Amsterdamsohe Bears Openingskosrs van heden Telegrammen van heden Buitenland In^exondcn Stukken MarktbeHcliten ran 20 December 1920 Noordhollandsch Landbouworedlet AiTtrUatito. No. 2323 25.000. No. 4542 2000. No. 3234, 19380 400. No. 9232 200. Nos. 7161, 7981, 13401, 11411, 15355, 100. BAND1ETEN %BELEGERD. Eenige d^gen geleden werden te Marien- ne-Docherie (Belgie) twee personen gearres- teerd, verdacht van moord op een landbou- wer te Eeclo. De geanesteerden wisten te ontvluchten en doodden een nabhtwaker, die zij voor een gendarme aanzagen. Gisteren vernam de politie, dat zij in hun woonplaats Adegem bij Eeclo waren teruggekeerd. De gendarmerie van Maldeghem begaf zich daarheen, doch de bandieten hadden zich ininiddels in een wonmg verschanst en dreig- den iedereen, die hun wilde naderen neer te schieten. De brandweer werd ontboden om het huis in brand te steken en ondanks hevig ge- weervuur der desperado's slaagde die er ein- delijk in den brand te stiehten. De bandieten onderhielden een levendig vuur, dat door de gendarmerie beantwoord werd en dat niet eerder ophield, dan toen het huis geheel in Vlammen stond. Daarop drongen de gendar- men de woning binnen en vonden em der mannen door drie kogels gedood. De andere, door den rook bijna gestikt, werd gevangen genomen. EEN ORONDVERZAKKINO Naar het „Oioniale d'Italia" uit Wallona verneemt, heeft een storm in de Adriatische zee ezn ernstige ramp ten gevolge gehad. Door een verzakking van den grond op het eilandi Saseno wirclen eenige gebouwen ver- nield. De postcomniamlant van het eiland en zijn twee dochters, van wier er em ver- plecgster is, zijn vertlwmen. Zeventien so-l- daten en twee onderofficiercn werden ge dood. KONING KONSTANTIJN TE ATHENE. Konstantijn is gisteren om 11 uur met em specialen trein van Korinthie aangekomm Hij begaf zich terstond naar de kathedraal en vandaar naar het koninklijk paleis; hij werd door de menigte enthousiast toegejuicht. Toen de koning van het oorlogsschip in een sloep neerdaalde, sprongen tientallen per- so'nen te water, zwommen naar hem toe en omringden juichend het vaartuigje, dat hem naar den wal bracht. In overeenstemining met de Engelsche re- geering heeft de Fransche regeering haar in- structie aan den Franschen gezaut te Athe ne, om Griekenland te verlaten, herroepen. De Engelsche en de Fransche gczant zullen zich echter van clke betrekking met Konstan tijn en het Grieksche hof onthouden. De betoogingen voor Venizelos te Kon- stantinopel duren voort. Men maakt zich daarover te Athene ongerust. Het is aan Grieksche onderdanen verboden, zich uit Griekenland naar Konstantinopel te begeven. DE CRBDIETOVIEHEENKDMIST MET 'DUITSCHLAND. E>e Duitsdhe regeering heeft definitief be- richt, dat tot MtiEcatk van het tuachen Duiotohlaad1 set Nsdsafiaiui yleton esadito- en kolenverdrag, (fan worden overgegaan. BURGERLIJKE STAND. OVERLEDEN: 17 Dec. Albertus Vos, 81 jaar. 18 Dec Teunis Harp, 85 jaar. Hendrik Krijt, 91 jaar. 19 Dec, Trijntje van Leijen, gehuwd met Adrianus Elings, 35 jasr. 20 Dec. Romke Bakker, 64 jasr. GEBOREN: 16 Dec. Jansje, d. van Cornells Vister en Aagje Pover. 17 Dec. Anna Katharina, d. van Hermann Antonius Michels en Anna Konijn. 