(Mt pwoontan, pels pzonM, Een minder goede gezondheid komt zelden Bonder ooizaak. Pereonen, die te veel eten, zich overwerken, te vee^rooken, te reel alee hoi gebruiken, laat naar bed gaan en geen liohaamsbeweging in de buitenlucht nemen, moeten in gezondheid a-chteruit gaan. Hun leefwijze ie te laken. Slechte gewoonten overladen bet bloed met vergiftig urinezuur, dat zich ophoopt en de nieren verawakt. Want de nderen werken ale bloedfiltere; ale zij gezond zijn, filtreeren zjj de onzuiverheden uit bet bloed, maar aij ver- zwakken bij overapanning. Bij zwakke nieren geacbiedt de filtratie pnvolkomen en blijft bet echadelijk urinezuur in bet geetel tetter Dit ie de ooraaak van rugpijn, urinekwalen, duizeligheid, onnatuurlijke loomheid, verliea aan gewicht, aanleg voor waterzucbt, ontate- king van de nieren of blaae, rbeumatieche pijnen en zenuwachtigbeid. Qoede gewoonten veracbaff' ven goede gezondheid door afvoer vai? urinezuur en veifliohtitng van de taak der nieren. Laat Foeter'e Bugpijn Nieren PiLlen u hierin bij- ataan; aij versterken zwakke nieren, lenigec gen zelfa iq gevordefrde gevallen van nier- waterzucht, rheumatiok, eteen en dergelijke de urinekanalen en regelen de blaas. Zij ala- urinezuur-Jcwalerk Qebruik van Foster1# Rug- pijn Nieren Pillen, indien noodig, ie op sich- zedf een goede gewoonte; gij kunt geen ver- atandiger begin maken dan met dit epeciale nier gen eesmiddel. Te Alkmaar verkrijgbaar bij Nierop en Slothouber 1 1.76 per dooa. bij dat dienstvaik zijn werkzaam geweest of in't bezit zijn van het einddiploma gymnasi um of H. B. S. 5-jarigen. cur us? 2. Zullen aan deze ambtenaren, bij over- in rijksd'ienst, dezelfde werkzaamheden worden opgedragen, welke zij ook bij de ge- meenten verrichten, n.l. aanslagregeling en behandeling van relcames tegen aanalagen in de inkomstenbelasrting? 3. Zoo ja, acht de minister bet salaris, aan de betrekking van commies en hoofdeommies verbonden, dan niet te laag in venband met die werkzaamheden en in verhouding tot de salarissen, genoten door de rijksinspecteurs? 4 Is de minister aisnog beredi een regeling te .treffen, waarbij met bepaalde verlangens van bedoelde ambtenaren rokening wordt ge- houden, o.a. ook wat bun titel betreft, en zou de minister zich bereid willen verklaren tot het instellen van den tijdelijken rang van bui- tengewoon inspecteur of buitengewoon ad- junct-inspecteur, naar gelang van de tegen- woordige functie in gemeentedienst; en diaar- aan een salaris willen verbinden, meer in overeenstemming met de aan die ambtenaren op te dlragen werkzaaheden, waarbij dan te- vens eenig perspectief ten opzichte van een maximum bedrag van- het salaris zou zijn aan te brengen 5. Is het juist, dat bij den minister is inge- komen van het hoofdbestuur van de Vereeni- ging van ambtenaren der Gcmeente-financien een voorontwerp van wet, houdende bepalin- gen omtrent het toekennen van wachtgeld aan meerbedoelde ambtenaren, met verzoek de totstandkoming van zoodanige wet te willen bevordteren? De heer Haazevoet heeft aan den minister van arbeid gevraogd: Is de minister met van oordeel, dat de tot standkoming van een Riikskindferfonds ern- stig wordt vertraagd, indien met het ontwer- pen van een wettelijke regeling gewacht moet worden op het gerced zijn van de wijzigingen van de Invaliditeitswet en van de Ziektewet, zooals Zijn Exellentie op 30 Maart 1921 in de Eerate Kamer heeft medegedeeld Acht de minister het, met t oog op de uit- eenloopende meeningen nopens den modus quo van een Jcinderbijslagregeling, niet ge- wenscht een commissie te benoemen die bij wijze van compromis de grondslagen heeft aan te geven voor een wetson twerp, waarvoor in de Staten-Generaal een meerderneid zou te verkrijgen zijn? Meeut de minister niet, dat bij het ontwer- pen van de hier bedoelde wettelijke regeling in elk geval de organisaties van bdangheb- benden, t. w. de Nederl. R.