B.S.V.I - STR00H0EDEN Spaander Go. Gratis Administreeren van vermogens. Alomaria Vlctrlx. Hallandia II - Go Ahead I. dat v{Jf Duitsche Sodalisten als veTtegenwoor« digera der Bertynsche vakvereenigingan te Londen rijn aangtkomen, tentind# met d« Ea« gelsche Socialisten te baraadsjagen over de instelling van een soort van oppersten read, naast dien der geallieerde mogendheden. HET NIEUWE DUITSCHE VOORSTEL Een B. T. A.-telegram uit Rome meldt, dat in de pers een sterke beweging ten gunste van Frankrijk is waar te nemen. Echter achijnt in verantwoordelijke Italiaansche krin- gen de wensch te bestaan om middelen van verzoening te bezigen alvorens definitief aan de toepassing van de sancties teg en Duitsch- land mede te doen De Italiaansche houding zal evenwel in laatste instantie afhangen van hetgeen Engeland en Amerika zullen doen. Men geeft er zich in Rome volkomen reken- schap van (aldus het B. T. A.-bericht), dat de jongste Duitsche voorstellcn zeer onyol- doende zijn en geenszins in overeenstemming zijn met Duitschland's betalingscapaciteit. Te Londen hebben gistermorgen verschil- lende bijeenkomsten van deskundigen plaats gehad. Eigenlijk had men gister den dag v66r het bijeenkomen van den Oppersten Raad, ver- wacht, zegt de Tel., dat er nieuwe Duitsche voorstellcn te Londen zoudcn aankomen. Men heeft echter geen vertrouwen meer in het ver- langen van Duitschland om tot een overeen stemming te komen. Heden zal de Opperste Raad dus een be- sluit nemen. Alle militaire autoriteiten der geallieerden ziin te Londen aangekomen. De chef van den Belgischen generalen staf, gene- raal Maglinse, komt vandaag cn zal deelne- men aan de bijeenkomst van den Oppersten Raad In geallieerde kringen vraagt men zich thans in de eerste plaats al, of de sanctie in zake de bezetting van het Ruhrgebied onmid- dellijk in werking zal treden, dan wel of er een nieuw kort uitstel aan Duitschland zal worden verleend, in geval er nog een nieuw voorstel mocht worden ontvangen. Het eerste wordt algemeen geloofd. Het is van belang er op te wijzen, dat, wanneer de Opperste Raad het besluit neemt om de sancties in werking te doen treden, Engeland evenals Frankrijk en BelgiS deel- neemt aan de militaire bezetting van nieuwe Duitsche gebieden. Naar Wolff meldt, schrijft de „Chicago Tribune", dat de commissie van herstel hecft vastgesteld, dat tegen Duitschland op grond van de omstandigheid, dat het de met 1 Mei vervallende 20 milliard niet geheel en al heeft betaald, geen sancties kunnen worden toege- past. Dit besluit zou in weerwil van het wanho- pige verzet der Fransche dclegatie zijn geno- men Stadsulewys GESLAAOD. De heer P. J. N. Wijker, alhier si gister te Haarlem voor de ondenvijzensa HANDELSAVONDSCHOOL Bevorderd van de lste naar de 2de klasse: J. G. v. Diepenbeek, Lies de Groot, Marie Hermes, Ph v. d. Idsert, H. de Jager, Cath. Koel, Niesje Landman, W List, Kunnie Lode- wijks, G. v. d. Meer, Kl. v d. Molen, Joh Mulders, Martinus Narold, Rika Schram, Agatha Sijperda, Corn. Tuijnman, C. F. An derson, Kl. Bakker, H. W. Blok, Trien Boon, Geertje Brak, Jo creek, Chr. Dekker, Maria Emrner, Annie de Gier, Volkert Kater, A. Ni- colai, Geertruida