wgrk overw^ghng foe, n^2 tori 0r wtl ftt meegaan, als net vuurwerk aigeloopen is, het terrein te sluiten. De heer Maas Geesteranus was voor goede muziek. Nadat nog eenige minder belangrijke zaken waren besproken, bracht de voorzitter dank aan den scheidenden secretaris voor zijn werk, belangloos voor de L E. T. T. gedaan. UIT BERGEN. De Berger Dilettanten-Club speelde gis- teravond voor een geheel bezette zaal „ter- loos" drama in drie bedrijven door W. G. van Noubuys. Voor den aanvang deelde de leider den heer Bonda mede, dat de club, die ddt seizoen voor het eerst had deelgenomen aan den wed- strijd van den Provincialen Bond van Dilet- tan ten vereen igingen dea 2en prija had ge- wonnen. (Applaus). Spr. dankte het publiek voor de steeds be- toonde belangstelling, aangezier voider die belangstelling de club zeker succes niet had kunnen behalen. Wij vatten, aldus spr., het dilettantisme ernstig op en willen gaame vooruit. Een groote rem daarvoor is, dat de stukken slechts een keer kunnen worden opgevoerd. Spr. hoopte, dat de club zqp ver zou komen, dat zij de stukken twee avonden kon geven Spr. herinnerde dat de club indertijd een cy- clus van van Maurik gaf en bracht dank aan degemen die de club daarna in het bezit stel- de van de mooie decors. Spr. hoopte, dat de club, die het plan heeft een cyclus van de werken van rabricius te geven, ook nog eens in het bezit van Indische decors werd ge- steld en deelde nog mede. dat de club rich met het spelen van „Eerloos" op den weg van het drama had begeven. De intrige van„Eerloos" komt ons wat zwak voor. De zoon van onbemiddelde oudera wordt cavalarieofficier, leeft boven zijn stand en is oorzaak, dat zijn vader (rijksontvaager) om de eer van zijn zoon te redden geld uit 'a riikskaa neemt en zich daarna, als oud In* disch officier een kogel door het hoofd jaagt Een moeder, die in haar liefde, alles voor haar zoon ten offer brengt en hem juist daar- door bederft, alsmede een zuster, die zoo goed als alles moet ontberen, ontbreken in dit stuk niet. De opvoering stelt. omdat er weinig hande- ling in het stuk voorkomt, hooger eischen aan het spel, dan waaraan de Berger Dilettanten- club gisteravond bleek te voldoen. Er was te weinig samenspel, al moeten wij erkennen, dat de heer Bonda zijn rol van Rijksontvan- ger zeer aannemelijk maakte, alsmede mej. van Geemen de hare als dochter. Ook de hto Meiier als oud-vriend was goed. Mej. Sloten, die in „Worden en Vergaan" verdienstelijk spel leverde, heeft voor de uit- bcclding van ae echtgenoote van den Rijks- ontvanger meer routine noodig, dan waar- over zij nog beschikt. De heer Chr. Meijer was niet de officier, die het stuk vordert. In het stuk komt wel naar voren welke moeilijkheden een mensch met een ernstige levensbeschouwing heeft, wanneer zijn om- geving in de meening verkeerd, dat hij rijker is, dan werkelijk het geval is. Hoe verkeerd moeders doen met het ver- troetelen van haar zoons komt male in het dtuk wel naar voren. Het publiek volgde dan ook vol aandlacht inhoud en spel en toonde zijn waardeering door aan het einde meermalen te laten halen. Over het geheel gaf de club gisteravond blijk ernstig te hebben, gestudeerd. Wij zien van de club even wel liever stukken, waarbij eens hartelij'k gelaChen kan worden. De moeilijkheid voor een dilettantenclub gelegen in het slechts tomaal opvoeren van een stuk is zeker niet gering. De uitnemende uitbeelding van Worden en Vergaan" is voor ons een waarborg, dat de club dit stuk in Bergen zeker met succes nogeens kan spelen. Wij hopen dan ook dat de club in het a.s. seizoen met „Worden en Vergaan" nog eens naar voren zal komen en vinden het vreemd, dat zij dit stuk in Alkmaar niet eens speelde. Onder leiding van Henry van Kuyk behaal- d'e de Nederlandsche Tooneelverceniging met het stuk destijds veel succes, doch deze speel de het dan ook met een bezetting van eerste- klas artisten, VERSLAG DER HUURGOMMISSIE TE BERGEN (N.