modit worden bereilrt, leunnen lang niet alle arbeiders daar aan het werk gaan. Dc arbeiders zelf rekenen er op, dat, als de verveners tot overeensteraming mochten ge- raken met de werklieden, er 2/3 der werkloo- zen aan den arbeid kunnen gaandoch van verveners-zijde wordt dit aarnal op hoogstens de helft geschat. Men ziet dus: de perspectieven zijn. al bui- tengewoon donlker. Wij hadden heden, Zondagmorgen, nog- maals een onderhoud met burgemeester Koot KORTE BERICHTEN. OSsteren ia te Hllveraum in den oudcr- dom van SO. jaar overlodcn O. baron. Tindal, kamerheer in buitengewone dienst van Ko- ning Willem III em later zijn Koningim Wil- helmina. Verschenen is het Voorloopig Verslag (Tweede Kamer) inzake het wetsontwerp tot stra, die ons mededeelde, dat het vuur thans re„eling van het bewaarschoolonderwijs. in het Weerdinger- en Nbonderveen woedt, in een stuk veen van 1 uur lengte en 1 uur breed- te, dat is dus op een oppervTakte van ongeveer 3000 H.A. De stoomspuit uit Meppel is door het aan- houdend in gebruik zijn warm geloopen en geheel defect geraakt, en gisteren naar Apel- doom ter reparatie verzonden. B. en W. heib- ben besloten om niet meer te spuiten, aange- zien him is gebleken, dat al het wekenlange spuiten boegenaamd niets heeft uitgewerkt. De burgemeester vestigde er voorts de aan- dacht op, dat zoowel van verveners- als van arbeiderszijde vrijwel geen medewerking bij de blusschingspogingen is ondervonden. Ze- ker wel vijf en zeventig procent van de ver- veaers wetgerde, evenals de arbeiders, hun medewerking en hielden zich aan de leuze: De Ncderlandsche kunsttentoonstelling te Parijs is reeds door 30.000 bealenden be- zocht. Provinciaal Nieuws „Laat branaen, wat brandt." Wat den toestand op't oogenbliik betreft, het volgende: Het geheele Noordveen staat in brand, benevens nog een deel van het Weerdingerveen en een stuk veen bij Valthe. Tal van kleine verveners zijn door den loop der gobeurtenissen finandeel totaal gcrui- ncera. Deze kleine verveners hebben n.I de laatste jaren tegen buitensporig hooge prij- zen veengronden gehuurd, welke door hen worden atgegraven. Het veen mogen zij afgraven, de turf mo- gen zij verkoopen, doch de afgegraven grond blijft aan den oorspronkelijken eigenaar. Zij zitten, nu de turfprijs zoo geweldig is gedaald, met den financieelen strop, die voor talloozen duizenden en duizenden bedraagt en voor veleu den geheelen ondergang betee- kent. De branden hebben dien financieelen strop nog beduidend vergreot. Verschillende kleine verveners nl. hadden reeds de turf of een ge deelte ervan in voorkoop verkocht voor /3.50 per kubieken meter. Deze zelfde turf wordt echter, als zij was verbrand, door de verzeke- ringsmaatschappijen uitbetaald naar 1.80. Hierdoor alleen reeds is door tal van kleine verveners duizenden guldens schade geleden Wat de beteekenis der kleine verveners is, moge blijken uit het feit, dat in Ndeuwweer- dinge 25.000 stobben turf te velde stonden, waarvan 10.000 aan kleine verveners behoo- ren. Deze 10.000 stobben turf vertegenwoor- digden een waarde van 300.000 gulden. Hij vreesde, dat de toestand nog erger zou zijn, dan deze zich thans laat aanzien. Den huidigen toestand verder besprekende, vestigde de burgemeester er onze aandacht op, dat de turf in het Oostelijk en Zuidelijk gedeelte der gemeente Emmen grootendeels niet is verzekerd. De brandverzekeringsmaat- schappijen hebben te kennen gegeven alleen dan nieuwe verzekeringen