DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Alkmaarsche Hulshoud- •n Indastrlesohool. Wo. 61 2 MAART Abonnonicntspriis bij voornitbctnling per 3 mannden f 2.—, fr. per post f 2.50. Bowijsn. 5 ct. Advortontiepr. 25 ct. p. regel, grootorc letters naar plaatsruimte. Bkleven franco N.V. Boek- en Handolsdr. v.li. Ilernis. Coster Zoon, Voordam CO, Tel. Adminietr. No. 3. Redactio No. 33. Buitenland DE DUITSCHE VOORSTELLEN OP DE LONDENSCHE CONrEREN- T1E ONBEVREDIGEND. Gisteren heeft dr. von Simons te Londen de Duitsche tegenvoorstellen bekend gemaakt cn laten wij er direct a an toevoegen r- ervaren dat zij de geallieerden totaal onbevre- digend voorkomen. Een week geleden voorspelde Llyod Geor ge dat de Duitschers naar Londen zouden komen in bun armoedigste plunje. Zijn voor- spelling werd gister meer dan vervuld toen dr. Simons de Duitsche tegenvoorstellen voor den Oppersten Raad legde zegt een EL N.-bericht uit Londen. Het voornaamste deel van zijn rede bestond in een poging te bewijzen dat de geallieerde deskundigen ge- beel onjuist waren in hun schatting van Duitschland's economischen en financieelen toestand, dat het land zich inderdaad in een vergevorderden staat van aitakcling bevond en dat- het wel verre van 'in de positie te zijn te trachten de na-tie, die het uitgeschud heeft vergoeding te geven, het integendeel voor tal van komtnde jarcn door hen moet worden ge- koesterd. Tot de werkelijke cijfers komend, stelde Simons de gekapitaliseerde waarde van de geallieerde voorstellen te Parijs verdiscon- teerd tegen 8 pet. op: 50 milliard goudmar- ken. Men beweerde, dat van dit totaal 20 mil liard reeds aan de geallieerden was betaald. Hij kwam lot dit cijfer door hierin te begrij- pen het door hem zelf geschatte achtergela- ten Duitsche oorlogsmateriaal, het verloren koloniale bezit, enz. enz. De overblijvende 30 milliard, welke Duitschland's maximum voorstelden, moesten volgens Simons worden opgebracht door een intemationale leening. Ofschoon dit bij den tegenwoordigen toe stand der wereldmarkt onmogelijk zou zijn, meende hij dat 8 milliard kon worden opge bracht, waarover Duitschland interest zou betalen plus amortisatie, gelijk eveneens over de overblijvende 22 milliard schuld. Deze Duitsche leeningen zouden bizondere voorrechten genieten en in alle landen van uitgifte vrij van belastingen zijn. Simons stel de voor. dat de schuld kon worden afgedaan id 30 jaren, maar drukte den twijfel uit aan- gaande Duitschland's vermogen om den geal lieerden veel meer te betalen dan leveringen in natura en arbeid voor 1926, waama vol gens zijn voorstd een nieuw plan van beta- ling kon worden opgesteld. Simons verwierp de Parijsche voorstellen van 12 pet. op de Duitsche uitvoeren als on- practisch. Toen Simons vroeg of hij deze voorstellen in bizonderheden zou uiteenzetten, antwoord- de Lloyd George, die de vergaderiag presi- deerde, op scherpe wijze. Indien de bizonder heden, verklaarde de Britsche premier, een- voudig een uitwerking beteekenden van de reeds gedane voorstellen, zouden zij de moei- te van het voorlezen eigenlijk niet waard we- zen. De voorstellen toonen een volkomen ge- brek aan begrip van den werkelijken toestand en de geallieerden waren het eens dat zij een bespreking onwaardig waren. De geallieer den zouden alleen bij elkander komen om den loop van zaken te bespreken en hun besluiten aan de Duitschers heden Woensdag mededee- len. De Duitsche verklaring wordt in Londen bijzonder onbevredigend geacht Zij betee- kent in werkelijkheid een ontduiking der maatregelen, waarin de Duitschers te Spa hadden toegestemd. Er wordt op gewezen, dat wie de verantwoordelijkheid op zich