ROOKEN SPAREN Rfiemeyer's Ster-Tabab R. KEUTER Az. Alkmaarsche Bazar H. Wortelboer Overal verkrijgbaar. Buifehgewone Vergadering WONING-INRICHTINGEN beschikbaar bij VAN SAAZEN, Groot-Schermeer. Dekgeld f 16. ievert In elks hoevaelheid concurreerende prijzen Zaadmarkt 8 (bij da Vlatbrug) Meraandeening bg kjflderen. Bit tot Indiscto Jim Ingezonden Mededeelingen. Reode Ster 60 ct. p.^half pond Hele y, 50 ft G rocne 40 Zwarte 35 Ons Baadselhoekje. Hit onze Staatsmaehine. Advertentlen. op Dlnsdag 12 April, Jan yan Riemsdjjk, De Hengst Schoonmaakartikeles Firma J. BIJTJES, Machineolie Cylindarolie Wagenolie Smeerolie Orion-Yalvoline Lynolie Consistentyet Wagtnsmeer Carbolineum Bruine Teer Kaolteor Pek HArpnis Breenwwerk Kinderro «fljn twwol tit voIWuwonen on» dvrhevig tan nleraandoenlngen on man hteff aelh opgemerkt, dat procentsgcwijze blats* steenen meer voorkwamcn bij kinderen dan by votwassenen. Sommige kinderen erven nlerrvakto over. By anderen Is hot een gevolg van mazelen, scharlakenkoorts, diphteritis, windpokken en dergeiyka infectieriekten.. Do ouderi dlcnen derhalro op to pasaen, ala sen kind klaagt over pijn it don rug do led* ma ten, pijn in do ache ;<fer», of ala do erlne beclnkael bevat Allicht la hot meest ▼oorkomendo gevolg van nlerzwakto by kln« deron bet verliea van da macht over do blaaa, hatgeen bedwateren on dergelijko ona&ngenw mo kwalen veroorzaakl Ala uw kind teor en kwtynend Is, nlot spoelt an draaft als andere kinderen, treurt en klaagt over moeheid, wees dan bedacht op een vorm van nieraandoening en onderzoek dit spoedig. Foster's Rugpijn Nloren Plllen bleken tuo< eesvol In tal van dergelijke gevallon. Het ver» dient dan tevens aanbeveling om opwinding door stoeien en lezen voor het slapon gaan te vermijden, het kind 's avonds niet te veel te laten drinken, het niet te warm toe te dekken an het vooral niet te etraffen voor zijn kwaal Foeter'a Rugpijn Nieren Pillen (let op den /uisten naam) zijn te Alkmaar verkrijgbaar bij Nierop A Slothouber I 1.75 per dooa. amizoen-schoen- of -kleermaker. Deze mijn- ;eer verzamelde op dat stuk grand alle mo- gelijke vuil en hij Wan niet te bewegen eens opruiming te houdea. Maar nu kwam de overhekL de' hoogste nog wel, rich eens over- tuigen, voor mijn huis stegen de heeren af en vroegen toegang tot achter mijn bijgebou- weu. Vol vreugde werd dit verlecnd en zelfs verhoogen van zijn Meermalem treft men ook in Augustus en September houtsnipp-en bij ons aan, doch't is dan moeiliik uit ie maken, of dit vroege trekkers zijn, d'an wel, of ze in ons land ge- hroed hebben of er uitgebroed zip. De houtsnip maakt gewoonlijk haar nest op den bodern in een boschje in de nabijheid eener moerassige plaats. Meestal legt ze vier eieren, die iets grooter zijn dan kieviitseieren. De grondkleur er van is geelachtdg em de vlek- king bestaat uit vele bruinroode vlekjes en stippen. In den broedtijd plaats het manne- tje, dat zich anders, evenals het wij-fje, wel op den. grand- ophouidt, zich we) hoog in de boom- toppen, om dan in alle richtingen te zien, of er ook onraad op de kust is. De broedtijd duurt bijna drie weken, en n-auwelijks hebben de jomgen het nest verlaten, of de houtsnip- pen zijn weer meer nacht-dan dagvogels ge- worden. De