s 7' ncw?ig to, to goeCTkocp tntnsport to van al de wnliggende gemeenten. Nog altijd la noch Bergen, noch Schoorl, nodi Egmond, noch Heiloo te water te bcreikm met eeniga- zina voor groentenvervoer voldoende scheep- jea. Nog altqd ia da Zea Wielenaluia niet verplaatst of ia deze geheel komen te verval- len. Van de leuze: „de waterwegen rondom Alkmaar bevaarbaar" kan ook Alkmaar slechts voordeel plukken, men merke slechta op hoe nu de groenten, in het" gezicht van Alkmaar geteeld in Geestmerambacht, naar het Noorden worden vervoerd om eldera te worden geveild. Wanneer bovendien de scheepvaart niet meer gebonden wordt aan haven en kadegelden (waarom betalen ache- pen voor het onderhoud der kaden en vracht- automobielen niet voor het onderhoud van straatwegen?), zoodat voor alle aan- en af voer gemakkelijk scheepsgelegenheid worde aangeboden, dan zou dit tevena voor Alk maar als handelscentrum eea or'. :kenbaar voordeel zijn. Moge 1921 enkele deze ^ischen in ver- vulling doen gaan, de veiling is thans ge- outilleerd om goederen, kooplieden en scne- pen en wagons te ontvangen. Het ligt thans ook ten deele bij het bestuur der gemeente, onze instelling tot vollen bloei te brengen Moge de voorgenomen insteling van een mraktmeester daarvan. een eerste groote en belangrijke stap zijn. Een der aanwezigen, de heer Blokker, waarschuwde tegen te hoog opdrijven der huren, welker verhooging in het jaarverslag in uitzicht werd gesteld. Als de huren veel hooger worden, vreesde hij dat er geen lief- hebbers zouden komen De voorzitter zegde toe, dat geen overijlde besluiten zouden worden genomen. Mogelijk zullen eenige grootere vakfcen ia kleine moe- ten worden verdeeld. Het jaarverslag werd hiema goedgekeurd. Balans en verli|» en winstrekening. Wij noteeren hiexvan: De balans sluit in debet en credit met een bedrag van 90518.13 X. De winat- en verliearekenmg sloot met f 5399.82* met een verliespost van 647.83. De exploi- tatie van de spoorlijn koatte 1948.64, de al- gemeene onkosten waren 2060.56. De ex- ploitatie van het veilingsgebouw bracht 3618.25X op, de opslagplaata 516.80. In de toelichting bij de rekening 1920 werd opgemerkt, dat ten laste van de exploitatie van pakloods en weegbrug is gebracht de rente van de bedragen, die voor den bouw zijn geleend. De baten, totaal ongeveer 4750, werden in hoofdzaak aangewend al- lereerst voor een bedrag van 1650 tot dek- king van het bedrag waarmede de bouwkos- ten der pakloods ad 10642.60 het daarvoor opgenomen bedrag ad 9000 overschreden. Vervolgens was aanschaffing van meer em- ballage noodzakelijk, wilde het bedrijf niet op onoverkomelijke moeilijkheden stuiten, zoo dat aanvuling tot een bedrag van ongeveer 2000 plaats had. Door dit vastleggen der baten in nieuwe bezittingen, een gedragslijn, die reeds vooraf was vastgesteld, komt de overeenkomst met de gemeente Alkmaar tot haar recht, waarbij zoo noodig de betaling van rente en restitutie tot uiterlijk vijf jaar kan worden verschoven. Tengevolge van het nadeelig saldo der winst- en verliesrekening kunnen de afschrij- vingen, als bedoeld in art. 12 van de statu- ten, t. w. op de gebouwen minstens 5 pet. en op den inventaris minstens 10 pet., niet uit de gemaakte winst plaats hebben, noch tot uitkeering van dividend worden overgegaan. De voorzitter constateerde dat de balans en winst- en verliesrekening niet z66 zijn als men mocht wenschen. De uitkomsten der veiling zijn, ondanks verlaagde prijzen, ongeveer gelijk gebleven. Het verlies spruit voort uit hooge uitgaven De weegbrug zal in de toekomst baten kun nen opleveren. Gepoogd