19 Dec. Petrus Albertus, z., van Johannes Bakkum en Anna van Leeuwen. Dirk Pieter, z. Van Luitzen van Dijk en Orietje Haremaker. GEMEMENTE-BEGROOTING BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Al.KMAAR brengen ter algemeene ken- nis, dat ter Secretarie der Geniecute voor een ialer ter inzage is nedergelcgd en tegen be ta ling der kosten in afdruk verkrijgbaar ge- stcid, de begrooting der inkomsten en uitga-- ven dezer gemcentc voor het dieustjaar 1921. Alkmssr, 20 December 1920. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. C. WENDELAAR, Voorzitter. DONATH, Secretaris. VRIENDEN VAN HET STEDELIJK WelEdeU Heer! Beleefd verzoek ik U om eenige plaatsruim- te in Uw blad, om de Weeshuis-kwestie voor zoover mijn persoon daarbij in 't ge- drang komt van mijn kant eens te De- lichten. En dan wtl ik beginnen om te verklaren, dat ik indertijd voorgedragen ben tot regent, zonder dat ooit iemand mij gevragd heeft, of ik zitting zou willen nemen in dit Colle ge. Er Jean dus ook geen sprake van zijn, dat mij de vraag geStekl is geworden, of ik soci aal-diemocraat was en als zoodanig benoemd zou willeit worden. Ik adit mij daaroin des- tijds verkozen en benoemd, oruianks welke levensbeschouwing ik er ook op nahoud. Wanneer ik mij nu in die laatste Weestouis- vergadering op de vraag van den Voorzit ter, aarzelend heb uifgelaten over het soc.- dem.-zijn of het hebben van een soc.-dem. le- vensbesdiouwing, dan kwam dit, omdat ik als bij ingeving gevoelde dat deze vraag te- genover mij niet op zijn plaats was. Achteraf bekeken, was het m.i. beter weest, indien de voorzitter zich tegenover heer Oskam had beroepen, op den sociaal- democraat de Jong, die door zijn vertrek uit deze gemeente, ophield regent te zijn, en die let wel in zijn plaats ondiergeteekende aanbeval. Dit kwam ik pas in een van de laatste vergaderingen aan die weet, en werd daardoor tevens voor mij het raadsel opge- lost. wie mij toch indertijd had aanbevo'len. Waar ik over het verloop der bewuste ver gadering, spcciaal wat mij persoonlijk be- trof, niet erg tevreden was, heb ik mij na- derhand in verbinding gesteld met den Voor zitter van het weeshuis,. en toen nog eens duidelijk in't licht gesteld, dat ik er prijs op- atelde, zitting te hebben in zijn college, als vrij man, zonder meer, en mij dus gekozen te beschouwen als al de andere regenten en re- gentessen, die toch zeker ook nooit naar hun levensbeschouwing zijn gevraagd geworden. Ik heb hetzelfde tegenover dm Burgemees ter betoogd, en er zelfs nog met nadruk op- gewezen, dat ik niet als een der votgelingen van Westerfaof en de zijnen, bekeken wenschte te wordm, omdat ik zelf den schijn niet op mij wilde laden, als zoodanig zitting te heb ben in het regenten-college. Dat dit afgaande op het verslag in Uw courant, mifnheer de Redacteur om welke ledenen dan ook, niet of niet voldoen- de naar voren is gekomen in den Raad, dat is niet mijn sehuld. Wat nu de niet-veilriezing van den heer Oskam betreft, ik wija met beslistheid de be- schuldiging af, dat ik er aan megewerkt heb, om ZEd. uit ons bestuur te gooien. Ik heb mij in dezeu gem partij gesteld, doch bianco gestemd. En ten bewijze dat het er mij in geenen deele om te