houtsnip broedt wel vroeg in het voor- jaar. Zoo^verhaalt de heer van Ditshuijzen in de „omithologie van Nederland":'„Mid- deni Maart 1907 w«"d door een anzer jacht- opzieners te Westendorp (gem. Wisch, Geld.) een houtsnip broedemde gevonden onder een meter-hoogen fijnen den. Acht dagen daama had de oude met de jongen het nest verla ten. De drie eierschalen zijn door een mijmer broeders bewaard." J. DAALDER DZ. xx. Nadruk verboden. Handelen over Indische ziekten en de pest vergeten, is onmogelijk. Deze ziekte heeft in de laatste jaren te veel naam gemaakt en wordt te veel gevreesd1. Ze wordt vermoedelijk meer gevreesd dan wel noodig is, vooral door hen, die Indie niet kennen. Ik bei het reeds, dat malaria de ergste ziekte in de tropen is en pest en cholera ver achter zich laat Maar toch heeft het woord malaria met dieni vreeselijken klank als de beide an dere. t De pestl Wie denkt daarbij niet aan de. verhalen uit het verledenVoor ons oog verrijzen de dorpen en steden in Midden-Duitschland ge- diurende de MWdeleeuwen. De wolven wordt gezegd, naderden de woningen der menschen, aangelokt door die lucht der vele on-begraven lijken. Bij duizenden en duizenden vielen de 'menschen als slachtoffers van deze „Zwarte Dood." Vooral het jaar 1339 staat met een zwarte kool aangefceekendi. Het moet ontzet- tiend geweest zijn. Ook later en elders woedd'e de ziekte vree- selijk. Polen, Rusland, Hongarije en andere landen werden herhaaldelijk door dezen, gee- sel bezocht en in onze historie staat venneld, hoe b.v. te Leiden tijdens het befaamde be- leg een- pest-epidomie heerschte. De pest openbaart zich o.a. door hooge kiortsen, builen'en uitslag, stinkenden adem en bij het sterven het zwart worden der li- chamen. Deze verschijnselen maken echter, dat men in de beoordeeling der geschiedkun- dige mededeelingen eenigszins voorzichtig moet zijn. Men moet niet vergeten, dat de ken- nis vao de, ziekten vroeger veel meer te wen- schen overliet dan tegen-woordig. Dezelfde verschijnselen deden vaak concludeeren tot dezelfdie ogrzaken, in casu dezelfde ziekten. En zoo kon het gebeuren, dat pest, vlek- typhus, pokken, pestpo'-ken, enz. maar wer den samengevat onder den eenen naampest. Tegenwoordig weet men beter, al zitten zelfs geneesheeren wel eens verlegen met het stellen van de diagnose bij het uitbreken van een epidemie. Vermoedelijk heeft zich dat ook op Java vertoond. Eenige jaren lang werd gesproken van de zoogenaamde Madoeree- sche koortsen, waaraan de lijders meestal be- zweken, terwijl de lijken zwart werden. Tot een Inlandsch arts (dokter Djawa) te Malang pest constateerde. Dit doet vragen of die Madoereesche koortsen feitelijk geen pest wa- ren en de ziekte dus al eenigen tijd heerschte voor ze herkend werd. Nederlandsch-Indie is betrekkelijk zeer laat door de pest aangetast. Voor ongeveer 25 a 30 jaren heerschte die ziekte reeds op gewel- dige wij-ze in Britsch-Indie, China, Mongolie en Mandschoerije. Men kail wel aannemen, dat de verhalen overdrevem zijn, maar dat het erg was, staat als een paal boven water. Het publiek in Indig begon wat ongerust te worden. Ik herinner me nog, hoe jaren gele- den de Resident van Semarang de Europee- sche ingezetenen bijeenriep om te