en wo iiiefuei w Hkwuta ateo MKfMk een andere wijze van ziekengeWudtkeering, en spreekt hare teleuratelling urt over feit, dlat bij dm enderhandelitig het Nederlandsch Verbond van Ziekenkassen en Fondsen niet is gehoord noch in de commiasie zitting heeft, tetneer nog omdat het Yerbond a Is het eenige ter zake kunaige is te be3chouwen; zij keurt een regeling als hier wordt ontworpen ten sterkste af 'ste onidat het beheet zal komen in handen van (Yntraai Beheer, «i.i. de bekende coop, vereeniging van werkgevere op verzekerings- gehied, en did strija'g is met het beginsel „zelfbeheer" door de verzekerden; 2de. omdat zulk een regeling nooit alien kan omvatten en ten mirute 700,000 ptrso- nen <r buiten hlijveo; ?de zulk een regeling nimmer afdcencle k.tn voorzien in tijdeu van werkloosheid, werkstaking en uitslu'f'ng, opheffen of lang- zaam uitsterven van vakken, over man naar een ander vak, voor eigen raker.gaan wer- k- cdz.; 4de. dat voor hot maken van een goede rc- gelang jarenlange kennis van de practijk noo- dig is, welke alleen te vinden is bij onze zie- kenikassem en fondsen, maar ten eenenmale ontbreekt bij genoemde vakcontralen en bij Centraal Beheer. De openbare vergadering is hierna geelo- ten. Overgegaan werd in een huishouadijke vergadering, ter behanddm'g van het voorstel tot net invoeren van model statvtcn N1DDE R)L A NJDSCH1 FAB RIKA AT. Jhr. Mir. H. Smissaert geeft in de afLew- ring van 20 April een beschouwing over de ontwikkeling der Twentsche nijyerheid. Het zeer betangwekkend axtikel geeft een duidt- lijk beeld op welke wijze binnen een eeuw een onbekend afgelegen stuk van Nederland is herechapen in een van de meest belangrijke midldelpunten van nijverheid In bijdrage Alkmaar als industriestad ver- volgt de heer Ademia zijn bijdrage over de historische ontwikkeling daarvan. Met het nr. tiked over dit onderwerp in de voiige afleve- ring opgenomen wondt hiermede een beeld gegeven van Alkniaar zooals het was; terwijl de schrijver zijn behandel'ng van het heden- daagsch Alkmaar op industrieel gebied voor de volgende aflevering bewaart. De rubriek van alles wat geeft weder, als gewoomlijk, een om het zoo te noemen bloemilezing van verschillende gebeurtenis- sen en toestandem, die verddenen eons extra onder de aandacht van de lezers te worden gebrachf. Verder bevat rieze aflevering een, met ver schillende afbeeldingen voorzienc bcschrii- ving van de N. V Schipper's Hijschtoestel- lenfabriek te Amsterdam benevens verschillen de offioieele mededeelingen, zooals Opgave van gezochte en aange bo-den betrekkingen van het arbeidsbemio'delingsbureau dti Ver eeniging, de Exportrvbriek, waarin zijn op genomen verschillende handcLiiXn over den aard'bol verspreid, welke in aanraking wen- schen te komen met' Nlederlandsche fabrikan- ten, eene mededeeling over een prijsvraag der Vereeniging. waarmede prijzen van- 100, 75 en 50 gulden zijn te verdictnen enz. LEVE'NISVE RZ'EKE RI NGiMAAT- SCHAPPIJ. De Unie, vereeniging van Nlederlandsche Levensverzekering-nxaatschappijen, heeft een adres gericht tot' den minisier van binnen- landsche zaken waarin zij er haar bevreem- ding over te kennen geeft, dat het medle door den minister van binnenland- schezaken ingediende en dloor deTweede Kamer aangenomen weisontwerp, genaamd dc z.g. noodwet, is sanfengesteld zonder daar- in ook miaar in-eeniger mate te kennen de bei- de bestaande vereenigingen' op het gebied van levensverzekering, omvattonde het meerendeel van de Nlederlandsche bestaande maatschap- pijen van- levensverzekering, zijnde de Ver eeniging van