DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Leo Heilbron. Henri Swart. Albmaarsche Tabab van J. R. KEUSS Hdtel „T0ELAST', wordt varvaardlcd nan ultsluitend la klassa OverzaescbB Tabalckeo. No. 87. On mnnmar Bestaat OR 2 Btatten Honderd dfie cn twintigste Jaargang. VRIJDAG Buitciilandscta Overzicht Buitcnland. 15 APRIL. Zatsrdag 16 en Zondag 17 April u, Staten-Generaal Gemengd Nieuws Deze Courant wordt ELKEN AVOND, belialve op Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnemenlsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2. franco door het gcbcele Rijk 2.50. Alzonderlijke en bewijsnumniers 5 cents. 8 Prijs der gewone AdvertentiEn. Per regel 0.25, bty groote contracten rabat. Oroote letters naar plaatsrnimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrnkkerjj v/h. HERMs. COSTER ZOOM, Voordaa C 9. Directenr8. H. ERAE. Telefoonnummer 3. Telefoonnr. Redactie 38. Qoofdredactenr13. N. AOF.MA Toen gisterenmiddag het telegram kwam inzake een hernieuwd onderhoud tusschen Lloyd George en de leiders van het Drievou- dig Verbond, kreeg men weer hoop, dat een uitbreiding van het mijnwerkersconflict tot een vrijwel algemeene staking in Engeland nog op hot laatste oogenblik zou kunnen worden voorkomen. Maar helaas, een later bericht meldt, dat na de conferentie, die om 1 uur eindigde, door Thomas, den leider der spoorwegmannen, verklaard werd: „Ik zie geen uitkomst om uit de mceilijkheden te ge- raken", waarmee dus de laatste hoop in rook is vervlogen. Wij zullen er nu wel rekening mee moeten houden, dat na vanavond 10 uur geen treincn meer loopen in Groot-Britan- j nie en alle transportdiensten evenecns stopge- zet worden (dat ook de electriciens zoudten I staken, wordt tegengesproken). Het ziet er donker uit voor Engeland, waar terdege de macht van de arbeiders gevoeld i wordt, als zij zich vereenigen voor eenzelfde doel, gelijk hier het geval is, n.l. verzet tegen loonsverlaging. In een draadloos N. T. A.-be- richt uit Londen wordt echter gezegd, dat dit niet meer de hoofdkwestie is van het geschil. Het zou nu voornamelijk gaan over het vor- men van een nationalen winstpot, waarover reeds meermalen gesproken is. De regeering is zich den toestand, die ont- staan is door de aankondiging van de sta king door het Drievoudig Verbond, ten voile bewust Het publiek heeft die aankondiging kalm opgenomen. Er heerscht ongetwijfeld sterke twijfel ten aanzien van het voornemen van het Verbond om zijn bedreiging uit tc voeren en algemeen gelooft men, dat in som- mige vakverecnigingen maar lauw gevolg zal gegeven worden aan het bevel om te staken. lets dergelijks als het bemiddelingseomite, dat den vrede tot stand bracht na de spoorweg- staking van twee jaar geleden, schijnt te be- ginnen zich te laten gelden, volgens de ./Ti mes"'. Clynes. de leider van de arbeiderspartij in het Lagerhuis. Henderson, de vrocgere leider in het parlement, en anderen komen samen. Zij staan voor geduchte hinderpalen, maar ongetwijfeld zullen een groot aantal werklie- den die den oproep van het Drievoudig Ver bond noode volgen, hun succes wenschen. Zulke wcrklieden zouden misschicn niet in staat zijn hun eigen neigingen te volgen, maar de regeering heeft hun bescherming be- loofd, indicn zij besluiten een onafhankelijke hooding aan te nemen, besluit de „Times". Professor Ramsay Muir doet in de „Man- chester Guardian" een oplossing van het vraagstuk aan die hand, welke hij noemt „na- tionalisatie met een wijziging". Hij geeft der regeering in overweging, alle mijnen door den staat te doen opkoopen en, in plaats van ze te stellen onder het foezicht van een minister, die verantwoorddij'k is aan het Par lement cn noodzakelijkerwijze, zegt hij, een lid van een partij-kabinet ze ie stellen on der de controle van een permanente