Mefler's Reclame- 7,8 en 10 cts. Stgaar Langestraat 75. - Telef. 632. medienemendi waren gem te ?a" had earn dekladimg van' ben- Stadsniemvs DE KOOLTUIN WORDT GEDEMPT. Het gister door den Raad genomen besluit tot het dempen van den Kooltuin heeft bij de bewoners een enthousiastne gewekt, dat zij door het uitsteken van de drickleur tot uiting hebben gebracht. Huis aan buis wapper+ vandaag aan den Kooltuin de vlag Niet al- leen, dat cr gevlagd'wordt, doch ode de jeugd verkecrt in Feeststemming. Op de wijze van „In Holland staat een huis" zrngen zij nu: „De Kooltuin wordt gedempt", enz. Wij kunnen ons dc vreugde van dc bewo ners voorstcllen Reeds vele jaren is de kwes- tie hangende en toen in 1910 de zaak tot een oplossing gebracht scheen te zullen worden, kwam er, door't mobiel worden van schoon- heidsmenschen, die met het oog op het steden- schoon, het aardige grachtje zoo gaarae wil- Amterpen raaar den, Corago veritroldDen stoom- schip „Madiimba". Een offtcier van de „Ita- lier" vertelde c m. aan gemoemdi Mad:'„Het was Zaterdagmorgen rood! 3 ure, klare nacht en Iralme zee. Alle voorgeschreven liditen wa rm' aan. Op de brug sitondf een officier, ter- wijl dfe kiapiitein op het dlek wandelde. Wij wa ren in de Nloordzee, nabij het vuurechip „de Ruyiingen", toen we van uit tegenovcrgestel- de ricbtimig, 't is te zeggen van de Wielimgera, een ander schip in aantocht zagera, eveneens de gebru'ilrelij'ke lichten voerond. AHes girag zoo normaal mogelijk en' geen onzer had dhrvera denken' dat binmen- enkele oogenglikkem zulk een vreeselijike ramp zou plaats hebben. Toen het onbekende schip ter onzer hoogite was gekomen, draaide het op- eens lanigs stuurboond weg en kwam op de JltiaJier" toe. Zooals het gewoonlijk gaat op zeer, wordt het oog gehouden op een voorbij- varend schip en zoo kwam' het dat dadelijk deze zonderlinge en hoogst gevaarlijke wen ding van het schip werd gezien. De „Italier" zou middenscheeps wordien aangetoopen; al- les werd1 in het werk gesteld om de aanvaring te voorkomen. Hlet was echter te vergeefe. De aanvaring had plaats. De „Italier" liep met zijne srteven in de zijde van het onbekende schip dat ter hoogte van het luik twee werd getroffen. Het was een ijselijk gekraak dat door die ooren sneed. Het volgende oogenblik waren al de opvarenden van de ,,Italier" op hot dek. Hulp- Icreten werdeni gehoord. Het aaragevaren schip, een stoomboot, moet een igeweMg lek hebben; opgeloopen, want we zagen het enkele seeonden na de aanvaring, met den steven onder de oppervlakte van de zeespiegel verdwijnen. Het achterschip, d'at hoog bovera het water uiistafc, zonk eenige oogenblikken wat op het schip tiwee minuten na de aanvaring of daar was niets mieer vanft schip zim. Wij zijn ter plaatse gehleven tot oe- i ure's morgens, steed's in de hoop om een opvarenden te kunnen redden. At onze zijn echter vruchteloos gebleven. voradem niets amd'ers dan alUerhande wrakstukken, doch geen levend wezen werd nog gevonden. Door die zinging van' het zin- kende schip werd alies mee in de diepte ge- sleurd'. Later werd nog aan1 het bllad gemetid J>e kapiteim van een' hier (Antwerpera) toe- gekewnen Eragelsche stoomboot weet te vertel Jen dat) hij op zeer benzinefaten (tambours), grijtze, van banden voorzien, heeft zijin drijVen. WATERSCHAFSBESTUREN Bij Kon. besluit van 1 dezer zijn genoemd tot hoofdingeland van' Westfriesland, provin- de Nbord-Holland, vanwegc de Schager- en Niedorper Koggera P. Buis Jz., te Sdr en tot hoofd'irageliamd plaatsvervanger van Westfriesland, provinde Noord-Holland, van- wege de Schager- en 