DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. wordt vervaardigd van uitslditend le klassa Overzeesciie Tabakken. mo. No. 2f73 Honderd twee en twintigste Jsargang. Abonnementsprijs bij vooniitbetaling per 3 maanden f 2.—, fr. per post f 2.50. Iiowijsn. 5 ct. Advortontiepr. 25 ct. p. regcl, grootere letters naar plaatsruimte. Bricvon franco N.Y. Bock- on Haiulolsdr. v.li. Ilorma. Costor Zoon, Yoordam CO, Tel. Administr. No. 3. Rodactio No. 33. Bnitenlandsch Overziclit De oppositie, thans meerderheid, in Grie- kenland, heeft het nu klaar gespeeld een mi- nisterie in elkaar te zetten. Rallys heeft echter voor alle portefeuilles nog geen liefhebbers kunnen vinden en daarom hebben vijf van de nieuwe ministers voorloopig de leiding van twee departementen op zich genomen. Na zij- ne beeediging heeft Rallys het ontslag van den regent geeischt en waarschijnlijk is dit direct ingegaan, want gemeld wordt dat de andere ministers den eed' zouden afleggen voor diens opvolgster, de moeder van den ex- koning. Venizelos is heengegaan onder vreugaeschoten van Konstantijn's aanhan- gers. Waar hij zijn tenten zal opslaan, is nog niet te zeggen, er wordt verteld dat hij naar Parijs ging, andere berichten melden, dat Cairo het toevluchtsoord zal zijn. Dat hij, zooals hij mededeelde, zich voortaan zal ont- houden van elke inmenging in de politiek van zijn land, is niet aan te nemen, daarvoor is Venizelos te lang' in de politiek geweest. Van den sluwen Kretenser, zooals hij dik- wijls genoemd wordt, is kwalijk te verwach- ten, dat hij zoo maar zal berusten in zijn ne- derlaag, die door de stemming aan het front niet vecl minder groot is geworden. De vraag is nu welken koens Griekenland voortaan zal inslaan. Het is te verwachten, dat de buitenlandsche politiek van Venizelos zal voortgezet worden. Een bewijs daarvoor ligt o. i. in het handhaven van de meeste Ve- nizelistische ambtenaren en in de uitspraak van Konstantijn. dat hij die politiek wel goed achtte, maar ae binnenlandsche verkeerd vond. De ex-koning schijnt reeds als vast- staand te beschouwen, dat hij opnieuw aan de regeering komt, en als het aan een volks- uitspraak zal liggen, zal het ook wel zoover komen, want de nu gehouden verkiezingen zijn eigenlijk reeds een volksstemming maar altijd blijft nog de vraag wat de geallieerden in deze kwestie wenschen. Er zijn besprekin- gen gaande tusschen Londen en1 Parijs over de houding, wclke de Fransche en' Britsche regeeringen zullen aannemen. Lord Derby, de Engelsche gezant te Parijs, heeft een bezoek gebracht aan den Franschen premier Ley- gues. Waarschijnlijk zullen beide regeerin gen haar te volgen gedragslijn in een geza- menlijke verklaring uiteenzettten. Het schijnt, dat men zoowel te Parijs als te Londen be- sloten is om zich formed tegen den terugL keer van ex-koning Konstantijn op den Griekschen troon te kanten. D'Annunzio wordt kalmer en geeft zijn verzet tegen de bepalingen van Santa Mar- gherita op, daartoe mede aangespoord door de houding van den gemeenteraad van Fiu- me, die met ontslag-aanvrage dlreigde, als hij verdere militaire actie wilde voeren. Hij hedt thans de verbindirtg hersteld tusschen den Italiaanschen oppercommandant en de ooste- lijk in Sussak staande Lombardische brigade* welke verbinding hij had verbroken door de bezetting van den Monte Luba. Staten-Generaal TWEEDE KAMER. In de zitting van gisteren werd een voor stel-R u t g e r s om de motie-v. d. Laar (hoogerinvaliditeitsrente en ouderdomsren- *e) te behandelen bij de begrooting van Ar- beid verworpen. De interpellatie-van Rave- steijn over de instructie der afgevaardigden naar den Volkenbond werd toegestaan. Zij zal worden gehouden bij de begrooting van buitenlandsche zaken. Ook werd toegestaan de interpellatie-Ossndorp over de onderwij zerssalarissen. Een voorstel van den voor- zitter om de interpellatie te houden op Vrij- d'ag van de volgende week werd aangeno- men. Een