flfffP fl A fill DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Noordfa.LuQcbroom. Mej, HETTY RUIJS. m Uit den Alkmaarschen Raad. r Bnnderd ftrio eo tarintig^to JaaxgaBg. ZATEBDA6 22 JANCAEL Uit onze Staatsmachine. No. ISk i ana !5i< I >v» ,m <t a wr/ i* -■> til ft Deze Courant werdt ELKEN AVOND, behalve op Zon- en Feestdagen, uitgegeven. AbonneraeniJprijs bq veoruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rijk 2.50. Afzonderlijke en bewijsno miners 5 cents. Prija der gewone Adverientiln. Per regel 0.25, bfl groote contracten rabat. Oroote letters naaz piaatarnimte. Brieves franco aan de KM. Boek- en Handel*d?nkker$ v/b. HERMa. COSTER St ZOON, Voordam C 9. De contrdleur der gemeente-belastingen blijkt niet van gevoel voor humor ontbloot te zijn. Hoewel zijn werkkring ongetwijfeld iets prozai'sch heeft en het invullen van belas- ting-kohieren, alsmede het te woord staan van booze ingezetenen met raadselachtige inkomens, die zich te hoog aangeslagen ach- ten, nu juist niet tot de meest ideale bezighe- den behooren, krijgt hij toch nog wel eens gelegenheid te bewijzen dat hij een geboren humorist is. Want daar zit in de Raadszaal de heer Westerhof met klem te betoogen dat het heel best mogelijk is den aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud voor gehuwden op 1000 te stellen en men heeft hem niet op zijn eerlijk gezicht te gelooven, hij kan het bewijzen, hij heeft cijfers waaruit zonneklaar de juistheid van zijn beweringen blijkt. En de heer Westerhof houdt een millioenen- rede en goochelt met cijfers en om te laten zien dat die maar niet zoo uit zijn sociaal- democratische mouw geschud worden, maar van het overheidsstempel voorzien zijn, deelt hij triomphantelijk mee, dat hij die cijfers heeft van mijnheer Schierbeek, den contrOleur der gemeente-belastingen. Maar de burgemeester waagt het aan de juistheid van's heeren Westerhof'a bereke- ningen te twijfelen. Hij ziet de zaak heel anders in en ook hij ondersteunt zijn betoog met cijfers, ook hij houdt een inillioenenrede en komt tot een ge- heel andere conclusie dan de heer Westerhof. En als deze het waagt de juistheid van 's burgervaders berekeningen in twijfel te trekken, blijkt dat de cijfers waaruit Zijn Edelachtbare met wiskunstige zekerheid een Dlreeteori 0. H. KRAJL Telefoonnummer 3. Telefoonnr. Redactie 88. Hoofdred&cteur i TJ. N. ADEMA. Werd het voorstel der soc. dem. fractie een aftrek van 1000 voor gehuwden enz. en van 750 voor ongehuwaen aangeno- woordige hooge loonen ook heel wat arbei- ders, daarvan de schadelijke gevolgen on- dervinden. Zij zouden beginnen met meer dan vroeger te moeten betalen en op hen zouden volgen de ambtenaren met geringe salarissen, de kleine middenstanders en steeds zou het hef- fingspercentage stijgen en bij de hooge inko mens van zoo groote beteekenis worden, dat het gevaar van verdrijving der aan geen woonplaats gebonden rijken niet meer denk- beeldig zou mogen genoemd worden. Volgens de cijfers van den burgemeester Is, bij een aftrek zooals de S. D. A. P. die voor- stelde, de belastingopbrengst bij elken aan- slag telkens 15 minder, zoodat om dezelfde som te kunnen heffen, verhooging van het belasting-percentage noodig zou zijn. In Alkmaar betaalt men naar verhouding reeds meer belasting dan in de grootste ste- den des lands. Bij aanneming van het voorstel der soc.