'Niedbrper iKoggem K. Jonker, te Alkmaar, era C. Meurs, te Wimkel, zulks met in-trekking vara' het Kon, besJuii van 25 Januari 1921 no. 41, voor zooveej hurane daarira opgenomen benoemdmgen betreft. VE RE EN ICING VAN ELECTR1C1TE ITS- BED RIJVEN 'NOORD-HOLLANID. Men schrijft vara- het Hbl. Dinsdag 22 Miaart zal in een vergaderimg van de Vereeniging vara Blectriciteifsbedrij- ven als spreker optredera W. H. A. G. baron van lttersum, adviseerend Electro-tecbnisch Ingenieur, adViseur van die gemeente 's-Gra- velarad met het ondcrwerp: „De houdling, aan te nemen door de 'Nbord-Hol'landsche stroom- betrekkende gemeenten tegenover het P. E. N." De heer Van Lttersum heeft reeds in 1917 een opgarag makerade era veel tegengesproken' bro chure geschreven over de gevaren vara de pro- vinciale stoomvoorziening, waarvara d'e inhoud het oraderwerp is geweest van- een- tweedaagsch debat in' een- in 1917 gehouden vergaderirag van het Koninklijk Instituut van' Ingenieurs. De heer Vara lttersum meenit thans te kunnen aantoomen, diat al zijne profetiera thans im ver- vullimig zdjm igetreddn en wil nu eera actie voor- bereidera, waardoor aan' alle ongeweraschfe toe- standen in de electriciteitsvoorzien'ing een ein- die zal kunnen komen. De stell'ingen, in zijin artikel van 5 Februari in het Handelsblad verkondigd, zullen daarbij tot Iddraad die- neni. Naar wij vememen' ligt het in de 'bedoeling van het bestuur, dat ook afgevaardigdien vstm nietvaanigesiotan gemeenten- en verder deskun- digen op die vergadering zullen worden- toege- Latem, hoewel spec ale uitnoodigingen niet zul len worden verzonden. KORTE BE'RICHTEN. De-minister van- Binnenl-andsche Zaken, jhr. m-r. Ruys de Beerenbrouck, moet tenge- volge van een lichte ©ngesteldheid, het bed houden era kan dus zdjm ambtsbezighedien niet verrichten. is ds Sifanr, dit de fljsste rocker boven alle verwachtingcn yoldeet Beleefd aaabevelend. den behoudeo, niets van het dempen. Het mag verwacht worden, dat dezelfde schoonheidsmenschen tegen het gister geval- len raadsbesluit in het geweer zullen komen Voor de bewoners staat de zaak nu wat gunstiger. Niemand minder dan de heer v. cL Bosch, de kampioen voor't stedenschoon, verklaar- de, dat hij, nu de boomen, die het grachtje zoo'n mooi aanzien schonken, waren geveld, op het behoud van den Koltuin geen prijs meer stelde. De eischen van het verkeer hebben er ook het hunnc toe bijgedragen, dat er thans in den Raad een meerderheid gevonden werd om de zoo vele jaren door de bewoners begeerde damping tot stand te brengen. Het kan niet ontkend worden. dat door het dempen een mooi stukje van Alkmaar'6 stads- schoon verloren gaat, doch de bewondcraars van dat stedenschoon. die zclve buiten in licht en hicht biedenae villa's wonen, hebben te bedenken, dat hier de wenschen van de bewoners, die om hygienische redenen van deze sclioonheid verlost willcn worden, zwaarder hebben te wegen. In de toekomst zal het er toch van moeten komen, dat ook de eene zijde van den aan den Kooltuin grenzenden Achterdam gesloopt zal moeten worden. Door het sloopen van de eene z de van de Appelsteeg en die van het Fnid- sen zal men dan een behoorlijken verbin- dingsweg kunnen verkrijgen. JAARWEDDEN ONDERW1JZEND PERSONEEL Naar wij vememen zullen in den loop van deze week aan de onderwijzers(cssen) der openbare lagere scholen de bedragen, waar- op zij volgens de nieuwe salarisregeling als- nog over 1920 aanspraak hebben, worden uitgekcerd VR1JZINNIG-DEMOCRATISCHE BOND. Wij herinneren nog eens aan de rede van mej. C. S. Groot (Marij tje), van Rotterdam, Donderdag te houden in „de Unie". Het dubbele onderwerp; „Waarom hooren de vrouwen bij ons?" en „Waarom Marijtje in de polletiek gong", belooft wel interessant te worden. EEN ADRES. 