Levensverzekering, en de Unde. De vereeniging teckent hiertegen pro test aan in tij den. waarin ook op economisch gebied1 de wethoudier nimimer verzuiimt, werk- evers en nog minder werknemers over hun •langen te hooren. Zij vertrouwt, dat bij het door den minister te zijner tijd in te dienen wetsontwerp van levensverzekering, waarvan de samcnstelling is toevertrouwd aan een door den minister benoemde commissic, hiennee zal word'en rckening gehouden. TIERITTENBOEKTES OP DE SPOORWEGEN. Aangezien de thans in oirtloop zijnde tien- rittenboekjes op de Nederlandsche Spoorwe- gen niet berekend zijn volgens het tarief voor buurtverkeer, maar gclijk zijn aan tien maal den cnkelen reisprijs, heeft de directie der Nederlandsche Spoorwegen. bepaald, dat evenals op de enkele reis kaarten op een cou pon van een dergeyjk boekje, de reis eenmaal onderweg mag worden afgebroken, terwijl van een coupon twee te zamen reizende kin- deren gebruik mogen maken. De directie der Nederlandsche Spoorwegen heeft haar person eel opnieuw gelnstrueerd, dat het verplicht is, zooveel mogelijk in sa- menwerking met de politic tegen kwartjes- vinderij met kracht op te treden, en boven- dien de poiltie die tegen die kwartjesvindcrij optreedt zooveel mogelijk medewerking te verleenen. HERTROUWEN VAN GESOHErDEN ECHTGENOOTEN. Het wetsontwerp, dat een nieuw huwelijk van gescheiden echtgenooten mogelijk wil maken I. Tusschen personen, wier huwelijk is; on'tbonden door uitspraak van den rechter, kan geen nieuw huwelijk worden gesloten, dan nadat een jaar is verstreken sedert de in- schrijving in de registers van den burgerlij- ken stand van het vonnis, waarbij de ontbin- ding is uitgesproken. II. Kinderen of nakomelingen uit een vroeger ontbondien huwelijk worden bij het opnieuw sluiten van een huwelijk tusschen de- zelfde personen niet als stiefkinderen aange- merkt. III. Indien gescheiden echtgenooten met el- kander hertrouwen, herleven alle gevolgen van' het huwelijk van rechtswege, alsof er geen scheiding had plaats gehad, behouddns de voortdurende kracht van handelingen je- gens derden, die gedurende de scheiding had plaats gehad, behoudens de voortduren de kracht van handelingen jegens derden, die gedurende de scheiding plaats hebben gehad, cm van rechterlijke uitspraken, waarbij de oudens van da voogdij (oi toszienda voogdij) over efgen Mnderer modidn zfjc cmflfeven of ontzet. In het laatste ge\ral kan de vroeger gescheiden echtgenoot in de oudierlijke macht worden herateld Sport. ONDERLINGE WEDSTRIJ VAN DEN ALKMAARSCHEN KEGELBOND VAN ZON1DAG 24 APRIL TOT EN MET ZON- DAG 1 MEI 1921 OP DE BANEN IN HET GEBOUW „DE UNIE". Gistermiddag ten 1 uur werd door den voorzitter den heer Joh. Diepen deze voor- jaarswedstriid met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezige dames en heeren ge- opend. Spreker vertrouwde dat deze wedstrijd zich weaer zal doen kennen door vriendschappelijk en vurig strijden om de overwinning. Spr releveerde al het goede wat de afge treden voorzitter de heer H. v. d. Sleesen voor den bond heeft gedaan, hem alle goeds toewenschende in zijrae nieuwe woonplaats. Als blijk van hooge waardeering werd' hem het eere-1 idmaatschap en een goudien kegel aangeboden. E)e club uit Hoorn gevoelde zich door te weinig animo niet langer tot den bond aan- getrokken, doch de club ,JHard gaat ie" uit den Helder heeft zich bij den bond aangeslo- ten Bij loting werd' de baan voor den Korps- wedstrijd aangewezen. De banen zijn geopend op bepaalde uren van heden tot en met Zaterdag en Zondag 1 Mei waarna de prijsuitreaking