DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Groote Prijsdaling. I92l> DINSDAG 23 NOVEMBER Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve -op Zoo- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnemenisprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.—, franco door hef geheele Rijk 2.50. Afzonderlijke en bewijsnummers 5 cents. Prijs der gewone Advertentiin. Per regef 0.25, bij groote contracten rabat. Oroote letters naar plaafsrnimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9. Tjelefoonnummer 3. Dlrectenr: 0. EL KRAK. Telefoonnr. Bedactie 33. Hoofdredacteur13- N. ADEMA. Buitunlamtach Ovor/.iclit Het bericht over het hervatten der vijan- delijkheden tusschen Polen en sovjet-Rusland is nog niet bevestigd, maar daarmee is nog lang niet gezegd, dat het er niet toe zal ko- men. Want het is in de conferentie te Riga verre van koek en ei. Joffe speelt met de Po len als de kat met de muis. Eerst zegt hij te gelooven, dat bij hen de oprechte wensch be- staat tot het sluiten van een definitieven vre- de en constateerde hij dat misverstanden uit den weg waren geruimd en even later heeft hij aan Dombski (den voorzitter der .Pool sche delegatie) een nota gericht wegens on- nauwkeurigheden, welke zich bij de gemeng- de militaire commissie in Minsk hebben voor- gedaan. De Poolsche voorzitter dier com missie zou het temgtrekken der Poolsche troepen op een linie geeischt hebben, welke niet in overcenstemming is met die, zooals bepaald is op 11 November. Daarom.a zei Joffe, zijn verdere vredesonderhandelingen onmogelijk, zoo niet spoedig zekerheid wordt verschaft, dat Polen zijn beloften loyaal zal vSrvulIen. De zitting, welke Zondagmiddag zou plaats hebben, is om die redenen ver- daagd. Zullen de besprekingen worden hervat en, wat meer zegt, zullen zij tot een goed resul- taat leiden? Wij betwijfelen het, mede in ver band met het telegram in ons vorig nummer, waarin gewaagd wordt van een Russisch ul timatum aan Polen. Intusschen komen de bolsjewiki steeds na- der bij de Poolsche grens. De Oekrainers hebben' bij hun ofensief, voorbereid door Fransche en Poolsche legercommando's, ge- weldig pech gcleden. De „Times" meldt, dat zij geheel zijn verslagen en over de Zbrucz naar Polen zijn gevlucht, waar zij wei'den ontwapend en gelntemeerd. Zeker geen hoopvol nieuws voor Polen, dat nu al weer •en van de aniti-bolsjewistische machten het onderspit moct zicn delven. Niet alleen echter aan het Oekrainsche front zijn de Russen druk bezig, ook in den Kaukasus en Azie ontwikkelen zij grooten ijver. Zij steunen de Kemalisten met groote voorraden oorlogstuig en materialen voor draadlooze stations. Eteze Turksche bolsjewi ki hebben aan Armenie nieuwe zware eischen gesteld, die bij inwilliging zeker het prijs geven der onafhankelijkheid zouden beteeke- nen. En als zij niet worden ingewilligd zal de onafhankelijkheid van Armenie dan be- waard blijven? Waarschijnlijk niet. Want de Volkenbond, die gisteren een vergadering wijdde aan de Armeensche kwesitie, neeft zij- ne onmacht erkend om het arme Armeensche volk te redden. Hadden wij nu maar een le- ger, klaagde Viviani, een der Fransche ver- tegenwoordigers. De bedrciging in Azie door de bolsjewiki zal stellig mede een onderwerp van bespre- king zijn, als Lloyd George en Leygues straks bijeenkomen om de Grieksche kwestie te be- sprekcn. Doze beide kwesties houden ten nauwste verband met elkaar, want als het waar mocht bliikcn, dat de Grieksche soldia- ten in Klein-Azie den kriig moe zijn, zal de weg voor den rooden vloed vrijwel open zijn en zullen Engeland en Frankrijk him invloed aldaar ten zeerste zien slinken. In Griekcnland is de toestand nog niet zooals de aanhangers van Konstantijn zich