26 Nov. aan den Sictretarie der Gemeente Bergen en het Hoofd der Gemeente Eg. LICHT OP! Voor rijwielen en andere voertuigen he- denavond te 6.23 uur licht op Telegraimnen yan heden AMSTERDAM, 9 Miaarti. Ira de heden gehouden vergaderirag vara den bond vara MeLkveehouders is bekoten den melkprijs voor diera a.s. zomer vast te stellen op 15 cerat per liter franco Amsterdam. DE BEZETTING VAN HET RUHRGEBIED. DUSSELDORF, 8 Maart Op den laten avond is een proclamatie van den hevelvoe. renden generaal aangeplakt, volgens welke de staat van beleg is afgekondigd. v'oor de couranten is de censuur ingesteld. Voor in. en uitvoer uit de bezette gebieden is een ver. gunningsbewijs noodig. Kecktszakeu ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 8 Maart. VASLCHHEID IN GESCHRIFTE. De 19-jarige Sijmen R., voorheen leerling- kantoorbediende der posterijen, thans zonder beroep, wonende te Oudkarspel, stond te- hecht ter zake het valschelijk opmaken van een stortingsbewijs van de post cheque en girodienst en gebruik makende van dit val- sche stulc, tengcvolge waarvan nadeel kon ontstaan. Dit feit is gepleegd in December 1920 aan het postkantoor te Broek op Lsngedijk, al- waar beklaagde destijds werkzaam was. Be klaagde bekende. Hij heeft vara zijn vader in December ontvangen het bedrag van 12,87, terwijl hij een bedrag van 100 zou ontvan gen van zekerene Wagenaar, welke gelden liij voor zijn vader moest overmaken aan den Raad vara Arbeid. Beklaagde zeide, dat hij maar had verzon- nen dat hij 100 van wagenaar had ont vangen. Integendeel was hij 300 schuldig, maar hij wildie dit voor zijn vader niet we- ten. Toen heeft BIJ een valscfi sforfii ingevuld en dit voorzien van een dagstem pel. Hij heeft echter niets gestort, ook geen 12,87. Hij heeft zijn vader dit vervalschte ator- tingsbewija overhandigd als bewijsstuk dat deze aan zijn geldelijke verplichtingen tegen over den Raad van Arbeid had voldaan. Beklaagde zeide tot deze bedriegerijen te zijn gekomen omdat hij geld heeft verloren met speculatien. Hij had ook nog onder zich een bedrag van 300, behoorende aan de posterijen, op welk bedrag hij door hem onbekende redenen 240 tekort kwam. Beklaagde is 1 Januari 1920 in dienst der posterijen gekomen als leerling-kantoorbe- diende. In December 1920 heeft de directeur van het postkantoor, Popuel, oratdekt dat be klaagde 40 tekort in kas had. Dit was op zichzelf niet zoo iets bijzonders, dat gebeur- de meer, maar de manier waarop beklaagde hem"-omtrcnt dti tekort om den tuin leidde, gaf den directeur aanleiding deze zaak aan- nangig te maken bij het bestuur der poste rijen De directeur heeft echter nog geprobeerd iets van den' jongen tereeht te brengen en voorgcstcld hem naar een karatoor te ver- plaatsen ver uit de buurt, op ccn standplaats waar hij niet in de verleiding kwam. Het stortingsbewijs, op dc wijze behandeld als door beklaagde is geschied, kan eenigermate dienen tot bewijs, dat een betaliing is gedaan. Er ontbrcekt wel iets aan, het is geen echt be wijs tegenover de post, maar fungeert als be wijs in de handen van den houdcr. De direc- tie heeft geen gunstig oordeel omtrent den persoon van beklaagde Hij was onverschil- lig en onachtzaam. Hij bezocht veel cafe's en maakte veel verteringen. Den directeur was ter oore gekomen, dat hij wel eens beschon- ken was en gevochten had met den rijksveld- wachter. Beklaagde zeide, dat