vm DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Hdtel „T0ELAST", Laatste Ooicerten. Leo HeUbron. Henri Swart. i«o. 99 Honderd drie en tirmtigste Jaargang APRIL Zaterdag 30 April en Zendag I Mel a.s. on namnerbMtfcatnltSbteara Abonnomentsprijs bij voornltbctnltng per 3 manntfon f 2.fir. per post f 2.50. Bowijsn. 5 ct. Advortontiopr. 25 ct. p. rogol, grootore letters naar plaatsraimte, Brieven franco N.V. Bock- en Ilandelsdr. v.h. norms. Coster Zoon, Voordam C9, Tel. Administr. No. 3. Redactie No. 33 TEIJDAG Oirecteur s Q. O. KRAIL IloofdredacteurTJ. N. ADCMA. Biiltenlandsch Overzlcht Op't feit, dat het aanbod van Duitschland zeer verschillend gewaardeerd wordit, heb ben w.ij gisteren al gewezen. Nu er sinds dien1 weer een dag verloopen is, blijkt dat verschil al weer kleiner te zijn geworden. Lloyd George is mooi op weg om geheel op het Fransche standpunt te komen In het La- gerhuis heeft hij gisteren gezegd, dat naar hij hoewel met officied vemam, door de Duitsche regeering der Vereenigde Staten voorstellen waren gedaan, en hij voegde daaraan toe: „Ik heb de voorstellen gezien en het spijt mij zeer te moeten zeggen, dat die geheel on voldoende zijn. Ik wenschte dat het mij mo gelijk ware geweest te zeggen, dat hierdoor de toestand gewijzigd was. De voorstellen worden zeer zorgvuldig door de geallieerde financieele deskundigen te Londen onder zocht en het zou mij daarom spijten een defi- nitieve meening uit te spreken, maar ik vrees, dat er eenstemmigheid bestaat over het alge- heel onvoldoende van de Duitsche voorstel len. De onderdeelen der plannen tot bezetting van de Westfaalsche steenkoolgebieden wer- den door de conferentie van geallieerde des- kundigfc- onderzocht, wier rapport Zaterdag aan den Oppersten Raad zal worden over- gelegd." Heelemaal afwdjzend sitaat Lloyd George nog niet tegenover de Duitsche voorstellen, maar hij vreest dat ze onvoldoende zullen blijken. Frankrijk kan gerust zijn, op dit Eunt zal er geen botsing ontstaan tusschen loyd George en Briand, die al zoo vaak ge- waagden van de hechte vriendschap tusschen hunne landen. Ook de Engelsche bladen loopen niet bard weg met de Duitsche voorstellen. Zij zijn het er over eens. dat, indien de nota ofiicieel voor de geallieerde regeeringen komt, er geen waarschijnlijkheid is, dat zij in haar teg^n- woordigen vorm aangenomen wordt. De opvatting van de „Daily Telegraph" is teekenend voor het commentaar van de voor- naamste bladen. Het blad zegt: „Er staat weimig in de jongste Duitsche nota dat opti- misme aanmoedigt, behalve in zoover dat zij eenigszins een afwijking verraadt van de uit- tartende houding van de Duitsche delegatie. Het aanbod zal onderzocht worden door de geallieerde conferentie aan het einde van deze week, maar het zal aanmerkelijk veranderd moeten worden indien het wil uitwerken dat er uitstel van executie gegeven wordt of dat het zelfs aanvaard wordt als grondslag voor onderhandeling. In zijn tegenwoordigen vorm is het onaannemelijk." De „Daily Chronicle" legt nadruk op den voorwaardelijken aard van de voorstellen en vestigt in het bijzonder de aandacht op drie van de voorwaarden, die algemeen de aan- diachit hebben getrokken, n 1. het ophouden van het stelsel der sancties; het niet verklei- nen van de tegenwoordige basis van produc- tie en vrijlatingvan den Duitschen handel. Hoe staat nu Amerika tegenover de Duit sche nota? Als men den