Men spelt de advertentlfin in de volgende dagbladen BESS®HWl!Ms)te(s)Wl£W!iWliJliJ[sW! Ueinengd Nieuns. Ingezonden stukken. Middelborgsohe Conr&nt - Dagblad van Gonda - Provlnolale OverUss. en Zwolsohe Coorant Opreobte Haarlemsobe Courant Leenwarder Coorant Prov. Geldersohe en NUmeegscbe Coorant Arnbemsobe Coorant Provlnolale Drentsohe en Asaer Coorant Zntpbonsolie Courant Pro vino, Hoordbr. en's Hertogenb. Coorant Alkmaarscbe Courant Provlnolale Gronlnger Coorant Scbledamsobe Coorant Dordreohtsobe Coorant Leldsoh Dagblad - Delflscbe Coorant - ktwahio 19.02 bcftresgt. Aan de orde wu de bestuunwerkiezinfl. De heer H Zeeman decide mede, dat bij besloten had geen herbenoeming alt be- stuurslid te zulien aannemen, omaat hij door drukke werkzaamheden in velerlei corpora- ties verhinderd is de belangen der Kiesveree niging naar behooren te behartigcn en die belangen mogen met verwaarloosd worden, waarom hij het beter achtte die in handen van een ander te zicn, die meer den tijd daar- voor heeft. De heeren P. Bon tea, K. Zwiep, J. de Wit en P Slot werden bij eerste stemming herko- zen. Er volgde herstemming tusschen de heeren J. van Albada en A. Hoogland, waarvan de eerste al verklaard had niet in aanmerking te willen komen. De heer A. Hoogland ver- kreeg nu 6 stemmen en nam de benoeming aan. Zeer belangrijke zaken werden au beapro- ken en besluiten gen omen. Na eenige medetieelmgen van den voorzit- ter, die als bestuurslid in de Federatie be- dankte, en eenige feiten mededeelde uit de laatste geschiedcnis der Federatie, werd op voorstel van den penningmeester algemeen besloten zich van die Federatie geheel los te tnaken, ook om de financieele opofferingen. Bij de roadvraag kwam het roodzenden van een afschrift van het kohier van den H. O. ten vorigen jare ter sprake en wcrd op voor stel van den heer J. van Albada besloten, dat, dadeliik na het terugkomen van Ged Staten, een afschrift van dat kohier zal worden ge- uomen en in een ledenvergadering der Vrijz.- Dem. Kiesvereeniging ter tafel gebracht, waar gelegenheid voor de leden zail zijn om inza, tc nemen. Zij, die bezwaren mecnen te hi ben tcgen hun aanslag, kunnen dan inlichtin- gen ontvangen, hoe te reelameeren bij die commissie van aanslag. Hierop sloot de heer Zeeman voor't laatst de vergadering, betuigdle zijn leedwezen over hc-t besluit van heengaan, maar 't lean niet andcrs. Spr. beloofae nogmaals de belangen der vereeniging ernstig te willen bevordercn en wenschte haar alles goeds toe. UIT OUDE NIEDORP. Tot slot van den danscursus van dezen winter werd Zaterdagavond in het lokaal van den heer T. de Jong, onder leiding van den dansmeester, den heer van Thijnt, van Alkmaar, een feestavond gehouden. Verschillende moderne dansen werden heel aardig uitgevoerd, verder werden door en- kele personen voordrachten ten beste ven, zoodat het werkelijk een aardig avondje was. UIT AKERSLOOT. Donderdagavond werd door den Bond van Staatspensionneering aid. Akersloot hare jaarlijksche propaganda-avond gehou den in cafe de WaarcL De opkomst was bevredigend te noemen. Met een toepasselijk woord werd de bij- eenkcxmst door den voorzittcr, den heer v d. Schaaf, geopend. Daarna volgde een verlo- ting van taarten, tulband en krentebrood De prijzen werden gewonnen door de heeren Jb. Blokker Pz., Jn. Blokker Jnz. Jr., Jn. Ven- nik, mej. M. v. d. Berg-Kooijman en den heer M. Kerssens. Alsnu wcrd opgevoerd het toooeelstuk „Waarheen", hctweik een duidelijk beeld gaf van de leemte in de wet op de ouderdotns- en invaliditeitswet voor degenen die zich te