dicn hadden voorgesteld. Ini Athene hebben rellctjes plaats gehad, waarbij luide Konstantijn's terugkeer werd geeischt en waarbij Franschen werdon1 gemolesteerd, toen zij het portret van den ex-koning wei- gerden te grocton De regeering; aan wier hoofd thans staat de moeder van den vcrdreven vorst zij nam het regentschap op zich met de mededeeling dat zulks ge- schiedde tiidens de afwezigheid1 van haar welbeminden zoon KonStantijn, een bewijs, dat gerekend wordt op zijn terugkeer herft met proclamaties en oprocpen verdere manifestaties kunnen voorkomen, maar ge heel zeker is zij blijkbaar nog niet van den toestand, daar zij de volksstomming over dien terugkeer voorloopig heeft uitgcsteld. Of is dit geschied om de geallieerden eerst gelegenheid te geven, zich uit te spreken over de kwestie? Wil Kronstantijn zich laten v r a g e n door hen om terug te keeren, op- dat hij met krachtige hand de orde en rust in Klein-Azie tot stand brenge? De Grieksche troepen vereeren hem en tot het brengen van orde in gaioemde strcek is hij zeer zeker in staat. In Ierland is het nog niet tot rust. Van de jongste uitbarstingen hebben we melding ge- maaki Latere berichten zeggen, dat de toe stand' ondanks dcze en andere betreurensi- waardige voorvallen, toch .verbetert. Een groep terroristen zou het zijn, die oorzaak is van die gebeurteniasen en de daarop volgen- de weerwraak, de meerderheid zou er voor zijn, om een wapcnstilstand te sluiten. De Labour-Party in Engeland, die eerst een commissie voor onderzoek naar Ierland wil- de zenden, heeft daarvan afgezien met het oog op het "ebeurde van Zondag en heeft thans beide parfijen opgeroepen de wapens neer te leggen. Een heel graafschap, Galway, heeft zich los gemaiikt van de „Iersche republikeinsche regeering" en is teruggekcerd tot gehoor- zaamheid aan de autoritciten krachtens dc wet. Belangrijk is hierbij, dat ditzelfde graaf- schap het cerste was, dat trouw beloofde km de ,,republiek Ierland". Men verwacht nu, dat anaeren zullen volgcm Sommige bla- den zien in den stap van den graafschaps- raad van Galway het begin van het eindc van den Sinn Fein-invloed op het burgerlijk bestuur in Ierland en van het ineenstorten van het zoogenaanide republikeinsche leger. Buitenland DE (XNTtiUST LNT IERLAND. Uit eea Maandag ingeatold onderzoek is ge- bleken, dat er meer dan tweehonderd man be- tro'kken waxen bij de moorden, Zondag te Dublin op officieren gepleegd. Er waxen op zijn miust twaalf benden aan het wexk. Ge- bleken is, dat de axxestaties van verdachte elementen in auto's bij Sliigo op Zaterdag ver band hielden.met 'het gebeurde te Dublin. Deze auto's bevatten revolvers en ammunitie pni waren op weg naar Dublin. DWit wijst er- op, boe de moordenaarsbenden de stad bereik- tenzij waren er blijkbaar onbekend, maar er werdten gidsen meegegeven, sommige waarvan meisjes waTen, die de particuliere woningen der elacbtoffers kenden. Het schouwspel op het voetbalveld te Du blin was verschrikkelijk. Toen het schieten begon, snelden de toesehouwers als een lawine het tertrein op, onder het loopen hardop bid- dend1, terwijl de troepen met machinegeweren en geweren op de menigte sehoten. De Loxdi-mayor van Dublin zocbt bescher- ming bij de politie, welke hem door den on- detkoning werd1 toegestaan. Te Dublin is het rustig. Gisteren-was den geheelen dag de spoorwegdienst naar en van Dublin geschorst. Te Cork is het dezer dagen weer wild toe- gegaan. Midden in den nacht werd een bur ger, die een tapperij had, gewekt door een luid geklop op de voordeur. Hij sprong uit zijn bed, ging naar buiten en vroeg wie daar waren. „Militairen" luidde bet antwoord. Toen hij de deur opende, kwam een groote man in militaire uniform en vroeg: ,,Ben je