Advertentien. BONO VAN HOTEL-, CAE*- EN RESTAURANTPERSO'NEEL. Naar aan'leiding van on» verslag m ooze niummere van 12 en 13 April 1.1. imzake de vergaderitig in „H«* Wapen van Minister", alwiaar bet hold-, caf*- en mtiaurantperso- neel van Alkmaar vergadierde, moeten wt daarin. een onjuiisthend recfctzeititen. Waar in he* verslag staaf„E» er tegenover stoat; dat ook de patroons rich organiaeeren, hoewel spreker meendte, dat die organisatie niet vee'l beteekent, enz.", dan moet dat vervangen wor- den door: De werkgeversorganisaitife is sBrk en groeit smel in tegenstdling met den ouden hotelhoudtersbond, welke zich uiteraard be- paalde tot uitsluitend zakelijk bedrijfsibelan- gcn. De kleermakers alhier, ook de modern ge- organiseerden, zijn vanmorgen alien aan het werk gegaan. Dit staat in verband met het feit, dat het hoofdbestuur van de moderne arbeidersorganisatie aan de arbeiders in de kleinere plaatsen toestemming heeft gegeven aan het werk te gaan, omdat het daar geen doel heeft de staking langer vol te houden In de groote plaatsen blijft de staking gehand- haafd. DE VOORJAARSVEEMARKT. Op de heden gehouden voorjaarsveemarkt waren 2131 koeien aangevocrd (vorig jaar 1906). De prijzen waren zeer hoog en wel: voor pinken 250 tot 475, vaarzen 500 tot 550, geldekoeien 500 tot 800 en melkkoeicn 500 tot 1000 De handel was vlug. LICHT OP! Voor rijwielen en andere voertuigen he- denavond te 8 29 uur licht op. Kunst en Wetenschappen 0ANSAVOND OERTRUD LEISTIKOW. Gertrud Leistikow heeft Ziaterdagavond in alle opziditen bewezem, dat zij onder haar kunstzusters tot d&i der eensten mag gere- kend worden. Deze vrouw voelt de muziek en haar technisch kunnen op het gebied der danskunst stelt haar in staat deze muziek op sdtoooe, some onfroerende wijze in fceeW te brengen. Haar programina omvatte ditmaal een acnttal nummerc van verachiiisnd genre. De Mazurka van Chopin, haar eerste Hum mers gaf mooie momenten, vooral in die arm- bewegmgen, doch wist toch als geheel de be- zoems weinig to boeien, Beter was de Ecos- saise van Beethoven, met verrassende stan- den en overgangen. De Valse "lriete van Si belius braeht door overtuigemde uitvoering reeds meei' contact tusschem danseros en toe- schouwers. Ceheel begrepen werd zij echter pas, toen zij haar bekendie succesnumimer Stei'bender Vogel, van Schiitt op indrukwek- kiende wijze uitvoerde. Men zag de arme vo gel, na veel strijd, sterven en aan 't slot bnak tereoht etn zeer hartelijk applaus los, terwijl de danseres met bloemen werd gehul- diigd. Van de nummers na de pauze willen wij vooral noemen't Taunscherzo van Schu bert, dat in al zijn grililigheid op geestige wijze werd uitgebeeld en uitstekend voldleed. Wij gelooven, dat het uiterlijk in, deze voor velen tot het succes meewerkte, maar 't was in>diardaad bijzonder mooi hoe Gertrud Leis tikow deze boschgod op de tonen der fijne Schubertmuziek deed leven. Verder het slot- numimer de Caprice van Lewin, licht, beval- lig, geestig. De Indische dans van B ratton en de Masneiitanz van Th urban kondan ons minder bekoren. Direct zij hier editor opgemarkt, dat de bovenzaal der Unie allerminst geschikt was, om de kunstprestaties der danseres tot hun voile recht to doen komen. De zaal was te klein,. Het aantal bezoekers was zoo groot, dat de stoelen tot vlak bij het podium moesten gezet worden, am