-K. Bond van Groote Gezinnen en de Nederl. Vereeniging van Ouders en Gezinshoofden, dienen ge- kend te worden? KADEROPLEEDINiG UTT DE MTT.TTTF1 De Minister van Bfttonenlandisohe Zaikeu heeft bet oardteefl: van die igemeentdbesturen govraagd omtrent de volgenkLe nota van den Minister ran' Oorlotg. Vollgiemta art. 79 der Miilrtierweft kunnen, voor toover van, de maniacbaippen, die o.a. voor de oipleidinlg tot den rang van onderoffliicier ge- aobikt worden geacbt aioh geen voldloend' aiantal daarvoor Ibeadbikbaar stelt de verder benioodigden tot het vollgen van deze oplei- dinlg wocrdCn verpiioht. Bij dte onlbereden wapena ie van de aanwij- zing steeds moeten worden gebmik geanaaikt, oimdat men andere het 'benoOdigde aantali niet verknijgt. Diat zich hij, die wapens geen vo-ll- doond aantal znansdhappen virijcwilllig aan- melti't, moot vemoedelijlk hiernan worden gewetcn, dat zij, dlie voor onderoffierier wor- dlen opgcleiid, diaartoe drie miaianden 1 anger In dienist moeten blijven, waarto- bovenaange- haaiLd antikel 79 mede 'bervoegdlheidi geeft. Gaf een en ander tot nu toe geen aa.nlei- cfinlg tott gtroote bazwar en, in den laatsten tijd ils dat verandferti Niet alleen hurgerper- soneni of hoofden van ealloem wend'en zich meenma'len tot mij of tot de mSlitiaiire autori- terit met verzoek am vrijateHUnig van kaderop- leiding van een dlLenstplichtlige -waarbij' bet fa hoofdzaaik gaat om de drie m-aandfen lanr ger dienen maar thans kamen ook beaturen van •ohoien, gemcemteheeltiuffen, een Rlaad van Arlbeid ejd. tot mij' met dergelijlko verzoeken. MeeTmalen wordt hi'erbij' de bedtreiging want zoo mag iik dfi't woord wel noemen geuit, d'at, inkJien, nliet aan het verzoek wordt void aan, de pl'aats van den daarbij berokkene (brij 'bedoeld lltohaam of parioulier zal worden ingenoanen. Ik begTtij'p, dat, naast <Ie kadoropl eidin'g, dKikwijfle even groo'te voUksbelamgen rtaan, maaT het wil miij todh toeachijnen, dat aan jongelieden van. dten, milftieplidh'tigen leeftrijd in den regel niet znlke Wl'angrijke werk zaamheden zuUen zijn opgedragen, daft zij daarom van een gedeelte van hun mllitairen dliemet zoud'en1 moeten worden vrijlgeSteldi BovendKen kan men biji die lidhalmen wete'n, dat bedWIde jongelieden bij Ihnm i'ndiemst- treden bum imilritaitren dienst'tijld nog v66r HfieOb kdbbea «n ksar daamede bij bat opdva- I g«c van -wwriBRMnhrthw rzltraJng wwden ft- boudten. TJifteraardl bsstaat briji mriji gesn berwaar om in zeer bijfzoiidere gevallen vxijwtelllrug van kaidJeropleidtng te geven (zullae ie tot nu t oe ook wel geechiedl), maar ik moet er nadruk- kelijk de aandacht op Veetigen, dat dergelijke verzoeken, gielet op het groote mrillitai're foe- Ifang eener goede kadervorming, in dien regel niet kunnen worden ingefwiM'ilgd. ProTinciaal Nieuws UIT BERGEN. De afd. Bergen van de S. D A. P. heeft zich bii adres tot den Raad dezer gemeente gewend met verzoek voor deze gemeente eene verordening vast te stellen op het gewicht en zoo mogelijk met prijsbepaling van het brood. Adressanten voeren wider meer in hun verzoekschrift aan, dat het broodge- wicht te Amsterdam is bepaald op 8 ons, de prijs op 23 cents afgehaald en 25 cents be- zorgd aan huis, terwijl als regel het brood- gewicht te Bergen lager en de prijs veel hoo- ger is. Ten behoeve van den gemeente-ontvan- r alhier wordt binnen enkele