DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. 25Sli iS Mo. 104 Honderd drle en twintigste Jaargang VRIJDAG Dl"c,curs G- n- KKi.lL. IloofJrodacteurTJ. N. iDEMA. UP f Dlt trammer feesta&i o3t*l M&den Abonnementsprijs bij voornilbctnling per 3 mnnndon f 2.—, fr. per post f 2.50. Bowijsn. 5 ct. Advortontiopr. 25 ct. p. rogol, grootore letters naar plaatsraimte Brieven franco N.Y. Boek- on ftamlolsdr. v.li. Horns. Coster Zoon, Voordam C9, Tel. Adminlstr. No. 3. ttodactle No. 33. Buitenlandsch OTerzicht Lord Derby dezer dagen opnieuw naar Ier- land zal vertrekken om zich er van te verge- De conferentie te Londen behoort weer tot wissen wat de minimum-eischen van Sinn het verlcden. Het vonnis is over Duitschland geveld, en van een milde uitspraak kan moei- lijk gesproken worden. Het ultimatum, dat aan Duitschland zou worden overhandigd, is gistermorgen door de vertegenwooraigers aer geallieerden geteekend en zou uiterlij'k heden aan den Duitschen gezant worden overhandigd. Wat den inhoud van het ultimatum betreft, het volgende: Duitschland moet jaarlijks 100 millioen voorleggen Fein zijn. Er is reden om te gelooven, dat deze minimum-eischen zullen worden inge- diend door leiders van de Sinn Fein-bewe- ging, die in staat zijn te waarborgen, dat de overeenkomst, welke zal worden bereikt, ook zal worden nageleefd. Als hij er in slaagt te vememen wat Sinn Fein als de noodzakelijke voorwaarden voor den vrede beschouwt, dan zal hij deze voor waarden aan den premier en de Bij zijn aanstaander bezoek zal Lord Derby, naar yemomen wordt. rechtstreeksche per- zijn pond sterling betalen benevens een heffing van 25 pet. ad valorum op den Duitschen uit- voer. Onmiddellijk zal worden overgegaan tot de emissie van obligaties ten bedrage van 600 millioen pond sterling; in November e.k. zal nogmaals voor 1900 millioen pond' aan obligaties worden uitgegeven, hetgeen dus een totaal oplevert van 2500 millioen pond sterling. De resteerende 4250 millioen pond zullen worden uitgegeven naar mate van Duitschland's betalingsvermogen. De obli gaties wcrpen 5 pet. rente af en er zal een amortisatiefonds van 1 pet. worden gevormd, zoodat het voor den dienst der 2500 millioen pond aan obligaties, welke in November zul len worden uitgegeven, benoodigde bedrag 150 millioen pond zal bedragen. Indien het totaal der 100 "millioen annulteit plus de op- brengst der 25 pet. heffing op den uitvoer meer zal bedragen dan de vereischte 150 mil lioen pond, dan zal een voldoend aantal der obligaties (4250 millioen) in reserve worden gehouden om te worden uitgegeven ter abor- beering van het saldo. Tevens zal een extra-heffing van 1 pet op den Duitschen uitvoer worden geheven welke alsdan in totaal 26 pet. wordt met het doel om een fonds te scheppen waaruit de rente kan worden betaald op de in reserve gehouden obligaties. Men heeft er op gcre- kend, dat iedere serie binnen 37 jaren na dato der uitgifte zal zijn geamortiseerd. Onder geen omstandigheid kan Duitschland's ver- plichting de 6 pet. van het totaal bedrag der obligaties te boven gaan. Dit bedrag zal worden geheven van Duitschland's rechten of andere inkomsten welke de Commissie van Herstel bcreid is, te aanvaarden. De Commissie van Herstel zal de obliga ties over de geallieerde mogendheden verdee- len in de verhouding welke reeds is vastge- steld. Duitschland zal dus nu weten waaraan het zich zal hebben te houden. Van het doen van een nieuw