Alkmaarsche Gourant S Honderd Drla en Twlntigsta Jaargang. Woensdag 6 April. Fenilleton. H*. 79. 192L minimum kan worden bcpcrlct Het bestuur decide mede, dat steeds op dat terrein gewerkt_wordt en stelde voor dit punt bcaprodag Provinciaal Nieuws kl UIT NOORDSCHARWOUDE. JAARVERGADERING NOORDERMARKTBOND. De Noordermarktbond hield Dinsd'agmid- dag haar jaarvergadering in „Concordia" ai- hier. Alle afdeeling;en waren aanwezig. Door den voorzitter, den heer Brugman, werd de vergadering geopend, waarbij o m. gewezen werd op de betere omstandigheden waaronder de vergadering gehoudea wordt dan het vorig jaar, op de mis^re die in de aardappelcampagne heeft plaats gehad en de tegewenwerking van somoiige led en, die daarbij werd ondervonden, enz. Gewezen werd op de wisseling die met den betaal- meester heeft plaats gehad, waarbij tevens een woord van dank gebracht werd aan de afgetreden betaakneesters, de heeren Kooii en Alderman, voor alles wat zij in het belang van den Bond gedaan hebben. De notulen, welke door den secretaris wer- den voorgelezen, werden zonder opmerking oedgekeurd. De secretaris zelve wees op een eine onjuistheid die daarin voorkwam. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat in het Bondsbestuur eenige wijziging heeft plaats gehad door de benoeming van de heeren Zwagerman en J. Barten te Nieuwe Niedorp en den heer C. van Lange te Heer- hugowaard. E>e heer Ootjers decide mede, dat de N.U.M. lden zullen worden uitbetaald, dat de sta- ten van de N. U. M. wel verbied'en tot uit- betaling over te gaan, doch dat er gelegen- heid is- om de aandeelen voor 90 pet. te belee- nen. De Noordennarkt zal de andere 10 pet. er bij leggen, waartoe ze in de gelegenheid is, door de gekweekte rente, die dan niet wordt uitbetaald. Van de N. U. M. wordt 5 pet. rente geno- ten en voor de gelden van de beleende aandee len moet 6 pet. worden betaald, zoodat dit een renteverlies zal beteekenen van 1 pet. De Noordennarkt heeft een aandeel van 25000 cn met 7 vereenigingen te zamen nog een aandeel. De uitbetaling geldt alleen het eerste, omdat voor het laatste de Bond ook garant zou moeten zijn voor de betaling d'er aandeelen van de andere 6 vereenigingen, wat het bestuur minder gewenscht voor kwam. Hiejna kwam aan de orde het jaarverslag, het verslag van de commissie van beheer en de rekening van den penningmeester, wat in druk verschenen is. De rekening is door de daartoe benoemde commissie nagezien en in volkomen orde be- vonden. Daar het bestuur het gewenscht heeft ge- oordeeld in verband met den minder gunsti- gen stand van de rekening, niet meer dan het verplichte aantal aandeelen uit te loten, werd besloten 40 aandeelen van 25 uit te loten. Aan de orde kwam hiema een voorstel van het Bondsbestuur om de goot nog eens zoo groot te maken dan deze thans is. Dit in ver band met de noodzakelijkheid om meer aan- legplaatsen te hebben voor vaartuigen die een dag moeten overleggen. De vergadering voelae hiervoor veel, gaf wel eenige andere inzichten ten beste, doch besloot ten slotte om het voorstel van het be stuur in den geest als door hen voorgesteld, uit te voeren. Hiema stelde het bestuur voor zoodanige wijzigingen in het Bondsreglement aan te brengen, dat ruimte gegeven wordt om het voortdurende ophouden van de produden te voorkomen. Goedgcvonden werd om de voorgestelde en reeds toegepaste regeling in het Bondsre glement vast te leggen. Het Bondsbestuur stelde hiema voor om af en toe een algemeene inventarisatie te hou den, noodig om bij voorkomende gelegenhe- den over voldoende djfermateriaal te kunnen besehikken. Besloten werd het bestuur in deze naar ei- gen goeddunken te laten handelen. Tot het houden van inventarisatie werd besloten. De L. T. B. afd. 