- dem. zou het gemiddelde percentage 9.4 en het hoogste zeker 19 pCt. zijn, zonder dat nog met de te verwacnten crisis rekening werd gehouden. Die 19 pCt. treft dan de 27 gemeentenaren die het vorig jaar tezamen 163.000 of bijna financieele debacle voorspela heeft, afkomstig zijn van mijnheer Schierbeek, den contrdleur der gemeente-belastingen. Het meest gezaghebbend is in deze kwestie natuurlijk het woord van den wethouder van financien, den heer Thomsen. En deze ziet den toestand nog veel zwarter in dan de burgemeester. Ook hij heeft cijfers en ook hij houdt een millioeuenrede waaruit onomstootelijk blijkt, dat Alkmaar dubbel en dwars op de flesch gaat als de Raad zoo onverstandig mocht zijn zich door de berekeningen van den heer Westerhof om den tuin te laten leiden. En als de heer Westerhof, in twijfel over de juistheid van's wethouders klemmend betoog, hem vraagt of zijn cijfers betrouw- baar zijn en of hij dat alles zoo berekend heeft, dan antwoordt de heer Thomsen: vJa mijnheer Schen dan had hij op „ier- beek" na Schierbeek gezegd in plaats van Westerhof, wat ook zonder zijn nadere mo- tiveering al ten duidelijkste bewijst, dat ook hij bij den controleur der gemeentebelastin- gen om informaties geweest is. Het is natuurlijk geen wiskunde, heeft de heer Thomsen er op laten volgen. Dat geeft wellicht de verklaring van het verbazingwekkende feit dat de drie heeren uit de optel- en aftreksom die de contrdleur hen ter oplossing mee naar huis gegeven heeft, alle drid een andere uitkomst krijgen. En de heer Gskam, die als accountant het vraagstuk op eigen gelegenheid nog eens na- berekening weinig met den burgemeester te verschillen, zoodat de juiste uitkomst van het belasting- raadsel wel ongeveer in die richting gezocnt zal moeten woraen. Trouwens het verschil in zieriswijze van den komenden toestand tusschen den burge meester en den wethouder van financien be- trof uitsluitend een gradueel verschil in kleur. De burgemeester zag dien toestand zwart in en de heer Thomsen zag hem nog zwarter in, doordat hij rekening houdt met de eco- nomische crisis tengevolge waarvan, naar hij meent, een millioen aan belastbaar inko- men zal moeten afgeschreven worden. Voornamelijk op dit punt is natuurlijk van wiskunde geen sprake. Niemand kan voor- spellen van hoe langen duur en van hoe die- pe beteekenis het komende malaise-tijdperk zal zijn, maar ook zonder dat men met de komende werkeloosheid en de slapte in het zakenleven rekening houdt, kan voorspeld worden, dat een aftrek van 1000 voor nood zakelijk levensonderhoud een ramp voor de belastingbetalende burgerij onzer gemeente zou worden. Niet voor de allerarmsten natuurlijk,zelfs niet volgens de overzichtstaatjes van den burgemeester voor hen die beneden een goede tweeduizend gulden inkomen blijven. Maar het is onloochenbaar, dat waar er een 860.000 aan Hoofdelijken Omslag moet geheven worden de een zal moeten bijpassen wat de ander minder betaalt. een vierde deel der belasting opbrachten, en het is duidelijk dat de sociaal-democratische fractie door al te groote begeerigheid hard op weg is de kip met de gouden eieren te slachten, zoodat er voortaan geen kip en geen eieren meer zullen zijn. De debatten leidden nog tot een heftigen strijd tusschen de katholieke arbeiders en de sociaal-democraten over de vraag welke groep uit liefde voor den arbeider met ingrij- pende financieele voorstellen komt en welke uit zucht tot partij-reclame, tot een steeds daarboven opbieden wordt Sewogen. Het resultaat der debatten was dat de kip niet geslacht wordt en de gouden eieren, waarvan ook de arbeiders profiteeren, dus in de gemeente zullen blijven. De aftrek voor noodzakelijk levensonder houd blijft op 800 voor gehuwden en op 650 voor ongehuwden bepaald. Meer succes had een voorstel tot verhoog- den kinderaftrek van den heer Van den Bosch c.s., waarin die aftrek op 75 per kind be paald werd met een stijging van 5.voor leder kind meer. Dat \yas van nog verdere strekking dan het kinderaftrek-voorstel der sociaal-demo craten en het was dus te begrijpen, dat de- zen er hun stem aan gaven. Zelfs mr. Leesberg liet het college in den steek en schaarde zich onder het vaandel van zijn partijgenooten, zoodat het voorstel- Van den Bosch slechts met de stemmen van de heeren Thomsen, Sluis en Govers tegen werd aangenomen. B. en W. zullen nader overwegen of, met het oog op den komenden malaise-toestand, dit raadsbesluit zoo in strijd met