aanbod aan de geallieerden, waar- bij de Parijsche besluiten zoo goed als in hun geheel zouden worden aangenomen, is nog geen bevestiging gekomen, zoodat kan wor den betwijfeld of het bericht wel juist is ge- weest. Het Duitsche 'kabinet, dat al niet vast meer stond, in verband met de gevoerde buiten- landsche politiek, heeft thans in verband daarmede en met de antwoord-nota van Ame- rika, zijn ontslag ingediend, hetwelk door den president is aangenomen, onder verzoek om de loopende zaken nog af te doen. Van dit ministerie zal dus zeker geen nieuw aan bod zijn te verwachten. Wat een nieuw kabinet, waarmee men in- tusschen nog niet klaar is en het zal ook niet gemakkelijk vallen onder de tegenwoordi- ge omstandigheden belcwame menschen be- reid te vinden om een ministersportefeuille te aanvaarden zal doen, is zeer moeilijk te voorspellen. De opstand in Opper-Silezig breidt zich steeds mccr uit, maar het is zcer de vraag of de opstandelingen de door hen Voorgestane zaak door hunne actie bevorderen. In Brit- sche officieele' kringen gelooft men, dat de M, M aanvallen, die ook tegen de in Polen a an we- i tot een beslissing te komen. Tweeduizendi ketelmakers, van vier scheepswerven c# Jarrew, waaronder die van Armstrong, hebben den arbeid mecrgelegd om zich te verzefcten tegen een loonsverlaging van vijitien percent. De communisten te Zurich hebben een demonstraitlie gehouden1, waarbij zij een1 vier- urigen werkwiag en erkenming der Sovjet^re- geering eischten. De Voikenbondsoommissie, die bedast is met de oontroTe op den opiumhandel, zal aan de versdiiiilende regeernigen een vragenlijsit regeering dben toekomen ter verkrijging van de noodi- gc iinliditiingett. Bijna een millioen vrouwen in Engelanc thans werkloos. Van aille gedeelten van soonlijke onderhandelingen aanknoopen met I Groot-Brittannlg komeni onrusibtarende be- leden van het Dail Ereann en andere verant- woordelijke leiders der openbare meening in Ierland. Het parlement voor Noord-Ierland zal 7 Tuni bijoenkomen, het parlementvoor Zuid- Ierland 28 Juni De verkiezingen zullen plaats hebben op 24 Mei. Sinn Feiners deden te Glasgow een aanval op politiemannen, die een gevangeniswagen begeleidden. Een inspecteur van pontie werd doodgeschoten, een detective gewond De aanvallers ontsnapten. Een patrouille van negen politiemannen is te Rathmore. grants chap Kerry, in een hinder- laag gevallen. Zeven hunner wcrden gedood, 6£n werd gewond, ten is ontsnapt- HET CONFLICT IN DE ENGELSCHE MIJNEN. Thomas, de bekende Engeslche arbeiders- leider, is naar Amerika vertrokken om rede nen van gezondheid. Men beschouwt dit alis een gunstig teeken voor de arbeidscrisis, vooral daar hij de verwachting uitsprak, dat het conflict binnen een week zou zijn geein- digd. Een commissie van deskundigen, die een onderzoek instelt naar de mogelijkheid van een uitgebreide toepassing van petroleum als brandstof, heeft verscneidene geslaagde proeven genomen, o. a. met locomotieven en stoommachines van allerlei soort, bakkers- ovens en katoenspinnerijen. Twee spinne- rijen, die gesloten waren wegens gebrek aan steenkool, zijn thans door toepassing van olie als brands# heropend. Een me'.L aier Her richten binnen over den invloed, diem die mijn- werkersstaking op de industrie heeft. Te St. Pre* in het Zwitsersche kaofom St. Vaud heeftl een zware brand gewoed in 'n glaswarenfabriek. 