M Bericht van Inzet. Boerenplaats, f80002.13. 17 stuks Hoornvee, VOORLOOPIG BERICHT. Boelhnis. Insulalre Hypotheekbank. 6 pCts, Pandbrieven, Advertentlen. Nt). ZeetJJdhic;en Uitgifte, k too ▼an genaamd „De Schoteu", Yrijdag 12 November 1920, 14 J&ar aan Rbeumatiscae Koortsen geleden. boekhouden aan de Ambachtsschool te Alk- maar, bercid is deze lessen te geven, besloot de vergadering aan dezen dat onderwijs op tc dra^en en hem uit te noodigen, den len November daarmede te beginnen. Nadat de heer J. de Wit voorgclezen had, hoe Dribbelman tegen wil en dank een lucht- reis maakte, en de vergadering bcsloten had het Department niet bij het district Noord- Holland aan te sluiten, ging zij op't gewone uur uiteen. (Jemengd Nieiiws VERVOER VOORRIJICSREKIEMNO. Door den Min. van Oorlog is bepaald, dat in den vervolge het vervoer van alfeenreizen-j dc milMairen, ongeacht den af te leggen afJ stand, met openbare mdddelcn van vervoer voor Rijiksrekening kan plaats hebben. fVoor- heen moest de op een dag voor dienstza'ken af te leggen afstand de 30 K.M. overtreffen.) Binnen de bebouwde kom eener gemeente is cchter geen vervoer voor Rijiksrekening toege- staan. RAMP IN BANDOENG. Het Garoetsche is eveneens getroffen door enorme regens Op de ondememing Goe- noeng Badega zijn tien bouws afgeschoven In de afdeelingen Tjsingiri en Waroengsim- pang is hetzelfde het geval. De bevolking vlucht, door een panischen schrik aangegre- pen. De Pameungpeukweg is op tientallen plaatsen weggeslagen. De weg Tjilaoeteu rum is onherstelbaar vemield. Verschillende ondememingen zijn van alle verkeer afgeslo- ten. De brug bij Tjimanoek is weggeslagen DE ROTTE RlDA-MiSCHE HA'NDELS- lE-N L AN1DBOU W'B A NIK. Zaterdagmorgen zou in het AQgemeen Vex- kooplokaal te Rotterdam eeni trekking plaats hebben van de Rotterdamsche Hiandels- en Landbouwbank. Voorloopig zal echter geen van de talrijke Jbligatie-houders een vrlla plus een lijtfrente, of een anderen van de vele aanlokkelij'ke prij zen kunnen bemachtigen, aangezien er van de trekking niets is kunnen komen, doordat de politie de geheelc trekkingsa:faire in beslag neeffi genomen. Om tien uur, even v66r de, trekking een aanvang zou nemen heeft een ipspecteur van de recherche, die met vier recherchcurs in de zaal kwam, op een groote en twee kleine trommels met loten op last van de justitie be slag gelegd Deze trommels zijn met de lotcn naar hot hoofdburcau van politie overge- bracht. De inbeslagncming is geschied ten einde te kunnen ondcrzoeken in noevcrrc.hier sprake zou kunnen zijn van overtrading van de Lo- teriiwet. De substituut-officier van justitie, mr. Rombach, was mede in het Verkooplokaal bij de nbcslagncming aanwezig. Velen, die op een mooi prijsje hoopten, waren gekemen om de trekking bij te woncn, en moesten onverrichtcrzake vertrckken Inirozoiulon Stukken (Buiten verantwoordelijkheid van de Redac ts. De opname in deze rubriek bewijst geens- zlns; dat de Redactie er mede instemt). B. JANSEN, PROTESTANTSCHE KERKEN IN FRANKRIJK. Akersleot 4 November 1920. Caf» „de Waard", voorh. EtJkelhoom. Ds. SCHERMERH0RN sal voordragen: STOOMV A ARTLIJ MEN. Stoomvaart-Mi}. ,JVederland". Prins der Nederlanden vertr. 30 Oct. v. Amat n Batavia. Kon. Ned. Stoomboot-Mi) Achillea vertr. 13 Oot. v. Curasao n. Haiti. Adonia vertr. 28 Oct. v. Sevilla n. Cadix. Hermelin vertr. 