alien een plants te verze- keren. Het danspodium was veel te laag. Zij, die vaoraan zaten, keken te dicht op de be- wegingen der danseres en zij die meer naar aehteren zaten, moesten gaan staan en met uitgerekte halzen over de hoofden dfer ande re bezoekers hern kijiken, als zij tonminste den dans in zijn geheel wilden volgen. Bovendien heersdite er in die zaal met zoo veel menschen een benauwde atmosfeer en't wil ons voorko- men, dat Gertrud Leistikow wel eens, onder voor haar zelf gunstiger omstandigheden zal zijn opgetreden. Het aanvangsuur van dezen buitengewonen kunsitavond der Egmondische Kunstkring, was bepaald op half acht. 't Eersto nuimmer begon echter even voor ach- ten1. Beter op tijd beginnen is voor de bezoe kers wel zoo aangenaam. G. Mej. B6 Nolthenius begeleidde de dansen op het klavier (jammer dat zij geen vleugel had, maar daar was geen plaats voor). Bij zonder zwaar was de taak voor een talent- voile pianiste, die zij ongetwijfeld is, niet. Beethoven was vertegcnwoordigd door een eenvoudige, allerliefst opus, de „Ecos- saises", evenzoo Schubert met het in sonati- nenalbum's opgenomen „Scherzo", en Cho- Ein door een Mazurka, Sibelius, een der be- endste of misschien wel de bekendste der Finsche componisten en Schiitt schrijven in mdderner trant en daarop volgden de namen van Bratton, Thurban en Lewin, minder be- kende musici Het spel van mej N. was van dien aara, dat men haar ook wel eens in eea nummex zonder dans had willen hooren. Het „Unie"-zaaltje was Zondagmiddag vrij goed bezet en mej. Leistikow's prestaties werden met aandacht en belangstelling gade- geslagen. A. K. ▼an 18 April 1921. Opgave van Noordbollandscb Landbonwcredlet. Koers hi heden te ■I Virite koers. 92'/,. 1861/. 1824 174V. 39*/. 94*/. 429* 307* 191, 223 124 131V. 158*/. 47 483 191 532", 951/. 49 10* 43 704 155 V. 240 1444 75 12ni/« 118*,; 94 16*/. 574 465 565 320 426 95 pl.Ri. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m.2.- pl.m. 2.15 pl.m. 2. 24 1324 (2*/. (rood) 4 62lfr 4 60-4.64 Oo.tenr. Bankpapier 0.75 0.70—0.15 De heer Anderson, directeur der zangver- eeniging „de Stem dea Vollo", had voor zijn jaarlijksche operetteopvoering beslag gelegd op het werk van een muaicua, in onze omge- ving woonachtig. ,j?olanda" heet het zangapel, dat een schets uit het Zigeunerlevcn ia, gedichi en getoonzet door den heer Jac. Jansen, mu ziek leeraar te Schagen. Het eerste bedrijf is een Zigeunerkamp in het bosch, waar het Meifeest gevierd wordt Men danst en zingt, men dobbelt, speelt kaart, Katinka vertoont haar kunst als kaart legster, 't is een levendig tooneel. Een ech ter doet niet mee, het is Dzjahiski, die ver- liefd is op Rolando, een mooi, goed, maar coquet meisje. Zij houdt ook van hem, maar hij weet tevens dat zij er ook wel iets voor voelt met een rijk heer te trouwen. In het tweede bedrijf is het kermis. Tentjes en een paradetent bieden aan de kermisvier- ders allerlei moois en de directeur van „het spul" met z'n clown doen al het raogelijke de menschen naar binnen te lokken. Rolanda denkt nog aan den heer die zij in het bosch heeft ontmoet, de bewuste ontmoet tiaar op de kermis en weet haar over te halen het kamp te verlaten. Het derde bedrijf speelt weer in het bosch. Rolanda is weergekeerd; het verlangen naar haar lotgenooten, en haar zelfverwijt. doen haar terugkeeren. Een