voorstel van den voorzitter om den spreektijd over de afdeelingen der landbouw- begrooting te bepalen op 20 minuten werd aangenomen na verwerping van het voorstel- Teenstra om een half uur toe te staan. Daarna werd voortgegaan met de alge- meene beschouwingen over de staatsbegroo- ting. De heer W ij k e r s 1 o o t h betoogde, dat de regeering groote verd'ienste heeft ten aan- zien van de uitvoerpolitiek door het sluiten van kredietovereenkomsten. Hij wenschte sluiting onzer grenzen voor de prod'ueten uit de landen met lager valutastand, ten- einde onze eigen industrie voor ondergang te bewaren. De heer -Henri Hermans betoog de dat alleen't solidarisme door de katholie- ken voorgestaan, de maatschappij kan red den. De heer K u i p e r bepleitte de noodza- kelijkheid van ontworsteling aan den mili- taristischen druk. Spr. betoogde verder, dat produoticverhooging alleen is te bereiken door medezeggensdiap der arbeiders in het productiesysteem. De heer De Geer verdddigde minis ter De Vries tegen de beschuldiging van wisselend belcid. Hij drong verder aan op groote zuinigheid. De heer Rutgers verklaarde, dat de anti-revolutionnairen bereid blijven tot sa- menewrking met de andere rechtsche groe- pen in het belang des lands. Spr. waarschuwde tegen te groote zuinig heid ten aanzien der defensie. De tijd voor vermindering van weerkracht is nog niei: aangebroken. Spr. kwam daarna tot den minister van fi- aandSn: Men verwijt hem omstandigheid, zigen, veranderen uit den aard der zaak zijn piannen. Met uitzondering van de plaats- kaartenbelasting heeft de Minister alle bij zijn optreden aangekondigde belastingen in- gevoerd. Spr., die nog een kwartier te spreken had, verzocht hier zijn rede te mogen afbreken. De vergadering werd verdaagd tot des avonda 8 uur. In de avondvergadering was aan de orde de behandeling van hofdstuk X (Landbouw) der staatsbegrooting voor 192L Bij de algemeene beraadslaging waren te- vens aande ordede voorzetting van de be handeling van de interpellatie en de mode van den heer Kolthek. De heer Kolthek betoogde, dat er dwee belangrijke punten in deze zaak: de be- nadeeling van het algemeen belang door het Rijksbureau voOr Vleesch en Vetten, afdee- ling Vetten en de benadeeling van de belan- gen van drie ambtenaren, die tegen die alge meene benadeeling in verzet kwamen en ont- slagen werden. Voor hun ontslag stelde spr. den minister aansprakelijk en de gevolgen van een derge- lijke handelwijze komen voor zijn rekening. De minister heeft opzettelijk de Kamer mis- eid. De vroeger ingediende mode trok spr. in. In de plaats daarvan stelde hij een nieuwe mode voor, waarin de Kamer een schade- oosstelling voor genoemde ambtenaren vraagt, vdist te stellen door een commissie uit en door de Kamer te benoemen. Beide modes komen tegelijkerdjd in behan deling. De heer Braat vroeg om, indien de zomertijd niet wordt afgeschaft, dezen te be- perken en een maand later te doen aanvan- en en een maand vroeger te doen eindigen. pr. wilde krachtiger bestrijding van den tongblaar. De heer En gels betoogde, dat het er voor den tuinbouw slecht uitziet, omdat de uitvoer vrijwel geheel sdl staat. Het zal moe- ten komen tot inkrimping der productie, die echter weer leiden zal tot verhooging der irijzen. De heer Deckers zeide tevreden te zijn over de politiek van den minister ten aanzien van de crisis-instellingen. ■De heer Abr. Sta'alman' bracht ook lof aan den minister voor zijn ijver om alle kunstmadge regelingen uit den crisisdjd op te ruimen. Spr. wilde het rijkscontrole- merk op de kaas niet forceeren. De klachten over het bruinbrood weet spr. aan de slechte kwaliteit regeeringsmeel. Voorts behandelde spr. de zaak-Vlessing en vroeg een onder- zoek. De heer Bakker betoogde, dat v66r alles noodig is eenheid1 in het zuivelbedrijf. De heer W e it k a m p zeide dat de boe- renstand geen bevoorrediting vraagt tegen over de stedelijke bevolking, maar ook geen