Alkmaarsche Gourant e I Honderd Drle br Twlntigste Jaargang. Yrfidag 13 Mei. X*. lit. 18S1- GEVONiDEN VOORWERPEN, Een gnffeldoos, 2 petten, 1 geldzakje, 1 achroevendraaier, 1 bel, 1 bankbiljet, 1 klok- kensleutel, 1 rozenkrans, 3 huissleufels, 1 re- dicule, 2 broches. 1 mesje in schede, 2 porte- monnaies met mhoud, 1 sigarenkoker, 1 schaartje, 1 voetbal, 1 veiligheidsspeld, 1 hcriogeketting, 1 meiajeszak, 1 beursje met imhoud, 1 pakje, 1 bal, 1 kruisje,^ 1 kimder- taschje en i armband. Uitsluitend te bevragen aan bet bureau van politic alleen op werkdagen tusschen 9 en 1 uur (te vervoegen bij den wachtcom- mandant) lste deur links. Alkmaar, den 12den Mei 1921. De is. commissaris van politie, J H. G. VAN DEN BERG. Provinciaal Nieuws UIT EGMOND-BINNEN De Raad vergaderde gistermorgen volfal- lig. Voorzitter de loco-burgemeester. Wet- houder de heer D. de Wit De uitvoerige notulen werden onveranderd vastgesteld. Van de leden der nieuwe schoolcommissie waren brieven ingekomen, dat zij him be- aoeming aanvaarden. Van de gezondbeidscommissie was Inge komen de rekening en verantwoording over 1920 en de raming voor 1921. Egmond- Binnen zal 89,— moeten betalea. In ver- band met de stijgende uitgaven zal de com- missie verzocht worden te bezuinigen. Van Ged. Staten was een schrijven ingekcx- men als antwoord op het verzoek van den heer N. W. Groot, aangaande zijn aandeel in de nieuwe brug. De secretaris deelde mede, dat Ged. Staten beslist hebben, dat de heer K. Groot niet ge- dwongen kan worden te betalen. Vrijwillig zal hij wel genegen zijn 630,te betalen. De heer Apeldoom wees er op, dat in het belang van den heer Groot een rijbrug in plaats van een voetbrug gemaakt is. De be- wapening is voor de rijbrug afgekeurd en spr. betwijielde of voor de voetbrug de bewa- pening afgekeurd zou zijn. Dan zouden geen mcerdere kosten noodig zijn geweest. Spr. oordeelde het billijk, dat de heer Groot nu ook verplicht was om ook in de kosten bij te dragen. Wethouder Groot wees er op, dat de in- ;enieur er op had gewezen, dat de zaak ver- ;eerd was opgezet. De heer Dekker hield zich vast aan het schrijven van den heer Groot De heer Noort oordeelde de handelwijze van den heer Groot niet fair. De heer Apeldoom herinnerde er aan, dat de vorige burgemeester zich bereid heeft ver- klaard om de meerdere kosten te betalen, wanneer de heer Groot weigerde te betalen. De burgemeester zit nu in het buitenland en spr. betreurde het, dat hij het contract niet heeft getcekend. De heer de Wit vond het niet behoorlijk, om den burgemeester te verzoeken een con tract voor die toezegging te laten teekenen. De heer van Dam vond, dat de heer Groot eerder tot betaling verplicht was dan de burgemeester. De heer Dekker verklaarde, dat de burge meester hem verklaard heeft te zullen betalen wanneer de Raad besluit dat hij moet beta len. De heer Orie wilde den burgemeester ver zoeken 1000,te betalen om hem dan van alles vrij te laten. De heer Apeldoom wilde de zaak aanhou- den. Spr. vond het niet mooi, dat de burge meester voor zijn toezegging geen contract had willen teekenen. De heer Noort kon dat wel begrijpen. Spr. geloofde, dat hij wel zou betalen. Als hij net niet deed, dan kwam uit, dat men zich in hem yergist had. De heer Apeldoom meende, dat de ge- meente daar niets aan had. Besloten werd den heer Groot voor de 630,— aan te schrijven en te Haarlem over de meerdere kosten te verzoeken inlichtingen te geven, om daama inzake de betaling door den' burgemeester een beslissing te nemen. Van het P. E. N. was d.d. 13 April een schrijven ingekomen inzake een nieuw con tract voor de ingcnieurs-adviezen inzake het net. De kosten zullen 180,per jaar be- dragen, plus de reiskosten voor de adviseurs. De heer Apeldoom wilde de beslissing aanhouden. B- en W. meenden, dat per advies de kos ten hooger zouden zijn en stelden voor het contract af te sluiten. Hiertoe werd besloten met de stem van den heer Apeldoom tegen. Van den heer G. Ruigewaard was d.d. 15 3™ schrijven ingekomen, dat hij zich _Ti dernPcn van een deel van' de Hoever- ntfrfci- n wreeni&«n. mits hij van de ver- oni het verkeer over zijn wegje naar i -. u *e 8^aan worcLt ontheven. De