m DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 50 HondOFd drte on fft© jurgsng Ibonnomentsprijs bij voornitbctnling per 3 ma an den f 2.fr. per post f 2.50, Bowijsn. 5 ct. Advortentiepr. 25 ct. p. rogol, grootore letters naar plaatsrnimte. Brieven franco N.V. Book- en Bandelsdr. v.h. norms. Coster Zoon, Voordam C9, Tel. Administr. No. 3. Redaetie No. 33. DINSDAG Directeur: G. II. KRAIL. OoofdredacteurTj. N. ADEMA. M ART Buitenlandsch Overzicht. Terwijl Zaterdag de Londensche conferen- tie beraadslaagde over Armeaie en Koerdis- tan, welke kwestie aan den Oppersten Raad ter beslissing werd overgelaten, waren Lloyd George en Briand met Berthelot en de gene- raals Foch en Wilson bijeen op het buiten- verblijf „Cbequers" van den Britschen pre mier, waar zij de sancties tegenover Duitsch land bespraken. De generaals zullen wel een heelen boom hebben opgezet over hetgeen ge- beuren moet als Duitschland weigert te vol- doen en Foch zou zeker maar liefst direct op- marcheeren naar het Rijnland. Lloyd George heeft echter al te overijld optreden weten te bezweren. Besloten is 11.I. de kwestie der dwangmaatregelen naar een afzonderlijke commissie te verwijzen, zoodat eventueele ■tappen tegenover een nalatig Duitschland niet alleen door Frankrijk zullen worden be paaldi Men meent reeds te weten, dat niet zal worden overgegaan tot militair optreden, maar dat de ministers meer voelen voor het nemen van economische maatregelen. Intusschen zijn de Duitsche gedelegeerden gisteren te Londen aangekomen met hunne tegenvoorstellen, waaraan zij in den trein nog gewerkt hadden, omdat Zaterdagmiddag nog wijzigingen waren aangebracht. Deze voorstellen zouden hedenochtend half 12 wor den ingedieud. De geallieerde vertegenwoor- digers zullen vanmiddag bijeenikomen am ze te bespreken. Lloyd George zal morgen een verklaring afleggen, waarbij hij vergezeld zal zijn door Curzon en Chamberlain. Een Londensch blad, de „Evening Stand heeft vernomen, dat Duitschland zal aanbie- den 7% milliard pond sterling te betalen in 30 jaar in plaats van 11Y milliard in 42 jaar, zooals de geallieerden te Parijs heb- oen geeischt Naar verluidt zal het Duitsche tegenvoorstel, indien het binnen redelijke grenzen blijft (en dit is waarschijnlijik, want het moet zelfs verder gaan dan de deskundi- gen wenschelijk hebben geacht) aan een com missie van deskundigen ten onderzoek wor den aangeboden. Komt het tot een bepaalden eisch der geallieerden, dan zal minister von Simons daarover niet alleen beslissen; hij wil, zooals wij gisteren reeds mededeelden, de beslissing aan fadt heele rijkskabinet te Berlijn laten. in de Turksche kwestie is een beslissing ge- vallen, die de geallieerden zeker niet ver- wacht hadden, al het gesprokene weer op los- se schroeven zet en nieuwe onderhandelin- gen noodiig maakt. De Grieksche delegatie ter conferentie heeft n.L van hare regeering te Athene bericht ontvangen, dat over de kwestie van het aanvaarden van het verdrag van Sevres beslist moest worden door de Na tional Vergadering, die heden Dinsdag biji- eenkomt. Een ander bericht meldt reeds een afwijzende beschikking van Griekenland. Dit bericht voegt er bij, dat het besluit der con ference om een intergeallieerde commissie naar Smyrna en Thracie te zenden, verbazing gewekt en een allerpijnlijksten indruk ge- maakt heeft te Athene, waar de openbare meening en de geheele pens zich verzetten te- gen 't opnieuw beginnen van besprekingen over de kwestie, die reeds als afgehandeld be- schouwd werd. Verscheidene politieke veree- nigingen te Athene hebben aan Kalogeropoe- los geseind om voor geen opofferingen en bloeavergieten af