kan worden een bij- drage te krijgen van de H. I J. S. M. voor het plaatsen van wagons op de spoorlijn. Overigens hangt alles af van hoogere aan- voeren. In die richting is nog wel wat te be- reiken, als men anderen kan opwekken hier te komen met hunne producten. De heer C. Blokker, van Alkmaar, vroeg of de halve procent registratiekosten er nog haast niet weer af kwam. De heer Wognum, van Schoorl, geloofde niet, dat daarop voorloopig veel kans is. E>e heer Blokker drong aan om met ande ren te pogen in de gewenschte richting te werken. De voorzitter deelde mede, dat de aanvoe- ren dit jaar tot en met April 4000 boven verleden jaar liepen. Spr. wees er op, dat de groote aanvoeren vooral moeten komen van aardappelen, kool en aardbeien. De heer J. A. Konijn, van Heiloo, consta teerde, dat nergens minder dan 7X pet. vei- lingkosten komen, terwijl men hier 5 pet. moet geven. De voorzitter zei, dat vele uitgaven moesten worden gedaan om Alkmaar als veilings- Elaats aantrekkelijk te maken: weegbrug, ade, enz. De kosten daarvan mogen niet ge heel op de tegenwoordige aanvoerders druk- ken. Spr. zou niet gaarne het veilingpercen- tage willen verhoogen, omdat de toekomst voor de Alkmaarsche veiling moet worden gezocht in groote aanvoeren. Dat heer van Kleef, van Bergen, wilde ook niet het percentage verhoogen. Als hier iemand als gast komt, zal hij toch ook wel meer moeten geven, evengoed als op andere veilingen. De voorzitter: Ja, 6 procent. De commissie voor het nazien der rekening 1920 stelde voor deze goed te keuren. De heer Wognum zette nog even uiteen wat de oorzaken zijn van het tekort. Door het als tuinders optreden van verschillende personen, de zoogenaamde goudxoekers, in oorlogstijd, kwamen veel meer aanvoeren, die uitbreiding noodig maakten. Thans heb ben die goudzoekers zich van de markt te- ruggetrokken, zoodat er thans wcer zoo on geveer het normale tuinderskorps is. Spr. zag hierin een aanwijzing om te mogen ver- wachten, dat, al is dit jaar de uitslag nog niet schitterend, in de toekomst onze veiling steeds vooruit zal gaan. Onder applaus werd hiema de rekening 1920 goedgekeurd. Hierna was aan de orde benoeming van een commissie voor het nazien der rekening 1921. Na eenige bespreking over de wensche- lijkheid om elk jaar nieuwe leden daarvoor aan te wijzen, verklaarden zich de heeren E- Mak (Alkmaar), C. Kluft van dm Oaval n bij hare uitspraak eerder neerleg De heer Doom vertelde hoe Kuuljia berrtfl fn da uftniwv svuunlMe zitting te nemen. De aftrtdsndc bestuurslsden. de heeren C. Wagenaar (Alkmaar) en R. wognum, die opmeuw candidaat waren geateld door de vereenigingen, waarvoor zij zitting hebben werden bij acclamatie herkozen. Rondvraag. De heer Rooderwijn vroeg wie de kapotte ruiten in de weegbrug zal moeten betalen, de H. IJ. S. M. of de vereeniging De voorzitter antwoordde: de H. IJ. S. M De adj.-secr. zal de spoorwegmaatschappij een brief schrijven. De heer Doorn, van den Omval, sprak over het opnemen van de aanvoeren in de dag- bladen. Hij zag daarvan nog niet veel. De voorzitter achtte die opname ook wen schelijk en ried aan om elken dag maar weer de aanvoeren op te geven. Als men dit steeds weer herhaalt, zal opname wel volgen. Besloten werd te pogen alle lezers hier ter stede van het Hbl. te oewegen tot het onder teekenen van een verzoek aan de redactie om de aanvoeren op te nemen. De heer Konijn vroeg of aanvoerders bij afkeuring van hun aanvoer ook van die uit spraak nog in beroep kunnen komen. Spr. gaf een paar staaltjes van afkeuring wegens eeni- 8 De heer Rooderwijn deelde mede, dat Icoopers