dagen onder o. 39550 een postrekening geopend bij den postch^que- en girodienst. De betaling b.v van diverse gemeentebelastingen zal dus voortaan kunnen geschieden door storting op deze rekening, zoodat de gelegenheid om te betalen elk oogenblik open staat en men niet meer aan den zitdag gebonden is. Bii kon besluit van 21 April 1.1. N<x 71 is aan net Bestuur van de Vereeniging ter Bevordering van het Vreemdelingenverkeer alhier toestemming verleend tot het houden van eene ioteiij, waarvan de prijzen en pre- mien niet bestaan in geld of geldswaardig papier, onder meer onder voorwaarde, dat minstens 50 pet. van de waarde der geplaats- te loten moet worden aangewend voor het doel, hetwelk beoogd wordt, dat niet meer dan 10000 loten tegen een niet hoogeren prijs dan van 1,per lot mogen worden uitge- geven, dat de trekking moet plaats hebben v66r den lsten November 1922, dat de prij zen en pronien bij de trekking, zonder kor- ting, ter beschikking van de winners moeten worden gesteld en dat aan den burgemeester binnen een door dezen te bepalen tijd nh af- loop der verloting, daarvan een uitgewerkte rekening en verantwoording moet worden in- gezonden, vergezeld van alle bewijsstukken van uitgaaf. UIT HEILOO. Gisteravond had alhier de aangekondigde cerste openingsvoorstelling van het circus Robber plaats. De opkomst was matig, wat jammer is, want wat dit gezelschap prekeert is werkelijk bezienswaard. Verbluffende staaltjes van paardendressuur laat de direc- teur, de heer J. Roberti Jr., ons met een 8-tal in vrijheid gedresseerde paarden zien, een dresseursstaaltje wat bewondering afdwingt Mej. Amanda, de beste Parforce-aqjazone, Amanda en Maria met haar dubbel jockey- uummer, die staande en in elk denkbare Iichaamshouding in galop door den circus rende, ontlokten algemeen applaus. Versdiil- lende nummers met 2, 4 en 6 paarden werden Een mooi num- BM IH die als trapeze-kunstc-nares het ver heeft gebracht. Als scnutter heeft kapitein George zich doen kennen. Zijn iuiste en welgemikte schoten, die nooit faalden, brachten de bezoekers in verrukking. Als gewoonlijk bracht de clown met zijn geestige moppen de noodige afwisse- ling. Het slot bracht iets geheel nieuws, ni. Alisons Doodonnit in de helleketel. Rijders en rijdster in razende vaart langs loodrechte wand op rijwieb en motorrijwiel, naast en boven elkander, was een mooi slotnummer. Wat op dat gebied gepresteerd wordt, is ze- ker onovertrrffelijk. Wat dit reizend gezel schap van pl.m, 35 personen en 20 paarden presteert, is werkelijk bezienswaard Nie- mand zal onvoldaan zijn. Heden en morgen worden nog voorstellingen gegeven. UIT EGMOND AAN ZEE. Maandagavond vergaderde de Egmond- sche Bouwvereenigiflg. E>e voorzitter, de heer P. Jonker, opende de vergadering met een herinnering aan hetgeen het afgeloopen jaar aan allerlei teleurstdlin- gegeven en altijd met succes. mer was ook ae kleine Mina Weitzman, leggen. De doorslag gegeven in de laatste vergadering van den gemeenteraad, waarin de plannen, nu1 voor de zooveelste maal gewijzigd, al weer wer den afgekeurd, zelfs met behulp van de stem van een der leden der Bouwvereeniging. Tegenover het besluit van het bestuur nam de vergadering een geheel andere hou- ding aan, vooral toen het raadslid Medik met klem betoogd had, dat zijn tegenstemmen al leen geschied was omdat hij zich onmogelijk kon vereenigen met het type van won in gen, dat was voorgesteld en dat zijn afwijzende houding in geenerlei verband stond met de angstvallige zorg van anderen voor de ge- meente-financien. Tevens werd er op gewe- zen, dat de Bouwvereeniging gesteund was door wethouder