OAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. In onze straat. me AAN ONZE ADVERTEERDERS. WOENSDAG Directour: 0. II. KltAK. HoofilreUucteur t Tj. N. ADEMA. 15 DECEMBER. Feuilleton. •m a Abonnemontsprijs bij voornitbetalins por 3 maanrton f 2.—, fr. per post f 2.50. Jiowijsn. 5 ct. Advortontiopr. 25 ct. p. rcgel, grootere letters naar plaatsriiimte. Iliieven franco N.V. Book- en Ifandelsdr. v.li. Henna. Coator Zoon, Voordam CO, Tel. Adininistr. No. 3. Itcilactio No. 33. MET HET 000 OP DE VERVROEODE VERSCHIJNING VAN ONS BLAD OPZATER- DAQ, WORDEN H. H. ADVERTEERDERS BELEEFD VERZOCHT HUNNE AD VER TENTIES VOOR HET NUMMER VAN ZATERDAO, REEDS D.S V R IJ D A 0 S IN TE ZENDEN. DE DIRECTIE. ltiiitenlaiidsch Overziclit De Amerikaansche senator Mac Cormick, die, zooals wij gisteren mededeeldcn, in Eu- ropa is om te bestudeeren hoe de houding is ten opzichte van den Volkeobond, heeft een vergadering van de te Geneve bijeen zijnde delegaties van de verschillende landen bijge- woond en naar hij aan een journalist na af- loop niededeelde, had hij den indruk gekre- ge, dat er veel kostbare tijd verloren gaat met nuttelooze redevoeringen. Hij geloofde niet aan de toeko'mst van den Volkenbond. Het aan dep nieuwen president uit te bren- gen rapport zal dus niet gunstig luiden, zoo- dat wel reeds is te zien, dat van Amerika's toetreding tot den Volkenbond niets zal ko- men. De Iersche kwestie blijft urgent. Over de voorvallen te Cork heeft de Times-corres pondent allerlei bijzonderheden geschreven, die hem aanleiding geven te beweren dat het gebeurde een repressaillemaatregel is. De juistheid zijner bewering is nog niet aange- toond, maar mocht het nog zoover komcn en mocht sir Hamar Greenwood, die de Sinn Feiners verdenkt, in het ongelijk gesteld wor- den, dan zal deze brandstichting op groote schaal een onnoemelijke schade hebben toege- bracht aan Engeland's prestige in Ierland, dat toch al zoo zwak sfaat. Buitenland DE BURGEROORLOG IN IERLAND. De corespondent van de „Times" te Cork schrijft de brandstidhtingen, welke Zater- dagavond te Cork werden gepleegd,< toe aan represail'les over een aanvail op een twaalf er eer overigen ernstig ep tal cadetten nabij de stad, waarvan er een word gectood, terwijl de gewonid werden. Kort ma het gelbeurde werden drie burgers uit hun woningen gelhaald en op straat diood- geschoten. De represail'les aldus vervolgt de „Ti- mes"-correspondlenit begonnen te negen uur's avonds, toen het diruk was in die stra- ten en reden in de hoofdstraten op en neer en de inzittenden schoten met korte tussdhen- poozen met hum geweren. Er onistond een paniek, de winkels werddn dadelijk gesloten. Vo6r tien uur waren de straten der stad dbor het gewone publiek verlaten en brand- stichters trokken rondi. Het stad'huis, het grootste gemeentege- bouw in Ierland (met uitzondering van Bel fast) moest (het voor den derden keer ontgel- den. Bij1 de twee vorige gelegenheden werd ten vleugel vernield, nu werd het gebouw op versohillende plaatsen tegelijik in brand gestoken. De belendende Carnegie-bi'bliotheek ondergiing hetzelfdc lot. De Evening Standard1" mdldt nog, dat het zuiddlijke deel der hoofdstraat voor de helft vernield is en dat er driehonderd hui- zen zijn verwoest. Een plunderaarster, die met eenige anderen, haar slag had geslagen in een juwelierswinkel, werd door de politie duodgeschaten. Bij Cleyne in het graafsdhap Cork werd een hevig vuur