irtee, omdat met geen enfcel woord melding werd gemaakt waarom zij dit wenschelijk achter. en daarom zal gansch Broek zich met alte krachten inspannen, om .de samen- ivoeging te doen mislukken, door te bewijzen dat zij onrechtvaardig en zeer onvoordeelig zoude zijn. In den jare 1730 kocht de gemeente Broek rich vrij voor de somma van 20.300 en zullen wij, nu deze vrijheid weder met ten pennestreek zien vernietigen? Neen! daar protesteeren wij tegen. De sprekera brachten drie factoren naar voren n.l* Broek's ligging, grondsoort en re- ligie. Over alle deze factoren werd jeen hel- der licht verspreid. Alsook werd er op gewe- zen, dat men gezamenlijk evenveel tot stand bracht, zoiider dat men vereenigd was. Neen, hierin voert de Regeering een door- zichtige politick, want wij achten deze ver- ieniging te staan op eenzelfde lijn, als een gedv/ongen huwclijk. Sprekera konden zich nie indenken hoe dit van de Regeering af kon komcn, die besprak soldaten af te zenden naar Wilna, waar het volk zich zou uitspre- ken over zijne eigen willens, en tegelij'kertijd een actie op touw zet in eigen land, om onze dorpen hunne zelfstandigheid te ontnemen, eene zelfstandigheid waar wij Broekers prat op gaan. Daarna brachten de sprekera naar vorcn, dat deze vereeniging ons duur zou komcn te Als voorbeeld nam men de gemeente Wormerveer met een zielental van7630, Lan gendijk edn zou ongeveer worden 7900. In Wormerveer betaalt men heden 50 per hoofd belastijvg hier vaxieert't tussehen 5.90 en 6,50 per hoofd per jaar. Enkhuizen met 8000 zielen 40 per hoofd per jaar Men ziet hieruit, dat vereeniging van klcine gemeen- ten tot ddn groote, verhooging van kostcn van. beheermedebrengt, zoodat het niet zou zijn een economisch belang, maar eene finan- cieele mine Wij, Broekers, bedanken voor zoo'n samenvoeging en zullen daarom strij- den voor het bewaren onzer zelfstandigheid. Een daverend appiaus volgde op deze rede. Na deze sprekers voerden nog 'anderen het woord, zoodat men, alles bijeen genomen, als het ware een complex vormde en men kon betuigen, alien tegen Langendijk den. Daarna werd de volgendc motie opgesteld „De bevolking van Broek op Langendijk, in groote g°lalc in twee protestvergaderin- gen bijeen, teneinde zich uit te spreken over de dreigende samenvoeging harer gemeente met de drie andcre Langedijker gemeenten, spreekt denstemmig haar ernstig protest uit tegen een combinatie, die: le. Ingegeven door cen uitsluitend practi- sche, maar zeer dorre en oppervlakkige be- schouwing der plaatselijke toestanden, geen rekeping noudt met het groote vorschil van mentaliteit tussehen de samen te voegtn ge meenten, welke haar grond vindt in van overoude tijden heerechende andere opvat- tmgen van zedelijk-godsdienstigen aard.' 2e. In verband met dit verzuim nooit een gezond organisme, doch alleen een knellend mechanisch verbond, kan aanbrengen. 3e. Afgezien van deze ideeele overwegin- gen het gemeen tebudget enorm zal verhoo- gen en dus den belastingdruk zeer aanmer kelk zal verzwaren. 4e. Een in haar zelfstandigheid bloeiende en tot ver in het buitenland verlnaarde ge- meente zonder dringende reden uit de rij der zeifstandige gemeenten zal schrappen, welke vemcdering door haar niet als een wel- dadige maatrege! van bestuur, maar ala een onverdiende gewelddadige krenking haar aangedaan, zai worden gevoeld. Zij besluit deze motie te zullen zenden aan Gedeputeerde Staten van NoordrHolland, aan den Minister van Binnenlandsche Zaken, aan de Staten-Generaal, aan H. M. de Ko- ningin en voorts haar fer kennisse te zullen breogen aan de Nederlandsche Pere." UIT HEILOO. De vereeniging tot bevordering van Bloembollencultuur heeft opgehouden te be- staan. De LandL en Tuinbouwtentoonstelling heeft voor hare te houden verioting voor 1921 de koninklijke goedkeuring ontvaageu. UIT HEERHUGOWAARD. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs is aan den dieustplichtige N. Kooij, uit deze gemeente, vergunning ver- lcefla tot verblijf in Amerika. UIT AKERSLOOT. Door het protest antsch harmoniegczel- schap „de Vooruitgang" alhier, directeur de tuer G. Kuiper, werd Zondag een serenade gebracht aan het echtpaar Aatjes-van Leijen, in de Woude, dat zijn 40-jarige cchtvereeni- ging herdacht Aan byiangsteiiing geen ge- tueit en't was voor de krasse oudjes een zeer aardige attentie. Voor de lichting 1922 zijn 16 jongelin- gen voor de Nationale Militie ingeschreven. Door cenige jongelieden, leden van den R.-K. Volksbond, alhier, was het initiatief genomen om tegen de vastcn in cafd Schoon een dramatisch sutk en enkele blijspelcn op te voereu. Zoo was dan Dinsdag j.l. de zaal 'met jongelui flink bezet. Dondcrdag was het voor de gctrouwden iets minder, maar dc opkomst viel over het algemcen mee. De op- voering voldced bijzonder goed, de rollen werdeu uitstekend gespeeld. De grime was keurig verzorgd door den heer de Moor, van Alkmaar, en de avonden zijn gezfcllig door- gebracht. UIT SINT PANCRAS. Op het terrein van de voetbalclub alhier werd Zondag j.l. een match gespeeld tussehen Blauw-Wit uit Oudkarspcl en V V. V. van hier. Blauw-Wit won alle doelpunten voor de rust. De match eindigde met 4—0 in het voordcel van Blauw-Wit. Ongelukkig kwam een der Blauw-Witten te vallen en brak een sleutelbeen. Minder woest spel zij bcide clubs ernstig aanbevolcn. Scheidsrcchter was de beer H. van Rooijen van Alkmaar. UfT OUDE NIEDORP. De omslag voor het veefonds alhier werd over het afgcloopen kwartaal vastgesteld op 0.1 pet. per maand. Dit is gemiddeld 1,60 ?er rurid in de 3 maanden. Verzekerd waren 52 rundcrcn, waarvan er 2 wcrden afge- keurd. UIT BERGEN. Op het stationsemplacement alhier ont- spoorden Zaterdagmorgen twee wagons van een' goederentrein, waardoor de spoorbaan versperd' werd. Een der optspoorde wagons is omgekanteld. UIT HOORN. De Raad heeft besloten te verwerpen een voorstel van B. en W. om het salaris van den.1 commissaris van politie te verhoogen en te brengen op 3800I 4550. Aan Ged. Sta ten zal worden mcdegedecld, dat de Raad geen herziening noodig acht Afwijzend werd beschikt om aan de ambachtsochool voor Hoora en Omstreken 'n subeidie te verstrek- van 7 Februari 1921. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcredlet (Ontvangen per draadlooze telefoon.) Vorige Koeri van heden te: pl.m. 2.30 koers. pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.RI. lr pl.m. 2.15 4111 PROLONGATIE vorige koers 3s/*, heden 3ty| WISSELKOERSEN. 4.67J 21.724 11 321/4 2.03 20 724 0 774 47 30 van 6660. De buitengemeeuten dienen de 10 pd. der nettokosten op tc brengen, terwijl )ij weigering de desbetreffende leerlingen zul- en moeten worden geweerd. Besloten werd, dat het gemecntebestuur onverwijld het verzock tot de Regeering zal richten. zoodanige maatrcgelen te treffen, dat dc reglemcntaire uitkeeringen aan de leden van vakbonden met werkloozenkassen ook bij uitbreiding der werkloosheid blijven gewaar- jorgd, waartoe zoo noodig door de Regee ring een fonds ware te vormen ter versterking der kassen UIT EGMdSlD AAN ZEE. Zaterdagavond hield de zangvereemgrng „Excelsior" haar jaarvergadering. Dit be- leekent, dat de vereniging haar leden, dona- teurs en genoodigden een gezelligen avond bereidt, zooals er geen tweede in het geheele jaar