DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Mo. 99 Hofiderd dric en tasn&gs&e jur^ang Ml Dit mammer bestaat uit3 biatlen tboTinementsprij9 bij voornitbotaling per 3 maandon f 2.fr. per post f 2.50. Bewljsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsralmte. Brieven franco N.Y. Book- on Handelsdr. v.h. norms. Coster Zoon, Voordam C9, Tel. Admlnistr. No. 3. Redactie No. 33. MijLNDAG Directeur6. n. KRAK. UoofdredactcorTJ. N. ADEMA. A PY?,TTi Buitenland DE OONFERENTIE TE LYMPNE. Lloyd George had Zaterdagavond een on- derhoud met persvertegenwoordigers, waar- bij hij voldaan scheen. Het groote belang, dat Ameirilca er in stelde, om de zaken met Duitschland te regelen, deed' hem genoegeo, ofschoon de houding van Engeland in over- eenstemming is met die van Frankrijk ten c pzichte van de bedoelingen der Fransche plannen, moet daaruit niet de gevolgtrekking gemaakt worden, dat de plannen zelf noodza- kelijkerwijze alle door Engeland gesteund worden. Indien de Duitschers in gebreke ble- v?n, zouden de sancties ongetwijfeld omvatten de bezetting van het Ruhrdal, maar het was nog niet beslist, of de Britsche troepen daar- ian zouden deelnemen, ofschoon Briand het belang betoogde van moreelen steun door de tegenwoordigheid eener kleine Britsche macht. ReutePs correspondent meldt, dat na cen langdurige informeele conferentie, Zaterdag jehouden, geen beslissing verkrcgen is. Defir jitieve besluiten zullen aen 30sten April ge- nomen worden op een bijeenkamst van den Oppersten Raad, die te Parijs gehouden zal worden, als de steenkoolstaking geeindigd is, en anders te Londen Naar verluidt zijn beide partijen het eens en zijn de Fransche voorstellen eenstemmig roedrgkeurd. Als het tot een bezetting van let Roed-gebied komt zal de Britsche deelne- tning zich bepalen tot eenige cavalerie en tanks. Er wordt op gewezen, dat de ParijSche overeenkomst nog steeds van kracht is. DE KWESTIE DER SCHADEVERGOE- DING. De nota der Duitsche regeering aan de Amerikaansche, waarbij mededeeling wordt gedaan van de tegenvoorstellen inzake de schadevergoed ingskwestie, zou gistcrenmor- gen worden verzonden en heden door de pens openbaar gemaakt worden. De rijkskanselier had Vrijdagavond in een samenkomst met de partijleiders de voorwaar- de gesteld, dat de door hem te verstrekken mcdedeelingen streng vertrouwelijk zouden zijn. Hiertegen werd door'die onafhankelijken en de Duitsch-nationalen emstig bezwaar ge maakt Nadat het kabinet daarop in een meu- we zitting over deze bezwaren had beraad- slaagd, werd om 11 uur besloten aan de voor- waarde in zake de aangenomen geheimhou- ding, te blijven vasthouden. De regeering wilde den inhoud van de nota niet bekend doen zijn, voor zij in het bozit der Ameri kaansche regeering kon zijn. Doch ook de jartijleiders der Duitsch-nationalen en onaf- lankelijkcn, waarbij zich later nog de sociaal- democraten aansloten, bleven aan hun eisch van openbaarheid van de voorwaarden vast louden. Daarop besloot het Kabinet af te zien van iedere mededeeling aan de partijlei- i ders. De zitting van den Rijksdag werd daar op afgelast en op heden bepaaltii. De partijleiders zijn later uitgenoodigd, i om Zaterdagavond op de kanselarij te komen, waar hun dan, zonder eenige verplichting tot feheimhouding meer, den inhoud van de nota >etrcffende de Duitsche tegenvoorstellen zou worden medegedeeld Naar verluidt, zou aan de nota het volgen- de ten grondslag liggen: le. Het door Duitschland genoemde be- drag als schadeloosstelling is hooger, dan het aanbod van de Duitsche vcrtegenwoordigers op de Londensche conferentie. 