geopend en van uit de hui- Naar het EngeUch van J. E. BUCKROSE 84) Maar Emilie was zich van niets andere be- wust dan van den man, voor wien zij vier jaar van haar jeugd verwoest had, en al het gevoel van een hcldin te zijn, verdween uit haar toen zij uitviel: „Toen was je toch nog niet met hem ge- trouwd?" „Neen. De gulden dag van mijn leven viel op den laatsten Beursvancanitie-dlag", antwoordde de man, met een soort van dron- ken zwaai. „Zeer aangenaam u weer te ont- moeten, ofschoon ik me niet herinner, wie u is." Emilie wankelde even, maar de menschen waren zoo stijf opeengepakt in de tent, dat niemfand't opmerkte en Bobby tnok haar aan den arm en zei, dat de anderen hen wenkten over de boofden van de menigtezoo 'her- stelde zij zioh op een manier, die een senti- menteele heldin geheel onwaardig was en sloop stil met den kleinen jongen van de plaats weg, waar haar eerste roman gestor- ven was; en hoe dwaas het mag schijnen, het leven schijnt nooit weer zoo zeker en mooi nadat dit gebeurd' is. „Wat zie je bleek zei Pieter, die van niets wist. „Een benauwde tent", mompelde Emilie zacht. „Ik zou naar huis gaan, als ik jou was," zei mevrouw Bean. Emilie ging dais naar huis, maar de ande ren kwamen terug, nadat ze haar naar den idkl 40 UedAraa zen langs den weg met bommen gegooid op een patrouille in een vraChtauto. Twee hui- zen hebben vuur gevat. Een korporaal werd gewond, een der aanvalllers is ged'ood, ver- scheidenen werden gewond en twee gevangen genomen. Tien bommen, wapens en munitde werden op de aanvallers veroverd. Ook bij Kalmaottiomas ('in (het graafcehap Waterford) werd een vrachtauto met so'lda- ten overvallen. Een officier werd gewond, doch niet ernstig. De miliitairen dbodden een der aanvaliei-s, verwoindiden er een en maiak- ten zeven gevangenen. Men seint uit Bedfast aan die „Mwning- post", dat de subcomimissie van de Unionisti schen Raad te Ulster, welke ingesteld was om de vorderingen van het Home Rulewets- ontwerp in het Parlement na te gaan; Za- terdag een resolutie heeft aangenomen, uit- sprekende dat de Unionisten de wet alleen kunnen aannemen in d)en vorm, waarin zij het Lagerhuis heeft verlaten, en weigeren in te stemmen met de amendementen, die het Hoo- huis heeft aangenomen of in overweging DE KWESTIE-FIUME. De „Tribuna" spreekt tegen dat er kans zou bestaan op een aftreden van den Italiaan- schen minister-president; het kabinet zal geea enkele wijziging ondergaan. Het regentschap van Juamero logenstraft de bewering, dat de regenten van Fiume zou- jden zijn afgetreden en dat d'Annunzio de staatskas aan boord van het oorlogsschip „Dante Alighicii" zou hebben gebracnt. In de stad is het rustig; de gemeenteraad heeft met lgemeen stemmen zijn vertrouwen in d'Annunzio uitgesproken. Aangezien de Italiaansche regecring het re gentschap van Quarnero nog niet heeft en kend, is er thans geen mogelijkheid op min- nelijk overleg. HET SMO'KKELE'Ni VAN STEENKOLEN NAAR NED'ERLAND. De Duifesofoe RheinstTom Polizei heeft op- dracht igeHrregen, soherpe maatregelen te tref- fen tegen het smofckelen van steenkolen naar Naderiiand. (Deze srodkkeliarij bad. den1 laat sten tijd' bedenkelijike afmetingen aangenomen. Volgentf betrouwbare gegevens moetcn alleen dSt jaar te water ten iminste 50 a 60.000 ton 'kolen, voornamelijk geborgen in de z.g. erften der schepen, htm weg naar ons land hebben gevonden. Voonal voor levensmiddielen kon de schip- per