Boelhuis van nette INBOEDEL. Warmenhaizen. Een burgerwoonhuis M. VAN LEEN Mastiek- Dakbedekking VeefondsPperend. Strandenschouw. Bericbt van inzet. P. H. HILBRAND, Matigheid, Ons Raadselhoekje. Advertentien. LIndegracht 35. Stuartstr. 44. Loodgietar. Gasfitter. Notarts STEEN. Een totdat tempo voordeel kreeg. gedeelte der partij nu door hem behandeld. Het kleine tempovoordeeltje werd tot een groot positievooraeel uitgebuit, waardoor de Haas uiterst moeilijk spel kreeg. Hij speelde het beste tegen, maar rabre hield voet bij ttuk In een stand van 6 om 6 ofierde de Haas een schijf om eenige remisekans te behouden, m^ar Fabre speelde fijn tegen en won prach- tig. Na den 37en zet van zwart was de stand: PKOBLFEM No MS van M. ESMENARD, Marseille Zwart: 1, 6, 13, 14, 19, 23 en dam op 43. Wit: 16, 17, 26, 28, 30, 34, 47, 50. Wit speelt en wint(in zeven zetten). Oplossingen v66r of op Woensdag 27 April (12 uur), Bureau van dit Blad. Zwart: 8, 12, 14, 16, 17, 18, 19, 21, 23, 24 Wit: 25, 27, 28, 32, 35, 37, 38, 39, 41, 42. De partij werd nu als volgt beeindigd: 38. 38—33 38. 8—13 39. 42—38 39. 21—26 40. 39—34 40. 17—21 41. 34—30 41. 12—17 42. 41—36 42. 17—22 43. 28 17 43. 21 12 44. 33—28 44. 24—29 45 28—22 45. 12—17 46. 22 11 46. 16 7 47. 38—33 47. 29 38 48. 32:43 48. 23—29U 49. 43—39 49. 19—23 50 37—32 50. 7—12 51. 39—34 51. 29 40 52. 35 44 52. 23—29! 53. 44—40 53 29—33 54. 32—28 54. 33 31 55. 36 27 55. 18—23 56. 30—24 56. 23—28 57. 40—34 57. 28—32 58. 27 38 58. 26—31 59. 34—29 59. 12—18 60. 38—32 60. 31—36 61 32—28 61. 36—41 62. 28—22 62. 18 27 63. 24—20 63. 14—19 64. 29^-23 64. 19 28 65 20-15 65. 13—19 wit geeft op. Door zwart zeer fijn gespedd. Zijn. laat- ste zet 1319 verdient nog bijzondere ver- mclding Op 25—20 zou volgen 1924, 28—33 en 41—46! Op 15—10 volgt 41—47 (na 10—4, 47—36, na 10—5, 27—32). Ter oplossing voor deze week: H3| hield) even op, torn klonk zijn stem ernstig en smeekend! en trok daarmede de ziel van Arlette tot zich: „Tot den diag waarop je mij het recht gege- ven hebt je mee te nemen naar mijn huiis, als je mijn vrouw geworden bent." Zij! werd dooidsbleek tot de lippen toe en teten enkel woord ontsnapte haar: ,.Guy „Zeg, zal je je grootent vriend niet verstoo- ten, Arlette? Wil je hem de zekerheid! geven je nooit meer te zullen verliezftt?" .Miet zwakke stem, bevende om dit onge- hioond1 groote geluik, dat tot haar kwam, zeide zij: „Is het geen dhoom, Guy?.... Is het wel tot mij dat je spreekt?Is het waar dat je mij wilt meenemen, im je nooit meer te verlaten?" Hij herhaalde: Nooit mieer, als je genoeg gienegenheid voor mij hebt om er in toe te stem men." „Guy, er is nu niemand op die wereld waar ik zooveel van houd als van jou!:... Maar...." En zij zweeg, door een plotselinge vrees ge- stoord in haar goddelijke vreugdte. „M'aar weet je we! zeker, dat het niet nit goedhartigheid' is dat je mij wilt hebben. om dat ik je gevraagdl hid) mij niet meer alleen te laten?" i -Lit goedhartigheid Er kwam een glimlach in zijn oogen, die zijn geheele gezicht veranderdeen toen, zach- •er, terwijl hij haar naar zieh toetrok en zijn lippen voor hiet eerat drukte op het gelief- de gezich'fje, zei hij, terwijl hij het kmd in zijn armen drukte zooals bij1 gednoomd had: ,,Neen, het is niet dit goedhartigheid, het is omdat ik je mteer dan iets ter wereld lief- heb. mijn Arlette..." En