conimis- sie of publieke trust, welker samenstelling en bevoegdheden, en ttvens de beginselen, waar- op het bestuur der mijnen moeten berusten, door een Parlementswet worden geregeld. De- ze wet zou dan in algemeen en zin districtsra- den met omschreven bevoegdheden kunnen m- stellen, de mogelijkhedd van verechil van werkwijze al naar geang van de districten openlafencf. Verder zou de wet kunnen bepa- len, dat de leden van dc commissie, ofschoon niet staande onder rechtstreeksche controle van het kabinet of van een of andteren minis ter, door het parlement zouden kunnen wor den afgezet, en dat die rapporten der commis sie elk jaar aan het parlement worden uitge- bracht De wet zou in het bijzonder moeten vasftstellen, dat de kostcn der Industrie moe ten worden gedekt door de opbrengst van het product. Verder zou de wet de wijze moeten vaststellen, waarop de wcrkloonen werden be- rekend en het dod van de opbrengst aange- ven, dat terzifd'e zou moeten worden gelegd voor kapitaalsdoeleinden. Zoo deze wet nauwgezet zou woitdten in el- kaar gezet, zou zij, naar schrijver meent, alle critiek kunnen verdragen en aan alle eischen, die voor een duurzame oplossing te stellen zijn, kunnen vbldoen. De voordeelen van het stelsel zouden, betoogt schrijver, zijn, dat het een eind zou maken aan de regeeringscontro- le, een vdlstrekt duidelijk onderscheid zou ma ken tusschen de financien van de Industrie en de financial van den staat, eischen om sub- sidie zou buitensluiten en de politieke euvelen uit den weg ruimen, die gevaarlijk zijn zoo- wel voor het parlement als voor de inctustrie Het stelsel zou ook het voordeel opleveren, dat arbeiders den- staat niet meer als him vijand behoevan te beschouwen en de regee ring de vrijheid zou hebben in elk geschil tus schen commissie en arbeiders tusschenbeide te komen als een belanglooze derde partij. De regeering neemt nog steeds allerlei maatregelen in verband met de op het punt van uitbrnken staande ernstige crisis. Bij or der van het ministerie van transport wordt van alle eigenaars van paarden en van door paarden of mechanisch voortbewogen voer- tuigen verlangd, dat zij, wannear net needig mocht zijn, die ter beschikking zullen stellen van de plaatselijke autoriteiten. Op verzoek van de regeering zullen de the aters geopend blijven, ofschoon de directies daarvan een verlies duchten. Wat betreft loonsverlagingen, de mijnwer- kers zijn niet de eenigen, wien dit boven het hoofd hangt. De werklieden in de zeepziederijen, van wie er ongeveer 25.000 ziin, gaan voort met het erkennen van de noodzakelijkheid dat de loo- nen in zekere mate in verband met de kosten van levensonderhoud verlaagd moeten wor den Gisteren zouden bij onderlinge overeen- komst tusschen werkgevers en werkneiners, in alle fabrieken van zeep kennisgevingen worden aangeplakt over de loonsverlagingen, die komende week in werking treden. JDe pa- troons, waartoe alle groote combinaties zoo- als Lever Brothers behoorden, hadden eerst grootere verlagingen voorgesteld dan nu aan- •genomen zijn, maar de industrieele caden werden bijeengeroepen en de vrijwillige aan- 'neming van het toen gedane aanbod door de werklieden heeft ongetwijfeld een staking af- gewend. De scheepsbouwersbond en de vakvereeni- :en van scheepsbouwers zullen komende te Carlisle afzonderlijk bijeenkomen, om te beraadslagen over een voorgestclde loons verlaging. Er herft een conferentie plaats gehad tus schen de beambten van den nationalen bond van algemeene werklieden en vertegenwoor- digers van de werklieden, werkzaam in de touwslagerijen en netten-industrie, om het voorstel van de patroons te bespreken betref- fende een loonsverlaging met ongeveer 25 pet. voor de ongeveer 40.000 wcrklieden, die in dien tak van industrie werkzaam zijn. Dientengevolge