't Veldt stelde voor, dat hd bestuur pogingen in hd werk stelt, door een bespreking met de spoorwegmaatschappij het daarheen te leiden, dat 'smorgens na afloop van de veiling direct over voldoende wagen- materiaal kan worden beschikt, waaraoor het lange wachten en hd daaraan gepaarde tijdverlies vooral voor verderaf wonenden tot aan te nemen. Besloten werd een md de maatschappij te houden. Dezelfde afdeelmg stelde voor om niet meer per 50 doch per 100 Kilo te wegen, omdat daardoor hd verlies aan wicht tqt een mini mum kan worden beperkt Het bestuur stelde voor om in overleg met den handel hd dien weg op te leiden. De heer T. Kostelijk voelde hiervoor veel, wanneer ook de bascules zoodanig in orde zijn, dat ze 100 Kilo kunnen wegen. Hd voorstel-'t Veldt werd aangenomen. (Wordt vervolgd). UIT BERGEN. E>e Brandstoffen-Commissie alhier, is se- dert 1 April, j.l. op verzoek van den Minis ter van Landbouw, Nijverheid en Handel door den Burgemeester van hare functie ont- heven, en is door den Burgemeester met de liquidatie van de aangelegenheden der voor- malige Brandstoffen-Gommissie belast, de heeren C. J. P. J. A. Hoksbergen, Voorzitter, Jhr. W. P. Bamaart en J. Oldenburg, leden der gewezen Commissie, welke heeren hunne benoeming hebben aangenomen. De betrokken Minister heeft als een der voorwaarden gestdd welke bij de liquidatie zullen ziin in acht te nemen, dat aan het personeel van deze Brandstoffen-Commissie, eveoals aan de Crisis-ambtenaren bij beein- diging van de dienstbetrekking, een gratifi- catie van twee masnden, salaris zal worden toegekend. De Commissie voor den Volkszang, in- esteld door het Centraal Bureau van den ederlandschen Volkszangbond, heeft aan alle gemeentebesturen in den lande eene cir- culaire gezonden, met verzoek op 7 Juli a.s. een plaatselijke volkszangdag te houden, op dien dag door de schoolkinderen in alle ge- meenten van ons land een aantal door de Commissie aan te geven liederen, voor het ge- heele land dezelfde, te doen uitvoeren, en'in plaatsen, waar eene Volkszangafdeeiing be- sitaat, 'a avonds demonstratie's voor volwas- senen te houden. Voorts den 7 Juli, a s te willen 'beschouwen als vacantieddg voor de leerlingen der scholen, en aan het plaatse- lijk comite met een bescheiden geldelijke bij- drage te willen tqgemoetkomen voor de door dt Comite te maken onkosten. Voor de regeering van den in deze gemeen- te te houden volkszangdag heeft het Gemeen- tebestuur een Plaatselijk Comite gevormd, waartoe zijn aangezocht, het Bestuur van de Afdeeling Bergen van den Nederlandschen Volkszangbond, bestaande uit de heeren: B. H. Gorier, Voorzitter; J. C. Roovers, P. Blok- ker Wzn., en de dames: Mevr. Vas Dias His- sink; en Mej. J. Marchanf; voorts de hee ren P. Baretta, hoofd der openbare school, D. L. Beijneveld, hoofd der school van de N vankelijk traden 21 leden tot de vereeniging toe. Het bestuur werd samengesteld uit de heeren C. Wonder, voorzitter, G Klerk, se cretaris, G. Jonk, penningmeester, en voorts warden benoemd als commissariasen d« hea- ren Tb Mulder en C. Akkerman. Wij twijfelen niet of de vereeniging za! le vensvatbaarheid hebben en wij zien hare eerste openbare uitvoering mat bslangstei- ling tegemoci. UIT VEENHUIZEN. De