deze critiek op zijn leefwijze zeer overdreven is. Dit spreekt hij bcslist tegen. De chef de bureau van den Raad van Ar beid, D. L, verklaarde dat de heer C. R., makelaar te Oudkarspel, hem heeft getoond een stortingsbewijs der post cheque en giro dienst, ten bedrage van 112,87. Hij heeft dit ;enoteerd en daarover gecorrespondeerd met ;et postkantoor te Broek op Langendijk. Hij kreeg advics, dat dit bedrag alidaar niet ge- stort was. De vader vara beklaagde is bode van de Ouderdomsverzekering voor den Raad van Arbeid. Hij heeft het valsche stortingsbewijs aan het postkantoor te Broek op Langendijk getoond, niet wetende dat zijn zoon hem zoo had bedrogen. De heer C R., vader van beklaagde, als ge- tuige onder cede gehoord, bekende aan zijn zoon te hebben opgedragen aan den Raad van Arbeid te storten 112,87. Hij heeft 12,87 gegeven, omdat zijn zoon beweerde, dat hij 100 moest vangen van zekeren Wa genaar. Later heeft getuige opnicuw 112.87 estort, toen hij overtuigd was, dat dit geld len Raad van Arbeid niet had bereikt. Getuige zeide, dat zijn zoon niet onver- schillig is, dat is maar een houding die hij aanneemt. Hij heeft wel getracht zijra fout onder onverschilligheid te bemantclen. Getuige erkende, dat zijn zoon's Zondags naar het caf6 „Concordia" ging en daar wel eens met minder geschikte jongens omging, maar hij heeft zich nooit aan oneerlijkheden schuldig gemaakt, ook niet bij de distributie, waaraan hij vroeger wertte en geldelijie vw- antwoordclijkheia had. Mr. Mulder infonncerde oms-taudig of uit het gebruik maken van het valsche stortings bewijs werkelijk nadeel zou kunnen ontstaan, waarop de directeur vaft het postkantoor te Broek op Langendijk een uitvoerige verkla- ring gar, maar niet een verklaring die Mr. Mulder spoedig tevreden stelde. Ten slotte gaf de directeur als zijn mecraing te kennen, dat door dc aanwezigheid van het de postadministratie aarasprakeliik zou zijra. Het O. M. zeide met betrekking tot dit jon- ge menscli niet veel te verwachten van een voorwaardelijke veroordeeling. Hij toont niet veel bcrouw. Zijn houding getuigt daarvan absoluut niet. Het O. M. achtte hier een niet al te zware gevangenisstraf gescliikt om beklaagde den crnst van zijn misdrijf duidclijk te maken en vorderde 3 maanden gevangenisstraf. Beklaagde zeide, dat het door hem aan den rechitcr-commissaris gezonden schrijven zijn verdediging behelst en dc rechtbank dit ais zijn verdediging kan beschouwen. Hij heeft gcspeculcerd in suiker cu heeft verloren en dat is de oorzaak van zijn oneerlijkheden, V66r dicn tijd had hij geen nocmenswaardi- gc schuldcn. VEHDUISTERING VAN1 EEN AANGE- TEEKFJND STUK. BEDELARIJ. De 59-jarige werkman Jb. G. te Noord- scharwoude geboren, heeft te Alkmaar op 3 Januari in het openbaar gebedeld, door een agent van politic om een dubbeltje te vragen. Hij was werkeloos en deed het om onderdak te komen. Eisch 3 dagen hechtenis en opzen- ding voor den tijd van 1 jaar en 2 maanden Bekl. wenschte liever 3 jaar opzending. Daarop stood tereeht de 32-jarige Corn. M. te Alkmaar geboren. Hij heeft op 5 Janu ari gebedeld in de Langestraat. Eveneens een agent van politie oral een aalmoes gevraagd Eisch 3 dagen hechtenis en opzending gedu- rende den tijd van 1 jaar en 2 maanden. Er is alles gedaan om dezen man te hel- pen, maar het. is isvergeefsch. van 9 Maart 1921. Opgave van Noordbollandsch Landbouwcrediet. yorigg Koers van heden te koers. pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m.2.30 /ij ;De „M zinefaten aan' ifinister Van Kamebeek zal Zaterdaig de Zuid-Afri-kaansche tentoonstelliing openen. Onder vooraitterechap van den heer G. A. Zeeman, uit 'a-Qravenhage, is gisteren te Utrecht en buitengewone algemeene vergade ring gehouden van den Bond van Nbderland- eche fabrikanten van en handelaxen in, gou- den en zilveren wer ken. Ingediend is een wetsontwerp tot nadere wijziging van het reglement op het beleid d«r Regeering van Nederl.