2e. Een voorstel in zake eem internationale eening om de eerste annuiteit te kunnen be- talen. 3e. De ovememing van de geallieerdc schuiden aan Amerika. 4e. Levering van Duitsche producten. Naar het „Berliner Tageblatt" vemeemt, is in de Duitsche Volkspartij en sterke stroo- ming ontstaan, die zich niet meer tegeu de politick van Dr. Simons verzet De dne coali- ie-partijen zijn't er alle over eens, dat onder alle omstandigheden Duitschland in verbin- ding moet blijven met Amerika en dat alles Vermeden moet worden wat Duitschland op let oogenblik zou kunnen vcrzwakken. Met andere woordenhet zal niet tot een kabi- netscrisis komen, ofschoon invloedrijke krin- *en uit de sociaal-democratischc fractie van >lan schijnen te zijn het kabinet moeilijkheden in den wcg te leggen, om zoodoende de socia- listen wederom een plaats in de regeering te doen innemcn, waarvoor dan de Volkspartij laar plaats zou moeten afetaan. De Fransche minister Loucheur en' de Bel- [ische minister van buitenlandsche zaken, asper, hebben Zaterdag een onderhoud ge- lad over den toestand, door Duitschland's houding geschapen. De besprekingen hadden in volmaakte harmonie plaats en toonden de hartelijkheid en soliditeit der Fransch-Bel- gische betrekkingen aan. Minister Jasper zal naar Londen vertrekken, teneinde het Bel gische gezichtspunt in overeenstemming met lat der Engelsche te brengen. Volgens een medewerker van de „Soir", die de reis van Parijs naar Brussel met minis ter Loucheur medemaakte, gaf deze het vol- gende expose van den toestand Er kunnen zich op het oogenblik drie mo- felijkheden voordoen: le. Duitschland doet aannemelijke voor waarden doch zonder voldoende waarbor- gen; 2e. Duitschland doet voorstellen met waar- oorgen 3e. Duitschland komt hot verdrag ni«t aa m laat ons dientagovoig* vtij omls handa- Len, zooals dat noodig is, om hetgeen waarop wij aanspraak hebben, te ontvangen. De Fransche regeering heeft daarbij overwogen welke nieuwe sancties moeten worden toege- past en welke waarborgen moeten worden geeischt. Zij is van meening, dat als waarborg in de eerste plaats moet worden geeischt dat de be- palingen van het verdrag van Versailles be- treffende de betaling van 20 milliard, waar- van nog slochts 8 milliard betaald zijn, vo6r 1 Mei wordt nagekomen. In ieder geval moet v66r met de verdere besprekingen wordt aangevangen, de kwestie van dc 20 milliard volkomen opgelost zijn en niet alleen op papier. Is diiit geschied, dan houden wij ons verder aan het verdrag van Versailles Vemomen wordt, dat de geallieerde diplo- maten te Washington hun goedkeuring heb ben gahecht aan de houding der Amerikaan sche regeering ten aanzien van Duitschland's beroep op president Harding. Voordat Hu ghes tot zijn amtwoord overging, heeft hij den toestand op niet-formede wijze met de vertegenwooidigers der geallieerden bespro- ken. Washington staat in voortdurend con tact met de geallieerde vertegenwoordigers ald'aar. De correspondent van de ..Times" te Was- sington meldt, dat de vlughcid waannede de Amerikaansche regeering heeft geantwoord op het beroep van Duitschland om bemidde- ling, opzettelijk is betracht om Duitschland niet de gelegenheid te geven excuses te vin- den, zoo het in1 gdbreke blijft, nieuwe voor stellen te doen v66r de termijn van de drei- gende militaire actie der geallieerden ver- loopt. Het Duitsche verzoek om bemiddeling van Amerika heeft te Londen geen ongunstigen indruk gemaakt. EDBT (XXNITLIOT EN KE EJN<MLS!C!HE MEJMEN. Een dezer nachten heeft in. lefland nabij Sligo wederom een nachtelljke overval plaats gehad, welke aan twee poHtiemannen het le- ven kostte. De politieagenten. die