29 Oct. v. Malaga n. Amst. Hermes arr. 28 Oct. v. Amst. te Lissabon. Ino vertr. 29 Oct. v. Havre n. Amst. Juno vertr. 29 Oot. v. Valencia n. Algiers. Orestes vertr. 29'Oct. v. Smyrna n. Konstan- tinopel. Pluto, v. Amst. n. VenetiS, pass. 29 Oct. Dun- Ctncsa. Stella arr. 30 Oct. v. Ibrail te Rott. Tcllus vertr. 30 Oct. v. Rott. n. Lissabon. Zeus vertr. 30 Oct. v. Rott. n. Cadix. Vulcanus arr. 30 Oct. v. de Midd. Zee te Am- sierdam. Rotterdamsche Lloyd. Buitcnzorg (fhuisr.) vertr. 28 Oct. v. P. Said. Djambi (uitr.) pass. 29 Oct. Algiers. Rindijani (uitr.) vertr. 27 Oct. v. Colombo Tabanan (thuisr.) pass. 27 Oct. Sagres. Kon. West-fndische Maildienst. Delft vertr. 28 Oct. v. Callao n. Chili. Nickerie (uitr.) arr. 27 Oct. te Madera. Kon Hollandsche Lloyd. Hilversum (uitr.) vertr. 28 Oct. v. Rio de Ja neiro. Holland— Britsch-1 ndil Lijn. Schiedijlc arr. 30 Oct. v. Bombay te Rott. Sladsdijk (thuisr.) pass. 30 Oct. Vilissingem. Gothenburg vertr. 29 Oct. v. Goth a n. Rott. Vechtdijlk (thuisr.) arr, 28 Oct. te Madras- Holland—Australia Lijn. Marken arr. 28 Oct. v. Bunbury te Sydney. Sitocbondb arr. 28 Oct. v. Newcastle N'. Z. W. te Sydney. Soerakarta (uitr.) vertr. 27 Oct. v. Tremantle. Bandoeng vertr. 30 Oct. v. Rott. n. Australie. Holland— West-AfrUca Lijn. Vlont Blanc arr. 30 Oct..v. W.-Afrika te Amst. Rotterdam—ZuidrAmerlka Lijn. Mirach vertr. 28 Oct. v. B.-Ayres n. Rott. Stoomvaart-Mij. „Oceaan". Astanyax1, v. Batavia n. Aimst., pass. 27 Oct. Perim. \night of the Oarter vertr. 25 October van Shanghai n. Rotterdam. Cyclops, v. Japan n. Marseille. Rott- arr. 27 Oct. te Mark tberieb ten BROEK OP LANGENDIJK, 30 Oct. Langedijker Groentenveiling. In de heden gehouden veilingen werd be- tiaald voor: Bloemkool le soort (per 100 st.) 8.20 tot 16.80, 2e 1.20, Roode kool 1.70 tot 3.20, Gele kool 1.70 tot 3.30, Witte kool j 1.30 tot 2.20, alles per 100 K.G., Wortelen 2.10 tot 2.40 per 100 K.G., Rammenas 2.70, Bieten 1.70 tot 3.30, Gele nep 7.90, Drielingen 6.60, Uien 5.90 tot 6.70, alles per 100 K.O. Aan- voer 1790 stuks bloemkool, 98500 K O. roo de kool, 42000 K.G. witte kool, 59800 K.G. gele kool, 43900 K.G. wortelen, 18700 K.O. uicn, 200 KG. gele nep, 4100 K.O. bieten, 250 K.G. dridingen, 1600 K.G. rammenas. BOVENKARSPEL, 30 Oct. Veiling de Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Bloemkool I 14 tot/21.50, II 7 tot 11.50, III 1 tot 2.70. Roode kool /1.60 tot 2.40, witte kool 1 90 tot 2.20, gele kool 2 tot 2.20, bieten 13 tot 19.50, kleine 4 tot 7.25, uien 3 tot /3.40, blau- we aardappelen 4 tot 4.50, bonte aard appelen 4.75 tot 5, kleine aardappelen 1.40 tot 1.75. Notaris C. L. VAN DEN BERGH, te Schagen, sal op dea morgwns 9 uur, ten versoeke en ten huize ran den Heer W. B0BST TE BL0KHU1ZEN, gemeente Oude Niederp, publiek verkoopen JI tl ging kwam omdat rerhoogingwn aan de orde van dbn dag zijn, doch vroag zich af af dez» gerechtvaardigd zijn. Hij wide er rouduit la gan te zijn en vond dat wie er voor was de verhooging maar moet halen bij hen die dene raadsleden hebben afgevaardigd. De voorzit ter lichtte toe dat het verboogde presentie- geld een tegemoetkoming is voor de commis- sievergaderingen waarvoor geen vergoeding mag worden gegeven. De heer Beets wilde er de politick buiten laten en vond, gezien de meerdere en lange commissievergaderingen de verhooging gerechtvaardigd evenals de heer Hart, die zeide dat als wij, arbeiders, moeten verzuimen