laat of in het geheel niet laten verzekeren. De uitvoering, onder leiding van Ds. Bakker, lean in alle opzichten als geslaagd worden beschouwd Want om niet in details te tre- den, en dit zou ook moeilijk gaan, kan wor den vermcld, dat er subliem spel is geleverd, heigeen ook wel getuigde de stilte die er heerschte en het applaus dat na ieder bedrijf vo' Igde. Mod ochten wij met een vorige uitvoering der tooneelverecniging vragen: wic neemt de lei ding van deze op zich, wij kunnen nu ge- rust vermelden dat de leiding thans in goedc handen is en stemmen volgaamc in met de woorden van den heer de Boer, die na af- loop zeide, dat er een magnetische kracht van de leiding was uitgegaan, en dat het wel leek of er met de uitvoering van dit stuk een wed- strijd plaats had tusschen ouderen cn jonge- ren, want icder had ten zeerstc voldaan Door den heer de Bruin van Alkmaar werd nog een toclichting gegeven op het pe- titionnement, waarbij hij ieder aanraadde zich vrijwillig te verzekeren. Zij die dit bexwaar- lij'k kunnen bckoatigen, met behulp van an- deren, kerk of andere besturcn. Door ds. Bakker werd na beantwoording van den vorigen spreker en waarbij hij een ieder in overweging gaf zich aan te sluitcn bij den Bond., de vergadering gcsloten, terwijl een geanimeerd bal het slot was van dezen gezefligen avond. UIT HARENKARSPEL. Aan den dienstplichtige W. Wester uil deze gemeente is het bewijs van ontslag uit den dienst uitgereikt. UIT LIMMEN. Zaterdagavond had in het cate van de wed Visser de afd. der S. D A. P. een openbare vergadering belegd, waar als spreker optrad de heer H. Schipper van Castricum, met het onderwerp: „Geloof en Socialisme". Een tal- rijk publiek was aanwezig. Na een inleidend woord van den heer Mooij gaf deze't woord aan de spreker. De heer Schipper begon met te zeggen, dat socialisme en geloof elkaar niet deldcen, wat wel zoo zijn moest. Spreker toonde dit aan met bijbelspreuken en spreuken uit de Berg- rede. Tegenwoordig staan godsdienst en so cialisme vijandig tegenover elkaar. De kerk kiest de zijde der machthebbenden en ver- loochent daardoor zichzelf en haar christelij- ke arbeiders, die wel anders willen, maar niet mogen. Spreker verwees naar een artikel in het katholieke blad „Het Huisgezin" en naar een vergadering van katholieke arbeiders in het Zuiden, waar de geestelijke adviseur zei de: „dat zij, die hun kinderen niet meer ter catechisatie sturen, zelfs niet meer laten doo- pen, hun schapenvadut moesten afwerpen, uit R. K. vereenigingen moesten treden en lie- ver een roode op rich ten". De statistiek heeft bewezen, dat moord en doodslag enz het meest voorkomen onder de geloovigen en spr noemde in ons land als voorbeeld Brabant en Lintburg. De meeste katholieken wonen in Brabant en Limburg op een mageren bodem, waar dikwijls de groof- ste armoede en de grootste kinderverwaarloo- zing is. Met cijfere wees spreker dit uitvoerig aan Ook in Roterdam is bewezen, dat dc meeste p-ublieke vrouwen katholiek zijn. Ver der zeide spreker, dat de kerk zich onvol- doende met de arbeiders bemoeit. De heer Schipper besprak daarna de ver- waarloozing door het kapitalame. Nadat hi) het militairisme nog had bespro- ken, zeide spreker, dat men komen moest tot de socialiatische samenleving en deed een be- roep op de vergadering om niet te talmen, maar zich te scharen in de rijen der sociaal- democraten. (Applaus). De voorzitter bracht een woord van dank aan den spreker voor diens mooie rede en sloot met een woord van d?nk aan ieder voor de opkomst de vergadering. DE MELKVOORZIENING. Door