Nierop, J. Nol, C Scher- mer, Gr. Schokker, Aafje Overeem, N Som- broek, J. v. Til, W. L. Tromp, Nelly Vader, K. Wijker, J. M. Polak. Bevorderd van de 2de naar de 3de klasse: W. Bosnian, C. Jongebloed, J. Koster, Jo Leegwater, L Prins, Marie Schuurman, D. Souge, P van Zon, J. v Zonneveldi, J. Flokstra, Br. Besteman, Aagje Blom, Anna M. C. Broers, J. Brouwer, P. Emmer, Marie Feldmann, Neeltje Oelder. J. Jongkind, Joh. Jonker, D. Mus, A. Rike, Cath. Riviere, W. K. Sweerts. Bevorderd van de 3de naar de 4de klasse: Aafje Bos, Nico Dekker (voorw.), Cornelia Geuzebroek, Adriana v Giezen (voorw.), Elizabeth de Groot (voorw.), Greta Hemmel- der, W. v. d. Post (voorw P. de Ruiter, Mien Severijn, Jeannette Stuart, H. Tamis, Grietje de Vries, Rika Werksma, Truus Weij- ling. i I „TOEKOMST". Gisteravond voerde de R. K. Tooneelveree- niging „Alberdingk Thijm" in „de Harmo- nie" op „Toekomst", blijspel met zang in 3 bedrijven met voorspel, door J. F. M. Endel De groote zaal was bijna geheel gevuld met bezoekers. De korte inhoud van het stuk is aldus: De familie Waagman reist op advies van den heer Wijnandel (Wijnkoop) naar Rustig- land (men leze de tweede lettergreep niet) De oorzaak, dat ze vertrekken, is, dat in Hol land te hooge belastingen moeten betaald worden. De heer Wijnandfei zegt, dat dit in Rustigland niet het geval is. Daar is alles goed. In Rustigland aangekomen, blijkt de familie al spoedig, dat het ook daar het ware niet is en ze vertrekken maar weer liever naar Holland, wat dan ook geschied. Er is bijna zonder uitzondering goed' ge- speeld. Bloemen ontbraken niet. Op &n fout willen we even wijzen: Toen Nelly op de klok keek en zeide, dat de tijd zoo lang- zaam ging, dat het leek alsof de wijzer niet vooruitging, had ze volkomen klok stond stil. Dergdij EXAMEWOQMMISSrES. De minister van omdsrwijs, kuasten en we- tenschappen hsth: lo. hepaald, dak de commissie, he last met het ainemen van de acte-examens M. O. in het teekenen (Mat/mie) en in het boetseeren (O), voor het jaar 1921 zatting zal houden te Rotterdam; 2o. benoemd tot lid en voorzitter dier com- niiissie: Hi. J. de Groot, mspecteur-generaal v. het nijverheidsonderwijs, te 'a-Gravenhage;, o.a. de heerea P. H. Brunsman, leeraar aan de ambachtsschool en de burger avondschool eu J. van Rijendam, directeur der ambachts school en der burgeravondschool beidea te Alkmaar. VRIJSTELLING. Bij Kon. Besluit is aan den dienstplichtige der lichting 1919 P. Smits voor goed vnj- stelling van den dienst bij de imlitie ver leend. KEGELWEDSTRIJD. ALKMAARSOHEN KEGELBOND. Voor den personeelen wedstrijd waren uit- geloofd 4 prijzen, bestaande uit kunstvoor- werpen benevens een serieprijs voor de hoog- ste seriekaart. Deze prijs (3X6 ballen) werd gewonnen door den heer J. Verweij met 324 hout. Enkele kaart (6 ballen): 2e prijs de heer A. Kollmann met 134 hout, 3e pr. de heer L. r. de neer S. Tuijn ieer L. Vleeschhou- k: De dingen moet men voortaan voorkomen. OPERETTE UITVOERING De koorklassen van de bekendle zangleera- res Mej. M. Verbeek, zullen Zaterdag 7 Mei in de Harmonic opvoeren de kinderopenette van M. A. Brandts Buys Jr.