R.H.W. SODAWATER ROOKEN SPAREN Niemeyer's Ster-Tabak WAAROM worde Overal verkrjjgbaar. Langestraat 75. - Telef. 632 HINDERWET. BUROEMEESTER en WETHOUDERS van AJLKMIAjAR) brengra ter algemeene ken- nis, dat zij bij hun besluit van 5 dezer ver- gunning verlcend hebben aan C. VEER Co. alhier tot het uitbreiden van eene wasch- en strijkinrichting, door het bijplaatsen van een electro-motor van 2 P.K. en verschillende werktuigen in het perceel OUDEGRACHT, Wijk D No. 189. Alkmaar, 6 April 1921. Burgemecster en Wethouders voomoemd, W C. WENDELAAR, Voorzitter. DONATH, Secretaris. De politie van Genua heeft een uitge- breide bolsjewistische samenzwering ontdekt van Russen, die in de Riviera vertoevrn, z.g. om gezondheidsredenen. Er werden vijf per sonen gearresteerd. Ingezondea Mtdtdteliwycn. Excellent aereted! FACTORY LEIDEN. Staten-Generaal TWE'EDE KAMER. In de zitting van gistcren vroeg de heer Sannes verlof tot een interpellate over den toestand in de veenstreken. De heer Rutgers tot een interpellatie over de u jeering der Lager Onderwijswet. De heer tSIjs tot een interpellatie oyer den fi nancieelen toestand van sonunige gemeenten in verband met de werkloosneid. De hoer Wintermans tot een: interpellatie over het voornemen der regeering betreffende het in dienen. van een ontwerp tot uitbreiding der landarbeiderswet. De heer iHenri Hermans over den toestand in de Limburgsche mijnin dustrie. Op deze verzoeken zou heden worden beslist. 'De Kamer ging over tot het trekken der af- deelingen. Het voorstelAlbarda, om het wetsont- werp in zalce de ontginning van aardolievel den1 in E>jambi niet op de agenda te plaat sen v66r dat het ad vies van den Volksraad is ingewonnen, werd verworpen met 43 tegen 26 stemmen. A an de orde was het ontwerp tot het vast- stellen van regelen ten aanzien van den in voer, aanmaak en verkoop van buskruit en springstoffen. De heer van Beresteijn vreesdc dat de voor- gestelde deelneming van den Staafcin de ex- ploitatie van de buskruitfabrieken met een monopolie voor die fabrieken ons niet onaf- bankelijk zal maken van anderen. Spr. verwachtte van het monopolie duurte, geringe voorraden en wfflekeur voor de parti- culiere afnemers. Beter is zitivere staaisex- ploitatie. De heer Treub deelde de bezwaren van den heer van Beresteijn. De heer de Jong ontdekte in het voorstel een militaristische strekking. Oe heer Hlaazetfoef achtte staatsexploitatie beter. Hij zou niettemin v<56r stemmen in de hoop, dat het gemengde bedrijf zal voeren tot staatsexploitatie. Hij diende een. motle in, waarin wordt uitgesproken, dat de fabrieken zich dienen' te beperken tot de fabricage van omplofbare stoffen. De minister van Landbouw betoogde dat de Staatsmijnem onafhankelijk moeten zijn van het buitenland ook in zake springstoffen. Tegen de mode Haazevoet had; spr. be- zwaar. Minister de Vries befoogde, dat bij verwer- puig van' het voorstel de fabrieken zullen li quideeren, waardoor de voorziening in de be- hoefte der staatsmijnen aan springstoffen ge- vaar zou loopen. Minister Pop wees er op dat ook het mili- tair belang het voorfbestaan der fabrieken vordert. De heer Haazevoet trok zijn motie in, maar diende een amend'emcnt van dezelfde strek king in op art. 2. Ten 5 uur 40 werden de beraadslagingen verdaagd tot heden 1 uur. Accountants- en Administratiekantoor. H. A. DE VAN, ftletiusgracht 23, Alkmaar, Administratis Ralansen Belastingzaken - Oentrdle snz. Gemengd Nieuws DE MELKPRIJS. Het bestuur van den Bond van Melkvee- houders in Noord-Holland was met het be stuur van den Amsterdamschen Melkslijters- bond overeengekomen, om de melk