'De schade wordt op een millioen francs geraamd. Evenals de Zwitsersche kanrtlons NteuchS- tel en St. Galleni, hoeft thans ook het fcanitoo Vaud! het vrouwenkie&recht verworpen. Stadsnieuws ,j3 :rker der Daily News" te Car diff schrijs .at de mijnwerkers in Zuid-Wa- les standvastig blijvea in him eischen. De schrijver is tot de overtuiging gekomen, dat de strijd eigenlijk pas begonnen is en velen meenen, dat hij wel tot den winter kan voort- duren. Een man van ondervinding meende, dat zeker geen 25 pet. der mijnwerkers thans aan het work zouden willen gaan Nergens is een spoor te zien van ongeregeldhedende leiders dringen in elke meeting bij de mannen aan op het nandhaven van de orde. EEN BRUTAAL STUKJE. Op ldaarlichten dag is te Marseille een be- ambte van de P. L M. spoorweg van drie millioen franc beroofd, met welk geld de loo nen van werklieden betaald moesten wor den. Hij reed met een metgezel in een rijtuig naar de haven, toen plotseling acht gewapen- de mannen die in een auto het rijtuig ge- volgd hadden, dit aanvielen, het paard neer- schoten en zich van de tasch met geld mees- ter maakten. Twee voorbijgangers werden in de wilde schietpartij, die volgde, gewond. De bandieten ontkwamen in hun auto. EEN ACTIE TOT BEelNDIGINO VAN DEN LOONSTRIJD. De laatste dagen is te Emmer-Compascum onder de arbeiders een actie gaande om den loonstrijd te beeindigen. Door aanplakbiljet- ten worden alle arbeiders die voor 70 pet. willen werken, ter vergadering genoodigd om zige troepen der geallieerden waren gericht j (de Italiancn hadden b.V. al 18 dooden en tal van gewonden) een slechten invloed zullen hebben op de geallieerden en op de openbare meening ten aanzien van Polen. De Poolsche regeering begrijpt ook, dat de opstand niet bevorderlijk is aan het beoogde doel en heeft daarom ook reeds aan Korfanty meegedeeld, dat zij er niet aan denkt de be- weging der opstandige Polen in Opper-Sile- zie te steunen 't Is toch een eigenaardige houding van de regeering te Warschou. Eerst zendt zij Kor fanty uit om actie te voeren v66r aansluiting van het betwiste gebied en steunt zij hem op alle manieren. maar als hij zijn werk z66 DE ONLUSTEN IN OPPER-SILEZIS Korfanty heeft zich gisteravond tot civiel en militair gouverneur van Opper-Silezig uitgeroepen OE VIERINO VAN NAPOLEDNTS STERFDAG. Im versdiillende Fransche eteden heeft de hend^nldnig' van den hondendsten sterfdiag1 van Napoleom I Wloensdag een1 aanvang geno men Op Corsica zullen de herdenJringsplechtig- heden drie dagen! duren. Im de kafhedinaal vam Ajacdo heeft mgr. Rivtere een rede gehouden, waarin hij' Napo- leom als de hersteller vam de katholieike cultus hi Framkrijk heeft herd'acht. Daarma werd een zelfs opdracht de gemoederen te kalmeeren en de opstandige beweging tegen tc gaan. Dit nu heeft Korfanty gezegd niet meer te kun- nen en i.aarom heeft zijne regeering besloten hem onmiddellijk terug te roepen. De opstand en al de vemielingen plunde- nngen en moordsn, die hem vergezellen du ren dus voort, ondanks het optreden der ge allieerden Dezen slaagde er wel in om Kat- tywitz Beuthen en Tamowitz van opstande lingen tc zmveren, maar waar hun totaal aan- fal ongeveer 50000 bedraagt, zal de strijd zeer zwaar zijn. De opstandelingen zijn mee- rendeels jongelieden, met allerlei wapenen uitgerust Zij beschikken ook over vrachtau- to s met machinegeweren en bommenwer- Pcrs en zij vertoonen een groote brutaliteit cn dnrf bij rooverijen, zelfs op klaarliditen nag, zooals bv. in