zal plaats hebben. Deze wedstrijd zal bestaan uit: Afdeeling A: Korpswedstrijd van 24 tot en met 28 April'1921. Afdeeling 3: Pexsoneele wedstrijd! met Hamburger Telling van 24 tot en met 29 April 1921, niet op de korpsplank. Afdeeling C: Koningawedstrijd op Zater dag 30 April 1921, loting te 8ya uur. Afdeeling D: Vrije baan wedstrijd van Zon dag 24 April tot en met Zondag 1 Mei 1921 's avonds 10 uur. Reeds den eersten dag werd er flink aan- gepakt en zal vooral de strijd op de Korps plank en om den zilveren wisselbeker belang rijk zijn. Moch „Koekoek I" dezelve winnen. dan is zij voor den Bond verloren. Het verloop van den wedstrijd was giste- ren: Korpswedstrijd (5X10 worpen) 245 238. Personeele wedstrijd serie (3X6 wor pen) 229 enkele kaart (1X6 worpen) 106, consolatie (3X6 worpen) 127. Vrijebaanwedstrijd (5 worpen) 4545 4342414140 enz. VOETBAE. Alcmaria wint haar eereten dagTadatiewed- atrijd met 40. Zeet{j< lingen dsm n. Wsre-BrtJlB. Ingezonden stakken. Buiten viraritwoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- tins; dat de Redactie er mede instemt). Mijnheer de Redacteur. Verzoeke beleefd naar aanleiding van het .ingezonden" van Greeuw, aecretaria der S. D. A. P. afdeeling Heildb, voorkomen- de in uw blad van 21 April j.L, eenige plaata- ruimte. Bij voorbaat dank. In bedoeld schrijven komt voor, dat de heer Veltman van zijn organisatie geen medewer king kan verkrijgen. Dit is onjuist In de be- stuursvergadering van. de afd. van den R. K. Volksbond heb ik de wenschelij'kheid bespro- ken om dezen debat-avond van den Bond te doen uitgaan omreden de heer Veltman onze voorzitter was. Dit voorstel vond geen alge- meenen bijval, doch het is aangehouden. cfaar de stemmen staakten in een met voltal- Mge bestu ursvergadering. Evenwel zal de heer Veltman niet meer de- batteeren. Buiten den hr. Veltman om is deze wel zoo gepasseerd en is er wel zulk een ac- tie tegen deze ongemotiveerde handelwij- ze gevoerd, dat hij er van af zal zien. Ge- woonlijk is in zulke, helaas veel gevallen, de vrucht al vermoord v66r deze geboren is. Heiloo, 25 April 1921. O. SMITS G ENIEESlWUNDIGE BEiHA'NDELINO VOORTVLOEIIE'NDE UIT DE INVALIDI- TETTSWET. AAN DE ARB'EIDERS IN HET GEBIED VAN D'ENi RAAD VAN ARBEIDTE ALKMIMAR, DIE EEN REN- TEKAA'RT IN HUN BEZIT HEBBEN. Meer en1 meer dringt het door dat het bezit van een rentekaart een waardevol bezit is. Velen zijn nog van meening dat het zegel- tjes plakken, alleen recht geeft op een ouaer- domsnente na het bereiken van den 65-jari- gen leeltijd ondlaniks de vele voorlichting door die ambteniaren, in' de plaaiselijke bladen en op vergaderingen. Ieder geef ik daarom in overweging nog ems ma te lezen hetgeen achter in net renfe- boekje voorkomt, onaer „Voornaamste rech- ten en verplichtingen' van den verzekerde." Daaruit zal hem blijken, dat er naast ren te na het 66ste jaar, rente wanneer men door de een of andere oorzaak invalide 's gewor- c!en. rente voor de weduwe en weezien of voor de weezen alleen, nog zoo iets bestaat als ge- neoskundige behandeling voor rekemng van het Invaliditeitsfionds. Het komt voor dat geneeskundige behande ling gevraagd1 wordlt door personen. die niet in net bezit zijn van een rentekaart. Deze moe- fen dan natuurlijk worden afgewezen. Vaker komt het echiter voor dat vergoeding van ge- maakte kosten voor operates of verpleging nroet worden geweigerd', omdat de bchande- iing reeds heeft plaats gehad. Daarom zij in Ju miJcel txg eens speUi:a' op de geneeskun- dige behandeling voorc/.w ende uit de Inva- iteitswet de aandacht