te Egmond georganiseerd wordt. Ook dezen avond bleek, dat „Excelsior", ondanks haar gering ledental, nog veler sympathie geniet. Waar gerekend was op een 125 bezoe- Kera, bleek men al spoedig geen raad te we- ten met het aantal belangsteilenden, adt ver over de 200 hep. Terecht wees de voorzitter er in zijn openingswoord op, dat deze o^- .624 komst weer moed gaf voor de. toekomst verheugde er zich bovendien over, dat vele notabelen, als de burgemeester, sccretaris, en de directeur der gemeentebedrijven aanwe- ig waren. Na een kort huishoudelijk gedeelte, waar- in de secretaris een overzicht gaf van den wejnig rooskleurigen toestand der vereeni ging, werd tot het gezetlige deel van den avond overgegaan. Al dadelijk werd het kinderkoor aan het werk gezet. Velen zullen ongetwijfeld vreemd opgezien hebben, toen het sctierm opging. In piaats toch van de 11 kleuters van het vori ge jaar, zagen we nu een fiink kinderkoor van pl.m. 60 zangera. En niemand behoefde zeker te vragen, hoe het kwam, dat dit koor zoo sterk gegroeid was. De nieuwe directeur, de heer Scnroevers, de kindervriend bij uitne- mendheid, leidde dit koor op een alleszins bevredigende wijze. Waar in het officieele deel was medegedeeld, dat de vereeniging reeds weer op zoek was naar een nieuwen di recteur, hopen we voor het kinderkoor, dat zij nog in lang niet in haar pogen hiertoe zal slagen Hoe energiek Werd toch het nummer „De Braziliaansche" uitgevoerd. Jammer dat de piano zo6 was, dat van een eigenlijke bo- gekiding niet kan gesproken warden. Velen zal het ongetwijfeld verbaasd heb ben, dat deze begeleiding werd uitgevoerd door een niet-lid der vereeniging, terwijl toch onder de leden krachten waren. die dit ook gekund hadden. Dit werd al dadelijk be- wezen in het volgend nummer, waar een jcugdige violiste, bijgestaan door een dito ianiste, een alleraardigst nummer ten ge- _.oore bradit. Met dit stukje was het muzikaal gedeelte afgeloopen en werd de avond vcrder gevuld met tal van voordrachten. Ze alle op te noemen, lijkt niet mogelijk, maar menigen# zal nog in den lach schieten, wanneer hij in gcdachte weer Hannes de O-.W.er ziet road- stappen, of de verdwaalde tooneelspeelster in actie ziet, terwijl ook „de Boerin op de kost- school" het weer best deed. recteur, bestuur en bode, de vereeniging een extratje wisten te bereiden, dat klonk als een kloic. Tot besluit van den avond werd opgevoerc de 2-acter „Stille Jan". Een tooneelspd. Al leen reeds daarom was 't voor de vereeni, ging een heele ondcraeming. Die willen niet best in Egmond. Toch ging het goed. Niet onmogelijk is het, dat het publiek dit stuk goed nieeleefde, omdat van tijd tot tijd de ge- varen van het zeemansberoep er doorheen klonken. Met veel animo werd gespeeld. Ie- der deed wat hij- kon, soms meer Jammer, dubbel jammer is het dan ook, als het die menschen in sommige critieke oogenblikken tegenloopt. Zoo b.v. viel in het eerste bedri het tafel^e ongelukkigerwijs om, juist op d teen en van een politieagent, wat aan het spe ontzaglijk veel schade dee Bij de ontknooping moest weer de belang- stelling gedeeld worden met 66ni van de be- zoekere, die flauw viel. Overigens bewees de stilte onder het spelen en het warme appiaus daarna, dat het publiek het werken op prijs stelde. Alleen was het jammer, dat vrijwe alle optredenden een Innige vnendschap had den gesloten met den man achter de scher- men. H| Tot slot was er bal, afgewisscld door eeni at attracties, dat vrijwel alle aanwezigen nog lang bijeen nleld. Kunat en Wetenacliappen UITVOERINO „DE WILSONS". Onder <kn dak", tooneelspel in drie be- dnjven van