bespreken, wat gedaan moest worden, wanneer het erge ging gebeuren. Er werd veel gesproken, maar niets ge daan. De bestuu rsam btena ren kregen een ge- weldige bevlieging van inspectie der wonin gen en erven en die resident, vergezeld door den assistent-resident reden te paard de stad door om na te gaan, waar vuRnisbelten wer den gevonden. Daarbij b'eef het maar weer Toevallig woonde ik al heel ongimstig. Een eindje achter mijn woning was een onbe- bouwd terrein, aan alls zijden door Euro- neesche woningen omgeven. Dit terrein was het eigendom van een Deen, rijk geworden vergezelde ik de heeren en wees hen op de noodzakelijkhedd verandering te brengen. Dat werd begrepen. Natuurlijk, die pesitgeschie den is dwong tot opruimen. Toen ik twee jaar later, 1901, met verlof naar Nederland ging, lag de zaak nog net eender. Er was niets gedaan. Onze Deen ging rustig voort met het vert voorraad vuil. Pest kwam er niet. Thans is die viezigheid i opgeruimd. De man kreeg een goed bod voor l het terrein. Het vuil ging weg en nu is er een nette Europeesche stadswijk. Hoewel de pest bleef woeden in Oost-Azie, bleef Java gespaard, Het publiek raakte aan de zaak gewend en weldra dacht men er wei- nig meer aan. Zelfs maakte men elkander ge- lukkig met het bijgeloof, dat de pest zich nooit vertoonde ten Zuiden van den Evenaar. Welk verband er tusschen^ die ziekte en den Evenaar was, wist niemand. Maar het feit was er en feiten doen maar alles. Tot daar ruim 12 jaar geleden het eenste pestgeval geconstateerd werd in Deli. Nu moest opgelet worden op de havens. Maar het gaf niets. Zooals ik boven reeds opmerk- te, werd weldra ook te Malang pest geconsta teerd en nu was het „vaderland in gevaar." Het bleek al dadelijk, dat op de hoogvlakte van Malang niet een maar vele pestgeval len voorkwamen. De vlakte werd afgesloten. Men kan er in, maar er weer uit bracht moeilijk- heden met zich. Er was een sanitair cordon om de plaats. In de buurt van Malang heette de pesthaard te zijn. Het gaf alles niets. De bewaking nam weer af, want de ziekte ver toonde zich ook te Soerabaia, Kediri, enz. Ze trok langzaam aan westwaarts en nu ver- toont ze zich ook te Semarang, Solo, Djoc- ja, Magelang, Temangoeng en zelfs te Ban doeng en Batavia* Voorzorgsmaatregelen worden wel geno- men. Vooral woidt jacht gemaakt op ratten Deze dieren verspreiden n.l. de ziektekiemen. Deze diertjes zijn zeer gevaarlijk, vooral om- dat de Inlandsdhe bevolking niet al te zinde- lijk is op huis en erf en bovendien de In- landsche woningen een gemakkelijke woning aan deze knaagdieren bioden. Voor den bouw gebruikt men veel bamiboe en in die holle stengels vinden de ratten makkelijk een schuilplaats. Door uitzwavelen tracht men ze te ver- drijven, maar veel geeft dat niet. Het meest radicale middel is wel verbranden en nieuw bouwen. Dat kost geld, maar dat is afdoend. In 1914 bezocht ik de suikerfabriek Ken Kong, en daar had men dat middel met suc- ces toegepast Terwijl de omstreken geplaagd werden door de pest, bleef deze onderaeming vrij. Deed zich ergens een geval voor, dadelijk werd ontsmet Mijn weg voerde me in 1914 nog al eens naar de besmette streken. De pesthaard boven Malang heb ik bezocht even als Paree in Kediri. Herhaaldelijk