het gemeen- te-belang moet geacht worden, dat zij ver- nietiging daarvan bij Ged. Staten zullen be- pleiten. Als zij dan op de gedachte mochten komen mr. Leesberg ter nadere mondelinge ophel- dering van de motieven die het college hier- toe gegeven hebben, naar Haarlem af te vaardigen, is er inderdaad alle kans, dat de Raad in het gelijk gesteld wordt. Het tweede vraagstuk dat in de jongste Raadsvergadering de bijzondere aandacht gevraagd heeft is het werkeloosheidsvraag- stuk. Er is te dien opzichte een bijlage van B. en W. verschenen, die er uitiiet alsof zij door een propagandist der S. D. A. P. en voor- man der vakorganisatie geschreven is en die dan ook zoo in den smaak van den heer Westerhof viel, dat hij er ditmaal niets op aan te merken had. __to o len aan te duiden, eeiT woord dat de voorzitter onopgemerkt liet passeeren, heeft al heel wat ergernis gebracht, waarvan eenige inge- zonden stukken in deze courant reeds ge- tuigd hebben. Eerlijk gezegd hadden wij van het college van B. en W. niet een zoo krachtige propa ganda voor vakorganisatie verwacht als in hun bijlage inzake de werkeloosheid tot uiting is gekomen. Het is natuurlijk juist, dat door't bestaan van vakorganisaties in elke richting de mo- gelijkheid voor elken arbeider om zich bij de werkloozenkassen tegen werkloosheid te ver- zekeren open staat. Maar wij kunnen ons voorstellen, dat er principieele, financieele of andere redenen kunnen zijn waarom een arbeider niet tot een organisatie behoort. aan te merken had. Het woord „klaploopers" door hem ge bruikt om de ongeorganiseerde werklieaei Het gaat niet aan hem dan maar onmid dellijk voor „klaplooper" uit te maken en het is even onsympathiek hem, zooals B. en W. doeu, zonaer steun naar de armenzorg te verwijzen en hem slechts in de allerlaatste plaats bij een tekort aan werkkrachten en om armenzorg te ontlasten ook te vergun- nen aan de productieve werkverschaffing deel te nemen. De gemeente behoeft o.i. geen propaganda voor vakorganisatie te maken, zij heeft de redenen die menige arbeider tegen aanslui- ting bij een dergelijke organisatie kan heb ben te eerbiedigen en zij heeft te bedenken, dat alle werkeloozen haar even sympathiek of even onsympathiek moeten zijn. Ook de ongeorganiseerde burgers brengen belasting op. Het zijn ten slotte alien ingezetenen, die door de crisis zonder werk zijn en ter voor- koming van hun ondergang door de gemeen te aan arbeid en daaraoor aan een week- loon moeten geholpen worden. En als de gemeente dan, tegen een vastge- steld loon, productieven arbeid laat verrich- ten, dan moet deze werkgelegenheid open staan voor alle werkzoekende gemeentena ren, onverschillig van geloof, van staatkun- dige partij of vakorganisatie. Wij zijn op den verkeerden weg als een gemeentelijke bijlage inzake arbeidersaange- legenheden het college van B. en W. een pluimpje van den voorman der soc.-dem. raadsfractie bezorgt, al blijft er dan nog ver schil van meening of de huidige catastrofe al dan niet door het kapitalisme is veroorzaakt. Melden wij ten slotte dat volgens mededee- ling van mr. Leesberg vanaf 1 Februari a.s. hier ter stede met 30 leerlingen een cursus geopend wordt om ongeschoolde arbeiders tot vakarbeiders op te leiden. Ongeschoolden en werkeloozen uit de meest verscnillende vakken zullen met kunst- en vliegwerk in een ommezien tot metselaan grondwerkers en opoerlieden gepromoveeri worden, al zal menige bewoner bij storm- weer zijn hart wel eens vasthouden bij de gedachte dat een ex-sigarenmaker en een fiakhuisknecht zijn halve-steens buitenmuur- je in elkaar getooverd hebben. Maar de nieuwe woningen zullen in de naaste toekomst uit den grond vliegen en dat kan in dezen tijd van woningmisere toch niet anders dan toejuiching verdienen. BuiLteiilandscli Ovcrziclit. in zijne regeeringsverklaring, waarvan wij gistemi een en ander opnamen, heeft de nieuwe Fransche premier onder