doen is, de soc-dem. buiten het cpllege van regenten te houden, zou ik wil len aanhalen, dat bij de laatste vacature van regentea Mevrouw Pronk-Haasebroek trad af op mijn voorstel Mevrouw van't Veer-Kwante op de voordracht is geplaatst. Ten slotte wil ik nog met eeirenkel woord ingaan op het verwijt van de heeren, geen sociaal-democraat te zijn. Dit verwijt aan- vaard ik, en dat doe ik in die overtuiging, mij hierbij in het gezelsdhap te bevinden, niet alleen van de groote groep buitm het par ti jver band, maar zelfs ook van d'uizenden le den der S. D. A. P. Daarentegen handhaaf ik mijn recht, om tegenover wien ook, te verklaren,«dat ik er een soc.-dem. levensbeschouwing op nahoud. Hiertnede, mijnheer de Redacteur, zal ik volstaan, het gaarne aan het ooraeel van Uwe lezers overlatende, of er in mijn optre den in deze zaak, iets laakbaars is gelegen. Met dank voor de plaatsing, M. ZwEEDIjk, Regent van het Burgerweeshuis. AMSTERDAMSfCHE VEEMARKT. 536 vette koeien le lew. 1.Q0 tot 2; 2e kw. 1.60 tot 1.70; 3e lew. 1.10 tot 1 40, 80 melk- en kalflooeien 400 tot 750, 65 graskalveren 100 tot 160, 22 nuchtere kalveren 30 tot 35, 269 scha pen 40 tot 75, 625 vette varkent le lew 1.80; 2e en 3e kw. 1.70 tot 1.75 per K G. (schoongewieht). NOORDSCHARWOUDE, 18 Dec. Geldig tot den avond van 21 Dec. to list gebied van de WSaroeiaing to 4e Hoogste stand van Men barometer 764.3 te Memel. r> laagste stand van den barometer 7439 ,te Thonhaven. Zwakke tot matige, later toenemende zui- delijke tot westelijke wind, betrokken tot zwaarbewolkt, waarachijnlijk sneeuw- en re- genbuien, aanvankelijk om het vriespunt, la ter sterke dooi. 200 465 384 179 178 199 268 541 478 53 116 170 208 62 >/e 266 260 114 175 105 135 131 154 170 167 203 Mededcelingen van Maandag 20 Dec. Oliewaardeu ilauw. Culturen ongeveer op vorige prijzen. Scheepvaarteo en. l abakkea op lagere prijzen. WI8SELK0ERSEN. 100 133 130 151 163 161 281 425 469 429 478 Berlin fITI BAU1K. Wiltirrifu, 7 Die, 1926. HENDRIK KRIJT, T1DNII HARP, Art. 6. Dit besJuit treecft to walking op 1 Januari 1921. OPHEFFING VAN DE BRANDSTOFFENDISTR1BUTIE Naar de Nieuwe Ct. meldt is in de Donder- dag te 's-Gravenhage gehouden vergadcring van de directie der Rijkskolendistributie met de leiders der plaatselijke brandstoffencom missies besloten den minister te advisecren de brandstoffendistributie met ingang van 1 April 1921 op te heffen, zulks in verband met den voldoenden aanvoer van steenkolen uit het buitenland. iHIErr NIEIDE'RLANOSCHiE CONTIN GENT NAAR W1LNIA. Weldra is de indiening bij do Tweed e Ka mer te verwach'len van een wesson twerp in verband1 met het verzoek van den Raad van den Volkenbond, dat de Nederlandsche regee ring tot het zenden van een contingent voor het Internationale expediiliecorps, dat de volks- stemming te Wilna zal hebben te verzekeren, zal overgaan'. VRIJ ZI NX IG-DE MOC RATI S CHE BOND. Z a ter dag en Zondag werd te Grouingen de algemeene vergadering gehouden van den Vrijzinnig-Democrati&ehen Bond onder lei- ding van mr. J. L. Limburg, die een uitvoeri- go openingsrede hield. Na de openingsrede werden de ontwerpen beginselverklaring, werkprogramma en ge- meenteprogramma vaatgesteld. MEDEZEGGENSCUAP