Coleman?" „Ja" luidde het antwoord en de miiitair loste daaopr onmiddellijk twee seho ten, die Coleman zwaar gewond op een naast de deur staanden stoel deden vallen. Voordat hij het huis verliet loste de aanvaller nog twee of drie sehoten, waarvan er een Cole man vlak in het hart trof, zoodat hij op, slag dood was. De vrouw van den vermoorde, die ook waar beneden was gekomen, was getuige van dezen moord. In een ander huis te Cork waren soldaten 's nachts binnengedrongen in de kamer, waar de bewoner, zijn vrouw en kind te bed lagen. Ze richtten het schijnsel van een lan- taam op den man en een van de soldaten loste een schot, dat den man in den, arm trof. Daarop snelde degeen, die geschoten had, de trap op naar een kamer, waar twee jonge mannen sliepen. De aanvaller loste twee sehoten, waardoor 66n der jonge man nen ged'ood werd. Ditzelfde troepje soldaten drong later nog een ander huis binnen, waar ze een man in tegenwoordigheid van zijn vrouw dood seho ten en diens zwager een jongen van 17 jaar emstig verwonden. DE V OLKEJvBOND. De nota der Du it ache regeering betreffend de vroegere Duitsche kalonien en de manda- tenkwestie is door den Volkenbond gepubli- ceerd. Op de Volkenbandsvergadering is een voorstel hot verbod van de particuliere oor- logsindustrie ingediend. ONLUSTEN TE PRAAG. De anti-Duitsche en anti-semitische onge- regeldheden te Praag duren voort. Des nachts drong het gepeupel het clubgebouw der Duitsche kunstenaressen binnen, waar dagelijks 800 personen gespijzigd worden, verndelden de geheele inrichting alsmede de Duitsche Evangelische school en de Israelie- tiesch synagoge. Verder drongen zij de wo ningen der geestelijken en rabbijnen binnen en wilden een pogrom houden, hetgeen ech ter door de politie verbinderd werd. Alle Duitsche scholen zijn gesloten. De minister- president heeft schadevergoeding toegezegd. De ongeregeldhed'en te Praag zijn overge- slagen naar Brunn, Pilsen' en Asch. Het Pil- sener Tageblatt werd aangevallen en ge- dwongen het bedrijf te sta'ken. Te Brunn werd het Duitsche Huis bezet en die „Deut- sche Tagebote" door Tsjechische legionnai- ren onder censuur gesteld!. Te Asch hadden botsingen met de bevolking plaats: de sol daten gaven vuur, waardoor 3 Duitschers het raadhuis liet hijschen. Te Weenen zijn straatgetoogingen gehou- den tegen de buitensporigheden te Praag. Men vreest voor nieuwe ongeregeldheden te Praag. Tsjechise legionnairen hebben al daar in de synagoge het eeuwenoude archief dat cene groote nistorische waarde bevat, ge heel vernield. In hechtenis genomen betoo- gers werden weder vrijgelaten. AMERIKAANSCH CREDIET VOOR DUITSCHLAND. Vier Amerikaansche banken stellen aan Wilson een' plan voor, dat, als het uitgevoerd .wordt, veel zal bijdragen tot het stabilisee- ,ren en opwekken van den Amerikaanschen handel en industrie, welke nu door gebrak aan koopers in een hoogst bedenkelijken toe stand zijn. v Het syndicaat zal o.a. gevormd worden door Henri Mergenthal, Morgan, Lamoa en de Guaranty Trust Company. Dit syndicaat wil het Duitsche eigendom, dat door den gevolmachtigde Garvin is op- gekocht, op het syndicaat overdragen en dit als basis laten gdden voor een crediet, aan Duitschland toe te staan. Dit crediet zal 2 milliard dollars bedragen, naar geschat wordt, en bestced worden voor het leveren van wol, graan, copra, levensmiddelen en brandstoffen. Dit crediet zal niet alleen een jstaatscrcdiet zijn. maar ook tot Duitsche kooplieden worcfcn uitgestrekt. Het crediet zal het 10-voudige zijn van het in Amerika in beslag genomen' eigendom, zoodat men met een crediet van 5 milliard rekening kan houden. De attorney-general Palmer heeft verklaard dat Wilson bereid is om het voorstel als wet toe te staan. Het