Alkmaarsche Gourant Feuilleton. Maandag 28 Februari. ProYlneiaal Nieuws 49. 1921. Hondsrd Drie sn Twlntlgsta Jaargang. U1T BERGEN. (Vervoig Raadsverslag). Vaststelling eener verordening tot wijzi- ging der verordening, regelende de instelling en werkwijze der S ch ooaheidsconunissie en beooemiag vaa eea lid dier Commissie. De voorzitter deed de verblijdende mede- deeling, dat de commissie niettegenstaande de Raad gemeead had de door de leden van de commissie geweaschte preseatiegelden aiet te moeten voteerea, de commissie toch gemeead had werkzaam te moetea blijyen. Spr. was daarvoor zeer dankbaar en uitte den wensch, dat de Raad nog eens tot nader inzicht zal komea en bereid gevonden zal wordea de werkzaamheden van de commis- sie te beloonen Spr. stelde voor in de verordening te bcpa- len, dat de ledea van de commissie bij de be- oordeeling van hun eigen ontwerpen niet te gen wooraig mochtea zijn. De heer Baltus was van meening, dat de commissie niet meer bestond. De voorzitter merkte op, dat de commissie nooit was oatbonden. De heer Bogtman merkte op, dat in de notulea duidelijk staat, dat de voorzitter de preseatiegelden voorstelde omdat de com missie aaders haar werkzaamheden zou be- eindigea. Tot de uitspraak van den Raad zo>u de commissie aaablijven. Deze uitspraak is in het nadeel van1 de commissie geweest en spreker oordeelde, diat deze commissie daar- door geen recht van bestaan had. Spr. wil- de nog opmerken, dat het standpoint vaa de commissie niet hoog genoemd koa worden. In plaatsen waar meer werk is, doen de schooaheidscommissies hua werk in het be- lang van de gemeente. Spr. is van meening, dat er nieuwe voorstellen van die commissie moeten komen, Volgens het raadsbcsluit be- staat er geen commissie. De heer Baltus oordeelde, dat de commis sie van de baan was. Het gaat niet aan om te doea oi de commissie in alle giorie nog in leven is. De voorzitter: In de vorige vergadering is geen besluit genomen om de commissie op te heffen. De notulen zijn dan blijkbaar niet juist geformuleercL Ze zijn goedgekeurd U heeft gezegd, dat ze, 5 kregen, het werk niet De heer De heer Baltus wanneer ze geen meer deden. De voorzitter: Er is wel in dien geest door hen gesproken, maar zij hebben hiun ontslag nooit schriftelijk ingediend. De heer Hoksbergcn wees er op, dat die le- den van de commissie bij de aanvaarding van hun ambt naar voren hebben gebracht, dat zij wenschten, dat de prestaties cenigs- zins gehonoreerd werden. Spr. meende even- wel, dat door hen niet gezegd is, wanneer het niet gegeven wordt, dan leggen wij onze functies neer De heer Swaan: Volgens de notulen be- staat er geen commissie meer. De voorzitter: Dat ben ik niet met u eens, maar ik zou in stemming kunnen brengen of de Raad de commissie wenscht op te heffen. De heer Baltus had de commissie steeds een teer punt in de gemeente geoordeeld. Spr. had een plan ingediend om zijn huis te verbouwen. Dit werd niet goedgekeurd, waarom hij zijn huis verkocht en een plan indiende voor een nieuw huis. Dit deugde heelemaal niet. Spr. zeide toen tot zijn zoon: „vecht het maar met ze uit en doe maar zoo- als zij willen." Spr wilde steenen dammen. Ze moesten van hout zijn In Alkmaar is ook een schoonheidscommissie en daar moeten de dammen van steen zijn. Welke commissie heeft het nu bij het juiste eind? Spr. had ge- dacht, dat de commissie er eene van voor- lichting was, maar niet dat