het station Koningshutte, waar zij 21 000 mark hebben meegenqmen. Buitenland. de BUR®EROORLO<5 in ierland. „E*n Mall tad #1«W varatwt, dit Im de Moire Dame te Parijs heeft Mjgr. Du- bois, aartsbisschop van Panjs, een plechtigen lijjcdlienst gelbid. Een vertegenwoordiger van dem president der republidc, alsmede verte- genwoondtgens vam de ministers, em ledem van het diplomaticke oorps waren aanwezig. KORTE BE RICHTEN. -Eem aantal fasdsten, diat te Ravenna W'aJie) op 1 Miei een' rood'e vlag wilde neer- halem, werd door oommunisien aamgevallen.. Daarbij werdi 6en humner gedood, terwijll twee commumisten werden gewond. Bdj de 1 Mei- vierimg im Gorato zdjss 66m mam gedood en een gewond'. De wet tot beperkimg vam de toeliatimg der immigram'ten im de V. S. is door diem Se- maat aangenomem. Een' aamital oud-soldatem te Sydney, dat pogingen in het werk stelde om de roode vlag bij eem optodit alidaar van 1 Mei-betoogers weg te nemen em te vervamgen door de matio- nale vlag, werd' door de betoogers aamgeval len en mithamdeld. 'De nati.ona.Le vlag werd daarop dooe de deelmemers diem opteeht vwfcfiaad m endar At wmm vmkmtm DE KAASMARKT. De aanvoer is steeds toenemende en be- droeg heden ruim een 80.000 K G. De prijzen gingen weder omhoog en stegen tot 80 per Wat nooit gebeurde, geschiedde thans: De Edammer 40 plua kaas staat in noteering n.l een 15 per 50 K.G. hooger dan de Zuid- Hollandsche volvette kaas De handelaars zijn hierover niet minder verbaasd dan wij, doch meenen dat dit het gevolg is van het feit, dat men in bepaalde streken dm het bufitemliamd en ook in Noord- Holland nu eenmaal geen andere kaas dan de Edammer wenscht. Wie verstandig is, koopt onder deze om standigheden de volvette Zuid-Hollandsche kaas voor 15 cent per pond minder, men, heeft bovendien nog kaas van een hooger vetgehal- te, aangezien deze gemaakt is van voile melk, terwijl de Edammer 40 plus kaaa ge maakt wordt van melk, waarvan. een deel ontroomd is. GEiSL'AAGD. Mef. M. J. Bi- -non alhier slaagde te Haarlem' voor het aete-examem L. O. NED HERV. KERK. In de Donderdag gehouden vergadering van het college van notabelen van de Ned. Herv. Gemeente alhier werd benoemd tot kerkvoogd, in de plaats van wijlen Mr. B. v. d. Feen de Lille, de heer L. Molijn. CHRISTELIJK-HIST. UNIE De Kamcrverkiezing Den Holder van de Chr.-Hist. Unie houdt morgen in het gebouw „Waakt en Bidt", des namiddags half 2, een groote vergadering, waar als sprekers zullen optreden: ds. H. P. de Pree, onderwerp: „Waakt en Bidt"; mej. C Frida Katz, on derwerp: „Waakt en Werkt"; J. R. Snoeck Henkemans, onderwerp: „Waakt en Over- wint". GONCERT IN DEN HOUT Zondagmiddag 8 Mei zal door het Stede- lijk Muziekcorps van 3 tot 5 uur een concert in den Hout worden gegeven. (Daar ons nog geen program ma is toege- zonden, konden wij dit heden niet opnemen). DEMONSTRATE BRANDWEER. De verschillende brandweerkorpsen hier ter stede, thans, na de reorganisatie, ver- eenigd tot een korps, de brandweer, zijn mooi op weg om bij elkeen bekend te worden, en zulks in den goed en zin des woords. Den volke wordt getoond, gelukkig is het alleen nog maar als demonstratie geweest, wat de brandweer kan, nu zij goed is toegerust met motorspuiten, mechanische ladder en wat verder bij de zaak behoort. Zulk een demonstratie had Woensdagavond op het Waagplein plaats, na een roudegang door de 8tad, vanuit de hoofdpost aan de Laat. Trok deze rondegang al zeer de