged. Staten was een schrijven inge komen waarin werd medegedeeld dat geen termen waren gevonden om aan Castricum, hdt verzoek am die kermis te verplaateen, te onthouden. De heer Baltus meende, dat Ged Staten dan ook wel konden nalaten, te vragen of de gemieenlte bezwaren had'. De voorzitter zeide nog, dat B. en W. voor dit jaar de kermis op den ouden datum wiF den houden en deed mededeeling van een schrijven van den heer Zentveld, die verzocht de kermisdagen van drie op twee dagen te brengen. De heer Orie oordeelde dit zeer wensche lijk Nu de kermis op Maandag Dinsdag en Woensdag i9. wordt ook de Donderdag nog gebruikt om uit te slapen, zoodat een werk- week zoo goed als verloren raakt, wat voor een vader, die daardoor het loon van zijn zoon moet derven, groote schade beteekent De heer Baltus, hoewel tegen de kermis op Zondag, vond het toch voor de burgerij be- ter, om dan de kennis maar op Zondag en Maandag te houden, de kasteleins hadden dan ook gen schade. De heer Apeldoorn wilde de kermis ver- vroegen en het volgend jaar den Zondag er weer bijnemen, maar 3 kermisdagen houden. Voor het vaststellen van den datum wilde hij overleg plegen met de kasteleins. Besloten werd om voor dit jaar de oude da turns te nemen en voor het volgend jaar overleg met de kasteleins te plegen. R en W. stelden voor om, ondanks het schrijven namens den Minister van Binnen- landsche Zaken inzake het subsidieeren van de Politieschool te Hilvcrsum het besluit om geen subsidie te verleenen, te h*ndhavcn. Hiertoe werd besloten. Van de gemeente Alkmaar was een schrij ven ingekomen, waarin werd medegedeeld, flat fen der ouders van de twee jongens, die iiit de gemeente de Handelsschool bezoeken, de 150 schoolgeld hadden betaald. Mot de andere was dit niet het geval Deze zou van de school worden verwijderd, wanneer van de gemeente het bericht niet inkwam/dat het verleenen van de bijdragc werd overwogen. Bij een afwijzende beschikking zou de school niet meer toegankelijk zijn voor leerlingen uit de gemeente. De voorzitter oordeelde het nog al kras, om de school dan ook niet meer toegankelijk te sttelleni voor leerlingen voor wie die bij- srage wfl betaald wordt. De heer Baltus meende, dat deze alinea een vergissing van Alkmaar moest zijn. De voorzitter oordeelde het ccnig mogclij- ke, het maken van een verordening, waarin bepaald wordt, dat de ouders naar verhou- ding de door de gemeente te betalen bijdrage terugbefaten De Raad laakte het vooral in de gemeente Alkmaar, dat deze de bijdrage met terugwerkende kracht vorderde. Dit stond1 gelijk met de handeling van een klecf- maker, die een pak voor 100 verkoopt en als het half vereleten is, er 300 voor vor- dert. De voorzitter kon de handeling ook niet moreel vinden, maar aangezien men te Alk maar cfe machf hadi om1 den ifafegang tot db school aan de leerlingen uit de buitenge- meenten te weigeren, en het ongewenscht was, dat leerlingen uit Egmond-Binnen de school niet konden bezoeken, wilde spr. de verordening. zooals was voorgesteld, vast stellen. De heer Apeldoorn was wel v66r de ver ordening, maar hij wilde de zaak aanhouden om het geval van den eenen leerling te be spreken met den vader. Hiertoe werd beslo ten. Nu de brug 4500 in plaats van 2500 zal kosten, werd besloten in de volgende ver gadering een nieuw leeningsbesluit te nemen. Tot lid van de Wegencommissie werd ge- koZen in plaats van den heer Baltus, de heer L. v. E>am. Van den heer Apeldoorn was het verzoek Ingekomen, om de goedkeuring van de reke- ning over 1919 tot de volgende vergadering aan te houden. Ter onderzoek werden in handen van de desbetreffende commissie gesteld de begroo ting voor 1921 van de gemeente, het elec- triciteitsbedrijf en die van het pargerlijk Armbestuur en dat van Wimmcnum. Van Ged. Staten was goedkeuring ingeko men op de bepaling inzake het rijden met rij-

Alkmaarsche Courant | 1920 | | pagina 2