te leveren voor den bondsprijs van 16 cent per liter, franoo stad. Maandagmorgen kwam echter bericht van den Melkslijtersbond, dat tegen den prijs van 16 cent geen melk kon worden ontvan- gen. Vele leden wilden n.l. dien prijs niet beta- lcn, omdat zij naar hun bewereji voor 15 cent genoeg melk konden koopen. Zoo kon dus de aanvankelijk getroffen regeling niet tot stand komen. JHR. MR., W. TTH. O. VAN DOORN. In den ouderdom van 68 jairen; is in Den Haagr, na een o-mgesrtieldheid van sleehts enkele weken, overleden het lid' van de Tweed© Ea rner der Staten-Generaal' jflfc mr. W. Th. C. van Doom. Telegrammen van heden DE TOESTAND IN HONGARIJE. WEENEN, 5 April. Ondanks de Hon- faarsche perscensuur vemeemt de „Neue reie Presse", dat de val van de regee- ring-Teleki te verwachten is. Een invloed- rijke groep van Hongaarsche kleine boeren blijft op het standpunt staan van vrije Ko- nings-verkiezing. De binnenlandsche toe stand ontstaan door het gedwongen vertrek van Keizer Karl is zeer ernstig. Er zijn on- geregeldheden te verwachten tusschen aan- n angers en tegenstanders van den ex-Kei zer. D e„Neues Wiener Tageblatt" meldt, dat Koning Karl voor zijn vertrek een procla- matie heeft doen uitgeven, waarin hij zijn rechten op den Hongaarschen troon uiteen zet. EX-KONING KARL. WEENEN, 6 April. Gemeld wordt, dat ex-koning Karl van de regeering van Hor- thy dris conewsies verlangd en verkregen heeft, n.l.: 1. vol jaargela zooals vroeger, tien millioen Hongaarsche kronen; 2. Schriftelijke verklaring dat hij als wettig apostolisch koning van Hongarije blijft be- vestigd en thans verzocht wordt wegens buitralandsche politieke verhoudingen het land te verlaten en voorloopig af te zien van zijn heerschersrechten3. aan keizer Karl wordt onmiddellijk een groote 30 in uitbetaald. DE STRIJD IN KLEIN-AZIe. •LONDEN', 6 April. Uit Smyrna wordt gemeld, dat de Grieken zeven lichtingen Griek9che en Turksche onderdanen mobi- liseeren. MOEILIJKHEDEN IN DE NEDERLANDSCHE MIJNEN. HEERLEN, 6 April. Gisteren hebben de besturen der vijf mijnwerkers-organisa- ties vergaderd. Een motie werd aangeno- men, waarin gezegd wordt, dat de verga- dering van oordeel is, dat de loonregeling der dirccties niet kan worden aanvaard en het hoofdbestuur wordt opgedragen op- nieuw bij de directies aan te dringen om de oude loon- en toeslagregeling te hand- haven, een deskundig onderzoek te doen plaats vinden en in samenwerking met den Christelijken Bond' te verzoeken de direc ties uit te noodigen over leg .te plegen tot het stellen van een datum op korten ter- mijn waarop aan de gtselde eischen moet wordfn tegemoet gekomen en bij niet-inwil- Iiging de scherpste middelen toe te passen De Christelijke organisaties, die afzon- derlijk vergaderden, hebben eenzelfde mo tie aangenomen. Vanmorgen had een vergadering plaats van de contact-commissie, waarop verte- genwoordigers der arbeiders het boven- staande aan de werklieden mededeelden De vergadering werd to hedenmiddag 2 uur uifeesteld. ten einde de diracties gele- genheid te geven zich te beraden. De mijn directies waren heden n conferentie. LIJK GEVONDEN. ROTTERDAM, 6 April. Heden is uit de Rijnhaven opgehaald het lijk van mej. H., die sinds 14 Maart uit de ouderlijke woning was verdwenen. Van den jogen man, die tegelijk met ahar verdween, is nog geen spoor ontdekt. Ingezonden MededeeUngen. is Stadsnienws BENOEMD. Naar wij uit Schiedam vernemen is Jhr Dr. E. J. de Ranitz te Alkmaar tegen 1 Mei a.s. benoemd tot schoolarts aldaar en heeft bij deze benoeming aangenomen. Velen zullen ongetwijfeld met leedwezen den heer De Ranitz zien vertrekken. Nog niet zoo lang geleden heeft hij zich hier ter stede als kinderarts gevestigd en in en buiten Alkmaar was hij in vele gezinnen reeds de sympathieke raadsman, van wieas bekwaamheid met dankbaarheid en voldoe- ning werd gesproken. Moge hij in zijn nieuwen yverkkring in alle cpzichten voldoening vinden. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. Th. Smiers, oud-leerling der Ambachtsschool alhier, is met ingang van 1 April j.l. benoemd tot amanuenste le klasse instrumentmaker aan het Rijkslandbouwproefstation te Hoom. AANBESTEDING. Hedenmiddag,werd ten Stadhuize door de architecten M. J. E. Lippits-en N. H. W. Scholte, kantoor Jacob Obrechtstraat No. 82 te Amsterdam, namens het Bestuur der R K Wonirigbouwvereeniging ,.Goed Wonen" te Alkmaar, publiek aanbesteed den bouw van 32 arbeiderswoningen in negen blokken, op een terrein aan de Snaarmanslaan aldaar, sec- tie No. 2963. De heer Apeldoom wilde vooraf iets op- mcrken. Hij vond n.l. de kosten van de be- stekken te hoog 27.50.) Spreker vroeg of dat bedrag gedeeltelijk kon worden gerestitu- eerd. De heer Scholte zeide dat dit moeilijk ton gaan, maar dat een volgende keer daaimede rekening zal worden gehouden. - De heer Kleyn wilde, als men dan iede:een niet het bedrag teruggaf, dat men dan ten- minste den inschrijvers het vergoedde. Ingeschreven werd als volgt: Adr. van Bergen, Alkmaar, 214,500 Joh. Apeldoom, met voorw., 215,090 G. Botman GzWester-Blokker, 243,380 G Botman, Wervershoof f 243,349 R k' Ond. BouwersboncL, Velscroord te Velsen, 255,000 K. L. Termaat Kz., St Pancras, 209,000 Com Broertjes, Hoom, 237,255 M. Duinmeijer, Alkmaar, zonrier voor- waarden, 178,742 Joh Vcrbeme, Blokker, zonder voor- waarden, 212,600 Klein en Winter, Assendelft, 220000 Bakkcr, Alkmaar, 209,900 I lermen Zeegers, Nijmegen, 284 775 Gebros. Tromp, Castricum zonder voor- waarden, 218,478 R. Bot en Velthuis, Alkmaar, zonder voorwaarden, 187,500 Petrus \laming, Medemblik zonder voorwaarden, 224,000 P Doom. St Maartensforug. zonder voorwaarden, 270,000 Doedcns en Schilder, 't Zand, zonder voorwaarden, 249 660 W. Groot, Haarlemmerliede, met voor waarden 252,300 Jac v. d Plas, Broek op Langc- dijk, 222,520 P Buis. Bennebroek, 186,000 G Broertjes en Jan de Vries, Alk maar 237,250 K Baas, Avenhom, met voorwaar- den, 249 890 M. Hoogervorst, Alkmaar, 200 892 P A. Hottes, Heiloo, 190,000 S Zwaan, Alkmaar, 244,180 De gunning wordt door ons morgen be- kend gemaakt. DE A. W. E. T. Hedenmiddag werd de Algemeene Winkel- Etalage-Tentoonstelling in de ,;Harmcmie" a'hier geopend, in tegenwoordigheid van een groot aantal belangstellenden. Onder de aanwezig-en merkten wij op be ll alve de exposanten, Mr. Leesberg, de raadsleden, mevr. Aukes, v. 't Veer en Veen, de directeur van de lichtbedrijyen, de direc- teur van den raad van Arbeid. De openinjg had plaats in de societeitszaal welke keurig als cabaretlokaal was inge- richt. D§ openingsrwdt werd gehouden deer den heer Van Loenen, vertegenweordiger van het bU het gebraik van Roode Ster GO ct. p. half pond Gele 50 a Groene 40 a a Zvvnrte 35 a V a Intemationaal Reclamebuerau. Deze zeide o.a. Het doel van deze tentoonstelling is reeds aan velen bekend, toch wil ik er nog wel even over uitweiden. De Middenstand, waarmede ik op het oogenblik de winkelstand bedoel heeft een zeer groote strijd te strijden, en wel een strijd die zeer dikwijls onoverkomelijk schijnt te zijn, een strijd, die den. Wnkelier, deze aan den lijve voe'end, dikwijls tot moedeloosheid dreigt te vgeren, en door hem verloren wordt; een strijd, 200 zwaar, dat menigeen onder hen, zich ten laatste