die hem kon dwingen zijn huis blauw te schilderen als hij het wit wilde hebben. Van een man die een huis van 17000 wil bouwen, zijn al 7 tce- keningen afgekeurd. Wat moet er zoo van Bergen terecht komen? (De heer Hoksbergen: Juist iets goeds. De heer Barnaart: De man zal een andere teekenaar moeten kiezen. De voorzitter was van meening, dat vroe- ger gezegd werd: Hoe konden B. en W. zoo'n leelijk gebouw goedkeuren en nu met de schoonheidscommissie schijnt het ook niet door Henri ArdelS. Naar het Fransch. 11) ,,De dochlter van (ten loaning van IJs!" ver- klaarde ziji met een verbaasd bewegen der wenkbrauwem hij 'het iidfe, dat hij de legende niet Ikende, waannee zij bijzondier goedl bc- kend was. „Wii je mij die geschiedenis vertellen?" .Ja straks, in het rijttuig. Laat mij not op majtm gemak bewtonderenDat loan u iim- iners niet scheien even te wachten?" „0 neenzei hij glimllachend1 ami haar smeekenden toon. Hij1 zag haar aan, recht op stonidl ze naast hem, met schitterende oogen, den mond1 een weiriig getopend voor den zmveren wind1, die van de zee woei en de gouden blankheid van haar lief gezichitje verllevendigde. In dit jon- je meisje vennoedde hij hot bestaan' van een aedeiijke wereld, die reeds langea fijd! voor hern gesloteni was geweest, een wereld bevolkt met jeudige, frissche gedachten, poetisch en lieerlijk ongekustcld; gedadhten zooals de nieeste ParijsChe jonge meisjes ze niet kennen d'aar ze met het reeele leven van tc niabij; ken- nis .malcem omi haar die heerlijke onwetenheid te lateni behouden1gedlacbten die alleen opko- men bij meisjes welke leven in een eenzaam- heid, waarim de droom altijd! de dleur wijd! open laat staan. En een gevoel van spa jit kwam bij hem op, dat hij niet kon doordrihgeni in dlat onbdkende land1; wanit het inoest een- genot wezen te zoe- ken o op zoo fciesche wijze in die gedach- dw jtmge aiet. m gmat Wj niri te gaan. De heer Bogtman: Het kan met een schoonheidscommissie wel goed gaan. Tac- tisch optreden is noodig. De heer Hoksbergen wees er op, dat men in de notulen van de commissie heeft kun nen lezen, dat de heeren voor verschillende huizen aanwijzingen hebben gegeven en ernstig gewerirt hebben. Ook de heer Baltus moet exkennen, dat voor zijn huis aanwijzingen zijn gegeven, die het mooier zullen maken, zoodat hij van het werk der commissie kon profieeren. De heer Baltus was het daarmede niet phii Spr vroeg of hij nu verplicht was te bouwen zooals de commissie het wilde. De bouwverordening stelt slechts eischen van de- gelijkheid De heer Hoksbergen merkte or dat de commissie slechts aan B. en W. adviseert. Wanneer B. en W. zich aan de eischen van de commissie houden, dan kan belanghebbende een beroep doen op den Raad, die zich even- wel ook aan de commissie dient te houden. De heer Baltus oordeelde, dat men op deze wijze voor Bergen een instituut schept, dat een reusachtig verdriet zal veroorzaken. De heer Barnaart: De menschen moeten hun teekeningen zoo inrichten, dat het goed wordt. De heer Baltus vreesde, dat men allemaal huizen krijgt als in park „Meerwijk", dat volgens velen „Meerenberg" moet heeten. De voorzitter: Is het algcmeen gevoelen van den Raad, dat de commissie niet meer be- StH&t De heer Baltus: Volgens mij bestaat ze niet. Ik heb er niets tegen dat B. en W. voor stellen een andere commissie te benoemen, maar deze niet. De heer HoksbergenEr zijn er drie v66r en drie tegen De