zijn, die altijd wat aan te merken hebben. Den keurmeester noemde hij echter een eerlijk persoon, die zich niet door die (coo pers zal laten omkoopen. Als hij afkeurt, be- slissen in hoogste instantie de heer Versteeg en spreker. De heer Wognum gaf in overweging die commissie uit te breiden, omdat men zich dan left, net te Broek op Langendijk gaat bij het afkeuren. Hij stelde voor hetzelfde hier in te voeren. Dit voorstel vond algemeen bijval, zoodat aan den veilingkring zal worden verzocht te bepalen, dat bij het indienen van ongegronde fer beboet wordt; blijkt de dan moot de aanvoerder boe* te betalen. De heer Mak vond ook den keurmeester, den hee,r van Kleef, een eerlijk en onomkoop- baar man. Spr. wist echter wel, dat hij wel eens moet afkeuren en gaf een paar voorbeel- den van noodzakelijke afkeuringen. Zelfs in dergelijke gevallen moppert men nog op den keurmeester. Na lange discussies over geifiotiveerd of ongemotiveerd afkeuren, wera de raad gege- ven steeds goed in te pakken en op de veiling eerlijk te zijn in zijne aanprijzing. De heer Konijn wees op den verkoop van verschillende artikelen vlak bij de Veiling. De voorzitter zag daarin niet zoo'n groot kwaad, als de aanvoerders dier artikelen de bezoekers der veiling maar niet in den weg loopen. De heer Mak klaagde nog over den steiger aan de noordzijde. De voorzitter zei, den heer Thomsen, hier- op nog eens te zullen wijzen. De heer Mak wees voorts op de ruimtebe- perking op den weg, waardoor veel hinder ontstaat. De voorzitter was het hiermede eens en meende dat de weg geheel vrij moest zijn, zooals ook de bedoeling altijd geweest is. Maatregelen zullen in dezen worden getrof- fen. Om meerdere koopers naar de veiling te kriigen, stelde de heer Mak voor, de veiling te laten aanvangen om elf uur in plaats van 6en uur. De heer Konijn steunde dit idee. De heer Van Kleef verklaarde zich er sterk en. Voor den groothandel zou het mis- tege scni ien goed zijn, de kleinere handelaren zou den echter stellig niet op tijd aanwezig kun nen zijn. Dit bezwaar werd door den heer Mak wei- nig geteld, gezien de ervaring, indertijd op- gedaan met het verplaatsen van de ochtend- veiling. Voor de handelaren uit Amsterdam en den He'der zou het beslist heel goed zijn, als wij *-*T" nog a! verzenden, dien achtte de spr. het niet wenschelijk om te veilen op denzelfden tijd als Beverwijk. Als we hier vroeger beginnen, zullen de koo- >ers niet naar andere veilingen gaan, als ze lier eenmaal zijn, en men komt flier dan ge- makkelijker. De voorzitter gaf in overweging het idee in den Veilingskring ter tafel te brengen. De heer Mak wqgs er verder nog op, dat de gemeente plannen heeft om de vruchtenmarkt om te zetten in een vruchtenveiling. Met het oog op een verwachten goed vruchtenjaar merkte spr. op, dat er een tekort aan bushels zal zijn. De voorz. zei toe, dat het bestuur maatre gelen zal nemen, als het tekort blijkt. Uitvoerig werd gesproken over een interne kwestie omtrent het veilen. Aan het slot der vergadering bracht de voorzitter een woord van dank aan alle func- tionnarissen die aan de veiling hebben mee- gewerkt. Hierna sluiting. RIJWIELPAD-VEREENIGING „NOOKD-KENNEMERLAND". Zaterdagmiddag hield deze Vereeniging hare jaarvergadering in de Unie te Alkmaar onder presidium van den heer Jb. van Ree- nen, burgemeester van Bergen. In het jaarverslag van den secretaris den heer F. Schermer wordt er aan herinnerd dat door de Ver. van Vreemdelingenverkeer te Schoorl werd gewezen op het onbruikbare van den straatweg naar Camperduin voor wielrij- ders. De A. N. W. B. zou willen