in de glimlachende rust van d;en kal- men tuin in Bretagne, heerlijk ruikende naar de Paaschviooltjes bij het luiden der klokken, die het hallelujia van het Opstandingsfeest zongen, werd de vwloving gcvierd van de kleine Arlette met haar neef Guy. EINDE. Lit onze Staatsmachlne. ZWARE TABAK. Wij worden bedreigd met een belasting op sigaren, sigaretten en tabak met een reele van strenge bepalingen, die op het tabaksbe- drijf in zijn vollen omvang betrekking heb ben. Of erger, de Tweede Kamer heeft het wetsontwerp al aangenomen en't is aan de Eerste Kamer overgelaten om den Minister duidelijke weaken te geven, dat verzachting van enkde van de draconische bepalingen van de voorloopig aangenomen wet noodig zijn. Den Minister is het doen om de milli- oenen, die de tabaksaccijns moet opbrengen de Tweede Kamer heeft dat gevoeld en is met den Minister meegegaan, maar geen van bei- den hebben zich Taten weerhouden door den bureaucratischen omslag, die van de invoe- ring der wet het gevolg zal zijn, noch door de booze gevolgen, dit tal van nijvere men- schen er van zullen ondervinden. boos, om dat zij in hun bestaan worden aangetast of gedwongen zullen zijn om van ondernemer tot knecht af te dalen. Wij zullen eenige bepalingen der wet aan- halen, natuurlijk verkort. De sigaren worden 10 procent, de sigaret ten 15 procent, de tabak nog meer procenten duurder, dan zij zonder den accijns zouden zijn, want wij mogen niet aannemen, dat de fabrikanten en handelaars uit louter mensch- lievendheid den accijns betalen zonder die te verhalen op de rookers. Zelfs van de artike- len, die de fabrikant of groothandelaar tot ei- gen genot gebruikt of aan de werklieden kosteloos of tegen verminderden prijs afstaat, moet, hoewel een geringer toch een zeker percentage als accijns betaald worden Die accijns wordt betaald door zegels, die aan de p^kjes tabak, aan de kistjes sigaren of aan de afzonderlijke sigaren worden gehecht Alleen van zegels voorzien mogen de artike- len in het vrije verkeer worden gebracht Na gebruik moeten die zegels vernietigd of onbruikbaar gemaakt worden. Ieder, die tabak bereidt of verwerkt of afle- vert of verkoopt, moet een bcdrijfsvergunning hebben,. die hem 5 per jaar kost. Wie geen zoodanige vergunning heeft, moet van de ta bak afblijven, oehalve om te rooken en du3 accijns te betalen. De fabrikant moet bij de aanvrage om een vergunning een schetsteekening van 1 op 100 van de werkplaats, enz inleveren. De winkelier moet ook een vergunning heb ben; aan elken ingang, aan. den openbaren weg, van fabriek of winkel zal een opschrift moeten worden aangebracht met: „Tabaks- vergunning". Die vergunning is persoon- lijk; de weduwe van den vergunninghouder mag d? zaak nog 3 maanden na het overlij- den van den" echtgenoot zonder persoonlijkc vergunning voortzetten. In zekere gevallen kan de vergunning worden ingetrokken; ge- beurt dat, dan kan bepaald worden, dat de houder, noch ztjn vrouw, noch een zijner huisgenooten binnen 5 jaar weer een ver gunning krijgt. Handelaars in ruwe tabak mogen die alleen in voorraad hebben in de bij de vergunning aangewezen lokalenzij moeten van elke hoe- veelheid1 ontvamgen of afgeleveridle tabak aan- teekening houden en het register vertoonen, zoo vaak dat gevraagd wordt. De lokalen, waarin sigaren of sigaretten worden gemaakt of tabak wordt bewerkt of