stemmen striken dua. De heer Bogtman merkte op, dat wanneer de commissie niet meer werkt, het niet zoo is, dat alle willekeurige aanvragen maar zijn toegelaten, De opzichter is bekwaam genoeg om een teekening te lezen De algemeene iijr nen kunnen dus ook zonder commissie beoor- deeld worden. Spr. ziet niettemin nog wel het nut van een schoonheidscommissie in. Spr. had het nuttig en noodig gevonden in- lichtingen in te winnen. Eeu lid van de com missie, de toegevoegde ambtenaar, tot wien spr. zich wendde, wilde spr. niets zeggen en zeide dit gauw tot B. en W., die zich op het standpunt stelden, dat de raadsleden zich tot hen moesten wenden. Spr. oordeelde het niet de goede gang van zaken, dat de raadsleden, die de verantwoordelijkheid voor de gemeen te dragen, niets te vertellen hebben en alleen maar door de oogen van B. en W. mogen zien. Het is mogelijk, dat de leden van de commissie kunnen terugkeeren, doch cp het oogenblik bestond er geen commissie De heer Hoksbergen vreesde, dat Bergen met te zeggen: „de commissie, die benoemd is, bestaat niet meer", een gek figuur slaat. De heer Baltus: Dat is de schuld van de commissie zelf De heer Hoksbergen: Dat wil ik in het midden laten. De heer BogtmanWij blijven v66r het in stituut. maar zijn niet v66r deze commissie. De neer Barnaart: Wij hebben de com- missie benoemd. Zij hebben 5 tractement per vergadering gewild, daardoor vid de commissie. Nu ze het niet meer willen, is de reden, waarom de commissie is gevallen, op- geheven. Nu zij het voor niets willen doen, moeten wij het dankbaar aanvaarden. Ze doen goed werk. De heer Baltus: Ontmoet u nooit geen menschen in Bergen en alleen maar boo- men? Wanneer spr. 10 menschen spreekt, dan zijn er 10 die zeggen: „doek de commis sie op*'. De heer Hoksbergen: Dat wordt uit eigen belahg gezegd. De heer Barnaart: Het moet niet bemoei- lijkt worden. De heer Baltus: Ik zeg, daf hier mis- i bruik van de verordening gemaakt is met het bouwen van rieten daken. De heer Barnaart: Dat wordt niet in de kom gedaan. De heer Hoksbergen: De Raad moet niet vergeten dat de commissie veel van de verant woordelijkheid voor B. en W en den opzich ter uit den weg neemt De voorzitter: In de verordening van La- reu staat, dat de commissie uit 3 leden be staat en door B en W. wordt benoemd. Als B. en W. de "commissie aanstellen, heeft de Raad er niets mede te maken. De heer Baltus: Dan zal de Raad in La- ren B. en W. daar machtiging voor verleend hebben, maar dat willen wij hier niet doen, dan worden wij het knechtje. I Het is De heer Hoksbergen: democrati- laoger z ousmaken, daar hij den wlgendcn dag ventnok. Maar adi, het was misschien beter z»o Zoo kom hij niet tclleurgesteld worden, hij zou van1 zijn nidifje uit Breiiagne een heerlijke herinmeriing behoudien, welriekiend als de" kam- perfodie, die zij den eersten dag dat hij haar gezien had in haar cdnituur droog.... „Kom kioderen", riep mevrouw Chauseyy, die t wat achter gebleven was, ,^aan wij nog niet' weg Het begimit koet tc worden Gedwee gehoorzaamde 'Madeleine. Het verloofde paar volgde werktugelijfc. Zij gin- gen' geheel in elkander op, hoe hadden zij het Bewotnderenswaardig schouwspel aangeziem?.. met wellke gedachten an welke verwachtingeo? Arflette, die zich had omgekeerd1 bij het hooren van de semi van haar tamte, nam ze op mot een verbaasden en oplcttendcn1 blik. 