medewericen om door't stichtcn van een rijwielpad aldaar ver- betering in den toestand te brengen. Mede doordat in Bergen ook behoefte aan roede rijwielpaden werd gevoeld was de V. V. V. daar ook actief en hierdoor kwam men tot eene gecombineerde vergadering van de be- sturen der V. V. V. van Bergen en Schoorl waar de heer De Bruijn van aen A. N. W. B. uiteenzette hoe men tot een rijwielpadvereeni- ging zou kunnen komen. In Alkmaar werd vervolgens in tegen- woordigheid van den heer De Bruin een al- gemeene vergadering gehouden waar belang- stellenden uit geheel Noord-Kennemerland aanwezig waren. Hier werd de eerste steen gelegd voor de ■richting van de Rijwielpad vereeniging opricntmg van de Nocad-Ksnnsmsriand. NmJat tfsttrtw wsna vsstgwteW zeven vertegenwoordigere ujt de gsmeenten Castricum, Egmond-Binnen, Egmond aan Zee, Heiloo, Alkmaar, Bergen en Schoorl zitting in het bestuur. Het doel der vereeniging zou zijn, het be- vorderen van den aanleg van rijwielpaden vanaf Castricum tot en met Schoorl. Als voorzitter trad op de heer mr. J. P. Bosnian, als secretaris de heer F. Schermer en als penningmeester de heer Lommen. Den zeven verschillende gemeentebesturen werd financieelen steun verzocht terwijl uit' gewerkte plannen ter tafel kwamen voor be- hard ing tot rijwielpad van den postweg on der Schoorl, van de bcrmen van den straat weg Egmond aan den Hoef en Egmond aan Zee en de Oostelijke benn van den straatweg AlkmaarBergen. De provincie werd aangezocht 1/3 in de kosten te dragen terwijl de A. N. W. B. eea belangrijke bijdrage toezegde. De Raad der gemeente Schoorl kon men evenwel niet bewegen om tot aanleg van den postweg over te gaan, wat uit een verkeers oogpunt zeer te betreuren valt. Het plan Egmond aan Zee is opgeschort omdat nog geen toezegging van gelden van het prov. bestuur was ontvangen terwijl het gemeente-bestuur van Bergen zelf overging tot beharding van de bermen aan den Alk- maarschen weg. Hiervoor komt het bestuur van Bergen ze- ker een woord van lof toe. Met voldoening kan eveneens gemeld wor den dat parallel met de Eeuwige Laan te Bergen een uitstekend rijwielpad is aange- legd tot aan de Franschman. Ook dit ge- schiedde buiten de vereeniging om. Thans geschiedt ook padenaanleg in de Rijks-Schoorlsche duinen. Het ligt op den weg der Vereeniging om met tact de gedach ten van het Staatsboschbeheer te vereenzelvi- en met'hare ideeSn opdat in een niet te veraf "iggende toekomst een mood wegennet kan ontstaan dat door de bemoeiingen der Ver eeniging kan aansluitan met e«a padan-plan in het Bergerduin. Het bestuur blijft in deze actief. De uitvoering van meerdere bestuursplan- nen hangt af van het standpunt dat de pro vincie tegenover de Vereeniging inneemt Want met geld kan alles, zonder geld niets worden bereikt. Van de respectieve gemeentebesturen werd financieelen steun voor 1921 gekregen. Heiloo gaf 100, Bergen 100, Egmond r! - aan Zee 50, Schoorl en j 50, Egmond Bin- nen en Castricum elk 25 en Alkmaar schonk een subsidie van 250, totaal 600. Diverse vereenigingen werden met een goed bedrag begunstigster en het ledental groeide tot 297. Dank zij de activiteit van Bergens „Vreemdelingen Verkeer" zijn daar de meeste leden te boeken. Hier werd ae eerste afdeeling opgericht. r bemiddeling van den heer Eijma kon ook te Egmond aan Zee een afdeelmg ge- vormd worden, terwijl er een te Schoorl in gevorderden staat van voorbereiding is. In Alkmaar wil men trachten een groote afdeeling te stichten daar deze gemeente groot belang heeft bij een goed verzorgd rijwielpa- dennet in de omgeving. In den loop