oefeningm deel te nenen, en op goeden Kond vreezend, dat hiermede ook In ons ad de door alle ware pacifisten gevreeade in een deel van Australii en in de Vereenigde Staten van Noord-Amerkia togevoerde en noodlottig op de mannelijke jeugd werkende „militairy drilling" zal worden ingevoerd, „dringt de „Nedexlandsche Vereeniging van Vrouwen voor duurzamen Vrede" er by Uwe Excel lentie ten ernstigste op aan: „a. dit deel van het wetsontwerp te laten vervallen, „b. het te vervangen door een artikeL, waarbij aan alle jonge mannen en jonge meis- ies de verplichting wordt opgelegd lichaamsoefeningen deel te nemen, bijv. den geest der Zweedsche gymnastiek, waar- door in waarheid' de volksgezondheid, met name die der aanstaande moeders, bevordert zal worden." DEi ZOMERTTJD. De zomertijid zal in Nedertandl in den nachit van 3 op 4 April wodden ingevoerd PROFESSOR DR. J. POE'L'S. Maamdag 21 Maart viert prof. dr. J. Pods, directeur der RijksseruminriChting te Rotter dam zijii zeventigdtem verjaardag. REGLEMENT VAN BESTUUR WATER SCHAPPEN NQORD-HOLLAND. Op een vraag van den heer D. Kooiman, lid der Prov. Stoten van Noord-Holland, be treffende herziening van het algemeen regle- ment van bestuur voor de waterschappen in Noord-Holland (openbaarheid watersdiapa- vergadering, wifze van verkiezing, meervou- dig stemrecht, enz.) antwoordden Gedepu- teerde Staten: Nadat het reglement van bestuur voor het Hoogheemraadschap Noord-Hol lands Noor- derkwartier bi| K. B. van 22 Jan. 1920, No. 71, was goedgekeurd, heeft de noodzakelijke behandelmg van andere onderwerpen van meer urgen ten aard dan de ook naar het oordeel van Gedep. Staten wenschelijke her ziening van het Alg. Reglement van bestuur voor de Waterschappen in deze prov. ten ge- volge gehad, dat de voorbereiding dier her ziening niet zoodanigen voortgang kon heb- ben, dat bereids voorstellen te dezer zake aan de Provinciale Staten konden worden ge- daan. Gedeput. Staten vertrouwen intusschen, dat die voorstellen in den loop van dit jaar ge- noemde vergadering zullen beredken. WEGEN EN VAARTEN >ZES NOORD- HQLLANDSCHE STEDEN. Op de vragen van den heer D. Kooiman. lid der Prov. Staten van Noordholland, oro- trent het opzeggen door Amsterdam van de overeenkomst betreffende het onderhoud van ,,de wegen en vaarten tussdhen de Zes Noordhollandsche Steden", antwoordden Ge- deputeerden, dat de in de eerste vraag be- doelde opzegging aan Gedeputeerde Staten bekend is. In de bedoeling ligt zoo spoedig mogelijk aan de Provinciale Staten voorstellen te doen ten einde het onderhoud dezer wegen en vaar ten ook in de toekomst te verzekeren. Het College vindt in het stadium, waarin --deze zaak verkeert, geen vrijheid thans reeds mededeelingen te doen omtrent de wijze, waarop naar zijn oordeel de voorziening zal moeten geschieden. KON. M1LITAIRE ACADEMIE, HOOFDCURSUS EN CADETTE'N- SCHOOL. In afzonderlijke bijvoegsels tot de Stct. no. 55 is opgenomen de kennisgeving van den minister van oorlog betreffende toelating tot de Koninklijke Militaire Academie, den Hoofdcursus en de Cadettenschool. Voor zooverre het afnemen van examens noodig is ter bepaling van de toelating van jongelieden als cadet bij de Koninklijke Mili taire Academie te Breda, zullen deze examens in de maanden Juli en Augustus en, zoo noo dig, in de eerste dagen van September wor den gehouden. Voor deze toelating worden opengesteld 66 plaatsen. Voor het in 1921 hier te lande te houden examen voor toelating tot den Hoofdcursus ter opleiding van onderofficieren voor den rang van