dit vergoed dient te worden. De heer Oud zeide om te bezuinigen moet de kamerhuur van 25 er afgedaan worden. Rei lidmaatschap van den raad moet geen baantje worden, het is een gemeenschapsbelang. De heer Mulder was wel voor het verhoogen der jaarwedde van Wethouders doch niet voor het presentiege Id verhooging der raadsleden. De voorzitter zeide dat de wethouders er niet voor waren dat het voorstel van B. en W. uitging en daarom doet het de voorzitter ge- noegen dat de commissie het voorstelde. Dat de wethouders vergoeding toekomt, daarvan was de voorziter overtuigd, de raadsleden zou de voorzitter, i-dien het kon, zelfs 10 wilL len toekennen. Bij de stemming was all een de heer Oud tegap verhooging der jaarwedden van de wethouders. Tegen verhooging der pnesentiegelden waren de heeren Oud, Mul der en Verduin. De jaarwedde van den ambtenaar ter eecre- tarie werd hiermede verhoogd tot 1000 en die der veldwachter op 1300, en die der klokopwinder op 100. De voorzitter zeide de commission hartelijk dank voor de vele werkzaamhoden aan het na- zien verbonden. Enkele verzoeken om afachrjj- ving H. O. zullen in comite behandeld worden evenala verzoeken om verlaging. Van de afd. Koedijk van den Ned. Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf was een verzoek ingekomen om, evenals het vorige jaar, de werkeloozen van 90 jaar en daarboven te steunen met 1.50 en de gezins- hoofden met 5. De heer v. d. Woude vroag per dag of per week. Bedoeld werd per week. De heer v. d. Woude was wel voor steun aan de ouden, maar vond dat de jongeren beter con andere plaats kunnen gaan opzoeken als hier geen werk is. De heer Hart dacht dat dit niet beat zal gaan door den woningnood overal en zeide dati.velen al in andere takken werk zochten en vonden. Daarbij komt nog dat de arbeiders wel niet zullen gaan dalen op 9.60 uitkee- ring en dus wel naar werk zullen omzien. De heer v. d. Woude vond dat de loonen der loose arbeiders niet van dien aard zijn dat zij er niets van kunnen overhouden en noemde loonen van 40 h 50 per week. Dit laatste werd door den heer Hart sterk in twijfel ge- trokken en hij meende <iat 5 per dag al zeer hoog is. Bij stemming bleek dat de heeren Verduin en v. d. Woude er tegen waren. De afd. Koedijk van „Het Witte Kruis" verzocht in een schrijven een subsidie van 10 per kwartaal te mogen ontvangen om vuur en licht te bekoetigen bij een cursus voor eerste hulp bij ongelukken in de consistoriekamer. Goedgevonden. Het aangaan van een kaslee- ning gr. 10.000 teneinde den woningbouw tijdig te hulp te komen werd mede aange- nomen. Het kohier evenxedig echoolgeld 3e kwartaal groot 201.60 werd vaetgesteld. Bij het vaststellen van ean verordening op het heffen van een bijdrage in de kosten van leerlingen aan de handels-, huishoud- en am- bachtsecholen werd bepaald dat de inkomena tot 1000 vrij zijn en van 1000—1200 1/4 van 5 per dag en dat aan den correspondent 8/4 en daarboven alles moeten betaten. Dit was een door de vergadering gewijzigd voor stel van B. en W. Thans stcllen B. en W. voor hun een crediet te verleenen om het schoolgebouw te vergrooten nog in dit jaar omdat het rijk dan nog 25 pet. vergoedt, en voor het benoodigde bedrag een geldleening aan te gaan tegen hoogatens 7 pet. en af te lessen in hoogstens 10 jaren. De heer Hart vroeg of de plannep van B. en W. wel groot genoeg waren en kreeg hierop