heeft nu de bond van alge meen wcrklieden de patroons uitgenoodigd tot een samenkomst, teneinde over de kwes- 'ie te beraadslagen. DE STRIJD DT ELETNvAiZIe. Een vooraanstaande Grieksehe ipersoonlijik- heid' heeft de volgendte uiteenzetting gegeven van de 'militaire 6ituatie in Kilein-Azie. Daar de Griek&che aanvalleni voor Eislkisjir ten gevolge van de sterlke Turksche posities niet konden. worden voortgezet en de Griek- sche generale ataf t'hana een nieuw aanvals- plan uitwer'kt, bestaat er geen reden aneer om Afioen Kiarahiesar langer bezet te bouden dan noodiig ie om de spoorlijnen en de verdedi- gingewerken te vernielen, waarvan de vijand gebruik zou kunnen maken. Het was te ver- wachten, d'at de Turken versterkingen zou den laten aanrukfken om dit epoorwegknoop- punt, dat voor hen van bet grootete belang is, opnieuw te bezet ten. De Grieken zouden de strijdkrachten te Afioen Karahissar kunnen versterken. of wel de stad 'kunnen ontruimen. Een versterking van de strijikdrachten zou evenwel. geen doel hebben, daar ze ten nafieele van bet nieuw strategisch plan zou gfeschieden. De „Secolo" verneemt uit AtheneDe anti- monarehistisehe beteogingen1 nemen in om- vanig en aantal toe. Over Athene en den Pyraeus is de staat van beleg afgekondigd. Versterkingen die naar het front in Klein- Azie werden gezonden, zijn aan het muiten gestagen. EEN SCHEEPSRAMP. Een boot, welke de monding van de Me- gua, een zijrivier in de Gangesdclta, (Eng.- IndiE), overstak, werd door een storm op een zandbank gedreven De boot sloeg o.rn, waar- door 125 passagiers over boord sloegen. 60 werden er gerea. Men vreest dat de overigen verdronken zijn. DE BEIERSCHE BURGERWACHTEN. In de huishoudelijke vergadering van den Bcierschcn Landdag hidd men zich Woens- dag bezig met de verklaring van minister- president von Kahr betreffende het vraagstuk der burgerwachten. De woordvoerders der Beiersche Vokspartij, der DuitschrNationalen cn der Democraten spraken den heer von Kahr voor zijn houding in dezen hum vertrou- wen uit en verzekerden, dat de burgerwach ten in den tegenwoordigen tijd onontbeerlijk zijn. De sterkte van de burgerwachten is mo- menteel: 320.000 mannen met 240.000 gewe- ren en karabijnen, 2780 machincgeweren, 44 stuks licht geschut en 34 lichte machinege- weren. DE STEUN AAN OOSTENRIJK In het Hoogerhuis deed lord Curzon bij de bespreking der voorstellen nopens de uitvoe- ring der credietschema's voor Oostenrijk me- dedeeling van de ter Londcnsche conferentie door de gcallieerden genomen beslissingen, om hun pandrechten ten aanzien van Oosten rijk prijs te geven Hij voegde er aan toe, dat stappen in overweging zijn genomen en ge- tracht zal worden goedkeuring te verkrijgen der belanghebbende neutrale landen, n.l. Zweden, Noorwegen, Denemarken, Zwitser- land en Nederland Wij' hebben aan elk de- 7.er landen, ging Curzon voort hun instem- ming gevraagd en indien o vereenstemmiin g worck beseikt te deaeo aanw'wi, dan hoop Ufi. dat alsdan op Oostenrijk het door den Vol- 1 kenbond ontworpen schema zal kunnen wor den tocgepast. STAKING 'BIJ DE NOORSCHE SCHEEP- VAART. „Siozialdemokraten" deelt mede, dat daar dc bij reedersvereemiging aangesloten reede- rijen een algemeene loonsverlaging hebben in- gevoenf, de bond van matrozen en stokers be- sloten heeft, dat ail'le bemanningen van boord moeten gaan, ook die der schepen, welke ge- reed liggen om uit fe varen. De bemannin- geni der zich onderweg bevindende schepen zullen ma haar aankomst in de haven de sche pen verlafen. De kustvaart is bij deze staking niet betrokken. iDe verm-imderde loonen zijn 30 k 40 Kronen! lager dan de door het scheidsgerecht voorgestclde loontarieven. BESTRIJDING DER TUBERCULOSE IN ENGELAND. Een draadoos N. T. A.