te schrikken voor het hand- haven der Grieksche rechten. De Grieken hebben zeker niet veel vertrou- wen, dat de uitslag der voorgenomen enquete hun in het gelijk zal stellen en stellen zij zich daarom op het standpunt dat de zaak reeds eerder beslist is, aan welke beslissing de hand moet worden gehouden. Dat de ge allieerden er nu ook zoo over zullen gaan denken, is niet waarschijnlijk. Buitenland De Parijsche bladen publiceeren berichten uit Reval, volgens welke de toestand te Pe- irograd «a KroanBtad1 rear ernatig is. Ovaral natait de agitatia in amvang tee. Qe arbei- dartklaaee audit da ophaffing der Sevjat- dictatuur, militaire en burgerlijfce demobili- satie en hervatting van normale betrekkin- gen met de WestersChe landen. Te Petrograd, Tsjaiks en in het mijngebied van de Donetz hebben nieuwe arbeidersraden de plaatselijke sovjets vervangen, hetgeen met bloeddge gevechten gepaard ging. Te Kroonstad weigerden de zeelieden in onderhandelingen te treden met de vertegen- woordigeris van Moskou. Zij houden de roode legera, die gesituurd zijn om hen tot de orde te brengen, door him batterijen en oorlogs- schepen op een afstand. Uit Moskou wordt gemeldt, dat een anti- bolsjcwistische beweging is ontstaan onder de boerenbevolking in de Wolga-gebieden, welke zich uitbrcidt en een dreigend karakter aanneemt. De opsiandelingen hebben het be- langrijke spoorwegknooppunt Alkarak geno- men. De sovjetautoriteiten hebben onmiddel- lijk Sterke roode afdeelingen, onder bevel van den beruchten volkscommissaris Pod- wiesjkop naar de bedreigdc plaatsen gezon- den. Volgens een telegram uit Riga zijn daar berichten ontvangen uit Moskou, dat in de Oekraine <te boeren onder Machno in op- stand zijn gekomen. Ook brak een oproer uit in de gdbieden Tarn bow en Orenburg alsme- de in Tjoemen in Siberte. Om de opgewon- den bevolking te kalmeeren gaf de sovjet-re- geering bevel om grootere broodrantsoenen onder de bevolking te verdeelen, hetgeen verleden Maandag is begonnen. TIROL EN DUITSGHLAND. Het voors^el der partijrleiders uit den Ti- roolschen Landdag om de volksstemminig over de aansluiting aan Duatsohland1 op 24 April a.s. te doen plaats hebben, is door den Ti- roolsChen Landdag aangenomen. De eenige vraag, welke bij de stemming beantwoord moet worden isWordt de aan sluiting aan het Duitsche rijk verlangd?" DIE BUROEROORLOG IN IERLAND. iNiaar Reuter aan sommige bladen meldt, hebben gewapende marmen den posttrein tus- schen Mallow eni Fermby aamgehoudien, en een1 gedeelte van de post buitgemaakt. Zes Sinn Feiners, die de knijgsraadl had veroondeeld, zijn 'Miaandlagmiargen1 am 5 uur te Cork tereclhiigesteld De politie heeft een aantal 'Sinn- Feiners verrast, toen' zij aan het exerceeren waren. De Sinn- Feiners openden het vuur op de po litie. De poldibie beantwoordde het vuur en joeg de relbellen op die vluoht. Een iSiinn Feiner werdl gerioodi en' verscheidene anderen ge- wond!. Dertig leden van het politieoorps im vracht- wagens zijto hod en morgen bij Kilbeggan over- vallen door zestig gewapende mannen, ter wijl zij op weg waren naar Miullingar. De po litie zochf.dekking achter schuittingen langs den weg, beamtiwoardde bet vuur en leed geen verldezen. Twee dter aanvalLera worden ge- womd. De terechtstelliiig dler zes Sinn Feiners heeft sensatie in Dublin gewekt, waar een groote nrilitaire bedrijvigheidi heerscht. 