gevestigd. Wellicht lean dit voorkomen, dat enkelen nun aanvra- gc zouden zien afgewezen, alleen omid'at zij te laat kwamen. Wie komen nu voor kostelooze geneeskundi- ge behandeling in aanmerking; dat zijn in't vermoedelijk zoodanig zal achteruitgaan dat zij minder dan een der- de kunnen verdienen van het inkomen van soortgelij'ke arbeiders. Uit doktersrapporten moet diaarbiji blij'ken, dat van doelmatige be handeling is te verwachten d'at zij hum ar- beidsgeschiktheid kunnen behouden of terug- krijgen. Om dfen indruk te vonnen van het soont pa- tienteni, diene, dat tot dusver, longlijdm wer den opgenomen in sonatoriums, maaglijders geopereerd, lijders aan ontstekingen met rSnt- genstralen behandeld of wel geopereerd, zie- nuiwlijders in observatie genomen, enz. De hier genoemde behaindelingcn zijln in den regel zeer kostbaar. Vele arbeidlers zou den er dan ook van moeten afzien, indien ze deze zelf moesten bekostigen. Wlaarmedte moet men hij' het indiemen' van een aanvrage om geneeskundige behandeling verder voornamelijk rekening houden. In de eerste plaats dlat dte aanvrage zoo tij- mogelijk moet worden mgediemf De meeste aanvragen toch van hen, die op eigen initfatief met de behandeling reeds wa ren bejinnen, _yoordat de beslissing van het ank Besfiur der raj'ksverzekeringsnainic was ge- v-aagd, werden niet in behandeling genoinen. verder verdient het aanbeveldng de medewer king van' den huisarts in te roepen. 'Deze toch kan beter beoordeelen of het een 'al is waamddor met succes de hulp van den aad! van' Arbeid kan worden gevraagd. Ziekteni van tijdelijken aard' die geen enisti- ge gevolgen van bliivenden aard na zich sle- ■en, komen bijvoorbeold niet in' aanmerking. pe D; aarin zal itt te Zfekffpwrt vxjonSftL Gverigens doet het niets terzake wle die aan vrage deet. lini vsle gevallsn is het de huied'ok- ter, doch huiagenooten', armfcesturm, kesrfc- ger.ooisch apoen en kennissen kunnen het even>. goed zijln. Wel verdient het steeds aambeve- ling, uitvoerig te vermelden waaraan patitot lijderdie is, wie hem behandelt en of hij be- reid is behandeld te wordlen. Het is toch voor- gctoomen' dat een verzekerde zich niet wensch- te te onderwerpen aan de behandeling; welke verschillende doktoren voor hem noodig adit- ten, zoodat alle moeite en kosten :aan oat ge- val besteed, noodeloos gemaaikt werden. Wanneer we dus de bovemgenoexnde genees kundige behandeling in het kort samenvatten, dan heeft zij tot doel om te voorkomen dat 'n arbeider blijvend invalide wordt, of andere ge- zcgd, om te bereiken dlat zijin arbeidsgeschikt- heid behouden1 blijtt. Dat is niet alleen in het belang van samenleving en verzekering, maar niet het minst in dat van verzekerde zelf en zijn gezin. Oim er voor in aanmerking te komen doet mien goed, de aanvrage zoo spoedig mogelijk in te dienen, liefst in overleg met den huisarts daar deze het best kan' beoordeelen of genees kundige behandeling, blijvendle invalidiiteit lean voorkomen of opheffen. IDb Voarziteer van den Raad van Arbeid te Alkmaar, Mi. J. A. Vas 'Dias. DE MODEJRNE TGLLENAAR. Oeaehit Redactie! In het be'ang van mijne mede-staatslijfei- genen acht ik publicafie van het navolgenide gewenscht. Bij voorbaat tnijn dank voor de mij daartoe geboden gelegenheid. Er is of liever: er was, maar dit doet voor wat ik te vertellen heb, niets ter zake een Diaconiehuis te Oudikarepel. In dat huis worden oude, arme menscheu verzorgd en verpieegd, en wordt hun een rustige, onbe- zorgde levensavond bereid. Aan het hoofd der inricbfaig staan een Vader en Moeder, en gedurende