correspondent van de „Times" gelooven mag, hedft Duitsch land van over den Oceaan ook al niet veel medewerking te verwachten. „Er is reden, om te gelooven", verklaart hij o. m„dat de Vereenigde Staten aan BerLijn zullen meedee- len dat de voorstellen, vervat in het antwoord van de Duitsche regeering, niet zoodanig zijn om een overbrenging aan de geallieer- den te rechtvaardigen. Men heeft eenvoudig geweigerd hier den tekst openbaar te maken. pit moet vermoedelijk ook verklaard worden uit het fdt, dat hij onaannemelijk voor over brenging aan de geallieerden is. Frankrijk poogt reeds zijn oorded over de nieuwe voorstellen aan Amerika op te drin- gen, waarschijnlijk gesterkt door de ont- vangst, die Viviani aldaar overal ten deet is gevallen. De Fransche gezant te Washing ton heeft opdracht gekregen om aan het Ame- rikaansche departement van buitenlandsche zaken mee te deelen, dat de Fransche regee ring de Duitsche voorstellen noch kan goed- keuren, noch daarin een grondslag voor mo- gelijke overeenstemming kan zien. In den Duitschen Rijksdag zijn de bespre- kingen oyer de regeeringsverklaring nopens den buitenlandschen toestand voortgezet, waarbij von Simons duidelijk liet doorsche- meren, dat hij nog niet veel kana op een schikking verwacht, maar „het recht zal op den duur zegevieren, als men er maar oaop- houdelijk voor strijdt". De yraag is nu maar, aan welken kant het recht is. Ieder der beide partijen meent na- tuurlijk, dat het aan zijne ziide is. De commissie voor herstef heeft thans hare beslissing bekend gemaakt over het bedrag der schadeloosstelling: 132 millioen goud- marken. Bij de vaststelling van dit cijfer heeft zij rekening gehouden met de restituties welke zijn gescbied of moeten geschieden. Voor der- gelijke restituties zal derhalve niets op Duitschland's credit kunnen worden geschre- ven. De commissie heeft in genoemd cijfer niet begrepen het bedrag dat Duitschland verder volgens art. 232 derde alinea schuldig is, waarin bepaald is, dat Duitschland a lie be- dragen moet terugbetalen, welke Belgig tot 11 November 1918 van de andere geallieer den heeft geleend, vermeerderd met een jaar- lijksche rente van 5 ten honderd. Men kan niet zeggen, dat deze beslissing in het voordeel van Duitschland is uitgeval- lfn' k Farji8 £«aomen bealuiten noem- dan 226 milliard gouden miry^n te Msln in 42 jitr. Zoo Duitaehland isaw willen betalen, zou het bedrag 53 milliard worden De Engelsche mijnwerkersstaking biedt thans weinig goede vooruitzichten meer. De arbeiders hebben de laatste regeeringsvoor- stellen met zoo goed als algemeene stemmen verworpen. Zij willen niet afzien van den eisch van een nationalen loonraad en een nationalen winstpot. De staking onder de mdjnwerkers is nu algemeen, en intusschen wordt de behoefte aan kolen steeds grooter zoodat de treinenloop en de tramdiensten nog weer zijn ingekrompen en vele fabrieken nog hebben stopgezet, waardoor natuurlijk het Ie der werkloozen weer vergroot wordt an wat de staking kost, kan men zich een voorstelling maken, als men vemeemt, da1 per maand daarvoor 26% millioen pond ster ling moet worden uitgegeven. Stadsnieuws steken de „vlaj 1. KINDERFEEST OP -JULIANA-DAG. De feest commissie verzoekt ons het volgen- de te melden De feestcommisaie heeft alle Yoorbereidenc werk achter den rug en hoopt nu alleen nog maar op mooi weer. Hartelijk dank aan alien, die door hun steun't ons mogelijk