J. Fabricius. „Uitverkochr was gistcravoud jiet ant- woord, dat den person en werd gegeven, die nog aan de „Harmonie" kwaincn om toe- gangskaartcii voor de •voorstelling van „On- deT 6fn dak", door de Wilsons. Waar di bij een tooncelvooratelling in Alkmaar een nu niet zoo dikwijls voorkomend feit is. pleit het wel voor dc populariteit die het liooni sche gezelschap hier thans geniet. Wij ge- loven niet, dat 6en der bezoekers onvoidaan naar huis is gegaan. Dit stukje familieleven uit den kleincn boerenstand sloeg tenminste zoo ill, dat telkenmaie luid appiaus klonk, vooral aan't slot der bedrijven. Het gezelschap ,,de Wilsons" heeft de ver- schillende rollen uit dit stuk weer prachtig getypeerd en gespeeld. Jac. Wilson was als de koppige ouae boer, die ten slotte het hoofc buigt voor het nobele karakter van Dora, uit stekend op dreef eu leverde weer 'n i?reatie, die ieder ten zeerste voldeed. Mevr. Wilson- .Andrea heeft de moeilijke rol van Dora vooral in't derde bodrijf, zeer mooi gespeeld Een succesvol type gaf zij daarnaast van Antje, de vrouw van Jan de Smid. Deze laat- ste, de echte vroolijke figuur uit't stuk, was "lik i bit Joh. Wilson matuurlijk in die beste hartden. een mooi tooneeltje met Jacob, den Qhris- te ijken onderwijzer. De heer Holm an was als aangewezen voor deze rol, die hij, tot 't einde goed in den toon, op bekwame wijze over 't voetlicht bracht. 'n Onsympathieke in deze figuur voelde men reeds bij't eerste opkomen. En dan Lena, zijn vrpuw. Dit hartdooze, gierige schepsel werd door Me Suudennann gespeeld op 'n wijze die alien lof verdlent Met uitstekend' begrtp weet deze actrioe haar rollen uit te beeiaen. Joh. Wilson Jr. had de zeer moeilijke rol van Wol- ter. Hij kweet zich kranig van zijn taak. 't Slot van Jt tweede bedrijf was bijzonder goed. Mej. Marie Ruiter had de ondankbare taak, de jongste dochter Liesbeth voor te atellen. Zij maakte er een echt medelijdenwekkend fi- guurtje van. Evenals de anderen was zij in grime en kleeding echt de persoon, die zij had uit- te beelden. Waar zoovelep zijn teleurgesteld moeten worden, zullen „De Wilsons" de opvoering van „Onder een dak" nog eenmaal herhaleu en wel op Maandag 21 Februari. Zij, die dit successtuk van hen nog niet hebben gezien, mogea dan niet verzuimen aanwezig te zijn. a Stadsnieuws REUGIEUS-SOCIAUSTISCH VER BOND. Naar aanleiding van een dit blad voorko- mende advcrtentie verzocht men ons te mel- den, dat dit Verbond ten doel heeft: 0.m. het verbreiden van religieuse begrippen bij socia- listisch denkenden, het bijeenbrengen van religieuse socialisten, verspreiding van soda- lisme (in den ruimstm zin des woords geno men) bij religieuse menschen eu tracht dit doel o. m. te bereiken door het houden van bijeenkomsten Zij, die willen medewerken tot het vormen van een afdeeling hier ter stede, gelieven hiervan mededeeling te doen, liefst voor 10 Februari, o. a. door toezending van naam- kaartje met vermelding der woonplaats, aan een der onderteekenaren van de advertentie. -ASSCHEPOETSTER „0, 0, wat was dat mooi", zei Zaterdag- middag een klein meisje. Het „dat" was een voorstelling van het sprookje van Assche- poetster, vertoond door het opvoedkundig Poppen-Th6ater van deu heer Joh. Prent, id de ccncerlzaal van „de Unie". Niet alleen1 het bovengenoemde meisje, maar alle kinderen, die er waren, hebben ge- noten van de voorstelling en van de vertel- liogs die er bij gedaan werd. Jammer, dat, door het te laat aankomen van een trein men alles niet geheel in orde had kunnen brengen, zoodat nu de poppen hun ledematen niet konden bewegen. Wat dit wel het geval ge- weest, dan had het