nam voor Duitschland's tegenwoordige gedrags- lijn, daarbij ook verantwoordelijk is voor het feit, dat hij de krachten van de onverzoenlijk- ste vijanden van Duitschland op nieuw ver- sterkt. Engeland zou ten zeerste de noodzakelijk- heid betreuren om strafmaatregelen op Duitschland -toe te passen voor het niet ver- vullen van zijn verplichtingen. Voor Enge land is het voornaamste doel om de economi- sche gezondheid van Europa te heretellen en de bezetting van Duitsch gebied en de in- voering van een onafhankelijk douane-regime in Duitschland kan geen vooruitgang in dit opzLcht beteeloenen. Nochtans indien zulke strafmaatregelen noodzakelijk zouden wor den, zou de verantwoordelijkheid daarvoor geheel op de Duitschers zelf vallen en in het bijzonder op het kleine aantal financiers, wier slechte invloed duidelijk is aan te wijzen in de tegenwoordige houding van Duitschland. Reuter verneemt van Fransche zijde, dat de verbazing, veroorzaakt door de Duitsche tegenvoorstellen, kan worden afgeleid uit het feit, dat Lloyd George, nadat hij naar de voorstellen geluisterd had, zich tot Briand wendde en zeide: „Als de zitting nog tien minuten duurt, zullen wij het ziin, die Duitschland betalen". Briand verklaarde na de ochtendzdtting, dat de Duitsche voorstellen volkomen onaan- ntmelijk waren en dat de Britsche premier het volkomen met hem eens was. Briand voegde er bij, dat de Duitsche financieele voorstellen, gelijk zij door Simons waren uit eengezet. tot resultaat zouden hebben, dat de geallieerden hun eigen schulden zouden moe- ten betalen. Ook aan Italiaansche zijde is men verrast over de Duitsche voorstellen'. De sanctics zijn reeds in de middiagzitting, die buiten tegenwoordigheid der Duitschers werd gehouden, ter sprake gekomen. De ge- neraal Maglinse, chef van den generalen staf v van het Belgische leger, heeft een dringend telegram uit 1 /m/jf emhiang^m nm osvm in De conference heeft besloten om heden de juridische en militaire adviseurs te raadple- gen, ten einde morgen aan de Duitsche dele gate de maatregelen te kunntn meedeelen, die de geallieerden van plan zijn om te nemen. De deskundigen komen heden om 10 uur bij elkaar. De geallieerde delegatie komt om 12 uur bijeen om het rapport der deskundigen te ontvangen en een beslissing te nemen over het categorische antwoord op de Duitsche tegenvoorstellen. ,loyd George heeft aan de geallieerde des- cundigen, onder wie ook de militaire deskun digen, aanbcvolen om zich gereed te houden gehoor te geven aan den eersten oproep van den voorzitter der conference, ONGEREGELDHIEDEN IN ITALIA De emstige onlusten te Florence tusschen de fascisten en de socialisten duren voort en leidden Maand'agmidriag tot een voislagen oproer. Een trocp fascisten bield eenige socia listen1 aan, waarop de geheele, didit-bevolkte wijk San Prediano te wapeni liep en barrica- dten opwierp. Een -troep militairen wend1 uiitgezondten om de barricaden te bestormen, hetgeon eeret ge- lukte na drie uren1 van hevigem strijd, waarbij door de socialisten van revolvers en handgra nateni werdi gebruik gemaakt. De autoriteiten liebbeni thans veldlkanonen doen plaatsen op de pleinen en bruggen1 Vermoedelijk is het aantal dooden en ge- wonden zeer groot. Bij: nieuwe gevechten tusschen natdonalisten on socialisten wcrden Dinsdag 6 pereonen ge- dood1 en verscheidene gewond1. De „Tempo" verneemt uit Triest, dat de national isten aldaar de Kamer van Arbeid in brand staken, om een kameraad te wreken, die te Canfanaro werd gedood. HET SPOORWEGCONFL1CT IN POLEN. Volgens een telegram van de „Vorwarts" wilden in Warschau afgevaardigden der spoorwegarbeiders zich naar den minister