oudercommissie alhier koos tot haar voorzitter den heer P. Blauw en tot haar se cretaris den heer T. Silver UIT HENSBROEK De Schoolcommissie heeft op haar eerste vergadering, na gei'nstalleerd te zijn door B en W., tot voorzitter gekozen den heer D. Leegwatcr en tot secretaresse mej. D. Schroo- der-Van der Sluijs. Onze plaatsgenoote, mej. J. Groot, be- haalde te Utrecht het diploma als steno-ty- piste. Ten behoeve van de noodlijdende land- genooten in den vreemde hebben enkele jon- gedames hier nog 300 bloempjes (insignes) verkocht i 10 cent, zoodat bijna 200 kan worden gezonden aan het comitS in Den Haag. UIT OBDAM. In de jaarvergadering van het ziekenfonds ,,Hulp in Nood" zijn tot bcstuursleden herko- zen ae heeren: Dr. Lohman, voorzitter, Th. Mul, B. Bonekamp en J. Engel. Uit het finan- cieel verslag bleelc, dat over 1920 was ont- vangen KK3,85 en uitgegeven 691,43, na- deelig saldo 187,58 Uitgekeerd wegens ziekte werd 575. Totasl bezit der vsreeni- ging ruim 1300. Rechtszaken door Henri ArdeH. Naar bet Fmnecfa. 35) „Belangelooze mannen zijn zeldzaam. /Dat weten wij helaas! en Arlette heeft totaal geen fontuin. Dit huwelijk zou voor haar een on- verwacht gelukje zijn. Ik heb er dan ook al met haar vader over gesproken, want ik wou niets doen zonder zijn toestemming, en.." „Ein hefb je zijn toestemming?" „Ja, ik zal je zijn brief laten lezen." Zij standi op en zocht onder de papieren in haar secretaire. Guy keek verstrooid in het houtvuur, een sombere trek om zijin mond, een ongewone rimpel in zijn voorhoofd. ,;Hoe komt het, Louise, dat je tot nu toe nog nooit gesproken hebt over je huwelijks- plannen voor Arlette?" „lHleel eenvoudig, omdat ik er nog geen ge legenheid1 voor had. O, hier is de brief." Eenige regels slechts, met een onregelmati- ge, zeker vermoeide hand geschreven. Eh die jenge man las: Ueve mevrouw. U is meer dan goed zoo- veel belang te stellen in de toekomst van mijn Arlette. Hoe groot het verdriet zij dat ik zal gevoelea wanneer ik haar nu moet verliezen, ik ben bereid het te vergeten en alleen te den- ken aan haar geluk. Bij den toestand van mijn gezondheid zou haar huwelijk zeker een ongehoopt geluk voor mij zijn. Ik zou aldus bevrijd worden van mijn vreeseliike en voort durende vrees dienaangaande. Ik kan u d'us niet genoeg danken dat u bereid is alle noo- iige inlichtingen te nemen voor dit plan." „Je ziet, Guy," zei mevrouw Chausey, haar rosdar in de rede vallende, die hall luid den Berger Schoolvereeniging en de dames Mej C. M. Vleeschhouwer, vertegenwoordigster der R. Kath.scholen, en Mej. M. Sparenberg Allen hebben hunne benoeming aangeno men. —■Het door deze Gemeente in het aande .1 der Provincie voorloopig te dragen gedeelte in de lichting der militie van 1921, is door Gedeputeerde Staten vastgesteid op 7. Het aantal ingeschrevenen becfroeg 35, het getal, waamaar het aandeel der gemeente volgens art. 5 der wet is berekend, 17. UIT OUDOR'P. De vermoedelijke daders van de in den nacht van 27 op 28 Maart, j.l. gapieegde inbraak en diefsral te Oudorp, zijn aangehou- den en ter beschikking van de Justitie ge- steld. De ontvreemde goederen zijn grooten- deels in beslag genomen op het oogenblik dat de verdachten, een tweetal Amsterdammers, deze goederen te Amsterdam trachtten te «er- koopen. UIT OUDE-NTBDOEP. In1 de vergaderinig van' die banne Oude-Me- dorp, gehouden op Dinsdag, werd de rekeni'iug goedigekeurd' met een voordeelilg saldo groot 1464.38, ontvangen was 14008.30, uitge geven 