af te willen sluiten als de verveners 10 pet. aan premie willen betalen. Dit kunnen de kleine verveners ech ter ommogelijk doen. De stroppen, door dezen opgeloopen, zijn reeds uiteengezet; er dient echter nog op te worden gewezen, dat velen hunner ook nog zware verliezen lijden, door- dat de z.g. bonkaarde uit de reeds gedichte slooten door den veenbrand geheel is ver- teerd, waardoor een regelmatige turfgraving geheel onmogelijk is geworden. De kleine ver veners komen dan niet meer aan den slag. Er ontpopt zich langzamerhand een bewe- e'ng bij hen, om steun van de regeering te ijgen, daar zij thans totaal lamgeslagen zijn. Wat de inscheping van turf betreft, de verveners zijn bereid 100 pet. van het loon van het vorig jaar voor de inscheping te ge- ven. De arbeiders echter weigeren, volgens den burgemeester, toe te staan, dat de turf wordt verscheept. Men zal thans trachten, on- der politietoezicht de kleine verveners in ver- eeniging met de schippers, de turf, welke reeds is verkocht, te doen laden, maar de bur gemeester voorzag hiervan emstige moeilijk- neden. De verveners zullen als de arbeiders bin- nen 14 dagen niet bereid zijn aan het werk te gaan, geen turf meer laten graven en de bur gemeester verwacht hiervan de grootste on- heilen. Een algemeene en algeheele verar- ming van Nieuwweerdinge met zijn 4500 in- wonners wordt door hem tegemoet gezien, in- dien de toestand zoo blijft als deze thans is In het Oosten en Zuiden der gemeente Em- men is de toestand iets beter; in het Westen en Noordwesten ernstiger dan ooit. Wa'ar het ten slotte heen moet, de burge meester wist het niet. Echter meende hij, er nadrukkelijik op te moeten wijzen, Jat het slechtste wat de regeering zou kunnen doen en waar toch van zekere zijde op aangedron- gen wordt, zou zijn, een staat van beleg af te kondigem Wanneer dat inderdaad gebeurde, dan zouden onmiddellijk alle verzekeringen van de turf in het Oosten en Zuiden der gemeente worden opgezegd en ongetwijfeld zouden de gebeurtenissen dan niet te overzien ?ijn BOSCH- EINl HEUDEBRANIDEN. Z aterdiagmiddag br-ak in de heidfe onder Hilvarenbrek lanigs de tramlijn, kort nadat de stoomcram gepasseerd was, een hevige branc uit, met het gevolg, diat de brand den geheelen nacht en gisteren in alle hevigheid1 heeft ge- woedi, en pl.m. 2000 hectare heide en bosch ondier Hilvarenbeek en Goirle tot over de Belgische grens onder Poppel zijn vemielc geworden. Boschen van groote dennenboomen gingen verloren. De perccelen behoorden grootendeels aan de heeren Van Beuceoom en Ed van Puijertbroek. KERMIISBEWEGim Men schtijft uit 'Nijmegen In de Gemeenteraad komit 4 Mei o.a. aan de orde het voorstel van 9 Raadsleden tot af- schaffimg der kermis en in de plaafs stelling van Volksfeesten. Bij handhaving der kermis ontvangt de gemeente aan venpachtingen circa 60.000 terwijl in tegenovergesield ge- val gelden) moeten genoteerd' worden voor Volksfeesten, waaraan de omvang en uitvoe- ring moeilijk vooraf zijn te omsibrijven. Se- dfirt imvoering der drooglegging in de ker- tttisweak. moet teepassiag daarv&n drankmis- bmiik wel ten goede komen'. Een adresbewe- PREDIKBEURTEN. BERGEN. Hemelvaartsdag, Kapel Elim, 11 uur, de heer Hoekstra, van Hoom. Zon- dag 8 Mei. 10 uur, en avond 6 uur, de heer Stavinga, van Wieringen UIT WIER1NGERWAARD. Zaterdag had in het Polderhuis alhier eene verkiezing plaats van twee Hoofdinge- L landen wegens periodieke aftreding van de heeren