be- geven, doch werden afgewezen en gearres- teerd. Ook het bestuur van den Bond van Spoorwegarbeiders werd gearresteerd en het bondslokaal werd gesloten. Ook tegen de le- den der vakvereenigingscommissie, welke tot staking heeft aangespoord, zijn bevelea tot inhechtenisneming uitgevaardigd. Ofschoon de Poolsche regeering krachtda- dig tegen de spoorwegstaking optreeut, heeft de stakingsbeweging zich aanmerkelijk uitge- breid. Gasfabrieken en trams in Warschau zijn buiten bedrijf. Gisteravond is slechts een courant verscheuen. Uit de Poolsche kolen- gebieden wordt gemeld, dat slechts een kwart der mijnwerkers is afgedaald. DE BURGEROORLOG IN 1ERLAND.' Sinn Feiners hebben ongewapende solda- ten, die in een straat in Cork liepen te wande- len, aangevallen. Naar bericht wordt, zijn er vijf dooden en elf gewonden. Dit is blijkbaar een weerwraak wegens de executie van zes rebellen, die gistermorgen plaats had. Op zes leden van het politiecorps is door een aantal zich veiborgen houdende mannen gevuurd in de buurt van de kazeme te Ross- carberry in het graafschap Cork. Een poliCe- agent werd doodelijk gewond en sCerf. Ook op de kazerne werden enkele geweerschoten gelost, doch niemand-werd geraakt. Ook wordt het minder gewone verschijnsel gemeld, dat in Ulster de politie werd aange vallen en wel te Hilltown in het graafschap Down, waar zestig man een politiepatrouille overvielen, die het vuur beantwoordde en zonder ongelukken weg kon komen. De militaire gouvemeur van Cork heeft een proclamaCe uitgevaardigd, waarin wordt aangekondigd, dat als gevolg van het ver- moorden van ongewapende soldaten in de straten, de Curfew-uren (waarop niemand op straat mag loopen) van 9 uur's avonds tot 3 uur 'smorgens nu gebracht zijn op 6 urn 's avonds tot 3 uur s ochtends. Terwiil een aantal mannen' militaire oefe- ningen hielden op een veld bij Tipperary, verschenen troepen die het vuur openden en een man doodden en twee verwondden. DE TOESTAND IN RUSLAND. In aansluiting aan den opstand van de be- volking te Petrograd en Kroonstad tegen de geweldheerschappij, zijn volgens berichten van de Russische grens in Moskou emsCge onlusten uitgebroken. Naar het LetCsche te- legraafagentechap uit Moskou verneemt, is het tusschen stakende arbeiders en roode -troe pen tot emstige gevechten gekomen, die nog voortduren. De opstandige boeren hebben de stad Tsjemigof bezet. Verder wordt gemeld, dat de opstanden in het gouvemement Smo lensk zijn onderdrukt. De boeren hebben Sta- ro Konstantinof en Polonnoje bezet. Tot voorzitter der commissie tot het terecht- stellen van burgers is Dsjerjinski door de Sovjet-regeering benoemd. Deze heeft als verantwoordelijk leider onbeperkte volmacht Een Russisch persvertegen woordiger te Ri ga meldt, dat de onlusten te Moskou door de drastischc maatregelen van de bolsjewiki zijn onderdrukt, zoodat er weder rust heerscht De geruchten van onlusten en revoluCe te Petrograd en Moskou worden door Tsjitserin tegengesproken. HOE IN RIU'SILANDIDE VLIJT B'E- LOOND WORDT. Het bekende Rnssische blad IswesCa van 19 Jan.,schreefIn de maand November 1920 zijlni in die fabrieken te Somiovo 219 arbei ders wegens hun ijlver cn prcstaties tot „hel- den van. arbctd" bevorderd. Hun -prestaties bedSroegen 100, 111, E50 m 221 tncer dan de nemale pMtoatiw der ajbmdA*. 