achterstelling. Spr. bepleitte een pacht-Wet en een wet op de ruilverkaveling. De heer Col ij n meende, dat deze be grooting in de goede richting gaat en meer un verleent aan den landbouw, o.a. door de instelling van den landbouwraad. De heer Van der Bi 11 behandelde eenige tuinbouwbelangen. De heer P o e 1 s vroeg den minister o.tn. het huishoudonderwijs nog krachtiger te bevorderen. Hij wil bevordering der onteigening en juichte dfen invoer van bevroren vleesch toe. Ook wenschte hij, dat de minister het kunst- mestvraagsfuk zal oplossen. De heer Van <le Laar pleitte o.m. voor steun aan de kleinere landbouwerS. De vergadering werd verdaagd tot heden 1 uur. Gemengd Nieuwsi HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. (Vervolg.) De heer Vaandrager ging het betoog van de laatste sprekers na. Spr. meende dat het voorgestelde van de heeren van Kuchen en Bos vleiend was voor het hoofdbestuur, maar geen instemming van eenig lid van het hoofdbestuur kan hebben. Men moet er echter ook niet uitkomen door een commissie, omdat het niet mooi is voor het hoofdbestuur en den accountant. Spr. zal zich onthouden de heer v. d. Mo- len te beoordeelen, al kon hij hem als de be- zitter van een normaal denkapparaat beoor deelen. Spr. vroeg den heer v. d. Molen ,Jioeveel geld hij nu kwijt is." De heer v. d. Molen: 30.000. De heer Vaandrager betoogde dat iedere huishouding hooger is geweest dan begroot was. De buitengewone uitgaven waren ge- wone uitgaven geworden, die men in de pos- ten kon vinden. De heer v. d. Molen was dit niet duide- lijk. De heer Vaandrager zag nu van het woord af, omdat hij moest concludeeren, dat de heer v. d. Molen niets dan obstructie be- oogde. De heer Bos gaf in overweging om, indien men een commissie wilde, de samenstelling daarvan op te dragen aan den directeur-ge- neraal van den Landbouw. Het was inmid- dels half twee geworden. Men drong op koffiedrinken aan. Be bear Smaading betoogde, dat man er ter algemeene vergadering niet uitkwam, Spr. begreep niet waarom het hoofdbe stuur wel verantwoording aan de algemee ne vergadering wilde doen en niet aan een commissie. Het verschil zag spr. niet in. De heer Meerboer betoogde als accoun tant, dat de accountant op vraag een had kunnen antwoorden niet te verwijzen naar het landbouwweekblad. Hier was niets an- ders gedaan dan enkele cijfers gevormd en daaraan een andere groepeering gegeven. Spr. verklaarde zich niet vddr of tegen het hoofdbestuur, maar als accountant had de accountant kunnen volstaan met naar het Landbouwweekblad te verwijzen. Vraag een was absoluut overbodig. De accountant had dit niet durven zeg gen. Hierop werd gepauzeerd. Na heropening concludeerde de voorzit ter, dat men bij punt een was gebleven. Spr. resumeerde de gang van zaken en deelde mede, dat het hoofdbestuur over het idee van een te benoemen commissie had ge- sproken. Het hoofdbestuur wil redit door zee gaan en komt met het volgende? omdat anders er weer niets van 'de begrooting, die noodig is, komt, met de mededeeling, dat de financi- eele commissie bereid is om de vragen op nieuw na te gaan en zoo noodig, met voor- lich ting van een accountant, aan te wijzen door het Ned. accountantbureau, en daarover een rapport in het orgaan uit te brengen. Applaus. De heer Bakker, (Vlaardingen) wilde we- ten waar de 70.000.— aan besteed zijn. Spr. wilde de financieele commissie uitbrei- den met 3 leden. Het rapport van de accoun tant zou wel goed zijn, maar de leden moe- ten weten, waaraan net geld besteed is. Ap plaus. Velsen was er tegen. Men had een com missie gekozen en_ het ging niet aan, nu weer een commissie met een onderzoek te be- lasten. De heer v. Woert, (Diemen) begreep niet waarom de voorzitter in het hoofdbestuur geen onpartijdige commissie wilde. De heer v. Leidt protsteerde er tegen dat de commissie niet betrouwbaar zou zijn ge weest. De heer v. Woert betoogde, dat het hoofdbestuur het vertrouwen niet