toestemmend antwoord. De heer Hart vond dat het niet practisch was een timmerman van de plaats tot opzichter te hebben over nieuw werk en zou bij de schoolverbouwing een neutraal' op zichter verkieselijker achten. Behalve de heer Mulder, kunnen de heeren hierin niet mede- werd verzocht om verhooging der jaarwedde gaan. In een adres aan H. Xl. de Koninsrin der enderwijzeres omdat deze 1 uur lea zal geven buiten de schooluren. B. en W. stellen voor om de huishuur van Jh. Modder mei 1 December te verhoogen tot 2.5Q per week. De heer Hart was hier niet voor en de heer Mulder wilde hem tegen Mei de huur opzeg- gen' wat de heer Hart steunde onder voor- waarde dat ook Jb. Hart de huur werd opge- zegd ten einde deze woningen voor weduwen ter beachikking te houden. Dit laatste werd met •algemeene stemmen aangenomen. Goed gevonden weti dat aan de rijksveldwachters woderom een gratificatie gegeven zal worden van 5 per da.g en dat aan de correspondent, der arbeidsbemiddeling 50 belooning zal worden gegeven. Bij de rondvraag informeer- de de heer Hart of het B. en, W. bekend was dat er militaire dekens te krijgen zijn. De voorzitter antwoordde. dat dit bekend was en dat hij van plan was er na de openbare verga- derinig over te epreken. De heer Hart had gaarne gezien dat oe voorzitter er eerder v.erk van gemaakt had omdat de aanvragen voor 1 Nov. moeten geschieden. Besloteri werd dat bij bekkenslag bekend zal worden ge maakt dat zij die dekena willen koopen zich kunnen aanmelden Zaterdagavond 7 uur bij de heeren P. Hart en A. Bakker. De prijzen zijn 2.50 voor kunstwollen en 0.90 voor moltondekens. Hierna sluiting. UIT OTERLEEK. Vrijdagavond werd in het lokaal van den heer O de Vries ecne vergadering gehouden van het Nutsdepartement die door ticn le- nen werd bijgewoond. Het hoofdnumxner van de agenda was: Bespreking van den op tc richtcn Boekhoudcursus. Naaat de secreta- ris mcdedecling had gedaan van hetgeen hi} had gedaan in 't belang van de totstandko- ming daarvan, waarbij onder meer bleek, dat zich 30 personen hebben aangemeld, dat de lessen des Maandags- en Zaterdagsavonds zullen worden gegeven, telkens aan 15 perso nen. dat het gemeentebestuur daarvoor het schoutlokaal met vrij vuur en licht heeft af- gestaan cn dat de heer J. Blom, leeraar in WUZIGING GEMEENTEWET EN WET OP DE INKOMSTENBELASTING. B. en W. van Amsterdam hebben in een adres aan de Tweede Kamer hun bezwaren ont» wikkeld tegen de amendementen van de heeren Van Beresteyn c.s. en Ter Hall c.s. op het wets« ontwerp tot wijziging van de Gemeentewet en van de Vvet op de Inkomstenbelasting in zake. de belasting op tooneelvertooningen en andere vermakelijkheden. Zij schrijven, dat indien eerstbedoeld amendement wordt aangenomen, de hier bedoelde hefting in Amsterdam belang' rijk minder zal opbrengen dan thans, hetgeen niet in overeenstemming is met de strekking van het wetsontwerp, om de inkomsten van de gemeenten te verruimen. En Amsterdam zou bij aanneming van het amendement'Ter Hall een bate derven van ongeveer 500.000. ELECTRrciTEITSVOORZIENING IN N.