'Hun1 aa- men weiden op do ,jxxxlc bordeni" aangege- ven. Zij kregen verder als belooning een vrij- kaart voor een concert en verschillende ge- schenken, als per man 30 pond meel, 1 pond zeep, 1 pond suiker, 2 boidlen, 1 schotel, 1 kadiel, 1 klok, schocnen, nrntsen, handschpe- nen en verschillende lappen stof. Te Rloetof aani den Don' zijn 55 arbeiders op dtezelfde wijze voor him vlijt beloond1. De Mtoslicousche „Prawda" van 26 Janaari, bevat het wlgende bericht: Aan de Wladi- mirslki, Ochtinski en Oesijanski glasfab'rie- ken is wegens het bereiken1 en overechrijden der normalc arbeidsprestaCe de wde van de „Roode Banier" verleend. HET GRIEKSOHE STAM>PTMT. De Grieksche Rationale Vergaderingr heeft een mptie aangenomen die aan Kalogeropoe- loa te Londen zal worden toegezonden •7aar- van het voornaamste is dat Gtriekenland, hoe- wel het dankbaar de welwillende proteetie der geallieerden erkent ter btecherming van de belangen van het land, toch niet in staat is om het voorstel te aanvaarden tot herzie- ning van het verdrag van Sevres, dat Gtrie kenland beschouwt als een minimumcompen- satie voor zijn gebrachte offers. HET NIASPEIL DLtil ..KAPITAL- FLUCHT". BEN R0OVERSOE9CHIEDENIS 'Nabij Berlijn hebben struikroovers Zater- dag een autobus aaugehouiden' en die 20 iuzit tenden geplunderd. :De Telegraaf schrijifii! daarover uog het wl gende: 'De auito-omnribu8, die van Wriezen kwam, bevond zich's avonas half tien. op den straat- weg tusschen Scblagmiihle en Hegennuhle. Aan beide zijden van den weg bevinden zich uitgestrekte terreinen met jong houtgewas. Plotseling bemerkte de chauffeur, dat iets op den weg lag. Hij kon nog bijtijds stoppen en toen bleek, dat het een man was, schijn- baar sterk onder dyn- invloed' van- alcohol. 'De chauffeur en de conducteur varlieten' de wa- gen- om dien man ie helpen, maar plotseling sprong deze op en hield den beiden beamb- ten een geladen revolver voor, waarbij hij hen waarschuwde, zich niet te verrocren. Op het- zelfde oogenblik werd't in den wagen even eens levendig. Twee der passagiers hadden eveneens revolvers voor den dag gehaald, doch in plaats van den chauffeur bij te srtaan, wendden zij zich tot de andere inzittenden met den kreet: „Handen hoog, of wij schie- ten". Een der bandieten liet vervolgens cen schri gefluit hooren, waarop uiit het kreupelhout vier mannen te voorechijn sprongen, die met de revolver in de hand de au'to-ommibus om- singelden. De angstige passagiers waagden het niet tegenstand te bieden en zoo kondten de roovers alles, wat hun van eenige waarde toescheen, zonder moeite toeeigenen. Zij be- roofden de passagiers van horioges, kettingen alle sieraden en baar geld, ja, zij gingen zelfs zoover, dat zij hUn de ringen- van de vangers trokken. De geheele buit werd; in een tasch opgeborgen, dien zij! van een der reirigers hadden afgenomen Toen ex ndeta meer te plund«MB wel, vinsr da aw na den udw dw Hers met terugtocht aan, waarbiji zij de de revolvers in bodiwang bleveni ho Filet geluikte hun met de belangrijke buiit in het nachtelijik duister te verdwijinen. OiNDER HYPNOSE GETROiUWD. De volgende week zal het Hooge Gerechte- hof te Berlijn in een eigenaardige zaak uit- spraak hebben te doen. Het hof moet name- lijk besliasen, of een vrouw recht heeft op ontbinding van haar huweiijk, op grond van het feit, dat zij- onder den invloed eener hyp- nose haar jawoord gaf en du« niet geweten heeft, wat zij eigenlijk deed. en daardoor scheiden smoi winsten maakten. Ver- laars zijn gearresteerd. MORTEN BERICHTEN. In dien1 naChit van 22 op 23 Februari ia een koperen plaat, welke aan- die deur van het Fransche consul aat te Karruhe was bevestigds, verwijderd. In plaats daarvan was geschre- ven: „Hier Deutsch". Te Sydney zajtn berichten' binnengeko- men, dat de regeeringsgebouwen te Port Mo resby op Nieuw-Guinea zijin verwoest door brand, tengevolge van ongeregeldheden'. De inbooriinigen zijn zeer onrustig en men vreest voor een plaatselijlken opstand. In verband met die communistische sa- menzwerLngen in Franlkrijlk, is dezer dagen te Parijs een teekenaar van Finsche origine, een zekere Alfred de Fraenckell, gearres teerd1. Naar aan de bladen te Praag wordt ge- meld, komt daar met Paschen een groot inter- nationaal Studentencongres bijeen-. Tot nu toe hebben zich gedelegeerden van 22 landen op- gegeven. Volgens bericht uit Panama bevinden Panama en Costa Rica zich in oorlogstoe- stand. 