buiten dienst warcn en in burger gekleed, reisden met den trein van Dublin naar Sligo, waar zij's avonds om 9 uur arriveerden. Toen die trein stopte, hield 'n troep gewa- pende mannen den machinist in bedwang, terwijl anderen den coup6 binnendroogen, waarin de twee politiemannen zaten. Zij werden uit den wagen gehaald, op eeni- gen afstand van het station gevoerd en dood- geschoten. De machinist mocbt eerst na eeni- gen tijd vertrekken Te Tralee werden op een nacht in negen huizen en winkels bommen geworpen, waar door groote schade werd toegebracht, cf- schoon er geen menschenlevens zijn te betreu- ren. In de kantoren van een krantenuitgever werd groote schade aangericht Door de voorruit werd een bom beworpen, waardoor de deur uit haar hengsels werd geslagen. Get- wapende mannen drongen daarop binnen en vernielden de drukpersen, zoodat de kranten niet konden verschijnen. De schade wordt hier op vicrduizend pond geschat en Tralee heeft thans nog maar alleen een weekblaadje. Verleden jaar Augustus werd de thans ver- woeste drukkerij ook al eens in brand gesto ken. De correspondent van de ..Manchester Guardian" te Dublin vemeemt, dat lord Der by deze week incognitie in Ierland is geweest en zegt, dat hij reden heeft om te gelooven. dat Derby Donderdag te Dublin kardinaal Logue heeft bezocht en De Valcra ontmoet. Indien ik juist ben ingdicht, gaat het bericht voort, dan kwam lord Derbv als gevolmach- tigd afgerant, ten einde voeling te vedcrijgeo met hen, die met gezag namens Ierland nen spreken, hetgeen algemeen wordt loofd, en dan is Derby's bezoek waarschijnlijk een zeer veel hoop gevende stap tot onder- handdingen over vrede met Ierland. Het blad herinnert er in verband met het bovenstaande aan, dat lord Derby de vorige week met den premier een lang gesprek on der vier oogen heeft gehad. DE HEKEOBDTING. DE® OOELOGS- MISDADIGERiS. SARAH BERNHARDT IN NEDER- LAND? Sarah Bernhardt, uit Engeland terugge- keerd, verklaart in een interview met een me dewerker van ..Comoedia", <lat zij plan had naar Nederlana te komen. Difrplan is echter vertraagd, maar de mogelijkheid bestaat dat ze toch binnenkort komt. m het volgend sei- zoen denkt zij een groote en definitief laatste afscheidstourace te gaan maken door Noordr en Zuid-Amerika. DE COMMUNIST1SGHE PARTIJ IN DUITSCHLAND. De bestraffing van de leden der conmi> nistische partij door het hoofdbestuur dier partij heeft steeds verdere afbrokkeling der partij ten gevolge. Een aantal bekende com- munisten hebben een verklaring gepulbli- ceerd, waarin zij tegen de bestraffing hunner partijgenooten protesteeren. Onder hen zijn o. a. de communistische afgevaardigden Dii- wel'l en Friedrich Geyer, wiens zoon, Kurt Geyer, reeds door het partijbestuur is uitge- sloten. ONTSLAG VAN 100.000 ARBEIDERS. Op een vergadering van de werkloosheids- commissie te Porthsmouth werd en brief van het hoofdbureau te Bristol voorgelezen, waarin werd medegedeeld, dat de aamirali- teit er emstig over dacht, om 10.000 arbei- ders, op de rijkswerven in de verschillende havens werkzaam, te ontslaan. In Mei zou met dit massa-antslag een be gin worden gemaakt, met ocn minimum van 200 per week. Tevens werd besloten om een conferentie te beleggen, waar de noodige stappen zullen worden overwogen om eenige verbetering in den toestand te brengen door de overplaatsing van de onialagen arbeidere naar de streken, waar men arbeidskradhten noodig heeft EE1N: EOMEET. EEN ONOEVAL MET EEN GELUKKIG GEVOLG. Te Upper Edmondton bij Londen aloeg de bliksem in een huis en verbrijzelde vrijwel alle meubden en glaswerk. De bewoonster, een 66-jarige vrouw, viel