D. Kooij Jbz. en E. Rijkes. Even voor den aanvang was bij den Dijk- graaf bericht ingekomen, dat beide heeren voor eene eventueele herbenoeming niet in aanmerking wenschten te komen Ingekomen waren 36 stembriefjes, waarvan van onwaarde, te zamen uitmakende 67 stemmen. Volstrekte meerderheid 18 De uit- slag was als volgt: C Schenk Az. 23 St.; T.wbnder 20 st.P. Visser Az. 9 st. K Schenk Kz, 6 st J. Schenk Kz. 5 St.; b Breed 3 st.N. 6. Kaan _1 St., zoodat ge- T. Wondt heeren C. Schenk Az en serve steM de directtc voor eeo bedrag te on^ trekken van 6761. teneinde met1 de hierbo- ven bedoelde 4 pCt. in totaal 6 pOt. te leunnen uitkeereni (v. j. 8 pOt en 45 per oprichtere- In1 net nieuwe j aar had1, naar de directie npg mededeeli, de eikoop plaats an een ter- reuigedeehe, nabij den Sationsweg, waarop de plaatselijke diredeur te Bergen voor eigen rekening met steun van het rijk een twaalftal micdenstandswonmgen gaan stichtto. Blijkcns de bailans bedraagt het geplaatst aandeelenikiapitaal 310,000. Hie bezit aan tcrreinen staat daaitegenover venneldi met J 184^240 effecten met 53,895 debi- teuren met 69,981 en kas en kassier met 34,638. ozen zijn de er. Als 9ecretaris van den polder Wierin- erwaard, in de plaats van den heer J. K 'aan, die deze betrekking biina 50 jaar heeft vervuld, is gekozen de heer D. Sleutel met 8 van de 15 stemmen. De heer Zeeman ver- kreeg 7 stemmen. UIT URSEM. De Begrafenisvereeniging „Onderlinge Hulp", welke 1 Augustus 1861 is opgericht, hield hare gewone jaarvergadering in het caf^ „De Roode Leeuw" alhier. Uit het jaarverslag memoreeren we, dat in het afgeloopen jaar elf personen overleden, alien menschen op leeftijd De reservekas, ge- deponeerd op de Boerenleenbank alhier, was opnieuw met 10 pet. gestegen, hetgeen de aanwezigen met genoegen vemamen. Jammer is het, dat het ledental niet stijgt; de|e ver- vraagt een geringere premie dan de arer zusteren; van onbekendheid tan geen sprake zijn, het bestuur moet mis- schien meer propageeren. Het aftredende bestuurslid, de heer J. Oud, werd bij acclamatie herbenoemd en nam de functie aan. UIT AKERSLOOT. De verpachting van het gras en rietgewas van den grooten en kleinen Uiterdijk voor't burgerlijk armbestuur dezer gemeente bracht op: de groote Uiterdijk noordelijk gedeelte 126 aan C. Schut Pz, zuidelijk gedeelte 220 aan P. Schouten, de kleine Uiterdijk voor 78 aan W. Glijnis, en't rietgewas aan Jb. Groot Fz. voor 34, in het geheel bracht deze verpachting 14 meer op dan het vori- ge jaar. In het cafe Dekker werd Zondagavond een lezing gehouden over de toestanden in de in oorlOg geweest zijnde landen, verduidelijkt met lichtbeelden, welke lezing gehouden werd voor de Breslauer kinderen. De zaal was ta- melijk bezet. Op duidelijke wijze werden de toestanden aldaar naar voren gebracht, ter wijl de lichtbeelden het geheel aanvulden. De jongelui hadden stiller kunnen zijn, zij gaven nu blijk zeer slecht te weten hoe zich te gedragen bij dergelijke gelegenheden. Was dit voorjaar alhier een begin ge- maakt met het bouwen van 3 woningen, thans zijn nog 4 aanvragen ingekomen om wonin- ge te bouwen uitsluitend voor particulieren. Jaren is't geleden dat het bouwen zoo'n om vang had als thans, het verleenen van een bouwpremie door het rijk zal hieraan wel niet vreemd zijn. UIT NIEUWE NIEDORP. Aan den dienstplichtige J. Pancras, uit de ze gemeente, is voor goed vrijstelling van mi- litiedienst verleend. UIT OBDAM. Tot leden van