van alien zou terug krijgen als men niet wilde veriel- len hoe het geld besteed was. De voorzitter: „Dan gaat het hoofdbe stuur heen." De heer Theunissen begreep niet wat er te gen was om een, twee a drie nieuwe men- schen in de gelegenheid te stellen na te gaan hoe het geld besteed was. Spr. was overtuigd, dat de zaak dan wel in orde kwam. Men moet kunnen mededee- len, hoe het geld besteed was. De heer Nelemans was daar tegen, omdat de financieele commissie de rekening reeds gesanctioneerd had. De heer v. Woert betoogde dat de zaak dieper zat. De heer Olij: Feiten noemen. De heer v. d. Berg stelde een motie, waarin de vergadering, gehoord de discussie, de rekening over 1919 goedkeurt en het hoofdbestuur het beantwoorden van de door de afdeeling Vlaardingen gedane vragen, alsnog beknopt in het orgaan te beantwoor den. Geroep: „Dat kan niet." De heer Raap betoogde, dat er een com missie van vertrouwensmenschen noodig was, die moest nagaan of de secretaris- penningmeester alle uitgaven kon doen, zooals gedaan was en al of niet vrij uit- ging. Spr. wilde allereerst de vraag beantwoord zien waarom de jongeheer v. d. Molen, was ontslagen. (Applaus). De heer Everlein zou dit mededeelen. Het eet hem, maar het zou van invloed zijn op [e toekomst van het jonge mensch. (Pro- testen). Er word ge&ischt, dat de toestemming van den vader gevraagd wordt. De heer Everlein herinnerde de heer v. d. Molen er aan, dat hij hem verklaard had volledig inlichtingen te hebben willen geven Over het ontslag. Spr. heeft nog gezegd, dat hij, als hij boet- vaardigheidtoonde waarschijnlijk weer zou worden aangenomen. Spr. kreeg ten ant- woord, dat als hij straf verdient had dit moest hebben, doch dat er recht gewild werd. De heer v. d. Molen herinnerde zich hier- van niets. Spr. had slechts op een commissie aangedrongen. Hetgeen de heer Everlein zeide, was een totale leugen. De heer Everlein vroeg of de heer v. d. Molen de moed had vol te houden, dat zijn zoon zonder zonde was. Hij had zwart op wit, dat het noodig was hem te ontslaan. De heer Stapel stelde voor deze discussie te sluiten. (Applaus.) De heer Raap wilde over het ontslag ook een commissie. Als het bekend moet komen, dan moet het maar bekend komen aan ver- trouwensmannen. (Applaus.) De voorzitter was het hiermede eens. De daarvoor aan te wijzen personen, zouden daarvoor met genoegen warden ontvangen. (Applaus). De voorzitter betoogde, dat de vergade ring door hem met plezier was tegemoet ge- zien. Er zat wat. De rekening werd gebruikt als aide eon te si aan. Hij hoopte, dat nu de besprekingen slechts in het belang der maatschappij zouden wor den gevoerd. De heeren v. d. Berg en v. Woert hand- haafden hun moties. De heer v. d. Molen handhaafde zijn -vra gen. Nog steeds was daar op geen antwoord gegeven. De heer v. Woert wilde de commissie uit- breiden en meer macht geven. De voorzitter betoogde, dat de commissie, omdat de gestie van de Maatschappij was uitgebreid, al voorstelde, de statuten uit te breiden. Het hoofdbestuur is daarvoor. Spr. ging nog eens de taak van de finan cieele commissie en van den accountant na. De heer v. Woert zeide, dat het daarover niet ging. De leden willen weten, of de ge dane uitgaven juist zijn.. v Een grondig onderzoek naar die uitgaven is noodig. De voorzitter was niet van plan de finan cieele commissie de handen boven het hoofd te houden. Ze was slechts &n keer op het bureau geweest, maar na de publicahe van den heer v. d. Molen had ze nagekeken, wat nagekeken moest worden. De logica brengt mede, dat de commissie pertinent verzekerae, dat het weric, door de uitbreiding onvoldoende is. De oude slew wordt dus verlaten. In de vergadering van Maart zullen voorstel len gedaan worden om de commissie uit te breiden. Men diende echter nu die financieele com missie te Iaten wat ze was, nu ze bereid is alle vragen te bekijken en in het weekblad daarover een beredeneerdie uitleg te geven. De