-Indie. In de afdeelingen der Tweede Kamer is scherpe oritiek geoefend op het beleid aan let dep. van Oorlog. De minister van Oorlog1 heeft het rap port der commissie tot onderzoek van Rump- ler-vliegtuigen aan de Tweede Kamer doen toekomen. Balanspapier, Rakening-Courantpapier, Wiaaela, Aocepten, Kwitantiaa. L. FRANKENIBHRIG, AliOCAiAR. OPBRENDST OOLLECTE. Men verzoekt ons mede te deelen dat de op- brengst van de lezing van Mr Tidonan ge houden collecte 79,02y2 bedraagt' Aan den Raad der gemeente Alkmaar ia het volgende adres ingekomen: Geeft met verschuldigden eerbied te ken. nen, N.V. v.h. W. Hoogenstraaten en Co. fa. briek van Verduurzaamde Levenamiddelen te Alkmaar, dat adressante inzage genomen heeft van het partieele uitbreidingsplan der Gemeente Alk« maar voor zoover het betreft de geprojecteer. de wegen in den Eendrachtspolder, welk plan voor belanghebbende ter visie gelegd is ter se» crctarie der Gemeente, dat zfj als belanghebbende speciaal haar aandacht heeft geschonken aan de voorgestel. de demping der Houtvaart achter haar fa» briek; aan den voorgestelden tunnelbouw on. der den spoorwegovergang aan den Berger. weg en aan het ontbreken van een plan tot doortrekking der Fabrieksweg, dat de navolgende overwegingen haar er toe geleid hebben zich tot uwen Raad te wenden, waar het uitbreidingsplan in conflict komt op deze drie punten met hare levensbelangen. le. Demping der Houtvaart. De fabriek van adressante aan dit vaarwa. ter gelegen, heeft ter vermijding van overtolli. ge vrachtkosten, behoorlijk vaarwater noodig om goederen per schip naar en vanuit het Groot Noordh. Kanaal te vervoeren alsmede van en naar de Egmonden en Bergen. Verbetering van dit vaarwater werd door uwen Raad opgenomen in de plannen voor werkverschaffing, zoodat adressflnte daaruit meent te mogen concludeeren, dat tegen ver« betering uwerzijds geen bezwaren bestaan heb« ben. Adressante heeft zich dan ook gehaast on. der zekere voorwaarden in Januari 1921 aan het College van B. en W. 1000 aan te bie» den ter bestrijding van een deel der kosten voor verbetering en heeft verdere bijdragen in uitzicht gesteld, indien de bevaarbaarmaking zoodanig verricht werd dat adressante mede daarvan de meerdere vruchten zou plukken, van welk aanbod een copie hierbu wordt ge. voegd, dat dit aanbod geheel paste in den gang der onderhandelingen, welke sedert meer dan twintig jaar gaande zijn om dit vaarwater te verbeteren volgens de plannen van den Edel. Achtb. Heer J. van Reenen te' Bergen; van die der Commissie van advies voor het in exploita. tie brengen van terreinen voor Handel en In. dustrie en ten slotte volgens het definitief thans bij de Staten van Noord.Holland aan. hangig zijnde plan van den HoogwelEdelgebo. ren Heer Jonkheer Reigersman, hoofdinge. nieur van den Provincialen Watestaat in Noord.Holland, dat dit aanbod ook geheel paste in de be. moeii'ngen van adressante in deze zaak, te we. ten: le. Een onderhoud met het hoofd der Ge. meente Alkmaar en een ondferhoud inet den Directeur van Gemeente Werken, beide op 10 November 1920, waarbij besloten werd, dat adressante zich nogmaals in verbinding zou stellen met de overige belanghebbende om te komen tot een gemeenschappelijke actie. 