passeerde ik woningen van lijders Ik kon ze herkennen aan de zdlen, die over en om het huis ge- spannen waren Daar onder had dan de uit- zwaveling plaats. Natuurlijk geschiedde dit, nadat die lijder 6f vervoerd 6f gestorven was. Toch heeft de ziekte niet zoo snel om zich heen gegrepen als men wel denken zou en ko- men in die dichtbevolkte streken niet zoo veel gevallen voor dat ze een buitensporige angst rechtvaardigen. Dat mag ik misschien wel toeschrijven aan het feit, dat we te maken hebben met builen- pest en niet met longenpest. Arnhem. A. v. W. Is btl het gebraik van Oplossingen der raadsels uit't vorig rumurur. Voor grooteren. 1. Tevredenheid gaat boven rijkdom Havik, Taag, Deventer, voder, bij, Rome, hond. 12. Aar, maar, Maart. 3. Houtzaagmolen. 4. h Hard*rwi}K da k Chris aardbel HarderwUh Woerden ge wis lijn k Voor kLeineren. 1. Verborgeti plaatsen in Nederland. Marie let nu flink op en soes toch niet zoo. (Soest.) In de vacantie Ziep ik elken dag een uur. (Tiel). De el staat in den hoek. (Elst). 2. Kam, mak. 3. Zap, ^ip, klip. 4. Spiegel. Geel, gips, pob. OM OP TE LOSSEN. Voor grooteren. 1. Mijn eerste deel is een gebouw, dat men in alle steden en dorpen vindt, mijn tweede is een vogel en mijn geheel is ■Miito tori deel eerste nestelt. vogel, die zich in een van mijn 2. Mijn geheel is een bekend spreekwoord. dat uit 3 woorden en 19 letters be staat. 3, 16, 7, 18, 19 is een deel van een et- maal, 19, 8, 1, 2 is een drank, die warm gedronken wordt. 17, 1, 3, 19 is een Nederlandsche muni. 4, 5, 2, 3, 14, 1 is een provincie in ons land, 10, 6, 12, 3 is een hemellichaam. 13, 11, 14 is een huisdier. Een 15, 16, 9 dient om de voeten op te vegen. 3. Kruisraadsel. Op de kruisjeslijnen komt de van een stad in ons land. naam X X X.. X XXXXXXXXX x x X X 1. rij een medeklinker. 2. rij een klein eilandje. t 3. rij een landbouwwerktuig. 4. rij een dag der week. 5. rij't gevraagde woord. 6. rij iets, waaraan bloemen en bladeren groeien. 7. rij een welvarend dorp bij 's-Hertogen- bosch. 8. rij een kunstig weefsel van een klein dier. 9. rij een medeklinker. 4. Een dier, een voegwoord en iets dat op het land groeit vormen samen een man, die van draaien moet leven. Wie is dat? Voor kleineren. 1. Mijn eerste geeft geluid en is aan bijna elke voordeur te vinden, mijn tweede is een mooie blOem en mijn geheel een ziekte. 2. Verborgen plaatsen in Nedierland. Ja, ik kotn ook gauw. iDeze led, denk ik, was reeds gebarsten. Gisteren zei Stien, dat je ziek was. 3. Met D ben ik een jongensnaam, met Z een rivier in Noord-Holland en met w verbeelding. 4. Op de zigzag-kruisjeslijn komt de naam van een koninkrijk in Europa. X 1. rij een scfaerp wapen. X 2. rij een kleur. X 3. rij een deel van je gebit. X 4. rij een getal. X 5. rij een viervoetig dier uit X Amerika afkomstig. X 6. rij een lichaamsdeel. X 7. rij een oude stad in Italifi. X 8. rij een stad in het Westen X Duitschland. 9. rij iets, wat men op het hoofd draagt. 