'De uiniivensifeit werd door troepen bezet, die de studonten fiouillcerden en oak vele zakenbuur- ten doorzoohten. DE ONOEREOELDHEDEN IN ITALIe. De „Corriere d'ltal'ia" meldt uit Bari, dat de toestand! aldaar zeer ermstig is. De bran- den duren voort. Tot diisver hebben' dertien menschon het leven verloren. Te Torre Annun- ziata is in verband mot de wrijving itusschen nationalisten en socialisten een algemeene stalking Hitgebrolken. Verscheid'ene personen worden gewondi en1 een gedood. FRANKRIJK EN POLEN. U'it Parijs wordt gemeld, diat bij het af- scheidtediner, aldaar door den Poolschen mi nister van. Oorlog aangeboden, maarschalk Foch' een rede heeft geliouden, waarin hij o.a. zcide: Gij kunri! aan1 Polen zeggen, diat het, in dien! het bedreigdi wordt, het Fransche leger aan dte zijlde van zijn eigen leger zal vinden, al staat het ook op een verren afstand daar- van. iDeze eamenweflkiog van onze beide le- gers in twee van dkaar verwiiderde gedeelu ten van Europa zal de meest zekere waarborg voor het behoud van den vrede In Europa zijn. iKDRTEN BERICHTTEN. De soc. federatie van de Borinage heeft, te Home vergaderd met algemeene stem- men een' nuotie aangenomen, waarin arbeiders- conirole over en nationalisatie van' de mijeen en lindustrieen wordt verfaqgd. De typografen dter bladen in' Boed'apest staafcten, omdat hun. eisch om lOonsverhoo- ging werd afgewezen. Gisteren verscheen geen enkel blad. De processen' tegen de „oorlogsmisdadi- gera" te Leipzig zullen vermoedeldjk over een maandl beginnen. Briische vertegenwoordigera zullen bijwonen en er op itioezien. Hlet tekort op de Oostenrijfcsche staats- bgrooting bedraagt 55 milliard kronen. Een. Havas-bericht uit Boekarest 'meldt, dat Duitschland' zichi bereid heeft verklaard de tachtig mil'lioen goud' van' de Roemeensche schatkist terug te geven, welke door de (Duit sche legers in Wallachije werden meegeno- tnen. In het Lagerhiuis verklaarde de Engd- sche minister van handel, Home, dat voorzoo- ver de Briische regeering wist, Krassin op weg was naar Engelandi en dat bij zijn aan- komst de ondeihandei'ingen zouden' worden hervat. Een' bericht uit Berlijn meldt, d'at de Chiieensche regeering aan de firma Krupp de ooaceesie heeft veneenid, Land aan te too- pan.' is Chili ea daarep fabriaken te bsuwon, aoodat een greet aantal Duiitaeha arbaddara naar Chili zal emigreeren. Naar het Poolsctoe ininisterie van bin- nenlandsche zaken mededeelt, zijn in de Bank voor den Poolschen 'Koophandel effecten ter waarde van ongeveer 288 milldoen Poolsche marken verduisterd. iHet geheele bestuur, de directeuren en de procuratiehoudera zijh ge- arresteerd. Het Amerikaansche Huis van Afgevaar- digden nam de Immigratiewet aan1 volgens de lezing van- den Senaat. Tweehonderdi en vijftig groote drukkerij en te New-York overwegen een loonisverla- gimg van 25 tegen 1 April a.s. Uit Porter (Indiana) wordt gemeldt: 'Bij! een botsing tusschen twee treinen wer den. 30 k 40 personen gedood en vele gewond1. De Russische volkscommissaris voor buitenilandsche zaken, Tsiitsjerin, heeft den Litauschen gezant te Mloskou nogmaals me- dcgedeeld, net internationaal troepencontin- gent te Wilna als een vijandelijk detachement te zullen beschouwen. Volgens de gehoudten volkstelling in De- nexnarken bedraagt het aantal inwonera al daar 31,268,807, waaronder 163,404 inwonera uit het district Sleeswijk. i Nlabij Panama heeft een aanvaring plaats gehaidl tusschen een stoomschip en een Amerikaansche© torpedojager. Vijifitien perso nen worden vennist. De torpedojager is ge- zonken. Volgens een mededeeling van het Pool sche ministerie van Volfcsgezondheid zijn de typhusgevallen veeli minder talrijk, dan in het af^loopen jaar. Ook die cholera-epddemie neemt in hevigheid! af. Te Weenen is een spoorwegbeambte ge- arresteerd, die sodert 1917 verduisteringen van1 douanegelden' had gepleegd en den Oos- tenrijfcscheii staat voor 18 millioen