12543.9134. De begTOoting voor 192CL werd' in ontvangst en uitgaaf vastgesteid) op 20905.41 H. De omslag voor 1921 werd! bepaald op 13 per ILA. UIT SINT PANCRAS. Aan Gebrs. Groen, bloemisten alhier, is de beplanting voor de 20 middenstandswo- ningen aan den Westerweg te Alkmaar opge- dragen. UIT SCHERMERHORN. Gisteravond werd in cafe „'s Lands Welva- ren" alhier opgericht eene gymnastiekvereeni- ging, onder den naam „Volharding". Aan- brief voorlas. Hiji herhaalde: „Ik zie", terwijl hij de laatste regels doorkeek, waarin de dokter zijn excuses maakte over de kortheid van z'n brief. Hij kon niet langer schrijven, de typhus- epi- demie in Douarnenez had hem doodelijk ver- moeid. yArme man!" fluisterde Guy. Hij herinnerde zich ziin eerste melandcho- lieke gesprek met Yves Morgane in zijn stu- derekamer, waar't zoo donker was tengevol- ge van't weer. Eensklaps was er in't groote sombere vertrek een lichtstraal gevallen door de verschijning van een kindergezicht van gouden blankheid, waarin' schittercnde oogen lachten en frissche lippen Guy wierp het hoofd een weinig achter- over, alsof hij het visioen wilde terugdrijven en hij zeide „Voor welken gelukkigen sterveling be- stem1 je de allerliefete vrouw die Arlette zal worden?" Ik ken hem niet persoonlijk. Het is de zoon van een heel oude vriendm van mevrouw Har- vat. 'Hiiji heeft belangriil-e bezittingen in An- jou_en houdt zich daar net heele jaar zelf mee „Een soort van beschaafde landbouwer dus!" „Een veretandige man die van nabiji op de ontgmning van zijn goederen toezicht houdt en er een zeer welgesteid' leven leidt, want hij heeft nog al fortuin." „En hij zou een vrouw willen nemen die geen fortuin Jieeft?" viel Guy haar spottend in de rede. ,,Is hij dan misschien blind aan edn oog of heeft hij haar 66n arm of zoo iets?" „Nieen, volitrekt niet. Als ik kan afgaan op de loftalijke inlichtingen, die ik ever hem heb gekregta, wu Arlette een uiMekenden ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 5 April. BEDF.LARIJ. De 66-jarige zwerver Willem W., „be- roepsschilder", thans gedetineerd, stond te- recnt terzake dat hij op 7 Maart te Alkmaar in het openbaar heeft gebedeld. Hij vroeg in de Langestraat aan een agent van politie om brood. Beklaagde heeft reeds meermalen in de Rijkswerkinrichting vertoefd. Eisch: 3 dagen hechtenis en opzending naar een Rijkswerkinrichting voor den tijd van 2 jaar en 2 maanden. Vervolgens stond terecht Klaas R., 70 jaar, timmennan, te de Rijp geboren, zonder vaste woon- of verblijfplaats, thans gedetineerd. Beklaagde heeft op 16 Februari te de Rijp in het openbaar gebedeld. Hij vroeg den ge- meente-veldwachter om nachtverblijf en eten, omdat hij zonder middelen van bestaan rond- zwierf. Hij was kort geleden ontslagen uit de Rijkswerkinrichting. Eisch: 3 dagen hechtenis en opzending naar een Rijkswerkinrichting voor den tijd van 2 jaar en 2 maanden. DIEFSTAL De 21-jarige opperman Charl. Hubertus H., wonende te Alkmaar, thans aldaar gede tineerd, moest zich verantwoorden terzake diefstal van bewerkt timmerhout, gepleegd in ae lste helft van Februari j.l. te Alkmaar. Het gestolene was ontvreemd van een bouwwerk in de Roemervisscherstraat alhier, waarvan de heer G. J. Vermeulen uitvoerder was. Beklaagde bekende hetgeen hem ten laate werd gelegd. Hij had het hout ontvreemd om het thuis te vertimmeren. Beklaagde heeft reeds in 1919 een veroojdeeling ondergaan terzake rijwieldiefstal. Het O. M. vorderde 6 maanden