de commissie uit den Melkhandel te Amsterdam is een adrcs tot den minister van landbouw gericht, waarin zij verwijst naar de ministeriecte missieve van 6 December 1920, waarbij de minister de verzekering gaf, dai cveutueele besluiten, door de comimssie ge- nomen, steeds door den minister nauwgezet zouden worden overwogen. De commissie komt ten slotte tot de vol- gende conclusies: le. De huidige melkproductie, verwerking en aflevering in het gebied der groote ste- den hebben vcrgelcken bij den toestand van voor den oorlog, een zoodanige verandering ondergaan, dat dit jaar terugkeer tot den toestand, welke toen als nonnaal werd aan- gemerkt, niet te verwachten is; 2e Ten gevolge van deze verandering, en overtuigd, dat een zekere prijsbegrenzing voor consumptiemelk uoodig zal blijicen, acht de commissie het oogenblik nog niet geko- men, dat de melkhandel, voor den inkoop van een voldoende boeveehleid consumptiemelk nop eigen beeen kan staan; 3e Als overgang naar cen toekomstigen toestand, welke t z. t. als nonnaal be schouwd kan worden, acht men steun van overheidswege voor ac komende melkperiode coodzakelijk, welke steun gccentraliseerd dient te geschiedcn, dus van wegc de Regee- ring of door een aan haar onderhoorig Iosti- tuut; 4e De vorm van dezen steun zoekt de com missie in bijlevering der tekorten aan con sumptiemelk, door de indusrtrie, tegen een vooraf voor een kortere of langere periodc, door de Regeering vast te stellcn prijs. TEGEN DEN ZOMERTIJD. Het hoofdbestuur van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw heeft aan den Minister van Landbouw verzocht te willen bewerken, dat nog dit jaar de oude tijdrelce- ning herstcld worde. Naar het „Huisg." veraemt, wordt de zo- mertijd op 4 April ingevoerd. ONTTSPOORD. Mta meldit uit Grooinigen De personentrein uit NSeuweachans, die hier te 2.36 rnoet aankomen, is Vrijkiagmid- dag op tot nog toe met opgeheldcrde wijze vl-ak bij het etiatioin ontspoord Hlet sein stondi op veilig en de wiasel tag good. Op het wis- sclpumt is de trein, die op het eerste spoor moest aankomen, naar links uit de rails geloo pen. De locomotief en de tender groeven zich een eindie in het zand en werden al wat ge- havend. De daaropvolgende bagagewagen, die ook uit de rails liep, wend! met erg bescha- digdl en de daaropvolgende personenwagen bleef met de achterete wielen nog in de rails. Een seinpaat werd omvergereden, het voorste deel van: de eerste loopbrug vernieldl. De trein had, toen1 hij ontspoorde, geen groote snelheid meer. Todi is tot in de laatste wagons de schok door de passagiers gevoeld. Er hebben geen persoonlijke omgelulcken plaais gehad en dc maiterieele schade is niet zeer groot. DE HUUROOMMISSIE GRIJPT IN. De bemoeifng van de Huurcommissie te Amsterdam met den onderhuur zal op I Maart a s. in een nieuw stadium treden. Op dien datum zulien twee nieuwe Hiuurcommis- sies hun werkzaamheden aanvangm, welke commissies zich nagenoeg uitsluitend met de bestriiding van den onderhuurwoekcr zulien bezighouaen. Het ingeslopa kwaad al thans op de allerloachtigate wijze worden be st red en. De gewijzigde HuurcommissieweL welke ongeveer gelijitijdig in werking treedt, maakt govendien deze bestrijding in dubbelen zin gemakkelijker: le. zal overtreding van de wet niet meer, als tot nu toe, verjaren en 2e. zal overtreding in den vervolge niet alleen kun nen worden gestraft met een geldboete van 1000, maar ook nut aan hsentenis van zm wefcen A lie omleiveihumOgiB w Amster dam zulien nog eenmaal in de gelegenheid worden gesteld hun verzuim