tweede-luitenant der infanterie en van tweede-luitenant van de militaire admi nistrate, respectievelijk voor den dienst hier te lande en voor den dienst in Nederlandsch- Indie, worden 34 plaatsen opengesteld. Hier te lande zal in de maanden Juli en Augustus een examen worden gehouden voor toelating van jongelieden als cadet bij de Cadettenschool te Alkmaar. Voor dit examen worden opengesteld a. 10 plaatsen voor jongelieden met be- stemming 6m te worden opgeleid voor den ""dienst hier te lande; b. 21 plaatsen voor jongelieden met be- stemiming om te worden opgeleid voor den deinst in Nederlandsch-IndiS, waaronder 1 gestelde jongelieden. DE BURGEMEESTER VAN NOORBEEK. De burgemeester van Noorbeek, J. K., welke zich eenige maanden geleden voor de rechtbank te Maastricht wegens dronken- schap te verantwoorden had, en in hooger be- roep veroordeeld werd, heeft thans aan de koningin eervol ontslag aangevraagd. EEN NIEUWE REORGANISATTE. Eenigen tijd geleden is aan de Commissie van Overleg een nieuw Rangbevordertogs- plan om ad vies toegezonden, berustende op specialisatie voor den post- en voor den tele- graafdienst. De specialisatie werd doorge- trokken van onder op tot en met den rang van adjunct-commies. De Commissie van Overleg adviseerde om het on twerp terug te zenden aan den Directeur-Genera a 1 ten einde de specialisatie ook te doen uit- strekkcn t ot den conunies-titulairrang. Thans is bij de Commissie van Overleg een nieuw ontwerp ingediend, dat, rekening hou- dend met de gevallen beslissing; ode de com- miezen-titulair specialiseeri Het ontwerp komt in de vergadering van Woensdag a s. in behandeling BEZOEK VAN1 DEW AhfERJKAAN- SCHEN GEZANlT AAN DE ZAAN9TREEK. VERBETEHINO VAN HET STATION IN 8GHAGEN. De heer Ouidl heeft aan den minister van w,a- terstaait gevraagdi: lis de minister bereid mede te deeleu, hoe- ver die plannen gevobdeidl .zijin tot vehbetering van hdt staioni Schiagen der H. ,S. M., welke verbetering blijkens een medddeeling in die me- mark van antwoord op het IXde hoofdstuk der Staatsbeginootiing voor 1920 in het voor- nemeni ligt? Is de minister met het. oog op den omhoud- haren.' toestanld aan gemeld station bereid een e totstandkoming van die verbetering zooveea mogelijk te bevorderen? WATERVLIEGTUIG GEVALLEN. Vrijdagmiddag is een watervliegtuig, thuls behoorende aan De Mok op Texd, bij een vliegtocht boven het Marsdiep over den kop geslagen en in het Molengat terecht geko- men. De vlieger, luitenant Lenning,, wist bovenop het vliegtuig te klimmen en is ver volgens naar een visschersvaartuig gezwom- men, dat hem in Den Helder aan lmid heeft gezet. Het vliegtuig is zwaar beschadigd. L)e sleepboot ^Drenthe" zal trachten het te bergen. KORTE BERICHTEN. De uitbetaling van het tegoed, tenge- volge van loonsverhooging aan het spoorweg- personeel toegekend met ingang van 1 Janu- ari j.l., zal, naar de directie besloten heeft, plaats vinden 31 Maart en 1 April. Overteden is mr. G W. baron van Im- loff, oud^viice-presidenit der redhtbank ibe Am sterdam. Prof. B. Symons te Groningen wordt ter gelegenheid van zijn 40-jarig hoogleeraar- schap op 20 April gehuldigd. In den Zaanamschen gemeenteraad had de heer Duys zich opnieuw te verdedigen in zake de reis van de Bedrijven-Commissie. De directie der Nederl. Spoorwegen leeft het personeel opgedragen, tegen het rooken in de „niet rooken"-afdeelingen in de treinen krachtig op te treden en vooral te letten op de overtredingen van dit verbod, die den laatsten tijd in de D.