staatsdepartement maakte echter bezwaren. Limburg plaats gehad. Duitschland had zich niet aan net verzet der Entente gestoord en het wist in den Haag door te zetten, wat te Compiegne geweigerd was. Het is, in dit licht bezien, te begrijpen, dat de doortocht der Duitsche troepen door Limburg te Parija kwaad bloed heeft gezet. Indien de mededeelingen van den heer Haussmann juist mochten zijn, aldus de Tel dan zou hieruit kunnen blijken, dat Duitsch land in het laatste stadium van den. oorlog nog pressie op de Nederlandsche regeering heeft uitgeoefend. Een officieele Neoerland- sche verklaring nopens de beweringen van den hfeer Haussmann zou hierop het juiste licht kunnen doen vallen en komt on* der- halve zeer wenschelijk voor. CONGRES I. V. V. TE LONDEN Het I. V. V.-congres ving gistemamiddag te Londen zijn vergadering aan in afwezig heid van ddn voorzitter Appleton, die zijn ontslag had ingediend. Het daarop betrekking hebbende schrijven, gedateerd 13 November, v/erd de vergade ring voorgelezen door den secretaris Edo Fimmen. De vergadering werd gepresideerd door 'den Franschman Jouhaux. De volgende lan- den waren vertegenwoordigdEngeland, Frankrijk, Nederland, Belgie, Denemarken, Zweden, Noorwegen, Zwitserland, ItaLie, Spanje, Tsjecho-Slowakije, Oostenrijk en Duitsechlana. vaardigden. Er waren elf Duitsche afge- DE HANDEL MET RUSLAND. De „Echo de Paris" publiceert een nota, waarin gezegd wordt, dat de Fransche re geering ter kennis van de regeering te Lon den heeft gebracht, dat in 'haar oogen ban co as II Mfln geheele voorraad gemaakte HEEREN-, JONGEHEERElf- en KINDERKLEEDING, begin ik vanaf heden tot STERK VER- LAAGDE prtjzen nit te verkoopen. - LANGESTRAAT hoak HOUTTIL, ALKMAAR, laten ga redood gedoocf en 23 gewond werden. Thans heerscht overal rust. Im het raadhuis te Praag, waar Joodsche vluchtelingen onder- gebracht waren, hebben Tsjechen getracht binnen te dringen. De daar aanwezigen wer den echter beschermd door den Amerikaan schen consul, die de Amerikaansche vlag op DE KAPITAALVX.UOHT UIT DUITS'QHLAND. De rijk«d'ag heeft gister de interpellati© van de »ociaal-democraten behandeld1 betreffende de beweerde kapitaalvlucht naar het buiten land en de opheffing van 'het bankhuia Ckuaeer. Afgevaardigde Miiller-Pranken (»oc.dem.) lichtte de interpellatie n-ader toe. De rijksmmister van Financien eeide daarop De tegenwoordige leider der firm* Girus«er Philipsen en Oo. ie de Duitsche oniderdaan P. J.. Oruseer te Amsterdam. Bij het rijksmi- nisterie van Financien is eenige dagen gele- den bekem! s-eworden dat bij .geneemde firma in Amsterdam zich voor millioenen aan waar- den hevonden in baar geld en effecten. Odgen- blikkelijk zijn pogingen in het work gesteld voor nadere gegevens. Er kunnen nog geen bepaalde opgaven worden gedaan over het aantal personen, die dbor beoniddeling van de firma hun verqjageni naar het buitenland hebben gesmokkeld, daar het onderzoek nog niet is afgeloopen. Het is wear dat onder de conto'e er ook zijn van adellijke buizen en vorstelijke per sonen, w.o. ook eenige Ifeden van het huis Hohenzollern. Voorbarig ingrijpen weiger ik. Tegen den eigenaat der firma zijn veilig- heidsmaatregelen uitgevaardigd en ingeeteld. Het rijksdepartement van Financien heeft alles .gedaan, wa de plicht vereischte. Hot gaat om veel meer dan honderdi millioen. Uit de stukken van het bankhuia blijlrt niet, dat een bekend legeraanvoerdor er mee ge- moeid is. Aan de landsdepartementen van Financien is bevolen om ook voor leden van vorstelijke en koniklijke familiea geen andere bonding aan te nemen. DE DOORTOCHT VAN DUITSCHE TROEPEN DOOR LIMBURG. In het Berliner Tageblatt" schrijft de oud- minister Conrad Haussmann een artikel over de voorwaarden, waarop