2e. De bovenvermelde bezoeken: 17 Nov. aan den Heer Reigersman. 18 Nov. aan de Hoofden der Gemeenten Alkmaar, Egmond en Bergen. 19 Nov. aan de Directio der Ned. Bouw Mij. te Amsterdam. 21 Nov. aan de Hoofden der Gemeente Alk. maar en Bergen. 23 Nov. aan den Directeur van Gemeente. Werken te Alkmaar. mond. 29 Nov. Toezending Eendrachtapolderteeke. ning aan het Hoofd der Gemeente Alk. maar. 6 December. Bezoek aan het hoofd der Go meente Alkmaar waarbij zijn EdelAchtb. adressante mede decide, dat alvorena ver. der te gaan, het wenschelijk zou zfjn te in. formeercn of de plannen der West>Frie> ache Kanaal.Vereeniging, ook in conflict kwamen met de Hoeverwaartplannen van den Heer Reigersman. 17 Dec. aan het Hoofd van het Provinciaal bestuur Jonkheer Roell. 20 Dec. Jezing van den Ingenieur Ringers der West Friesche Kanaal.Vereeniging, waarbfj deze ontkende, dat de verbfcto ring der Houtvaart in conflict zou komen met de plannen dier Vereeniging. 6 'Jan. 1921. Aan het Hoofd der Gemeente Alkmaar waarbij adressante toegezegd werd ter nadere bestudeering der stukken door den EdelAchtb. Heer J. van Reenen over dit vraagstuk verzamelde. 14 Jan. Aan het Hoofd der Gemeente Alk. maar in zake toezegging van een bijdrage voor de uitdieping der Houtvaart. 17 Jan. Aan het hoofd der Gemeente Alk« maai*ter overhandiging van een schrifte. lijk aanbod van 1000. (Wordt vervolgd). Het stadsbestuur heeft Dinsdag de sluiting van alle theaters en openbare vermakelijkhe. den aangekondigd. Duisburg werd Dinsdagnamiddag bezet door verscheidene compagnieen Belgische en Fransche infanterie, die in auto's naar de stad getransporteerd werden. De intergeallieerde Rijnland.Commissie heeft censuur op de telefoon en de telegraaf door de bezettingsoverheden verordend ge. durende den' tijd van 8 dagen, die steeds weer met denzelfden tijd kan worden ver. lengd. De berichten der pers, welke op de be. wegingen der troepen betrekking hebben, vallen onder deze censuur. In de diensten der spoorwegen, die naar en van de bezette gebieden voeren, komt voor. loopig geen verandering. Het verkeer naar en van het W. blijft gehandhaafd. SLUIPMOORD. PARLJS, 9 Maart. Da to, de Spaansche premier, is tengevolge van- een sluipmoord om het leven gekomen. GEEN DEELNEMING DOOR AMERIKA. WASHINGTON, 8 Maart. De Amerikaan. sche regeering maakt bekend, dat de Ameri. kaansche troepen aan den Rijn slechts die. nen voor de uitvoering van het Verdrag van Versailles en niet zullen deelnemen aan de bezetting van andere Duitsche steden. SPOORfWEGONGHELUK TE RIOSMALEN. De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft gisteren de zaak behand'eld tegen D. E., oud 37 jaar, machinist te Nijmegen, beklaagd ter zake dat hij in den namiddag van20 Dec. 1920 onder Rosmalen door zijn schuld gevaar heeft veroorzaakt voor het verkeer door ?toomvermo-gen over den spoorweg OSS' s-Bo-sch, door als machinist -rekeloos en gro- velijk onvoorzichtiig, zonder daarop te letten en zonder o-p te merken dat een voor zijn trein bedoeld signaal -onveilig stond, met een goederentrein, die beklaagde als machinist tediende, komende uit de richting Oss bij het jiaderen van het station Rosmalen door dat jnveilig sein, zijnde het binnenkomend'e signaal bestemd v-oor de uit de richting Nljj- megen komende treinen, staande op eenigen afstand voor dat station in de richting Oss, been te rijden in plaats -van zijn trein zooals het voorschrift luidde, voor dat onveilig sein t.o-t stilstand te brengen, waardoor bekl.'s frein is gereden1 op en in botsing gekomen met een uit tegenovengestelde