-H.) BETREFFENDE HAAR WERKZAAMHEDEN IN HET JAAR 1920. De Huurcommissie heeft 29 vergaderingen gehouden. Kamer 1 hield hiervan 13, Kamer 1116 vergaderingen, terwijl de volledige com missie geen enkele keer zitting heeft gehou den. De kosten der Huurcommissie over het jaar 1920 beliepen in totaal 848,95. De helft dezer kost komt ten laste van het Rijk, de we- derhelft komt voor rekening der Gemeente. Behandeld zijn 78 verzoekschriften, waar- van 78 betrekking hadden op verhooging, en 3 op schatting van huur. Hiervan heeft de" Commissie 19 verzoeken, betrekking hebben- de op verhooging van huur, niet ontvankelijk verklaard. Met betrekking tot de gevraagde huurver- hoogingen heeft de Commissie op 16 verzoe ken gunstig en op 9 verzoeken afwijzend be schikt. Bij 34 verzoeken heeft zij de huurverhoo- ging tot een minder bedrag teruggebracht. Op 3 daartoe strekkende verzoekschriften heeft de Commissie de normale huurwaarde op 1 Januari 1916, of 1 Januari 1918, ge- schat. Ambtshalve schatting had plaats in 12 ge- vallen. Tegen 2 uitspraken werd beroep aangetee- kend, met gevolg, dat de Kantonrechter ten verzoek om verhooging van huur alsnog goedkeurde, en wat betreft het andere verzoek om verhooging van huur, de huuprriis vast- stelde op een lager bedrag, als door de Com missie toegestaan. Behandeld zijn 39 verzoekschriften, waar- van 18 betrekking hadden op nietigverklaring van opzegging der huur, 3 op het tot stand komen van een nieuwe huur, en 18 op ver- lenging van den termijn gedurende wel ken de huur na het eindigen van den overeenge- komen huurtijd zal voortduren, terwijl geen verzoeken inkwamen om verkorting van dien termijn. Van deze verzoeken werden ingewilligd ectieveliik 15; 2; en 16. veraoak oa varairtiging van huurop- wert! ctrt onfvzmfcelljfc vertlaanl, aangezien de termijn van beroep verstreken was. Niet ingewilligd werden 2 verzoeken om vernietiging der huuropzegging. het eene verzoek omdat eene anaere gescnikte woning te huur was, het andere omdat de huurder zij- ne verplichtingen niet was nagekomen. Een verzoek om verlenging van huur werd niet ingewilligd, aangezien eene andere wo ning beschikbaar was. Voorts werden 2 verzoeken om vernietiging van huuropzegging door de huurders inge- trokken, aangezien zij tusschentijds eene an dere woning hadden gehuurd. Tegen 10 uitspraken werd beroep aange- teekend, het gevolg dat 5 uitspraken door den Kanonrecher werden bevestigd, en 5 uit spraken niet bevestigd. Door den Secretaris werd aan den Ambte- naar van het Openbaar Ministerie mededee- ling gedaan van 2 overtredingen der Huur- oommisisewet, hetwelk leidde tot eene veroor- deeling van to verhuurder. Van de behandelde verzoekschriften, waren 2 verzoeken afkomstig uit de gemeente Schoorl, to daarvan had betrekking op ver nietiging van huuropzegging, waarop gun stig werd beschikt, het andere had betrekking op verlenging van huur, waarop afwijzend werd beschikt. Om treat toe woning te Schoorl had ambtshalve schatting van huur p1aats laar iou- De werkzaamheden in het afgeloopen j; adere besch respect geven