zekeren tijd stond de dochter van dit echtpaar hare ouders in hun moeizamen arbeid terzij. Het meisje werd daarvoor door het Diaco- niebesituur gesalarieerd. Op zekeren dag toen de jonge dochter reeds gehuwd was en elders was gaan wo- nen, verechijnt tenhuize van den Administree- rend Diaken een mijnheer; brengt dezen in herinnering, dat voor den hier bestaanden „loonidienst" zegeltjes moeten worden ge- plakt, en besomt faet verechuldigde bedrag op rend vijf en twintig gulden. De mijnheer nam tegen ontvangbewijs het verechuldigde dadelijk maar m£e. „Binnen is binnen" zal hij hebben gedacht. De door hem afgegeven kwitantie ben' ik zoo vrij te deponeeren ten bureele van de Alkmaareche Courant, teneinde U in de gele genheid te stellen haar aan belangstellenden te toonen. Het „stuk" is met potlood gelkrabbeld op een gewoon, langs perforeerlijn afgescheurd, bianco foimuliertje- is niet gezegeld en niet gedateerd en luidt, met weglating der namen, als volgt: Ontvangen van de heerde somma van vijf en twintig gld voor 50 zegels ad 0.50 voor Zegge 25. Ambt. (oeleeslbare handteekening). Raad van Arbeid Alkmaar. Sindsdien is er iets gebeurd', waarop de Mijnheer (door de ervaring geleertl?) mis- schien wel niet gerekend had, maar d'at toch eenigermiate voor de hand lag. De Administreerend Diaken keek in de na- burige gemeente, ten huize van de jongge- huwden, het „renteboekje" eens na. En op dat ,.renteboekje" was een ontvangst van 17.50 (zeventien gulden en vijftig cen tal) verantwrord! een deswege tot den Raad van Ar- gerichte vraag werd een schrijven ont vangen, dat i'k, bij de kwitantie, te uwen kan- tore nederieg, en dat luidde als volgt: Naar aanleiding van Uw schrijven d.d. 28 Maart 1921 heb ik de eer U te berichten, dat dezerzijdis van de Diaconie der Herv. Ge meente te Oudkaispel geen bedrag ad 25 - voor den verzekerdewerd ontvangen. Wel werd vanwege de Diaconie aan een mijner ambtenaren voor hare verzekering f 17.50 betaald. Een dezer dagen zal de betreffende ambte- naar U bezoeken, teneinde in deze alle ge- wenschte inlichtingen te veretrekken. De Voorzitter van den Raad van Arbeid te Alkmaar, w.g. M. J. Th. VAS DIAS. Eenige dagen na ontvangst van dit schrij ven beta-ad' werkelijk de jybetreffende ambte- naar" ten tweeden male de woning van den Administreerend Diaken, en deponeerde bij diens Editgenoote, zander inlichtingen te versterkken", zelfe zonder kwijtingsbewijs te verlangen, de somma van zeven gulden vijf tig cents, en verdween In het Nieuwe Testament lezen we bij faer- haling van den Tollenaar, die doorgaans met „Zondiaren" (en zondaressenin 6enen adem genoemd wordt. Het is de beruchte en gehate staats-ambte- naar, die de gelden int, waarmee ten koste van zijne lijfeigenen de Staat ziine macht over die lijfeigenen' in stand houdt, en die daarbij laten we fatsoenshalve zeggen de verechnldigde bedragen opwaarts pleegt af te ronden. Niets nieuws onder de zon" zegt reeds 2000 jaar geleden de Prediker, en de man heeft nog al4jd gelijk. Ik zou echter mijne medeliifeigenen willen aanraden zich tegen den modern en tollenaar te wapenen door zeer nauwkeurige controle. We lezen maar van 6enea Zadheus, die uit eigen beweging het bedrag, waarmee hij <te aanslagen opwaarts had afgerond, drievou- dig wedergaf. Oudkarspel. G. DE LEEUW. 