de Schoolcommissie zijn door den Raad benoemd de heeren H. J. Schnei ders, G. Dekker Jzri., Jb. Kok en Jb. van der Oordin verband met de op te richten bijzon- dere School een vacature. Naar aanleiding van een verzoek van de afd. L. T. B., alhier, heeft de protestant- sche landbouwvereeniging „Tuinderswelva ren" besloten als proef voor een jaar haar Koducten te doen veilen aan het veilingsge- uw van den L. T. B. alhier. Voorg jaren werden de producten verzonden naar de Langedijker vei'lingen. BOUWGROND-MAATSCHAPPIJ BERGEN-BINNEN. Aan1 het verslag over 1920 vara de N. V. Bouiw- en! Bouwgrond- Mlaatsch appij Bergen- Binnen1" ontleenen wij. In den loop van dit jaar werden slechts terreiinen verkocht voor totaal 23,778 (v. j 44,697.) De moeilijlcheden1 in1 het! bouwbedlrijf en de aan het eindc van het boeikjaar zich voor- doende algemeene malaise deden reeds in vengevordtenden staat van afriioening verkee- rendle nhandelingem1 afbreken. Op de vroeger verkochte terreinen werd1 met het plaatsen van grootere en kleinere villa's voorigegaan'. De electrische noodlleidiing moest dit jiaar vervan- gen worden door een kabelnet. De Mij. lever- de diem kabel aan de gemeente, welke dezen in het wegemnet der Mij. verwerlcte. De zeer verhoogde kosten van dten wegen- aanleg era vara de electrische kabels hebben groote bres geschotem in de daarvoor bestem- dc reserves. De reservewegen aanleg, groot 3000, vendwecn uit de balans. Het wegen- fonds is venmiimlderdi tot 15,758 In totaal werd1 sedert de oprichting terrein verkocht voor 416469. Ten n ame van de koopers is dit jaar gesteld 89,289. De winst had f 17,797 (v. j 36948' laat in totaal slechts een uitkemng toe van 4 pOt., zoodat daaruit goan super-dividenc kanw orden uitgekoudl. Aan do dividendro- Tele^rammen van heden VEROORDEELD. AMSTERDAM, 3 Mei. De Amsterdam- sche Rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen den 23-jarigen landbouwers- knecht Ahvin Porkert, geboren te Lehn in Duitschland, die heeft terechfgestaan ter- zake doodslag, gevolgd door diefstal, op Jacob Cardinaal te Watergraafsmeer, en terzake diefstal met geweldpleging ten na- deele van C. Goldberg te Bussum. Reke ning er mede houdende, dat beklaagde vroeger reeds is veroordccld door de Zut- fensche rechtbank tot \V, jaar en door de Amsterdamsche rechtbank tot zes maanden gevangenisstraf terzake diefstal en verder door dc Amhetnsche rechtbank tot 15 jaar gevangenisstraf wegens moord op kolonel Hillen te Amhem en dat al deze leiten ge- plecgd zijn v66r den inoord te Water- graafsmeer en den diefstal te Bussum, kon nem op grond van artt. 57 en 63 van het Wetboek van Strafrecht geen langere ge vangenisstraf worden opgelegd dan 3 jaar. Derhalve veroordeelde de rechtbank hem tot 3 jaar gevangenisstraf. VEREWERPING DER DUITSCHE VOORSTELLEN. WASHINGTON, 3 Mei. (Officieel). De regeering heeft de Duitsche voorstellen verworpen, daar zij geen grondslag voor besprekingen vormen. De Amerikaansche regeering adviseert Duitschland, onmiddel lijk aan de geallieerden duidelijke, besliste en bevredigende voorstellen te zenden, die in overeenstemming zijn met de rechtvaar- dige verplichtingen. BEZETTING VAN HET RUHRGBBIED DUSSELDORF, 3 Mei. Volgens de voorbereidingen van de bezettingsautori- teiten moet met een onmiddellijke bezetting van het Rijnsch-Westfaalsche kolendistrict worden rekening gehouden. In het bezette gebied worden de troepen geconcentreerd. DE TOESTAND IN