geen aanleiding tot nadere wingen. UIT WIERINGEN. De heer H. P. D. J. van der Sepck Obreen, heeft ontslag genomen als wethouder en als raadslid. Zijn opvolger als raadslid is de heer S. J. Mostert. UIT ZUIDSaHlABWOUDE. Gemengd Nieuws „HAD-J-ME-MAAR" ONTLUISD. Het Hbld. schrijft: Om half zes gistermorgen vond een sur- veilleerende politieagent in een portiek aan het Rembrandtplein een ineengedoken grau- we, vrij onooglijke massa. De agent, begrij- pende, dat een zwerver in dit na-nachtelijk uur op de hardsteenen stoep een rustplaats had gezocht, schudde de massa wakker, en uit den grauwen bundel ontwarde zich een bejaarde bedelaar. De bedelaar bleek „Hadt- je-me-maar" te wezen. „Ga naar je huis of naar je logement om te slapen". maande de agent. Waarop de heer De Gelder antwoordde, dat hij z66 iets er niet op na houdt. Dat hij geen onderdak heeft, zoomin als een best aan. Dat hij leeft van giften en gaven.... Waarop de politieman den ouden heer mee- nam naar het politiebureau aan den Singel. Maar de Amsterdamsche gemeenteraadscan- didaat kon zelfs hier niet in aanmerking ko men om op de brits zijn leden' uit te strek- ken. Hij bleek, bij nadere beschouwing, in verregaanden staat van onreinheid te verkee- ren en voors lijdende te zijn aan huiduitslag. Zoodat een rutuig werd gerequireerd, waann de heer De Gelder in heel zijn onsmakelijk- heid werd geladen en naar het Quarantainc- station gereden om te worden ontluisd. Het moet, naar ons de commissaris van het bureau Singel vertelde, een historisch mo ment zijn geweest, toen de vervuilde grijs- aard. die alles als een grap opvatte, met bree- den hoedzwaai afscheid nam van de politie- mannen om zich naar het ontluizingsinsti- tuut te laten overbrengen. Frissche morgen! NEDERLANDSOH FABRIKAAT. Dat de Vereeniging „Nederlandsch Fabri- kaat" niet stil staat, blijkt weder uit de afle- veriing van 5 April. Ook in deze afleveriiig is wederom een nieuwe rubriek opgenomen: „Fxport" waarifl' wordt medegedeeld dat het Secretariaat diV- werf het verzoek krijgt van bix'tcnlandsdie finna's om adreusn it. ontvanger. van Kb- derifandsclle erporflaMKanfen. Daara® vofgt reeda een lijst van een negental buitenliand •che fabrikanten. Dat het Wad niet alleem in Nlederiand d« aandacht trelct blijkt uit een schriiven in de ze ailevering, onivangm van den Ntederlantb schen Consul te Guatemala. Verder treffen wij in deze aflevering aan: Een beschrijVing van de haven van rjnrniden, even belangrijk als voorhaven van Amster dam als op zich zelf als visschershavm. De heer J. W. J. van Haersolte geeft een belangwekkende beschrijving over het van sta- pel loopen van schepen, verduidelijkt door 'n zeer groot aantal fraaie afbeeld'ingen. De bijdrage: „Al'kmaar als Industriestad" vangt in deze aflevering aan met 'n historisch overzicht van de Alkmaarsche Nijiverheid. Van de andere rubrieken in deze aflevering opgenomen vermelden wij nog „Van alles wat", bevattende een aantal korte belangwek- kende berichten. WACHTGELDREGELINGEN. De directeur der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling heeft aan de gemeen- tebesturen medegedeeld, het voor een snelle afwikkeling der declaraties van werkgevers, die een wachtgeldregeling hebben getroffen, waarin het rijk subsidieert, van belang te achten, dat die declaraties door de gemeente- besturen worden ontvangen, onderzocht en voor juist geteekend. De werkgever, voor wiens onderneming een wachtgeldregeling werkt, zendt aan het gemeentebestuur om de vier of vijf