kronen had bestolen. Proylnciaal Nieuws Zondagmiddiag ontmodte elkander de voetoalclubs CAstricuminer Voetbalclub (C. S. V.) en Heilooer Sportvereenigi!ng■ (H. S. V.) in een vriendschappdijiken wedstrijd op het terrain van den heer J. v. Gemeren. Ete eindstand was een succes voor de Heilooers, che met 40 wonnen. UIT SCHOORL. Vrijldag 25 Februari vergaderde de Raad dezer gemeente. Alle leden ware© aanwezig. De ingekomen stukken en mededieelingen waren van den volgenden inhoud: Bericht, dat volgens Kon Besluit de sala- rissen der wethouders voor 1920 zijn vastge- steld op 200. Voor kennisgeving aangeno men. Schrijven van den heer C. Kriller Jr^ al- hier, vragend bouwvergunning volgens een bijgaande situatieteekening voor een bouw- pian op ziine terreinen aan den Omloop, be- nevens de Rijks bouwpremie op een aldaar te bouwen huis. Het advies van B. en W. luidde: afwijzend op dit adres te beschikken, aangezien het ge- meentebelang medebrengt een handhaving in algcmeenen zin van het bestaande uithrei- dingsplan en van de plaatselijke bouwveror- dening. B. en W. hebben aan adressant voorstellen gedaan, doch deze bleek meer heil te vinden met een adres bij den Raad. De heer Bijl vroeg inzage van't betreffen- de plan en na uiteenzetting van een en an der besloot de Raad adressant geen bouwver gunning op zijn plan toe te staan en daar- aoor ook is premieaanvrage overbodig. Hieraa werd voorlezing gedaan van een schrijven van het Provincial Waterleidings- bedrijf, waaruit bleek, dat verschiltende wen- schen, in een vorige vergadering naar voren gebracht en aan dit bedrijf kenbaar gemaakt, niet voor inwilliging vatbaar bleken. Alleen bestaat er uitzicht op het verlangen, dat v66r het aanstaande verkeersseizoen de werkzaam- heden zijn afgedaan. Verschillen de leden wil den toch aanhou- den op inwilliging der wenschen. Zoo wilde o. a de heer Liihrs de Rijksmiddelen voor dit doel benutten en dienstbaar maken in het be- lang der volksgezondheid, vooral daar, waar enkele buurten geen aansluiting kunnen krij gen. Nog informeerde de heer Wognum naar 't rijsverschil in den aan leg van brandkranen. ien particu lieren hier de concurrentie met de Provincie kunnrii doorstaaan, zou hij in het belang der financien de particu Here nij- verheid in deze willen tot zidi trekken. De voorzitter zeide te zullen infonneeran, terwijl naderhand dit nog overwogen kan worden. Het bleek den heer Duin zeer onpractisch dat de buizen werda© gelqjd in't bart van dm weg. Ooedgweodm werd ten alette, dat B. en W. worden gemachtigd tot het uitvoeren of doen uitvoeren van het plan der waterlei- ding, zooals het thans ter tafel ligt, mits wordt gelet op contractueele vastlegging van alle verbintenissen die de Provincie tegen over de gemeente op zich neemt. Schrijven van het raadslid P. den Das, om op de eerstkomende raadsvergadering mach- tiging te krijgen tot het stellen van vragen aan de Commissie van Bijstand voor het G. E. B. Goedgevonden werd om na afhande-' ling van de agenda de gelegenheid voor den heer Den Das tot het doen van desbetreffende vragen open te stellen. Een mededeeling van bovengenoemde Com missie van Bijstand, waarin zij den Raad ad- viseert can het salaris van den directeur-ad- ministrateur van het G. E. B vast te stellen op 750 per jaar. De heer Luhrs vroeg hoe de commissie er toe kwam om dit advies te geven, waar de functionaris een heel andere salarisregeliing heeft gevraagd. De voorzitter zeide, dat de commissie het meeste voelde voor een vast salaris. De heer den Das vroeg of er motieven voor deze verhooging waren of dat het mode is om ook dit salaris te verhoogen. De voorzitter lichte