-bericht uit Horsea meldt diat het Lagerhuis een maatregel heeft goedgekeurd1 om de regeeringszorg ook uit te strekken tot patienten in sanatoria. De kosten per jaar worden op 2.300.000 pond sterling gesehat. DE KWESTIE DER SCHADE- VERGOEDING. De „Germania" schrijft: De bemiddelings- pogingen door een neutrale mogendlieid in het werk gesteld, hebben Dinsdag en Woens- dlag het Kabinet ernstig bezig gehouden. Het Kabinet van' zijn kanf heeft ook reeds met de leiders der parlementaire fracties voeling ge houden, doch de besprekingen van het Kabi net hebben tot gisteren nog niet tot een be- slissing geleid. Het staat echter vast, diat in het Kabinet de opvatting heerscht, dat het aanbod tot bemiddeiing niet van de hand ge- wezen mag worden. Zooals bekend is, zou de rijksregeering aan president Harding mieuwe voorstellen doen, welke een geschikte basis voor nieuwe onderhandelingen met de Enten te zouden bieden. In welke richting de nieu we voorstellen zullen gaan is momenteel nog niet te zeggen. 0.a. echter zou de kwestie van een Internationale Scheidsgerecht een groote rol spelen. Ook zou in de Duitsche voorstel len' een zeker bedrag genoemd moeten wor den. Woensdagavond te vijf uur heeft een zitting van het rij'kskabinet plaats gevonden. Vol gens de Deutsche Allg. Zng." heeft Dr. Si mons de in zijn interview met de Matin" aangegeven grondgedachte ten aanzien van de onderhamdel ingen over het schadevergoe- dingsvraagstuk aan een bespreking omder- worpen. Simons en zijn oollega's zijn het er over eens, dat Duitschland aan de geallieer- den zoo spoeddg mogelijk bewijzen moet ge ven' van zijn goeden wil, om v6or 1 Mei tot overeenstemming te komen in zake het vraag stuk der schiadeloosstelling. In antwoord op een vraag of met Frankrij'k een overeenkomst getroffen was over de sanc- ties die op Duitschland zouden worden toe- gepast wanneer het den len Mei in gebrekc bleef inzake de schadeloosstelling, heeft Lloyd George in het Lagerhuis ontkennend geant- woord. DE TOESTAND IN IERLAND. Te Listowel is Sir Arthur Vicars doodge- schoten, die vroeger bewaarder was van de lersche kroonjuweelen. Zijn huis is totaal af gebrand. DE VERBLIJFPLAATS VAN KON1NG KARL. Het kanton Waadt heeft aan Karl van Habsburg het verder verblijf binnen dat kan ton, waarin het landgoed „Prangins" gele- gen is, ontzegd, zoodat de ex-koning thans te Luzern, dat hem als verblijfplaats aangewe- zen is, vertoeft in het vroeger door Kon- stantijn van Griekenland bewoonde hotel. Maar de gemeentelijke autoriteiten van Pran gins doen nu hun uiterste best c«n dat stren- ge besluit van de kantonnale overheid onge- daan te maken en den ex-koning toe te staan met vrouw en kinderen weer naar het idyl lisch aan het meer van Geneve gelegen land goed terug te keeren. De gemeentelijke autori teiten verklaren dat Karel IV de meest vreed- zame en rustige gast was dien ze ooit hebben gehaden hadden ze er ook bij kunnen voegen, maar dat heeft men tusschen de reL gels door te lezen een beste klant voor de neringdoenden en een belastingbetaler van de bovenste plank SNEEVLIET. De polifie te Weenen heeft den Nederiand- schen commundst Sneevliet uitgewezen. Deze vertoefde, naar zijn zeggen, op zijn doorreis naar de kolonien., te Weenen-, waar hij met de communisten aldaar besprekingen hield. BIGAMIE. Te Berlijn is dlezer dagen een eigenaardig geval van bigamie beiecht. De beklaagde was een vrouw, tegen wie haar eerste man een eisch tot echtscheiding had ingediend. Toen zij na geruimen tijd nog niets over een uitspraak had' gehoord vroeg zij de be trokken rechtbank om inlichtingen en kreeg een stuk thuis gestuurd, waaruit zij opmaak- te, diat het huwelijk ontbondien was. De amb- ieouu usn dan. hnfawlfflwn stand, die ladir, toen de bekl. een nieuw huwelijk wenschte aan te gaan, een bewijs van de echtscheiding vroeg, hvam tot dezelfde slotsom. 