secretaris betoogde, dat hij geen neen zou zeggen. Het was echter onmogelijk de vragen in den vorm zooals ze gedaan waren te beantwoorden, tenzij men duizenden wenscht to besteden om, dit na te gaan. Elk doosje pennen en elk glas wijn zal dan moe- ten worden nagegaan. De heer Huisman betoogde dat het daar over niet ging, maar over een Verantwoor ding in het algemeen. De voorzitter verklaarde zidi bereid om met de commissie de zaak na te kijken. De heer Theunissen wilde dit niet. Spr. begreep niet wat er tegen was om met drie nieuwe menschen de zaak te bekijken. De voorzitter meende, dat men voor de buitenstaanders op gevaarlijk terrein was. Men moest niet tegenover elkander gaan staan. Het logische gevolg is, dat geconcludeerd wordt, dat de financieele commissie niet compabel was. Verschillende personen vroegen wat er te gen was nu door anderen de zaak te laten na- zien. De heer vad Lidth stelde voor aan de thans bestaarfde commissie ontslag te geven en een nieuwe commissie te benoemen. De heer van Genderen Stort betoogde, dat men bezig was om de zaak op zijn kop te zet ten. i Het Hoofdbestuur was gemachtigd gewor den een accountant aan te wijzen en men diende nu de wet niet op zijn kop te zetten. Men hedt vertrouwen of geen vertrouwen en dient dit uit te spreken. Er moet geen dwars- boomerij, maar samenwerking zijn. (Ap plaus). De heer Helemans zou, indien hij lid van de financieele commissie was geweest, het zeer op prijs stellen dat een nieuwe commis sie de zaak naging. Nu de commissie haar mandaat heeft neergelegd, dient men een nieuwe te benoemen. De heer Smeeding meende, daf men kon volstaan met degenen, die inlichtingen wenschten, die te geven en hem dan gelegen heid te geven hun meening in het orgaan te doen. E>e heer v. d. Molen zou als Hoof:dbe- stuurslid de vragen in het orgaan hebben be antwoord. Spr. vertrouwde er op, dat de accountant zijn werk goed heeft gedaan Maar wanneer is die benoemd? Y RIJ I) A 0 birectour: G. II. KKAK. DoofdrodactourTj. N. ADEMA. J9 NOVEMBER. jn-nm+rer An i\m«t»n/tijftaHan yirh W'ij TABAK van J. R. KEUSS (Wordt vervolgd). DE ONDERWIJEZRS SALARISSETT Onder het opschrift „Verbijeterend" schrijft de Telegraaf het volgende: Kennianeaning van het resum6, dat onze driehoek-correspondent in het ochtendblad verstrekte uit het echxijven van minister De Yieser aan de Tweede Kamer, deed ons zetten tot het formuleeren van enkele critische op- merkingen, naar aanleiding dezer nieuwe re- geling. Wij meenden althans de aanvaarding van den minimum-eiech der '/nderwijzers 2200) tie moeten toejuiehen, al scheen on» de vas'tetelling van het maximum 360O)1 op een bedrag, z66ver beneden den eisch van de commissie voor georganiseerd overleg 4500) zedr 'bedenkelijk en noodlottig voor het heretel van de zoo hoog noodige rust in de onderwij zerswereld. Intusschen blijkt zelfa deze zoo aanvecSfr- bare regeling slechts te zullen gelden voor het pereoneel, dat straks, als de nieuwe op- leiding in weddng zal zijn getreden, voor de kite zsl toman. Veer de thane in ftinetie zijnde onderwijzers werd de regeling blijk'baar nog te gunstig geacht, en blijkens de bedra- gen, die zooals in ons Avondblad is mede- gedeeld voor dezen worden uitgetrokken, is aan alle hoop, dat een althans redelijke bezoldiging zou worden toegekend, de bodem ingesLagen. Den ongehuwden onderwijzeirs wordt het door ieder dringend noodig geachte minimum van 2200 als maximum toebedeeld, en ook de gehuwden komen er maar enkele honder- den guldens boven. In het gunstigste geval (gehuwd en bezitter van de hoofdakte) kan een maximum van f 3300 worden bereikt. Wij aarzelen niet den moed1, waarmede de regeering met zulk een regeling durft komen, verbijsterend te noemen- Verbijsterend van ongevoeligheid voor den nood, waarin een zoo belangrijke catagorie der bevolking, als de opvoeders der jeugd vormen, blijft verkeeren verbijsterend van gebrek aan inzicht in den ernst van den