gevange- nisstraf. Mr. Kusters, toegevoegd verdediger, zag meer licht in de zaak dan den heer Officier Z.Ed, wenschte dezen diefstal niet op 66n lijn gesteld te zien met rijwieldidstal. Bckl. heeft thuis een zeer onaangenaam leven. De familie staat niet bepaald gunstig aangeschre- ven. Bekl. heeft zich uitgelaten, dat zijn vader hem tot den diefstal had aangezct Zijn zwa- ger is bereid hem op te nemen. Pleiter verzocht ten slotte clementie. NOG EENS DIEFSTAL. De volgende beklaagde, Mees H., stuca- door te Alkmaar, is niet verschenen. Tegen hem wordt verstek gevraagd en verleend. Hij heeft zich in de 2 laatste maanden van 1920 wederrechtelijk toegeeigend van het bouwwerk aan de R. C. Muloschool te Alk maar een z g.n. batting. Bekl. heeft ook vroe- ger reeds terzake vermogensdelicten een ver- oordeeling ondergaan. Hij was als opperman op het werk werkzaam. Beklaagde kwam alsnog ter terechtzitting, man in hem vinden" Guy boog. „Prachtig. Dus die modelwerker is belan- geloos zonder er toe genoodzaakt te zijn «HSj is weduwnaar," verklaarde mevrouw Chausey. „E!n oud! d>at doet de deur dicht V „Nleen, hij is niet oud. Hij is twee-en-derffg en zijin kinderen zijn nog heel jong. Hij is dol op die kinderen, en daarvoor alleen wenscht hij te hertrouwen. Hij wou een zacht, eenvou dig jong meisje ontmoeten, dat er niet tegen op ziet altijd buiten te wonen.... Waarlijk Guy, ik begrijp je niet! Als men jou gewoon- Iij'k ziet en hoort praten, zou men denken dat je oprecht belang stelt in Arlette en nu er kwestie is van iets dat haar toekomst betreft, doe je niets dan railleeren Zij zweeg, ze was bepaald ontevreden over <1/ houding van haar broeder, wiens beweeg- redenen zij niet begreep als er tenminste 1»- weegredeneni waren. Maar hun blikken ont- moetteij elkander en of htm geest zich ont- spande, ze begonnen beiden te lachen. Guy boog zich over ifot mevrouw Chausey en raakte haar golvende haren aan met een broederlijken kus, zooals hij zoo gaarne deed/ toen hij een kleine jongen was. „Louise, wees niet boos op mii. Ik ben over- tuigdi dat je slechts denkt aan net geluk van Arlette; maar ik moet bekennen dat het denk- beeld mij heel vreemd toeschijnt een getrouw- de vrouw en een stiefmoeder van ons vriendin- netje te maken. Wat zegt het kind zelf van het voorstel?" „Ik zal er vooreerst nog niet met haar over spreken. HIet dient nergens toe, haar jeugdi- ge hersenen) in beroering te brengen als er misschien niets van komt." „Wijs geredenssrdsremde Guy tee. Miasr mettsgwstasiuie zijn geiadwmde Mao, die waarop de zaak ten zijnen genoege nog eens wordt behandeld. Bekl. zeide 26 jaar oud te zijn. Hij ontkende het hem ten laste gelcgde en beweerde, de batting, een afgekeurdt met een haaksche lasch, niet op het werk gt- zien te hebben. De recherckeur P. Grondsma heeft tea huize van de ouders van bekl. tijdens een huiszoeking met betrekking tot de vorige zaak de batting in beslag genomen. Bekl is broeder van beklaagde in de vorige zaak Noch de vader noch zijn broeder Charl heb ben aan de Muloschool gewerkt. Het O. M. vermeende uit de aanwijzingen en getuigenverklaringen genoegzaam het be- wijs te kunnen construeeren en vorderde 6 maanden gevangenisstraf. Beklaagde is een goed werkman, zeide de uitvoerder van het werk. TENUITVOERLEGGINO VOORWAAR- DELIJKE VEROORDEEL1NG. De 25-jarige werkman Jacob Joh., M., ge boren te Wieringerwaard, thans verblijvende in de strafgevangenis alhier, stond met geslo- ten deuren terecht, op grond dat de recht- bank een