van het jaar werden twee alge- mee- en vijf bestuursvergaderingen gehou den. Het hoofdbestuur bestaat thans uit de hee ren mr. J. P. Bosnian (voorzitter), F. Scher mer (secretaris) Lommen Q^enningmeeser) jenevens de heeren Jb. van Reenen, J. Ver- leggen, Eijma. K. Veldkamp, Zeyler en A. C. Bos,_de beiae laatsten resp. voor de afdee- aan Zee. met de hoop uit te spreken, dat in 1921 het ledental sterk moge groeien, en dat het provinciaal bestuur sub sidie moge geveft voor padenaanleg zoodat in het einde van dit jaar op wielerpaden in aanleg zal kunnen worden gewezen. Notulen en jaarverslag werden onder nkzegging aan den secretaris goedgekeurd even als de rekening van den penningmeester den heer Lommen, welke een batig saldo van f 31.47^ aanwees. Het maken van eene begrooting voor 1921 >leek nog niet mogelijk. Uitvoerig werd van gedachien gewisseld over de wijze waarop de contributies geind mceten worden, waar het bedrag dat de meeste leden wenschen te betalen niet bekend Op voorstel van den heer Schermer werd besloten, dat elke afdeeling op zichzelf zal innem en de resultaten van haar arbeid aan den penningmeester van het hoofdbestuur zal doen toekomen. Twintig procent der contributie wordt in de afdeehngskassen gestort tenzij deze groo- ter onkosten hebben. Op een vraag wat de afdeelingen kunnen doen werd geantwoord dat deze leden kun nen werven en eventueele plannen bij het loofdbestuur ter nadere uitwerking kunnen irengen. Door verschillende aanwezigen, met name door den heer Zeijler werd op het moodzake- 'ijke van het leggen van rijwielpaden door de Berger- en Sdioorlsche duinen gewezen. :en smal rijwielpad-lint door tallooze her- taren duin zal het natuurschoon niet schaden Zoo brengt men de vreemdeling in kennis met let mooiste wat Noord-Kennemerland aan natuurschoon kan bieden en de ondervinding dders heeft wel geleerd dat er juist door het >estaan van een«rijwielpad geen vrees behoeft te zijn, dat het publiek het gebaande pad zal verlaten om links en rechts door het mul- e zand de duinen in te trekken. Bij het leggen van deze rijwielpaden moet er tevens voor gezorgd worden, dat de toerist een rondrit kan maken. De vraag kwam ver volgens ter sprake welke plannen het meest urgent moeten geadit worden en de heer Veldkamp van Heiloo wees op de daar reeds vroeger gekoesterde plannen voor het leggen van een rijwielpad van den kanaaloever naar den Kennemerstraatweg, van een pad door het bosch evenwijdig aan den straatweg en een pad ter verbinding van Heiloo met Eg mond. Ook hier was men evenwel op onvoldoende medewerking van particuliere eigenaars ge- situit. De heer Lommen wees er op, dat de Ver eeniging slechta propaganda door haar ar beid kan maken. De wiclrijders moeten zien, dat men in een zekere richting werkzaam is. D* afgouaairdigdan moeten mot hun plan ned h?t| fMJuWiojtmrr konnc wcufat dfl w een algemeen plan van kan maken. Daarna kan men praetiech werk vinden. Het komt er momenteel niet zooveel op aan of het pad dat men' het eerste legt het meest verlangde is dan wel dat bet werk practisch uitvoerbaar is. Er moet een begin zijn en dan volgl succes- sievelijk de rest van zelf en komt njen onge- gro Me merkt tot de volmaking van rijwielpaden m de streken waaraan daaraan net meest be hoefte gevoeld wordt. De afgevaardigden van Bergen, de heeren Bogtman, Ruiter en Roggeveen drongen op ootere actie in de Berger duinen aan. en besprak een rijwielpad van den Fransch man naar Bergen en zoo langs den zeeweg, arallel en ten N. van dien weg, een pad van ergen aan Zee tot onder't Fort, een pad van den Franschman