-HOLLAND. Eenigen tijd geleden hebben wij, zegrt het Hjbl., melding gemaakt van een cirulaire, door het bestuur van de afdeeling Noord-Hol- land van de Vereeniging van Gemeenten aan de aanigesloten gemeentebestu'ren .gezonden, in we'.ke circulaire een nader uit te schrijven vergtdering werd aaugekondigd1, waarin voor- atellen zouden worden behandeld, die tot strekking hadden de onlangs opgerichte „Ver- eeniging van electriciteitsbedrijven in Noord- Holland" onderceschikt te maken aim de kf- deeling van de Vereeniging van Nederland- sche gemeenten. Deze vergadering is thans uitgeschreven tegen Zaterdag 80 Oct., na^ middags 2 Yt uur, ten stadhuize te A'dam. Door het bestuur van de Vereeniging van Electriciteitsbedrijven (V. E. B.) is thans aan de gemeenten, die bij hear zijn aangeelo- ten, ook een rondsehrijven gezonden, waaruit blijkt, dat de V. E. B. zich tegen dit streven wil verzetten. Op uitnoodiging van eenige ge- meentebesturen heeft de V. E. B. al haar le- den bijeengeroepen ter vergadering op 30 Oc tober, precies te 12 uur, in „American-hotel" te Amsterdam. Geachte Redactie. Naar aanleiding van het wetsontwerp op den oefenplicht verzoek ik u onderstaand in uw geacht blad te willen opnemen. Sedert meer dan vijftig jaar wordt door de leden van de vereenigingen, aangesloten bij het Kon. Nederl. Gymnastiekverbond de gymnas« tiek en daaraast ook athletiek en 'openlucht' spel beoefend. Aangesloten zijn thans ruim driehonderd vereenigingen met meer dan twee en twintigduizend leden (meisjes en jongens hieronder begrepen). Moeilijke jaren heeft het Verbond doorge» maakt alvorens men doordrongen was van het feit dat hier niet gepropageerd werd een per< soonlijke liefhebberij, doch omdat de beoefc« ning der gymnastiek noodzakelijk en nuttig is voor i e U e r individu. Nuttig voor de vorming van ons Iichaam (hoeveel Nederl. vrouwen b.v. kunnen zuiver loopen), om ons sterk en gezond te maken, bestand tegen de kwade invloeden van ons kllmaat en hierdoor noodzakelijk om< dat we door deze factoren zullen vormen een sterk, gezond geslacht en nageslacht, een volk dat In staat is de tegenwoordige moeilijke tU« den't hootd te bieden, dat niet te nonder gaat, doch sterk uit den grooten wereldstrijd te voorschijn komt. Niet genoeg kunnen wij er op wfjzen, dat de lichamelijke ontwikkeling daarvan een eisch is en ee nonderdeel moet uitmake nvan de opvoeding onzer jeugd, een voiksbeiang is om t« komen tot tec krachtig maauciiuppeiij leven. Minister de Visser's onderwijswetten stellen de lichamelijke ontwikkeling verplichtend voor L. O. en M. O., doch de invoering is er nog niet en zal nog ettelfjke jaren vorderen. Tot zoolang blijft de zorg voor het gymnast tiekonderwijs onzer jeugd nog rusten op de schouders der vereenigingen. Blijmoedlg heb« hen wij jaren deze taak aanvaard en zullen het blijven doen, evenwel vertrouwen wij, dat van overheidswege, zoolang niet door haar de zorg voor dit deel van het onderwijs wordt overge« nomen, steun verleend zal worden aan de ver« eeniglngen. Met zooveel genoegen lezen wij, dat bij de herdenking van het 20>jarig bestaan van de da mesafdeeling Hebe te Wormerveer een der wethouders een jaarlijksche subsidie in het uit» zicht stelde, terwfjl een volksgebouw zal ver< rijzen, waarin de gymnasten op royale wijze een onderdak zullen vinden. Het is bekend, dat door afwezlgheid van een gemecntelokaal enkele jaren terug de vereeni ging „Kracht en Vlugheid" voor eigen rlsoco een lokaal huurde. De andere vereenigingen maakten later ook gedeeltelijk hiervan ge bruik en het gymnastiekleven. anders ten doo» de opgeschreven, kon doorgaan. Dat deze vereeniging hierdoor een finantieel tekort kreeg, laat zich