aan- rdacht, de demonstratie deed zulks nog veel meer. Op alle punten vanwaar het aanschou- wen ervan mogelijk was, stond een breede rij menschen, die alien met belangstelling de verrichtingen der brandweer gadesloegen, en en anaer opgeluisterd door de tonen van een deel van net stedelijk muziekkorps. Die verrichtingen bestonden allereerst in het laten zien met welk een kracht en hoe hoog gespoten kan worden. En dit zal zeker niet zijn tegen gevallen: tot de wijzerplaat van den Waagtoren. De man, die op den eersten trans stond, werd tot de vlucnt ge- noodzaakt. De hoeveelheid water, die in e6n minuut wordt weggewerkt. is lang geen klei- nigheid. „Ze spuiten de neele gracht leeg", merkte iemand op. Van boven van de mechanische ladder, die tot v6or het cafe Boo-t werd geschoven, ver- mocht men nog het dak der Waag te be- spuiten. 'nAndere oefening met de mechanische ladder was, om te laten zien hoe vlug zij op- en af- geklautert kan worden zelfs in bijna lood- rechten stand. Maar het meest interesant waren de schijn- reddingen, die werden, verricht. Vanuit de verdieping van het caf6 Koetsveld riep plot seling een brandweerman alarm en meteen verscheen hij met een klein kind op den arm in het open raam. Zijn collega's op het Waagplein renden op het brandende perceel toe en hielden terstond een groot zeil gespan- nen, waar een seconde later het kind in ge- worpen werd en ook de man ztlve in sprong, om te toonen hoe hti kan gaan als «r lijk gmrttr draigt. Het kind bleek een pop te zijn, die onder hilariteit later aan de brandladder werd mee- gevoerd. Een andere „redding" geschiedde uit de bovenverdieping van het hotel Kramer eifbe- trof een zieke, die in dekens gewikkeld vlug en voorzichtig naar beneden werd gebracht langs de ladder, die op alarmgeroep ijlings in aen vereischten stand en op de gewenschte hoogte gebracht was. De talrijke omstanders hebben stellig den indruk mee naar huis genomen, dat de brand weer, zooals zij thans is uitgerust, bij even- tueel gevaar gewichtige diensten kan bewij- zen doordat hare leden weten wat zij in der- gelijk geval te doen hebben. De zekerheid, waarmede al hare verrichtingen werden uitgevoerd, is daarvoor een waarborg. Aan het einde der demonstraties sprak de burgemeester, die met de wethouders Sluis en Thomsen aanwezig was, eenige waardeerende woorden tot den commandant der brandweer, den heer Frayman. Na afloop trok het college met zijne mate- rialen weer naar de hoofdpost, waarna het een vergadering hield BLOEMENDAO. De gisteren plaats gehad hebbende ver- koop van het drankbestrijdersbloempje door 44 verkoopsters heeft opgebracht 250-63. EEN JUBIL6. Een niet dikwijls voorkomend jubite zal hier den lOen Mei worden gevierd. E>an n.l. zal de heer J. F. Hagmeister, machinist bij de H. IJ. S. M., den dag herdenken, waarop hij v66r 40 jaren in dienst dier matschappij kwam. Waar het hier zulk een lange dienstbetrek- king betreft, zal het den jubilaris zeker niet aan bewijzen van belangstelling ontbreken. ALG. VERG. PROTESTANTSCHE VROUWENVEREENIGING. De algemeene vergadering der Protestant- sche Vrouwenvereeniging werd gehouden 4 Mei in cate Central. De presidente opende de vergadering en heette alle aanwezige dames hartelijk welkom. De notulen werden voorgelezen en onveran- derd goedgekeurd. Het jaarverslag werd uif- gebracht. De penningmeesteresse deed rekening en verantweording van haar gehouden beheer, dat door de kascommissfe