maakten de plannen uit te voeren. Was er in't eerst al eens iemand, die zich't hart vasthield bij; de vraag of geld er wel komen zou, 't bleek ook nu weer, als't gaat om een z66 sympathiek doel, dan is Alkmaar geestdriftig en ioyaal 't Behoeft zeker wel niet meer gezegd te worden, dat wij er ons in verheugen zouden als morgen heel de stad er recht feestelijk uit- zag. Twee dingen of liever drie zijn daarvoor noodig Allereerst mooi weer. Mocht onverhoopt't weer zoo zijn, dat er van boiiten-spelen geen sprake kan zijn, dan waait er om elf uur een v 1 a g van den Waag- toren. Maar dat doen we pas in't alleruiterste ge- val. We rekenen op de ,,Oranje-zon". En dan doen ook wij wat we kunnen: we en uir en „Oranje op", rogramm a Opstelling van den stoet op't Doelenveld Vertrek om 1 uur. 2. Ommegang door de stad. Route: Ramen, Doorbraak, Houttil, Langestraat, Koor- straat, Ritsevoort, Kenaemerstraatweg, Nieuwpoortslaan. 3. Opmarsch op't veld. 4 Zang van alle kinderen bij de muziektri- bune. 5. Vrije spclen van 150 groepen met eigen spelleider. Tractatie. 6. Competitie-spelen van school tegen school om een zilveren medaille, uitgeloofd dodr het Gcmeentebestuur, een voor jongens en 6en voor meisjes. Tractatie. 7. Gemeenschappelijke attracties. Tractatie. 8. Afmarsch en ontbinding van den stoet in de Harddraverslaan. Medewerking van het Stedelijk Muziekcorps, .,St. Louis" en „Ons Genoegen". 's Avonds 8 uur muziekuitvoering door het Stedelijk Muziekcorps op het Hofplein Weaken voor het publiek: Niet meeloopen met den stoet Zorgen op't feestterrein aanwezig te zijn als de stoet't veld opmarcheert. 't Zien binnenkomen van de kinderen is een van de aardigste nummers van't programma. Toegang voor't publiek: le ingang om 12a/2 uur. (Entree minstens 10 cent). Zich in alles gedragen naar aanwijzing van de orde-commissarissen. V66r den afmarsch der kinderen zich on der begeleiding van de muziek begeven naar het punt in de Harddraverslaan, waar de stoet der kinderen ontbonden zal worden. Meeloopen met den fcinderstoet kan niet worden toegestaan. In ontvangst nemen van de kinderen door de ouders: De ouders staan in de Harddraverslaan, waar de muziek de kinderen gebrachi heeft De scholen komen in volgorde aan. Num- merborden worden door iedere school meegedragen in den stoet De kinderen zijn bij school 3 b.v. Gij laat, op uw Rlaafs blijvend, school 1 en 2 passeeren fu komt uw beurt. Ge ontvangt uw kin deren en trekt onmiddellijk af. HULDIGINO VAN DEN GEMEENTE- SECRETARIS. Namens alle leden van den Gemeenteraad heeft de Burgemeester heden een telegram gezonden aan den beer Donath om hem den war nun dank te brengen van den Raad voor hetgeen hij gedUrende zijn 25-jarig Secreta- riaat voor Alkmaar heeft gedaan en om hem en mevrouw Donath geluk te wenschen op de- zen dag. B. en W. hebben voorfs in het bijzonder hunne gevoelen geuit in een in zeer vleiende bewoordingm gratelden brief. DE CENTRALE STIERENKEURINO. Heden werd in den Bergerhout vanwege de Provinciale Commissie ter Bevordering van de Rundveefokkerij in Noord-Holland de centrale stierenkeuring gehouden, die zich door een groote deelname en een druk be- zoek kenmerkte. De commissie was zeer ingenomen met het afstaan van den Bergerhout en velkaarde geen beter terrein te hebben kunnen beko- men Ook de inzenders waren vol lot Wij zijn er thans zeker van, dat in dsn Bend to- gae hat heudan van da Wwiringan te Alkmaar 1. 