weken over dezen termijn staten volgens bijgevoegd model. Staat A vermeldt de namen der werkne- mers aan wie is uitgekeerd en de bedragen der wekelijksche uitkeeringen, staat B ver meldt slechts de eindcijfers. Staat A blijft onder berusting van het ge meentebestuur, dat dhs die staten steeds kan vergelijken met de loonstaten der werkgevers en tevens gelegenheid heeft om na te gaan of ook uitkeeringen uit de werkloozenkas te- gelijk met uitkeeringen krachtens een wacht geldregeling aan denzelfden persoon worden verleend. De staten B worden, na door het gemeente bestuur te zijn geflatteerd, aan den werkgever teruggezonden, die ze aan den directeur van den dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling doorzendt. DE BURGEMEESTER VAN ROTTERD/ In verband met het vroegere bericht, dat van hooger hand op den burgemeester van Roterdlam ernstige aandrang is geoefend om terug te komen op zijn verzoek om ontslag, kan worden medegedeeld, dat de heer Zim merman gisterochtend een langdurig onder- houd heeft gehad met den Minister van Bin- nenlandsche Zaken in diens Departemet. BIRiANDEN'. VREUGDESCHOTEN. Te St. OedenrodC (N.-Br.) werd eene bruid die ter ondertrouwd was opgenomen, op den terugweg door een buurman met vreugde- schoten begroet, dit volgens oud1 gebruik. Echter werden het meisje en eenige kinderen door hagelkorrels uit het geweer getroffen. De bruid moest zich onder behandeling van een geneesheer stellen. EEN VOORHISTORI'SCH DIER. Uit Velsen wordt bericht, dat daar bij het omploegen van een stuk land, ten noorden van de buitenplaats Velserbeek, een stuk been van een voorhistorisch dier zou zijn opge- dolven, waarvan de lengte 170 c.M. bedraagt en de om trek van het dunste gedeelte 115 c.M. Het been is in twee stukken gebroken. ONDERSTEUNING ..UITGETROKKEN" WERKNEMERS. De steun bedraagt ten hoogste in de eer- se klasplaatsena. voor gehuwden en onge- huwde kostwinners 16.50 per week, bene- vens 1.50 per kind1; b. voor kostgangers 12 per week; c. voor ongehuwden, die bij hun ouders inwonen, 6 per week. Voor de plaatsen der weede klas zijn de genoemde bedragen achtereenvolgens 15, 1.35, 11 en 5.50voor plaatsen dler der- de klasse 13.50, 1.20, 10 en 5. Van de inkomsten van den „uitgetrokkene" of van leden van diens gezin wordt 2/3 op de genoemde bedragen in mindering gebracht. De seun mag voor de onder a, b en c noemde categorieen niet meer bedragen onderscheidenlijk 70, 65, 60 pet. van het loon. MfJN AANGE1SPOELD. Hteden is voor de kust te Oudenhoed op Texel een bijfcomder groote mijn aangespoeld. De marine-autoriieiten te den Helder werden gewaarschuwd, waarop het vaartuig „Mer- cuur" naar Texel Icwam, om de mijn te de mon teeren. Ann de bewoners der dichtstbij staande huizen werd aangeraden, hunne wo- ningen te verlaten. OPSPORING VERSZOOHT. De burgemeester van IDiemen verzoekt op- sporiog en aanhouding van Gerritje van Veller, geboren te Diemen den Sen St>ptember 1901wonende te Diemen'. Haar licht blond, blauwe oogen, gezicht rond1. postuur kort en gczet, lang ongeveer 1,60M. Gekleedi brui- nen! lamgen mantel, japon donkerblauw met zwart tresband afgezet (model overgooier), rose blouse, hoed zwart glimmend met paar- se bloempjes. roodoranjeachtig lint, rwarte lags lalnchoeatjea of bruins lag* scnantjsa. Bgzorotkre kenteetenenn Top pint Itatarltend er af. Zij bevindt zich vermoed^- iravenlhage of te Amsterdam. VROUW LEVE'NSGEVA'ARLIJK GE- BRAND. In perceel Vrolikatraat 116, 3e etage, was eene juffrouw bezig met het