„Als de kinde- ren slapen". Deze operette, die keurig ge- monteerd wordt, is eenige wegen geleden in Amhem nog drie avonden achter elkaar met stijgend1 succes opgevoerd. De solo- en ande- re dansen, die in ae operette voorkomen zijn welwillend ingestudeerd door den heer Leef- son. Behalve operette worden nog een twee- tal speelliedjes van Hendrika van Tussen- broek uitgeveord. De opbrengst is ten bate van de vereeni- gisng ter bestrijding der Tuberculose afd. Alkmaar, en gezien het prachtige doel, dat men dus steunt door een bezoek, zal zeker een groot aantal stadgenootan dszs uitvoering bo- zoeken. Prins met 111 hout, 4e met 106 hout. wer met 106 hout. Connolatieprijs: de heer Jan Boom met 127 hout. De heer E. Hamburger, die bijna den geheelen wedatrijd eveneens op 127 hout stond, zag zich door zijn laatste eindcijfer de- zen prijs ontgaan. In het gisteren door ons geplaatste verslag komen een paar onjuistheden voor, n.l.: de eereprijs voor dames werd niet aangeboden door mevr. Lienisch maar door haar behaald met 62 hout. Ook is echter abusief vermeld, dat de ko- ningsprijs, zilveren kegelplank, was aange boden door den heer Jac. M. Boom, dit moet zijn dat hij daarvan de eerste houder was. ALKMAARSCHE HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. Het diploma Hulp in de Huishouding ver- wierven de volgende leerlingen: FL ter Buuikes te Heiloo, G. Bijpost te Bergen, A. Geel te Wieringerwaand, M. Stroomer te Bergen aan Zee, A. v. d. Toom te Wormerveer. Het schooldiploma costuumnaaien, werd uitgereikt T. Frans te Heiloo. MEDEDEELING. De waarnemend COMMISSARIS VAN POLITIE te ALKMAAR wenscht aan alle automobilisten en motorwielrijders mede te deelen, dat de Politiverordening alhier, voor wat betreft het rijden met grootere snelheid dan 14 K.M. per uur, is uitgebreid tot een grooter deel der gemeente dan tot dusver het geval was. Waar het in de bedoeling ligt, om aan de ze verordening de hand te houden, zoo komt het hem gewenscht voor, dat automobilisten en motorwielrijders deze waarschuwing wel ter harte nemen, willen zij voor veel ongenoe- gen gespaard bliiven. Kapel Elim, 1 Mei, 11 uur, de heer van Marsbergen van Haarlem. ONGEVALLENVERZEKERING. Bij Kon. Besluit van 18 dezer is, met in- gang van dien datum, aan mr. A. Prins, al hier, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als voorzitter der plaatselijkc commissie voor de Ongeva Menverzekering te Alkmaar. VERPLAATSING ZAAK. De heer A. Klooster opent heden in het perceel Mient, waar voorheen de zaak in gou- den en zilveren werken van den heer Levert gevestigd was, zijn van de Hekelstraat ver- plaatste muziekhandel. Wij namen hedenmorgen de zaak in oogen- schouw en konden constateeren, dat het pand zich uitnemend voor den handel in muziek en muziek-instrumenten leent. De winkel maakt een uitstekenden indruk. De voorraad instrumenten is groot. Ook op het gebied der muziek vindt men er het nieuwste. Daarvan kan men zich door het in oogenschouw nemen der 6talages overtui- gen. De keepers in de komende week ontvan- gen een cadeau. LICHT OP! Voor rijwielen en ander voertuigen he- denavond te 8.51 uur licht op. Proyinciaal Nieuws UIT HOORN. De heer J. Zwagerman alhier slaagde te Haarlem voor het onderwijzers-examen. UIT