Conijn, zoodat de donkere hemel nog wel eenige lichtplekken vertoonde. In geen geval wilde de vergadering van ont- binding nieits weten, Na ampele "bespreking, waarbij de heer v Eenennaam zich niet zeer optimistisch be- toonde voor particulieren bouw met rijks- steun en de heer Medik aangaf op welke wijze een beter type voor hetzelfde geld kon worden gebouwd, trok het bestuur zijn ont- slagname in. rekening van den penningmeester werd nu goedgekeurd. De aftredende bestursleden, de heer P. v. d. Schinkel en F. Snoecks, werden herkozen en als nieuw lid in de plaats van den heer Ruigewaard, die bedankt had, werd aangewe- zen den heer Medik. Deze verklaarde on mogelijk tijd te hebben, hoewel hij gaarne alle medewerking toetegde Daarop werdi ge- kozen de heer J. G. Bosschaart, die de func tie aanvaardde. Na rondvraag sloot de voorzitter de verga dering met een woord van dank aan den heer Zuurbier uit Schoorl voor zijn tegenwoor- digheid en steun en met een opwekxing tot verspreiding van juiste denkbeelden omtrent doel en streven der Bouwvereniging. VRIJZ. HERVORMDEN IN N.-HOLLAND. Maandag had te Hoom de jaarvergade- ring plaats van de Vereeniging van Vi Hervormdsn in Noord-Hollf /rijz. I De vcwrrtflter, dh. fl. H. TOtpma <Mam) opende de vergadering en had daarbij gele genheid een afkeurend oorded uit te spreken over het besluit van de laatste vergadering der vereeniging tot verbetering van predi kantsiractementen in de vrijzinnige gemeen ten in N.-Holland, om medewerinng aan den Raad van Beheer te wedgeren. Na nog geme- moreerd te hebben de a s. vervulling van de vacature in Alkmaar door een vrijzinni'j predikant, stelde hij in't lidit dat het de taa der vrijzinnige hervormden is om waakzaam en werkzaam te blijven. De secretaris-penningmeester, ds. D. Eilerts de Haan (Heiloo), bracht't jaarverslag uit an deed rekening ea? verantwoording van zijn gehouden beheer. Het verslag van de vorige algemeene ver- in Deventer werd uitgebracht door Dorgelo (Hauwert). Aangezien de beschrijvingsbrief voor de a.s. algemeene vergadering nog niet is inge- komen zal door de afgevaardigdlen aan het hoofdbestuur dringend worden verzocht in't vervolg den beschrijvingsbrief eerder te ver- zenden, terwijl aan het hoofdbestuur tegelijk zal worden verzocht er voor zorg te dragen, dat de afgevaardigden niet weer voor zulke belangrij'te verrassingen worden gesteld op de algemeene vergadering als het vorige jaar is-geschied. Alvorei lvorens nu werd overgegaan tot de be- stuursverkiezing, herinnerde ds. Boer (Groo- tebroek) aan de laatste vergadering van de vereeniging tot verbetering van predikants- tractementen, waar de heer G. A. Meyer (Zaandam) nog al een leidende rol heeft ge- speeld, dezelfde die nu aan de beurt van af- treding is in het bestuur der prov. vereeni ging. En waar deze zich heeft verklaard voor oppositie tegen het reglemenlt op de predi- kantstractementen van de Hervormde Kerk, vroeg spr. of nu onze vergadering, door hem eventueel te herkiezen, dairmee dit streven behoort te sanctionneeren. Daarover ontspon zich nu eene discussie, waaraan ten slotte deelnam de heer Kay, voorzitter der vereeniging tot verbetering der predikantstractementen, die inlichtingen gaf omtrent de hier bedoeldte kwestie. Daarna werd overgegaan tot de bestuurs- verkiezing. Tot voorzi'tter werd herkozen ds. H. H. Riepma (Edlam), en tot bestuurelid in de classis Haarlem werd aangewezen in de plaats van den heer G. A. Meyer, de heer J. H. Makkink (Haarlem). Afgevaardigd! werden naar de algemeene vergadering in Delft ds. Boer, ds. Klaassen, ds. Beveraluis en de heer Makkink, terwijl tot plaatsvervangers