2. 4. 5. geen stemmen meer zullen opgaan. De be- zwaren tegen het Doelenveld waren iaderdaad van emstigen aard. Voor de kostbare beesten is het inderdaad van groot nadeel om met de daaraan niet ge- woon geraakte hoeven op den met grint be- dekten bodem rond te loopen. Nu liepcn de beesten op een mooien vlakken grasbodem of lagen zij op stroo aan de lijnen onder de scnaduw afwerpende boomen. De Bergerhout bleek inderdaad voor de keuringen een ideale gelegenheid. Wij zijn overtuigd, dat B. en W. in het belang van de gemeente handelden met het afstaan van den Bergerhout voor de keuringen. temeer waar geconstateerd kon worden, oat de gazons daardoor nief de ge- ringste schade bekwamen. Voor de keuring was veel belangstelling. Ook burgemeester en wethouders met den waamemenden secretaris brachten aan de keuring een bezok. De totaal-indruk is, dat men nog nimmer zulke goede vierjarige en oudere stieren bij- een heeft gezien. Ook onder de tweejarige waren zeer goede exemplaren. De collectie &njarige stieren was dooreen genomen goed. Vooral vielen op de zoons van „Jonge Max" Wieringerwaard, „Pel Blok Hoogcarspel en „Meijne", Beemster. De premi?n werden aan de volgende Btie- ren toegekend, die in de hieronder aangege- ven volgorde worden geplaatst: Vierjarige en oudere stieren. No. 1 „Mel- ne", geb. 20 Dec. 1915. Eig. Fokvereeniging te Beemster. Fokker T. P. Hoekstra te LoSn- ga- No. 2. „Jan 4", geb. 1917. Eig. Stieren- vereeniging te Andijk. Fokker G Blokker te 6. 8 The Anniversary, Mai", Opperdoes. Driejarig geb. 10 Maart 1918. Eig. arige stieren. No. 1. „Constantijn 5", Jm. Blaauboer Kz Slik te Barein- te Barsingerhom. Fokker gerhom. No 2. (Zoon van „Jonge Max"), NTf. 500, NR. 3166 S. Tweejarige stieren. No. 1. „Hans 8", (zoon van „Jonge Max"), geb. 2 April 1919. Ei Js. Ruijter te Ooster-Blokker. Fokker C. Blaauboer te Wieringerwaard. No. 2. „Wodan 4 geb. 15 Maart 1919. Eig. Fokvereeniging Beemster Fokker P. Noome te Meemster. No. 3 „Constantiin 19", (zoon van „Con stantijn" N.H. 521, N.R. 3212 S geb. 2 Maart 1919. Eig. Jb. Jimmink Hz. te Barsinger hom. Fokker Eigenaar. No 4. „Constantijn 23", feoon van „Con- stantijn" NH. 521, N R. 3212 S), geb. 8 Mrt. 1919. Eig. R Kistemaker te Bobeldijk-Berk- hout. Fokker K. Slik te Barsingerhom. No. 5. „Constantijn 25", zoon van „Con- tantijn N.H. 521, N R. 3212 S.), geb. 10 Mrt. 1919. Eig Fokvereeniging te Assendelft. Fokker D. Blaauboer te Barsingerhom. No. 6. „Jonge Frans 24", (zoon van „Jon- ;e Max" N'H. 560, N.R. 3166 S.), geb. 25 Fe- -ruari 1919. Eig. Jb Kaan Kz. Sr. en Co. te Wieringerwaard Fokkers Eigenaars. No. „Constantijn 28", (zoon van „Con stantijn" NjH. 521, N.R. 3212 S.), geb. 14 Mrt. 1919. Eig. P. Zwart te Boekelenneer, Heiloo Fokker K. Slik te Barsingerhom. No. 8. „Gfluck Auf 5", geb. 7 Juni 1919. Ei- enaar P. Jonges Dz. te Noord-Beemster okster Wed. Jb. Beets te Beemster. No. 9. „Adolf 2", geb. 13 Febr. 1919. Ei genaar G. de Boer te Petten Fokker J. Ram- pen te Schagerbmg. No. 10. „Jonker", geb. 22 Febr. 1919. E'g- Jb. Jimmink Dz. te Schagerbrug. Fok ker Eigenaar. Het aantal ingezonden 6&jarige stieren be- droeg 40. Zooals gezegd was aeze collectie dooreen genomen goed en vielen bijzonder oi de zoons van „Jonge Max",1 „Pel Blok", Hoogcarspel en ster. De anjarige werden gedemonstreerd, zooals ze op de voorkeuringen in volgorde waren geplaatst. Door de jury werden