10. rij iets, dat aan twee kanten dOor boom en begrensd word t. ZuidL van Kechtstoestand van Ambtenaren. I. Nlu het wetsontwerp tot regeling van den rechttoestand van /jnbtenaren de gewone stadien van het schriftelijk overleg achter den rug heeft en d'e Minister^bij missive van 17 Maart een mota van vvijzigingen heeft inge- diend, mag verpndersteld worden, dat het al- dus gewijzigde ontwerp in dien vorm in open- bare bebandeling uit het omvangxijke ont werp kort aan. Ambtenaar is hij, die in openbaren d'ienst is aangesteld om hier -te iande werkzaam te zijnals zoodanig worden ook beschouwd de- genien;, die werkzaam zijn in dienstea of be- drijven- die voor of vanwege het openbaar ge- zag beheerd worden. Ministers, leden van den Raad van State, de voor hef leven aangestelde ambtenaren en militairen als zoodanig valien ei niet onder. 'De ambtenaar ontvangt een exemplaar van de wetten of verorden-ingen, die van belang zijn voor de kennis van zijn rechten en ver- plichtingen. Worden er z.g. conduite-staten aangehou- den, dan wordt de ambtenaar in de gelegen- heid gesteld kennis -te nemen van beoordec- lfng-en, die hem raken. Wordit' iets van hem geeischt, dan mag hij, zoo noodig, een schrif- telijke bevestiging van het monldelinge bevel vragen. In den regel wordt de ambtenaar voor vast aangesteld tijdelijjke aanstelling is slechts geoorloofd, als de werkzaamheden niet meer dan 3- jaar zullen vorderen of wanneer een vaste aanstelling afhankelijk wordt gemaakt van het verwerven van zekere akte van be- kwaamheid. Ook kunnen personen beneden de 18 jaar een onbezoldigden tijdelijk, worden aangesteld of zij, die een jaar op proef wor den genomen. Wie zoo 3 jaar tijdelijk in dienst is geweest binnen een tijdsverloop van 5 jaar, is van rechtswege vast aangesteld. 'De ambtenaar ontvangt zoo spoedig mo- gel ijk een a'kte van aanstelling, met opgave van den datum van iagang der benoeming en andere vaste regelen; met die re^lsn van de belooning en andere voordeelen aan de betrekking verbonden. Bsvorderingf in rang geschiedt zooveel mo- gelijk naar geschit (elen; i wordt de ambtenaar bekend gemaakt. De bezoldigimgi steumt op een voorschrift; rangsverhoogiitig gaat gepaard met verhoo- ging van bezoldiging; er worden regelen ge steld in hoevem- tijdelijke dienst en werk- zaamheid in -andere beirckkimgen- invloed hebben op toeneming van tH'/oldvging; de standplaats kan invloed op de bezoldiging hebben en bovendien kunnen- toelagen in uit- zicht worddn gesteld in't belang van goede dienstverrichtimg of op grand van meerdere behoefte; de regeling d'aarvan geldt voor alle ambtenaren van di e groep. Aan enkelen kan om bijfzondere reddnen een extra-toelage wor den verleend. Wie tijdelijk de functie van een meerdere waameemt gedurende 1 anger dan een maand heeft recht boven zijn wedde op een bedrag, dat gerekendl wordt naar het verschil tus- schen beider aanvangssalaris, mits de totale som niet hooger is dan de hoogste wedde, die aan het waargenomen ambt verbonden is. Dok degene, die tijdelijk naast zijn ambt een an der ambt waarneemt, heeft recht op vergoe- ding. De bezoldiging wordt in den regel betaal- baar gesteld in termijnen van niet 1 anger dan een maand. Wie in strijd met zijn verplichtingen zijn werkzaamheden opzettelijk niet waameemt, ontvangt voor dien tijd geen bezoldiging; ziekte en wettelijk vastgestelde gevallen ver- schoonen. Geniet een ambtenaar een uitkee- ring wegens wettelijke verzekering dan wordt het bedrag daarvan op zijn bezoldiging ge- ■kort. De