toe, even als later de heer Duin, lid der commissie, dat de direc- teur-administrateur zijn best deed om het be drijf uit te braideni en goed te doen loopen. Ook doet hij vele werkzaamheden, die feite lijk niet rechtstreeksch tot de gestie van zijn ambt behooren. Dit gaf ten slotte behooren. Dit ga missie den doorslag dit af ten slotte der com- advies aan den Raad te geven, De heer den Das vroeg wat indertijd1 den grondslag "van het salaris was en de motie ven bij aanstelling van den heer Schoone. De voorzitter kon het laatste gedeelte de zer vraag niet toelaten, als niet ter zake. Hfet aanvangssalaris bleek volgens de commissie 600 te zijn geweest Hier bestond abuis. De heer Schoone werd aangesteld op een salaris van f 300, hetwelk al zeer spoedig werd vastgesteld op 600, als zijnde beter in verhouding der werkzaam heden. De heer Luhrs stond verbaasd. De com missie heeft met B. enW den Raad soms bij den neus gepakt en vele fouten doken op. Het inwendige van het bedrijf hooren we nooit, zeide spreker. Hierin had de directeur-admi- nistrateur veel goeds kunpen doen. Ten slotte werd met alleen de stem van den heer Luhrs tegen, het salaris op 750 vastgesteld. Punt 2 van de agenda was het benoemen van eene onderwijzeres aan de openbare la- gere school te Greet Na bespreking in co- mite ging de Raad tot stemming over en be- noemae met 5 stem-men mevrouw Arpeau- Westers. Mej. Oosterhuis verkreeg 2 stem- men. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van eene concept-verordening op het correspon- denfschap van de arbeidsbemiddeling, bene- vens vasistellmg van de instructie voor den correspondent en van zijne jaarwedde, voor- gestela op 75, waarvan het Rijk 40 pet vergoed. Tevens benoeming van een Com missie van Toezicht op het Correspondent- schap. Dit laatste werd verdaagd, daar eerst nog de vereenigingen van werkgevers en werk- nemers in deze behooren te worden gehoord Concept-verordening en instructie werden met algemeene stemmen vastgesteld, terwijl 75 salaris geen meerderheid kon vinden en dit salaris met algemeene stemmen werd ge- steld op 50 (Wordt vervolgd). UIT SCHERMERHORN. Gisteravond werd in de consdstorie der herv. kerk a 1 hier een stemming gehouden over de vraag of in de eeratvblgenjde 10 ja ren het rechf van beroep en benoeming van een predikant aan den fcerkeraad dan wel aan de lede© zou komen. Met bijna algemee ne stemmen werd uitgemaakt, dat bovenge- noemd recht, evenals de voorafgaande 10 ja ren, weder aan de leden zal komen. UIT SCHOORLDAM. Voor het laatste in het winterseizoen had Zaterdagavond in caf6 Ter Burg een bijeen- komst plaats van de vereeniging ^Nut en Gcnoegen" Reeds pi Reeds precies half acht was de zaal z66 vol, dat er voor niemand meer plaats was en zelfs in de nevenvertrekken ook vele© zaten of stonden. Of er ook een goede roep uitgaat van deze avonden. De voorzitter, de heer N Klerk, meende, dat de geografische Hgging van Sdioorldam meewerkte tot dit bezoek. Wij gelooven dit ook wel, de menschen komen uit alle streken, doch, me^r nog dan dit geografisch voordeel- tje, zal nog wel hebben medegewerkt de uit- stekende reputatie die is uitgegaan van die verschillenae werkende krachten. 't Wordt dan ook al drukker en de heer Ter Burg zal een grooter gebouw noodig krijgen metter- tijd. Na de opening die notulen. Als vanouds weer in d'ichtmaat en 't is te bemerken, dat de secretaris nogal sterker wordt op oit ge- bied. 