'Guy van Guy kwam weder een' iEin op de lippeu vraag hij dien blik. „Wat is er? Waarom kajftr je Charlotte en Pierre zoo aan? Vindt je, dat zij in tegenwoor- digheid van je vriend'n, de zee, niet eerbiediig waren, niet waard haar te aanschouwcn?" „Neen, dat niet..Neen......" „Wat dan? 'Is het onbescheiden je die vraag te doefl?" ,0 neenIk dacht dat Charlotte heel ge- scheen met het vooruiteicht te gaan trouwen ,Ja dat zal waar zijn, dat is ze ook! Waar om zou ze het niet zijni?" „Omdaf het heel vervelend is gefrouwd te wezenMen moet berekeningen maken, oplet- ten in de keuken, op de wach, knorren op de dienstooden, zich boos miaiken op de kinderen onaangenamen dtngeni zeggen tegen' Je mam, of in't geheel' niets tegen hem z^gyjen.... wat miaaehum nog uonMfand* scher, dat de Raad benoemt. De voorzitter: Wij hebben de commissie een grootsch karakter willen geven en daar- om voorgesteld de commissie door den Raad .te laten kiezen. Wanneer wij echter geweten hadden, dat het zooveel bezwaren had ge- liad De heer Baltus: B. en W. hebben nooit het groote bezwaar gezien, dat de commissie met zich sleep! De menschen bouwen een huis om er hun leven in door te brengen en zoo begint de eerete dag al met ergernis. Een rnensch bewoont graag eea huis naar zijn zin. De heer Hoksbergen: De commissie treedt toch niet autoritair op. De heer Baltus: De commissie treedt zoo hardhandig mogelijk op. Kijk maar eens naar het plan van den heer Kooij uit Wieringer- waard. De heer Barnaart heeft dit plan gezien Het was een afschuwelijk monster. De voorzitter had de bezwaren persoonlijk al 15 jaren geleden met de vorige schoon heidscommissie gezien. Men is nu misschien door den drang der omstandigheden een beetje wijzer geworden. De commissie is noodig. Spr stelde voor, in ieder geval de voorgesteide wijziging goed te kcuren. Hiertoe werd b^kiten. De voorzitter stelde nu voor, om den heer Elders, tot nog toe plaatsvervangend lid, tot lid van de commissie te benoemen- en geen nieuw plaatsvervangend lid te benoemen. De heer Hoksbergen wees er op, dat er niet aan gedacht was, dat er onder de raadsleden personen waren met oog voor schoonheid. Het was wel gewenscht, dat de Raad in de commissie vertegenwoordigd was. Het con tact tusachea den Raad en do commissie was dan sterkcr Spr. stelde daarom voor den heer Bogtman als lid te benoemen, aangezien hij onder de raadsleden de eenige was die in aanmerking kon komen. De heer Baltus oordeelde, dat het nooit oed werd als men geen commissie met leden uiten de gemeente vonnde. De heer noksbeigen: Dat maakt het aog duurder. Dc heer Baltus: Ik blijf er buiten, en ik houd vol, dat er geen commissie bestaat. De heer Bogtman wilde geen beslissing en gegevens arwachtea onder welke voor- waarden de commissie wil aaablijven. Op losse geruchten kan de Raad niet ingaan. De neer Hoksbergen: In dc notulen van de commissie staat, dat ze haar ambt zou aanvaarden, doch dat ze gaame vergoediug ontvangt Dc heer Bogtman: Ik heb met de notulen van den Raad te maken en die zijn door ons alien goedgekeurd. De neer Baltus: Laat de commissie schrif telijk indienen onder welke voorwaarden ze wlI aanblijven, dan kunnen wij daarover be- De heer HoksbergenU sprak over auto ritair optreden van de commissie, dochi ik geloof, dat u nu zelf autoritair optreedt U wii nu, dat ze schrijft: „wij zijn bereid het voor niets te doen". De heer Baltus Ze konden wel schrijven, dat ze 5 per lid en per vergadering