verschuldigde bezoldiging is voor de eerste 1000 niet vatbaar voor inhouding of beslag, de daaropvolgende bedragen van f 1000 voor resp. 1/4, 1/3 en 1/2, terwijl op wat boven de 4000 verdiend wordt beslag onbeperkt is toegelaten. Het voor beslag vat- bare deel wordt in geval van faillissement aan den curator uitgekeera. Maar vergoe- ding voor in den dienst aangerichte schade kan gehieel worden ingehouden, mits met in- achtneming van den bovenstaataden regel. Het te veel uitbetaalde loon kan ingehouden worden, evenals voorsdiotten. Na overlijden van den ambtenaar wordt aan zijn weduwe, of aan de wettige kinderen of aan degenen wier kostwinner hij was, het traktement over de loopende maand en dat over nog drie maanden uitbetaald. Ontbreken deze gerechtigden, dan kan, als overigens de middelen ontbreken, dat bedlrag geheel of ge- deeltelijk gebruikt worden voor de kosten van verpleging of begrafenis. Ook de ambtswo- ning kan gedurende die drie maanden in ge- bruik bij ae gezinsleden blijvenbij korter gebruik daarvan kan vergoeding worden ge- geven. De ambtenaar, die in opdracht van het li- chaam, waarbij hij werkzaam is, verhuist, heeft recht op verhuiskosten. Zij kunnen wor den uitgekeerd, wanneer de ambtenaar op cigen verzoek wordt vexplhatst, mits hij ten minste 3 jaar op die standplaats is geweest. Ook kunnen zij gegeven worden aan een par tial lier, die tot ambtenaar benoemd is en daarom verfiuizen moet. Voor tijdelijk verblijf buiten de standplaats kan vergoeding worden toegestaan. Ieder ambtenaar heeft recht op een jaar- lijksche vacantie van 14 werkdagen in tijd- vakken van niet minder dan 7 achtereenvol- gende dagentenzij hij' minder dan 4 maan den in openbaren dienst is geweest. Het sala- ris gaat door e voor bepaalde voordeelen, die hij gedurende de vacantie derft, ontvangt de ambtenaar vergoeding. De ambtenaar wordt geacht verlof tot af- wezigheid te hebben voor het voldoen aan militaire verplichtingen; voor het voldoen aan een wettclij-ke oproeping (enquete, recht- bank, Rijksscheidsgerecht)bij ziekte, waar- onder bevalling en zwangerschap begrepen zijn. Natuurlijk moet -hij kennis geven. Ook kan hij verlof voor beperkten tijd vragen voor huiselij-ke- of familieomstandigheden (over lijden, huwelijk, geboorte e.d.). Nog kan hij verlof bekomen voor het waamemen van werkzaamheden als bestuurslid of vertegen- woordiger van een vereeniging tot het bevor- deren van ambtenaars-belangen. Is dit een be- zoldigdfe betrekking, dan kan hij voor 2 jaar verlof bekomen buiten genot van bezoldiging. Verloven van langer dan een jaar worden niet bezoldigd, behalve wanneer hej open baar belang er mee gediend is. Wegens ziekte en verminderde arbeids- praestatie of wegens daardoor ontstaan ge- vaar voor anderen, kan de ambtenaar ge- dwongen worden ziekteverlof aan te vragen. Na het ziekteverlof kan een geneeskundige verklaring geeischt worden, dat de herstelde weer zijn werk kan verrichten. De ambtenaar behoeft geen verlof voor het aanvaarden van het lidmaatschap van een der Kamers van de Staten-Generaal, de Pro- vinciale Staten, den Gemeenteraad of het be- stuur van een waterschap, veenschap of veen- polder; evenmin voor de functie van lid van Gedeputeerde Staten of Wethouder. Als