1.) Hieruit blijkt in t voorbijgaan dat zelfe de armsten der arimen niet wordlen ge- spaard wanneer het er om gaat de onafzien- bare heirscharen staats-satellieten aan hun levensonderhoud te helpen en hunne onbe- schlaamde, misdadige en krankzinnige geld- verspillingen mogelijk te maken. Het schijnt, dat het troetdkind van Va der Staat dat ledcreen noodzaakt tot walgen toe zegeltjes te plakken. zelf van zegeltjei plakken verschoond blijit. ;ens Met een volled'ig eerste eltfal: Be-sman, Stuy en Hartland, v. d. Pol, v. A Herat en Bolk, Nijman, Storm, Bos, Peetoom en Eeite nia, trok Alcmaria gistermorgen reeds vroeg naar Utrecht. Zij moest daar op het oude U. V. V.-veld1 haar eersten degradatie- wedstrijd spelen tegen D. O. O. Op schitte- rende wijze heeft Aiomaria deze hoogst be- langrijike ontmoeting tot een auocesvol einde gebracht. In't eerate kwartier was het sterke D. O. O. bepaald in de meerderheid. De Alc- mariaspelers waren wat zenuwachtig. doch zij kwamen er langzamerhand beter in en kregen op het spel van de Utrechtsche ploeg, die o.a. bij zonder uitblonk in't Ikoppen, meer vat. Toch bleven doalpunten uit en kwam de rust met 00. Na de pauze speelde Alcmaria prachtig en werd D. O. O. steeds meer terug- gedrongen. Storm Oipende vijf minuten na de harvatting de sefcre door een bal krachtig in 't doel te loopen. N'a mooi samenepel van Bos, Storm en Reitsma maakte Jaatetgenoem- de heel goed nummer twee. Bos zorgde voor numimer drie door een hard schot vlak onder de lat in't doel te doen belanden en Reitsma zette met een enormen kogel uit een vrijen schop het vierde in. De Aiomaria verdediging was niet te pas- seeren. Met 40 kwam 't einde. De vreugde bij 't Alcmaria-elftal was natuurlijk bijzon- der groot. Door deze overwinning toch ia de kans van degradatie tot een minimum gere- duceerd. De tweede wedstrijd Aiomaria D. H. C. (Delft) zal zoo mogelijk a a. Zondag hier plaats hebben. De wedstrijd in Utrecht werd gisteren ge- leid door den heer Roekman, die uitmuntend voldeed. Hij werd hijgestaan door twee neu trals gxensrechtero. Het geheele Alcmaria- elftal heeft gisteren gezwoegd als nooit te voren. De 66n wiide voor den ander niet on- derdoen. Bos in de voorhoede heeft zich zeer onderscheiden en obk Reitsma toonde zijn voile 'kracht. Van der Horst heeft in de mid- denlinie geschitterd, doch zijn 'partners in die linie,- deden zoo goed als niets voor hem on der. Blok had een zeer zware taalk tegen de rechtervleugel van D. O. 0. Stuy, Hartland en Bosnian vormden een stel kranige verdedi- gers en de „nul" zegt wel dat hun werk prima was. Het elftal kon hier pas kwart voor tien te- rug zijn. Toch was een Alkmaarsch supporter, de heer H. de Vries, er in geslaagd reeds voor half acbt met den trein hier te zijn om den fraaien uitslag over te brengen. Kranig werk 1 Hij was 'b morgens om acht uur op de fiets naar Utrecht getrokken en arriveerde op 't terrein aldaar net toen de match begonnen was. Met den trein keerde hij juist op tijd te- rug. Enkelen 'keken zeer ongeloovig, toen hij den uitslag mededeelde, maar tegen tien uur arriveerde het geheele elftal om' dien te be- vestigen. E'en groote menigte voetballiefheb- bers haalde het elftal met gejuich in. Hollandia IIGo Ahead L Deze wedstrijd was in't begin der weefk door 't Alcmaria- bestuur vastgesteld op Zondag twee uur. Hollandia en GoJAbead hadden hiervan be- richt ontvangen. In de tweede helft der week werd door den N. H. V. B. nog vastgesteld een goudenkruiswedstrijd Go-Ahead—'W. F. C. 3 ook om twee uur. Go Ahead verzocbt nu den wedstrijd tegen Hollandia H om vier uui te mogen spelen, wat Alcmaria goed vono mite Hollandia II daarin toestemde. De Hoornsche club schreef echter, op zijn laatst om half drie te kunnen spelen. De wedstrijd Hollandia IIGo Ahead moest due op den bepaalden tijd doorgaan. Go