'Naar uit Stockholm wordt gemeld, is tusschen de firma Henschel1 'Sohn te Kas- sel en de Sovjet-regeering, vertegenwoordigd door professor Lowosofski, een nieuw contract voor levering van een groot aantal lOcomotie- ven en ander spoorwegmaterieel gesloten. Ter gelegenheid van het aanstaande hon- derd-jarig bestaan- van de onafhankelij-ke re- publiek Brazilie zullen de Vereendgde Staten van Noord-Amerika die republitlk een monu ment aanbieden. Te Gent heeft Zondag een botsing plaats gehad tusschen manifestanten, die van een meeting kwamen ten gunste van am- nestie voor de veroordeelde activisten, en per- sonen uit het publiek, die „leve Belgie" rie- pen. Terwijl een aantal arbeiders bezig wa ren de oude onderkomens in de lucht te la- ten' vliegen, had er een hevige ontploffing in de mijn te Lievin (N'.-Frankrijk) plaats, waardoor groote schade werd aangeoracht. Het schijnt, dat geen persoonlijke ongelukken hebben plaats gehad. Te rlemburg is het te water laten van de nieuwe groote stoomboot Tirpitz niet doorge- gaan, omdat de arbeiders van de werf zich verzetten tegen den naam. Admiraal Tirpitz zou de dooprede houden en was met 'Hugo Stinnes, voor wiens rekening het schip ge- bouwd werd, en- vele andere autoriteiten reeds aanwezig. Volgens berichten uit Kattowitz trekken de Polen weer troepen samen in Opper-Sile- zie. Naar Havas meldt, voorziet men in Fransche kringen, dat in Klein-Azie de vij- anddijkheden tusschen Grieksche en Tuilc- sche troepen zullen herleven. De Detnsche troepen welke voor spe- cialen dienst gedurende de volksstemming naar Wilna zouden worden gezonden, zou den gisteren te Kopenhagen geraobiliseerd worden. Zij worden ingeent tegen cholera, vlektyphus en pokkpn. Staten-Generaal EERSTTE 'KAMER. In de vergaderiag van gisteren waren aan de orde tal van naturalisatie-ontwerpen, hij een waarvan die beer van Embden als zijn meenihg te kennen gaf, dat het daarin' vervat- te verzoek tot naturalisatie niet voor inwi Mi- ging vatbaar is. Sprefker twijfelde er niet aan, of de ambtsberichten omtrent den verzoeker zijn gunstig, maar't is bij hem niet om den n te doen, doch om de zaak. Het komt voor, dat bij dezen aanvrager ver over- schreden zijn gren?en van onverschilligheid ;ens ons land. Deze verzoeker, die altijd in buitenland woonde, daar stuideerde, zich er liet naturaliseeren, tweanaal met een buiten- landsche vrouw trouwde, wil zich- nu weer la ten naturaliseeren, als Nederlandfer, louter uit de materieele overweging, om d'aardoor gemaikkelijlker zijn belangen in- zijin woonland, Duitschland, te kunmen verdcdiigen. Bbven- dien heeft hij reeds medegedeeld, in 'Duitsch land te zullen blijven wonen. Dit doet de deur toe! Onze nationaliteit staat naar sprekera meenimg te hoog, om z66 te worden.geex- ploiteeid'.. Minister iHeemskerio vroeg zich af, of deze aanvrage wel zoo zwalk staat. De heer van Embden toondfe met zijn bezwaren, d'at men een onbdangrijike kwestie interessant kan be- handelen. De verzoeker had rich wel Duitsch er laten. naturaliseeren om eigenlijk geen passende reden, maar dat heeft hij' zelf erkend. 