woordenwisseling tusschen haar en den heer heeft plaats, waaraan Dz. en einde maakt door den heer te verwijten dat hij met oneerlijke bedoelin- gen haar heeft trachten mee te tronen en jaagt hem weg. R gevoclt nu eerst recht goed wat zij. ge- daan heeft Dz. smeekt zij om vergeving, en nu komt alles in orde, R. en Dz. sluiten een huwelijk. De heer Jansen heeft bij deze geschiedenis een muziek geschreven die daarmede in het nauwste verband staat. De gevoelens van liefde en trouw, van haat. van hartstocht, de muziek bij de kermisviering en bij het ballet, al deze gebeurtenissen of toestanden hebben den componist gelukkig gelnspireerd. Voor- namelijk in het le en 2e bedrijf, De muziek van het laatste bedrijl boeide ons nog niet zoo zeer, dit zegt echter niets, 't was een eer steopvoering en een eerste indruk lean zich bij een volgende vertooning zeer goed wijzi- gen. Maar met beslistheid mag verkondigd wor den de heer Jansen heeft iets gegeven dat een zorgvuldige, nauwkeurige voorbereiding ten zeerste verdient. Niet alleen verdient, maar ook vereischt. Wil het werk het doen, dan zal men tamelijk vel ensemble-repetities moe ten houden, opdat de homogeniteit tusschen hen die op en v66r het tooneel geplaatst zijn, zoo groot mogelijk zijn. En aan deze dingen haperde het gisteravond bij de eerste opvoe ring door „ae Stem des Volks", lcider de heer Anderson, nog al eens. Men was ook in ander opzicht niet gelukkig. „Rolanda", die overigens met Dzjahiski. met den thdatcr- directeur en den clown goed spel gaf was heesch, en kon zich dus in haar zang niet ge heel geven. Veel beter daarin waa Dz. (waarde componist, wat heb je die kerel toch een las- tige naam gegeven). Voor spel ook vermel- denswaard, evenals z'n moeder (ik schrijf z'n naam niet meer) en de kaArtleaster Het hoer was veel te rwak, waar mea echter niet medewertenden neefl, kan awn dSsr nfete aan verbeteren. De dansen. door mej. Wa- tertor uit Schagen ingestudeerd, waren even als de costumes, Iteurig. Die dansen behoor- den tot het beste wat er gegeven is. Het or- kest (dat ook nog wel wat meer afzonderlijke repeiities had mogen hebben), had een kleine bezetting en werd versterkt door een vleu gel door den heer Blaauw bespeeld. Hoofd person en in dit werk waren de da mes Bijl, mej. Stoppels en de heeren Sjoers, de Vries, Ilbrink, Sdioen en Tegel. De heer Sjoers voerde ook de regie A s. Donderdag tweede opvoering. Op dien avond zal ook een nieuw vaandel onthuld worden, een feestavond dus. A. K. VOBTBAL. Thomas, dloel, van VTiet en Keppel, achter, Asjes, Duineveld en Keppdl, haliiine, Eltring Mantel, Doeschot, Schuijt en Visser, voor. Direct na den altrap een snelle doorbraak der Meervogels, waarbij de linksbuiten juist over schiet. Dan neemit het Go-Ahead team een tijidlang. het spel in handen en probeert Mantel tevergeefs met een onverwachte schot het doel der gastten te doorboren. Een corner op het Meervogels-doel genomen levert niets op. Het spel verplaatst zich telkens en om oeurten verkeeren beide doelen 'in gevaar Een keurig opgebrachte bat wordt door El- fring met veel effect voor het doel geplaatst Do^chot staat op zijn post en bezorgt met een tarn schot de thuisclub de leading. Hier- door geprikkeld komen die Meervogels ge- duch-t opzefcten. Maar de haliliinie en achter- hoede van Go-Ahead zijn in