bewusteloos neer, en ook twee jongens van 6 en 10 jaar geraak- ten buiten tennis. Alle drie kwamen echter spoedig weer bij. Het bleek toen, dat de jon gens, dfie voordien volslagen doof waren, nun gehoor geheel hadden teruggektegenzij ant- woordden op vragen, die hun op een norna- len toon werden gedaan, terwijl men vroeger een geweer bij: hun oor had kunnen afschie- ten, zonder dat zij het hoorden. NEDERLANDSCHE TENTOON- STELLINO TE PARIJS. Naar Havas d.d. 23 dezer uit Parijs meldt, bezocht Millerand de Nederlandsche ten- toonstelling, in de Tuilerie5n georganiseerd, ten bate van de verwoeste gebieden. Mille rand werd door den heer Loudon, gezant te Parijs en voorzitter van het organisatteco- mite, en anderen ontvangen. Na een bezoek aan de zaten, overhandigde de heer Loudon Millerand uit naam van net comite, een fraai bouquet Hollandsche tulpen voor mevr. Millerand. HET DRANKVERBOD IN NOOR- WEGEN. 'De geneesheeren in Noonvegen hebben volgens de „Daily Chronicle" sinds de instal ling van een drankverbod in Noorwegen goede zaken gemaakt door recepten te schrij- ven, met behulp waarvan hun ,,patienten" zich in de apotiieken van spiritualien als me- dicijn konden voorzien. Deze mcthode had zulk een omvang aangenomen, dat de regee ring eenige maanden geleden een commissie benoemde om hieraan paal en perk te stel- len. Deze commissie heeft thans bepaalcL dat ieder persoon, die den leeftijd van 23 jaren reeds heeft bereikt, de bevoegdheid heeft om ieder maand in de apotheek een halve flesch brandewijn of en flesch witte wijn te koo- pen. Tevens wordt echter het recht der arisen om spiritualienrecepten te schrijven beperkt. NDAIKLANIKEN UIT DEN OOR LOG. Men seint uit Brussel aan de N. Ret. dat het door de Nederlandsche regeering in zijn geheel aan de Belgische regeering afgestane bedirag van den verkoop van de militaire can- tines met inhioud, in oorlogstijd in ons land opgericht in de interneeringskampen, wellc be- drag van ongeveer f 187,000 of bijna 1 mi'li- oen francs in gemo^oschappelijk overieg ien goede zou gebracht worden van een liefdadig doel, door de Belgische regeering is verdeeld gelijkelijk tusschen de fondsen voor oorlogs- weezen en voor oorlogsinvaliden. De Nederlandsche regeering heeft haar in- stemming hiermee betuigd. LETS YOO® EHTLATELESTEN. De stad Eriwan is door de bolsjewikj in brand gestoken. Duitschland weigert de goudreserves van de Rijksbank naar bet bezette gebied over te brengen. Het doet echter een voorstel om de vermindering van den goudvoorraad v66r 1 October te verminderen. In Midden-Duitschland ontwikketen de communisten weer groote actie Er zijn 450 lijken van Aemerikaansche soldaten, die te Saint-Mihid zijn gevalleo, en onder bevel van generaal Pershing hebben gestaan, overgebracht naar Antwerpen, van- waar zij naar New-York zullen worden ge bracht. De Grieksche commissie voor de grond- wetsherziening heeft zich met groote meer derheid uitgesproken voor het verleenen van kiesrecht aan de vrouwen. In de Fursten-Plesz-Schletten-schacht te Lehmwasser (Silezig) heeft een gasontplof- fing plaats gehad, waardoor 11 mijnwerters onikwamen; 5 lijken zijn reeds gevonden. - Op klaarlichten dag hebben te Chicago vijf auto-bandieten den vice-president en den kassier van de Staatsbank aan de Noordwest- Avenue bestolen; zij wisten met 25.000 dol lars te ontsnappen. Te Monaco is een internationale confe rentie van hotelhouders gehouden, waarop besloten is tot oprichting van een intematio- nalen bond van hotelhouders. De zetel van dezen bond wordt te Parijs gevestigd. Gister hebben te Antuwpen de gamaan- teverkieeingen plaats gehad. De