geheel natuurlijker gele- ken. Toch waren de kinderen dankbaar voor hetgeen ze gezien hebben. NIEUWE WINKEL. Een mooie winikel in een mooie nieuwe buurt is die van den heer G. H. Ranzijn aan den Baansingel 47. Dit is dc eerste winkel in een perceel van de bouwyereeniging „Goed Wonnen" en is er een voor den handel in leder, foumiuren en eigengemaakt schoenwerk. Speciaal op dat laatste legt de heer Ran1 zijn zich toe, hij wrl een goede kwaliteit handWerkschoen leveren voor weinig geld En verder vindt men er alle fcchoenbenoo- d'igdheden. De twee etalagekasten zijn natuurlijk voor- zien van electrisch lidit en het geheel maiakt een keurfgen indruk. Wij wenschen den heer Ranzijn alle sucoes UITVOERING „DE HALTER". Klokslag half acht stouden Zaterdagavond alle leden, groot en klein, van „de Halter" op het tooneel der „Harmonie" geschaard en na den gebruikelijken vaandelgroet, werd den aan het laagrek en bovenal trof ems hier het zuivere went van den leider-voorwerker van deze afdeeling, den1 heer H. Licher, die ook verder op den avond toonde sterk voorutt te gaan. Hij belooft bij serieuze oefening een eerste kracht te worden. Vrije oefeningen van den jongenscursus, zeer goede brugoefeningen van de dames, klimpaaloefeningen van de jongens-adspiran- ten en vrije oefeningen van de piaats van de meisjes brachten ons naar het nummer hoo- ge brug van de eerste afdeeling heerea Pri ma, hoor, dit zevental met den directeur. Al- tijd nog een der glansnummera op turnge- bied van. „de Halter". De verschiliende wer ken gaven elkander in uitvoering niets toe. Aardige sprongen gaven de jongens-adspi- ranten over de lijn voor den bok. Pittige stokoefeningen van de meisjes-adspiranten vielen daarna te noteeren. Brug-, spring- en halteroefeningen volgden elkander op. Nieuw waren weer de zwaai-oefeningen der meisjes aan de ringen. Als bijzonder nummer moeten wij thans nog vermelden de oefeningen met zang van de jongens en meisjes. Een clubje van de kleinsten voerden, terwijl de overigen het versje van „De Sterren" zongen, keurig op de maat hun oefeningen uit met de gekleurdc vlaggetjes. Een succesvol nummer, de kleine executanten Liet zich door niets afleiden. Twee kleine gymnasten boden den heer Schenke namens de jongens en meisjes een fraaien bloemenmand aan en -het nummer moest gebisseerd worden. Zeer goed uitge voerd waxen de knots oefeningen van de da mes en tot slot werkte de eerste afdeeling heeren aan het hoogrek. Dat was een flink en krachtig besluit. Zwaai-oefeningen, reu- zenzwaaien, maar ook stille krachtcefeningen wekten terecht de bewondering der aanwezi gen en de directeur bleef niet achter. Hij voegde eenige fraaie rek-oefeningen 'aan het geheel toe. Hicrmede was de voor „de Halter" zoo succesvolle avond wat de gymnastiek betreft ten einde. Volgenden Zaterdag wordt de uit voering herhaald voor belangsteilenden en wij twijfelen niet of ook dan zal het in „de Harmonie" meer dan vol zijn. Een bal onder leiding van den heer Groen besloot het feest. Ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geent- ein»; dat de Redaetie er nude inztemF). SCHAPEN1BRUG. Het ingezonden stuk van den heer Lcguit over die ©ntsiering der Schapenbrug noopt mif tot eeniige ophelderingcn. Hoewel ik overt uigd ben, day bij een definitieve vormgeving, de nu als proef aangebrachfe ballastkist voor hen die er dageldjlks of wekelijiks op kijken, weinig nstoot inieer zou 'geven, gevoel ik zeer wel I dat dieze abnormale vorm den cadrUk zou leggen op Itetgcen men indertajd juist wilde l«odekkendat de Schapenbrug van ijzer is geconstrucerd. tatussclien wias juist Zaterdag de schoooheidscomrnissie te pfaatse en' heeft deze aan Burgemester cn Wethoudcre gead- viseerd om als definitieve verbetering eene an dere oplossing te doen' uitvoeren. 