uitstekende con- dibie. Vooral is het die zwoegende mlddenilinie die zoowel de voor- als achterhoede terdege steunt. Bij een snelle doorbraak der gasten weet Keppel het in gevaar verkeerende doel schitterend voor een doorboring te redden Als plotseling Visser in een Snellen ren de geheele Meervogels achterhoede passeert, ziet hij nog juist kans met een scherp schot de stand op 20 te brengen. Vermelding verdient nog een keiharde schuiver op 't groenwitte doel genomen, welke Thomas val- lande nog'juist corner kan verwerken. Kort hierop treedt de rust in. Was het voor de thee somwijlen een slappe vertooning zoo was toch daarna de geheele Go-Ahead ploeg in uitstekende vorm. V'oort- durend wordt bijna op de hdft dler Meervo gels gespeeld. Elfring koimt er ondanks zijn voetbalblessuren meer en meer ito. Eenige fraaie voorzebten van hem loopen op niets uif, daar Doeschot het doel soms te hoog zoekt. Bij een doelworsbeling weet deze spe- ler echter met een kalm rollertje het 3e doel punt in he* verlaten doel te plaatsen. Hierop volgen nog enkele dioorbraien der gasten. doch hoe zij ook werken voor een verdiena tegenpunt; de groenwitte achterhoede retour- neert alles. Nog zijn slechbs enkele minuten te spelen> als Mantel me* een vliegend schot, uit een door Elfring ver ingeworpen uitbal, ten vierdte male het net der Meervogels doet Mien. Go-Ahead is door dezen wedstrijd te win- nee weer een' mooien ntedaille rijker gewor- den en heeft tevens getoond rich tegen par tijen uit die lste klasse N. H. V. B. met suc- cee te kunnen meten. Ekn ewihinaiii van Qe-Ahead 2 an 3 moeet met 2—0 Id A. F. C. teaar meertfere erkennen. Jammer dat een wedstrijd tegen deze roodbrosken aldjd op incidental schijnt uit te loopen. Go-Ahead 4 Iron het tegen V. V. V. I uit St. Pancras niet bolwerken, en moest met een 3—0 nederlaag naar de kaasstod terug kee- nen. ST AATSLOTERIJ Na. 2012, 8823, 9982, 11393, 11483, 19307, 19697, 19755 100. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN 15 April. Henricus Petrus Joseph, z. van Frcderikus Hubertus Savonije <n Aafje Ranzijn. 16 April. Wilhelmina Catharina d van Adri- anus Mors en Bertha Maria Vietor Johanna, d. van Johannes Ber nard us Vogelpoel en Marianne Ma ria Elisabeth de Wilde. Johannes Alexander Gerardus, z van Jacob de Boer en Aaltie Roben, 17 April Catharina Maria d. van Thomas Henstra en Catharina Maria Stain. 18 April. Alberdina Cornelia Augustina Maria, d van Martinus Hooger- vorst en Anna Maria Kestens. OVERLEDEN: 15 April. Barbara Schuffel, gchuwd met Theodorus Gerardus Buijsman, 40 jaar. 16 April. Hendrik Wouter Hekket, 79 jaar. 17 April Trijntje Cornelia Slotboom, 11 jaar. TELEGRAFISCH WEERBER1CHT 18 April. Medegededd door het Nederlandach Meteorologisch Instituut te De Bildt. Geldig tot den avond van 19 April. Ii het gebied van de waarocmiug is de hoogste stand van den barometer 766.0 te Seyaisfjord. De laagste stand van den barometer 744.5 te Metnel. VERWACHTING I Zwakke tot matige noordoostelijke tot noordelijke wind, geedtelijk bcwolkt, weinig of geen regen, mogelijk nachtvorsfc-. zelfde temperatuur overdag /ren. Jrde Mark tberieb ley zijn Alkmaar, 16 April 1921. Ritaevoort 7. De ter&ardebestelling zal plaats hebben te Alkmaar, op Dinsdag 19 dezer, des n.m. te half drie. CH1RI STELI JK!E ORlANJE-VEiRlEEINI- GENG. 