DER ARBEIDERS. De Fransche Kamer heeft een wetsontwerp aangenomen op de reorganisatie der apoorwe- gen. Het personeel zal voortaan kunnen deel- nemen aan het beheer van de apoorwegen, doordat vertegenwdordigers er van in den oppersten apoorwegraad zullen worden toege- laten. Voorts zal het beiang krijgen bij een voordaelige exploitatie, door het bezit van ar- beidsuandeelen bij de ttaatsapoorwegen en ge- wone aandeelen bij de andere maatschappijen. BRAND IN EEN RIJWIEL- FABRIEK. Te Rotterdam is Zaterdagavond omstreeks 7 uur brand uitgebroken in de rijwielenfa- briek Bintang en de autogarage van de firma H. Nijman en Co.., aan de Schans 110. De brand, die zich in den beginne zeer emstig liet aanzien, is onder leiding van den hoofd- man, den heer C. van de Wetering, met 14 stralen van handbrandspuiten en een van de riidende stoombrandspuit in 2 uur tijd ge- bluscht. De aanzienlijke brand- en waterscha- de wordt door assurantie gedekt. EEN TELEGRAM. Onderstaand telegram werd door de Ver- eeniging van Kaashandelaren in Noord-Hol- land tot den Minister van Landbouw gericht, in verband met de slechte regeling van uit- voerbons, die vooral voor Noord-Holland zeer onpractisch werkt: „Verzoeken Uwe Excellence beleefd spoe- dige opgave exportgedeelte Novcmberproduc- tie willen bevorderen. Stop thans gevolgd sy- steem. Belemmert buitengewoon kaasexport. Vereeniging van Kaashandelaren in Noord-Holland." EEN ETGENAARDIGE LADING. De correspondent van het N. v. d. D. te Veieen meldt:, Alhier kwam aan de vrachtboot „Pre*ident Kruger", met als lading een aantal lijkkiaten. De Ned. vlag woei halfstok. Over deze eigenaardrge lading vernamen wij het volgende: Gedurende den oorlog zijn langs onzc Noorzeakust tal van lijken aange- apoeld en hier begraven. In Engeland bestaat een „Oorlogsgraven-comite", dat de lijken van Engelsche militairen in het buitenland doet opgraven en im groote gezamenlijke graven doet verzamelep. Zoo zijn thans de lijken vap al de Engelsche militairen opgegraven. Die van de eilanden, zoals Texel, Vlieland, Ter- gchelling, Wieringen enz. bracht de „Preai- dent Kruger" hier aan. Dio van*de kustiplaat- een als Callanteoog, Bergen, Egmdn enz. wer den per auto vervoerd. De overblijfselen der Engelsehen waren alle in nieuwe kisten ge- daan en werden gebraeht naar N ordwijk en daar in een groot graf opnieuw ter aarde be- steld. De lijken van de korkhoveu der Zuid- Hollandsehe kustplaatsen zijn in zulk een gruf te VGravenzande verzameld. Dit moeilijke work van opgraven, verzame- lon en transporteeren was opgedTkgeu en is uitgevoerd door de Begrafenisouderneming v. d. Toorn te Rotterdam, welke onlangs ook de 1 ijken van Duitsche militairen in een groot graf te Rotterdam heeft bijeengebraoht. Voor al het transport langs de eilanden was niet gomakkelijk en heeft 9 dagen geduurd. 