goed te mtken. Blijven zij echter nalatig, dan zal hum geval ter kennis van het openbaar ministerie wor den gebracht en zal veroordecling hen wach ien. DIEFSTALLEN. In Valtha (gem. Odoorn- hebben de afge- loopen week niet minder dan 5 nachten ach- tereen diefstallen plaats gehad. Ontvreemd werden tal van kippen, timmergereedscbap- pen en waschgoed. DE AJtRBSTATIE YANi DEN1 DADEK. In verband met de ops poring van. den auto- dief en de gestolen, Renault, wordt gemeld VERVDER VAN GOEDEREN. Op vragen van den heer Zijlstra betreffen- de de leveringstijden voor vervoer van goede- ren per tpoorweg en betreffende vrijstelling van de heffing van staangeld voor goederen, die op Zaterdammiddag niet worden gelost, luidt het antwoord van dm minister van waterstaat: Met rngang van 1 Maart a s. zulien de leveringstijden voor vervoer van goederen per oorweg in binnenlandsch verkeer tot die van v66r 16 September 1914 worden terug- gebracht. Het komt noodig voor, dat gelegenheid blijft bestaan het laden en lossen van »poor- wagens, voor zoo ver dat vanwege afzenders of geadressccrden moet plaats hebben, ook op Zaterdagmiddag te doen geschieden ter voorkoming van gebrek aan wagens voor enz. en ook met alien. Ten zij afs voorbeeld ge- noemd het lessen van vee, dat, op Zatierdag- morgm wordt aangebracht, in de wagens zou moeten blijven. Het nut van dim maat- regel, waartoe de arbeidsinspectie zoo noo dig medewerking pleegt te verleenen, zou te-niet-gedaan worden, indim voor den Za terdagmiddag vrijstelling van de heffing van staangeld werd verlemd. BEREIDINO VAN KAAS. Met 6 Maart is ingetrokken de ministeriee- le beschikking betreflmde het verbod tot bereiding van kaas. In een.tot dm burgemeester gerichte circu- laire deelt de minister van landbouw mede, dat tot dezen maatregel kon worden' overge- gaan, doordat de mdkproductie reeds thins z<56 toeneemt, dat de noodzakelijklheid om zooved mogelijk alle geproduceerde melk voor de consumptie beschikbaar te houden, geacht kan worden na het hier genoemde tijd^ stip te zijn vervallm. („St.-Crt. OOK OEMOEDELIJK. De burgemeester van Pernis liet bif mon- de van den gemeentebode aan raaoslecien vragen, of zij de gemeentelijke inkomstenbe- lasting al dan niet door het rijk wilden la ten innra. De raadsleden vonden, dat daarover in em raadsvergadering diende te worden beslist EEN SPORTTERREIN TE PURMEREND. De gemeenteraad van Purmerend heeft in zijn Donderdagavond gehouden vergadering in beginsel besloten tot oprichting van em sportterrein met medewerking van de Pur- hsadriwMsrijiwemtgipg m door nkMM vn en op ft iMitwn ttwuni Vtem. „Sportpark Puraierendf''. De bedoeling is het terrrin voor onder- scheidene takken van sport te benuttm; ook voor cursussen in lichaamsoefeningen. licha- oielijke oefening bij. het onderwijs en de even- tueele lichamelijke oefening van de mannelij- ke rijpere jeugd DE UITGETROKKEN SIGAREN- MAKERS. Een onzer Rotterdamsche medewerkeis mcldt: De nieuwe steunregeling voor de uitge- trokken sigareninakm gaat reeds vaindaag in. Van 1 Jan. tot nu toe had' deze steun een voor het geheele land geldende getroffen, waarbij het land in 5 wordt verdeeld. Voor Rotterdam geldt als grondslag der uitkeeringen een bed rag van f 16.50 voor gehuwden, vermeerderd met 1.50 per kind tot een maximum van 10 kinderen De gczinsifnkomsten zulien voor 2/3 worden afgetrokkm. Volgens de oude re- geling warm de uitkeeringen 15 met em tocslag van, 1 per land, terwijl de gezsns- mkotnsten voor 2/3 werden afgeerokkm. KDRTTE BERJOHTBNl In Den Haag is opgeridvt em federatie