'Hiji heeft zelfs gezegd, er spijt van te hebben. De heer van Embden verwijt den verzoe ker voomamelijk geen ideeele tnotieven te heb ben, maar de minister vreest, dat in de ntees- te gevallen de materieele overwegingen de bo- venb-and1 houden 1 Intusschen, in dit speriale geval gelooft da minister, dat de WOENSD A.G Oirecteur0. EL. KRAIL LloofdrodttcioiirTj. N. ADEMLA. KONINIG MXITA VA3ST MONTENTXHRO. Koning Nikita van Mbntenegro is overle- den. De koningin en de koning van Italic, die -telegrafisch van het sterfgeval in kennis zijn gesteld, worden voor de begrafenis verwacht. De datum dezer plechtigheid is nog niet vastgesteld. EEN COMMUN 1STISCHE Mo RDE RZENTRALE" In schriftelijk antwoord op een vraag van den afgevaardigde Duwell, betreffende een verklaring van Ledebour over het bestaan1 van communistische „Morderzentrale" deel- de de Duitsche rijksminister van binnenland- sche zaken mede, dat bij onderzoek niet is ge- bleken, dat er redenen zijn om aan het be staan van een dergelijke centrale te gelooven. De regeering acht het intusschen, hoewel zij de beweringea van Ledebour niet kan dee- len-, haar plicht maatregelen' te nemen, opdat over het algemeen een onderzoek naar der gelijke beweringen mogelijk zij. Bij de open- ujke opruiingen van communistische zijde tot gewelddaden, is het nemen van dergelijke maatregelen noodzakelijk. De Duitsche minister van financien Wirth heeft verschillende mededeelingen gedaan omtrent het bekende bankierehuis Griisser en Co., dat ook in Holland een- filiaal heeft en herhaa-ldelijk genoemd- wordt in verband met gelden, die door bekende Duitschers, waaron- der leden der Hohenzollern-familie, aan den fiscus zijn onttrokken. Uit de mededeelingen van den minister blijkt, dat in tien gevallen een overtreding is vastgesteld en dat in het geheel voor 576.000 mark boete wegens kapi- taalonttrekking zijn. opgelegd. Het geheele kapitaal, dat op die wijze buiten bereik van den fiscus is gebracht zou millioen mark bedragen. Ten aanzien van een reeks andere gevallen van kapitaalsonttrekking in de in- structie, die door <^en officier van justitie in Derlijn wordt gevoerd, nog niet gesloten. Ook de instructie in verband met leden der Hohenzollern-familie is nog niet afgeloopen. PANAMA EN( COSTA RICA. - Telegrammen uit New-York wijzen er op, dat Panama gereed- is om den oorlog aan Costa Rica te verklaren, waardoor waar- schijnlijk heel Mldden-Amerika en Columbia zouden worden meegesleept. In een decreet van den president van Panama -wordt ver- klaard, dat men een inval in het land- heeft gedaan en dat de invaller moetj worden ver- dreven. De eiacheres in dit buitengewone procea is een millionaire, de dochter van een bekende Hamburgsche familie. De beklaagde, haar echtgenoot, was vroeger machinist bij de Duitsche vloot. In het vorig jaar ontmoetten zij elkander in een giezelschap te Berlijn, naar welke stad de jonge dame was gegaan om er aan de universiteit een cursus in kunetge- schiedenis te volgen. Niemand van hun bei- der kennissen had opgemerkt, dat zij op bijzonder vriendelijke wijze met elkander cm- gingen en ook ia het eig-enaardig, dat deze dame nooit in haar uitvoerige brieven, die zij uit Berlijn aan haar familie in Hamburg schreef, van den machinist gewaagde. Zelfs noem'de zij' hem niet toen zij met Kerstmis thuis kwam. Haar familie en kennissen in Hamburg waren. derhalve uitermate verbaasd, toen zij eind Januari een krant ontvingen, met de ad- vertentie van haar huweiijk. Verscheidene weken gingen voorbij, zonder dat iets naders werd vernomen en toen vertrok er een oom van haar op onderzoek naar Ber lijn. Hij logeerde in een hotel in „Unter den Linden" en den morgen na zijn aankomst trok hij op onderzoek uit. Door een vreemd toeval liep hij zijn nicht op den drempel te gen het lijf. Zij scheen wat