't Blijkt dan ook wel, dat de heer Bak- ker, al wilde hij eens geen secretaris meer zijn, onmogelijk te vervangen zou wezen. Die beproefde oude kracht hopen we ook a.s. win ter te hebben. Hierna hield de heer J. Dalenberg een kor- te lezing: ,^.ls de ooievaar komt". Het gaf drukte genoeg, en wat is dan. zoo'n daarbij behoorende baker een maehtig pensoon. Ter afwtsseling daarna rang. Eenige jongedames '4 *1 M fl r ALKMAARSCHE COURANT. EEN- BtRiASPARTU ESP DROOG- Het New Yorkeche publiek is zeer veront- waardigd over het jaarlijksche diner van het weldadigheidafonds der New Yorkeche poli- tie-inapecteura. Dit feestanaal, dat gehouden werd in het Commodore-hotel, kenimerkte zich nl. door daronikemana-tooneelen en wan- orde. Als gaeten. zaten bij dit banket o.a. aan de burgemeeeter van New York, de gouverneur van den staat New Yersey, admiraal Gflennon, benevena generaal Wingate en andere mili- taire en marine-autoriteiten. Iedere gast had een flescb whiskey meege- nomen en wie geen had, kreeg er een, hetgeen in flagrante!! strijd was met de Prohibition- act. Volgens de offioieele lezing van het geval werd alleen limonade gedronken, doch. de ge- Wezen gouverneur van den staat New York merkte terecht op: „Wij hebben one best ge- daan, om de limodeamaak weg te krijgen." Toen de voorzitter om tien uur opstond, om de traditioneele toespraak te houden, kon hij zich niet verataanbaar maken. Admiraal Glennon en generaal Wingate trachtten te- vergeefs de orde te herstellen., waarop de bur- gemeester Hylan met stentor-stem uitriep: „Stilte, of ik roep de politie!" Deze waar- schuwing werd met een uitibundig applaus ontvangen, zonder echter eenige verdere uit- werking te hebben. OPSTANDEN IN SOVJET-RUSLAND. UIT HETLOO. Vrijdag'avond vergaderde de Tuinbouwver- eeniging „De. Vooruitg-ang* in cafe Holder. Uit het jaarverelag bleek dat de omzet in 1919 65918 bedroeg en in 1920 een bedrag van 85950, alzoo een vermeerdering van. ruim 20.000, en verder dat er 7 besfcuurs- en 6 ledtenvergaderingen .gehouden waren. Het ledental bedraagt 46. Vermeerdering bad niet plaats daar enkele leden waren vertrokken. In de vergadering van 29 September werd besloten geen crediet meer te verleenen en op 26 November werd bet 10-jarig bestaan berdacht. Gememoreerd werd dat de heer P. Pilkes Jr. op dien dag 10 jaar voorzitter was en aan zijn beleid zeker 'n groot deal van den bloei te danken was. Dit werd met applaus ontvangen. Daarna bracht de heer Akkerman rapport uit van de financieele commissie dat ac- coord was bevondem Vervolgens deed de administrateur reke- ning en verantwoording. De inkomsten en uitgaven van 1 Jan. tot 31 Dec. bedroegen 107.010; op 31 Dec. was er een nadeelig saldo van 673.33%. Uit de toelichting bleek dat er een bedrag van 658 was uitgegeven aan emballage op 31 Dec. dat feitelijk credit was en 191,94 voor waarde van ingezouten boonen. 'Aan groenten was ontvangen 39404, aardbeien 48700. Het financieele rapport werd onder dank goedgekeurd. De voorzitter verzocbt tevens aan den ad ministrateur of deze zijn opvolger wil asei- steeren en hem inwijden in bijzonderheden tot deze bekwaam zal zijn voor zijn task. De administrateur zegde dit toe. Benoeming administrateur. De voorzitter gaf een uiteenzetting van zijn werkzaam- beden. Het bestuur etelde voor zijn borgstel ling op 3000 te brengen, zijn vergoeding is 1 pet. van de ontvangsten en pet. van den hruto-omzet. De heer Stroomer stelde roor zijn vergoe ding niet hooger dan 3/4 pet. te brengen als in bloc wordt geveild, tot welk voorsrtel con form werd besloten. De beer P, Pilkes Jr. stelde voor de borg- stelling op 5000 te brengen, welk voorstel bij stemming werd aangenomen. De wensc helij kb ei d werd betoogd dat de administrateur tevens het geld uit Beverwijk baalt, wijl men dan van den expediteur geen borgstelling beboeft te eiscben, 't welk bij acclamatie werd aangenomen. Ingekomen waren een 0-tal soilicitaties. 