gewonnen gevend, aan het lot prijs geeft. Dat rustig voortwinkelen zonder eens iets van zich te laten hooren, is een euvel, waar- aan duizenden mank gaanhet is het groot- ste kwa^d, waaraan zich een winkelier kan bezondigen, ja waarmede hij vaak zijn onder- gang tegemoet loopt. „Vooruif' is het parool en dat vooruit- gaan is alleen te constateeren, wanneer een winkelier op zijn tijd de noodige reclame maakt, maar nooit of te nimmer, wanneer aan de hand van „ik ben bekend genoeg" ge- werkt wordt. Allereerst de etalage, de hoofdzaak van iederen winkel. Over het maken van etalages zou heel veel te zeggen zijn. Wij kunnen ech ter volstaan met te zeggen: Kost wat kost, maar maak de etalage goed, laat het zijn een sieraad voor Uw winkel, dan wordt het te- vens een sieraad voor de stad. Ik noemde op de eerste plaats de etalage omdat het er hier bij deze tentoonstelling in hoofdzaak omgaat, en wij kunnen daarom ge- rust de honderden andere soorten van recla me stilzwijgend voorbijgaan. Juist om het maken van een fraaie etalage aan te moedigen is deze tentoonstelling geor- ganiseerd. De winkeliers, hier vertegenwoordigd, heb ben hun tijd begrepen. Ik meen te mogen constateeren dat haat, afkeer concurrentiezucht, dat alles is op zijde gezet voor het eene groote doelreclame. Zij bewijzen hierdoor, dat over hen een nieuwe geest gekomen is. Maar, helaas, de strijd om het bestaan is dikwijls zwaar, ja te zwaar, hetgeen de oor- zaak is, dat winkeliers zonder kapitaal het wel eens moeten opgeven. Maar ook daar- voor is weer te zorgen, wanneer de winke- liers zich vereenigen zouden. Vereenigen! Och het is zoo spoedig gezegd. Vereenigen! Het is zoo spoedig gebeurd. Vereenigen. Het is het parool dat in alle klassen der maat- schappij in een wachtwoord veranderd is Maaren hier ligt alles in opgesloten, ver- eenigt U, maar zonder achterdocht en zonder jaloezie, zonder voorbedachten raden, om een onder daardoor te fnuiken, Waneer z66 een vereeniging is tot stand gekomen, met waarachtig goede en vooruitstrevende man- nen aan het hoofd, dan kan ook de positie van dieq winkelier zonder kapitaal verbeterd worden/ b.v. door eigen crediet vereeniging. Maar laten wij terugkeeren, want de win kelier heeft zooveel te strijden, ja zelfs ge- meentebesturen moeten zoo vaak bestreden worden. Deze^trijd vooral is menigmaal van langen duur, doch wordt ten slotte door de gemeente gewonnen. Daarvan zijn bewijzen te over. Neen, ook de gemeente besturen moeten den winkelstand steunen, solidair zijn met de winkelier, is een vereischte omdat mooie win- kels een sieraad is voor de gemeente. Echter de grootste strijd, dien de winkelier te voeren heeft, is die tegen het publiek zelve. Het publiek is nu eenmaal geneigd om te koopen in groote plaatsen, vooral wanneer de kleinere onder de rook dier grootere gele- gen zijn. maken, is het het zooge- talage kijken, doch het denkt daarbij niet dat op deze wijze de eigen stad bena- deeld wordt en dat niet alleen, doch zij bena- deelen zich zelf, omdat het koopen in groote steden geen voordeel op levert, maar menig maal belangrijke grootere kosten met zich brengt, al is net sleehts reis- en bijkomende kosten. En dit is dan ook het belangrijke punt dat de winkelier de verplichting oplegt, reclame fe maken, hij moet traditen het publiek te trekken door een mooie etalage, het wandelen door de straten der stad hierdoor veraange- namen en den kooplust alzoo bevorderen Daarom is deze tentoonstelling georgani seerd. Hiervan moet een groote kracht uit- gaan, om zoo te komen' tot een krachtig bloeiende winkelstand. Het zou ongetwijfeld te