'Die andere oplossing zal, naar mijti over- tuiging, gegrond1 op proeven die sinds een jaar genomen, werden, moeten best aan uit eene wijziging der ijzercontrudie. Het ligt voor de hand, dat die niet kam worden uitge voerd' zonder tijdeldjlc het vexkeer te. stremntcn, ree^talTh'kai' wezigea heT Helkom toege- I waarachijnlijk het geheele •hiameigehinf te de- rr^npn Hr^r Mensink. voorzitter I monteeren. Zoowel de veikeersstrcnuping als de hooge kosten dezer oplossing maken het noodzakelijk dat dan inderdaad een afdoende wdjziging wordt aangebracht, waarvoor de roepen door den heer Mensink, voorzitter der vereeniging. Spreker zag in1 het groot aantal toeschou were een bewijs van belangstelling in het werken en streven der vereeniging. Een ge zond lichaam is tegenwoordig in den strijd tegen den druk der tijden wel noodig. heer Mensink besprak daarna het wetsont- werp-De Visser in zake de lichamelijke op- voeding der rijpere jeugd. Een bewijs, dat van regeeringswege het groote nut der licha melijke ontwikkehng zeer wel wordt ebgre- pen E6n zaak had spr. verbaasd en wel, dat over de vrouwclijke jeugd in de memorie van to^lichting niet werd gesproken. Voor de toe- komstige vrouw van Ncderland is een ge zond ontwikkeld lichaam toch zeker ook noo dig. Er bestond gegronde hoop, dat het wets- on twerp ten dien opzichte nog wel in gun- stigen zin zou worden gewijzigd. Het turnlevcn in andere landeu werd daar na gereleveerd, benevens het succea van „de Halter" in 1920. In verschiliende plaatscn in 011s land werden sportterreincn aangclegd Ook Alkmaar Jtreeg z'n Sportpark. Om daar van gebruik te maken moest de vereeniging echter nog aan de gemeente contributic ten. Spreker hoopte, dat in de toekomst deze contributie zou piaats maken voor em subsi- die. M Vervolgens sprak de heer Mensink hartehj- ke woorden vanlhulde en waardeering tot den directeur, den heer Jac. Schenke, die steeds getoond had voor „de Halter" dc iuiste man te ziju. Met bekwame hand heeft hij de vele en groote afdeelingen geleid en spr. hoopte dan ook, dat „de Halter" nog lange jaren dozen directeur zou mogen bchouden. ie nu genomen wordt, naar ik hoop voldoemde gegevens kan vensdnaffen. Zonder deze proef 7jou dat hinderliijike en waarschijn- lijlk kostbane werk ten sprang' in het dtiisler geweest zijn, wat wel daaidoor bewezen wordt dat de huidige brug v66r de opstelling be- is, dat daarna tot de berininit-ring is ioteni en dat ieder weec hoe lastig aeze brug te hanteeren was en zelfs, zooals on- lamgs aan een' iietser bleek, levensgevaar op- levmle. Ook de schade, die de onzckerheid bij het openen aan voortvaronde schippera oplevert, dwong tot in'grijpen. Verder op deze ingewifckelde wetkhiigkun- dige ikwesties in te gaan zou beter in1 techni- scne Maden kunnen geschiedcn, alleen wil ik er op wijzen' dat de heer Leguit ten onredhte meende dat binnen de bestaande construetie verbetering mogelijk is door wijziging van den ballast. Ware miijl dit niet prot-farfdervin- delijk beWijzen, ik zou zeker met op zoo op- vallcnde wijze een ijdclijke, dringend noodige voorziening hebben doen aanbrengen. De Directeur der Gcmecnitewerkeo, P. J. Wiilekes Maodonald. B. I. STAATSLOTEItlJ. Hoofdiprijzen. Trekking van heden. Ne. 3490, 21401, 21689 1000. Na nog woord va5 daak ,o hebbon go-1 J'{ rokoii ot de kunallievardc ledfcn, voor den 15471, 15805. 