HEILOO. Vrijdagavond vergaderde de vereeniging voor Volkshuisvesting „Heiloo", in het lio- kaal van den heer Swart. De voorzitter, ds. Eilerts de Haan, opende de vergadering. Uit net jaarverslag van den heer J. Krom, secretaris, bleek. dat de vereeniging 33 leden telt met 65 aandeelen. Het verslag gewaagde van de medewerking van den Inspecteur der Volksgezondheid en het Dag. Bestuur der meente met het bouwen van woningen. bestuur kreg machtiging om bouwterrein aan te koopen en was geslaagd, terwiil 6 wonin gen in aanbouw zijn De koninklijke goedkeu- ring is op de statuten verkregen. Met den algemeenen wensch, dat de vereeniging mag voorzien in den woningnood, besloot dit jaar verslag. Daarna kwam statutenwijziging aan de orde. Art. 7, dat een vast percentage voor on- derhoud noemt, dient gewijzigd te worden. Daar het geen ingrijpende verandering is, kreeg het bestuur machtiging dit te verande- ren en op de wijziging keuxing aan te vragen. Bestuursverkiezing w treding van den heer J. herkozen evenals de heer J. Borst als com- missaris. Het voorstel van het bestuur om in begin- sel te besluiten den secretaris en den pen- ningmeester een vergoeding toe te kennen, kwam in behandeling. De voorzitter meende, dat die werkzaam- heden een vergoeding wettigen. De moge- lijkheid bestaat, dat de gemeente dit vast stelt, doch de vergadering moet dit goedkeuren. Daartoe werd beslotea. De rondvraag bracht nieta belangrijhs naar voren, waarna sluiting. ag dit te koninkl ijke goed- ens periodieke af- om. Deze - werd WERTHEIM GOMPERTZ 1834 CRED1ETVEREEN1G1NG 1853. KAP1TAAL EN RESERVEN f 19.500.000.-. Kantoor ALKMAAJL DREEDSTRAAT 11. 8RO0TE N00R& UO. Corresp. 300RN. Directeur K. TAN NIENE8 Jr. UIT HEERHUGOWAARD. Bij Kon. besluit van 16 dezer is aan de ge meente Hleerhugowaard ingevolge de bepalin- gen der Woningwet tegen' een rente van 5 pCt. voorschot uit's Rijks kas verleend. 2de afdecling BekerwedstrjQden. Aanvang 2 nor. Gemengd Nieuws. HET INCIDENT TE MAARN. Bij den voorzitter van den Nederlandsdien Journalistenkring is thans bericht ingeko- men, dat, blijkens het ingestelde onderzoek naar de incidentea bij de plechtigheid te Doom, de kapitein der martchauss& Boel- laard niet alleen het foto-toesetl van een Fransch persfotograaf in beslag heeft geno- men, omdat deze tegen het verbod in opna- men deed, maar ook de daarin aanwezige ELaten onbruikbaar heeft gemaakt door ze te elichten. Hierbij wer den ook 8 andere opna- men vemietigd, die met de plechtigheid niets te maken hadden, doch de kapitein wist niet, dat deze zich in het toestel bevonden. Alvo- rens de platen te vemietigen, had1 de kapitein aan den Franschen persman gevraagd, of deze het zelf wilde doen, hetgeen hij weigende. De opdracht, door den burgemeester van Maam aan den kapitein gegeven, luidde te belettenle. dat voor onbevoegden het parti- culiere terrein van het emplacement te Maam werd betreden, 2e. dat aldaar, door wie dan ook, foto's werden gemaakt, en 3e. dat op eenigerlei wijze de plechtigheid werd ge- stoord. Aan vertegenwoordigers van de pers werd een toegangskaart uitgerei'kt op de uitdruk- kelijke voorwaarde, dat geen foto's zouwen worden gemaakt. Toen