enorme hoeveeliheden brandstoffm in ruil krijgeni. Aan het Fibld. werd. een geval mede- ged'eeldl, dat cent wagon steenkolen, tien ton dus, was uitgewisseld voor 66n enkele Htol- landsche kaas. De schade, die de Duitsche mijneni door deze .frauduleuze handeljinigen hebbeni gcledenv miag zdker op 60 mi'Mioen Miark wooden geschat. EEN LANGE BROEK VERPLICHTEND. Volgens een! Engelsch blad is het verplich- tendi gesteld, voor lediein der Amerikaansche kolomie op de Pfailippajlnen, omi in het o.pen- baar een lange brock te dragesn. De straf, die op overirediinjg van dd.t: voorschrift is gesteld, kan' tot vijif jaar gevangenisstraf oploopen. Het eerste resultaat van deze nieuwe wet is geweest, dat er door de Philippijinen 250.000 orceken zijn besteld, Deze hoeveclheid komt oveneer, met het aan- tal Philiippiins, dat anders igedwongen zal zijtn, binnenshuis te blijiven. EEN SYiMIPATHilEK I.DeE. :De leader van den ,georganiseerden steun aan Centraal-Euxopa", de bekende Amenkaan Hoover, heeft een even origined a 1b goed idee gchad, door het Amerikaansche publiek te veraoetai, „tegen iKersjmis een omzichtbaren gast aan tafei te moodiigen". ihij wit, dat elke een toertje in een draaimolen wiiden doen, wat precies de beweging was van een stoomboot in het Kanaal op een stormachti- gen dag, men> draaide in een cirkel rondom een muziekinstrument gelijk aan een harmo nium in een nachtmerrie. Bobby en Betsy gilden van pret. Fleerlijk !J' hijgde mevrouw Bean. „Men kan zich verbeelden werkelijk op zee te zijn." Mijnheer Bean en Sophie waren stil ze vonden het te wezenlijk,; maar eindelijk was de toer uit en ze stapteii beiden, een beetje bleek, uit. „Een heerlijk ding!" zei Pieter opgewon- den. „Doet u>nog een toertje met me?" „Goed," stemde mevrouw Bean toe, weer achterop kliinmend. „Kom, Herbert.'" Mijnheer Bean streek zijn haar weg van zijn bleek voorhoofd en zei slap: „Neen, dank je wel." ,,Heusdh, Herbert je lunt nooit eens wer kelijk pret maken", zei mevrouw Bean ooge- duldig. Mijnheer Bean keerde zijn oogen met een rilling van het vaartuig, dat al op de katoe- nen zee begon te dobberen: „Als dat geen pretmiaken. is", zei hij bit ter, „weet ik niet, wat het wel is." Eindelijk waren zelfs de kindleren vol- daan, en Sophie die te trotsch geweest was om met mijnheer Bean op het dtoge te blij- ven, wankelde duizelig met de anderen. naar den ingang. De menschenmassa gaf Pieter sen reden, om haar arm vast te houden, ten- einde er 'haar doorheen te brengen, en ter wijil zij opgehouden werden door het ge- drang bij een kraam met gelukspakjes, dacht Sophie voor het eerst, hoe prettig het zou zijn, om een sterk iemand te hebben die al- tij'd voor haar zorgen zou. Zij was levendig en onafhankelijk genoeg, om gewoonlijk haar —awatnlwid sp wj utihn, ommt bat ps- Amerikaansche familie gedurende die Kenst- dagen een stoet aan den 'ieestdisch onbezet zal laten, en het geld:, dat de gast, die anders dezen zetel zou hebbeini lingenocnen, gekost zou hebbeni, naar Hoover zal zenden voor de leni ging van den mood der 3% milliaen kinderen van Europa. OP DEN GOEDEN WEG. De Fransche eerste-aniinister heeft in den Senaat verk'iaard, dat het dc wensch der re- geerintg is, de ui'tgaven te beperkcni en in over- ecnslemimrng te brengen- met de inkomsten van den sfcaat. De minister van financien wees er op, dat de oonspronkelijfc geraamde ui'tgaven reedla met vier milliard waren' venninderd, ter