'Het bestuur van de Chr. Oraivje-V ereeni- ging, alhier, besloot, in verb and met den ver- jaardag van H. K. H. Frinses Juliana op 30 April a.s., dien dag een kinderfeest te organd- seeren voor alle leerlingen der bijzondere en openbare seholen. Evenwel, om eeni dergdlijik feest naar wensch te doen slagen, is de medewerking van zeer velen nocdig. Rurgemeester en wethouders, hoofden van alle bijzondere en openbare seholen zegden volledige medewerlking toe. Het voorloopig plan is, de kinderen op het Doelenveld te verzamelen en vandaar naar het sportpark te brengen, waar versohillend'e epelen onder leiding van onderwijzers e. a., zullen worden gehouden. Tevens zijn eenige ingezetenen uitgenoo- digd zitting te nemen in het comidat ,lie- denavond zal vergaderen in hotel „Proot", Langestraat, en d'e plannen nader zal bespre- ken en uitwerken. L. FRANKENBERG ALKMAAR. Schrijfmachmeiinten bij om gekooht war den in Alkmaar gratis op Uw -machine goplaatst. HET CONFLICT IN DE KLEEDING- INDUSTRIE. (Ontvangen per draadloeze tslsfoon.) ST A ATSLEENIN GEN. 5 Nederl. T9 BANK.INSTELLIN GEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. INDUSTR. OND. BINNENL. Insulinde Oliefabr. INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo Bodjone PETROLEUM. Orion Dordtsche Pctr. Gee. Holl. Olie Oude Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nedcrl. Rubber Intercontin. Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Scheepvaart Unie Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oude Deli Senembah Medan Deli Batavia Besoeld AMERIKA. Southern Rails Union pacific PROLON G ATIE 92i/a 921/a 183 183 183* 183 1834 1814 180 181 181 181 174 40 40 - 39 38 93 420 417 418 418-9 418-9 300 300 19.1 190 190 J 188* 189 225 222 223 277\ 222-5 128 130-2 129 128 128 H7J 127-8 152 47 478 478 475 190 189 1884 188 1884 530 528 528 526 5264 95 96 50 - 49 48 76-2 75 158 242 442 245 147 147 - 146 75 75 75 123 123 123 - 121 92 475 570 565 325 325 440 450-6( 100 108 24 244 1324 vnrige katrj 3ig, heden 4V.#/» WISSELKOERSEN. Vddrbeur. Vorige koer. koeri. Dato heden Berlljn Brussel Londen New-York Parlj. Weenen Zwitserland 4624 21.224 11 301 It 2.88 20.55 086 50.— 4.60-4.624 21.20—21.274 11.31*/.—u 3: 2.87*/. -2 88 20.48-20 53 0.824-0.85* 49.90 50.00 VREEMD BANKPAPIER. Duit.ch Bankpapler TfE MASCOTTA. Da twaada uitvoaring van da Maacotta, door da Ai'kmaaxacha oparataciub Zatardag- avond gagavan voor aan ataznpvolla Harmo- niezaal, alaagda heel wat beter, dan de eerete. Van zenuwachtigheidl was mi geen eprake meer en het geheel werd tot een in alle op- eichten verdiend auccea. Deae o-pvooring hoeft ons uitstekend volduan en atond1 watde muei- kaie begeleiding en de aankleeding betreft vei-re boven diverse uitvoeringen van beroetps- gezeisohappen, die hier in AlJcmaar zijn ge geven. Ook een zoo goed bezet koor zal men tevergeefa bij andere operetteuitvoeringen van beroepamensehen zoeken. Het orkeat ver- tolkte de mooie melodieuse muziek van Eld- mond Audran uitmuntend en de verschillen- de Alikmaarsche muziekbeoefenaara verdieuen een woord van hulde voor hetgeen zij hebben gepresteerd. De lieer Willi Kdhler leidde 't geheel met zekere, bekwame hand en zijn elagvaardige, prettige manier van dirigeeren trof bijzonder. Hij had een zware taak. Over de aankleeding en inrichting der tooneelen en de schitterende oostumeering was