op de voorkeuringen aan de volgende person en geleidersprijzen ;ekend: Coevert, Oostwoud, F A. F. Oroneman, ringerwaard, C. Schoen, Nieuwe Nie- dorp, C. Stapel Pz., Den Hout, J. Jimmink fbz., Schagerbrug, J. A. Schoone, Assendelft, L. Kreuger, Zuid-Beemster. PremiSn voor de best opgefokte stieren werden toegekend aan: C. Donker te Twisk voor „Jan 4", Jn Schenk Kz. te Wieringerwaard, voor „Frans 38" en „Frans 39", C. Stapel Pz. te Den Hout voor „Pel Blok 4" „Pel Blok 5", ,JPeI Blok 6" en „Ceres Blok", Jb. Jimmink Dz. te Schagerbrug voor Robert", K. Schoone Mz te Assendelft, voor „Willcm 21", C. P. Har- CONCERT OP HET HOFPLEIN. Zaterdagavond, 30 April, zal, ter gelegen- leid van den verjaardag van HL K. H. Prin- ses Juliana, door het Stedelijk Muziekcorps een concert worden gegeven van 8 tot 10 urn- op het Hofplein. MATINfiE, te geven door het Stedelijk Muziekcorps, op ZONDAG 1 MEI a.s., des namidaags van 3 tot 5 uur, in den Hout Programma Mamix van St. ATdegonde: „WiOielmus van Nassouwe". G. Dorrenboom: Marche SoLennelle. (Opus 25). H A. Maas: Ouverture .^rinses Julia na". (Opus 43). J. A. Kwast Jr.: Gavotte „Willem nP'. FantaisLs uit de Opera George Rosey: Marsch. Franz van Supp4: Ouverture tot de Operette „Banditenstreiche". Johann Strauss: -O, schoner Walzer. 9. JL P; Souza: King Cotton, Marsch. Men wordt verzocht djdens de muziekuit voering de stilte te bevorderen. EEN NIEUWE WONING- BOUWVEREENIGING. Gisteravond werd in het gebouw „Waakt en Bidt" een openbare vergadering gehou den, uitgeschreven door den Christelijken Be- stuurdersbond. Het doel van deze bijeen- komst was een wont richten. Dit leiding door De naam van de nieuwe woningbouwvereeni- ging luidt: „Ons Beginsel". Het voorloopig bestuur, dat werd samen- gesteld, bestaat uit de heeren: J Bruijn, voorzitter; H. van Raaltea, secretaris; G. J. Dikkeboom, penningmeesjer; G. Peereboom en G. van Tie!, bestuursfeden. Voorloopig traden 31 leden toe, en nog steeds bestaat gelegenheid tot toetreding. HANDELSAVONDSOHOOL. Na gehouden schrLfielijk en mondel eindexamen werd gister in tegenwoordigh van de Commissie van ToeziCht op het Mid- delbaar Onderwijs het diploma uitgreikt aan de volgende leerT Jacoba Broers, Fokdtje Friedt, Gerardina v. d. Hoek, Nelly de Jager. Jansje Jes, An* nie Jupijn, Dina Osikam, Marie Schneidera, Annie Vasbinder, E. Endel, P. Hop. C. Meij- er, J. Schipper, J. Schortinghuis, W. Twisk, S. Visser en J. Vos. EEN BIJZONDERE LAGERE SCHOOL. Men meldt ons, dat zich te dezer stedte een comite heeft gevormd tot oprichting van een bijzondere lagere school met M. U. L. O. klassen, toegankelijk voor kinderen uit alle standen. In het voorloopig bestuur hebben o.a. zitting de h.h. R. G. C. Schroder, voor zitter; J. R. van der Moer, secretaris; C. E Slinger, penningmeester. DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden 66000 K.O. De prijzen gingen onbegrijpelijk weder omhoog en bedroegen voor gemerkte fabriekskaaa 79 per 50 K.G. De handel was vlug. Het Bestuur der vereeninging van kaas- handelaren in Noord-Holland, heeft naar wij vernemen een circulaire gericht aan alle zui- velfabrieken in Noord-Holland, naar aanlei- ding van de actie welke gevoerd, wordt om de lgt: ldhf markt te doen verdWiinen. Deze circulaire luidt als „Het is vanalgemeenebekendheid, dat de afzetcombinaties op het oogenblik groote pro paganda maken voor aansluiting der fabrie ken, met het