-treinen plaats vin den. STAATSLOTERIJ. Hoofdiprijzen. Trelkkimg van hedem. No. 8920 2000. Ns. 3923, 4214, 8008, 19185, 21003 1000. Nb. 0408, 11820, 12337, 18007 400. Nb. 4409, 15698 200. 'NS. 4951, 12950, 14004, 15440, 20^05, 20233, 21035, 2=2000, 21421 100. Provinciaal Nieuws UTT HOORN. De 2de luitenant H. A. Verkuijyl, van het 21ste regiment infanterie alhier, is gedeta- cheerd bij de militaire gymnastiekschool te Utrecht UIT SINT PANCRAS. Ten huize van den heer H. Gerritsen ver- gaderde de afdeeling St. Pancras van de V. H. Ver. 't Witte Kruis. Aanwezig waren slechts 10 van de ruim 330 leden. De voorzitter, de heer C. Kloosterboer, opende de bijeenkomst, waarna de heer T. Engel de notulen las, welke onveranderd werden goedgekeurd. J De heer P. Madderom bracht verslag uft van't verhandelde ter algemeene vergadering der hoofdvereeniging te Amsterdam, waar- voor hem dank wera gezegd. Ala penningmeester gaf de heer T. Engel rekening en verantwoording van zijn financi er beheer. Bij een ontvangst van/ 403,48, en een uit- gaaf van 353,94 X was een sal do van 49,53 X te melden. De rekening, nagezien door de heeren Jb. Kloosterboer en P. Mad- derom en door hen volkomen in orde bevon- den, werd onder dank voor accuraat beheer, algemeen goedgevonden. riierop hood t bestuur bij tnonde van den secretaris de begrooting voor 1921 aan, E>e vergadering ging met deze begrooting slui- tende op een eindcijfer k f 403,53)4, mede en stelde aldus vast. Een 8-tal nieuwe leden werd zonder boof- delijke' stemming toegelaten. Inplaats van de heeren D. Kloosterboer en H. Gerritsen niet herkiesbaar, werden tot le den van't bestuur verkozen de heeren Jb. Kloosterboer Dz. en J. van Kampen, die hun benoeming aannamen. Na de rondvraag, waarin den bode tceslag werd toegekend sloot de voorzitter de vergadering, de aftredende bestuursleden dank brengenden voor wat ze voor de vereeni- ging waren geweest Zondag 20 Maart speelde op de gemeente- Krocht alhier de Oudorper voetbalclub tegen V. V. V. Ill van hier en verloor met 3—0. Om 2 uur ving de match aan tusschen Holland II van Alkmaar en V. V. V. van hier. V66r de rust maakte V. V. V. I, tegen wind spelende't eenigste doelpunt, terwijl na de r^st Holland II zoo gelukkig was, zoodat de strijd eindigde met 11. Meer dan eens werd kranig spel geleverd, vooral ook door de keepers van beide clubs. eenigen tijd ter vlaie zal Hggen, waarna be- zwaren kunnen worden geopperd. Spreker stelde voor, om. als't eenmaal zomer is, het plan in eene buitengewone vergadering te be- spreken. Aldus werd besloten, terwijl dan van te vo- ren eene commissie, bestaande uit de heeren C.. Kriller, K. P. Zuurbier, Fl. Schermer, UIT KOEDIJK. ingang van 16 Mat ven, Met ingang van 16 Maart 1921 is Mtj. Ja. Hart benoemd tot Kantoorhoudstw bij den PoetdieniSt Ite Koedijk. UTT WTERINGEN. De voorzitter, de heer Kriller, vond het een verblijdend teeken, dat deze vergaderin- en steeds door meer leden worden bezocht. pr. decide mede,dat 1920, ofschoon zich ken- merkend door 'n druk bezoek, toch niet zoo voordeelig voor de verschillende pensions is geweest, doordat de tnenschen te kort hier vertoefden Alles moeten we doen om het daarheen te leiden dat we tevreden logo's hebben, moeten we ook billijk zijn met onze jrijzen, al wijzen de prijzen der levensmidde- en er op, dat we onze tarieven nog niet la ger kunnen stellen dan in 1920. Echter moe ten we niet duurder zijn dan elders. Veel valt voor ons nog te doen om de logo's te gerie- n, wat indirect ons voordeel ziin zal. Hierna deed de secretaris, de heer Scher mer, verslag