vrouwen stemden voor de eerste maal mede. Uit Beuthen (Opper-Silezig) wordt ge- meld, dat de entente-autoriteiten te Ptesnau een tweetal Duitsdie officieren lieten arres- teeren, die onder valsche voorwendsels een reis maakten, om de afdeehngeu der „Or- gesch" te inspecteeren. Een brand in de magazijnea van de „Kriegsgeireidegesellschaft" te Weenen heeft enorme massa's meel, Ieder, schoenwerk, enz vemield. De schade bedraagt honderden mil- lioenen. De „Voes. Zeitung" maakt melding van een bestraffing van drie hooggeplaatste dou- ane-ambtenaren door de Fransche politie- rechtbank te Speyer. omdat zij geweigerd hadden mee te werken aan de nieuwe doua- ne-linie. De straff en waren drie tot zes maan den gevangenisstraf en 8000 tot 20.000 Mark boete. In Dresden is een tentoonsteUing tier bestrijding der tuberculose geopend. Volgens de ..Messagero" moet die En tente tot de verdieeling van Opper-Silezifi hebben besloten. Onder veel belangsteUlng Is de Neder- landsche Dag te Frankfort a. M. geopend. Binnenland OVEROOMPLETE BELASTING- AM'BTENAREN. (Schriftelijk beantwoorde vragen). Op de vragen van den heer De Kanter be- treffende de regeling van den overgang in den Rijksdienst van de bij die gemeenten. over- compleet wordende belastingambtenaren, ant- woordde de Minister van rinanden: Bij den overgang van de bij de gemeenten overcompleet wordende beflastingambtenaren moet in de eerste plaats op die edsdhen van den dienst en het belang van het tops in dienst zijnde ambtenaren worden gelef. Ver der zullen de belangen van die over te nemen ambtenaren' zooveel mogelijk in het oog wor den gehouden. De beginselen, waamaar bij die overneming zal worden gehandield, zijn in een aan de dagbladen ter plaatsing gezooden bericht bekend gemaakt In verband met de eisdhen, voor opklim- ming in den Rijksdienst gesteld, kan het niet onbillij'k zijn diat de gewezen Rijksambteua- ren, zonder aan die edsdhen te voldloen, niet worden herplaaitst in een positie hooger dan die, waaruit zij in gemeentedienst overgin- gen. Na de herplaatsing hebben zij uit den aaid der zaak dezelf<fe aanspraken op bevor- dering als andere Rijksambtenaren van een zelfde ^categoric. Het volgen van een andere gedragslijn zou, in verband met de plaats, die zij in die cate- rde zullen innetnen, diikwijls tonen ten kos- van de ambtenaren; die ooafgdbroken in den Rijksdienst zijn werkzaam gebleven en wel aan bedbelde dschen hebben voldaan. Het zou trouwans niet wed mogelijk zijn anders te handelen, daar de werkverdeeling en de toekenning van ambtstitda bij de ver schillende gemeenten niet naar 66n zelfde stelsel hebben plaats gevonden. Het bevorderen eener wettelijke regeling, om aan ambtenaren, die niet in Rijksdienst kunnen overgaan, waxhtgdld toe te kennen, ligt niet op den weg der Regeering, daar dit aan de gemeenten diemt te worden overgela- ten, in afwachting van de toistandkmring eener wettelijke regeling van de rechtsposi'tie der gemeente-ambtenaren. Lntusschen zal het een eisch van billijkheid zijin, dat een ambte- naar, die ten gevolge van overplaatsing in den Rijksdienst in bezoldiging achteruiitgaa't, van de gemeente een tegemoetikommg ont- vangt. Van enkele gemeenten is het reeds bekend, dat zij in voortomende gevallen hiertoe zul len overgaan. In de gemeenten, die in het vervolg de ge- meentelijke inkomstenbelasting door net Rijk doen herfen, zal voor een deel van het ge- meentepersoneel, dat daardoor overcompleet is, gelegenheid bestaan in den- RijkscBensk over te gaan. Uit den aard der zaak zal daannecfe niet verder kunnen worden gegaan dan' met per- soneel waaraan voor den Rijksdienst