verwerkt, moeten een vrije luchtruimte heb ben van 8 kub. Meter per arbeider en in 't geheel ten minste 40 kub. M. Die lokalen moeten van den openbaren weg af toeganke- lijk zijn en mogen geen onmiddellijke gemeen- schap hebben met een woning, noch grenzen aan een pand, waarin de tabaksartikelen in het klein verkocht worden. Zij mogen voor niets anders dan voor het bedrijf gebruikt worden. Tusschen 8 uur n.m en 6 uur v m. en op Zondagen of daarmee gelijk gestelde dagen, mag er miet gewerkt worden. De fabri kant kan gedwongen worden zijn fabriek van andere panden af te scheiden door alle daar- in aanwezige deuren en vensters af te sluiten. Doet hij dat niet, dan kan zijn fabriek op zijn kosten onder voortdurende bewaking worden gesteld Voordat hij sigaren vervaardigt of inslaat, moet hij het fabrieksnummer of het merk en den kleinhandelprijs aan deii Minister opge- ven. Bij verandering daarin moet nieuwe aangifte gedaan worden. De fabrikant mag alleen sigaren afleveren naar de volgorde der serienummers, die op de verpakking zijn'aangebracht, te beginnen met het laagste. Van de aflevering moet boekgehouden worden. Op de factuur moet aangeteekend worden de hoeveelheid, de prijs en het merk der sigaren en de serienummers v?.n de verpakking. Lokalen, waar de accijnsartikelen worden verkocht in het klein, mogen zich niet bevin- den in, of gemeenschap hebben met, of gren zen aan een pand, waar het bedrijf van fa brikant wordt uitgeoefend. Alles wat in den winkel verkocht wordt, moet voorzien zijn van een zegel, behalve waarschijnlijk zekere soorten van pruimtabak en snuif. Niet-stuksgewijs gezegelde sigaren mogen voorhanden zijn in kistjes van 25 tot 100 en mogen alleen in kistjes, maar niet bij meer dan een kistje tegelijk worden afgeleverd l.osse, ongezegelde sigaren mogen tot geen hooger getal dan 20 worden afgeleverd eu dan uit het aangebroken gezegelde kistje met het laagste serienummer. Wie een bcdrijfsvergunning voor verkoop in Jt klein heeft, moet in zijn winkel duidelijk lecsbaar voor de kooper#, sen lijst ophangen met de met ken, dte Wj verkoopt sn dts prlfs. Slaat hij den prijs op, dan moet hij eeret ac- cfins bijpassen Hij ma^ voorts geen ge- braikte zegels of losse kistjes in voorraad hebben, als het zegel niet onbruikbaar is ge maakt Alleen stuksgewijze gezegelde sigaren mo gen verkocht worden uit een kistje zonder ze- gel Natuurlijk krijgen de ambtenaren groote niacht om toezicht uit te oefenen op werklo- kalen, winkels en op personen, die deze ver laten. Ongebanderolleerde tabak mag alleen ver- vcerd worden op een geleibiljet. Er wordt een commissie van deskundigen ingesteld om advies uit te brengen bij de uit- voering der wet Sigarcttenpapier mag ook in ons land niet vervaardigd worden dan met vergunning en het is onderworpen aan accijns. De strafbepalingen in verband met deze wet zijn zeer streng; menige strafbepaling bevat niet alleen een maximumstraf, maar ook een minimum, waar het boete betreft, een midde' om zeker te zijn van behoorliike op- brengst In't kort zijn hierboven enkele bepalingen opgegeven. Wij zullen nu, misschien wat duide!ijker, enkele gevolgen van de wet nader aanduivien. a Dc huisindustrie verdwiint. Dat is een voordeel voor den groot-industrieel en mis schien ook voor het publidc, dat zekerder is, dat hot artikel hygitoisch bewerkt is. Maar voor