wijil na een nauwikeurig onderzoek nog drie milliard ton wond'on geschrapt. hij1 bevestig- de dat de regeering met voomemens is, nieu we belastingen te scheppen. GELYNOHT. Het is een harde tijd en de Amerikanen zijn een hardhandig volk, als zij meenen, dat het moet. Donderdag werden in Sing Sing, de groote strafgevangenis van Ne^-York, achter elkaar vijf moordenaars geelectToeuteerd. Een van de vijf beweerde, dat hij onschuldLg was; maar alien gingen zij onverschrikken naar den electrischen stoel. Oo>k te Santa Rosa in den itaat Californie vielen er slachtoffers. Helaa# werden bij de gelegenheid weer eens de verachtelijke prak- tijken der lynchrechtspraak toegepast. In de plaatselijke gevangenis zatn drie mannen op- gesloten, die beschuldigd werden, den schout en twee van zijn speurders te hebben ver- moord. Vrijdagochtend even na middermacht verzamelde zich een uit gemaskerden bestaan- de menigte voor het huis van bewairng, ver- schafte zich met geweld den toegang, haalde de drie beklaagden uit hun eel en bracht hen in auto's die stonden te wacbten. Er waren in het geheel 15 auto's in den stoet die de slacht offers naar de begraafplaats, even buiten het plaatsje reden. Daar werden zij aan een boom op het kerkhof opgehangen met touwen, die van' te voren waren in gereed'heid gebracht. HET INT. MIJNWERKERSOOMIT6 BIJEEN. Maandag heeft in het Volkshuis te Brus- sel een hespreking plaats gehad van. het in- ternationaal mijnwerkerscomitte. Nederland was vertegenwoordigd door Smdt. Verder wa ren vertegenwoordigd: Belgie, Frankrijk, Engeland, Tsjecho-Slowakije, Polen en Hon- garije. Gisteren zoudlan: die vertegenwoordigers van Duiitschland tomen. EEN PAS GEWEIGERD. De brooder van d'en vroegeren burgemees- ter van Cork,.Mc. Swiney, inwoner van New- Yoric had den1 Amerikaansdhen gezant te Louden een pas gevraagd1 om van Ierland naar Amerika te gaan, als burger van de Ver. Staten. De gezant hield die zaak aan en vroeg zijn regeering instructtes. Deze heeft thans geantwoord, dat die gezant den pas rond'uit zal weigeren. ROEMENIe EN RUSLAND. Het botert op't oogenblik slecht tusschen Roemenie en Rusland. Bessarabie is de twistappel. De Roemeen- 'Kihe miister-president, Averescu, heeft vcr- klaard, dat er geen vrees voor oorlog behoeft te bestaan, omdat Rusland noch de middelen noch het voorncmen had om Roemenie aan te vallen. EEN HANDLEY PAGE VERON- GELUKT. Een Handley-Page-vliegmachine is op weg van Parijs naar-Londen te Cricklewood te pletter gevallen. De vliegmachine kwam bij net verlaten van het aerodrome ten gevolge ziaht van'de Bean's juist voor#haar en hun geluk in elkander en de kinderen, dteed haar eigen leven somber en ledig schijnen. De man met de gelukspakjes redeneerde met een ontevreden klant, die geen van de mooie uitgesta'de voorwerpen in zijn pakje gevonden had. „Kom, korn, mijnheer! U heeft geen recht om te klagen. U heeft een zakboek. We kun nen niet alien groote poppen hebben, en we kunnen niet alien icralen mandjes hebben." „Nu, dat acheen zeer waar iedereen kan niiet krijgen, wat hij hebben wil. Het beste is tevreden te zijn met wat tomt." O! Sophie verloor iets op de kermis te Flodmouth, evenals Emilie. Zij kreeg een glimp van het feit, dat het leven een com- promis is en dat niemand dit inziet, zonder zijn eerste rooskleurige bril verloren. te heb ben. Later krijgt men wel andere, maar dat is niet hetzelfde. Pieters hand beefde