kennelijk oogmerk kaasmarkt te vemietigen, opdat de eenige contrble op hunne prijzen te loor gaat V66r men overgaat tot aansluiting bij een der combinaties, gelieve U zich tdt ons te wenden, opdat wij in die gelegenheid zijn op uwe vergaderingen het standpunt van den vrijen handel te verdedigen. Voor het nemen van een dergelijke hoogst belangrijke beslissing is het gewenseht, de zaak van twee kan ten te hebben toegelidht." (Het lijkt ons wel wenschelijk dat ter ver- krijging van een goede wekelijksche noteering de concurrentie zoo vrij mogelijk blijft. MUZIEKUITVOERINGEN. Bij de muziekuitvoeringen in den Hout zal dit jaar een proef worden genomen met het afpalen van een terreinstrook rondom de plaats van uitvoering, waarbinnen geen wa- mg ulu tigheid mogelijk tegen gegaan. Deze maatregel is noo dig omdat vorige jaren uitvoerenden en 1 Ulsterend publiek veel last ondervondec heb ben van storend lawaai. Indien het public zelf zou willen medewerken dit zooveel mo gelijk te beletten, zal dit de waarde der mu ziekuitvoeringen zonder twijfel verhoogen. BENOEMD. Zuster Moereels alhier is benoemd tot di- rectrice van het Ziekenhuis te Hoora. ALKMAAR PACKET. Op Zondagen 1 en 8 Mei en op Hemel- vaartsdag zal de dienst der Alkmaar-Packet :eregeld zijn als volgt: Van Alkmaar 6,10, 1.30 en 6 uur. Van Amsterdam 6.30, 9.30, 2.15 en 6 uur. stellenden. Op 28 Januari werden de statu- ten en het huishoudelijk reglement vastge- steld an het bestuur gekozen. De koninklijke goedkeuring, op 5 rebruari aangevraagd, werd reeds op 26 Maart verkregen (Staats- blad no. 47). Op den 9den September be- noemde de rechtbank ooze vereeniging voor het eerst tot voogdes en wel over dne z66r jeugdige kinderen uit 46n geziin, die op 5 Oo- tober door drie nette gezinnen werden. opge- nomrn. Tot nu toe is onze vereeniging vol lot over de pleegoudera en zijn ook onze drie pleegkinderen xekr welvarend. Het gelukte ons ongeveer 90 leden te werven en in ver- sdhillende pCaatsen in Nbordholland sym- pathie en medewerilring te veilkrij'gen. De inkomsten bedroegen 285,35 en de uitgaven 280,69 zoodat op 31 Dec. 1920 een batig saldo van 4.66 in de kas aanwe- was. We zien met dankbaarheid en blijd- tp op het afgeloopen vereenigingsjaar te- rug en ik kan niet nalaten den wensch te uiten dat dit voor de teekomst steeds zoo blijven moge. De secretaresse, A. STRO TNK—HOUTMAN. WEDSTRIJD VAN DEN ALKMAAR SCHEN KEGELBOND. De zilveren beker voor den Bond verlorea Ondanks den fellen Korpswedstrijd is bet geen der clubs mogen gelukken de club „Koekoek" te verelaan, zoodat deze club nu definitief eigen ares is geworden van den zil veren wisselbeker. Deze beker moest 3 achtereenvolgende wed- strijden of 5 maal in 't geheel gewonnen worden om eigendom te zijn. De dub „Koekoek" won dezelve: Novem ber 1916 met 319 hout, Mei 1918 met 301 hout, December 1918 met 286 hout, Novem ber 1919 met 281 hout en heden, April 1921, met 300 hout 2e Priis (verguld-zilveren medaille) de dub „Unie II" met 284 hout; 3e prija (idem) club Care ■Wy*. Pause Aan cum sa&k is rerbomden «ea belkwaam monteur roor repatreeren van Sebrij fmachinea. L. FRA2flKEtNlBEEG. GESLAAGD.