begrijpen; hieronder gaat z ijthans nog gebukt Zou het niet mogeljjk zijn, dat hier het Wormerveersche voorbeeld gevolgd werd? Ik wilde evenwel schrijven over het nieuwe wetsontwerp en bemerk dat ik hiervaan af« dwaal. Eenige jaren geleden stelde de regeering een commissie voor de lichamelijke opvoeding in, welke reeds veel nuttig werk heeft verricht. Een inspectie werd ingesteld en ons land ver« deel din vier districten onder deze inspectie. zijn de Rijkscursuesen tot stand gekomen. Thans wordt het gymnastiekonderwijs ver» plichtend voor het L. O. en M. O. Tot zoover kunnen wij niet anders dan de richting, welke wij ingaan, toejuichen. Door het wetaontwerp van Oorlog wordt in de samenstelling van onzen weermacht een nieuwe toestand geschapen. Ten voile willen wij de noodzaak onderschrijven, dat ons volk weerbaar zij en kunnen wij er ons in verheu gen, dat het in de toekomst mogclfjk wordt den diensttijd, die een belangrijke en vaak hinderlijke onderbreking ia in het leven van on/e jonge manncn, uit te schakelen. Voor onze gymnastickvereenigingen wordt een nieuw tijdperk ingeluid. Jongrelui toch die lid van een gymnaetiek- vereenlging zijn, behoeven de verplichte oefe» ningen elders niet mede te maken. Hier ter plaatse is voor onze jongens gele- genheid tot aansluitlng bij de gymnastiekver' eenigingen „Kracht en Vlugheid", „de Halter' en ..Turnlust". Wat wij evenwel niet kunnen toejuichen is het gevaar, dat het gymnastiekonderwijs in het bijzonder wordt dienstbaar gemaakt tot ver» hooging van onze weermacht. Wij willen de zaak omkeeren en wel de gymnastiek propageeren en uitsluitend ons volk weerbaar maken om in staat te zijn krachtig mede te werken aan den wederopbouw der ontwrichte wereld. Indirect -zal dit vanzelf onze weer macht ten goede komen. Dat dit gevaar aanwezig is, meen ik op te moeten maken uit het feit, dat alleen gespro« ken wordt van oefeneplicht van onze jonge mannen; waarom wordt de vrouw hier uitge< sloten? Wij hopen dat de regeering zal inzien, dat Nederland het best kan medewerken om de wereld uit den ramj>spoedigen toesrtand te heir pen door de vormirig van een krachtig, gezond volk, wat zij mede bevorderen kan door de ih» voering van verplichte lichamelijke ontwikkc ling voor jongens en meisjes en niet alleen van onze jonge mannen van 1519 jaar, doch dit eveneens uit te strekken tot de vrouwen. Gaan wij daarin onze regfeering voor door zoolang geen overheidsgymnastiekonderwijs bestaat, de kirideren toe te vertrouwen aan on ze vereenigingen, die zich alle drie verheugen mogen in bekwame leiding van leeraren M.O. Vinden onze jonge mannen thans vanzelf hun weg naar de verenigingen, ik hoop, dat ook onze jonge vrouwen, zij het zonder verplich« ting, zich bij de vereenigingen zullen aansluh ten. U, Mijnheer. de Redtoteur, dankzeggend voor de verleende plaatsruimtc, waarvan ik wel een wat al te ruim gebruik maakte. P. G. J. JUNG, Comm. Gewest Noord«Holland v.h. Kon. Ned. Gymn.'Verbond. Geachte Redactie. In Uw blad van Zaterdag zegt U in de be- schouwingen over den Alkm. Read: „Op de voordracht'voor regent van het B. W. H. ontr brak de naam van een S.