de kleine ondememers is het een strop. Zij moeten weer fabrieksarbeider worden en daarvoor misschien verhuizen. b De eischen, aan de werkplaatsen ge steld, moeten op zoo korten termiie worden bevredigd, dat er heel wat moeilijkheden zul len ontsiaan Er wordt geen uitstel toege- 3taan c Sigarenmakerij en winkel mogen niet meer in 66n huis vereenigd zijn. Men zegt, dat er in ons land 2500 zulke bedrijven zijn. Wat moeten die menschen beginnen in dezen tijd van duur bouwen? En daar winkel- en pakhuisruimte moeilijk te krijgen is. zullen de eigenaars moeten, kiezenWinkelier of Fa brikant; en dit laatste nog bij hooge eischen aan de werkplaats Van tegemoetkoming door overgangsbepalingen is in de wet geen sprake; schadeloosstellingen wordeu niet in ui*rirht gesteld, want het is om de millioenen te doen. Oplossingen der raadsels uit vorige nummer. Voor grooteren. 1. Lena Loire. Overijssel /erland Rotterdam Elbe. 2. Wit. kiel; witkiel. 3. Middelharnis. Hein, slim, rad, Edam. 4. A, ber, deem; Aberdeen. Voor kleimren. 1. Veer, leer, meer, peer. 2. Elf, elft 4. Star, koster. OM OP TE LOSSEN. Voor grooteren. 1. Mijn geheel is een bekend spreekwoord, dat uit 4 woorden en 15 letters besitaat De 15, 2, 10 is een hooge toren. Een 3, 6, 5 is een stapel. Zonder 15, 12, 13, 14, 7 kan niemand naaien. Een 4, 13, 1 is een deel van een boom. 8, 9, 12, 11 is het tegenovergestelde van lang. 2. Mijln eerste is een lidiaamsdeel, mijn tweede een boom, mijn derde een oud kasteel en mijn geheel een stad in Duitschland. 3. Maak door een letter te veranderen van 'Hirejp nao pSoApoj usa 4. Mijn eerste deel is een maand, mijn twee de kan leelijk prikkelen en mijn geheel is een boom of struik. Voor kleineren. 1. Met a ben ik een rond voorwerp, met e geef ik, geluid en met o ben ik weer rond. 2. Zie je wel kans om uit de helft van een kens en1 de helft van een wortel een voorwerp te maken, dat in alle keukens aangetroffen wordt? 3. Mijn beide eerste deelen vormen samen een vrucht, die dikwijls roode wangen heeft, mijn derde is rond en mijn ge heel een lekkemij,. 4. Ladderraadsel. 1. sport een boomsoort. X 2. sport het tegenovergestel- de van vijand. X 3. sport een metaal. X 4. sport een Holl. zeeheld. X 6. sport een stad in Z.Holland. 6. sport een verscheurend dier. X 7. sport een landbomvwerk- 3 I tu'£- A 8. sport een jongensnaam. De woorden bestaan alien uit 5 letters en de middelste letters vormen van boven naar beneden gelezen den naam van een keizer. Provinciaal Nieuws UIT EGMDND AAN ZEE. De vereeniging Excelsior bood Doniderdag haar leden en genoodigden de laatste uitvoe- ring in dit seizoen. Hoewel zij zich zangver- eeniiging noemit, moest het publiek voor dezen keer genoegen nemen met tooneelspel, terwijl voor het gemiis van zangnummers door de ..groote" leden1 hiet fcinderkoor optrad. Hoe dat kwam, bleek uit de openingswoorden van den voorzitter van Excelsior. Deze merkte op, dat dte zangvereeniging de eenige op Eg- mond1 is, die op dit gebied tracht den men- lijlee avond te verschsfien, waarom het zoo jammer is, dlat de vereeniging zoo weinig steun kriigt en zelfs kwitanties gewigerd worden'. Weinig vledend door den leider der zangnummers was de opmerking dat de ver eeniging sukkelde in het verkrijgen van een goeaen directeur en dat bij grooter steun naar een eerste klas dirigent zou kunnen worden omgezien. 