van Hlaagsche Bouwvereenigingen. Het 4de R. K. Miiddenst andscongres zal te Roermoiud gehouden worden in September. De Vereeniging van' Nederl anosche ac countants, gevcsiiigd te Roterdam, heeft Za- terdagmididag in Furatenburg hier ter stede haar jaarlijksche algemeene vergadering ge houden. Te Dinxperlo heeft de miMtaiire polife Vrijdagmorgen drie verdachte personen uit de buurt van Essen gearresteerd, die zander pas over de grena kwaiocs m tati dsKm blskao zijn gewapend. Buiten vtrani worrdelijkheid ran dt Redi tu. Dt opname in dete rnbriek htvrijtt gunt- zint; dat de Redactu er nude instemt). Mijnheer de Redacteur! Plaatsing verzoek ik voor onderstaand stukje. Ik meen in het algemeen beiang het volgende onder de aandacht te moeten vesti- gcn. Eenige leden van den raad achtten em verkeereweg Langestraat— Nieuwesloot door verbreeding van de Krebbestceg noodzakeliik. B. en W. dee1 en deze meening niet en acnt- ten een doortrekking van die Koorstraat meer in het beiang der stad. Nu verachil ik in deze van mr*rm\g met B. en W. Er zal hoogstwaarachijnlijk een goede verlceersweg komen van Spoorstraat over het terrein Oude gasfabriek naar het Groote Kerkpiein direri: bij de Koorstraat langs Dubbelebuurt (veriengda van de Nieuvve- sloot). Is het gedeelte bij het ziekenhuis te smaL dan meen ik dat met een eventueele verbouw of nieuwbouw van het ziekenhuis de straat voldoende verbreed kan worden. Nu zou daar vlak naast ten koste van een zoer kostbaar perceel en nog te koopen of te onteigmen pcrceelen een tweede verkeersweg komen geheel aan het einde der Nieuwesloot vlak naast em anderen verkeersweg naar het Station. Gevolg van dezen nieuwen verkeersweg zou zijn dat de grootste drukte langs de acholen op de Nieuwesloot en de Handels- school hoek Doelenstraat komt. Wetm nu B. en W. wel dat door het ma- ken van den verkeersweg Langestrsat-Nieu- wesloot een tweeledig doel bereikt wordt; lste. Het verkeer door de Hoogstraat zal outlast worden. Men is dan in de gelegen heid met rijtuijgen de erne straat in en de andere uit te rijden. Thans is de Hoogstraat van twee kanten te berijden, omdat er geen andere weg is waardoor in dm laatsten tijd bij em winkelier in de Hoogstraat 2 spiegel- ruiten zijn gebrokea m 3 personen zijn bin- nengebracht, die door overgroote drukte in den Icnel waren gekomen. Het tweede doel dat mm zou bereiken bij een verkeersweg Langestraat-Nieuwesloot is een betere toegangsweg tot onze Sdhouw- burg. Nu moeten B. m W. niet zeggen, maar zulien in de loop der jaren een nieuwe ouwburg zotten, waarvoor wij thans reeds gelden voor papierm plannm vragm, want ook al bouwen B. en W. een schouwburg, wii sch waar oeti, Id ds Marmonle zulteu even goed de a vonden bezet worden en dan blijft er evmgoed de eisch bestaan van een goeden toegangsweg. Ten slotte dit: Ik mem het moet uit zijn, dat in't hart der stad en nogwel daar woor de gemeente door't in eigenaom hebben van het grootste deel der perceden in de gelegen heid is verbetering aan te brengm, een toe stand bestendigd wordt die in een plaats als de onze niet mag blijven bestaan. We heb ben thans midden in de stad een steegje dat ^ebruikt wordt als openbare urinoir en waar 's avonds \Touwm en meisjes niet ongelhin- derd door kunnen loopen. De kosten van afbraak kuimen geen be- zwaar opleveren. De huurprijzm dekken nauwelijiKs dc rente en de kosten Met dank voor de plaatsing, EEN ABONNA AFLOOP VAN VERBOOPINGEN. LJ CJ t) U D'L. U L, 1 jn - U L: U U L UiL U I Jl.'i - l HBEEIHIUGOIWAAKD (Januari.) Qeboren Petrus, z. van Martin/us