repareeren van was op een comfoor. toen de was eensklaps vlam vatte. De kleederen der vrouw geraak- ten in brand, waardoor zij levensgevaarlijk hrandwonden aan het onderfijif bekwam. Miet een auto van den genceskumd'igen dienst werd zij naar het O. L. Vrouwengasthuis overgebracht Marktberichten. BROEK OP LANGENDIJK, 7 April. In de heden gehouden veilingen werd be taald voor: Gele kool 8.90 tot 11.40, Uien 6 tot 6.80, losse wortelen 2.40, alles per 100 K.G. Aanvoer 12250 K.G. gele kool, 2500 KG. losse wortelen, 8100 KG. uien. ZAANDAM, 6 April. Veiling de „Zaan- streek." Spinazie 34 tot 60 ct. per ben, Raapstelen 4 tot 5 ct. per bos, Selderie 15 tot 30 ct. per bos, Sla 2H tot 10)4 ct per krop, Prei 6 tot 7)4 ct. per bos, Zuring 15 ct. per ben, Ra- dijs 7)4 tot 8)4 ct. per bos, Postelein 1.55 per ben, Rsbarber 10 tot 12 ct. per bos, Ba il an en 8)4 tot 12 ct. per stuk, Citroenen 1H tot 2)4 ct. per stuk, Sinaasappelen 4 tot 5.10 per 100. NOORDSCHARWOUDE, 7 April. Bra ve's 5.70 tot 7, Grove Uien 5.10 tot 6.10, Peen 2.40 tot 2.50, Roode kool 18.40 tot 23.40, Gele kool 8 tot /12.30, Deensche witte 7.20 tot 8.70, Kroten 1.40 tot 1.80 Rhabarber 2.60, alles per 100 K.G. •WARMENHUIZEN. 7 April 1921. Uien 5.80 tot f 6.80, uitschot uien 0.30 tot 0.40. Ingezonden Stukken (Builen verantwoordtlijkheid van de Redac- tie. De opnanu. i deze rubriek bewijst geen*- zins; dat de RnMctie er mede insteml). Alkmaar, 7 April 1921. Aan den Redacteur der Alkmaarsche Courant Mijnheer de Redacteur. Vergun mij, onderstaande negelen te plaatsen op het antwoord van den heer Vis- ser, Directeur der Cacao- en Chocoladefa- briek „Alcmaria" alhier. Mijns inziens wordt er met dat antwoord geven van den heer Visser onder valsche vlag gevaren. Daar hij spreekt als Directeur eener cacao- en chocoladefabriek, treft het mijne organisatie en zoo zou ik hem gaarne eenige opmerkingen willen ma ken.. De heer Visser doet een verkapten aanval op de eer en de loonei^der arbeiders. De industrie is in gevaar! Doch wie lijden hier het meest onder? De arbeiders. En door wiens schuld? Door de misdadige praktijken van de groot-kapitalisten. Ik zal den heer Visser met afdoende feitea kunnen aantoonen, dat er overal een maat- schappelijke wanorde heerscht. Doch, mijn heer Visser, u heeft het zelf in uw antwoord zoo maar gezegd, waarin u het heeft over de groote Duitsche industrieelen, die het Duit- sche volk opofferen voor hun hebzuchtige kapitalistische belangen. Zoo is het niet in Duitschland allto, doch zoo is het in alle landen, ook hier, zooals de heer Visser zelf beweert. In zooverre is hij eerlijk, maar nu zegt hij, dat de arbeiders „arbeidsschuw" zijn, omdat zij weten dat zij onderhouden worden door Staat en Gemeente. Neen, mijnheer Visser, dit is onjuist. Ik zou u willen verzoeken, wanneer u zoo iets in het openbaar zegt, ga dan eerst eens bij' die duizenden en nog eens duizenden werk- looze arbeiders op onderzoek en overtuigt u dan eens van de weelde dezer menschen, die onderhouden worden, zooals u zegt, door Staat en Gemeente. Dan zult gij tot deze con- clusie moeten komen: dat er onder die werk- loozen maar to roep gaat: „Geef ons werk! productief werk! duizendmaal liever hard werken dan te worden onderhouden door Staat en Gemeente. Zoo is het, doch de huidige maatschappij is niet in staat hier eenige orde in te bren gen. Dit moeten de arbejders zelf doen. Hier van moeten de arbeiders doordrongen wor den, doch niet zooals u in uw slotwoorden van uw antwoord heeft gezegd, n.l. dat de arbeiders doordrongen moeten zijn, dat de loonen aanmerkelijk de laagte in moeten, willen zij geregeld werk vinden. Degene die dit beweert vaart onder valsche vlag. Mijnheer Visser, de eenige uitkomst uit de zen ontredderden staat is, dat dte arbeiders zich in massa aansluiten en zelf de productie ter hand nemen, want niet de hooge loonen (ter arbeiders zijn het, die uw Industrie in ge vaar brengen, doch de groote woekerwinsten welke de groot-industrieelen zich willen too- eigenen. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte, hoogachtend, W. PIETERSE Az Voorzitter van den Alg. Ned. Bond van Arbeidcre(sters) in het Bakkers-, Chocola- de- en Suikerbcwerkingsbcdrijf, afd. Alk maar. 426ste STAATSI.OTERII. Trekking van Dondcrdag 7 April. 2de klasse, 4dc lijst. Hooge prijzen No. 9578 400. Ns. 1093 en 18912 iyedcr 100 Prijzen van 70. 78 237 269 511 632 672 944 971 1446 1494 1855 2081 2168 2842 3995 4063 4222 4601 4672 4844 5061 5614 6722 6974 7102 7950 8077 8258 8384 8412 8708 9414 9418 9792 9937 10427 10605 10808 11437 11454 12256 12567 12693 12900 13403 13755 13832 14086 14216 14625 14729 15536 15628 15842 16027 16043 16087 16097 16104 16167 16432 16655 16834 16971 17472 17804 18303 18733 18913 18957 19010 19070 19134 19926 19997 20002 20066 20205 20350 20369 20430 20457 20940 21126 21245 21371 21387 21535 21582 21720 21886 21905 22018 22135 22465 22478 28583 EDe mad dwser gviueauto venfadtoj-da Duu- voad roltadiig. Na vooHezing d«ar natulan ran da laatata vargadering atalda da rooraittar voor om de notuilen rain die roorlaatate vangaderimg tar viaie te leggon en in het. rarvodg de natulan bij de ingakomen stukken ter inacage te leg- gen, waardoor het tijdrovende voorleaen kan komen te verval'len. De heerer Berkhout en die Jong vertettem zich tegen dit laatste omdat men daaTdoor eteods genood'zaakt zal zijn om de ingekomen stukken in te zien, waarvoor niet altijd dien tijd' voor tie rinden zail zijn vooiral niet wan neer het dbor het inzien ran de notulen reel meer tijd zal rordieren. Na breed'roerige bespreking werd" het voor- etel van den voorzitter met 5 tegen 2 stemmen aanigenomen. De voorzitter deelde mede dat de heer S. Zeeman met ingang van 1 April ontslag ge- vraagd' heeft als lid1 van de 'brandlstoffencom- mlseie. Jareniang zeide de voorziter heeft de heer Zeeman op uitnemende wijze gezorgd voor een zoo goed mogelijke brandstoffen- voorriening en het was mij daarom een be- hoefte op deze pPaate mede te deelen dat het ontslag op de meeet eer voile wijze verleend ia. De functie was een ailesbehalve dank bare en het was daarom goed hier mede te deelen, dat het in hoofdzaak aan den heer Zeeman te danken was, diat we zoo goed het kon van het noodige zijn voorzien. De kaa en boeken bij den gemeente-ont ran ger zijn opgenomen en in vo'Ikomen orde be- vonden. Br was een kaageld1 aanwezig groot 4820.18 Vi tDe kas van het levensmiddelenbedirijf klop- te met een kasealdo van 177.69. Ingakomen wae de Tokening van het Brea ker spoortje waaruit bleek, dat dit een voo'r- deelig saldo had opgeleverd van 11324.19Vi, alzoo 1324.19)4 boven de garantie. Ingekomen was het verslag van de oommis- sie tot wering van sohoolverzuim. Deze stukken en andere van minder belanig werden voor kenmisgeving aartgenomen. In verband met de bekende circulaire van Ged. Statcn betreffende verzorging van en toezicht op uitbesteede kinderen weird op voorstel van B. en W. besdoten om het regie- meat van het iburgerlijk armbestuuT met den wenech van