Ahead gaf de voorkeur aan den wedstrijd op eigen veld te gen W. F. C. 3, meend'e tevens dat Alcmaria haar op allerlei wijze tegenwerkte en liet het bericht verspreiden, tegen Hollandia II te ■ullsn uitkomen mat esn oombinatds ran haar to »n 9* sWfal. Hwsm! de wedstrffd Hol landia IIGo Ahsad door dsn voorzitter van Alcmaria afgslast. Ajax won gisteren in Amsterdam met 3—t van Go Ahead nit Deventer. Be Quick won in Breda met 20 van N-A.C. De Groningere hebben thane de leiding. Hun wedstrijd in Amsterdam tegen Ajax, vastgesteld in de 2e helft van Mei, zal ver- moedelijk de beelieeing brengen. Quick den Haag won met 10 van AiDJO. Qo-Ahead I-W. F. C. 8 18. Men schrijit one: Ten aanschouwe van een talrijk publiek speelde Go Ahead1 gisteren tegen een sterk W. F. C. 3 voor de 3e ronde van het Gouden Kru is. Helaas't mocht den zwoegendc groen- witten niet gelukken de zege in Alkmaar te houden, hoewel een 31 overwinning voor de bezoekers den stand wel iets geflatteerd uit- drukt. Een gelijk apel had beter de verhou- ding weergegeven. Dadelijk na den aftrap neemt Go-Ahead het spel in handen en Vasbinder lost een mooi schot op't "W. F. Q. doel, hetwellk ech ter door den keeper wordt gestopt. Een tijd- lang gaat de strijd gelijk op en verkeeren bei- de doelen beurtelings in gevaar. Eenige verre schoten van Sohuyt suizen rakelings langs de paal. Dan is het weer de W. F. O.-voorhoede die in een snelle ren op't Go-Ahead doel af- gant. De bal komt hoog voor en Thomas weet slechts ten koste van een hoeikschop te red den, welke echter niets oplevert. Plots zien we EQfring als een wervelwind langs de lijn vliegen. Hij' zet keurig voor, doch een W. F. C.-back weet juist het leder voor den toeloo- penden Stehuyt weg te halen.Met bianco stand wordt gedraaid. De rust schSjnt dsn gas ten goed te hebben gedaan, want alt het spel nog maar enkele minuten hsrvat is geeft de linksbuiten met een hard schot Thomas het nakijksn. 01. Vlak hierop krijgt W. F. 0. 8 ten hoskschop te nemen, welke goed genomen door v. d. Vliet, onvoldoende wordt weggewerkt en bui ten het bereik van Thomas in het doel be- landt 02. Een oogenblik eenige verslapping in de Go-Ahead gelederen, doch dan weet Sohuyt na een goed opgebrachten bal, met een ■keihard sohot het eerste en eenigste doelpunt voor de thuiscub te fabriceeren. Hierdoor aangemoedigd is Go-Ahead nu voortdurend in de meerderheid. Toch ziet de rechtabuiten van W. F. C. kans met een verraderlijk, doch keurig schot de stand op 13 te brengen. Weer een oogenblilk ontmoediging. Elfring en Schuyt hebben van plaats verwisseld. De halflinie steunt de voorhoede krachtig en is in uits.tekenden vorm. Voortdurend verkeert het doel der gasten in gevaar. Een mooie van rechts genomen corner wordt jayst over gekopt. Dan schijnt Elfring het alleen te willen doen en na handig passeeren 'komt hij te zien doelpunten als hij plotseling wordlt go to zien doelpunte als hij plotseling wordt ge- haakt. Str&f voor deze overtradingon- partijdig bal. Hoe hard er ook gewerkt wordt en hoe 'kracKtiger de druk op't W. F. O.-doel ook toeneemt er komt in den stand geen ver- andering. Er is niet on verdi enstelijk gespeeld. maar toch vertoont het team eenige zwakke plekken. Go-Ahead 4 speelde gisteren een aardigen wedstrijd on zond Blouw-Wit I met een 80 nederlaag naar huis terug. Go-Ahead 5 daarentegen kon het tegen E. V. V. nietj bolwerken en kreeg een 20 nederlaag van de Egmonders te slikken. KiORFBAL. Vios I—K. V. K V. I 4—1. Toen scheidsrechter Booij om 2.15 de beide partijen in het veld' floot stelden deze zich onvolledig op. Weldra ontwikkelde zich een vlug doch veel te zenuwachtig spel wat tot het einde aanhield en wat het spelgehalte dan ook zeer veel afbreuk aandeed. Na onge- veer 10 minuten krijgt de Visser de bal- toe- gespeeld door Bol en ziet kans door een mooien worp K. V. de leiding te geven. Doch Vios bleef ook niet stil zitten en, maakte door een fraaien worp van Kluiver gelijk die wel dra gevolgd werd door een van Wouters. Kort voor de rust zag Wouters nog eens kans het K. V.