van 1920 tot op heden en bracht daarin uitvoerig naar voren, niet al- leen wat in 1920 is geaaan, doch ook wat de vereeniging nog te doen staat om Schoorl tot bloei te brengen. Verbetering vooral van de wegen en een goeden kijk op het uitbreidings- plan, dat dit jaar herzien zal worden, kan Schoorl welvaart aanbrengen. We hebben echter een gemeentebestuur, dat in meerder- aeid nog niet die breede kijk op de toekomst heeft; zelfs valt op te merken, dat het verkeer enkelen niet sympathiek is. Taak der vereeni- ;ing is 'het om't daarheen te leiden, dat zul- :e menschen een beteren kijk krijgen op het voordeel dat een goed geordend verkeer kan geven Het Informatiebureau heeft een groot aantal mondelinge en schriftelijke aanvragen behandeld en het bezoek is wel zeer druk ge weest; alleen en hierdoor was het groote bezoek toch nog niet voordeelig de lo- giestijden waren van te korten duur. Met een opwekkend woord eindigde de se cretaris dit verslag en ontving hiervoor een dankbaar applaus. De financieele commissie rapporteerde bij monde van den heer D. Rus. De penning meester had alles in de beste orde bevonden. De uitgaven bleken hooger te zijn dan de ontvangsten, doch dit had zijn ontstaan te danken aan de dure Gids-uitgave. Van deze Gids is nog een groot gedeelte ten huize van den secretaris, zoodat ait jaar die uitgave zich niet herhaalt. De penningmeester, de heer K. P. Zuur bier, zag de vergadering zijne rekening en verantwoording goedkeuren en oogstte ook den dank van den voorzitter voor zijn goed beheer, evenals den vorigen penningmeester, den heer Hoogvorst, welke in 1920 van het bestuur afscheid nam Thans kwam ter sprake de vraag welke reclame in 1920 gemaakt zou worden. Het bestuur stelde voor om in de hotelrubrieken van 4 groote bladen deel te nemen, tevens om de bekende reclame in het Internationaal Verkeersbureau in Amsterdam en den Haag te vervolgen, alsook om in een Gids voor Ne- derland eenige annonces te plaatsen. De heer van der •Garde stelde voor om de reclame te combineeren met verschillende pen- sionhouders, doch dit voorstel kon geen bij- val vinden. Na eenig debat ('t is altijd een lastig punt die reclame) werd goedgevonden te doen zoo- als het bestuur voorstelde. Alsnog kwam aan de orde eene bespreking van het gemeentelijk uitbreidingsplan. De voorzitter zeide, dat de herziening van dit plan wel onze aandacht moest hebben, daar zeer vele gemeenten voorgoed zijn be- orven, doordat een verkeerd plan van uit- breiding, den bouw niet goed geordend was. De heer A J. Peeck zeide, dat het plan E. Jansen en J. Breed, een nauwkeurig on- derzoek zullen instellen en rapport daarvan zullen doen op de vergadering Tot correspondent van het plaatselijk blad zal de secretaris optreden. Hij zal van tijd en wijle eenige copie leveren, doch ook de overige bestuursleden namen op zich om in deze een min of meer werkzaam aandeel te nemen. Bij de rondvraag kwam nog een geani- meerde gedachtenwisseling omtrent de opvoe ring van de inkomsten en werden meerdere lichtpunten in deze naar voren gebracht doch bleek, dat naast veel eigen initiatie toch wel een verhooging van de gemeentelijke op zijn pic ge- subsidie zeer op zijn plaats zou zijn Nog werd door Verschillende heeren vreesd, dat de aanleg van de waterleiding eu de daarbij vergezeld gaande straatopbreking gedeeltelijk in het seizoen van het drukke verkeer zou vallen, wat zeer storend en on- plezierig zou zijn. Getracht zal worden bi] de betrokken autoriteiten de zaak te bespoe- digen. UIT OTERLEEK Mej Joh. Tromp, van