't geen niet >leit voor de duidelijkheid van het officieele stuk. Naderhand bleek toch d'at de rechtbank de scheiding had1 geweigerd. Het tweede hu- ijk was toen reeds gesloten en er was ook al een kind uit geboren. De rechtbank heeft nu de vrouw wel schul- dig verklaard aan het ten laste gelegde, maar haar ontslagen van rechtvervolging, in aanmerking nemend diat men' van een eenvou- dige vrouw uit het volk een juist begrip van zoo duister gestelde stukken niet kan ver- wachten. Het tweede huwelijk blijft echter on- geldig. KORTE BERICHTEN. De bemoeiimgen van Stegerwald om in Pruisen een ovei-gangsministerie van parle- mentariers en vaklieden te vormen, kunnen ale definitief mislukt worden- beschouwd. In Marokko gist het weer onder de op- 1 roerige stammen. De Fransche Kamer nam het wetsont- I werp aan tot heffing van de 50 pet. op den Duitschen uitvoer. De vertegenwoordigers der werkgevers I en der mijnwerkers in het Ruhrgebied zijtn in beginsel tot overeenstemming gekomen be treffende de overuren en- het loonvraagstuk. Over enkele punten duren die onderhandelin gen nog voort. De chef van den. generalen rtaf van Wranigel'a leger ie te BeLgrado aangekomen, om toeatemminig te vragen op Zuid-Slavisch gebied d'e Ruseiache troepen te mogen huis- vesten, die zich1 thane bij Konetantinopel en op de eilanden in de Ege'ische Zee bevinden. De te Kassel gehoudten jaervengadering van den centralen bond1 van Duit&che inine- raalu-aterhandelaare heeft een motie aange- no'merr, waarin de leden worden uitgenood'igd geen goeddren te betreloken uit de landen, weike aan de uitvoering der te Lo-nden aan- genomen aanctiee dieelnemen. Uit Miihlheim a. d. Ruhr wordt ge- mend, dat de fabrikant Thyssen ter gelegen- heid van het vijftigjarig bestaan zijner fa- briek, behalve schenkingen aan verschillende liefdadige instellingen ten bedrage van an- derhalf millioen mark, een som van een mil- lioen mark aan de stad Miihlheim heeft ge- schonken. De bijzondere rechtbank te Halle heeft de deelnemers aan den voorgenomen aanslag op het hoofdbureau van politie te Halle tot tuchthuisstraffen van 1 tot 7 jaren veroor- deeld. Adolf Hoffmann, voormalig Pruisisch minisfcr van eeredienst, legt zijn mandlaat als lid van den Pruisischen Landdag neer. Te Barcolona is in een dter buitenwijken met revolverschoten een' 20-jarig werkman gedood, die gedelegeerde was van het roode synd'icaat in de stoffenververij, waarin hij werkte. LAh GESTRAAT JUL dement als practisch onuitvoerbaar en veel te kostbaar. De heer Bulten onderschreef deze bezwareax en betoogdle, dat men blinden en zwakzimnir gen better hielp door scholen voor hen te bou- wen zooals die Kaholieken hebben gedaan. iMat leerpl'icht alleen helpt men hen met. De heer de Kantar zou mede kunneni gaan, wanneer het alleen gold voor blinden en doofstommen, maar nu dte zwakzinnigea er ook onder vallen, is het amendement prac tisch onuitvoerbaar. Oe minister wees het amendement af, wij! het practisch en financieel onuitvoerbaar was. v Hlet amendtement werd hierna verworpen met 38 tegen 20 st. De heer Gerhard verdedigde een amende ment om den leerplicht uit tte breidten tot het 8ste leerjaar en oovendien een amendement om voor een kind beneden dte 8 jaren dte moge- lijkheidl te openen een school of groep scho len, niet vallende onder de wet, gelijk te stel len met de lagere school. De minister verwees wat de uitbreiding van leerplicht betreft naar zip rede bij de al gemeene beschouwingen. Wat het tweede amendement betreft vreesde de minister dat men ook dte bewaarscholen in dte leerplicht- wet ontwricht en daarom moest hij het ontra- dai'. Ten 5.15 werd dte vergadering verdaagd tot Dinsdag a.s. 1 uur. TWEEDE KAMER. In de ziWing van gisteren werd de Suceessie- wet aangenomen met 57 