behoefte bestaat. De bedoeling is om personed, dlat vroeger in Rijksdienst is geweest, te doen terugkeeren in het ambt dat bij het veriaten van den Rijksdienst bekleed werd. DE HONGERSTAKINO TE SPIJKER- BOOR. (Schriftelijk beantwoordde vragen). Op de vragen van dm hser Kolthsk bebwf- fende een hongwstaHng door dienstwdge- De hoop, dat een, vergelijk zal worden ge- vonden in het -kolendiapuut, is herleefd. Officieel wordt belkend gemaakt, dat de Vrijdag begonnen oonferentie tusschen mijn- werkere en eigenaaie verdaagd is tot heden Miaandag, teneinde de voorstellen der eige- naars meer in bijzonderheden te onderzoeken. De officieele conferentie werd gevolgd door niet-officieele en infonmeele besprekingen, die echter waarschijnlijk veel belangrijker wa- ren dan de officieele conferentie. Gem eld wordt, dat Lloyd George wel geen vast oinlijnd plan aan de hand heeft gedaan, maar toch voorstellen tot een vergelijk heeft gedaan ten aanzien van de geschilpunten, waarvan hij zeide te hopen, dat zij zouden kunnen worden uitgewerkt tot een plan, dat voor beide partijen aannemelijk zou zijn. De Daily Express schrijft, dat er reden is te hopen, dat een compromis betreffende de nationale samensmelting of een heffing van de productie, waardoor mieschien een geheel nieuwe politick in de kolenindustrie zal' wor den ingevoerd, zal worden bereikt. Op telegrafisch verzoek van de stakende Engelsche mijnwerkers, heeft de internatio nale federatie van Transportarbeiders beslo ten, zich te verzetten tegen het laden en traneporteeren van buitenlandsche kolen naar Engeland, ten einde de staking, te doen ge- lukken. DE A[ME1R.TK'A AINlSCtEEB PlAiPIEK- INDUSTRIE. De „Times" verneeant uit NW-Yorks ODe arbeidere van de Amerikaansche papierfabrie- ken hebben met overgroote meerderheid be sloten geen genoegen te nemmn met het voor stel der werkgevers om vanaf 11 Mei de loo- nen met 30 pet. te verlagen en den werktijd van 8 op 0 uur te brengen. DE B URGE ROORLOG IN IERLAND. JSPa&r asnleiding van, de verklaxing van den Engelachen prooureur-igenerasl in het Lagar- huis, dat de sancties der geallieerden voor een groot deel terug te brengen zijn tot de houding van 'Duitschland inzake de berech- ting der „oorlog«miedadiger»", «eint Wolff een lang telegram, waaruit moet blijken, dat de documenten, door de geallieerde landen in te leveren, nog grootendeek ontbreken, het geen door een verklaring van de gezantencon- ferentie beveatigd is en dat deze redeneering due niet opgaat. DE WEDtERjaPBOUW. De Duitsche regeering heeft een nota go- rich t tot de commkeie van heratel, betreffon- de den herbouw der verwoeste streken. De nota wijet in deze aangelagenheid op de vol- gende mogelijkheden: L Duitschland zou do zen herbouw in eigen beheer kunnen doen in bepiaalde steden, vlekken, dorpen en gehuch- toh of deze tank overnemen door bemiddeling van een internationaal comitd. Op dit voor- stel, reeds vroeger gedaan, gaat de Duitsche regeering echter niet verder in, omdat de Ed- ten te-regeeringen er reeds hun bedenkingen tegen geuit heblben. IL Duiteohland. neemt op zich voor den herbouw van de verwoeste streken in NtoordrFrankrijk en Beligie alle hiulpmiddelen te leverenji het wil due het op- rukninge- en eloopingewerk op zich nemenj steenbakkerijen in de bedoelde streken weer in werking brengen *.f nieuwe oprichten, ver der kalk-, gips- en cementfabrieken bouwen, de noodige bouwstoffen en material en leve ren; er voor zorgen, dat da in de verwoeste streken niet aanwezige garoodechappen, ma chines, enz. voor de bouwva'kken uit Duitsch land worden aangevoerd; dadeLijk op zijn miinst 25,000 