in orde werd be- vonden. Een nieuw lid voor het hoofdbestuur werd gekozen, die deze benoemmg aannam. Het voortdiiren der lessen aan de H. I. school werd gehandhaafd voor de meisjes der ge- zinnen, mits de moeders wilden meewerken om het verzuim tegen te gaan. Aan de gezinnen werd een winter- en voor- jaarsuitdeeling in goederen verstrekt, alsme de bons voor kruidenierswaren en brandstof- fen. Voor behoeftigen werd een extra uitgave gedaan. De vereeniging dankte hiermede al ien, die haar in staat gesteld hebben, dit voor haar gezinnen te kunnen doen en blijft zich voortdurend in alien belangstelling aanbe- velen. DE ARMENRAAD. In de voor eenige dagen gehouden vergade ring van den Armenraad werd de rekening over 1920 vastgesteld. In verband met de waarschuwingen van burgem. en weth. in de plaatselijke bladen onder de opschriften „geven aan de deur" en „Liefdadigheid" bracht de secretaresse den leden een en ander onder de aandacbt betref- lende ,,Ons Centr. JBureau". ,,Hebt gij er wel eens aan gedacht", aldus mej. van Rijn, „dat dit bureau is uw eigen bureau? Ieder van u, als afgevaardigde van een instelling van weldadigheid, vormt im- mers met alle andere afgevaardigden den Armenraad? Aangezien de Armenraad een bureau heeft, is dat bureau dan ook van u, ieder persoonlijk. Buitendien, ging mej. van Rijn verder, kan het bureau door elke(n) „ingezetene" als zijn (haar) bureau worden beschouwd, die inlich- tingen of advies wenscht op welk gebied ook van het maatschappelijk Hulpbetoon. De heer van der Kleij vertelde een en ander van de commissie tot bevordering van samen- werking, die voorloopig Woensdags om de 14 dagen bijeen komt van 4—5 uur. De heer van der Kleij zeideDe commissie is een onderdeel van den Armenraad en evenals door de secretaresse het Centr. bureau is genoemd „Uw eigen bureau" zoo is deze commissie tot bevordering van samenwer- king uwe commissie, waar gij bijeen vindt afgevaardigden van: Voogdijraad, Burger- ijk Armbestuur, Bouw- en Woningtoezicht, enkele kerkelijke instellingen en de secreta resse van den Armenraad om moeilijke, ur- gente gevallen zoo spoedig mogelijk te kun nen oplossen. Een inleiding werd gehouden door den leer H. Bossert, voorzitter van het college Burgerlijk Armbestuur over de geschiedenis van het Burgerlijk Armbestuur. De heer Bossert voerde ons terug tot het jaar 1647. Zijn belangrijke inleiding werd met heel veel belangstelling gevolgd en gal aanleiding tot enkele besprekingen. Twee nieuwe leden waren afgevaardigd, Israelietisch Armbestuur en Gezinsverple- ?ing) die door den voorzitter werden verwel- comd. BESCHADIGING VAN DEN HOUT Het is ons gebleken, dat de lieve jeugd, met nestjes-uithalen, struiken aftrekken en namen- snijden in de banken weer duchtig bezig ge weest is. POSTDUIVENVEREENIGINO. Door de Poetduivenvereeniging ,^Mcma- ria Victrix" k een wedvlucht gehouden van Roozendaal met oude duiven, op Zondag 1 Mei, afstand 126 K.M., wind Noord, in con- cours 52 duiven. Uitgeioofd waren 10 kas- prijzen en 8 eereprijzen. De bekroningen wa ren als volgt: J. Huiberts le, 2e, 4e, 5e, lie en 12e prijs; H. J. Struijs 3e pr.: J. Stikvoort 6e en 13e pr.; W. Godschalk 7e, 8e, 9e, 10e en 20e pr.; G. Waiboer 14e pr.; Koolhaas 15e pr.; L. v. Vuure 16e en 18e prr.; J. van den Berg 17 en 19e pr De kasprijzen zijn gewonnen door de hee- ren: Huiberts le pr.; Struijs 2e pr.; Stikvoort 3e pr.; Godschalk 4e pr.; Waijboer 5e pr.; Koolhaas 