veel gezegd zijn, wanneer wij zouden beweren, dat deze ten toonstelling alle schaduwzijde voor den win kelier zal omzetten in kleuren en weelde, maar de overtuiging blijft veld winnen, dat derge- lijke tentoonstellingen veel verbetering zullen brengen op het gebeid der etalage "niet alleen maar zelfs zal een verbetering te bespeuren zijn van de zijde van het publiek. In andere plaatsen zijn de bewijzen daarvan reeds voorhanden, want daar zijn de etalage-ten toonstellingen bijna in jaarbeurzen omgezet. Deze tentoonstelling is reeds een uitvloeisel van den goeden wil van den winkelier en wij mogen aannemen, dat zij hierin niet be- schaamd zullen worden. Moge deze roep er dan ook van uitgaan „Bevolking van Alkmaar, ken uw stad en heb haar lief" dan zult gij zeer zeker het werk van den winkelier hier waardeeren. Moge deze algemeene .Winkel-Etalage Ten toonstelling zich in aller belangstelling ver- heugen, dat is de wensch, die He den winke liers van Alkmaar toeroep vooral de moeite, die zij zich getroost hebben, om ze te doeil slagen. Met de overtuiging, dat ze tot den alge- meenen bloei van Alkmaar zal bijdragen, heb ik de eer deze tentoonstelling als geopend te vefklaren. In de groote zaal van de foyer exstoveeren de volgende firma's hun artikelen Fa. Jung De Groot, A. Stam, Gebr. Vermeulen, Coret's sporthandel, A. Hildering, Fa. J. B. Koster, S. Bouma Sz.. Fa Span- jaard Co, Singer-Miaatschappij, Fa. Spaander Co, Landmande Munk Jac. Wittebrood, P. A. van Dam, C. Brum, W. Blokker, Fa. W. van Vuure, P, Smit Jr., P. Kuiijk Wzn., Meijer's Sigarenmagazijh. Wij kenden constateeren, dat door het maakvol bijeen brengen; van de vele verschil lende artikelen, er een prettig geheel is ver kregen, al niet uit de aard der zaak, niets, dat men niet in de respectievelijke etalages den deelnemers kan bewonderen 'De tentoonstelling wordt van 6 tot 10 April gehouden en zal zeker, niet het minst oml het cabaret, dat des avonds van 8 tot 11 uur onder leiding van den heer Kroon wordt gegeven, vele bezoeken trekken. D'e bezoekers zullm u»t zich een graag naar de Harmonie niet oeklagen, de geringe en- treeprijs is voor het bezoeken van de ten- toonstelling zeker geen beletsel. OONTIN1ENTAL SGHItlJFMA'OimFES MEIJER's Reelame-Sigaren zooveel gerookt omdat lief prima kwalltelt Is. Beleefd aaxbevelend. WILLfG 2DE KLAS KAMPIOEIN. De N 'Ret. schrij-ft De voorwedstrijefen om hell 2e klas kampi- oenschap, waaraan 10 spelers deelnamen, heb. ben een zeer teleurstellend resultaat opgele- verd. Het bleek, dat de bewuste candidaten bijna alien nog 3e klas spelers zijn. Het mi nimum algemeen gemiddelde was door den Ned. Biljart! Bond'voor de 2e klas vastge- stelt op 7, en nu heeft alleen de heer K. Wil- lig ui't Alkmaar, een algemeen gemiddelde van meer dan 7 behaald. Dientengevolge werd deze speler alleen in den eindstrijd' ge- plaatst en is hij dus 2e klas -kampioen over 1921 van den bond. Hij maakte 2700 pun ten in 35-4 beurten, zijn algemeen gemiddelde was 7.62, zijn hoogste serie 54. Van de oven- ge kanyioenscandidafen hebben de heeren G. slijland met een algemeen gemiddelde van 6-95 L. 'Katoen met 6 75 en H de Rood met 6 38 nog het beste werk geleverd. De heeren F. Voorwimde. H. 'Mi. Hulst, J. G. Beumina J G. N. E-weg en P. Veraoner ontwltrkcldt met in doorsnee nog geen 6 gemiddelde stel- lig niet1 meer dan 3e klas kwaliteiten. van 6 April 1921. Opgave van Noordbollandscb Landbouworedlet. Eoers van heden te koers. pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m.2.15 pl.m. 2 - -• - - iSt- i in-< 99 it it 99 it 99 Na de rode deed een uitnemend1 trio, piano, viool en cello, tioh hooren, dat allereerst het ..Wilhehnus" speeld'e. Do heer Nottelman van d© firma Spaander en Go. heette hierna de aanwezigen namens d'e exposanten, welkom, waarna de aanwezigen die tentoonetellinjg beziehtiigden. 