bovenbedoelde Fran sche perafotograaf het toch deed, werd zijn toestel inbeslag genomen. Wanneer hij had medegedeeld, dat rich nog andere opnamen in het toestel bevonden, zouden deze rijn ge spaard. Hii heeft volgens veiklaring van den ka pitein Boellaard erkend op bovengenoem- de voorwaarde en toegangskaart te hebben ontvangen, doch achtte zich niet gebonden tot nakoming daarvan, aangezien hij zulks niet op zijn eerewoord had beloofd. Door verschillende joumalisten is gecon stateerd en aan den Kringvoorzitter uit- drukkelijk medegedeeld dat de kapitein Boellaard heeft toegelaten; dat er drie of vier opnamen met magnesiumlicht werden gedaan en dat hij eerst daama, toen met fotografee- ren werd voortgegaan, ingreep. De kapitein echter ontkent dit. Aan het bovenstaande wordt toe van het ingestelde onderzoek door den Kringvoor zitter toegevoegd, dat vele joumalisten zich bij hem hebben beklaagd over de hoogst on- wellevende wijze waarop d!oor den kapitein Boellaard en zijn ,marechaussees tegen over hen alien werd opgetreden. De joumalisten begrepen heel goed, dat de militaire autori teiten hun instruriies hadden en niet op eigen gezag handdden, en zij waren volkomen be- reid die instructies te eerbiedigen. Wanneer "6en en ander den persvertegen- woordigers op gepaste wijze onder het oog ware gebracht, zouden zij zich dan ook naar de omstandigheden hebben geschikt. De incidenten onistonden echter door de wijze waarop de joumalisten werden behan- deld. HERSTBLD. Inzake de onlangs plaats gehad hebbende moordiaanslag aan de stille Veerkade in. Den Haag wordt gemeldt, dat de dader S., die na een aanslag op zijn vnouw gepleegd, te heb ben, richzelf verwondde, Donderdag het zie- kenhuis aan dien Zuidwal heeft verlaten, waarna hij onmidddlijk ter beschikking van de justitie is gesfold. Zijn vrouw heeft reeds eenigen tijd geleden hersteld: het ziekenhuis verlaten. VERDWENENi. Bij de justitie te Amsterdam is, zoo meldt de Telegr., een aangifte ingekomen van dien directeur van het spoorwegpostkanfoor aan den Nlieuwendijk aldaar, de mediededing be- helzendl, dat in en laatsten1 tijd 40 A 50 aan- geteekende stukken' ter waarde van eenige duizenden guldens op geheimzinige wdjze ver. diwenen rijn. UITGETROK1KEN TYPOGRAFEN. Bij de sfeumregeling voor „uitgetrokken" werkloozen van verschillende grcepen werden de typografen uitgesdoten. Het hoofdbestuur van den Alg. Nedt. Typo- grafenbond heeft aan den minister een adres gezonden, om ook de uitgetrokken wericlooze typogTafen in de steunregeling voor uitgetrok. kenen te doen. deelen. BRAND. Gistermorgen rijn winkeL woonfauiis en die baldkeriji van bakker van tier Dundee op de Nieuwstad te Zutfen geheel uitgebrand. 'De oorzaak is onbekend. EEN ORAN1JEBOEK. Nlaar de N. Ret. vemeemf, is eeriang \i/eder de verschijning van een Oranjeboek te ver- wachten. HET NIEUWE GEBOUW DER SPOORWEGEN. Het groote nieuwe administratiegebouw der Nedcrlandsche spoorwegen te Utrecht zal as Maandagmiddag officied door den Minister van Waterstaat worden geopend. VAN EEN STEIGER GEVALLEN. Gistermiddag viel te Amsterdam een schil- der, die op de derde verdicping van het per ceel O. Z. Voorburgwal bceig was, van een