werden aangewezen ds. Mulder en de heer Meyer (Medemblik). Daarna verkreeg ds. D. Eilerts de Haan (Heiloo) het woord om te spreken over „De voorloopig dbor de synode aangenomen wijzi- ging van het Alg. Regl. betxeffende de Groo te Synode." Kunst en Wetemchappen TOONKUNST. Aan het hoofdwerk dat „Toonkunst" gis teravond uitvoerde, ging een kleiner werk vooraf, n.l „Agrippina" door Gemsheim voor koor en altsolo gecomponeerd. Die altsolo werd door onze stadgienoote, mej. A. Veenenbos, gezongen, en, evenals bij vorige Toonkunstconcerten waarbij zij als soliste optrad, heeft mej. V. zich ook nu we- der zeer conscientieus van haar taak gekwe- ten. Haar zang is ten zeerste gewaardeerd, getuige het applaus en de aanbieding van twee bizonder fraaie bloemstukken. Koor en orkest dit laatste versterkt met klavierspel van mej. Oort goed. Een kleine weifeiing in het mannenkoor bij den aanvang van „Sehet, sie nahtOve- rigens goed en mooi na het luid klinkend „Germanicus" het na de altsolo volgende slotgedeelte, beginnend met „Von den Ge- nien" enz. Het „Stabat Mater" van den Boheemschen componist Anton Dvorak, was het reeds ge- noemde, hoofdwerk. In dit tiendeelige werk vindt men vele en groote schoonheden, echter ook niet minder moeilijkheden. En over de uitvoering mag men tevreden zijn. Men beseft van te voren dat men het niet geven kan zooals het moet, daarvoor is het koor veel te klein en mist men een volledige orkestbezetting hoe overweldigend zal o. a het „glorie in het Paradijs" klinken, wanneer men over wat verlangt wordt kan beschikken doch waar- deering voor hetgeAi de heer Oushoom heeft wet en te bereiken. De koren Goede Moeder, bron van liefde" (er werd in net La- tijn gezongen), maar we citeeren den bijge- voegden Hollandsche tekst), „Hoog verheven Maagd der maagden,, en daarin het „Laat mij klagen, ^en met U", benevens het slot- koor, dat van een koor als het onze de groot- ste inspanning eischt, lieten niet na, indruk ■te maken, evenals de zang der vier solisiten, mej. Elze Wille, sopraan, uit Haarlem, een zangeres met een zeer mooie voile stem, mej. A. Veenenbos, de heer Holthaus, tenor uit Rotterdam, die geheel onvoorbereid den heer van Kempen verving, die, alhiewel de heer van Kempen op de algemeen repetitie nog had medegewerkt, door een keelontsteking bij de uitvoering niet aanwezig kon zijn, en waarvoor de heer H. niet alleen voor dat on voorbereid optreden, maar ook voor de wijze waarop hij zijn partij heeft vertolkt, de meest mogelijike dank verdient, en de heer Herman Mulder, uit Amsterdam, die in solozang hoogtepunten in de uitvoering bereilcten Ook in dit werk was het orkest eestentijds goed; de minder gelukkige aan vang voor nummer 6, werd vergoed door de zeer goed geslaagde voor nummer 7. De aanwezigen hebben blijkbaar het mooie in dit werk gevoeld, het applaus aan het ein- de was daar een bewijs voor, maar waarom applaudisseerde men soms tusschen de ver- schillende nununers? Voor een toonzetting als het „Stabat Mater" kan dat niet andcrs dan zeer storend werken, wat sommigen wel d^gelijk ondervonden moeten hebben. Een stil, aandachtig luisteren kan slechts de waar de eener dusdanige uitvoering vcrhoogen, en de gewekte stemming doen voortduren en versterken. Aan het slot kan het er mee door, ofschoon ook daar een, op z*n hoogst zedempt applaus, of misschien nog beter hee- rmaal niets, de uitvoerenden het diemst zal overtuigen dat men hetgeen men heert hooren op hoogen prijs stelt. A K. een nog zeer jong, goed baszanger Mp tot kwartet vereenigd of doen Xngezontten stoUten. Buiten-verantwoordelijkheid van it Redac- tie. De opname in