richting ko- menden trein, tengevo-lge waarvan drie per- sonen, die zich als dien-stdbenid personeel in. teklaagde's trein bevonden, zijn gedood. Het O. M- constaterdd, d'at bekl. terugkomt van zijn eerste verklaringen en de schuld van rich tracht af te schuiven. De verantwoorde- lijkheid der machinisten is groot. Menschen- ievens en an-dermans goederen hangen van hun oplettendheid- en etiptheid1 af. Hidr is door groote roekeloosheid de dood van drie menschen en beJan.g-rijke schade aan goederen veroorzaakt. Het O. M. eisohte des- vvege een straf van 0 maanden hechtenis. Hitspraak over 14 dagen. T«VIV1 TOU <7^ tviGO^iav, aio MV- Dercfde beklaagde moet hierop tereeht staan ter zake verduistering van een- aange- ^eekend s-tuk op 11 Januari zijnde dit een Genst-brief aan den inspecteur der posterijen. De heer Nannie Mlulder, oud 00 jaar, in- :pecteur der posterijen te Amsterdam, ver klaarde op 11 Januari j.l. geen aangeteekend »chrijven ontvangen te hebben van den direc teur der posterijen te Broek op Langendijk. De 20-jarige ambtenaa-r O. Schrieken, post- ambtenaar te Broek op Langendijk, had op ometreeks half Jan. op een adviee ingeschre- v- a 'n aangeteekend schrijven van den direc teur en had' dit advies en de stukken overge- veven aan beklaagde. Bekl. erkende dit aangeteekende en het advies te hebben vernietigd. Hij d'acht dat •lit schrijven een rapport inhield over zijn persoon. Het O. M. merkte op dat op dit misdrijf is gesteld een maximum van 4 jaar gevange- niastraf. Het O. M. vorderde 1 maand gev. Bekl. zeide in het openbaar niet zijn in- tiemste aan-gelegenheden te willen openbaren. Als men alles wist sou men anders oordeelen, maar hij -ging liever 4 maanden de kast in dan dit te vertellen. De president zeide dat hij dit dan schrifte- lij-k aan de rechtbank kan mededeelen. (Ontvangen per draadlooze telefoon.) STAATSLEENINGEN. 5 Nederl. '19 BANK.INSTELLINGEN. 92$ 92$ 921/, 921k Kol. Bank 219 216 219 218 IndischeBank 2091/, 211 211 Handel Mpij. INDUSTR. OND. BINNENL. 190 V, 191 Insulinde Oliefabr. 70 69 698/4 70 681/, INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comra 97 97 CULTUUR MAATSCH. H. V. A 577 575 578 575 576 576 Java Cultuur 416 418 416 420 Cult. Vorstenl. 2361/, 237 238 237i/i 2361/, Dito actions 2541/, 256 256 258 257 Compania 1581/a 159 Poerworedjo 1758/4 178 178 - 176 Bodjong 224 220 PETROLEUM. Orion 53 53 Dordtsche Petr. 474 478 479-84 480 Gee. Holl. Olie 212 212 215 2121/, 212 2121/, Oude Koa. Petr. 5318/4 536 538 538 537 538 RUBBERS. Amsterd. Rubber 1308/4 130 130 1301/, Nederl. Rubber 71 71 71 lntercontin. Rubber. 121/, 121/, 128/a Koloniale Rubber 701/, 70$ Deli Bat. Rubber 100 100 100 100 Serbadjadi 216 213-14 SCHEEPVAARTEN. 275 Oude Vaart 277 275 275 ?75 Scheepvaart Uaie HoU. Lloyd 1628/4 163 163 163 881/4 90 90 92 92 Paketvaart 136 138 138 Oude Boot 134 134 134 Holl. Stoomboot 109$ 109 - 110 110 SCHEEPVAART BUITENL. Marine tomm, 17 Marine pref TABAKKEN. 628/4 492 Oude Deli 494$ 492 492 Senembah 6251/, 625 625 625 Medan 355 355 355 355 Deli Batavia 456 456 456 456 Beaoeki 116 115 115 115 AMERIKA. Southern Rails 258/, 251/4 251/4 Union Pacific 139 139 PROLONCATIE vorige koers 5, heden S WISSELKOERSEN. Vddrbeuri Vof'Ke koers koers. Dat0 heden Berlljn Brussel Londen New-York Parljs Weenen Zwitserland 4 65 21 75 11 36 2.91 20 821 0.574 48 90 4.53-4.57 21.58-21 60 11.354 2.921/,-2.93 20 57f 20.62J 0.50 0.60 49.49.16. VREEMD BANKPAPIER. Dultsch Bankpapier (rood) 4 75 4 60- 4 66 Oostenr. flankpapier 0 46$ 0.460.55

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 2