2 jaar garantie. L. FRAjNgENiRERG TELE1FOCN 160. LOOP DER BEVO'LKTNG VAIN DE GEtMEENTE ALKMAAR. In 1920 zijn alhier geboTen 277 jongena en 280 meisjes, te zamen 567 kinderen, waarvan 5 jomgens en 4 meisjes buiten huwelijk. 6 jongens en 7 meisjes werden alhier geboret uit elders woonachtige ouders, terwijl J jongen# en 2 meisjes elders gebo-ren werdej uit ouders, die in deze gemeente woonplaati badden. Als levenloos aangegeven werden ings schreven 11 jongens en 6 meisjes. Overleden zijn 57 ongehuwde mannen, ongehuwde vrouwen, 75 gehuwde manrm, 61 gehuwde vrouwen, 41 weduwnaars, weduwen, 1 van echt gescheiden man en 1 van echt gescheiden vrouw, totnal 171 mannen en 182 vorouwen of te zamen 358 pen sonen. 44 mannen en 38 vrouwen zijn alhiet overleden, die elders woonplaats hadden, ter wijl 0 mannen en 4 vrouwen, die hier woon-, achtig waren, in een andere gemeente overle den. Het getal huwelijken bediroeg 228, te we- ten: 193 tusschen jonkmans en jongedoch ters, 7 tusschen jonkmans en weduwen, 12 tusschen weduwnaars en jonged'ochters, 5 tusschen weduwnaars en weduwen, 3 tus sohen jo-ngedochters en van echt gescheiden mannen en 4 tusschen jonkmans en van eeh' gescheiden vrouwen. 7 Echtscheidingen wer den ingeschreven. De bevolking, die op 1 Januari 1920 11049 mannen en 12129 vrouwen, t-otaal 23718 personen, bedroeg, vermeerd'erde door geboorte en vestiging in de gemeente met 1.600 mannen en 1481 vrouwen, terwy'l zij verminderde door overlijden en vertrek uit de gemeente met 1434 manmien en 1233 vrou wen, zooda-t zij op 1 Januari 1921 bestond uit 11815 mannen en 12357 vrouwen, totaal 2417S personen. Hieronder zijn begrepen de bevolking vaa het Rijksopvoedingsgesticht, bestaande uit 83 en die van de Cadettenachool, bedragend« 72 personen. De geboorte bediroeg 1 op 43er stierren 1 op 85. (Ontvangen per draadlooze telefoon.) STAATSLEENINGEN. 5 Nederl. '19 BANK.INSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij INDUSTR. OND. BINNENL. Insulinde Oliefabr. INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo Bodjong PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Oude Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin. Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Schecpvaart Unie Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref TABAKKEN. Oude Deli Senembah Medan Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union pacific PROLONGATIE vorige koers 4»/4, heden 5 WISSELKOERSEN. V66rbeuri Vonge koers koers. Dato heden I 921/. 92J 1851/4 185 188 187 184 185 183 180 182} 182 181} 1731/s 171 511/, 49 51 51 50 4' 93»k 94 j-5 448 447-9 450 454 447 446 3191/, 320 196s/4 197 J 200 200 197} 196 2001/, 200 203 203 204 203 148 130 126 126 1371/4 136 139-40 140 138 138 178 49 49 4521 454-6 459 461 457 1928,4 194 195 195 194 193 505 510 511 514) 511 509 901/, 87J 89 90 91 90 50 50 IH/w 107/8 543/4 68 152 230 225 139»/4 138 137 139 139 139 778/4 1211/, 116 115 85 151/8 568/4 450 445 589 575 —a 334 320 423 425 108 100 238/, 238/4 238/4 1361k 136 Berlljn Brussel Londen New-York Parljs VVeenen Zwitserland 4 72^ 21 15 11 32 2.89 Vg 20 25 077i 50.20 4.71 J—4.73J 21.22-21.27 11.3311.33'/g 2.887/g 2X 20 32^-20.: 0.77-0 79 50.05 50.15 JJ-/8 !.894 ).37j VREEMD BANKPAPIER Duitsch Bankpapier (rood) flostenr Hankpaoirr 4 774 061} 4 72—4 76 0,70-0.80

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 2