QPPER-SLILEZIe. KATTOWITZ, 3 Mei. Gisteren werden de mijnwerkers gedwongen te staken. De toestand is gespannen. De bewoners van de grensplaatsen vluchten, daar geweld wordt gevreesd. Gisterenmorgen drongen Poolsche leiders in de industrieele bedrij- ven en. eischten, dat de arbeiders het werk zouden staken. Men verwacht een nieuwe putsch der Polen. GEEN BESLISSING OMTRENT OPPER-SILEZI6. BRESLAU, 3 Mei. De intergeallieerde commissie maakt officieel bekend, naar aanleiding van berichten omtrent de toe- komst van Opper-Silezie, dat nog geen be- slissing is genomen. Stadsnieuws bouw „De Unie", werd to de vacante plaats van den heer 0. Anderaon met algemeene stemmen tot direeteur benoemd de heer P. A Blaauw, muzlekleeraar alhier. LICHT OP! Voor rijwielen en andere veertuiges he- denavond te 8.56 uur licht op. Rechtszaken ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Uitspraken vau heden. Jan D., ged., oplichting, 1 jaar en 6 maan den gevangenisstraf. Gertruid Anna N., ged., diefstal, 3 maan den gev. met aftrek 6 weken voorarrest. Jan V., landb., ged., poging tot moord, 3 jaar gevangenisstraf. Willem B., veehouder, Koedijk, diefstal van vee uit de weide, 4 maanden gev. voorw. met 3 jaar proeftijd. Jan Cornelis K., landb., H.-Hugowaard, beleediging, 10 boete of 10 dagen hecht. Klaas W., visscher, Wieringen, mishande- ling, 3 boete of 3 dagen hechtenis. lo. Gerardus B., arbeider, Warmenhuizen, 2o. Gerrit V., id. id., diefstal, niet bewezen, vrijgesproken. Pieter van T., schouwburgdirecteur, Hel- der, ontd. gem. belasting, 16.65 boiete of 16 dagen hechtenis. Johannes P., bioscoopdirecteur, Helder, ontduiking gem.-belasting, 27.46 boete of 20 dagen. Jan R.. kastelein, Berkhout, beleediging, 15 boete of 15 dagen hechtenis. Pieter de J., minaerjarig, strooperij, 7 boete of 14 dagen tuchtachool. Jacob P., minder]arig. strooperij, 7 boete of 14 dagen tuchtschool. Zitting van 3 Mei. DIEFSTAL MET INKLIMMINO. In de eerste plaats heden terecht de gede- tineerde beklaagden Jan R.. 28 jaar, bakker, te Hilversum gedomicilieerd, overigena zwer- vend en H. J. ten H., 22 jaar, metselaar, te Amsterdam geboren en zonder vaste woon- of verblijfplaats. Aan hen werd ten laste gelegd dat zij in den avond van 27 Maart door middel van inklimming zijn binnengedrongen in de onbe- woonde rentenierswoning toebehoorende aan den 55-jarigen veehouder Jan Buren te Ou- dorp. Beklaagden hebben zich toen wederrech- telijk toegeeigend een tafelkleed, vloerkleed- jes, boezelaars, witte rokken, vitrage gordij- nen, wimpels en een Nederlandsche vlag. Zij hebben twee ruitjes uit een tuimelraampje vernield en op deze wijze zijn ze binnen ge- komen. De heer Buren constateerde in den morgen van den 28 Maart dat er dieven in het huis waren geweest. Alles lag over hoop en wat de kerels niet hebben kunnen meddnemen hebben zij stuk gestagen en vernield. Bovendien had den zij den boel nog bevuild. De heer Buren was zeer verontwaardigd over dit schandelijk optreden. Dat zij de boel nog mede nemen om er geld voor te maken, kan hij zich verklaren, maar om zijn goederen te vemielen, daar heeft niemand iets aan. De heer Buren verklaarde voorts dat er een raam openstond, waarvoor de jalouzien weer waren voorgeschoven. Beklaagden erkennen beiden den diefstal te hebben gepleegd. spie- I lag Beklstpden ontkenden echter de moedwfl- lige vernieling van den spiegel. Die was ge- broken teen zij een kleed voor de ramen had den willen hangen. De heer