-D., waarover B. en W. heel wat te hooren hebben gekrogen". Als de heeren voorstellers, doch ook B. en W., zich eens wat meer op de hoogte stelden of zich wat meer interesseerden voor het Weeshuis hadden ze kunnen en moeten weten dat er reed* een 8. D. in dit college aanwezig is en wel Binds einde 1013 toen ook diezelfde vraag gedaan werd en het college van Regen- ten toen een 8. D. A. P. voordroeg, die toen oo.k door den Raad benoemd werd. Toen deze Alkmaar verliet droegen de Regenten weder een van de partij voor en ook dezen, heeft de Raad benoemd. Al dat gezwam was overbodig geweesb als de heeren hun vroede hersenen even hadden laten, werken' en hun geheugen te hulp hadden geroepen. Het college van Regenten treft dus geen schuld in dezen. Het Weeshuis kon er zich echter niet op beroemen erg in de gunst van den Gemeen- teraad1 te staan sinds de laatste twee eeuwen en vooral de laatste 20 jaren niet, waarin men de weezen hun door het voorgeslacht na- gelaten tehuis heeft afgenomen, de tweede maal in een eeuw tijde. Enfin, er zittea nu twee karmozijnkleurigen in en de heer Westerhof kan tevreden zijn. Ze hebben nu met hun beiden de gelegen- heid om te protesteeren tegen het feit, dat de proletariBrskinderen hebben moeten wijken voor d'ie der bourgeoisie (zie Gymnasium en H. B. 8.) en hun mooi, ruim en luchtig t-e- huis hebben moeten ruilen voor een op het oog deftig menschenpakhuis. We hopen dat er zegen op hun arbeid zal rusten. Dat de voor zitter 66n der regenten uit®chold voor een ar- beider bewijst, dat ook hij niet op de hoogte is van dat college. De man is arbeider zooals w# het alien zijn, zooals een d«min6 een arbei der is in den Wijngaard1 des Heeren, een Mi nister in het Parlement, d. w. z. arbeiden root ons dagelijkich brood, maar een boekhouder is geen arbeider in dien tin dien wij er aan hechten van ajouwerman, takkendrager enz. r dankend voor de plaateruimte. De Evangelische Maatschappij, afd. Alk maar, houdt Dinsdag 2 November ten 8 uur een openbare vergadering in de „Harmonie'', met een tweeledig doel. ALlererst zal de heer D. 1\lork, leeraar M. O. te Dordrecht een red'e nouden om de bedoelingen der Evangelische Maatschappij toe te lichten. De heer Klerk was jarenlang lid van het Hoofdbestuur dier Maatschappij en is tevens redacteur van het orgaan „De Protestant". In verband met de door Rome ondernomen poging ter bekeering van Nederland', zal de he^r Klerk spreken over het onderwerp: „Ne- derland moet Protestant blijven". Als tweede spreker treedt op de heerA. H C. Kip, bheol. candidaat uit Rotterdam, die een paar weken vertoefd heeft in het verwoes te gedeelte van Noord-Frankrijk, om a Ida a r de verwoes te Protestantsche gemeenten te be zoeken. Aan de hand van meer dan honderd Lichtbeelden zal de heer Kip verschillende mededeelingen doen over het leven dler Pro- t-estanten in Frankrijk, den aard der verwoes- tingen, hun lijden en geloofelrraeht. In tal van plsatsen trok deze lezing over- voile zalen. In Den Haag woonde H. M. de Koningin-Moeder deze lezing bij. Er zal col lect® zijn voor het Nederlandsch Comity tot ateun aan de Protestantsche kerken in Frank rijk, dat bestaat uit vertegenwoordigers van alle kerken en richtingen. Voor nader bijzonderheden zie men de ad- vertenties en biljetten. Een opwekking dien avond naar de Harmonie te gaan, mag niet achterwege blijven. Het Bestuur der Afd. Alkmaar van de „Evangelische Maatschappij": Ds. H. CRAMER, Voorzitter. ZM AAN, Secr.