naar zee en van zee naar Schoorl Algemeen werd het wenschelijk geacht, dat de toeristen kunnen rondriiden. Men drong bij den heer Van Reenen op het verleenen van faciliteiten aan doch deze was nog te bevreesd het landdijk karakter der dui nen door het leggen van een rijwielpad te zullen verstoren Ten slotte zegde de voorzitter toe met de be- langhebbende maatschappij de mogdijkheid PPil van het leggen van een rijwielpad van den Franschman naar den Uil zullen besprefcen. Jilevangersweg te Daarna'werd de vergadering gesloten. Provinciaal Nieuws UIT SCHOORL (Vervolg). Alsnu volgde eene aanbeveling van B. en W. ter benoeming van 4 leden der commissie van toezicht op het correspondentschap der arbeidsbemiddeling. Voorgesteld werden aan den Raad ter benoeming, de organisaties ge- hoord: werkgevera: de heeren rl. Groot an C. Koel, werknemem: de heeren W. Bloot- hoofd en G Glorie. Zonder hoefdelijke atem- ming aangenomen. Punt 6. Vorstel van B. en W. om de sub sidie voor de afdeeling Schoorl van het Witte Kruis voor 1921 te verhoogen met 50 en nader vast te stellen op 100. De heer den Das vond het Witte Kruis een zeer nuttige vereeniging en zou gaarne wil len voldoen aan haar verzoek, in vorenge- noemd adres omschrevea, en de subsidie wil len vaststellen op 150. Ook al daarom, om dat eene verhooging als door B. en W voor- ;esteld, de afdeeling nog niet zou redden uit are moeilijken financieelen toestand. De heer Duin informeerde wat de werk- kring dezer vereeniging is. De voorzitter lichtte de vraag van den heer Duin toe, terwijl ook de heer Liihrs nog na der het nuttige van eene goede subsidie in't licht stelde. Bij stemming werd met alleen de stem van den heer Duin tegen besloten om 150 sub sidie aan de afdeeling toe te kennen. Vervolgens stelden B. en W. punt 7 voor, om niet in te gaan op 't verzoek van de rredactie der „Scho<)rlsche Courant" tot het even van eene toelage aan dit blad h J 100, och ten behoeve van dit blad een bedrag ven f 50 beschikbaar te stellen, onder voorwaar- de, dat voor eventueele gemeentelijke meae- deelingen en pitblicaties ae noodige ruimte wordt afgestaan. De heer den Das vond1 50 eea te laag be drag. De heer Luhra stelde voor, dat B. en W. hun voorstel terugnemen en zou willen in- gaan op het adres. Dit voorstel werd ver- worpen. Alleen de heeren den Das en Liihrs stemden er v66r. Nog hield de heer Liihrs een warm bet oog voor het nut van dit vereenigingsorgaan. Die er tegen zijn begrijpen het gemeenschapsbe- lang niet en werken niet mede om het ont- wikkelingspeil van de gemeenschap te ver hoogen De heer Wognum zou het voorstel van B. en W. aangenomen willen zien, doch daarbij aan B. en W. ter nader onderzoek in over weging willen geven of daarenboven de ge meente nog niet zou kunnen deelnemen in het garantiefonds van het blad tot een bedrag eveneens van 50. De heer Duin vond het voorstel van B. en W.- wel aannemelijk, doch voelde er niets voor om verder te gaan, daar het hem toeleek dat het blad een kort leven is beschoren. Het voorstel van B. en W. (aangevuld met: een garantieoverweging in handen gesteld van B. en W.), werd daarna aangenomen met 5 tegen 1 stem. Een voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op een verzoek d d. 25 pril 1921 van het bestuur van de Bouwvereeniging al- hier, om voor den bouw van 2 dubbele volbs- woningen een voorschot te verleenen van 23300, ingevolge het bepaalde bij art. 7 der Woningwet, werd met algemeen goedvinden op verzoek van evengenoemde vereeniging van de agenda gevoerd. Thans kwam aan de orde een voorstel om het tarief voor het betrekken