0 p do gemeonschuppelijke graven te 's-Gra- venzande en Noordwijk komt op ieder solda- tengraf oen kruis on op de gemoonsohappelij- ke graven een monument. Woensdag 92 dozer sullen de graven inge- zegend worden door een Engelsoh geestelljke uit Den Haag. Versohillende .autorltelten, waaronder zeer waarachijnlijk de Brltsehe ge- zant bij one hof, zullen tegenwoordlg zijn bij deze pleohtigheid, die te Noordwijk om 11 uur en te VGravenzando om !1 uur aanvangt. VAL8CHHEID IN GEKCHRIETE, Hot Eind'h. Dbld. xnoldt, dat do justitie eon ondorzoek aanhangig heeft gemaakt tegen den oud-burgomeester van Gestel, den heer Jv., thans burgemeester van Edam. De heer K. wordt verdacht van valschheid in geschrifte en daarvan geld'elijk voordeel te hebben getrokken. Het geincrimineerde feit zou hij als burgemeester van Gestel gepleegd hebben. Toen iemand n.l. een vergunning wilde hebben en daartoe de overdracht van twee an dere verguoningen vereischt was, zou burge meester K. een proces-verbaal van afdracht van vergunningsrecht ralschelijk met den naaru van een inwoner uit Gestel ondertee- kend hebben en van den pereoon, diie deze af dracht noodig had, geld ontvangen hebben. Achteraf is nu gebleken, dat de vergunning, waarvoor een proees-verbaal van afdracht was opgemaalrt, niet sens bestond. De gewezen secretaris van Gestel, de heer van V., zou irr zooverre in de zaak betroilrken zijn, dat hij het proces-verbaal, door den 'bur gemeester valachelij'k onderteekend, zou heb ben opgemaakt en daarvoor 100 zou hebben ontvangen. De heeT van V. echter beweert dit geld steeds „ter besohilcking" gehouden ts hebben, omdat hij begreep, dat dit awld hem niet to* Warn. DE ROTTERDAMSCHE HANDELS- EN LANDBOUWBANK. ROT TERDAM, 20 Dec. Op verzoek van den Officier van Justitie te Rotterdam zal een strjrtvervolging worden ingesteld tegen eenige pcrsonen, die betrokken zijn bij de zaken van de Rotterdamsche Han- dels- en Landbouwbank. De leider dezer onderneming, W. H. Brockhuijsi, wiens gevangenneming wordt bevolen, zal meer bepaaldelijk worden ver- volgd terzake van oplichting. De door genoemde Bank, die geheel oncredietwaardig is, aangelegde loterijen, moeten worden aangemerkt als verboden loterijen, zoodat en hierop wordt door genoemde Officier van Justitie uitdrukke- lijk de aandacht gevestigd het openlijk bevorderen van aeelname in deze loterijen bij de wet verboden is. HGOFDPRIJZEN DER STAATSLOTERIJ. DE BURGEROORLOG IN IERLAND. LoiuieDsche offieieele kringen aprcken tegen dat De Valera, president der ,,Ier«che repu- bliek", uit New-York op weg zou zijn naar Engeland. Men weet zelif niet waar hij zich bevindt. In hindsrlagen zijn wear esnigs soldaten «n politiebeambten gsdood, andsrsn gswond. Een ononTplofte bom van senzelfde modal als ontdskt werd in een bommenfabriek ts Dublin, waar op 11 December sen inval ward gedaan, is op Merrion Squqare, in de voor- uaamste wijlk van Dublin, opgsraapt. Politis en militairen hebben te Templemore den inboud in beelag genomen van een ammu- nitie-opslagplaats der rebellenmen vond er revolvers, kruit, geligniet en vijftienhonderd patronen. In de kazerne te Cork is het militaire on- derzoek naar de brandstichtingen en plunde- ringen begonnen. De bieschop van Cork heeft zich verdedigd tegen een telegram van de Ameri'kuansche Vereenifing tot erkenning van de Iersche republiek, waarin gezegd werd, dat hij niet het recht had Ieren te excommuniceeren om- dat zij' hun land verdedigden. De bisschop blijft er bij, dat het leggen van de hinder- lagen schandelijk is en het land overgeeft aan represailles. „De