lid van de Tweede Kamer heeft hij recht op non- activiteit en nOnactiviteits-traktementals lid van Gedeputeerden en als Wethouder ontstaat dat recht, als hem geweigerd wordt, die func tion tegelijk met zijn ambt waar te nemen; als lid van de Eerste Kamer, de Provinciale Staten of den Gemeenteraad of van -het be- stuur van een waterschap, veenschap of veen- polder gebeurt hetzelfde; het nonactiviteits- traktement komt dan ten laste van het li- chaam, waarbij hij in dienst ishet nonacti- viteitstraktement bedraagt de helft van het- geen aan de betrekking verbonden was. Vraagt de ambtenaar geen nonactiviteit aan, dan kan hij tijdelijk ontheven worden van zijn betrekking. In den tijd van nonactiviteit gaat het recht op periodieke loonsvenhooging en bevorde- ring in rang door. Na verloop van de nonac tiviteit wordt hij in zijn vroeger ambt her- steld of wordt hij in een an der voor hem pas- send- ambt gezed weigert hij, dan kan eervol ontslag volgen. Bij verzuim wegens ziekte, bevalling en. zwangerschap gaat het traktement door, zoo- Ian g aan de gestelde voorschriften wordt vol- daankosten voor vervanging komen niet ten laste van den- ambtenaar. Wie binnen 1 Y, jaar totaal 1 jaar verlof wegensziekte heeft genoten, kan eervol ont- slageo worden met ingang van 3 maanden na de mededeeling van dat ontslag. In elk geval geniet 'hij dan nog 3 jaar lang 70 proc van zijn laatste wedde, tenzij bij herhaald wedde, tenzij bij herhaald onderzoek, waar aan hij zich +e onderwerpen heeft, blijlct, dat WJ geheel of gedeeltelijt door passendfen ar- beicf in zijn onderhoud kan voorzien. Oolc in deze gevallen- van ziekte komt de uitkeering wegens publiekrechtelijke verzekering in min- dering van de bezoldiging. Wanneer de kosten van geneeskundige hulp en geneesmiddelen de draagkracht van den zieken ambtenaar te boven gaan, kan het meerdere hem vergoed worden. De ambtenaar, die wegens opheffing van de betrekking of wij-ziging van den dienst eer- v l is ontslagen ontvangt als wachtgeld nog 2 jaar lang zijn laatste bezoldiging en daar- na 70 proc. daarvande duur van het wacht geld hangt af van den tijd, dien hij in func tie was en van andere bepaald genoemde omstandigheden. Op het wachtgeld kan ge- kort worden, wanneer de wachtgelder nieu- we inkomsten uit arbeid of bedrijf heeft en het vervalt, als hij, wanneer -hem een betrek king wordt aangeboden, die voor hem ge- schikt is, deze weigert (Wordt vervolgd). Maatsch. totNut van't Algemeen. D«parte«oat Wanneahulzon. In het lokaal v. d. Heer SLIKKER te Warmenhaizen. Optreden van don bekonden 1ICHTER-2ANGER van Kampen. Entree nlet-leden 50 cent. Entrde onvermogenden 25 cent. Aanvang half acht. HET BESTUUR. 99 113 VERDROHKENOORB IIS BEHAN6ERIJ STOFFEERDERIJ IEODENMAKERIJ. VERDRONKENOORD no. 107. Kastranden, Kastpapior, Goud- en Zilverbrons, Boenders vanaf 10 ct., Bezems zeer goed 59 ct., prima Afneemdweilen 21 ct., Lange Stof- fers, heel zwaar gevuld, 98 ct., Handstoffers, Zeilvegers, Sponsen, Zeemleer. Scherp concurreerende prjjzen. Prima kwaliteiten. Het adres van vertrouwen. Beleefd aanbevelend, Eiliaal hoek Houttil en Magdalenen- •traat, t.o. de Waag. Tel. Int. 676. TELEFOON 086. 99

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 6