wilden hebben. De. voorzitter wilde stemmen. De heer Bogtman wilde aanhouding tot de volgende vergadering. De heer Hoksbergen verlangde stemming over zijn voorstel om dm heer Bogtman te benoemen. De heer Baltus: Laten ze maar met voor stellen komen. Er bestaat geen commissie De heer Bogtman wilde zich nu geen be- uoeming laten welgevallen. De secretaris tot den voorzitter: Trek het voorstel in. De voorzitter: Dan geloof ik, dat het be ter is de geheele boel in te trekken. De heer Bogtman: De secretaris behoeft geen ongevraagd advies uit te brengen. Daar zijn wij mans genoeg voor. De voorzitter: De zaak is tot de volgende vergadering uitgesteld. Adres J. C. Leijen, inzake niet goedkeu- ring door Burg, en Wethouders van een voorloopig plan tot bouw van winkel en woonhuis voor den heer P. Hopman aan de Kerkstraat. De voorzitter decide mede, dat de schoon heidscommissie zich met de gevel niet kon vereenigen, omdat ze een lagere gevel noo dig oordeelde. Het plan is nog wel door een van de leden van. de schoonheidscommissie ontworpen. Voor B. en W. is het een moeilijk geval en zij hebben dan ook nog geen besluit dien- aangaande genomen. Een raadsbesluit wordt niet gevraagd. Spr. verneemt gaame de meening van de „Em wat nog meer?Lieve hemelWait een zonderlinge opyatting heb jij van- het hu- weldjk Waar Eaal je dat vandaan, dat het hu. welijk aam de vrouw de verpllichtingeni oulegt, waarmee je haar op zoo milde wijze bedeeit?" „Bk heb gezien wat indjta stiefmooder doeit; ik zou dan ook..." „Waf zou je dan ook, zou je niet willm trou wen?" ,jNben' stetlig niet Ik vind de miannen- hier •in' Oonvernenez allemaal verioeielijk en lee lijk, behalve mijn vadler en' den kapiteinen behalve de visschens waar ik haast allemaal van houd'. En dan zegt mevrouw Morgane, dat de mannen leugenaars zdjin, dat ze hun vrouiw altijd ongelukkig maken, dat het dwin- gelandeni zdjin' die ze doen schreiien.... En' dat a llies om EvaF ,7oo, zoo, om Eva?" vroeg Guy, die een onweerataarihare lust had om te lachen. „J)a, mevrouw Morgane beweert, dat wij arrne vrouiwen voor haar ongehoorza amheid imoeten boeten..Maar ik heb hoegenaamd igeen. lust om te boetenDaaromi zal ik stel- lig niet trouiwen Waarom facht u? Heb is iets zoo belachelijks gezegd'?.... Het is niet beleefd een1 joog meisje uiit te lachen." Zij fronste haar onmcikbaar haar wenk- brauwen', hetgeeni plotseling een uitdrukking van geestkradit gaf aan- haar schalksch ge- ziditje. „Ik lach je niet uit Arlette, dat zou ik mij niet veroorloven", antwoordde Guy, terwijf hij zich haastte weer ernstig te kijken. Ik ben alleen een beetjeverwonderd door de opiinie van mevrouw Morgane over het hu- welijksleven, van het boete-standpunf beke- ken „Waarom?" „Omdat die opinie.... ©nverwacht ii" jOmmmuMf is hst dm wiat da winw leden. De heer^ Baltus wees er op, dat het hier een zakennian betref t, die niet zoo dik in zijn geld1 zit. Hij zou het perceei zeker niet kocht hebben wanneer hij geweten had, zoodanige donkere wolken boven zijn hoofd hin-gen. Het is een beroerde geschiedenis. Toen de man het perceei kocht bestond er geen schoonhodscommiaeie. B. en W. dienen dit te bedenken. Men mag een zakenman niet dwingen iets te maken waar niet in ver- dieot kan worden en de man kan niet met zijn annen in het geld grijpen, De secretaris dee'de meae, dat de heer Hopman toen hij het pand kocht ten raad- huize om inlichtingen is geweest