dest rubriek btwijsi gtem- xins; dat de Redactte er mede inslemt). HET UITBRE IDINGSPLAN. „Alea jacta est", „de teerling is gewor- een gedeelte van1 het ter visie-liggend lan, en wel dat gedeelte, dat B. adlden laiten opnemen, tegen.' de W. er in meening in van den ontwerper, wiens mee ning door de meerdenheid van de Commissie van' P. W. werd gedeeld al is dit nu juist niet het meest belangrijike is Donderdag j.l. door den Raad in de geheime zitting aan- vaardi, zonder dat het daarover gevraagde deskundig oordeel, waarop ik bij de behande ling van de begrooting met klem had aange- drongen, en' waarin de ontwerper van het plan zeer veel belangstelde, waarop hij ml recht had, kon worden overgelegd. In het bestaande uitbreidringsplan, hebben de ontwerpers, de heeren' G. Looman, oud-di- recteur van G. W., Leonard Springer, tuin- architect te Haarlem en J. A. Mulindchou- wer, B. I., Directeur van G. W. te Gronin- gen, zich eene verbinding tusschen de oudfe en nieuwe stad gediacht door overbrugging van de singelgracht aan het ernda 'van die Scheteldoek-havm. Uitgaande van de gedachte, dat de Lange- straat als hoofdstraat der stad en als voor- naamste toegangsweg tot de markt, tot die nieuwe verbmding een goede toegang moest hebben, was deze ontworpen aan de Z. Z. van de Groote Kerk, waarbij die kostenswoning moest veidwijnen, benevens de Bagijnen- en Keric-? straat; verder door demping van de Schteldoek-haven. omlegging van de Linden- gradit door Het oolwerk, iets hooger op, met een nieuwe sluis in plaats van de bestaande Lamoraalsluis, welke met de gedempte Sche- teldoek-haven moest vervallen. Hoewel overtuigd, dat overbrugging van de Singelgracht ter plaatse, ook nu nog, noo dig is, ben ik sands lang van oordeel geweest, dat deze nieuwe verbinding niet noodfcakelijk het offer van het verdwijnen dler schildterach- tige Scheteldoekhaveh en van de niet minder sdiilderachtige Lindengracht, welke in haar ongerepte scboonheid, zeker even interessant is als de van zijn schoonste tooi beroofde Kooltuin, behoefde te vragen, en dat deze op minder kostbare wijze kon worden verkregen met befaoud van al dat zeer bizondere steden- schoon. OOk de ontwerper van het nieuwe uitbrei- dimgsplan was deze meening toegedaan, en tevens van oordeel, dat de beteekenis van de voorgestelde verbinding van' oude en nieuwe stad, voomamelijk daarin was gelegen, dat de Laat, onze bizonder waardevolle verkeers- weg, welke de stad in haar geheele lengte doorkruist maar die even als zoovele ver- keerswegen in de oude stad geen goede in- en uitgang heeft. ddentengevolge, vooral in ver band met de in beginsel reeds noodzakelijk edachte demping of overwulfing van de urfmarkt, haar voile waarde zou vericrij- gen; hiervoor echter, meendb de ontwerper, was verbreeding van de Heul dringoide eisch. Het is m.i. zeer te betreuren, dat B. en W. over dit onderdeel van' het uitbreidringsplan, te recht door den Burgemeester in de gehou den Raadszitting „het integreerend deel" van het uitbreidingsplan genoemd, waar hunne meening zoover afweek van die van dien ont werper, ook in het belang van hun voonstel, eigener beweging, geen deskundig oordeel hebben gevraaga, wat de heer Mc. Donald zoo gaarne had gewild; dat men met hem van meening venschilde griefde hem niet zoo- zeer, dan wel dat men dtt verschil niet deed bcoordeden alvorens het ter visie te leggen. I'ersoonlijk heb ik wanneer ik voorstellen deed in verband met stadsverfraaiing of uit- breiding mij steeds op het standpunt gesteld, dat als men niet q.q. bevoegd is, men zijn eigen oordeel in zoo gewichtige materie, be hoort te toetseu aan dat