Duitschland in No vember 1918 met de Entente den wapenstil- stand sloot. Gelijk bekend, adviseerde Hin- denburg tot aanvaarding van deze voorwaar den. In het telegram aan dc Duitsche riiksre- geering, waarin Hindenburg dit advies gaf, somde hij negen punten op, waaromtrent mm moest beproeven, van de Entente concessies te verkrijgen. Een van deze punten was, dat men er bij de Entente op moest aandringen, dat aan het Duitsche leger zou worden toe- gestaan op zijn terugtocht door Zuid-Lim- burg te marcheeren. Blijkbaar heeft Erzber- ger deze concessie niet van maarschalk Foch ,weten te verkrijgen, Hij moet op een formee- le weigering van den opperbevelhebber der geallieerden zijn gestuit. Niettemin heeft de doortocht der Duitsche troepen door Zuid- delsverdragen die buiten haar voorkenni* met de Sovjet gesloten worden, voor haar niet bindencf kunnen znii en op wijze innvloed 'kunnen hebben op De verantwoordelyk redacteur van de „Freihcit" is, na herziening van het vonnis, tot 1500 Mark boete veroordeeld wegens smaad. De ..Freiheit" had een artikel gepubliceerd, waarin den autoriteiten, in verband met den aanslag op Hugo Haase nalatigheid in het on« derzoek werd verweten. Uit de kerk van Gravedona, aan het meer Como, is een antiek Byzantijnsch zilve» ren kruis gestolen, met een waarde van vier millioen lire. Bovendien werden eenige avond» maalbekers en veertiende eeuwsche kassettes ontvreemd. Do koster der kerk is aangehou» den. Op de Donau zijn een Bulgaarsch en een Roemeensch stoomschip met elkander in aan« varing gekomen. Er zijn vele slachtoffers. Wegens kolenschaarschte moeten te Aken de bedrijven, dio»hup stroom ontvangen van de electrische centrale en ook de tram 3 dagen in de week, n.L Zaterdag, Zondag en Maandag den dienst stopzetten Op de Volkenbondsvergadering maakt men zich druk over de officieele taal, die ge» voerd zal worden. Het nieuwste voorstei it om het Esperanto daarvoor aan te wijzen. In de maand October zijn 6400 immi» granten in Canada aangekomen Daar de Orgesch afgezien heeft van de deelneming aan de schuttersfeesten te Inns* briick, zal het spoorwegverkeer Zondag her* vat worden. De Montenegrijnsche regeering heeft aan de groote mogendheden een nota doen toekomen over het optreden der ServiSrs in Montenegro. Er wordt verlangd, dat de Sen- viera het Oost-Montenegrijnsche gebied ter- stond zullen verlaten. Binnenland .erlei aar d sclien voor de toekomst. E>e „Innday Times" vemeemt uit gezagheb- bende bron, dat Krassin het Britsch-Russir sche handelsverdrag een' der oerstvolgende dagen uit naam van de Sovjet-regeeringjzal teekenen. De oorspronkelijke lezing bevatte de bepaling betreffende „vergoeding voor ge- leverde goederen of bewezen diensten". Dit is veranderd in: „betaling van geleverde goe deren en bewezen diensten". De bepaling maakt den invoer en uitvoer van Russisch goud onmogelijk. NEDERLAND EN BELGIS. De correspondent van de N. Rott. Ct te Brussel meldt: Jaspar de nieuwe Belgische minister van buitenlandsche zaken, neemt als kabinetschef baron Gustavc Guillaume, attadte bij de Bel gische legatie in Den Haag. Men meent in dit fciit en aanwijzing te zien van'het sj hervatten van de besprekingen met land. KORTE BERICHTEN. Bij de eerste zitting van den gemeente- raad te Bologna (Italic) is het gekomen tot gevech'ten tusschen socialisten en anti-socia- listen. Er vielen zeven dooden en 30 gewon- den. De politie heeft de rust hersteld. Het blad „Pravolidiu" meldit, dat dte ex- kcizer Karel een memorandum heeft gericht tot de regeering van Qostenrijk, waarin hij het verlangen te kennen geeft tot, eene finan- cieele schi'kking met de republiek te komen. Voorgesteld wordt de vonning van ge- zondheidsdistricteo. Wijziging