God. Staten in overoenstemraing te brengen. In verband met een circulaire van Ged. Staten stelden B. en W. voor om in do aala- rissen van de ambtenaren van d©n burgerlij- ken stand igeen verandieringen te 'brengen en deze te laten op 135.70 en 25. De raad ging hiermede acooord. Voor onderwijzer aan de O. L. school was de valgende voordraoht opgemaakt: 1. Joh. I. du Buret, tijdelijk onderwijzer te Zuidschar- woude; 2. A. Koppenool, tijdelijk onderwijzer te Uitgeest. No. 1 van de voordracht werd' met algemee- ne stemmen beooemd. Van den heer Beikhouwer, ambtenaar ter seorefcarie, was het verzoek ingekomen om verhooging van zijn ealarie. B. en' W. stelden voor om dit salaris te brngen van GOO op 850 met ingang van 1 Januari 1921. Hot college was er van over- tuigd dat hij zijn voile dieneten presteert en dan oo'k het salaris daannede in- overeenatem- ming diende te komen. De 'heer Berkhout verwonderde het dat nu een zoodanig verzoek inkwam, ibij het behan- delen van de begrootang was daarvan nieta bekend. Bovendden meende hij dat de werk zaamheden eer af dam toe waren genomen. De voorzitter merlkte op dlat in den tijd dat de heer Berkhouwer directeur van de diatri- butie was zijn salaris ook hooger was. De werkzaamheden zijn niet minder. Door de vele regeeringsoiirculaiires worden de werkzaam heden steeds grooter. •De her Green betwijfelde of een groote kracht wel noodig was. Bovendien hij was te- vens ontvanger en geniet tezamen een be- 'hoorlijk salaris. De voorzitter deelde mede dlat hij voor die werkzaamheden twee halve dagen afwezig was en voorts op de seoretarie werkzaam is. De heer Zeeman was van oordeel dat 6 vole dagen met 850 niet te best betaald zijn. De voorzitter amtwoordde dat dit was toe gestaan om Brock in tijd van nood terwille te zijn, echter onder uitdrukkelijke bepaling dat de werkzaamheden er hier niet onder mochten leiden. Hlet werk voor Broek word' dan ook meestal in de avonduren verricht. In stemming gebracht verklaarden zich al ien de heeren Green en Berkhout tegen de verhooging. Esn sahrijvsn van dan Nad. Bead «u weridBeden Is averhefdsdlenat cm vertvstwlng van de salar iasen van het gaspersoneel werd in haaden gesteid van da gaaeommisaia om advise. De heer Zeeman eprak hierbij de hoop uit, dat de gascomm.iwsds het niet van de hand zal wijzen omdat het adres ran de ibomd komt. Zij dienen zich op ruimer standpunt te stellen. Benige discussie ontspon zich naar aanlei ding daarvan. De voorzitter mierkte op dat het niet de ge- woonte was te antwoorden op stukken die voor kennisgeving werden aangenomen en andere heeren meendeifcidat de burgelijke be- leefdheid dat eischt, voor-al als een adlres niet in het oponibaar behandeld wordt. Van den heer Greidanus, oudHontvanger, was een verzoek ingekomen om zijn penaioen hi ij vend met 410 pet. te verhoogen. B. en W. stelden voor om dat verzoek toe te staan. Het penaioen was slechts 225 en tot heden ontving hij telkena voor een jaar een toealag van 40 pet. De heer de Joing meende dat het beter was het wederom voor en jaar toe te 'kennen en de heer Zeeman kon zich zeer goed met het voorstel van B. en W. vereenigen, temear om dat er vrij zeker het volgend jaar een andere raad zal zijn en niemand beter het wenache- lij'ke van deze verhooging zal kunnen beoor- deelen dan den tegenwoordigen raad'. Het zou de beste dank zijn voor de zoo vele jaren be- wezen dienaten. De heer Berkhout meende dat het steeds gegeven was met het oog op die duurte. Wordt het vast verleend kan het