Veldman en Lobina Maria Hendriks. Dirk z. van Cornelia Pijper en Elisabeth Geertrui- da Dekker. Arien, z. van Pieter Kwantes en Janaje de Bruin. Johanna Oatharina, d. van Gerrit van Langen en Jansje Oudihuia. Geertruida Agatha, d. van Simon Tesee- laar en Maria Groot. Petrua Josef, z. van Jan Gildemeijer en Oatharina Roskam. Oomelie Jacob, z. van Jacob Barsingerhorn en Maartge Leegwater. Johanma, d. van Christiaan Swinkela en Trijntje Komen. Engelbertus, z. van Simon Groot en Maartje Zonneveld. Aldert, z. van Aldert de Wit en Johanna Schrijver. Alida, d. van Nico- laaa Doodeman en Oatharina Groen. Pie ter, z. van Johannes Knip en Grietge Krap. Johannes, z. van Cornelia van der Hurt en Cornelia van den Berg, Ondertrouwd en getrouwd Herman Strankinga en Marijtje Geuaenbroek Overleden Arie Schouten, 1 maan- den, z. van Cornelia Schouten en Guurttfe Beers. Guurtjje Stoop, 49 jaar, echtgenoob van Jan Does. Jan Renses, TI jaar, weduw naar van Grietge Schoen. Anna Marii Berkhout, SI jaar, echtgenoote van Cornell Blank. Dirk Ontus, 80 jaar, echtgenoo l van Neelijje Kriek. Johannes de Graaf, maanden, z. van Johannes de Gfaaf en Geer- tjje Bakker. Agnes Seearda van Ckrieksn. 29 }s«r, eehtyeawte vtro ICaas Siwt Theodorus Petrua Bijvoet, 10 maanden, z. van Johannes Bijvoet en Gijsberta Ligthart. Jan Uraem, 60 jaar, echtgenoot van Jantje Jongkind. Nadat men uit Doiisburg onverrichter zake was teruggekeerd, gelukte het een vriend van den heer H. N. de K., den directeur der ga rage, die op eigen gelegenheid het onderzoek leidde den volgenden dag den auto, die toen reeds aan een ander verkocht was, op te spo- ren. Woensdagmiddag ontving de garage dan ook het telegram: „Wagen 3300 in Miihlheim in heslag genomen, naar Dusseldorp gebracht, dader in Duisburg gear res teerd. Breng over- vallen chauffeur mede." Onmiddellijk ver- trokken de heer de K-, de chauffeur en een inepecteuT van politie naar Duieburg. Van H. ontkende pertinent, verldaarde den gen te hebben gekocht van den grooten „on- bekende" te Woringen, en daar even besturen te hebben geleerd. VervOlgens wae hij naar Crefeld gereden. De chauffeur St. herkende den man echter onmiddellijk en stormde woedend op hem toe, zoodat men hem moest kalmeeren. Toen was ontkennen niet meer mogelijk en van H. bekende alles tot in de kleinate bijzondar- heden. Hij stalde de Renault bij een kennis, die daar blijkbaar de elite op het gebied van roof en diefstal om zich heeft vereenigd. Den vol genden dag althans werd de auto met 1300 M. electrische kabel en 'n electrometer, die even- eens van diefstal afkometig echenen, al ver kocht voor 10.000 Mark aan zekeren Thomas. De Dusseldorpsche vriend van den heer de K. meldde zich met drie beam'bten der Kriminal- polizei als kooper bij dezen Thomas. Door hun tact vol optreden wisten zij den wagen mee te krijgen, waarna hij werd in beslag genomen. Met de Renault reed' men bij van H. voor, die denkende, dat zijn vriend Thomas hem kwam afhalen voor een toertje, kalmpjes beneden kwam, waarop men hem arresteerde. Van H. wordt verdacht, nog meerdere suto- diefstallen in Duitachland gepleegd te hebben. Onlangs toch is nabij Dusseldorf een chauf feur van een Opel-wagen overvallen en ge- kneveld. De auto was spoorloos verdwenen en kort geleden eveneens door H. te koop ge- boden. HET DRAMA INI DC BADKAMCR. Met betrektoing dot het overlijden van twee vrouwen in een batik amer iir een waning aan de Wagenstraat in- den Haag, vemeemt de N. R. ct. dat bij het onderzoek van de Hiken in het ziekenhrais is gebleken, dat in het bleed