der wet op de besmettelijke ziekten wordt ter hand genomen. Verschenen is de Mem. v. Antwoord (Tweedfe Kamer) in zake de begrooting van Binnenl. Zaken voor 1921. De Rijksmiddelen hebben! in October 1920 ruim 4 millioen meer opgebracht dan in October 1919, en voor cie eerste 10 maan den van 1920 bijma 97 millioen meer dan in die van 1919. De Centrale Bond van Transportarbd- ders besloot de staking in de binnenbeurt- vaart in Dordrecht en Den Haag op te faef- fen. Te Sittard ral de eerste R. K. school voor maatschappelij'k belang in Nederland worden opgericht. In de algemeene synode van de Church of England werd er op aangedrongen dat alle geestelijken voor den bloei van den Volken* bond zouden ijveren. Tevens sprak men zich uit voor toelating van alio landen tot den Volkenbond. IN GEKOMEN WETSONTWERPEN. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een wetsontwerp betreffende ontginning van aardolievelden in NederL«Indie. By de Tweede Kamer it tevena ingekomen een wetsontwerp tot inatellicg van gezond* heida diensten. DE VOLKSTELLING. De Minister van Onderwijs heeft de mede- werking van Ged. Staten der provincien in- geroepen om het mogelijk te maken, dat on- erwijzers, verbonden aan openbare en aan bijzondere lagere scholen, worden aangewe- zen om op te treden als Volkstellers bij de te houden lOe algemeene Volkstelling. Volgens mededeeling van den directeur van het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft een teller voor zijn werk ten hoogste 10 da gen noodig, n.l. vijf dagen tusschen Kerst- mis en Nieuwjaar en vijf dagen na 1 Januari aanstaande. Ten einde aan het verzoek van voomoem- den Minister te voldoen, hebben Ged. Staten van Noord-Holland aan de gemeentebesturen verzocht om, injlien een of meer openbare on- dferwijzers tot volksteller mochten worden aangewezen, voor het tijdvak van 27 tot en met 31 December 1920, voorzoover deze da gen- niet in de Kerstvacantie mochten vallen, de medewerlcing der hoofden van openbare lagere scholen in te roepen tot een tijdelijk te ■wijzigen regeling der vacantiSn overeenkom1- stig art. 21 der wet tot regeling van het La ger onderwijs en deze regeling goed te keu- ren en voor het tijdvak van 2 tot en 6 Janu ari 1920 medewerking te verleenen tot vast- stelling van eene vaacntie gedurende die da gen overeenkomstig art. 25 der Lager Onder- wijswet 1920. UITVOER VAN KAAS ZONDER RIJKSMERK. De minister van landbouw heeft Roedge, vonden, dat, by wyze van overgangsmaatre* gel, de op 13 dezer by de erkende kaasexpor* teurs aanwezige, voor export gemaakte voor* raden kaas, waarvan de rijksmerken ernstig beschadigd of geheel verdwenen zijn, onder zekere voorwaarden alsnog ten uitvoer kun* nen worden toegelaten. Deze voorraden zullen door ambtenaren van den Zuivelinspectie* dienst worden opgenomen, wanneer de expor, teurs daartoe, onder omschrijving en opgaaf van de hoeveelheid, een aanvraag, uiterlijk v66r 1 December a.s., inzenden bij den Rijks* zuivelinspecteur. Van bovenbedoelde kaas zullen echter alleen voor uitvoer in aanmer* king komen die partyen, waarvan de expor* teur ten genoege van de ambtenaren van den Zuivelinspectiedienst aannemelijk kunnen ma* ken, dat zij bereid zijn door een aangeslotene bij een der Kaascontrolestations onder rijks* toezicht en dat zij kennelijk voor uitvoer zyn opgeslagen en behandeld. Gemengd Nieuws DE BEROERING IN DE ONDER- WIJZERSWERELD. Men schrijft uit parlementaire kringen aan „de Tijd" „Zijn wij goed ingelicht, wij hebben re- den om aan te nemen, dat wij dit zijn, dan zal in den loop van deze week een nader be richt aan dte Tweede Kamer gezonden wor den over de voorgenomeo regeling der oor ALKMAABSC CBUIART CD fc>D

Alkmaarsche Courant | 1920 | | pagina 1