tegen hem uitgesproken voorwaar- delijke straf zal moeten toepassen. Gerequireerd werd: tenuitvoerlegging der voorwaardclijke straf. HUISVREDEBREUK EN MIS HANDELING. De werkman Nicolaas H. te Helder, die moest terechtstaan terzake huisvredebreuk en mishandeling, was niet verschenen. Beklaagde bevond zich op 24 Januari des namiddags in de woning van Simon Midde- lie te Kocgras gem. Helder. De man was af- wezig Bekl was beschonken en kwam voor de ruiten. Hij vroeg om binnen gelaten worden, wat hem werd geweigera te Deson- danks is beklaagde binnen gekomen. Hij be- gon daarop vreeselijk op te spelen en dreigde met ophanging en moord. Bekl. was zoo boos, omdat jufrfouw Middelie zijn kleeren niet wilde wasschen. De schooodochter van jufrfouw M. heeft den rijksveldwachter Gijs- wijt gehaald. Bekl. is daarop uit de woning verwijderd, maar daama kwam hij weer te- rug en plaatste een ladder tegen het huis, maakte een touw vast aan de dakgoot, waar hij juffrouw M. aan wilde ophangen. Hij heeft daarop de juffrouw bij de keel gegre- pen, haar geknepen en haar in den duim gebeten De juffrouw heeft hem tevoren op nadrukkelijke wijze met den tang bewerkt Daarop is zij ontzet door zekeren Jan Ma- rees, dfe beklaagde in bedwang heeft gehou- den tot opnieuw de rijksveldwachter arriveer- de Juffrouw Middelie heeft zich onder behan- deling moeten stellen van dokter Oudendal, die haar gewonde duim heeft behandeld Deze duim (de linker) is momenteel nog stijf en zal wel in dien toestand blijven. Het O M vorderde 5 maanden gevange nisstraf. APPfcLVONNIS KANTONGERECHT TE HOORN. De broodbakker Hendrik V. te Enkhuizen is op 21 Jan. vrijgesproken en subsidiair ont slagen van rechtsvervolging terzake overtre- ding van de arbeidswet. E)e ambtenaar van het O. M. bij het Icantongerecht te Hoom is van dit vonnis in app^l gekomen. Gehoord werd als getuige de bakkeisgezel B. Klaas- sen. De beklaagde was niet verschenen. Het feit betrof het verrichten van arbeid door bakkersgezellea op een tijdstip dat zulks verboden was. Het O. M. requireerde vernietiging van het gewezen vonnis en vorderde 2 geld'boeten van f 3 subs. 2 maal 1 dag hechtenis. MISHANDELING. De 22-jarige veehouder Joh. Christ. L. te Enkhuizen heeft zich op 13 Februari schul- dig gemaakt aan mishandeling van den 20- jarigen arbeider P. J. Simons, aldaar. Het conflict had plaats in de Westerstraat. Be klaagde daagde getuige uit en liep tegen hem aan. Daarop heeft hij getuige uitgenoodigd om in de Peperstraat te gaan om te vechten. Daarop heeft bekl. hem een slag op het hoofd gegeven, waardoor getuige Simons bloedend aan de lip werd verwond. Bekl. erkende. Hij verkeerde onder den invloed van sterken drank. Er was een broer van hem over en zij hadden een fuifje gehad. Bekl. staat overi- gens gunstig bekend. Eisch 15 boete subs 15 dagen. Bekl. vroeg een voorw. straf. NOG EENS MISHANDELING.' De groentehandelaar G. W. M. te Oud- karspel was niet verschenen. Hem was ten laste gelegd mishandeling van. den arbeider C. Commandeur uit Zuidscharwoude ge pleegd op 15 Februari te Broek op Langen- dijk. Bekl. was nog 4 te goed aan getuige wegens vaartuighuur. Zij ontmoetten elkaar altijd een weinig spottend was, klonk zijn stem niet vroolijk. Hij stond op, deed/ zonder doel eenige scire, den in de kamer, m/et een peinzend gezichts- uitdrulcking, bijna somber, bleef hij staan. En op een anaeren toon voegde hij er bij „Ik moet je verlaten, Louise; ik heb om vier uur schennles." Hij ging niet voort. In het binnensfe van zijn. ziel riep een onmeedoogende stem hem toe hoe beuzelacbtig de bezigheden waren waarmee hij den tijd aanvulde. 