hier, thans onder- wijzeres te Hallum op Ameland, is als zoo- danig benoemd te Obdam. UIT HEILOO. Door de Woningbouwvereeniging ,Jdei loo' alhier is de bouw van 6 woningen ge- gund aan de laagste inschrijvers, n.l de heeren T. Hes te St Pancras en N. Morsch te Oudorp, voor 25380 het metsel- en timmer- werk, den heer P. J. Langedijk te Alkmaar voor 1335 het schilderwerk. Telegraminen yan heden OVERVAL VAN EEN POSTKANTOOR. BERLIJN, 20 Maart. De beambten van het postkantoor 54 in de Rosenthalerstras- se werden Zaterdagnacht door 4 gemasker den overvallen en gebonden De roovers braken een geldkast open en roofden een bed rag van 1.300.000 Mark. De postdirec- tie heeft eene belooning van 20.000 Mark uitgeloofd voor het vatten der daders. BOTSING. WINTERSWIJ'K, 21 Maart Er heeft een botsing plaats gehad tusschen een Duitschen kolentrein en een goederentrein HONGAARSCHE KINDEREN. AMSTERDAM, 21 Maart. Woensdag 23 dezer wordt te Zwolle via Emmerik verwacht een extra-trein met pl.m. 660 Hongaarsche Jflnderen die gedurende eeni gen tijd in verschillende plaatsen in Ne- derland zullen verblijven. DE CANDIDAATSTELLING VOOR DEN AMSTERDAMSOHEN RAAD. AMSTERDAM, 21 Maart. In de heden gehouden open bare zittingen der Hoofd- stemibureaux der drie kieskringen inzake beslissing over de geldigheid der ingedien- de candidatenlijsten voor den gemeente raad benevens over de handhaving van daarop voorkomende candidaten, werd me- degedeeld dat geen berwaren zich bij het onderzoek hadden voorgedaan. Alle can didaten zijn dus geschikt. COKREPONlDENTrE. Stadsnieuws BEVORDERB. Met ingang van 16 Maart is bevorderd tot Adjunct-Commies der Posterijen en Tele- grafie de heer C. Schouw Jbz., telegrafist le klasse. TECHNICUS BOND XAN ZUIVEL- FABR1EKEN IN NOORD-HOLLAND. Het bestuur benoemde uit eene alphabeti- sche voordracht, bestaande uit de heeren T de Boer te Wolvega, S. van -Buren te Op- meer, J. G Geertsema te Leeuwarden, J. E. Miltenburg te Lutjewinkel en H. Schaap te Wirdum, den heer J. E. Miltenburg. TE WATER GELATEN. Vain de sdheepswerf „Nicoiaas Witsen", vooriheen W. F. Steel Zoon te Alktnaar, is met goeid' gevolg te water gelatenEen' sto len1 motorlichiter, lang oa. (1 voet, breed 17 vioet en hoi 7 voet. De boot is to't bdjzondier ingeridht voor het vervoer van verpakte ben zine, waartoe aan bedde zijden van het laad- ruiim cofferiiammen zijn aangebracht. Met een door den> motor aangedreven blower-inridi- tingi worden die benzine-dampen uit het ruim opgezogeni en tot boven aan de miast wegge- blazen. Door miTddeil van een tweetal afslui- terS met een diam. van 20 c. m., die met het buitenwater to verbindiing staan, kan men wa ter to het ruim laten loopen en het sdiip to ca. 10 mtoulten tot zmiken brengen. De voortbe- wegtog gesdiieidt door een 45 P. K. 3-cyl. motor, welke tevens de motorlier aandrijft. Voor de electrisdhe veriichttog is een afzon- dieriijlke motor met aangekoppelden dVn:amo geplaa<tslt. 'De boot is gebouwd voor Neider- landsche rekening. KNAPEN-VEREENTNGING ..thtmdothieius." Voor rijwielen en andere voertuigen he- denavond te 6.43 licht op. DE A. N. G. O. B. Zondagavond gaf de' afd. Alkmaar van den Algemeenen Nederlandachen Geheelont- houdersbond een propaganda-uitvoertog in de ,,Maraonie." De opkomst was groot. Een uitgebfeid programma was samengesteld. De heer N. de Waard opende en riep den aanwezigen een welkom toe. De mondharmonicaclub ,,T.A.V.E.N.U." bestaande uit jongens, bracht daarna een paaf liederen ten gehoore die. onder leiding van den heer de Waard, heel