maar e6n roep. Mej. Truce Schouten (Bettina) heeft de moeilijke hoofd- en titelrol kranig gezongen en gespeeld-. Haar zang voldeed uitstekend en haar cpel hield: daarmede bijna vnortnureno gelijken tred. Verechillende mooie muzikale gedeelten kwamen dank zij hare medewer king uitstekend tot hun recht. Met zeldzame toewijding en ambitie vertolkte de heer C. Oe Frenne zijn rol van Fippo. Zijn duet met Bettina in I, zijn optreden als Sallarello in II hadden veel applaua en diverse csenes in drie hadden hij het ipubliek, dOordat hij het soma zoo leuk wist te zeggen, veel aucces. Mej. T. v. d. Ho rat overtrof onze verwachtin- gan. Zij vartolkta da rol van da koningadoch- tar Fiamatta haal goad an haar costuum* wiat zij uitstakand ta dragen. Da haar S. Trijbetz was in houding, figu-ur an apal juiat wat prina Tritallini zijn moat. Wat zijn zingan betraft, dat habben wij van dezen bekenden ALkmaar- schen zanger wal een. heel wat beter gehoord. De heer Vaabinder ala de vorat zong naar aller gen-oegen. Ala apeler bleef hij wel goeo in zijn rol, doch 't spel zelf had heel wat lower en gemakkelij-ker ikunnen zijn. De heer Pekelharing was een goed© Rocco. De verdere dames en. heeren workten alien op ambitieuee wijze mode tot een zoo goed moge- lijlk geheel. De dans in acte II was prachtig. Het aoldatenkoor, dat de derde acte opende, alaagde voortreffelijk. Al zullen de leden der Alkmaarsche operetteclub zelf wel weten dat er ook kleine fouteo en ontsporingen voor- kwamen. Wij kunnen toch conatateeren, dat het geheel, ala toch zijnde een uitvoering van dilettanten uitnemend is geslaagd en dat de bezoekers een zeer aangenamen avond hehben doorgebTacht. Mogen wij voor een eventueel in st-udie te nemen operette misschien eens de aandacht vestigen op: „De Qriekache Siaaf* eon ope rette, die door een Amsterdamsche Ver. als de Alk-m. operetteclub ©nlangs aldaar met zeer groot aucces voor een liefdadiig doel is opgevoerd. „ROLANDA" Twee der wedatrijdeu van gi.teren werden door niet opkomen van 6en der parlijen, ten der spelen gewonnen. Q. C. C. kwam niet op tegen Go Ahead en K. V. V. bleef weg tegen Hollandia H. 't Ware te wenachen dat tegen he onsportief optreden van zulke vereenigin'- gen eens flinke maatregelen kondon worden genomen. Vereenigingen ale C. S. V., K. V. V. en Q. C. C. schrijven maar in voor aWie- vvedstrijden en blijven dan op den apeeldag gewoon weg. Waa ram dan ingeschxevent Schrijif in of doe het niet, maar too wel, wee. dan ooik too eportief om onder alle omstan digheden die inechrij*ving te doen. Dit aan 't adres der cluba, die Alcmaria hebben gedu- peerd. Voor de tweede ronde epeelde Alcmaria II tegen H. R. C. uit den Helder. Alcmaria II had twee invallera. Den Helder waa .tenter en eenige maien ontanapte het Alcmariadoel al. door een wonder aen een doorboring. Schut in't doel wa« zeer goed' op dreef. Geen der partijen wiet te doelpunten en ook de verlenging braeht geen goal*. Dc loting deea natuurlijk Alcmaria verliezen. H. R. C. ver- diende echter wel in de finale geplaatet e« werden. De wedetrijd Go AheadHollandia II tal uit moeten maken wie H. R. C.'» partner in de finale tal zijn. Alcmaria I epeelde met drie invaller. nog een vriendechaippelijken wedstrijd tegen Hol landia II. Beide partijen gaven elikaar niet veel toe. Ook in dozen wedstrijd mocht het publietk geen doelpunt tien maken. 