Buren bleef volhouden dat de gel opzettelijk was vernield. De spiegel met den rug op de talel. Zij hebben nog g£ tracht om het hout los te maken. Ook de eikenhouten tafel was beschadigd Ook de stoelen droegen sporen van verniel- zucht. Bekl. no. 1 zeide dat de spiegel gevallen was. Zij zouden de spiegel niet moedwillig hebben durven stuk slaan. Het maakte te veel lawaai. Op zolder hebben ze een kist met boeken geledigd en de boeken op zolder verspreid. Beklaagden ziin op 26 Maart van Am sterdam naar Schagen gegaan. Zij hadden, volgens Bekl. no. 2, niet afge- sproken om te gaan stelen. Beklaagden hebben te Schagen in hotel Brantenaar gelogeerd toen waren ze naar Alkmaar gegaan en vervolgens naar Oudorp alwaar zij het onbewoonde huis hadden op- emerkt. Toen kregen zij het idee om in dat uis in te breken. Beklaagden hebben aan hun plan uitvoe- ring gegeven. Het was reeds donker en zij hebben verschillende goederen in een zak ge- pakt en naar Amsterdam bevracht en deze zak laten bezorgen bij een catehouder aan de Oudezijds Achterburgwal. Daar werden zij door de Amsterdamsche politie aangehouden. De 2e bekl. was tot 1 jaar gev. veroordeeld ter zake poging tot diefstal en had deze straf ondergaan. Bekl R. was door het tuimelraam gegaan en had het groote raam open geschoven om ook den anaer binnen te laten. Bekl. R. was reeds tweemaal veroordeeld, totaal tot een tijd van 1 jaar en 6 maanden. Het O. M. noemde de zaak zeer ernstig De straffen die zij reeds hadden ondergaan waren een aanwijzing dat zij in de maat- schappij niet thuis benooren. Het O. M. vor- derde tegen ieder 3 jaar gevangenisstraf. De lste bekl. vond het verschrikkelijk. Hij was geen beroepsinbreker. De president bracht hem onder het oog dat hij daar tamelijk op begon te gelijken. Zijn manier van optreden gaf aanleiding om dat te denken. Beklaagde no. 2 wilde geen 3 jaar uitzit- ten. Dan zou hij er wel op 'n andere manier een eind aan maken. De verdediger, mr, Josephus Jitta, wilde niet de.daden van beklaagden goedkeuren maar meende dat het niet zijn beroepsmisda- digers maar slachtoffers van ongelukkige omstandigheden, vooral wat betreft ten H. Er bestond kans dat de reclasseering zich zijn lot zal aantrekken daarom drong pleiter aan op een lichtere straf. Hij was iemand die zijn psychisch evenwicht kwijt was. Hij had de geneele wereld rond gezworven, zelfs in Spanje en Portugal. Bekl bad reeds 2 maal een poging tot zelfmoord gepleegd. Daarom hechtte pleiter eenige waarde aan zijn bedreiging er een eind aan te zullen maken. Hij klaagde ook steeds over hoofd- pijn. Pleiter verzocht een. onderzoek door psychiaters of een lichte straf, opdat beklaag de niet lichamelijk en moreel ten gronde zal gaan. De officier was het niet eens met pleiter dat beklaagde slachtoffers der omstandighe den zijn. (Wordt vervolgd) GESLAAGD. Te Haarlem slaagde voor het acte-examen O. mej. N. Portegijs alhier. NED. VER. VAN STAATSBURGERESSEN. Men verzoekt ons nog even te herinneren aan het vervolg van den cursus-avond van de afd. Alkm-aar der Ned Ver. van Staatsburge- ressen Deze cursus-vergadering wordt a s Woensdagavond, half acht, in de „Unie" ge houden. De beginselen van alle politieke partijen zullen worden uiteengezet. y&n 3 Mei 1921. Opgave ran Noordhollandsch Landbouwcrediet. EEN ADRES. Aan den Voorzitter van den Gemeenteraad alhier is het volgende adres gericht: Ondergeteekenden, leden van den Raad, betreuren het ten zeerste, dat U, zooals