tegen 18 st. Hierna was aan de orde de motie-Wijnkoop, betreffen de de voorziening in' dten nood der veenstre- ken. De motie tot uitkeering van 30 per week aan de werkloozea werd verworpen met 73 te gen 4 st.; de motie tot terugroeping der mili taire troepen1 werd verworpen mat 74 te gen 3 st. De motie-de Jomge betreffende de regeling in het algemeene mijnreglement van het me- dezeggingschap. rechtspositie en de arbeidb- voorwaarden der mijnwerkers werd verwor pen met 45 tegen 32 st. Na slutting der algemeene beschouwingen werd de mode-van der Molen (iotrekking der Leerplichtwet) verworpen met 53 tegen 6 stemmen. De replieken over de wet tot henriening der Leerplichtwet werdten voortgezet. Daaraan namien dte heeren de Kanter en K. ter Laan deel. Laatstgenoemde handhaafde zijln amen dement over het 8e leerjaar. Ook de heer v. d. Mlolen repliceerde. Hij bandhaaMe zijn motie oin dte Leerplichtwet in te trekken. Zijn partijgenoot de heer Smeenk verkLaardte namens den heer Scheurer dat zij; tegem deze motie zouden' stemmen. Bdj art. Ill verdedigde de heer Ossendorp een amendement om ook den leerplicht toe- passelijk te verklaren voor scholen van buiten- gewoon l'ager onderwijs, zooals blinden, doof stommen enz. De heer Ketelaar verdedigde dit amende ment hefwelk eenl grooten waotoestand zou opheffen. De heer van der Miolen bestrecd het amen- DO0 DO0D VAIN DIE GEWDZEiN DUITSCHE EETZERLN. De commissarie der koninigin in Utrecht, graaf Van Lynden van Sandenburg, heeft, naar het U. D. meldt, giatermiddag namena de koninigin een grooten Jcrans in de aterfka- mer op den huize Doom neergelegd. Deze trans heeft een middelllijn van ruim 1 meter 80 en bestaat uit oalla'a (groote aaronakel- 'ken), van boven aangevuld' met orcbideeen; de krans is getooid; met oranjelint, waarop een gelkroonde W. is aangebracht. Gistermorgen heeft jhr. Rbell namena Prins Hendrik op het kaateel! te Doom een krans overhand!gd. 'Men meldt uit Doom, dat 'het zoo goed ala zeker is, dat de plechtige uitvaart Mhandag- ochtendi zal geaohieden uit het station Maara om 7.45. De kroonprina, de hofmaarechalk en de tuinarchitect van Noordt hebben een bezoek gebracht aan het etationeempla- cement te Miaam, teneinde daax de laatete maatregelen te treffen. 'Wolff meldt uit Trier, dat de bisechop van Trier, naar aanleid'ing van den dood van de ex-keizerin, een 'bevel heeft uitgevaardigd, aan de geeatelijkheid gericht, waarin bevolen wordt, om, in aanmerking genomen de hooge poaitie van de overledene en haar zegenrijken arbeid, dit in den rouwdienat op gepaate wij ze te gedenken. iNiaar verluidt, hebben ale biaechoppen op de conferentie van Fulda bijeen. een gelijk besluit genomen. Uit Berlijn meldt Holl. NHrab. dd. 14 dezer: Gisteren heeft in de kerk te Potadam een rouwdienat voor de overleden keizerin plaata gehad, waaraan prinaen en prinseaaen van het 'koninldij'ke huia deelinamen. Hofprediker dr. Vogel hield daarbij de preek. Ook in de gar- nizoenakerfk werd een rouwdienat gehouden, waarbij de prinaen Eitel Friedirich en1 Frie- drich Sigiamund met 'hun echtgenooten te- genwoordig waren, evenala prinees Victoria Miargaretha. Het konin'klijk huia was hier vertegenwoordigd door de eobtgenoote van prins Oscar. Haar Wolff uit Berlijn melldt, heeft de Deutsche Alg. Ztg. vemomen, dat de rijka- regeering, naar aanleiding van den dood' van de ex-keizerin, de keizerlijke familie haar deelneming heeft betuigd. DE CRISIS INI DE VEENSTREEK. i De correspondent van het Hbl. te Emmen meldde gisteravond: De heden gehouden conferentie tuaachen beatuurdera van den Verveneralbond en die van de veenarbeideraorganiaaties 'heeft geen resultaat opgeleverd. Men bleef te ver in aan bod1 en vraag van loon van elkaar verwijderd.

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 1