18833, 208W, 21395 J 100. sproken door hen verleenden steun, wenschte spreker tot slot alien' een aangenamen avond. Van acht tot half twaalf werd daarna het uitgebreide programma afgewerkt. De to- taalindruk was uitstekend cn de leider ver- diende volkomeni de woorden van hulde hem ebrachl 't- Was voor hem een zware avond. auze was er niet, doch om den directeur toch even gelegenheid te geven tot rust, zong de heer Jac. Schoen, ter afwisseling, een twee- tal Iiedcren„Het fiere schooiershart" en „Het Kerstlicd", die met belangotelling wer den aangehoord en een daverend appiaus verwierven. Het orkest zorgde den geheelen avond voor gewe Thans over het afgewerkte gymnastiekpro- gramma nog het volgende: Begonnen werd met de vrije oefeningen van de geheele heerenafdecling. Mooi werk. Reeds dadelijk trof en dit bleef zoo den geheelen avond de correcte afwerking, waaraan de directeur bijzondere aandacht besteedt. en die bij de gymnastiek zoo pret- tig aanaoet. Het hoogspringen der meisjes bracht een viertal kranige springsters naar voren, die niet voor elkaar onderdeden. De tweede afdeeling heeren gaf oefcningsn BURGtRLlJKE STAND. GEBOREN 4 Febr. Gerardus, z. van Comelis Bussen en Petronella Stet. 5 Febr. Guurtje, d. van Jacobus Schoonho- ven en Bregtje Vasbinder. Enno Derric, z. van Hendricus Bakker en Alida Bakker. 6 Febr. Petrus, z. van Leonardus Johan nes Telleman en Cornelia Blom. OVERLEDEN: 4 Febr. Guurtje Schermerhom, wed. van Comelis Kieft, 66 jaar. TBLBORAf 1SCH WEERBERICHT. 7 Febmari Mectegedwld door bet Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bildt. Geldig tot den avond van 8 Februari. In het gebied van de waaroeming is de hoogste stand van den barometer 781.4 te Stocldiolm. De laagste stand van den barometer 754.0 te Seydisfjord. VERWACHTING. Zwakke tot matige ooetelijke tot noordoos- telijke wind, betrokken tot zwaar of halfbe- weinig of geen sneeuw, lichte voret te, overdag om het vriespunt. telijke wolkt, nacfn Stfl3Il. STAATSLEENINGEN. 5 Nederl. '19 92 92 92 92 92 92 BANK.1N STELLIN GEN. Ko). B«nk 220 211 210 2104 Indiiche B*nk 214 210*/, Handel Mpij. INI). ONI). BINNENL. Iniulinde Oliefebr. 1921/* 79* 1904 80 190 T9 189} 78} 781/. 784 1ND. OND. BUITENL. 961/u 96 954 Steel CULT U UK MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Voretenl. Dito action* 5674 555 545 547 547 546-7 232 248 410 2234 240 J95 220 237 395 221 239 390 220 237 390 221 238 157 170 Companju Poerworedjo PETROLEUM. 156 178 230 158 171 •168 1694 176 55 465 Orion Dordteohe Petr. 55 474 461 460 461 193 515 460 197 5124 Gee. HoU. Olie Oud* Kon. Petr. 2U54 528} 203 520 197 512 199 513 RUBBERS. 1251/| 128 Arnaterd Rubber Nederl. Rubber \i 65 65 71 1001/, 2154 ktilunialn Rubber 704 Deli Bat Rubber 103 Serbadjadi 216 SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart 2671/4 265 265 263 265 165 1024 152 132 110 265 165 1U24 152 132 110 Scheepvaart Unie Hull. Lloyd 1684 102 166 102 103 103 Pakctvaart 152 - - Oude Boot 134 132 Holl. Stoomboot 1«9 SCHEEPVAART BUITENL. 16Vi« 16*/, -Marine comm. Marine pref TABAKKEN. 607/, Ouie Deli 4984 500-10 Senembah 632 640 Mcdan 320 330 Deli Batavia 458 460 Besoeki 1104 110-5 AMERIKA. Southern Raile 25V, 25 Union Pacific. 1374 138 Berlljn Brussel Londen New-Yorlt Parijs Weenen Zwitserland Vorige koers. Vddrbeurs koers Dato heden 4 65-4.69 21.65 21.71 11.31-11 32". 2.944/4 - 2.951/4 20 65-20.71 0.75-0.784 47.25-47.35 VREEMD BANKPAPIER. Duitsch Bankpapier (rood) 4 80 Oostenr. Bankpapier 0.55 .7244 I .524—0.1 niging aanschen w a2 j.lIM* 1a 2m 1a m i J a .4 a pi hi Ns. 1302, 2874, 4046, 9720, 14341, 14033 400. Nfi. 0200, 6607, 7991, 18469, 19920, 20604 200. opi

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 3