-Penningmeetter. idrama in 4 bedrijven). Aanvang 8 uur. Toegang 50 et. Kinderen beneden 16 jaar geen toegang. ALKMAAR, 1 November 1920. Op de he- den gehouden weekmarkt waren aangevoerd; 81 Koeien en oaaen 450750, 1 vet kalf 215, per ned. pond 2.00, 8 nuchtere kalve- ren 30—/ 55, 48 vette schapen 7090, 130 vette varkeus per ned. pond 1.76- -/ 1.84 NOOKDSCHARWOUDE, 30 Oct. Blau- we aardappelen 7.10, Roode ster 8.10, Grove Lien 5,70 tot 6.10, Drielingen 6.10 tot 6.20, Nep 7.90, Peen 2.10 tot 2.20, Roode kool 1.50 tot 3.60, Gele kool 1.20 tot 3.80, Witte kool 1.80 tot 2, Deensche witte 4.60, Kroten 2.50, Bloemkool f 7 tot f 14.90 per 100 stuks, Drielingen 3.60 tot 4, Kriel 2.10 per 100 K.G. groot f 1000, f500, f 100 en f50. Deze Pandbrieven worden afge- lost i pari in 25 jaar te begin nen met 1922 door verplichte jaarlijksche uitloting in de maand Mei Bij de op 88 OCTOBER 1920 ten nv«rstea.n van d»m nobarie C. L. VAN DEN BERGH te Schagen gehoud'en voorloopigvt toewijzing van de met arbeiders woningen, boeten, wa- termolens, tuin, erven, wei- en bouw.and te Koegras, gemeente Helder, ter groote van 88.63.50 H.A., tot 25 December 1920 en 1 Mei 1921 in huur bij den heer W. J1MM1NK G.Wzn., is die plaate ingezet op alechta. De toealag blijft bepaald op DONDERDAG 4 NOVEMBER 1920, des middags 12 uur, in de „06r6»" te 8CHAGEN. I Paarden, Schapea, Boerderij- Invontaris enz. Bij biljetten en advertentien breeder te omschrijren. 4 maal in het ziekenhuia geweest. Thana genezen. „Gedurende 14 jaar heb ik aan Rheumatische Koortaen en Rheu- matiek geleden. Ik ben 4 maal in een ziekenhuia geweest en had' daar particulier'e mediache hulp, zonder echter eenige blijvenda verlichting te voelen", zegt de heer A. Carpen ter, 39 Lambeth Walk, Lohden, S.E. Na gedurende fl weken De Witt's Nier- en Blaaspillen te hebben ge- bruikt, was ik weder in ataat te werken. Ik hoop, dat andere perso nen, die aan dezelfde kwaal lijden, ook eena tot een preef met deze wonderdadige Pillen zullen over- gaan. Ik beschouw mijn geval als zeer merkwaardig." Dit ia alechta e6n van de vele duizende gevallen, waarbij met DE WITT'a Nier- en Blaaspillen een absolute genezing verkregen ia. Om van een nierziekte te genezen, moet men bealiat de oorzaak (het vergiftige urinezuur) verwijderen. Een werkelijk afdoend middcl moet zoowel door dc nieren als door de blaaa worden opgenomen en niet, zooals bij de meeate nierpillen het geval is, door de ingewanden. Wan- neer men de urine een troebele, blauwachtige kleur ziet aannemen, een eigenaardigheid, die het ge bruik van DE WITT'a Nier- en B'.aaspillen van alle andere soorten onderscheidt dan ataat het vast, dat zij hare hei'lzame working op de juiate plaats, n.1. de nieren en de blaas, hebben uitgeoefend. Zij zui- veren het bloed. Iedere lezer van deze oourant, die aan pijn in den rug, rheumatiek, nier- en blaassteenen, spit in den rug, jicht of aan een andere blaas- en nierziekte lijdt, moet het onmid- dellijk eena met dit beproefde mid- del probeeren. Bij iederen drogist zijn DE WITT'a Nier- en Blaaspil len tegen 1.75 en 2.75 per dooa verkrijgbaar. Laatstgenoemde dooa ia 2K maal zoo groot als de eerste en ia dut veel voordeeliger. Mocht men eenige moeilijkheden bij het verkrijgen van de echte DE WTTT'a Nier- en Blaaspillen onder- vinden, zendt dan het geld in aan E. C. DE WITT en Co. Ltd., Den Haag, waarna U onmiddellijk een flacon wordt toegazondan. Prija 1.75 en 2.75 par dooa. Verkrijgbiar ta Alkmaar bij Jan da Vriaa, Zaadmarkt.

Alkmaarsche Courant | 1920 | | pagina 6