6e pr.; van Vuure 7e pr.; v. d. Berg 8e pr. De eereprijzen werden behaald door de heeren Huiberts, Struijs, Godschalk en Kool haas. De duiven hebben met een snelheid van 1050 M. per minuut gevlogen. Op Zondag 8 Mei is er een wedvlucht van uit Mechelen (Belgi6). Nieuwe leden kunnen zich aanmeldea bij den heer L. van Vuure, Zaadmarkt. NIEUWE ZAAK Een andere nieuwe zaak wordt geopend door den heer K. Birkehoven. In den vroegeren muziekhandel van den heer Klooster, in de Hekelstraat, heeft de heer Birkehoven een winkel geopend van echto Keulsche en andere inmaakpotten, van En- gelsche rubberringen en niet roestende wit- blikdeksels voorzien. Ook in borstelwerk biedt de nieuwe win- kel een groote sorteering. Men zie de desbetreffende advertentie In dit nummer EEN NIEUW SIGARENMAGAZIJN. Weer wordt een nieuw sigarenmagazijn ge opend en wel aan het Verdronkenoord 56. De heer C. Kuiper, die deze nieuwe winkel tot bloei denkt te brengen, stelt zich voor daarin tevens een- handel in koffie, thee en cacao te drijven. Men zie ae desbetreffende advertentie in dit nummer. LIGHT OP 1 Voor rijwielen en andere voertuigen he- denavond^ te 9.01 uur licht op PREDIKBEURTEN. 8 Mei. ALKMAAR. Oroote Kerk, 10 uur, Ds. Vinloe. Kapel, 10 uur, Ds. Verwaal. fvaw. Luth. Kerk, 10.30 uur, Ds. Mak- Doopsgezlnde kerk, 10 uur, Ds. de Leeuw van Oudcarepel. Remonstrantsche Kerk, 10.30 uur, Ds. Reijndere, rem. pred. te Amsterdam. Qereformeerde Kerk, 10 uur, Ds. Meijer. Avond 5 30 uur, Di. Meijer, Heid. Cat. Zondag 43. Hersteld Aposioliscfu Qemeertte, 10 uur en avond 5 uur benevens Donderdagavond 8 uur, godsaienstoefening. LEGER DES HEILS. 8 Mei. 7 uur v. m. Bidatond. 10 uur v. m. Heiligings-samenkomsit. 3.30 uur. n.m. Openlucht-samenkamst bij den Kattenberg. 8 uur n.m. Openbare samenkomst. 10 Mei 8 uur, Soldaten samenkomst. 11 Mei 8uur, Openbare samenkomst. 12 Mei 8 uur, Openbare samenkomst. UIT DE OMGEVINO. Hervormde Oementen. A'KERSLOOT, 10 uur, ds. Bakker. BERGEN, 10 uur, ds.. v. d. Kieboom. EO MOND-BINNE N, 10 uur, ds. le Graa. GRAFT, 10 uur, ds Boers. GROOhSCBERMER, 9.30 uur, d> Groot. H.JHUOOWAARD, 9.30 uur, ds. Broeke- ma. HEILOO, 10 uur, ds. Eileris de Haan. Evangelisatlelokaal, 10 uur, Ds. de Pree van Al'kmaar. BENSBROEK, 10 uur, ds. GroeneWold. HOOGWOUD, 10 uur, dr. van Beek LIMMEN, 9.30 uur, ds. Bosch. 'N.-MIEDORP, 7.30 uur, ds. Sbhermer- hom. N.-SCHARWOUDE, 9.30 uur, ds. Staal. OBIDAM, geen dienst, vacature OTERLEEK, 10 uur, ds. Franck. OUDE-NIEDORP, 10 uur, ds. Bamouw. OUDORP, geen dienst, vacature. SCHERME'RHORN, 10 uur, ds. Boeren- donk. URSEM, 10 uur, ds. de Buck. WARMENHUIZEN, 10 uur, ds. Oter- doom. WINKEL, 10 uur, ds. Nijenihuis Ockhuij- sen. STOMPETOREN, 10 uur, Ds. Heep. St. PANCRAS, 9.30 uur en avond 6.30 uur, Ds. Buiskool. ZU TD-SOHARWOUDE, 10 uur, ds. van Meurs. MOTORRACES TE ALKMAAR. In het bericht omtrent de op Pinkster III te houden motorraces op het gemeentelijk Sportterrein alhier is een schrijffout geslo- pen. Er wordt voor het afleggen van proe ven van bekwaamheid voor nieuwelingen al- wr. leen gelegenheid gegeven Donderdag 12 Mei Wij behoeven zeker ouderen met meer op i des v.m. van 1-4 uur terwijl op den ochiend te wekken om dergehjke baldadigheden, der wedsiriiden van 9—11 uur de baan door wanneer zii zien- plegce, two taneheg as> alle rijdera Inn warden heredm am te gelijk tegen te gaan eriteteeron.

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 1