-doel te doorboren, waarna met 31 voor Vios rust in ging. Na de rust zagen wij weer hetzelfde ze- nuwachtige spel dat some eenigszins te ruw werd. Vooral de Boer moet voortaan minder woest spelen en moet beden'ken dat korfbai geen rugby is. Van Ouyk zag vlak na de uit- worp kans door 'n schitterend schot den voor- sprong van zijn club te vergrooteu. Hierna werden geen doelpunten meer gemaakt wat grootendeels te danken was aan de goede ver- dedigingen. Elindstand 41. In dezen wedstrijd hebben we weer goede krachten opgemerkt die zeer zeker in zwaar- dere wedstrijden geen slecht figuur zouden hebben gemaakt. Wij noemen slechts Zijlstra, Van Ouyk (Vios), Bets, Tuin (K. V.) DAIMMEN. Onze kampioen de Haas hefet zijn match tegen Fabre over zeven partijen met 8 tegen 6 punten gewonnen. In onze eerstvolgende damrubriek komen wij op dezen wedstrijd terug. ST OQMIVAARTLIJNEN. STV. M1J. NEDERDANID. Karimoen arr. 23/4 v. Java, L v. Rotterdam, te Amsterdam. Riouw vertr. 23/4 v. Amsterdam n. Java. HON. NED. STB. MIJ. Helena vertr. 23/4 v. A'dam n. Gibraltar. Hermes vertr. 22/4 v. Bourgas n. Rotterdam. Ino arr. 23/4 v. Havre te Amsterdam. Mars vertr. 23/4 v. A'dam n. Kopenhagen. Orion arr. 23/4 v. Hamburg te Amsterdam. Ulysses arr. 24/4 v. Hamburg te Amsterdam. Achilles arr. 22/4 v. Cadiz te Lissabon. Danae arr. 22/4 v. Bordeaux te Pasaget. Euterpe vertr. 22/4 v. Gotenburg n. Amsterd. Iris vertr. 22/4 v. Valencia n. Rotterdam. Juno arr. 21/4 v. Smyrna te Patios. Merope vertr. 22/4 v. Valencia n. Barcelona. Neptunus vertr. 21/4 v. Palermo n. Barcelona. KON. BODD IDOYD. Gooiland vertr. 23/4 v. A'dam n. Santos. Kennemeriand air. 23/4 v. Newyork te A'dam. RHjnland vertr. 23/4 v. Aimefterdam naar Buenos-Ayres. KON. WEST-IND. M1AILD. Crynssen vertr. 23/4 v. A'dam n. Hamburg. Prins dUr Nsdsrlandsn vsrtr. 28/4 Amstsr- 8tuyvssant vsrtr. 11/4 Ouraeae a. Puarto Oaballo. Uranus an. »/4 r. Barbadss, 1. t. Lexdaa, te Amsterdam. Oalypso vsrtr. 21/4* r. Kingston J. n. Jacmel. HOLDAND BRUTSIOH-INtDIe LTJN. Aldemaran (thuisr.) arr. 22/4 te Bremen. JAVA-NEW-YORK LIJN. Rondo arr. 22/4 v. Java te New-York. ROTTERDAM-ZUED-AMERIKA LIJN. Algenib arr. 23/4 v. Hamburg te Rotterdam. Dubhe arr. 23/4 v. Hamburg te Rotterdam. Procyon arr. 22/4 v. Rott. te Hamburg. RIOTT. LLO'YB. Djocja vertr. 23/4 v. Rott. n. Hamburg. Djjambi arT. 28/4 v. Batavia te Rotterdam. Kawi vertr. 23/4 v. Rotterdam n. Batavia. HOLLAND AMERHKIA LIJN. Noorderdijk vertr. 23/4 v. Rotterdam n. San Francisco. Eemdijk arr. 21/4 v. Rotterd. te Hamburg. Waaldijk v. Newport-News n. Havre en Rott, arr. 22/4 te Boulogne. HOLD Z.-AFRIKA LIJN. Ellewoutsdijk arr. 23/4 v. Algoabaai te Rott HOLLANDAUSTRALIE LIJN. Menado thuisreis) arr. 21/4 te Sydney. HOLLAND OOST AFRLKA LIJN. Olio vertr. 21/4 v. Beira n. Delsgoabaai. HOLD O.-AZIE LUN. Ameland vertr. 23/4 v. Rott. n. Hamburg. Boeroe (thuisr.) vertr. 17/4 v. Yokohama, STV. MIJ. OOEAAN. Antenor vertr. 21/4 v. Batavia n. Amsterdam. Ningohow, v. Japan n. Amsterdam, vertr. 19/4 v. Port Swettenham.

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 6