'Hoe vreemd het moge schijnen, hij. was zich nooit zoozeer bewust geweest als na zij!n gesprek met Arlet te over d'e zedelijke verplichting om te wer- ken. Zooeven had' hij daen onbekende bespot die geheel leefde en opging in de zorg voor zijn landgoederen die man was echter geen onbeduidend cdjfer in d'e menschelijke samen- leving, geen clubman en dilettant, die ieder juk ontliep. De stem van zijin zuster deed hem uit zijn gepeins ontwaken „Je hebt nog wel even tijd, Guy wacht even op mij, dan gaan we samen uit. Ik maak mij dadelijk klaar. Arlette komt mij afhalen." „Is zij al uit?" ,,NatuurlijkHbe meer zij.in beweging is hoe liever. Zij hrengt Madeleine naar naar cursus over philisophie en daar zij philiso- phie wel wat al te bar vindt, zal ze de Iezing niet bijwonen. We gaan samen een paar boodscbappen doen en daarna halen wij Ma deleine af, die doortrokken zal zijoi van phi losophic. Wil je even bellen dat Adfele mij komt kleeden? it ben in een oogenblik tot je dienst....." Hlij knikte en liet mevrouw Chausey ver- dwijtaen naar haar kamer. Hij bleef voor het raam staan, starenda in d« blenke wintarlusht. Waarom haddeo d« woowiaa van zija cusrir op de ladingplaats te Broek op Langendijk. Bekl. achola getuige uit en vroeg om zijn geld^ waarop hij getuige jeea slag tegen het Eisch J 25 boete subs. 25 dagen, DIEFSTAL VAN BANKPAPIER. De brandstoffenhandelaar joh. K. uit Hensbroek (niet verschenen) heeft zich op 24 December aldaar schuldig gemaakt aan dief stal van een bedrag in bankpapier, ten nadee- le van den landbouwer S. Commandeur. Hij wist dat deze geld in een kastje in de achter- kamer had. Hij was dioor het raam, dat hij opschoof, binnengedrongen. Het was een be drag van 58 in bankpapier en zilverbons. Bekl. wist dat de familie Commandeur op het oogenblik dat hij voomemens was den dief stal te plegen, afwezig en op bezoek bij fa- milieleden was. Bekl. kwam bij getuige gere- Id aan huis te venten met brandstoffen. etuige zeide dat bekl. een zeer knap per- soon is. Hij heeft vergiffenis gevraagd. Op 10 is getuige schadeloos gesteld. Op advies van de reclasseering vorderde het O. M. 4 maanden gev. voorw. Ten uitvoerlegging voorw. vonnis. Ook werd met gesloten deuren behandeld een ten uitvoerlegging voorw. vonnis contra G. K. loten deuren stond ook terecht P. ZEDENMISDRIJF. a Eisch 6 maanden gevangenisstraf. 2 uur. Met J. te Daarna pauze tot POGING TOT DIEFSTAL. De 26-jarige Corn, de L. zonder vaste woonplaats, thans gedetineerd in de strafge vangenis te Scheveningen, stond terecht ter zake poging tot diefstal in het rijwielenmaga- zijn van C. Roozendaal te Uitgeest, zuUa in Sept. 1918. Een mededader zekere v. I J. werd indertijd door de rechtbank veroordeeld, doch bekl. was die veroordeeling tot dusver misgeloopen. Hij erkende hetgeen hem was ten laste gelegd. Hij kon dostijds geen werk krijgen. v. IJ. heeft een ruit uitgesneden ten einde zich in de werkplaats toegang te ver- schaffen, doch voor het raam bevonden zich ijzeren stangen. Toen trachtte bekl. door een luik binnen te komen maar hij kon het niet open krijgen Bekl. moet nog een paar jaar gevangenis straf ondergaan, wegens diefstal van tele- foondraad. Thans ondergaat hij 1V, jaar ge vangenisstraf ter zake poging tot diefstal te VGravenhage. Het O. M. vorderde 6 maanden gevange nisstraf. Mr. Kusters, ambtshalve