'De gedachte, dat zelfs het direc- teurschap van icmand „udt de stadl" niet ver- mocht de vereeniging op de been te houden, kon hier moeilijk onderdrukt worden, zoomin als het bekende ^Schooa't berenjong door moed'ers lekken winn", Als't lieve ieven faalt, dat lekt geen tang er in Het fcinderkoor „Jong leven", hoewel het een te korten tijd van voorbereiding had, zoi heel aardig en toonde goede opmerkzaamhei voor den' directeur, waaraa het te meer jam mer was, d'at enkele nummers verrieden, dat het instuideeran wat haastig geweest was. Daardoor ontbrak bier en daar de vereischte Eenvoud'ig ei^hef was het solo-zangeresje in „Goeden avond". De heer Schroevere kan voor't oogenblik tevreden zijln. Ook het pu bliek was het en zelfe de Voorzitter scheen toen hij voor dte pauze niet alleen bekeerd, toen Mj voor dte pi mej. Happie voor haar begeleddiing, maar ook dten directeur voor diens werk dankte en zijin leiding prees, ja zelfs dte verwachting uitsprak hern eenmaal als directeur van Excelsior te kunnen begroeten, wat door het publiek miet luid applaus bezegeld werd. Nla oe pauze werd een Muchtspelletje ge- geveo „Ecn angstvolle nacht", waarin de heer J. Built Jr., wiens naam afzonderlijk op het programma vermeld' stond, blijkbaar omidat hij geen lid der Zangverwniging is, weder opnieuw zich als een uitstekend acteur deed kennen. Doch ook de andere roll en wa- ren in goede handen en er werd' van het stuk- je gemaakt wat er naar omstandigheden, van gemaakt kon wond'en. Er werd danig gela- dien, soms zelfs binderlijk, zoodiat verschillen- de momenten in gedachte moesten worden bij- gewerkt. De avond werd vender met een gezellig sa- menzijn en een dansje besloten. Wanneer Excelsior een volgenden winter weer een uitvoerimg geeft, dan hopen we een flink koor van grooteren op't tooneel te zien. Als dan in tusschen het publiek een' gedteeb te althans heeft 'leeren begrijpen, dat het alleen1 de directeur en niet de voet dter toe- hoorders moet zijn, die de maat aangeeft, en tevens, dat een: tik op dten lessenaar niet al leen het teeken is voor de zangers om vaar- dig te zijn, maar ook het sein, dat ieder an- der zwijgen moet, d'an zal dat stellig de ver eeniging tot grooter bloei brengen. Wat meer ruimte voor het publiek zal dan even- wel niet overbodig zijin. UIT LI Ml MIEN. fan het bestuur der Groot-Liminer polder zijn gekozen de heerm J. Meijne en K. Blok- ker UFT HEIiLOO. Op die Miaaindag gehoudten keuring door de Commissie van nonenclatuur is een getuig- sthrift van verdienste taegekend aan dte E. v. T. ,,Sumflower". Deze zeer mooie zwart-gele tulp was ingezondten door onzen plaatsgenoot den heer C. J. Kieft, met welke aanwinst wij hem' gelukwenschten. met 10 jaar schrift. gar. Billfjkst adres. 7700.-- 4 epgowskfliefa, frisschs lucht, gwegtM* r» woontra, de noodig* rust to sUap, liehaams- beweging to era zorgsame leefwvjxa i« wit de nstuur rraagH om aw liehsam in goede con- ditie, aw niwen gexond, en aw gaetel vrij ran orinezuur te houden. Hebt gij er ooit earn gedacbt, dat aw pijn in den rag, hoofdpijn, urinekwalen to. water- suohtiga awelluigra era gevolg kuanra aijn ran uw leefwijeef Te m«r eten, het voortdurrad gebruik ran aleohol, te reel rooken het eich te weinig beschenmen tegen het fclknaat, onmatigheid, en het te weinig zoaken van gezonde onrtspan- ntmg, on rust, sullen