verwesting van Oo-rk is een gevolg van uw politiek". RTJMOERIGE TOONEELEN IN DE ITALIAANSCHE KAMER. De Italiaansche Kamer heft met 275 tegen 7 stemmen een wetsontwerp aangenomen, dat voorziet in het nemen van inaatregelen ten behoeve van de invaliden en gepenaionneerde soldaten. De maxrmaliatiache elementen van de socia- liatiache partijsn verweten aan den onder- staataaecretaria van Binnenlandsche Zaken dat hij de reactionnaire beweging aanmoedig- de, die onder den naam fasciame langzamer- hand overal tegen de maximaliatische excea- sen in verzet komt. De socialieten raaikten hierbij handgemeen met andere Kamergroe- pen, en er vielen aan verechillende kanten alagen. Philipson, de afgevaardigde voor Flo rence, raakte hierbij onder den voet. De voor- zitter ac ho rate daarop de zitting. Het hoofdbestuur van de Maatsdiappij van NSjlverheid heeft een adres tot de Tweede Kamer gericht tegen het wetsontwerp op de electriciteits-voorziming. KQRTE BER1CHTEN. Te Uithoorn geraakte Vrijdagavond het echitpaar v. D. uit Wet-sp, ten gevolge der duistemis, in een wak in de Wetering. Jam- merlijk moesten beiden verdrinkm. Zij laten drie nog jeugdige kinderen achter. Te St. Pancras zijn twee jongens door het ija gezakt en verdronken. Uit New-York worden nieuwe loons- verlagingen gemeld. In de haven van Hamburg is de eerste lading Engelsche kolen voor Duitschland aangekomm. In het district Mayo in het stroomge- bied van de Yoekon (ongeveer 150 mijlen ten Oosten van Dawson, Klondyke, Canada) zijn rijke zilverlagm ontdekt, welke de goudmijr nen in de buurt van Dawson nog in waarae overtreffen. Allerlei grootsche plannen worden reeds gemaakt in verband met een grooten toeloop van vreemdelingen. Voorloopig verwacht mm in de eerste plaats fabelachtige prijzm. De Amerikaansche gezant heeft Woens dag te Parijs geweigerd aan den Duitscheu vertegenwoordiger te worden voorgesteld, zulks waarachijnlijk met het oog op het nog bestaan van den oorlogstoct and tusschen Amerika m Duitschland. In verband met den ernstigen kolennood is het passagiersvervoer op de Hongaarsche spoorwegen voorloopig van 23 December tot 3 Januari stopgezet. In de provincie Mendoza (Argentinie) heeft een hevige aardschok plaats gevondeil. Er zijn 150 dooden. Katholieke Vlauiingm, dezer dagm te Utrecht vtrgaderend, zonden aan den Paus een telegram, waarin zij protestecrden tegen het optreden van kardinaal Mercier, die zich verzet tegen de autonomic van Vlaanderen. Het Hof van Assisen te Brussel heeft tot twee jaar gevangenisstraf veroorr! -'d Jos- son, oud-advocaat, en Peereboom, vroeger agenten der Duitsche kolencentrale, en bei den leden van den Raad van Vlaanderen, on: der de bezctting door de Duitschers. Volgens berichten uit Athene heeft de opperbevelhebber van het leger in Thracie ge- tracht em reyolutie te verwekken. Hoewel van verschillende zijden stcun werd geboden is de toeleg mislukt. Eenige aanstokens werden gevangen genomen. De generaa 1 met 70 van' zijn officieren vertrok naar Adriano- pel, om naar Konstantinopel to vluchten.. In Weenen zijn bijna alle caf6'a, restau rants en hotels gealoten wegens atakjng der kellner8. Rockefeller heeft een gift van zeitig duizend dollar