'Bij de eerste stemming werd de heer J. Nieman gekozen. Daarna had de gemeenschappelij'ke bestel- ling van diverse kobl-, sla- en uienplanten plaats. Als altijd werd hier een flinke krwan- tum besteld en altijd1 blijkt dat men Iste kwa- liteit eischt. Het 'bestuur stelde voor. naar aanleiding van het op de vorige vergadering besprokene, 'om elkander behulpzaam te zijn bij inladen. Een regeling werd hierna bepaald en aange nomen. Een mededeeling van den heer K. van Keulen, Hoorn, inspecteur van den Pby- topathologischen dienst, dat deze gaarne proeven wil nemen met diverse soorten kool- kragen, ook gebruikte en oude niet-gebruikte. De voorzitter heeft hem medegedeeld' dat hij zijn tuin gaarne voor dat doel zou 'beschik- baar stellen, de daaraan verbonden voorwaar- den vrije toegang voor de leden en belang- stellenden waren geen bezwaar. Daartoe werd besloten. Deze proefnaminig zal niet enkel met bloemkool doch ook mat- aan ander soort plaate hebben Sen tekrijveji van den Nederlandaelua Tuinbsuwraadd at melmcneet an etabmest met 10 per wagon waa verhoogd, werd voor ken- nisgeving aangenomen. Daar de heer Kiera zich niet meer beschik- baar stelde als zaaier zullen sollicitanten wor den opgeroepen. Bond vraag. Aangedrongen word om te trachten de aandeelen van de N. U. Af. be ta aid te krijgen. De voorzitter lichtte toe dat de mogelijk- beid' bestaat 90 pet. er van beleend te krijgen; echter bestaat ook de mogelijkbeid dat men verplicht zal aijn't bedrag te moeten restitn- teeren. Die mogelijkbeid in aanmerking geno- men, achtte bet bestuur het gewenscht het advies der „vrije veiling" op te volgen en deze aandeelen niet op te vragen v66r men de zekerheid heeft dat men het onopeiaebbaar is. Geconfereerd was met bet bestuur van „St. Willibrordus" dat bet evenmin opeiscbt Besloten werd af te wacbten. Een voorstel-Modider kwam daarna in be- handeling om de leden zelf te laten zaaien. De machine scbijnt niet voor elk geschiikt te zijn om er mee te zaaien. De voorzitter meen- de hiervoor tie moeten waarschuwen. Besloten werd het wederom door een peraoon te laten doen. De heer P. Pilkes Jr. vroeg naar de resti- tutie van vracbtprjjzen van de spoorwegen. Gtebleken was hem dat 64 was terug gege- ven, wat bet bestuur hiermede denlkt te doen, meerdere inlicbtingen boorde bij gaame over deze zaak De administrateur lichtte dit punt nad'er toe. Op stalmest had de spoorwegniaatschap- pij een korting van 25 pet, toegestaan, men was daar van meening dat moknmest niet on der die bepaling viel als niet zijnde stalmest, toen dit misverstand was opgeheldierd had hij 66.05 terug ontvangen over November. De heer Pilkes oordeelde dit noodig ter kennisgeving aan de Tuinbouwraad te bren gen en kunnen met andere afdeelingen bet- zelfde misverstand ontstaan, ook acht hij het noodig niet dat bedrag in kas te houden, doch een beslissing van genoemden Baad te vragen wie dat geld mag behouden, de afdeeling heeft in' dat geval niet de beslissing. Daartoe werd1 besloten. De leden oordeelden het noodig dat de functionarissen lid1 zijn van de vereeniging. Gebleken was dat de expediteur, de heer M. Dekker, geen lid is. De voorzitter ontkende dit, bij' is lid geworden. Daarna werd besloten de aandeelen nit te loten No. S 31 en 5 werden uitgeloot. "Vervolgens bracht de voorzitter dank aan den scheidenden administrateur. Deze dankte wederkeerig voor het vertrouwed der leden een vertrouwen welk bij- op hoogen prijs stelt, daar hij de vier jaren telkens bij acclamatie was herkozen.

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 1