en toen is hem gezegd geworden dat rekaning met het huis van den heer Bot gehoudien moest wor den. De heer Bogtman: Wij hebben alien het ontwerp gezien en konden constateeren, dat het een geordend ontwerp is. Alszoodanig valt er niets aan toe te voegen. Wat de schoonheid betreft, in dat opzicht heeft de heer Meijer ook niet veel bereikt. Het ligt niet op dien weg van de gemeente Spr. gelooft overigema niet, dai Hopman met zoo'n hooge winkelruimte te vorderen dat iedere architect met de Oud- Hotlandsche of met de renesancestijl door- gaat, omdat er naast zoo iets onwaars is neergezet. Spr. noemt dit kunstverkrachting. De heer Hopman kon rich echter niet beroe- pen op bet niet bestaan van een schoonheids commissie. De beoordeeling van B. en W. is er altijd geweest. Spr. vond het jammer, dat de teekening nu al in den raad kwam. De schoonheids commissie deed goed werk met tegen een te hoog bouwwerk te waarschuwen. Met de be- wering dat de gootlijn gelijk moet zijn aan de andere bouwwerken gaat spreker niet ac- ooord. Er is wel een tusschenweg. De zaak te niet voldoendt behandeld. B. en W. die nen een onderhoud met den heer Hopman en zijn architect te voeren en' hun wijzigingra vragen. Spr. zou het jammer vinden als bet zoover moets komen dat de raad moet goed keuren wat de schoonheidscommissie afkeur- de. Spr. ziet hierin, dat B. en W. voeling hielden met den heer Hopman. dat de heer ite ge- baat te. Er te wel wat te doen om het aanzien te verbeteren. De voorzitter deelde mede, dat de Heer Hopman een plan heeft ingediend voor een voorloopige verbouwing. Dit is goedgekeurd. De heer Baltus vroeg of de „Rustende Ja- ger" wanneer deze verbrandde slechts als een laag boerenherbergje mocht worden opge- bouwd. De heer Barnaart: Het posfkantoor is ook twee voile vcrdiepingen. De heer Hoksbergen: „Wij kunnen ons leven beteren." De heer Bogtman had vernomen, dat het geveltje van de smederij aan de Schoolstraat behouden blijft, doch dat er nu met dispen sable van' Ged. Staten een huis aan de School straat binnen 35 M. van de wettelijke af- stand van de begraafplaats komt. Spr. vroeg of er, om dit te bereiken nu een sertivituut o.u de smidse isgelegd. Wan neer dat niet het geval is, dan is er niets be reikt. De voorzitter: „Wie had dat moeten opleg- gen De heer Barnaart: „Dat had u bij den verkoop van den grond kunnen doen. De voorzitter: „Die te reeds mondeling verkocht." De heer Bogtman „Dan is alleen bereikt, dat er weer een stukje bosch, een deel van de schoonheid van de gemeente verloren is ge- gaan. De heer Baltus was het met den heer Bogt man eens. De smidse kan verkocht worden Ze kan alleen gered worden als de gemeente haar koopt, doch spr. wil er geen cent voor geven. Spr. behield liever de boomen aan de Schoolstraat, dan hetx reeds in zoo vele op- zichten verknoeide huis. •De voorzitter: Dit is een persoonlijke op- vatting." De heer Bogtman Hoe is het Ged. Staten toegelicht. De voorzitter: Preries zooals u zeide, om het gebouw te redden. De heer Bogtman: Het is nu een halve maatregel. De heer Barnaart betreurde het kappen van de boomen. Spr. had liever gezien. dat dc smid vlak naast zich een huis gekocht had. De voorzitter veraam gaame de meening van de raadsleden over het ontwerp voor het huis van den heer Hopman. De heer Baltus vond het niet leelijk. De heer Swaan dacht, d'at het er niet mooi zou staan. waarheid, al-les wait mevrouw Morgane er van zegt?" „Dat wil zeggen, mij schijnt het toe, dat zij wel wat srtreng is in haar oordeel en dat alle arrne mannen niet verdienen als zoodanig ver- dicnen ate zoodanig veroordeeld te worden. Vraag eens aan Charlotte, wat zij er van denkt." „Wat ik waarvan denlk?" vroeg het meisje, dat de woordan van Guy in de vlu< had opgevangen. ,.Wij zullen het je straks in het rijtuig ver tellen:. Arlette heeft je inlichitingen te vragen." 