geachonken voor de inediache instituten in Weenen. Londen heeft bijna een milLioen 'irerk- loozen. Een groote brand heeft gSwoed in de lo- kalen van een scheepswerf-inaatschappij te Now Orleans. Dertig pereonen werden min of meer emstig gewond. De schade wordt op 4Yt millioen dollar geschat. De Pruisische regeering bealoot de Mease te Koningabergen te ateunen met tVi mil lioen mark, tot atichting van een vaat gebouw. De economiache toestand baart in Zwe- den ernetige zorg. Ook hier ziet men de be- kende verechijnselen van na-den-oorlog: prijs- daling, scbaarschte van kapitaal en werklooa- heid. Uit het onderzoek, door den procureur- generaal te Berlijn ingesteld naar de zaken van den bankiersfirma Grusaer is niet geble ken, dat er door leden van de vroegere 'leizer- lijke familie kapitalen naar bet buitenland gosmokkeld. (Gluten verantuukMMMijkkeid van de Redat lit. De opnanu in date ruMeJt bempt geene- lint; dot de Re dat tie er nude imtemt). MUZIEKKORPS. Op de repetitie van Maandag 13 December werd door beatuur en leden van he, tedelijk Muziekkorps tot het geven van een concert ter herdenkinig van den 150en geboortedag van den grootmeester der toonkunat L. VAN BEETHOVEN 1.7 December 1'7701920. besloten. Om nu, behalve het winter-oonoerten be- eoekend publiek, ook andere muziakmimiaara ter herdenking op te weikken, beal ten wij tot het geven van een volkaconcert. De entree is cresteld op 50 ct., programm* en reohten vrij. Wij vleien one met uw aymphatie en verzoe- ken uwen (financieelen) ateun door't koopen van een of meer biljetten. Uwe tegenwoordig- heid zal door one op hoogen prija worden ge- steld. Wij mochten one de welwillende mede- werking verzekeren van: Mejuffrouw Dina Nyenhuis, Alkmaar, piano-eolo en begel. de heer G. Hop, Hoorn, viool. De Gebr. Spanjaard, wel wetende dat een voTksooncert geen batig saldo afweirpt, ataat one een pr«ohti«e welwllMad ef. Hef ecueertplaata hebben ep Woenedag a.e. (22 Dec.) Aanvang 8 uur. Zaal: De Har monie. Ntmene het bestuur van het St-edelijk Muziekkorps, W. DE VRIES, Voortrittw. Alkmaar, 18 Dec. 1920. Aan de Reda.ctie van de „Alkm. Cour." M. H... Wilt u s. v. p. onderstaande regels in uw blad plaatsen? Bij voorbaat mijn dank. In uw overigena voortreffelijk raadsverslag last uw verslaggevcr mij na do opmerking van den voorzitter: „Op deze manier zul de raad njet kunnen vergaderen", zeggen: „Ook een zorg!" Ik heb deze woorden niet gebruikt, maar gezegd: „Dat zou dan uw eigen achuid zijn". In de vddrlaatste alinea van het verslag wordt mij in den mond gelegd: ..Thomsen heeft gezegd dat er twee tegenatemmera ge« maakt moeten worden om de arbeidera te be» donderen. Zij wetert nu wie hun belangen dient". Dit is onjuist. Ik heb gezegd: „Er moe ten zeker twee tegenatemmera gemaakt wor» den. De arbeidera kunnen weer opnieuw eens zien wie hun belangen hier dienen!" J. WESTERHOF. AJ,KMAARS20 December 1920. Op de he- den yohoudon wee'kmankt waren aantfevoerd: 21 koeien en oaaen 450750, 2 vette kalveren 200J 260, p. ned. portel 2.40 2.90, 12 nuchtere kalveren 2250, 33 vette schapen 6885, 309 vette varkent p. ned. pond 1.48^-/ 1.64, 9 magere varkena 70—90. Grove Uien J 7.707.80, Roode kool f 5—/ 6.10, GUIs 