van, anderen, die krachtens hun studie en beroep daarvoor zijn aangewezen. wat volstrekt nog niet behoeft in te sluiten, cat men ten slotte eigen meening behoeft prijs te geven. Terwille van de groo te belangen, welke met die vraagstukken sa- men'hangen, mag de Raad'. die ten slotte moet beslissen, zulk oordeel verlangen. Wan neer dit in casu geschied ware, al zou de uit- slag dan geweest zijn als nu, dan zou men ten minste kunnen zeggen diat het gevallen besluit genomen was na emstige en rijpe overweging, wat nu m.i. niet het geval is. Dat B. W., nadat zij ten slotte op mijn verzoek, aisnog een deskundig onderzoek had- dien toegezegd, wat de Raad ook op prijs bleek te stellen, hun best hebben gedaan om daaraan op de meest volkomen wijze te vol- doen, neem ik onvoorwaardelijk aan, maar toen zij wisten dat door omstandighed'en bui- ten hun- wil, dat oordeel langer moest uitblij- ven dan zij verwacht hadden, en eene beslis- sing om andere redenen' urgent was gewor- den, had toch wel overwogen mogen worden, hoe op de beste wijze de ontstane moeielijk- heid te ondervangen was, en zeker had men mij, als voorsteller van het bedoelde onder zoek, in kennds behooren te stolen van de te verwachten teleurstelling. Als dit geschied1 was, zou ik nog wel voor een vertrouwbaar, deskundig advies hebben kunnen zorgen, al had ik in het onderhavige geval het advies gehad van een door B. en W. aangezochten dtskundige; ik had vooral daarom zoo gaar ne daarvoor mijn best gedaan, omdat ik wist dat de ontwerper van het uitbreidingsplan daarop prijs stelde, dit te meer, nu hij per- soonlijk niet in de gelegenheid was zijne op-- vatting te verdedigen1, wat todi zeker zijn goed recht was geweest. Zoo is dan nu, op zeer informeele wijze, een zeer belangrijk onderdeel van het uitbrei dingsplan van onze stad, provisorisch vast- gesteld; moge in de toekomst blijken, dat het goede inzicht aan de zijdle van hen is ge weest, die met mij en anderen van meening verscnilden, maar toch moet de wensch mij van het hart, dat men de eindbeslissing over het geheele uitbreidingsplan beter voorbereid zal kunnen nemen. Alkmaar, 25 April 1921. G. Th. M. VAN DEN BOSCH, Lid van den Gemeenteraad Oeachte Redactie. Gisterenavond het ingezonden stukje JHSet Kinderfeest op Juliana-dag", lezende, ver- wonderde het mij, te lezen,,zoo zijn de lijs- ten gepresenteerd voorit Kaith. kinderfcest te Schoorl". Het is mij, als hoefd van hat Cor Duhrfu.s! van niel bekend, dat er voor dat doel lijsten ter intee- kening zijn gepresenteerd. Den ZeerEerw. Broeder Overste is ook niets bekend omtrent zim Comitf, dus zoude het wel wmschelijk zijn, dat u, geachte Redactie, deze regelen verbeterde. Wel is het plan, het Comite bijeen te roe- pen ter vergadering na het Julianafeest. U bij voorbaat dank zeggend, Hoogachtend, Mevr. A. VAN DIEPEN—TOOL Spoorstraat 3. ME1FEESTT JLTLIANAiFEEST. Geachte Redlactrie. De klacht ran vefredhillerude jonge dames rmtrenit geheimninnige lijsten imzaike het a.a. Ooindlerfeeisit ie mijn inziens toit een misver- etand Ihlareraij db tertuig te brengen. Da viraiag is maar: We ilk kindierfeest bo- doelt men! Wanlt eri Euilbn i!n AlWinnr bin, nerikart twee kindlelrfeeeten g'evierd. wOrd'en. Een deel der burgerdj acht den jtoardatg van een "kliein meisje, voor wie hot paedlagogisch en psychoiollg-isch (opvoedkundiig en eialikun- difg') beter zou zijn wamnoar zaj- als een gewoon (kind bahiandleld -weird', de uitgeeoohtte gelegen- heidl voor een kfeiderfeeBt. Een ander deel' d'er buliigerij, dat deel waaraan die tioeflcoraat be- boort, dloet aani d/ese feeStviaring nrieft tnee. Deze jroietaren wenlw&en die kinder en' te dooTtdTingen vfan het greet gewiolilt van1 den interna tionalem arbeidare-feeetdag, den eer- etien Men, - In alien eenvoudl en zonder eenrilge open- hare hedelarij, zijn revolutiontaaiire arbei'deine- vrofuiweni reeds mlaandlein beeig geweeat, om voor dit haar Ikinderfeest bij' geesftver- wanten op lrijtoten gaf ten te vernamelen. 