applaus ge- waagd van Frankrijk's stellig vasthouden aan de bepaiingen van het verdrag van Ver sailles, maar oi hij die opvatting zal kunnen blijven houden, is een andere vraag. Men is geneigd aan te nemen, dat die verklaring is afgelegd alleen om de verschillende partijen achter de regeering te doen staan, want een lijmstok schijnt daartoe noodig, omdat niet kan worden ontkend, dat het nieuWe kabinet koel is ontvangen. En wat zou daartoe beter geschikt zijn dan het vastliouden aan de reeds zoo vaak gestelde eischen: ontwapening van Duitschland en betaling van achadevergoe- dingi? Maar juist dit laatste zai op zwarigheden stuiten. Kan Duitschland betalen wat Frankrijk als zijn rechtmatig deel eischt, en hoe zal het daartoe in de gelegenheid wor den gesteld? Door hervatting der handelsbe- trekkingen, zeggen de bondgenooten en ook vele Franscheu. Dit zal Duitschland's wel- vaart bevorderen en het de mogelijkheid tot betaling bieden. Maar Duitschland heeft zulk een onvergelijkelijk productievermogen, zegt Briand, dat het spoedig zijn industrie geneel hersteld zal hebben, en hierin ziet hij gevaar voor de Fransche industrie, die im het buitenland afnemers zal verliezen doordat deze wegens den lagen markenkoers van Duitschland zullen koopen. Immers de we- reld vraagt thans meer naar goedkoope aan1 biedingen dan naar het land van herkomst daarvan. Dat heeft men ook in Engelanc reeds ervaren, waar machinefabrikanten heb ben moeten erkennen niet tegen. Duitschlaxu te kunnen concurreeren. Desondanks hebben zij besloten geen verbod van handel in Duit sche werktuigen te vragen, omdat zij zich op het standpunt plaatsten, dat het vrede is en men met de vroegere vijanden weer handel moet drijven. Zal de Fransche regeering ook zoo'n ruim standpunt innemcn Zij zal ten slotte wel moeten, om de geeischte selladevergoeding binnen te krijgen. Om het eene te krijgen, zullen de geallieerden in het andere moe ten toestemmen. Het schijnt, dat zij zich al op dien weg be- geven. In verband met de Brusselsche con- ferentie wordt tenminste al gemeld, dat zal worden afgezien van het uitleveren van de ongeveer 300.000 ton scheepsruimte, welke Duitschland nog altijd aan de geallieerden schuldig is. Ook tot andere concessies moe ten de geallieerden nog bereid zijn, maar welke wordt niet gemeld. Zij zullen wel zijn een toestemming in het afbetalen van een deel der te vragen som in natura. Men weet, dat Duitschland daarop reeds moermalen leeft aangedrongen. Nog Dinsdag heeft de Duitsche gezant over die kwestie met Briand gesproken, toen deze hem kwam bezoeken en er tevens nog eens op aangedrongen om nu toch eindelijk het totale bedrag te noe- men, dat gevraagd zou worden. Dit zou voor alle partijen bcter en voordeeliger zijn, meende hij, en het Duitsche volk zou anders moeten vreezen, dat het te meer zou moeten betalen, hoe harder het werkte. Intusschen had de Duitsche regeering zich bereid ver- klaard om voorloopig te onderhandelen over de reeks van jaren, oat het betalen moest. In de eerstvolgeade jaren zou Duitschland niet in staat zijn om, behalve de kolcnleveringen^ een deel van de verlangde som en dan nog alleen in natura, te betalen. Briand sprak daama dc hoop uit, dat men het spoedig eens zou worden in de kwestie der schadevergoe- dingen. olgens berichten uit Parijs zal van de Duitsche regeering worden verlangd, ten einde straffen als net inbeslagnemen van ei- gendoxnmen en controle uitoefenen op zekere monopolies, te voorkomen, ieder jaar een som te storten van drie milliard gouden Mar- ken, ter verrekening der schadeloosstelling, zonder benadeeling van toekomstige eischen. Het vaststellen van het totaalbe drag der Duitsche schuld zal, zooals is voorgesteld, uitgesteld worden tot den datum, aangewe- zen in het vredesverdrag, n.l. 1 Mei. Wanneer de conferentie te Brussel, ter be- preking der schadevergoedingem zal wor- .en hervat, is nog niet