toestand, dien de regeering alr dus schept en bestendigt; verbijsterend van blijkhare geringechatting der gewichtige on- derwijsbelangen, die rechtetreeks en zijdelings door ,gegelingeri" als deze ten ernstigste ge- schaad worden. Het was hoog tijd, dat de noodgedwongen sctie der onderwijzers-organisaties voor ver- betering der tnaterieele positie zich legde. Het word zeer urgent, den toeloop van adspi- rant-onderwijzer# te bevorderen opdat niet binnen luttele jaren de Hschool zou zijn j.drooggelegd". Meer dan noodig werd "het paal en perk stellen aan den onrustbaren uit- tocht van oudere krachten, die, elders vdan bij het onderwijs, dat velen hnnner lief hadden, redelijkeT salarieering zochten te ontvangen. Niemand kan thans de verwezenlijking van gen dezer elementaire eischen verwachten. In de opleiding zal, wordt deze regeling van kxacht, voor good de klad zijn gekomen. Het verloop zal toenemen, zal zich miaschien ver- dubbelen en verdrievoudigen, en de scholen zullen langzamerhand ontvolkt raken, niet van leerlingen, maar van opvoeders. En de actie der organisaties?..— Wij wagen ons niet aan voorspellingen. Men zal reeds dezer dagen hare houding wel leeren kennen. Maar dat deze regeling, die den strijd had moeten beeindigen, hem veeleer zal aanwakkeren, schijnt wel vast te staan. Ein de vraag rijst: waar de schuld ligt van voertgaande desorganisatie van het onder wijs, die men, als gevolg van deze beantwoo-r ding van de rechtm-tige verlangens der on derwij zers, met de grootste bezorgd'heid zal kunnen te gemoet zien 1 DE ACTIE VANi HET SPOORWEG- PERSONEEL. Dined a g is een gecombineerde besturenver- gadering gehouden van de Nederl. Vereeni- ging, B.A.N.S. en Neutralen Bond, ter be- spreking van den toestand, geschapen door de mededeelingen van directie en regeering inzake de nieuwe leonregeling. Besloten werd, alsnog pogingen in het werk te stellen, om langs minnelijken weg, door bosp^eking in den loonraad en met de directie, te trachten, de verslechtering van de nieuwe loonregeling als door de directie in uitzicht gesteld, af te weren, en inwilliging te venkrijgen van de volgende wenschen: Invoering van de nieuwe loonregeling met het ontwerp van den loonraad als minimale grondalag, en met premievxij-pensioen. Verbetering van de indeeling voor verschil lende categorien en in verband daarmede ook verhooging alsnog van de uitkeering. Verlaging van den aftrek voor de zjg. goedr ikoopere standplaatsen. Verbetering van de medezeggenschap van het personeel bij te nemen maatregelen inzake wijziging van de arbeidsvoorwaarden (14 da gen gratdficatie, regeling kilometergelden, vergoeding voor verblijf buiten de stand- plaata, o verpl a a ts i ngs -m isAre, enz.) Eventueel zullen hiexaan nog worden toe- gevoegd belangrijke wenschen, waartoe het rapport van de R.D.V.-Staatscommissie aan leiding kan geven, alsmede de kwestie van de dienst- eU rusttijden. In December zal in den H aag een gemeen- schappelijk congres worden belegd' voor afge vaardigden van de drie ©rganisaties, tot bij- woning waarvan ook de regeering en de direc tie zullen worden uitgenoodigd1. Aan het gemeenschappelijk congres van December zullen vooraf gaan zelfstandige vergaderingen van den Heutr. Bond en de B.A.N.S., waarin deze organisaties een beslis- sinjg zullen nemen omtirent den vorm van eventueele verdeie actie. De Nederl. Yereeniging heeft zich in haar congres van 26 Juli j.l. onder de gegeven or- ganisatieverhoudingen in het bedrijf, voor toepassing van het lijdelijk-verzet uitgespro- ken indien directie en regeering niet op vol- doende wijze tegemoet zouden komen aan de wenschen van het personeel. Dit beteekent echter geenszins, dat wanneer de overige or ganisaties eventueel de voorkenr mochten ge ven aan staking, de Nederl. Yereeniging te gen zoodanige actie bezwaar zou hebben. MOOEDAANSLAG. In enrband met dan moardaanalag, »^>laa»d

Alkmaarsche Courant | 1920 | | pagina 1