van electrisdien stroom in dien zin te wijzigen, dat het vaste recht voor strijkijzers, waterkejels en kook- platen met een vermogen Van hoogstens 1 K.W., komt te vervallen, met terugwerken- de kracht vanaf 1 Januari 1921. De voorzitter gaf nog eene berekening ten beste, waaruit bleek, dat de commissie van bijstand het vast recht voor het lichtgebruik niet kon aanbevelen. Hierover ontspon zich en lang debat, waaruit men kon concludee- ren. dat vooral de heer Luhrrs 'een geheel andere meening is toegedaan en het vaste recht een belemmering vond voor de expantie van het bedrijf. Ook is deze heer weinig te spreken over het reeds lang toegezegde, doch nog nooit ingediende rapport van den lijn- werker bettetfende den toestand van het net. Het bleek hem, dat hij In deze ook weder door B. en W. wordt gesaboteerd. Bij stemming werd het voorstel van B en W. aangenomen met de stem van den heer den Das tegen. Bij de rondvraag wenschte de heer Polle een goed politiefoezicht tijdens het bezoek aan Schoorl, opdat geen1 zedekwetsende toe- standen zich zullen voordoen. De heer den Das zou gaarne wenschen, dat naast den in te voeren maximumsnelheid voor auto's en motorfietsen ook werd ingevoerd een verbod voor vrachtauto's met een zwaar- dere belasting dan 1500 K O., daar de wegen niet toelaten dat zwaaidcre wagca* w ever gaan De heer LtQn* wenschte bel veretrriftes van tarieven aan de liehtgebruikerg en het nemen van veiligheidsmaatregelen bij de wa« terleidingswerken, vond het wenschelijk, dat de afgekeurde woning achter de Ned. Herv Kerk wordt afgebroken en vroeg of B. en W. overleg pleegden met de aannemers der ge- legde kabel en die der waterleidingswerken. Als hetgeen wat kan omschreven worden, gebeurd? Opdat ons later geen verwijt treffe? Na bespreking dezer naar vorcn gebrachfe feiten sloot de voorzitter de vergadering. Zondag speelde op het voetbalterrein in de nollen „Holland" uit Alkmaar tegen S V. V. I. it Schoorl. S. V. V. I won met 60. UIT NOORD-SCHARWOUDE. Aan den dienstplichtige J.#Langedijk, uit deze gemeente, is voorgoed vrijstelling van den dienst bij de Militie verleend. UIT OUDE NIEDORP. Aan den dienstplichtige A. Korvei', uit deze gemeente, is voorgoed vrijstelling van Militie- lienst verleend. UIT SCHERMERHORN. Zaterdagmorgen omstredos half twaalf vcrvoegde zich iemand bij den arbeider S. de Meningmeerweg, alhier. Toen hij van de beide, alleen thuia zijnde kinderen vernam, dat hunne ouders niet thuis waren, gaf hij voor, dokter te zijn, waarop hij met het jong- ste meisje van 7 jaar niet nader te noemen handelmgen heeft gepleegd. De moeder ver: nam bij naar thuiskomst het gebeurde en stelde onmiddellijk de politic op de hoogte Reeds dienzelfden avond gelukte het onzen rijksveldwachter Kok de hand te leggen op den bedrijver van dt schandelijk misdrijf. De dader, J. R. te Alkmaar, heeft reeds bekend en is overgabracht naar het arrestantenlo- kaal alhier. Kimst en Wetenschappen ma UITVOERING KOORKLASSB ME J. VERBEEK. De bekende zangleerares Mej. M. Verbeek gaf Zaterdagavond met hare koofklasse een uitvoering in de Harmonie. De groote zaal was geheel gevuld met een enthousisast pu bliek, voor een deel ook bestaande uit jeugdi- ge toeschouwers, die zeker wel duhbel hebben genoten. Als hoofdnummer prijkte op het program- a het zangspel van M. A. Brandts Buys Jr.: „Als de kinderen slapen...." Ja, als de kinderen slapen, dan maken de poppen van die omstandigheid gebruik om ook eens hun eigen vroolijk leventje te begin nen. Pas heeft de klok 12 uur middemacht geslagen of de poppen worden door de groot- ste en