ongetwijfeld de nieren mettertijd verswakken. En dan komt de laat. Rugpijn, hoofdpijn, urinestoomiseen, wa ter® uohtige iwellingen, niergruis, en duizelig- heid zijn verachijnselen van te veel urinezuur In het bloed en er bestaat gevaar voor nier en blaasontataking en ongeneeslijke nierziak- ten. Ha tig eerst die varkeerde gewoonten en rta dan de verawakte nieren bij door een degelijke kuar met Foater'a Ragpijn Nieren Pillen. Deze werken niet op de ingewanden, doch aijn era betrouwbaar eo veilig niergeneee- middel onder alle omstandighedea. De echte Foster's Rugpijn Nieren Fill'en, roomies ran de handteekening vam James Foeter op bet etiket, aiju te Allan a ar ver- krijgbaar bij Niarop en Slotohouber a 1.75 per doos. i D O L K O L 1 E L 1 E R K E R S StfPHB fstS 4s Donderdagavond hield de Coop. Boerenleen> bank een algemeene jaarvergadering in acft Helder. De heer Mulder, voorzitter, opende de ver« gadering met een welkom en een woord van dank aan bestuur, raad van toezicbt en leden voor de prettige jsamenwerking. Hij bracht voorts dank aan den heer G. Vrijburg Pzn., kassier, die heeft bewezen met de bevolking te kunnen omgaan. Bij de inspectie is volkomen gebleken dat de heer V. de rechte man op de rechte plaats is. Spr. feliciteerde daarmede de bank en sprak de hoop uit dat in dit jaar de verhouding onderling dezelfde mag zijn. De kassier deelde mede dat de winst» en verliesrekening sloot in ontvangsten en uitga> ven met 63590.52, de balans wees aan 18931.41 en gaf nog tal van cjjfers. De voor» zitter dankte den kassier voor zijn verslag en beheer. Het bestuur stelde voor het salaris met 100.te verhoogen. Hoewel het van oordeel was, dat de vergoeding onvoldoende is, meen» de het, nu de bank in het begin is, niet verder te mogen gaan. Het voorsteld werd met 7 st. tegen aangenomen. De voorzitter, die periodiek moest aftreden, werd met algemeene stemmen herkozen (1 bianco) en aanvaardde de functie weer, dan» kend voor het in hem gestelde vertrouwen. Verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht, wegens periodieke aftreding van den heer Maas Geesteranus. Van hem was een schrijven ingekomen, dat hij zich niet meer herkiesbaar stelt, omdat men niet de hand heeft gehouden aan art. 2 der statuten. De voorzitter betreurde het schrijven en gaf een uiteenzetting van art. 2, dat zegt, dat ah leen geld mag verstrekt worden voor lands en tuinbouw. Hij deelde mede dat men in een enkel geval hier van was afgeweken, omdat men er zich in Utrecht niet tegen verzet. Jhr. N. van Foreest meende, dat men zich op zeer gevaarlijk terrein begeeft, hij zou zich aan de statuten willen houden. De heer Eilerts de Haan, voorzitter van den R. T., zeide gezwicht te zijn voor Utrecht, in principe is hij het met den heer v. Foreest eens. De secretaris meende, dat wagenmaker en smid dienstbaar zijn bij lands en tuinbouw en zou in enkele gevallen willen toegeven. Na lange gedachtenwisseling bleek, dat de vergadering zich aan de statuten wil houden en er werd een voorstel voor de volgende vers gadering v&n gemaakt. De voorzitter stelde voor te trachten den heer Maas Geesteranus te behouden tot de eerstvolgende vergadering en de stemming te doen doorgaan. Het resultaat der stemming was dat de aftredende met bijna algemeene stemmen werd herkozen. De heeren C. Kramer en J. Mulder werden als plaatsvervangende