steiger. Met een hoofdwonde en inwendigc kneuzingen werd hij naar het Binnengasthuis vervoerd. VOORSCHRIFTEN INZAKE WONINGBOUW. De Minister van Arbeid had gisteren een conference met vertegenwoordigers van de gemeentebesturen der drie groote gemeenten, Amsterdam, Den Haag en Rotterdam, betrel- fende de voorschrifteu inzake den woning- bouw. KORTE BERICHTEN. De schrijfster Marjorie Bowea houdt hier te lande voordrachten voor de vereeni ging Nedcrland-Engeland. De Tweede Kamer heeft het Djambi- ontwerp met 43 tegen 36 stemmen aangeno- rnen. Verschenen is de Memorie van Ant- woord (Tweede Kamer) in zake het ontwerp- Luchtvaartwet. O. m. worden wijzigingen aangebracht in verband met de Intern. Luchtvaart-conventie van October 1919. Verschenen is de Memorie van Ant- woord (Tweede Kamer) in zake het ontwerp- Zondagswet. Enkele wijzigingen zijn aangebracht. Het weteontwerp ,,Bepalmgen betn de de jacht ontmoette in de afdeelingen Tweede Kamer veel tegen,kanting. Er dreigt een emttig conflict tusschen den Haagschen kring van melkveehouders en den Haagschen melkhandel. Het aangekondigde ontwerp tot wijzi ging derverkicsbaarheid voor Prov. Staten en Raad is reeds ingediend. Blijkens een draadloos N. T. A.-bericht uit Poldhu is Braxton, in Mississippi, door een tornado verwoest. Tegen de redactie der „Rote Fahne" is een vervolging ingesteld wegens opruiing. Ingeronden Stukken (B uit en ver ant woordtlijkheid van it Rtdat- ti*. De opnanw i deze rubriek bewijst geens zins; dat de Rtuactie er nude instead). Mijnkeer de Redacteur! Onder „Uit Bergen1" vemam ik dat tegen mij procesverbaal is opgemaakt, wat abso- luut met waar is. Hoe u aan zulke onjuiste gegevens komt is mij duister. Zoo u mij daar- omtrent eenige opheldering kunt geven zult u mij zeer verplichten. Ubij voorbaat mijn dank betuigende. Hoogachtend: GERRIT BAKKER. Bergen, 29 April 1921. (Wij ontvingen het betreffende bericht van onzen correspondent te Bergen, iemand die krachtens zijn betrekking aldaar derj beridhten uit de eerste h^id heeft. Wij dat de inzender tegen het bericht op- it, omdat het inderdaad te zijnen gunste een aanvuMing behoeft, doch moeten consta teeren, dat inzender in zijn bewoordingen on- juist is. De zaak is, dat door de keurmeesters tegen inzender inderdaad procesverbaal is opge maakt wegens het ten verkoop aanbieden van melk met een te laag vetgehalte. Om met zekerheid den schuldige te kunnen aanwijzen, hebben de keurmeesters op last van den directeur van het abattoir te Alk maar ook melkmonsters genomen bij den vee- houder S. S. leverancier van inzender met het resultaat, dat is vastgesteld, dat op 27 April In de melk 6 pet. water aanwezig was en op 28 April 13 pet. water, bovendien heeft een van de keurmeesters in den stal van den vee- houder een schoone melkbus met een hoeveel- heid water zien staan. De betreffende veehouder zal wegens melk- vervalsching vervolgd worden. De inzender was bij het plegen van de overtrading dus geheel te goeder trouw Onze correspondent was bij het afzenden van zijn bericht met de ons thans bekend ge- worden bijzonderheden niet bekend, zoodat niet gezegd kap worden dat hij een onwaar bericht zond Red. Allan. Crt.) Marktbericliten ALKMAAR, 30 April 1921. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 15 paarden 200 tot 750, 150 koeien en ossen 200 tot 1000, 204 nuchtere kalvercn /16 tot 25, 418 magere schapen 56 tot 78, 263 lammeren 28 tot 36, 2 vete varkens p. ned pond 2.10 tot f 2.20, 66 magere varkens 73 tot J 84, 217 biggen, 10 weken, 30 tot 52, 72 bolcken en geiten 5 tot f 30, kleine bokjes 0.50 tot 4. Boteiprijs: hoogste markt 1.35, middel- markt 1.30, laagste markt J 1.20. Aanvoer 2009 kop. Kipeieren 89.50. Eendeieren 8-/ 9.50 ALKMAAR, 29 April. Alkmaarscfae ex port-veiling. In de heden gehouden veilingen werd' be taald voor: Wortelen per 100 bos 23 tot 26, Ra- barber per 100 bos 3.20 tot 9.40, Uien 8.10 tot 15, alles per 100 KG., Asper ;es (wit) per bos 0.37 tot 0.85, Asperges blauw) per bos 0.22 tot 0.52, Kropsla per 100 stuks 6.20 tot 11.90, Pieterselie per 100 bos 2.30 tot 5.60, Prei per 100 bos 8.90 tot 16.30, Postelein per ben 1.49 tot 1.64, Radijs per 100 bos 3.10 tot 6.30, Raapstelen per 100 bos 0.80 tot 1.90, Spinazie per 100 KG. 100 bos 1.60 6.30 tot tot bpn 16.50, Selderie per 11.90. PURMEREND, 29 April 1921. Spinazie 5.20—/ 12.80 per 100 K.O. Sla 11 per 100 krop. Pieterselie 3.30 per 10 bos, Selderij 10.80—/ 11.10 per 100 bos, Rabarber 2.80—/ 9 per 100 bos, Prei 3—/ 8.60 per 100 bos. Yan 30 April 1921. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcredlet. Vorigt Koers van heden te koers. 10.30 10.45 ±11- 11.15 W'Vi. 2.75 3.15 3.40 4.00 enz. LANGESTRAAT. ut, 4e pi pr. de h DEMI FINALE. (Ontvangen per draadlooie telefoon.) STAATSLEENINGEN. 5 Nederl. '19 BANK.INSTELLINGEN. Kol. Bank Indiiche Bank Handel Mpij. INDUSTR. OND. BINNENL. Insulinde Oliefabr. INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult VorateaL Dito actions Compania Poerworedjo Bodjong PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Oude Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin. Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Oude, Vaart Schee'pvaart Unie Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oude Deli Senembah Medan Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails CJmi 93* 93% 179t/4 177 178 177* 1761/, 173i/i 173 173 173 173* 1771/4 1768/* 491/4 46 45 47 96ig 96 401* 399 399 403 404-5 298 295 30 186S/4 18o 1851-6 187 188 2251/4. 225 225 224*-5 227* 1401,* 151 149 150 125 125 125 125* 162 162 49»/8 491/, 531 522-4 520 530 528 2l2*k 210 208 211 209* 583 570 573-5 581 581 IOO1/4 102 1021/, 103* 55 53 53 12V4 56 55 80 79 179* 179 269 270 273 265 265 1581/, 158 158 158 158 828/g 82 82 82 82 1351/, 131 131 1278/s 121 121 95 94 94 16a/u 627/, 502* 495 490 486 487-98 599i/i 593 595 598 330 330 330 4471/4 445 445 101 105 101 258/4 25* 25 ik 132* 133 aioa pacific PROLONGATUS vorige koera 4Va, heden 41^ WISSELKOERSEN. Berllju Brussel Londen New-York Parlja Weenen Zwitserland Vorige koera. 4.35 21.77l/| 11 28 2.84 21 77* 073 49 80 Vddrbeuri koers Dato heden 4 314.33l/i 22.05—22 10 11.271/|11 ?8l/a 2.84T/, -2 851/4 22 05-22.10 0.71*—0.72* 49.8549.92/ VREEMD BANKPAPIER Duitsch Bankpapier (rood) Oostenr. Bankpapier 4 41 0 581 4 33-4.36* ff.70

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 2