'kool 4.90—/ 5.60, Deen- ache witte f 5.106, allea per 100 K.G. WAEMENHUIZEN, 18 Dec. 1920. Roode kool 2.406.50, Gele ikool 4.60 tot 4.70, Uien 7.10—/ 7.50, Peen 3, Deenache koo-l 4.205. BR'OEK OP LANGENDIJK (Langedijker Groentenveiling1), 18 Dec. 1920. In de heden gehouden veilingen werd' betaald voor: Roode kool 4.206.40, 2de eoort 2.70 tot 8.96, (Ms 'tool 8JO—f 5.60, Witte W 4.16—/ 5.86, We* 9.86-/ 7.86, Leeee wwrtelen 3.804, tflea per 100 K.G. Aan voer 6900 K.G. roode kool, 15000 K.G. witte kool, 83700 K.G. gele kool, 8800 K.G. low. wortelen, 6950 K.G. uien. 20 December, doc faiBbiuf Opgave van Slot- koeri BO gitter. Atchis. Top. S. Fe C. v. g. A. 97^ Denv R. Grande Spw. C. v. A. 1 Erie Spw. Mij. Gewone Aand. IV, Kans. City South. Railw. Cy. g. a. 21 dito Pref. A. 51 Missouri Kans. Tex. C. v. A. Mexican 2e Pref. A. Southern Pac. Comp. A. South. Rlw. Vot. Tr. Gaw. A. Union Pac. Kailr. Cy. C. m. A. Anaconda Copper C. r. P. 1 15 4 7>/i. 123 26i25 146V| 147 88 a;, Am. Car Foundry Co. C. v. A. 154 Amer Hide Leather Comp. Central Leather Studebaker C. v. Gew. Aand. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Int. Merc.-Marine Cv. afg. A. Int. Merc. Marine afg. pr. A. Gee. Holl. Petr. Cert v. A. 48Vw 43iJ| 48., 1 OOl/,. 10D, 14v 14 44 50 811/, 21a Kon. Ned. Mij. t. o. v. Petr. br. A. 548 Dordtache Petr. A. .490 Orion Petrol. My. A. 53 Steaua Rom. Petr. My. afgeat. A. 145 Compania Mereentil Argentina A 182 Cult. Mij. der Voratenlanden A. |208 id. id. id. Winsteand. Handelav. Amsterdam Aand. Java Cultuur A Ned. Handel My. C. A. id. Reac. Nederl. Ind. Handelabk. Aand. {460 380 1177', 17T 191 Amaterd. Rubber Cult. My. Aand. 112", 114 Nederl. Rubber A. 62 82 Holl. Amerika Lyn A. id. Gem. Eigcnd om A. Holl. Stoomb. Mi). Aand. Java China Japan Lijn A. Kon. Holl. Lloyd Aand. Kon. Ned. Stoomb. My. Aand. Idem Nieuwe Aand. Kon. Pakctvaart My. A. Ned. Scheepv. Unie Aand. Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mij. Nederland A. A'dam Deli Comp. Aand. Deli Batavia Tab. Aand. Deli'Maatachappy Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak«Mij. Aand Imsulinde Oliefabricken Aand. 282 0. 280 ;235 I - 589 575 91", 91 Vorige Vddrbeurt S koeri koeri. Date heden 4-42 Vk 4.33—4.3C Bruaael 20.17", 19.93 20.10 Lendeo 11.11 11.221/,- 11.2801 New-York 3.19 3.21 -3.22", Partji 19.15 1891-18.99 Weenen 0*7 0.75-6.76 Zwitserland 48 50 48 84-48 74 ▼RIEMD BANKPAP1ER. Duitaoh Bankpapier (rood) 4.51 4.44-4.50 Oaitenr. Bankpapior 8.521b 0.50 8.60 intiif it •iid X. J. B90GH Ut# Lilt, N.-I. Bit Heden overleed te mljncn huize na eene korteengeiteldheld.deHcer In den ouderdom van 91 jaren. Mejulfronw Q. JOUSTRA. Alkmaar, 18 December 1920. Oudegracht 145. Eenige en algemeene kannlegcvlng. Heden overleed tot onzc diepe droelkeid enae gtliefda vader, be- huwd- en greetvader in den ouderdom van 85 jaar. Vtenendaal. Jn. HARP. O. HARP-Irak Vhitaibero. O. HARP. A. J. HARP—Hartman Alkmaar. A. HARP. Basel. Jm. HARP. S. HARP—Berdoz, en kleinkinderen. Alkmaar, 18 Deeembtr 1928, De teraardebcstelling zal plaats hebben ep da algemeene begra&l- plaats te Alkmaar op Dinsdag 21 December, om 11 uur vanaf Stations- weg E 35. I

Alkmaarsche Courant | 1920 | | pagina 3