van: beirite personen loootlmonoxyde aanwezig was, een vergiftig gas, waarsdisjmdijk afkom- s:iig uit het gas in de badkaimer en ontstaan ter^pevolge van een gebrck aan den geyyser, waardoor er geen vokioenide toestroosmng van lucht was. OONSULAfIRE DIENBT. De heer H. M. J. Fein, aspirant-vice-con sul der Nederlanden in algemieenen dienst, laatstelijk werkzaam geweest aan het consu- laat-generaa/1 .te Londen, zal werkzaam sleildi worden' aan het consuilaat^gencraal Nlederlandten te Pretoria, welke bestemming hij begin volgendc maand zal vertreldcen. Uitslag verkooping, gehouden door Johann W. O. Kroon, notaris te Zuidscharwoude, Woensdag 20 Febr. 1921, dea namiddaga fi uur, in de herberg JEIet Huia te Brederode" te Oludkarapel, krachtena art. 1233 B. W. 1. Een akker bouwland en water, bij het Bardewiel te Oudkarapel, aectie C., noa. 1238 en 1239, groot 40 a. 30 c-a. Eigendom van den hear D. Blot Pr. Koopera van 3)4 an. L. de Wit voor 96 per an.6% an. Jn. Kalvardajk voor 84 per snees. 2. Een huia en erf, aan de ooeftsijde van de atraat te Oudkarspel, aectie D, noa. 800 en 801, groot 1 a. 40 c.a. Eiigendom van den hee. J. Raven. Kooper C. Smit voor 1010. Uitslag verkooping gehouden door Johann W. C. Kroon, notaria te Zuidecharwoude, op Dinadag 22 Febr. 1931, in het Huia te Brede rode ta Oudkarapel, van: 1. Een huia, achuur en erf aan de ooatcijde van de straat. Eigendom van den heer W. Bakker Wi. Jr. Oipgehoudan op 8300. Onder Oudkarspel: 8. Een akker bouwland en water nabij da Barnewialaloot, groot 68 a. 70 a. (26 »n.) Eigandom van dan heer O. Volkera Jr. Opga- houden op 80 per aneea. 8. Zes akkers bouwland: in de Kerkmeer bij de Machine, groot 1.68.60 H.A (flSVa snees) Eigendom van den heer C. Becen Az. Kooper C. de Geus P3. te Broek op Langendijk voor 90.80 per sn. Uitslag verkooping gehouden door Johann W. C. Kr. on, notaria te Zuidscharwoude en J. W. Schippera, notaris te Hieerenveen, op Vrjjdag 26 Febr. 1921, in de herbeng „de Kof- fiemolen" te Heer-Hugowaard van: Een huis, erf en tuintje aan den Middelweg te Heer-Hugowaard, groot 4 a. 10 c. Eigendom van wijlen mejuffrouw A M Kraijenhagen. Kooper J. Louwe voor 2830. Uitslag veiling gehouden bij opbod op Don- derdag 24 Februari 1921, ten overetaan van den notaria C. Nolet te de Rijp, van de navol- gende perceelen Onder Alkmaar: 1. Huis en erf aan' het Zeglie No. 82 1810. 2. Huia en erf aan het Zeglia No. S3 1910. 3. Huia en erf aan het Zeglie No. 84 2040. 4. Huia en erf aan het Zeglia No. 86 2040. 6. Huia en at aan het Zeglia No. 60 2160. 6. Winkel- en woonhuis met erf aan de BDe- kelstraat No. 11 6020. 7. Pakhuis aan de St. Jacobstraat No. C 12 1000. 8. Huis en erf met steeg aan het Luttik- Oudorp No. 33 10.000. 9. Hiiis an erf aan de Forestusatraat No. 33 3000. Onder Heiloo: 10. Bouwterrein aan het Heilooerdijkje 1000. Te Efimen 30680. De afslag en combination blijven bepaald op Donderdag 3 Maart 1921, des avonds om 0 uur in het cafe ,/de Kroon" aan het Waag- plein te Alkmaar. Uitslag veiling gehouden bij opbod op Don derdag 24 Februari 1921, te Schagen ten over- •taan van den notaris 0. Nolet te de Rijp, van de navolgende perceelen te Haringhuizen gemeente Baraingerhorn: 1. Huia en erf 1810, 2. Een erf J 340. 8. Bouwland 848.70. 4. Bouwland 991.00. 6. Weiland 8146.90. 0. Weiland 7300. Te samen 19443.60. De afslag en combination blijven bepaald op Donderdag 8 Maart 1921, dea middaga om 19 uur preciet, in het ctf6 „de Roode Leeuw" van mej. de wed. Huiberta te Schagen.

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 6