U ons hebt medegedeeld, door omstandigheden, onafhankelijk van uw wil, U hebt genood- zaakt gezien een gewichtig onderwerp, ver band houdend met het ter visie liggend, doch- nog niet voor openbare behandeling vatbaar zijnde uitbreidingsplan, aan het oordeel van den Raad te oriderwerpen; zijn van oordeel, dat het wenschelijk is, dat dit onderwerp op nieuw door den Raad in openbare zitting worde onder de oogen gezien, ten einde te kunnen overwegen of het Gemeentebelang niet medebrengt, dat teruggekomen wordt op het overijld ter zake genomen besluit, in de Raadsvergadering met gesloten deuren, van Donderdag, den 21sten April j.l. In verband met de urgentie van bedoeld onderwerp, hebben zij mitsdien de eer, UEd. Achtb. te verzoeken. om eene spoedvergade- ring van den Raad te willen uitschrijven op Maandag, den 9en Mei a s. Alkmaar, 2 Mei 1921. Met verschuldigde hoogachting, De Leden van den Raad-: G. Th. M. v d. BOSCH. O. J. VERKERK. A. AUKES—TIMMERS. J. CLOECK. H. E. BOSMAN. G VAN VEEN. ,;STEM DES VOLKS". In de gisteravond gehouden buitengewone ledenvergadering van de Gemcngde Zang- vereeniging ,J5e Stem des Vellcs to het ge- Virlge Eoers Tan heden te koers. pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m. 2. -i IUi \V//u.^/4iM/v/M* An \Il/> zamrzxzan in w ii_11 (Ontv&ngen per draadlooze telefoon.) Schrijfmachmelinten bij one pekocht wor den in Alkmaar gratia op Uw machine geplaatst. L. FRANtEENlBERG ALKMAAR. DE EMMABLOEM. De bruto-opbrengst der Emmabloem-col lecte, welke Zaterdag j.l. gehouden werd, be- droeg 385,43y2. Dit resultaat mocht wor den bereikt door de zeer gewaardeerde hulp van de dames-verkoopsters en van de N.V. Alkmaarsche Autohandel, directeuren de hee ren van Gennep en Scholten. die geheel be- langloos een flinke vrachtauto voor dit doel ter beschikking stelden. STAATSLEENINCEN. 5 Nederl. '19 BANK.INSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. INDUSTR. OND. BINNENL. Insulinde Oliefabr. INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo M. PETROLEl Orion Dordtsche Petr. Gee. HoU. Olie Oude Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin. Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Scheepvaart Unie Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oude Deli Senembah Medan Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Raila Union pacific PROLONGATIE vorige koera 4%, heden WISSELKOERSEN. Vddrbeuri Vorige koera koera. Dato heden e 94'/ia 94$ 94! e 178 187 186$ 186 183 188 e 173 Vi 180 18 178 178 178 e 176 180 531/, 56 57$ 56 56 55 95 »/4 96-6$ 400 412 418 423 423 428 295 300 309 181$ 195 195J-6 198 19SJ-9 201 229 239 238 238 242-4 242-3 149 150 150 150 124 128-30 131 130 .132$ 132$ 1587/g 160 49 49-50 - 518$ 526 529 531 533 532 208$ 212 213 214} 214 216 578:. 579 582 585 584$ 587$ 106 109 l08$-9 113 Ul$-2 110 53 54 - 55 12 121 58 60$ 80 179V, 184 262 245* 245* 245 215 245* 158 159$ 160 460 160 160 85 81 82* 82" 82* 82* 135 132 132 132 132 1261/, 127 127 127 127 94 93 93 93 93 17 Via 627,' 484 480-2 485 489 491 488 596Va 600 oOO 325 325 325 447 445-50 450 104$ 104 104 25,/, 25} 35«/, 134 133$ Ex-dividend. Berlljn Brussei Londen New-York Parlja Vfeenen Zwitaerland 4.37 22 05 11 29$ 2.841/* 22.02i/i 077$ 5010 436-4.39 22.32 11.28-11 ->8«/s 2.84 -2 84»/t 22 32 0.85 50.10-S8.1S VREEMD BANKPAPIER Duitsch Bankpapier (rood) Onitenr. Bankpapier 4 3% 063 4 37$4.40 0.820.85

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 2