- Te Breda slaagde voor onderwijzer onze stadgenoot de eerw. broeder Bernardus, in de wereld Johan George Frederik Korver. JAARVERSLAG VAN DE „VOOGDIJ- VEREENIGINO KfNDERZORG" VAN HET JAAR 1920. De secretaresse mevrouw A. Strornk—Hout man scfarijft <ms De Voogdij-vereenigimg „Kinderaorg" werd op 28 Januari 1920 opgeridht in het gebouw de „Unie" en wel op verzoek van eenige leden van den Voogdijraad. Zij 'hadden zich ge- wend tot mej. v. Rijn, secretaresse van &n Annenraad, die tijd noch moeite heeft ge- paard om aan dit verzoek te voldoen en in le bestaande leemte op het gebied1 van kin- derverzorging te voonzien. Bij de opriditings- vergaderingen waren aanweag veracheidene laden, van dan Voogdijraad, '-wrtegenwoordi- dar varsehillanda diaooniafin an balang- ifies" met 278 hout ;'4e'priis (zil veren medaille) de club „Hard gaat le" te Helder met 275 hout; 5e prijs (idem) de dub „Op de Lat II" met 268 hout; eereprijs (gou- den kegel) door den hoogstcn korpswerper, den heer Versteegh, met 70 hout (10 wor- pen); eereprijs dames (fijn bewerkt dames- kussen), aangeboden door vemr. LLienesch, met 62 hout (10 worpen); treffereprijs (doos- je fijne doekjes), aangeboden door den heer B. Kuijper, mevr. L. D. Boom met 8 treffera; zevenprija (damestasch), aangeboden door den heer J. P Querelle, mej. Leujes met 2 ze- vens. Stand personeelen wedstrijd, hedenavond eindigende. Hamburger telling: Serie (3X6 ballen) 324 hout Enkele (1 X 6 ballen) 111 hout. 106 hout 103 hout 101^ hout. Serie consolatie 127 hout. Stand vrije baan (5 worpen) gewone tel ling: 45-42-41 (45-40) 44-38 (43-4342) 4338 (41) 40-38 (40-39-39) 39-38. Voorts zal a.s. Zaterdagavond nog een Koningswedstrijd gehouden worden, waar- aan alleen mogen deelnemen de hoogste korpswerpers van ieder deelnemend vijltal. Prijs in wisselprijs zilveren kegelbaan, aan geboden door den heer Jac M. Boom. Deze prijs moet 2 maal gewonnen worden om ei gendom te zijn. PASTOOR BENOEMD. Tot pastoor te Alkmaar (H. Dominicus) is benoemd de pater J. B. J. Kock. DEP. ALKMAAR DER MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN T ALGEMEEN. In de dezer dagen gehouden algemeene ver- van het Departement Alkmaar der tschappij tot Nut van't Algemeen wer den de begrootingen van het Departement en zijne Instellingen voor het jaar 1921/1922, alsmede het verslag en de rekening en ver- antwoording van ae Spaarbank over het jaar 1920 behandeld en goedegkeurd. Vervolgens werden de op 30 Juni periodiek aftredende bestuursleden, M. Alb. de Lange, J. P. Kool Pzn. en J A. Verkuijl, resp. van het Departement, de Hulpbank en de Volksbi- bliotheek, herkozen, terwijl in de van het Hoofdbestuur der den benoemd mej. E. C. ren Dr. C. P. Gunning en De vergadering verleende, onder dankzeg- gmg voor de veeljarige diensten, eevol ont- rlag aan het bestuur der Toynbeevereeniging op zijn daartoe gedaan verzoek en was met dit bestuur de meening toegedaan, wegiens de verbeterde schooltoestanden gedurende de laatste jaren, die de voortzetting der Toyn- bee-vereeniging meer en meer overbodig maakten, en de krapte van geldmiddeten, de werkzaamheden voorloopig op te schosten, totdat in latere tijden de behoefte aan haar voortbestaan rich wederom zou doen voe len. Wegens de zeer groote verdiensten, die de heer J. A. Verkuijl jarenlang het Nut had be- wezen, zoowel als voorzitter van het Depar tement als in het bestuur van zijne Instellin gen, de Toynbee-vereeniging en de Volksbl- bhotheek, besloot de vergadering met alge meene stemmen ganoemden heer Verkuijl hte •ere-hdmaatsehap van het rVrAri-fnert te bieden. van het Departement

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 1