'En zonder zich te igeneeren deed Arlette haar wichfje een heele rij vragen, die het jon ge bruidje de meest geruststellend'a verklarin- gen tot antwoord- op de lippen brach-fjenAr lette hoorde haar met groote aandachf en niet miinder belangstelling aan. Hlet was haar 'blijkbaar niet onaangenaam dat het manne- lijlk geslachit niet slechte goed' 'genoeg was om algemeen geestelijlk afgeinaakt te worden. Mlevrouw Ghausey ludsterde en- anruseerde zich zeer „Arlette weet je wat je moet doen om over- tuigdl te worden, dlat Charlotte niet verwacht stellfg ongeluildkig te worden-?" „wat dan, tante?" „Je moei) haar huwelijk komen bijwonen Arlette sloeg heel verhaasde oogen op naar haar tante. ,.Het huwelijk van Chiarl'otte bijlwonen O, dat zou ik dol graag willenMaar het is niet mogelijk, want zij trouwt niet te Donverne- nez." „Neen, dat is zoo. Maar ate de berg niet naar Mahomed' toe komt, dian kan: Mahomed naar den berg gaan. Lieve. jij kumt best te Panijs komen voor het huwelijk van Charlot te." xa De heer Barnaart vond het voor de om- geving niet passend, doch wilde rekening houd*m met de financieele bezwaren van den aanvrager. Spr. op zich zelf vond het ge bouw mooi cn degelijk. De heer Hoksbergen was er tegen, dat diaar een hoog gebouw werd gezet. De heer Bogtaan zou de winkel wat lager willen zien. De voorzitter constateerde, dat (te meer- derheid voor een lager gebouw was en deed hierop mededleeling van de door ons reeds gemelde uitslag van de volkstelling. De monstemame bij de melkleveranciers had tot het resultaat geleid, dat de monsters bij de leveranciers beter waren dan bij de slitters. Na eenige bespreking werd besloten, dat de voorzitter, de secretaris en de heer Hoks- beigen voor de gemeente een vergadering te ravenhage gaan bijwonen van de vereeni- ging van Nederlandsche Gemeenten in wel ke vergadering hoofdzakelijk badplaatsen bijeen zullen komen, om een uniforme rege- ling te heffen inzake de nieuwe belasting op logeergasten. Van den Bond van Noordzee badplaatsen was het verzoek ingekomen. am de belasting op de vreemdelingen slechts aan te wenden voor uitgaven ten behoeve van het vreemde- lingenverkeer en om de bloei van de bad- plaats te bevorderen. De voorzitter veronderstelde dat de raad het met de wenschelij!dleid, daarvan wel eens was. - Bij de rondvraag herinnerde de heer Bal tus aan hetgeen „De Alkmaarsche Courant" sdireef over de slechte verlichfing van den Bcrgerweg. EXt beneht berustte op waarheid en spr. zou het nuttig en noodig vinden om daar met het oog op de bochten en het houfgewaa een paar hchtpunten aan te brengen. De heer Hoksbergen vond net ook noodza- kelijk en dacht, dat met 2 4 3 lichtpunten reeds veel bereikt zou worden. De voorzitter zegde een ooderzodk en voor- ziening toe en sloot hierop de vergadering. UIT HEILOO. In de algemeene vergadering van aandeel- houders van de vereeniging voor Volkshuis- vestiing „Heiloo" te Heiloo, werd besloten toe te treden tot de Boerenleenbank