goed tot hun recht kwamen. Als een bijzonderheid kan hierbij worden eld dat een 4-jarig jongetje, Dikkie de aard, dapper meeblies en later alleen een paar wijsjes liet hooren, waarvoor hij een daverend applaus oogstte. De meisjeszangvereeniging „0. Z. O. D." was vervolgens aan de beurt en met hare hel- dere frissche stemmetjes zongen de meisjes verschillende bekende liedjes en zij mochten eveneens een grooten bijval in ontvangst ne men. Deze vereeniging staat onder uitsteken- de leiding van den heer P. Ooijkaas Het hoofdnummer van het programma was de opvoering van „Haar Held", spel uit het visschersleven door Joh. Brouwer, welke heer in de zaal aanwezig was en door den heer de Waard in het bijzonder was welkom geheeten. Het stuk werd opgevoerd door de tooneel- club „Korenbloem die onder leiding staat van den heer D. de Waard. Dit stuk bevat eigenlijk een tendenz. De schrijver doet er in uitkomen, dat verschillen de reeders van visschersbooten liever hun schepen zien vergaan, dan een hand uit te steken om te redden. „Oome Kees", een van de meest op den voorgrond tredende personen uit dt stuk, zeide hiervan: ,,Ze rekenen lie ver uit achter hun geldlaadje hoeveel zuive- re winst er bij is, wanneer de assurantie- maatschappij uitbetaalt". Die Oome Kees wist onder zijn grappen door den reeder Harms bittere pillen te slik- ken te geven. Van Kammen viert ziin 25-jarig jubileum als schipper van de reddingsboot en juist op dien dag is ook de bruiloft van hun dochter Truus met Gerrit, een visscher. De burge meester van het dorp komt ook even den ju- bilaris feliciteeren en speldt Van" Kammen, als bewijs van erkentelijkheid voor het red den van meer dan 100 schipbreukelingen een medaille op de borst. Ook krijgt de jubilaris een medaille van Zeeschuim, den vertegen- woordiger der Engelsche Marine, voor het redden van opvarenden van een vergaan En- gelsah schip. „Oome Kees" rekent uit dat zoo'n medaille hoogstens 50 kost, wat dus wordt gegeven voor 100 menschen leveus Dus een men- schenleven is twee kwartjes waard en bij den slager geef je voor een half pond paar- denvleesch denzelfden prijs, m.a.w. een half pond paardenvleesch staat gelijk aan £en menschen leven. Aldus de redeneering van „Oome Kees." We zullen niet verder gaan met den in- houd van dit tooneelspel weer te geven, maar vhlden slechts even de tendenz aanroeren. De spelers hebben hun uiterste best gedaan en hun komt zeker een woord van lof toe voor de kranige wijze, waarop zij de verschillende rollen vertolkten. Over de rolkennis viel niet te klagen en het applaus bewees wel hoe het publiek het spel vond. Den schrijver van het stuk werd door den heer De Waard een bloemstuk overhandigd. Tijdens de pauze werd een prachtige fruit- mand verloot. De avond werd verder gevuld met het ma- ken van muziek. VOLKSIZANG'AVONID. „ALCMARIA" Onder leiding van haar nieuwen vdorzit- er, den heer W. G Visser, daartoe door het >estuur uit zijn midden gekozen, hield „Alc- vereeniging tot bevordertog van het haar maria Vreemdelingenverkeer, Vrijdagavond jaarlijksche algemeene vergadering. De heer Visser herdacht to zijn woord de vele verdiensten, die de afgetreden voorzitter, Mr. J. P. Bosman, voor de Ver eeniging had gehad, en de aangename wijze waarop deze steeds met de andere bestuursle den had sanwngewerkt. Vooral roemde hij de Mr. "William Philips, gozant van de Ver eenigde Statem van Noard-Amjerika br&cht op uitraoodiiging van den heer W. S. G. L. Dries- sen, burgemeber van Koog a. d. Zaan en het secretariaat van diem