verstrooid te zijn, sprak on- duidelijk en dan, zeggende dat zij voor drin- gende zak-.n naar haar bankier moest, tracht- te zij weg te loopen. Haar oom wist haar evenwel op tactische wijze over te halen met hem te lunchen en in de convereatie die daarbij werd gevoerd, kwam hij tot de zeldzame ontdekking, dat zijn nicht van haar echtgenoot absoluut niets wist, behalve dan zijn naam. Wel zei^e zij, dat hij dol was op het doen van hypnotische experimenten. Evenmin kon zij zeggen, wan- neer het idee bij haar was opgekomen om te trouwen; zij kon alleen vertellen, dat de plechtigheid met veel ceremonien in de kerk had' plaats gevonden. Door deze conversatie met haar oom scheen nicht plotseling te ontwaken uit haar, staat- van verdooving en riep verrast uit: „Het idee om hem te trouwen is werkelijk nooit bij mij opgekomen." Het onmiddellijk gevolg was dat zij1 met haar oom naar Hamburg ging en daar is ge- bleven. Daar zij nooit tegenover haar familie van dit huweiijk heeft gesproken, beweert deze, dat het een schurkenstreek van een avonturier is, die belust op haar geld, door middel van hypnose dit huweiijk op touw heeft gezet. BUBGEMEESTER EN1 VEEBOEREN EN 9LAGERS. De veeboeren, die hun beesten op de markt in Havre te koop aanbieden, maakten vol gens den burgemeester van de Fransche ha venstad, te groote winsten. Op een koe ver dienden zij tweeduizend francs en volgens dit systeem maakten zij per jaar een winat van 20 millioen. De brave burgervader over dacht, dat dit geld beter in de zakken van de burgers kon blijven en stelde aan de veeleve- ranciers ronduit de vraag: „Wiit gij ujv win sten verminderen?" De veeboeren zetten een meewarig gezicht en zeiden: „Helaas, mijn- heer de burgemeester, wij vragen niet veel, want het hooi is zoo duur en de arbeiders vragen hooge loonen." „Goed", was het ant woord, „ge wilt dus niet. Dan wil ik niets meer met u te maken hebben." En hij bestel- de vee uit Marokko, dat na eenige weken, ten getale van 220, uit het Afrikaansche kustland in Havre aankwam. De beesten waren in een ifitstekende conditio. Thans werden den naar lage prijzen stre- venden burgemeester echter moeilijkheden in den weg galegd. De slagers, die opdracht had den gekregen om het vleesch voor de con aumptie gereed te maken, weigerden dit te verkoopen tegen den door den burgemeester vastgestelden prijs, die n.l. het midden hield tusschen den prijs van het binnenlandstfh en het M'arokkaansch vee, waardoor het publiek 30 pet. minder zou te betalen hebben De burgemeester die. reeds veekooper was geworden, ontzag zijn hooge positie niet om ook slager te worden en richtte een tiental slagerijen in, heel eenvoudig, van planken en zeildoek, doch voldoende om de burgers van Havre aan goed en goedkoop vleesch te hel pen. En zijn zaken gaan schitterend I STAATSGREEP IN LFCHTENSTEIN? Het ,^erl. Tagebl." meldt, dat men, vol gens een bericht aan de „Basler Nachrich- ten", in Lichtenstein een staatsgreep op het spoor kwam, waarbij de ontvoering van den voorloopigen vertegenwoordiger, dr. Peer, was voorgenomen. De voor de ontvoering gereed staande auto kan de vlucht nemen. De leiders der beweging zijn niet te vinden. ONDERGRONDSCH SMOKKELEN. Uit Geneve wordt gemeld, dat de politie te Konstanz een ondergrondsche waterleidirigs- buis heeft ontdekt, waardoor smokkelaars Duitsche en Oostenrijksche gouden en zilve- ren munten, cocaine en sacxharine al sedert vwrtedan jaar naar ZwuKrUod awnhtotlrian LAATSTE AANGIFTE van den COS- TUUMCURSUS 40 1. f35 VRIJDAG 4 MAART 2—4 uur. Aanvang van dozen cursus MA AND AG 7 MAART, liA uur. De Directrice: J. F. BEUMER.

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 1