verstandigste gewekt. Eenige kleinere poppen, die dwars over elkaar door Mientje, de eigoiares, in bed waren gelegd moeten geholpen worden. Dan is er vergadering: de poppen komen met hun' kladhten, t moet maar eens uit zijn met die tyrannie der kinderen Zij gaan dan vroolijk dansen, 6en der pop- pen, een groote nuf die zich verbeeldt voor- namer te zijn, dan de anderen, danst niet rnee, maar de overigen weten haar duchtig aan't vers+and te brengen, dat zooiets bij poppen niet te pas komt. Eensklaps geroep uit edn der laden van de kast. Och, nwjn, daarin ligt pop Willemien met gebroken arm. Vlug zullen ze haar helpen. Maar ze kunnen de lade niet opentrekken. De soldaten uit de kast moeten komen helpen. En zie, daar komen de sterke, moedige landsverdedi- gers aanstappen. Met hun hulp komt de lade open. Daar ligt de arme Willemien. Gelukkig zijn er twee verpleegsters, die de patient uit de lade tillen. Maar hoe moet het nu met den losgeraakten arm? Er is geen dokter. Wacht ,,'t Duveltje" uit het doosje. Die is zoo knap. „Duveltje' komt en maakt de zaak m een ommezien in orde. Hij wil daarna vertrekken, maar de poppen willen graag, dat hij blijft. Zij zullen hem mooie dansen laten zien. Dat gebeurt. Duveltje danst zelf ook. Doch over- spannen valt hij fleer. De poppen helpen hem, zingende en dansende, weer op de been Maar opeensw^t is dat? Daar kraait de haan. Afgel open is't vrije leventje. Ieder op zijn plaate klaar? Lidit uit. Einde. Hoe alleraardigst hebben de leerlingen van Mej Verbeek deze scenes uit het poppen leven ons voorgesteld. Keurig en snoezig van aan- kleeding was het geheel. Wat een bonte ver- scheidenheidDe vele moeilijkheden die de technische opvoering aangaan, waren op kranige wijze overwonnen. Lustig, vroolijk en helder klon'k het gezang van grooten en klei- nen en het dansen was zeker aller aandacht waard. De beide dansen in't laatste gedeelte van dit zangspel verwierven een enthousiast applaus bij open dock. De mooie muziek kwam door het goede zingeq en de prachtig gespeelde pianobegeleiding van Mej. Hoek- stra in haar voile waarde tot ons. De voor- naamste solopartijen zooals die van de oud- ste pop, de nuf en „Duveltje" werden zeer goed1 vertolkt. Versoiillende grappige of lie- ve tooneeltjes zouden wij* nog kunnen noemen maar wij moeten ons beperken. Het geheel had zoo'n goeden indruk op de toeschouwers gemaakt, dat aan't slot wel driemaal moest worden gehaald. Mej. Verbeek deelde natuurlijk in dit succes en toen haar door een der meisjes namens alien een prach- ige bloemenmand werd aangeboden klon'k't applaus nog luider. Mei. Verbeek liet de* da mes Hoekstra in de hulde deelen. Zij verdien- den het. Na de pauze werden nog twee speelliedjes van Hendrika van Tussenbroek gegeven „Bruidsvaart in de sneeuw" en „Wedstrijd op schaatsen". Ook hierin verraste' vooral die origineele keurige verzorging. en aankleeding Hoe allerliefst waren die twee trappelende bruine paardjes, die onvermoeid voor't rij- tuig draafden dat eerst't bruidspaar, toen de ouders toen de grootouders en ten slotte de cinderen haalde. Deze bruidsvaart moest ge- bisseerd worden-, wat wel bewijst dat dit num- mer insloeg. Onder groote vroolijkheid werd de uitvoering besloten met den Wedstrijd op Schaatsen. Mej Verbeek heeft met deze uitvoering, die n dienst der liefdadigheid stond, een groot en welverdiend succes behaald. Een mooie be- looning voor het vele moeilijke en inspannen- de were, dat de instudeering en aankleeding van eea zangepel voor kinderen met zich brao^t. G.

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 6