houten. noodwoningen bouwen, en naar plannen en onder controls der Fran sche autoriteiten allerlei bouwwerken laten uitvoeren. In overeenstemming met Duitsche organieatiea van bouwvakarbeiders en ver- eenigingen van beam/bten en ambtenaren ver- zekert de Duitsche regeering, dat leden dezer organisaties bereidl zijn om volgens daze voor stellen mee te weaken aan den herbouw en hun arbeidskracht daarvoor beechikbaar te atallen. De Duitsche regeering verklaart zich bereid om dadelijk en totdat er een nieuwe regaling ie getroffen, om. hun, die hun vemielde hui zen of andere inrichtingen herbouwd willen hebben, bekwame en vertrouwde aannemers aan te wijzen, met wie zij, die schade hebben geleden, bestekken met opgave der kosten kunnen opetelLen. FTatuurlijk mogen zij ook zelf Duitsche firma's aanwijzen, met welke zij in verbinding wenschen te treden, en de Duit sche regeering is bereid de koeten dier her- stellingen te voldCen voor zooverre zij kun nen worden betaald in papienmarfcan. IV. Mtochten de Entente-regeeringen wenschen, dat de Duitsche regeering op andere wijze medewerkt aan den herbouw, dan verzoekt zij voorstellen in dien zin, on zij, zal die nauwge- zet onderzoeken. Zij hoopt, dat de geallieerde regeeringen zoo spoedig mogelijk besprekin gen hierover zullen begdnnen. TTWT BEZOBUTE GEBEE3D. De Fransche bezettingetroepen hebben het door hen bezette gebied uitgebreid' tot en met 't plaateje Buhr-Broich. De buxgemees- ter van Miilheim aan de Ruhr kreeg van den commandant der Fransche beeettingstroepen te Speldorf de mededeeling, dat de comman dant te Duisburg met zijn troepen het gebied tot aan de Ruhr zou bezetten. Terwijl de PoneVVinneeke-komeet voorloo- pig nog alleen door kajkers is waar te nemen en eerst in Juni miaschien zonder teleaco- piache hulp kan worden gezien, zal schrijft de Times een andere komeet reeds in deze maand met het bloote oog te aanschouwesn zijn, zoodra n.1. de maan laat genoeg gaat op- ikomen om een waameming van deze komeet tegen den dnnkeren hamel toe te laten. Op 94 April zal deze staartetar een paar graden tan zuiden ataan van da maesf schitterende star in de Zwaan en op 2 Mei zal zij' etaan irj de nabijlheid van de star beta van Cepheus. Om een wel ongewone xeden heeft, voligene de „TimeF', de Ohileensche poatdienet een nieuwen poetssegel van 14 centavos ingetrok- ken en doen vemietigen. Deze poetzegel ia swart en roae gedrukt, dioeg de bed tenia van Don Manuel de Balaa. Nauwelijka waa de segel ui'tgegeven of iemand merkte op, dat de patriot Balaa erdxonken op waa voonge- atald. Dadelijk werden de zegela teletgrafiach in getrokken, doch te Quillota waxen ar in- tuaachen reods 114 verloocht. Da overigo voor- raad werd door de regeering vemietdgd. KORTE BERICHTEN. De Turkache regeering: heeft aan de ver- tegeuwoordigera der Entente een nota doen toekomen, waarin geproteateerd wordit tegeu de operatie der Grieksche vloot in de Zee van Marmora en de Dardanelles. Te Steranton is een jonge Italiaan aan. gehouden, verdacht van medeplichtigh eid aan den Ibekenden bomaanalag in Wallatreet te New-York. Hij gelijikt wel op den man, die den wagen bestuirrde, waarmee den bom ver- voerd werd. van generaal Le Bond omtrent Opper-SilesdS van houding i« veranderd en zleh niet langer verzetten tegen een verdeeling van Oppor- SileEiS. De Landdag van Opper-Ooatenrijk heeft een motie aangenomen, waarin «r bij do bondsregeering op wordt aangedrongen do de- mocratiisclhe republieik tegen elken aanval op de meest energielke wijze te verdedigem. Dit beoiuit ia gericht tegen de Haboburgem

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 1