zeker. Zelfs schijnt men geneigd om de besprekingen maar te Parijs te houden. SATERiDAO 12 SB ZONDAG 18 JAIDARI M. ning terughoudt van drankmisbruik en an dere verkeerde neigingen. Deze etische of maatschappelijke overwe- gingen zouden al voldoende zijn om recht- streeksche bemoeiing van den staat met de oefeningen voor de lichamelijke ontwikkeling te motiveeren. Maar, zooals vroeger de Minister van Oorlog reeds heeft beredeneerd, kan stelsel- matige lichaamsoefeningvan de daartoe eschikte jongelieden meewerken om de mi- itaire lasten van ons volk te verminderen zonder aan de weerkracht te kort te doen. De wereldooflog heeft bewezen, dat het noodig kan zijn, dat ieder in staat is de wa- penen te voeren, maar hij heeft ook in En gland en Amerika bewezen, dat maar een orte militaire oefening noodig is om een flink leger te vormen, wanneer maar de li- aamskracht geoefend is. Daarom acH de Minister van Oorlog maar een betrekkelijk klein aantal man- schappen noodig om de kem van de weer- macht te vormen, wanneer hij lichamelijk ge- oefenden achter de hand heeft, die de voor- oefeningen voldoende hebben gevolgd. Alle physiek geschikte jonge mannen van LICHAMELIJKE ONTWIKKELINO. Het wetsontwerp tot „Regeling van de li chamelijke ontwikkeling van de rijpere man- nelijke jeugd" is wel ingediend door den Minister van O., K. en w., maar't was al aangekondigd door den Minister van Oor log en al verdedigt ook de eerste in de Me- morie van Toelichting het wetsontwerp, om dat het een onderwijsbelang geldt, hij laat niet onduidelijk doorschemeren, dat de laat ste er vrijwel evenveel belang bij heeft als hij zelf. Het wetsontwerp regelt-ongetwijfeld een algemeen belang, maar ae behartiging daar van is in dit geval slecht te scheiden van het weermachtvraagstuk. Want al staat het er niet met zooveel woorden, dat alleen zij ge- dwongen zullen aan de oefeningen, die wor den voorgesteld, deel te nemen, die geschikt bevonden worden om, zoo noodig. opgeroe- pen te worden voor de landsverdeaiging, het is te verwachten, dat dit toch het geval zal bliiken. Toen wij indertijd melding maakten van de plannen van den Minister van Oorlog om het jaarlijksche militie-contingent aanzien- lijk te verminderen. werd reeds een wetsont werp als het hier bedoelde in uitzicht ge steld, waarbij jongelieden van 1619 jaar zouden worden verplicht, zoo zij overigens geneeskundig goedgekeurd werden, deef te nemen aan oefeningen ter bevordering van de lichamelijke ontwikkeling. Maar ook afgescheiden van deze bijbedoe- ling is het wetsontwerp zeer goed te verdedi- gen en het ligt voor de hand, dat de Minister van Onderwijs in de eerste plaats het alge- meene volksbelang verdedigt en eerst daarna een pleidooi houdt, dat meer bepaald het weermach-tsbelang raakt. De vroegere, hoogst bescheiden poging om lichaamsoefeningen in te voeren als ondcr- deel van het onderwijs, heeft uitcrst weinig succes gehad. De vrije- en ordeoefeningen. die op voorstel van het toenmalige Kamerlid van Dedem als leervak voor de lagere school werden opgenomen, hebben nooit op veel belangstelhng kunnen bogen. Dat er niet die zorg aan werd besteed, die de voorsteller er voor verwacht had, zat'm echter meer in bijkomstige zaken, dan in de overtuiging van de nutteloosheid van lichaamsoefeningen. In- tegendeel, het geloof aan het nut daarvan is verbazend toegenomen en de Minister kan nu zelfs neerschrijven, dat „de lichamelijke ontwikkeling alle mtellectueele, moreele en L ueke krachten dient en dat zij niet is een naast de andere vakken, maar een van de noodzakelijke grondslagen, waarop de nis van deze alle wordt opgebouwd"In onze onderwijswetten is zij dan ook als verplicht leervak opgenomen. Tal van vereenigingen beijveren zich om door lichaamsoefeningen de persoonlijke en nationale kracht en het weerstandsvermogen te bevorderen en het Rijk steunt dat werk met subsidies, waarbij tevens overwogen