ook niet weer wor den terug genomen. Spreker was van oordeel dat rekening moet worden gehouden met <de menschen die het moeten opbrengen. In stemming gebracht werd het voorstel van B. en W., met de atemimen van de heeren Berkhout en de Jong tegen, aangenomen. Het voorstel van de gascommiseie om op het salaris van den lijnwerker Erkatap een toealag te verleenen van 350 jaars voor meerdere ran hem gevraagde dienaten ward met algemiene stemmen aangenomen. Dit werd gegeven tot een nieuwe herzie- ning van de salarisverordening plaats heeft. Bij de rondvraag vroeg de heer Zeeman of de water leiding voor deze gemeente toch za'l doorgaan. Hij vroeg dit naar aanleiding van opmetingen die in verband met de water lei ding in deze gemeente zijn gedaan. De voorziter was van deze opmetingen niets bekend en het veiraste hem dan ook zeer dit te veroemen. Wel was door hem destijds een paging gedaan in verband met de moge lijke samenvoeging, doch heeft er nooit iets van vernomen. De heer Zeeman informeerde verder naar het melkondCrzoek en naar de resultaten. Is het waar vroeg eprelker dat niet voldoende kan worden ingegrepen omdat er geen veror- dening is I De voorzitter antwoordde dat reeds enkele rnalen prooesverbaal was opgemaakt en ge- loofde niet dat een verordening noodig was. Overtrediingen zijn geconstateerd op grond van bijvoegimg van water en afnemen van de room. Qok kan nog worden ingegrepen inzake onreinheid, enz. doch daarin- zal met de in- werkingtred'ing van de warenwet worden voor zien. De heer Berkhout vroeg of een melkslijter aan de controleur 'kan verzoeken een monster te nemen als deze twijfelde. De voorzitter antwoodde 'bevestigend. Daana sluiting. Leden van de voormalige Gooperatie „Vooruit" (thans in faillissemeint) hebben' onlange in vergadering besloten zich te ver- zetten tegen de varhoogde aamsprakelijkheid en vooraf daartoe rechtskunidig advies in te winneu. Het resultaat van eeuig onderzoek door de daarvoor benoemdle commissie inge- steld, is oorzaak dat Zaterdagavond ander- maal eene vergadering van lbden dler genoem- de cooperatie zal plaats hebben. 'Wij veroemen dat wanbeheer, particuliere smokkeihandel en onttrokkinig van golden zonder voorkemnis van bestuur en de wijze waarop de aaneprakelijkhedd der leden ver- hoogd1 is, aanleiding geven een krac'htig ver- zet te doen plaate hebben. Met uiitzondering van een of een paar le den, zijn aangeboden kwitanties der aanspra- kelijkheid naar wij vernomen als onbe- taald terug gozonden. Giiwteravond ia te Delft een zware uStalaan- de brand uitgebroken in het pakhuia van den koopman C. W. Alsenigest in de Ruitierateeg, waarin een groote hoeveellheid lompen, vellen, papier, ter waarde van ongeveer 1 ton ia op- geSlagen. De oorxaaik van den brand! is onibelkend; al lies ia op beurapolia vtartokerd. Te Vledder, gemeente Gnatwedde ia giate- Ten door onibelkende oorraak de boeirderij van Q. Heidekamp tot den grand etgehrand. Al ios was vereekerd'. Van de levende have ia een fclein gedeelte gered. DE EX-EEIZiE®. BOuter eeint uit Louden1: Op een vraag in' het Lagerhuis naar het oppertoesicht op den ex-keiaer, in verband met de paging van ex-kooing Karel, heeft Lloyd George als vertegenwoardiiger van het departement van buitenlandache zaken ge- antwoord, dat hiji geen xeden zag om te vra- tgen naar het doeltreffende van de waarboir- gen, welke de Nederlandische regeering voor de veiligheid1 van den ex-flreizer had gesteid1.

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 6