't Einde was ook 00. Het Hoornache elftal bleek een stevige tegenpartij. Enikele mooie kansen liet de Alcmaria voorhoede onhenut, terwijl Boa- man een 'penalty stopte, aan Hollandia toe- geikend. De eerste wedstrijd werd geleid door don heer Hartland, de tweede door den heer Meerman. Do twee kampioenawedatrijden, gisteren gespeeld, brachten overwinningen voor Be Quick en N. A G. De Groningera wonnen met 10 van Ajax danik zij een good achot van Jaap Bulder. 'N1. A. C. won in Breda met 31 van Go-Ahead. Ooetel. 'kampioenen heb ben deze nederlaag grootend'eels te wij ten aan hun keeper. De drie goals van N. A. 0. ont- atonden alle drie uit ilcopballen. De volgorde in de kampioenacompetitie is nu N. A. C., Be Quick, Ajax en Go Ahead. In 1 A werden gisteren© do twee laatate wedatrijden gespeeld. 8parta won met 80 in Amsterdam. H. V. V. won met 20 van A. F. C. De eerste vier plaatsen worden thana be zet door Ajax, Bl. Wit, H. B. S. en U. V. V. De middenmoot wordt gevormd door Spar- taan, Haarlem, H. V. Vr en V. O. O. en dan volgen D. F. C., V. V. A., Sparta en A. F. C. GO-AHEAD I—MEERVOGELS I 4—0. Als om oogeveer kwart over twee scheidb- rechter Mantel beginnen blaast, steilen beide ploegen zich tegenover elkander op. De Meer- govels verachijnen met 10 man waaronder eenige invaders. Go Ahead komt met een ge- wijzigde opstelling in't veld, wat een goede veroetering blijict to zijn. Het elltal ziet er als uit: Hoofdprijzen. Ttekkin^ van heden. No. 16211 5000. No. 10*40 1500. No. 19272 1000. Niz. 8483, 16051, 19585 400. Na. 779, 6435, 10740 200. AMSTERDAM, 18 April 192l\ pelprijzen waren heden onveranderh 1 lading. AMSTERDAMSCHE VEI AMSTERD AM, 18 April. Op de heden' houden veemarkt waren aangevoerd: 389 vette koeien, le kw. 2.05—/ 2.10, 2e kw. 1.701.90, 3e kw. 1.20—/ 1.60, 65 melk- en kalflkoeien 550950 per 8tuk, 32 graskalveren 100200 per etu'k, 168 nuchtere 'kalveren 1826 pear ztuk, 61 •chapen 50f 90 per sbuk, 584 vette var- kena le ilrw. 1.66, 2e kw. 1.34 per KX3. achoon gewicht. BROEK OP LiANGEfNDIJE (Langedijker Groentenveiling), 16 April 1921. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Gele kool IS12.50, uien 6.307, wortelen 3.10f 3.80. Aanvoer: 5650 K.G. gel kool, 11700 K.G. uien, 6660 K.G. wortelen. NOCKRDSOHARWOUDE, 16 April. Grove uien 6.708.60, Peen 2.90 3.60, Gele kool 10.10f 13, Deeneche witte 7.6010.50, alle® per 100 K.G. Den 3den Mei hopen onze geliefde ouders Jb. PRINS en T. MOLENAAR hunne 25-j arige Echtverse- n i g i n g te herdenken. Hun dankbare Kinderen JAN. MAARTJE en Verlootde. Bergen, 16 April 1921. Ondertrouwd M. SPAAN en A. BREEUWSMA. Heer-Hugowaard, 10 1921 Abbega, Huweljjksvoltrekking 8 Mei a.e. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig en geduldig lijden, ons aeer geliefd Dochtertje en Zusje TRIJNTJE CORNELIA, in den nog zeer jeugdigen leeftijd van 11 jaar en 8 maanden. Haar diepbedroefde Ouders en Broertje. C. SLOTBOOM. M. C. SLOTBOOM—Ulrich. H. C. SLOTBOOM. Alkmaar, 17 April 1921. Gasthuisstraat 6 a. Heden overleed ten onzen huize, in de hope des eeuwige levens, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer HENDRIK WOUTER HEKKET, in den ouderdona van rulm 79 j aar WED. A. HEKKET— Db Graaf. G. VAN TIL—Hbkkbt. G. VAN TIL en Klxinkindbrbn.

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 3