op den arm van Sophie toen zij daar stonaen tegen elkander gedrukt en hij koos dat geschikte oogenblik om haar toe te fluisteren „We zijn nu beter vrienden dan eerst, niet waar? Denkt u mettertijd?" „Nu vooruit!" riep mevrouw Bean en leidde het gezelschap hand'ig door een ope ning in de menigte en aan' Sophie was de noodzakelijkheid van een antwoord be- spaard. De trams Werden nu bestormd door ande re kermisgangers, die voor de thee naar huis gingen, de kinderen faingen aan Pieter en mijnheer Bean. en. mevrouw Bean en Sophie vormden de achterhoede en er was dus geen gelegenheid meer voor een vertrouwelijk on- derhoud. Maar mevrouw Bean hield stil voor haar groen hek en noodigde die jongelui uit, om thee te blijven drinlken. „Ja, doe dat". moadigda mijrheer Been aw*Tij uls „U m^t, oat amvevv Wstsoo van den storm in botsing met een boom en vloog in brand. O. m. werden twee pasea- giers gedood en zes gewond. KORTE BERICHTEN. In dc Maandag gehouden zitting der Volkenbondsvergadering, is met algemeene stemmen het ontwerp voor het Permanent In» ternationaal Gerechtshof, met enkele wjjzigin» gen aangenomen. Krassin geeft in een. nota aan L'lovd George uitdrukking aan die verwachting, dat Engeland maatregelen zal treffen, om te verhoeden, dat Wrangel's troepen een n'ieu wen aanval zullea djoen- op de Sovjet-Repu- bltek. De Franschen zijn in Syrie met de Tur« ken slaags geweeat en hadden 20 dooden en 40 gewonden. Versterkingen zijn van uit Alep' po verzonden. - Het Deeniche koningspaar is te Rome aangekomen. Op een te Londen gehouden vergadering van de Engelsche liga voor hulp aan de ver« woeste departementen van Frankrijk, is be* sloten, de stad Verdun en eenige dorpen in de Maasvallei te adopteeren. De sovjetregeering spoort de arbeiders tot 'grooter inspanning aan, om den warenruil met WestsEuropa te kunnen beginnen. De Poolsche regeering zal de jaarklassen 1895 en 1896 demobiliseerert, terwijl bovendien 25 pCt van het officierscorps en 68 generaals en 600 kolonels op non«activiteit zal atellen. Engelsche handelsschepen krijgen verlof tot vertrek naar Zuid>Kusland. De Fransche generaal Nollet heeft de Duitsche regeering gesommeerd de vernieling te gelasten van het belegeringsgeschut, dat, in strijd met het verdrag van Versailles, en niet* tegenstaande de herhaalde eischen der Gealli* eerden, toch nog is achtergehouden. Staten-Generaal TWEEDE KAMER. In de zitting van gisteren werd voortge- gaan met de behandeling der tijdelijke af- wijkingen van de mUiiiewei en Landstorm- voorzieningen. be motie-Ter Laan (afschaffing van het vestingsitelsel werd verworpen met 46 tegen 28 stemmen. i De motie Wijlt (dlat Nederland: zich by een aanval door een ander land niet behoeft te 'Vcrdedigen) werd verworpen met 66 tegen 3 stemmen. Het amendment-Van Zadefhoff, om het tijdelijlk karakter aan die voorstellen te ont- nemen, werd verworpen met 48 tegen 28 stemmen. De amendemenitenOud om den eeraten oefeningstijd voor de infamterie terug te brengen tot 4 V, maanid, voor voorgeoeiende tot 2ya maandl, voor cavallerie tot 1-2 maan- den, werden verworpen met 49 tegen 29 stemmen. Het wetsomtwerp betreffende tijdelijke af- wijking van de Militiewflt, werd zonder hoofdelijto stemming aangenomen. Het wetsomtwerp inzake Lanidstormvoor- ziening werd aangenomen met 50 tegen 27 stemmen. De vergadering werd verdlaagd tot 's av. 8 uur. In de avondvergadering werd voortgegaan met de