alhier, en geen aandeelm meer uit te geven. Tot veifingmeester aan de Coop, vei- lingsver. „Sf. Willibrordus" alhier is be- nu emd de heer J. Schuit Dzn., te Limmen. Tot administrateur aan de Tuinbouw- vereeniging „De Vooruitgang" is benoemd dd heer J. Nieman, alhier. UIT SCHERMERHORN. Naar wij vernemen zal de zaak van den heer De Groot, die zich thams bijna 3 maan- den in voorarrest bevindt, vermoedelijk 15 Maart a.s. in behandeling worden genomen. UIT OTERLEEK. Stem'gerechtigde leden der Ned. Herv. Ge meente alhier hebben bij stemming uitge- maakt dat het recht van beroepen eener pre- dikant ook de volgende 10 jaren zal blijven aan de leden. JHet Kerkbcstuur der Herv. Gem. alhier heeft het predikantstractement gebrachf op 2500. Men hoopt hier dat de vacature die reeds anderhalfjaar bestaat, nu in de naasto tockomst vervuld zal worden. UIT OTERLEEK. Den 25sten Februari vergaderde de Vrijz.- Democratische Kiesvereeniging alhier in het lokaal van den heer O. de Vries. Opgekomen waren elf leden. De voorzitter, de heer H. Zeeman heette de aanwezigen welkom en gal zijn tcleurstelling te kennen dat de opkomst zoo gering was. Spr achtte belangstelling alleen in aen tijd der verkiezingen niet vol- doende; ook buiten het verkiszingswerk is er voor een kiesvereeniging nog veel en nuttig werk te verrichten. Naar aanleiding van de notulen, die onver- anderd werden goedgekeurd, deelde de voor zitter o.m. mede, dat mr. Oud misschien nog dit voorjaar voor de vereeniging zal op treden. De voorzitter decide eveneens mede, dat de propagandiste, mej. Groot, zich bereid ver- klaara heeft, in een' openbare vergadering voor de Vrijz.-Dem. Kiesvereeniging te ko men spreken. De rekening van den penmngmeester, den heer J. de Wit, werd door de hoeren O. de Vries en F. Vergaai, nagezien en ter goed- keuring aangeboden met een ontvangst van 63,25 en een uitgaaf van 44^3, zoodat't „Naar Parijs gaan1OP' „Zou je het prettig vinden?" „0 ja, heerliik heerl'ijk welnu. net zou ons zoo ,JicerKi plezier doen je te ontvangen, dat wij moeten- maken je bij ons te krijgen En Arlette moet eeni van1 nrijti bru-idsmeis- veel aald van u En onstuimig gaf Arlette warme kussen als die van een gelukkig kind haar tante en1 haar ndchrfijes. „I>ue dot is afgesproken, Arlette, van avond bespreken wdj de zaak met je vader, zoodat we bij ons vertrek de befofte meenemen, dat je van den winter bij ons kennt logeeren „JaMaar mijn hemel daar dacht ik niet aanVader zal niet mee kunnen gaan En hem verlaten dat is onmogelijk.... Ik weet dat hij' heel treurig zou zijn zonder „zijn kind-- ic" zooals hij mij noemt; on ik wil niet, dat hij dOor nrij beroefd is!" „Wetau, dan ontrukken wij hem aan zijn zieken, dat is het eenige!" verklaande Guy ?rlangend de vroolijk- heid te zien wedeTkeeren op net bedroefde ge- op vrooldjken toon, veri; zichtje. Dan zal je geen enke] voorwendsd hebben) om ons je bezoek te weigereo1 „Geloof u heuschi, dat vader het 'goed zal vimdfen zijn ziekteo van zelf te laten genezem?" vroeg zij vol vuur. ,yZekerHijhij zaf zich laten vervan- geni door een vrienderijkeni collega.. En' alles zal best terechit komen. Zij klapte als een kind in de handen <lat zal heerlijflc ziin'! Wat zullen wij het prettig hebben. hij en ik alleen samen met u, zonder te hoeven vreezen, door mevrouw Morgane beknord te worden (WhrOi vwvolgd)

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 5