bestuursleden herkozen. Bestuursvoorstellen: 1. Wijziging art. 5 Huish. Regl. 1000.voorschot te veranderen in 2000. De heer P. Pilkes jr. lichtte 'dit punt nader toe. Het werkt remmend op den gang van zaken als men niet verder kan gaan. De voorzitter deelde mede dat het geheele bestuur die meening onderechrijft. De verges dering scheen er niet bepaald voor, men ops perde dat men met goedvinden van den R. v. T. tot 9000 m De heer Filkee vond het gemakkelijker ah men den R. v. T. niet bepaald noodig heeft; hij gaf toe dat de R. v. T. alle aanvTagen met spoed heeft behandeld. De heeT Eilerts de Haan gaf op vtrzoek een uiteenzetting van de meening van den R. r. T. Hfj meende dat het gemak geen raotlef is. Het bestuuravooratel werd met 22 tegen en 10 voor verworpen. 2. Aansluiting bij den ring van boerenleens banken welke den hoofdzetel in Alkmaar heeft Het vooratel werd by acclamatie aangenos men. 3. Wijziging art. 5 huish. reglement, 30.000 inplaats van f 20.000. De voorzitter meende dat men, als er aans vrage voor groote bedragen komt, de volmacht der vergadering noodig heeft. Het leek hem ongewenscht daarvoor een vergadering te bes leggen. De R. v. T. meende niet verder te moeten gaan, doch had geen bezwaar, indien men er maar niet toe over ging als het onnoos dig is. De aansprakelijkheid wordt bij aans vrage van 30.000 ook verdriedubbeld. Ook dit voorstel werd aangenomen. Bij de rondvraag kwam het voorstel om ook buite'n de gemeente personen als lid toe te laten. Dit werd niet aanvaard, daar het in strijd was met de statuten. Bij het onderzoek der boeken en kas van den Administtrateur, op 19 April 1921, is alles uitmuntend in orde bevonden. Sedert 1 Januari 1921 hebben de ontvangsten bedragen 20541.78 en de uitgaven 18845.11; saldo 1696.67. Bovendien was aan Ef- focten aanwezig een bedrag van 7858.75, terwijl daarentegen aan de Nation. Ban'kvereeniging, wegens opgenomen gelden, verschuldigd was een fcedrag van 4858.75. De Commissie van onderzoek, J. EONING Wzn., Purmerend. G. HAREMiAKEIR, Koog a/Z. N. BRANTJtElS, Beverwij'k. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van den Polder Heerhiigoiraard brengen ter kennis van belangheb- benden, dat de jaarlfjksche^Stran- denschouw zal gebeuden worden •p 27 A p r 11 19X1. Het Bestuur voorn., WIEBE VAN SLOOTEN Dijkgraaf. P. SCHILDER Jnz., Secretaris. Het W00NHUIS c.a. aan den Kennemerstraatweg No. tte ALK MAAR, kad. sectie F no. 735, laatst bewoond geweest door Me- vrouw Weduwe SCHENKEMEL- CHIOR, is Woensdag 20 Apri 1 1.1. in bod gebracht op De a f s 1 a g blijft bepaald op WOENSDAG 27 APRIL 1921 's avonds ong. 8 uur, in Caf6 „Central" aan het Hofplein te Alk maar. (wegens vertrek) op DONDERDAG 28 APRIL 1921, voorm. 10 uur, in „de HARMONIE" te Alkmaar, Gelegenheid tot bijbrenging van NETTE Goederen, waarvan opgave wordt verzocht ten kantore van H. J. HAASBROEK, Deurwaarder. Luttik-Oudorp 84. benoemd notaris te Obdam, zal 'DINSDA'G 3 MEI 1921, 's avonds 8 uur, in het caf6 van den heer M. PRONK te Warmenhuizen, ver- 'koopen a. d. Dorpsstraatweg bij de R. K. Kerk te Warmenhuizen, groot 4 A., 4 c.A. Eigeoadom van- en bewoond door mej. wed. J. GROOT. Aanvaarding bij de betaling. Inmiddels uit de hand te koop en te bevragen 'bij dsn hear J. A. GROOT U Sekenmeer, ««s. Bo

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 6