artikelsgewijze behandeling van. de landbouwbegrooting. Binnenland SOHR'IFTELIJK BEANWOORDE VRAGiEN. Op vragen van den hcer Duymaer van Twist betreffende het ontslag van reserve- officieren idler landweer en hun benoeming bij de Salisbury's eet, juffrouw Sophie en Norton heeft geen schoolblijvers, omdat de jongens vrij geiiad hebben." het was bijna een grap en toonde, dat mijnheer Bean die trap van vroolijkheid be- reikt had, die er somniige mannen toe brengt de politie op hun hoofd te slaan en belletjes te trekken aan vreemde huizen. Zij gingen dus alien heel vrooijlk naar binnen, en daar Louise met vriendinnen van haar eigen dorp naar de kermis was. hielp dc visitie de tafel dekken, terwijl mijnheer Bean in de melkin- richting over de brug voor d'rie stuivers melk ging halen de kan was verborgen in een lederen handtasch omdat mijnheer Bean aan zijn positie dacht, ook al was hij vroo- lijke, en wilde, dat het scheen, alsof hij niets minder droogs dan kantoorpaipieren droeg. Voord'at men iets zeggen kon, stond de kip, die dien morgen van buiten gebracht was door een buurman uit de jeugd van me vrouw Bean, in den gasoven en deed zijn best als't ware ter wille van mevrouw Bean, zooals de dingen schenen te doen als zij ze kookte. Zij verwachtte zoo vroolijk en vol vertrouwen, d'at het water zou zingen, het spek zich omkrullen en dfc warme koekjes zouden rijzen, dat zij niet het hart hadden iets anders te doen. Haar vroolijk vertrou wen maakte zelfs indruk op de worst, en het pond, dat gelijk met de melk gekookt was, prutteldc in. de saus, alsof ze wist, dat ze een deel van een' feesbnaal uitmaakte en ze haast- te zich zooveel ze maar kon. In een onge- looflijk korten tijd stond daardoor de maal- tijd op tafel, en. iedereen nam plaats, niet be- koeld doar een toud kwartier van ledigheid', dat gewoonlijk aan een diner voorafgaat, maar door en door warm, omdat op het laatste oogewWik nog zout gehaald en Betsy uit die meelton verlosit moest word'en. Sophie was zoo opgewonden door het wer- laas en ImehMQ, dat di mg enw h tot reserve-officier bij den vrijwil'igen land- storm: luidit het amtwoord van den minister van oorlog: lo. a. Inderdaad worden tondweerpHchti- ge otfficieren die van 1 Augustus 1914 tot 1 Augustus 1920 hadden moeten overgaan naar dJeni lanidlstorm, als zoodanig uit deni dienst ontslagen b. In het algemeen tomen zij ingewlge art. 2, eerste lid, 2o., b. der Landstormwet na hun omisiag tot den lamdstorm. te behooren als dienstpliditige. Bij eventueelen terugkeer on- dcr de wapenen als landstormplichtige vervul- len ziij1 Ingevolge 23 der 1 andstormi nstruc- tie den werkeSjiken dienst in een positie, liijktgestaldi mot den laatstelijlk dbor hen kleeden rang of met een hoogeren rang 2o. Het onitslag wordt verleend bij Konink- lijk besluit. Voor de encadrcering van het le- ger blijven zij bij mobilisatie bmouden. (Zie hot antwoord ander lo,b.) 3o. Het eerste gedeelte van die vraag wordt bevestigdl beantwoond. Voorts bestaan er wettetijke bezwarem om officieren, wier dienspldcht bdj1 de landweer geeind'igd is, daarbij als dienstplichtig offi cier te handhaven. De mogelijkheid om tot reserve-off icier, be- stemd voor den dienst bij. den vrij-v landlstorln, benoemd te worden, zal wo geopend, zoodat deze categorie van eervol ontslagen officieren' dan naar bohoefte tr; dit onderdoel van het leger zal kunnen dienstne- men. Gemengd Nieuws NEDERLAND EN" SERIVIe. Het