Ned'erlandlech A meri- kaanschon' Kamer van Koophandel Vrijdag een bezoek aan de gakeele Zaanwbreak. Hij werd vergezeld door den harnddeabtaohe Jokn- rtown, terwiji nsr. E. H. von Baumbauer em jhx. J. Six, eerate, reap. Ze eecr. d«r Ned, Ametrikaaatchen Earner van Eoophandel hem aan de dlveree gastheeren vooretelden. De commissie van o-nbvangwt beabondl uit de heeren J. A. E. Verkade en E. G. Duyvie, reep. voorzitber en ondervoorriber van de Zaanlandeche K. v. K. en die heeren K. 0, Honiig en J. Bekker, voorzitter, reep. onder \ioorziber van het departement Zaanabreek van de Mkatechappij van NijvefheidL Nadat in den, voormiddag een bezoek was gebracht aan Verkade'a Bdscuitfabriek en aan de a to omhoutzagerij van de firma E. v. d. Stadrt en Zn. te Zaandam werd door burge meester Drieeeen aan genoemde heeren een lunch, ten zijnen, huize aangeboden. Daarna werdi de Zaanlandlsche Oudheidslkamer te Zaandam bezocht waar eenige jontged&mes in Zaansche Meederdk-acht een levendiige illuB- tratie gaven van de historiaebe kleederdiriacht. Daaxop vertrok men wear per auto naar de Cacao en Ohoooladtefabriek der Erven H. de Jong. Vervolgens scheepte men zich in voor een motortocht langs den Zaan terug naar het Raadhuia van De Koog. Te vier uur virng de receptie op het raadhuia aan, waar de voornaamste induabrieelen in grooten getale tagenwoordig waron. Andermaal werd door jongedames in Zaan sche Heederd'racht een thee geserveerd. Ten alette werd een bezoek gebracht aan die Olie- glagerij der firma T. Duyvia Fm. en werd van de toren van deze fabriek de ganache Zaan abreek in vogelvlucht aanschonwd. De gezant toonde zeer veel belangstelling en zijn bezoek werd dioor de Zaaneche induatrieelen ben reerete gewaardderd. Z WWI IT.TKTRTCTiT /EfTiTRfl Zaterdagnacht is het op diem Zeedijk te Am sterdam weer rumoerig toegegaam. Eierst werd de politie gewaarsChuwd/ in verbanld! irnet eenie ernstige vechtpartij1 tusschen de bezoekere van het cai6 Zeed:ijk 52. Onder leiding van een inepecbeur trOk eerie politiemacht vail het bureau Warmoesstraat er op uit em omitruim- de het caf6, doch terstondl daarop werd) de strijdl buiten voortgezet. Ebn der belhamere, d'ie zich vermoedblijk op die politie wilde wre- 'ken, gaf een politieaigent een etomp in den rug. De man werd1 gearreeteerd maar het pu- bliek verzette zich tegen zijne overbrenging, waarop de politie eenige achoten lioete, om ruim baan te makem. De arrestant werd naar bet poilitiebureau gebracht, waar proces-ver- baal tegen hem werdi opgemaaikt wegeins mle- hamdieling van een agent. De rust was hiemmede mog niet terugge- keerd en herhaaldelijk moest die politie er op uittrekken om op te tredien, vooxmamelijk te gen luidiruchtige matrozen, die beluat bleken te zijn op een Zatierdagnacbt-relletje. STAKING CXPERA-PEKlSGNEEL. ■Zaterdagavoind is bij; de Nationale Olpera, die te Rotterdam eerie opvoering van Lohen grin gaf, ene stalking onder de koQrleden uit- gebroken, waardloor de voorstelling een half uur te laat begon en men gentoodzaakt was, yerschillende gedleedten weg te laten. Zaterdaigacht is iemanid in perceel no. 3 aan het Zieke te 'e-Gravenhage beroofd van 1600 en eenig vreemdl geldl No. 4084 1500. Een der aanizienilijkste inigezetemeo dlezer gemeente, die hear O. Hteijbtlok is in den ouderdom van 84 jaaen overledeni. Van af 1884 was hij heemraad en sinde 1889 <fij'k®raaf van het Hoogheemraadechap In 1909 moest h'ij wegens 70-jarigen leeftijd al» zoodanig aftredlen. Vanaf 1891 tot 1917 was hij raadsliid en sedert 1897 ook wethouder wegens gevordierden leeftijdi etelde hij zich toen niet meer ibeachikbaar. Vender was hij bestuuiralid in tal van oorporatien. In al deze colleges werdien zijne adviezen gerespecteerd. Eenvoud kenmorlkte hem en voor eflk was hij steeds te spreken. Zijn heengaan is voor velen dan ook een waar verliea, doch hij zal bij alien in dankbaxe herinnering blijven. UIT SCHOORL Donderdagavond hield de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer .^ioord Kenne- merland" in de zaal van den neer Tunmerman hare jaarvergadering. M!evT. A. O. B.D. alhier. Wij hebbeu bij eeoi meer uitvoerig verslag van deze te Am sterdam gehouden vergadlerinig geen belong. Red. Alkm. Ort. RECTIFICATIE. f In ons vorig nummer is het schetsje van rnevr. Bol—IDemijs dloor omatteflfheid ter zet- terij onder dd ingekomem stukken geplaatet. Het behoorde dlaar natuurlijk niet thuis. L. FRLANKENBEiRG levert alle eoorten SOHRIJP- ENI E^jNTOOORMAjGHENES De aanigefaondigdie openlbare vergadering van de Obrieelijke Kmapenvereeniiging „Thi- motbeue", die a. e. Dinedlag in het gebouw ..Waa'kt en Bidt" sou worden gehoudien, gaat niet dloor. Zie voor nad'ere bijzonderbeden de adver- ten/tie in dit nummer. LICHT OP! Vrijdag 18 Miaart j.l. gaf de afdeeling Alk maar van de Nat. Ver. voor den Volksizanig weder een goed' geslaagde volkszamgavond. De hovenzaal vani -die Unie was geheefl hezet en in de pauze gaven zich werder een 25-tal nieuwe leden op. Et heerschte dien geheelen avond een zeer opgewekte stemming, eem^deels als gevolg van do taktvolle leiding van den heer Brands, die er den slag van heeft, om ernst en luim aan elkaar te doen paren, anderdleek door een gepaste ongedwongenheid, waarmede alle aan wezigen zich vermaakten met het leeren zin- gen van die verschillende aaxdige liederen; van eenige stijfheid' was alUhana geen sprake en de VTOoiy kheid' behield! den boventoon. Tot het sLagen1 van diezen avond heeft voor al ook bijgedragen de heerlij'ke zang van mevr. A. EriksRuijs, zangeres alhier, die ter af- wisseling van dien volk»zang een viertal .Hol- landsche liederen zong, n.l.„Droomen-vrouw, koml" van Frensel Wegener'Koopman, Zomaner" van Wierts, „Kerstroos" en „De Kirekel en die Stder" van Ha. van Tussenbroek. Mlevr. Eiriks heeft een mooi heldier eu warm sopraangeluid en toonde, zoowel1 dloor groote buigzaamheid1 en gevoeligheid van' stem als door gloedvolle voordracht, een uitstekende •school tgevolgd te hebben. Vooral met het laatste nummer: de beken de fabel van ,yde Kirekel en de Miier'' behaaldle zij veel eucces; dlit werd op uitstekende wijze, met veel igevoel en schalkschheidi door haar voorgedragen. Hiet dankbare publiek beloonde haar met een daverend applaus, hetgeen door de zangeres beantwoord werd met een herha- ling van dit laatste ruummer. Aan het einde van den avond werd mevr. Erilke, bij monde van dien voorzitter, namene het bestuur der afdeeling en met algeheelfe instemming van alle aanwezigen, welgemeen- de en' welverdiende h'ulde en dank betaigd voor haar welwillende en zeer gewaardeerde medewerkang enl tervenis den wensch nitgespro- ken, dat zij die leden' van „Volkszang" nog vaker in de gelegenheid zou willen stellen, van haar mooie stem te genieten. Miet een woord! van hartelijken dank aan den heer Brands voor zijn uitnemendle en' kranige leidin'g en met een „bot weerziens" tot de aanwezigen op den eerstvolgenden zang- avond, die gehoudien zal worden op Vrijdlag 8 April e-k., sloot die voorzitter deze bijeen- komst.

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 2