wordt, dat er paedagogische, hygienische, sociale en nationale winst aan verbonden is. Maar zal die winst groot genoeg zijn, dan moet, het- geen in den leerplichtigen leeftijd is geaaan, ook in de daaropvolgende levensperiode on- derhouden worden. En dat heeft nog weer dit voordeel, dat de vrije tijd, die open komt door den korteren arbeidsdag en cien vrijen Zaterdagmiddag, onder kan worden besteed en oede leiding nuttig lichamelijke oefe- 16, 17 en 18 jaar zullen daarom verplicht licha tair karakter dragen lameliik te oefenen; een raili- worden zich leze oefeningen niet, zij zullen bestaan id' lichte athietiek, springen, speerwerpen, hardloopen, vrije- en orde oefeningen, gymnastiek, wandel- en marsch- oefeningen, schietsport en openluchtspelen. Bij het bereiken van den militieplichtigen leeftijd zijn dan alien geoefend en dan kan het kernleger verminderd worden, wat al op zich zelf besparing van uitgaven is, maar die nog vergroot wordt door inkrimping van het aantal kazernea en vermindering van het beroepskader. De invoering van dit stelsel zal te minder een schok geven, omdat in alle kringen het deelnemen aan lichaamsoefening en open- luchtspel, geheel vrijwillig, sterk toegenomen is en nog steeds toeneemt. Wat nu de uitwerking van deze denkbeel- den aangaat, wie lid is van een erkende ver- eeniging, die lichaamsoefening ten doel heeft, behoeft niet aan de van rijkewege voorge- schreven oefeningen deel te nemen, mits hij inderdaad bewijst werkend lid van zijn ver- eeniging te zijn. De anderen zullen geoefend worden op terreinen of in lokaliteiten, die van germenWege beschilcbaar worden gesteld, on der leiding van door den Minister aan te wdjr zen personeDi Leiding en toezicht worddn door het rijk befcostigd; van dte terreinen, lokalli- te'ten en oefcntnaterialen- neemt het rijk voor zijn rekening. 'Hlet overiige vierdie deel bekostigt de gemeente, omdlait hier ook een ge- meentehelang gedienid) wordlt. iDe tereinen enz. moeten a an- vastgestelde eischen volidoenzoo nootdig kan het gemeentebestuur voor dat doel voor bepaalde ddgen en- uren beschikken over terreinen en loikaTen, die aan- anderen toebe- hooren, naruurlijk -tegen vergoeding. Twee of meer gemeenten kunnen zich verbinden om' gezamelijk voor oefenplaatsen te zoigen. Ver- eeniigningen, die werkzaam zijln in het belang der lichiaaimeldjke oefening, kunnen zoo noo dig, gesubslidieeiid wordlanl. Bestaalt er 'in een reente in 'f geheel geeni glegenheid' en is ook nidt te makeni, diao kan voor die ge meente vrijstellimg van oefenplichit wondeu verleemd. In October van elk jaar wordt de -lijst opgemaakt van jongelieden, die -in het volgende jaar 16 jiaar worden. Voor dd eer ste miaal gesch-iedlt dialt id 19-21, zoodat in 1923 de geschikt bevondenen vain 16 jaar aan de oefeningen dieelnamen. In 1923 zijn er dus twee en in 1934 en volgende jaren) drie ploegon. Wie zidi aan den oefenplchf onriler de lei ding zdjlner vereeniging of van de laangestelde leidtens onttrekt, wordt ter beschiikking der regeering gesteld en zai ta een op te rich-ten kahitp worden' ondlergebracht en geoefend. Allies wiat vender tot regddng van deze aan>- gelegienheid moet dienen, wordt overgelaten aan uiitvoeringsbesluiten, zooals de aard der oefeningen. de omvang en de duiur, het toe zicht en die leidimg. Daaibijl zuillon de Gen- trale Jeugdraad en't Algemeen College van Advies voor de Ldchaamdldjke Opvoeding ge- icend worden. Over de kosten valt bezwaariijk ite oordee- len1; veel hamgt er vain af in hoeverre terret- nen en lokaliteiten moeten worden ingerich* of gehuurd'. Zijn er veel vereenigingen tot medewerkig bereid, dan' znllen de kositen niet hoog worden. Buitenlanci DE ENGELSCH-RUSSISCHE H ANDE LSB'ET RIEKKING EN. Uit Stockholm wordt aan de „Daily Tele graph" bericht, dial Krassin, die aldaar t; Si '^1 y J..; Anl An lrftftrTiiio'

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 1