'Dill zijn naar alle wearsdhijnlijlkheld1 de lijtaten, die aanleriding gaven tot bet in uw ooiur ant geaignafleendie Hvreemd« geval dat na- dlar 'onderaocht zal warden." Het Julia naieeet en hett Proletarilech 1 Mei-feeet, ihet feeat van het verledlen, en het feest <W toekomsrt, hebben hier gebortat. Eeni ieder axberider wete, waar zijn gaven en zijn kinlderen behooren 11 O. J. TJ1AIDEN, 23aad!mafrlrt 68. ZeolyMingen STOOMVAARTLIJNEN. Stv. Mij. Nederland. Batoe arr. 24 April v. Fremantle te Walla roo. Bawean, v. Australig n. Alexamd!ri6, vertr. 25 April v. Port Said Boeton (uitr.) arr. 25 April te Port Said Nias, v. Panaroekan a. Amsterdam, arr. 21 April te Bangkok. Prins der N'ederlandeifl (thuisr.) ventr. 24 April v. Sabang. Rotti vertr. 22 April v. Bangkok n. Alexan dria. Vondel (thuisr.) arr. 25 April te Suez. Kon. Ned. Stb. Mij. Agamemnon vertr. 26 April v. Rati. n. Lissa- bon. Amor vertr. 25 April v. Piraeus n. Volo. Tellus vertr. 25 April v. Cadix n. Melilla. Danae vertr. 25 April v. Santamder n. Gyon Dido arr. 26 April v. Bordeaux te Amsterd Irene vertr. 25 April v. Tunis n. Augusta. ■1^1 25 April oelona. Neptunus arr. 25 April v. Palermo te Bar Theseus arr. 26 April v. Rotterdam te Am sterdam. Venus vertr. 25 April v. Salonica n. Smiraa. Vesta vertr. 25 April v. Malta n. Patras. Kon. West-Ind. Maild. Baam arr. 25 April1 v. Punta Arenas te Boston. Bourne vertr. 24 April v. Hampton' Roads n. St. Nazaire. AHooaar arr. 25 April v. Amtofagasta te Valparaiso. Oranje Nassau (thiudsr.) arr. 26 April te Havre. Kon. Holl. Lloyd. Delfland vertr. 18 April v. Buenos- Ayres n. Rosario. Frisia, v. N.-Orleans n. Amsterdam, vertr. 24 April v. Havana. Zeelandia arr. 25 April v. Amsterdam te New-Orleans. Kon. Paketvaart Mij. Roggeveen vertr. 24 April v. Batavia niaar Singapore. Houiiman vertr. 24 April v. Melbourne n. Java. Holl. Amerika Lijn. Moerdijk arr. 23 April v. Rotterdam te Vic toria. Warszawa, v. Libau n. Roifit., arr. 25 April te Danzig. Holland-Br.-lndii Lijn. Kirkstall Abbey (uitr.) vertr. 24 April v. Colombo. Holland—O.-Azii Lijn. Aloor (uitr.) vertr. 25 April v. Hongkong. Ameland1 arr. 25 April v. Rott. te Hamburg. Boenoe (thuisr.) vertr. 21 April v. Kobe. Brielle (uitr.) arr. 25 April te La Pallice. Tjinxanoek (touisr.) arr. 25 April te Alexan- drie. Holland-West-Afrika Lijn. Oberon (uitr.) air. 19 April te Libreville. Amstelstroom (uitr.) vertr. 22 April v. Mon rovia. Hercules (uitr.) vertr. 25 April v. Las Pal- mas. Mont Blanc (thuisr.) arr. 24 April te Bor deaux. Mont Cenis (thuisr.) vertr. 22 April v. Co nakry. Saturaus (thuisr.) vertr. 24 April v. Dakar. Triton (thuisr.) vertr. 22 April v. Conakry. Holland-ZiddrAfrica Lijn. Bloemfontein (uitr.) arr. 24 April te Dur ban. Rotterd. Zuid-Amerika Lijn. Algerjib (uitr.) vertr. 26 April v. Rott. n. Antwerpen. Merak (thuisr.) vertr. 23 Apr. v. Montevideo. Dubhe vertrok 26 April v. Rotterdam' n. Zuid-Amerika, via Antwerpen. Stv. Mij. Oceaan. Atreus, v. Japan n. Amsterdam, arr. 21 Apr. te Singapore. Ningenow vertr. 21 jA-fwd v. Singapore a. Amsterdam. Theseus vertr. 23 April v. Hongkong n. Am sterdam. Java Pacific Lijn. Merauke vertr. 23 April v. San Francisco a Java, via Portland (Ore.) gei Nc

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 6