toegevoegd ver dediger pleit clementie op grond dat beklaag- trekking tot de voorafgaande afspraak om het misdrijf te plegen. De beklaagde werd veroordeeld tot 14 da gen gevangenisstraf en direct op het trans port gesteld naar den Haag. Gemengd Nienws. DE HUUR- EN WONINGW^TTEN. iDe deels gewijzigde, deels nieuwe Huur- en Woningwetten zijn 1 dezer in werking getre- den. Wat de wijlziging dw Huurcommissiewet betreft, een verhooging van huur sinds 1 Jan. 19<16 met 20 pCt. is vrij het bedingen of aannemen van een hoogeren huur is verbo den zonder goedkeuring of vaststelling door de Hburcomtnissie. Keurt de H. C. den hoo geren prijs niet goed, dan stelt zij den huur- prijs vast. De H. C. is bevoegd den huurprijs voor- vvaardelijk goed te keuren of vast te stellen in dien zin, dat, wanneer door haar aan gewezen verbeteringen of herstellingen aan de woning niet zijn aangebracht binnen een bij de uit- spraak te bepalen tijd, den huurdier, met ter- zijdestelling van de eerste uitspraak, alsnog een lageren huurprijs kan vaststellen. De H. C. staat geleidelijke huurverhoogin- gen1 toe, totdat een billijke opbrengst van de woning wordt verkregen met dien verstande dat geen huurprijs wordt goedgekeurd of vastgesteid, welke meer bedraagt dan 50 pOt. boven de normale huurvoorwaarde op 1 Jan. 1916, tenzij hoogcre uitgaven ter za ke van de woning te bestrijden dan wel ingrif- pende verbeteringen en veranderingen, aan ae woning aangebracht, een grootere verhooging wetttigen. Bij haar beslissing houdt de H. C. rekening met den staat van onderhoud der woning (in geen geval wordt de huur vastge steid op minder d'an 20 pCt. boven den huur prijs, voor de woning geldende op of laatstte- lijk v66r 1 Jan. 1916. Nieu/w is verder ojl. de bepaling, dat de over de zeer nederige positie van Arlette, die een huiwelijk moeilijk voor haar zou maken, hem zoo levendig getroffen, hem die toch ge heel en al een kind was van zijn tijd en er nooit over gedacht had1 dat hij met een vrouw zonder fortuin zou kunnen trouwen? Waarom hindferde dat hirwelijksplan, voor zijn vrlen- dinnetje gevormd hem zoo? Wat kon het hem eigenlijk schelen, of zij 'trouwde ja of neen? olj zou toch niet wen- schen dat zij eeuwig dat kind bleef dat zij was in zijn oogen. omdat hij haar aldus zoo aller- liefet vond? Of zij trouwde met een man uit P/retagne of met dien onbekende die plofse- ling uit de diepte van zijin Anjou te voorschijn 'kwam, hij zou haar todh voor goed uit het oog verliezen. Er zou een oogenblik komen, dicht bij of van verre, waarop zij niet langer het allerliefste en vertrouwelijke vrienainnetje zou wezen dat hem d'ierbaar was. 'Dat was iets onvermijdelij'ks. 'Hoe kon hij, de sceptische Parijzenaar, vol ondervinding, dol op zijn vrijheid, zich zoo door dat vooruitzicht laten verontrusten ,,Wat een belachelijk wezen ben ik toch met mijn droomerijlen," mompelde hij, wakker ge- schud door 'n gevoel van doffen toorn op zich zelf. Eh om aan ziin gedachten te onisnap deed hij wat Arlette in zulk een geval hij ging voor de piano zitten en speelde wat zijn indrukken hem ingaven; hij begon met een opgewonden druk Zigeunerlied, fcrachtig van geestdrtft, plotseling afgebroken door een droomerig lied. De noten gleden weg on der zijn vingers, maar zijn geest vervolgde niettemin den geheimzimnigen arbeid van zelf. ontleding, die hem zoo zeer verbitterde, dat hij met een trillend1 eccoord op de toctsen plot. (WOrdt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 5