Haagsche corr. bureau meldt. Zeer binnenkort kunnen nadore mededee- lingen van het departement van buitenland- sche raken te aazi-en van de tuaachen Neder land en Servie gerezen kweitie worden1 ver- wacht. EEN BEDREIGING DOOR DE BOUWY AKAEBEIDER8. In de gistermorgen gehouden vergadering van het P. A. 8. te Amsterdam voor werkloo- ze bouwvakarbeiders werd door den secret a- ris, d'en heer Kits, medegedeeld, dat de werk- looze bouwvakarbeiders zich gereed moeten houden voor een evenitueel ingrijpen der werknemers, om desnoods de bouwbedrijveii te bezetten, om een einde te maken aan den moodtoestand, die bij den woningbouw heerecht. Nader overleg met gecombineerde besturen zo.u volgen. Reedla in de etade-editie van one vorig nummer geplaatet. DE ZEEKTEWET. Het beatuur van den Prov. Bond van Zie- kengeld uitkeerende vereenigingen in Zuidc Holland, waarbij zijn aangesloten 104 zieken- kaseen met ruim 25000 leden, heeft Zaterdag de volgende motie met algemeene etemmen aangenomen; Het beatuur, enz., gehoord de besprelringeji inzake de onderhandelingen tusschen werk- gevers en werknemers-vakcentraleni betreffen de een andere wijze van ziekengelduitkeering, juicht de bereidverklaring van de wenkgevers ten zeerete toe; spreekt haar scherpe afkeu- ring uit over het feit, dat bij deze onderhan- deling het Nederlandache Verbond van Zie- kenkasaen met 150,600 leden niet is gehoord, noch in de commisaie zitting heeft, temeer nog omdat het Verbond als het eenige terzar ke kundig i* te beschouwen; keurt een rege- ling als hier wordt ontworpen, ten sterkste af; omdat: het beheer zal korien in handen van Centraal Beheer, voorheen Werkgevers- Riaioo-Bank, en due etTijdig ia met het be- ginael van zelfbehepr door de verzekerden; lijke mcisie wendcf, dlat ze was, voordat Frans Howard haar het hof had gemaakt en de eenzaamheid haar er toe gebracht had haar leven te vullen met de herinnering aan een paar kussen in een half donkeren tuin. Mijn heer Bean werd' ernstig nu hij de kip moest voorsnijdem, evenals een wethemder, die schildpadsoep opschept, of een Chinees, die gestoofde vogelnesten opdient, want in onze straat is een kip het toppunt en zinnebeeld van een groot feest. Als we lezen' van de weelde, waarin vorsten leven stellen we cms voor, dat ze iedieren dag kip eten, en daaraa vruchtentaart en' room, maar eens had een van. ons een feestmaal bijgewond, waar een pi-ins mede aanzat, maar die persoon kwam teleurgesteld treug kip en geen broodsaus! Waaruit duidelijk blijkt, dat zij, die met vcrsteni omgaan en in een. voortdurendie at- mosfeer van kip leven), het soms zander die dingen doen, welke zelfs die onpractische me vrouw Grainger als noodzakehj'k be- schouwt. „Een vleugel of een stuk van de borst Ethel?" zei mijnheer Bean emstig. „0, je weet, ik houd van een boutjer zei mevrouw Bean onverechillig. „Een boutje heeft den geur van een noot, en dien vindt „Een vreemde smaak, maar ik weet, dat je het altijd kiesf, zei mijnheer Bean, het bout je over de tafel aangevend. Sophie keek even van den man naar de vrouw, en haar hart klopte van een gevoel, dat half genoegen en half pijn was. Dit was het dus wat beteekende, een man lief te heb ben en hem te trouwen en kinderen te schen- ken. Een leven van kleine, onbeduidende op- offerimgen, en toch Er lag iets van een aureool om hem dien' de God der liefde uit den hemel had dean

Alkmaarsche Courant | 1920 | | pagina 1