heeren Noort en Dekker oordeelden doze voorwaarde onaannemelijk. De heer Dekker wilde den heer Ruige waard vragen of hij tegen demping was en voor de verplichting den weg in een behoor- lijken staat te brengen, of voor de demping en vrijstelling van de verplichting B. en W. stelden voor de vaart nu maar met te dempen en geheel uit te diepen. Voor werkverschaffing was dit een goed werk. De heer Dekker was overtuigd, dat de heer Ruigewaard eieren voor zijn geld zou kie- zen wanneer hij wist, dat de gemeente hem de verplichting kon opleggen den weg op zijn kosten in goeden staat te brengen. De heer Apeldoom wilde niet doorgaan, maar aan Ged. Staten vergunning vragen om tot dempen over te gaan. De heer Noort vond demping niet noodig, nu aan den heer Ruigewaard verplichting opgelegd kon worden den weg in orde te brengen. De heer Groot was het daannede eens. De heer Dekker wilde het raadsbesluit om te dempen handhaven. Besloten werd aan Ged. Staten te vragen, •ndanks de bezwaren van den heer Rmg<v vaard, met dempen te mogen Awrgaan Ingevolge een schrijven van Dr. Fischer werd op voorstel van B. en W. besloten aan den heer Nijssen, onderwijzer, tot einde van het jaar ziekteverlof te verleenen. In verband hiermede werd besloten een tij- delijke leerkracht aan te stellen. Van Ged. Staten was de begrooting voor 1921 goedgekeurd terug ontvangen. Voorts was de goedkeuring ingekomen op het besluit om de bezoldiging van den der- den ambtcnaar van den buigerlijken stand op 75,— te stellen. Van den heer G. Brommer was het verzoek Ingekomen om gratis een netswijziging van het electrische net naar zijn waning aan te brengen. B. en W. stelden voor te bepalen, dat hij vo6r 1 Juni het net moet veranderen van ijzerdraad in koperdraad. Geschiedt dit niet, dan zal het bedrijf de aansluiting wegnefflen. Van twee electricieus in de gemeente was het verzoek ingekomen om het gratis lieht- puutenstelsel aS te schaffen. Besloten werd op dit verzoek niet in te gaan. Van mej. J. Straatman was het verzoek in gekomen om haar cen vergoeding te verlee nen voor het waamemen van de administra- tie van het G. E. B. van 5 tot 15 Januari. B. en W. 6telden voor haar 25,— toe te kennen. De heer Dekker vond het verzoek wat over- dreven. V66r het voorstel van B. en W. stemden de wethouders en de heer van Dam. Ti stemden de heeren Noort, Apeldoom en ker„ De heer Orie wilde 10,— geven. Dit voorstel kwam hierna in stemming en werd met 5 tegen 2 stemmen aangenomen. '(Tegen de wethouders, die by het voorstel van B. en W. bleven). B. en W. stelden voor de instructie voor den doktcr en de vroedvrouw zoodanig te wijzigcn, dat de dokter bij ziekte van de vroedvrouw gedurende 8 dagen veiplicht is de werkzaamheden van de vroedvrouw waar te nemen. De heer Apeldoom wilde de instructies la ten zooals ze waren. De salarisvcrhooging was aangenomen en spr. wilde nu niet de Instructies ten voordeele van den dokter aan vaarden. De-heer Noort stelde voor de tennijn op 14 dagen te stellen. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men. (Tegen de heeren van Dam, Noort en Apeldoom). Voorts werd besloten een door de vroed vrouw gewenschte wijziging in het kiezen van leden van een commissie van geschillen aan te brengen. Bij ziekte langer dan 8 dagen komen de kosten van vervanging voor rekening van de gemeente. B. en W. stelden voor om voor den dokter bij ziekte de kosten- van vervanging geduren de 8 maanden voor rekening van de gemeente te nemen. De heer Apeldoom vond het bezwarend. Men mocht niet vergeten, dat de plaatsver- vanger van den dokter er in hoofdzaak was voor diens particuliere praktijk. De heer Noort meende, dat bij; ziekte de dokter ook niets verdokterde. Op voorstel van den heer Apeldoom werd besloten om de instructies in deze niet te wij- j zigen. In behandeling kwam hierop de wijziging van de verordening regelende de bijdragen in j de kosten van onderwijs-inrichtingen te Alk- maar. De secretaris deelde mede, dat de verorde ning nimmer ter goedkeuring aan Ged. Staten was ingezonden. Spr. stelde de verordening tegenover die in Oudorp, Castricum enz. aangenomen. Hier van 600 tot 800, verhalen op de ou- ders. Oudorp verhaalt beneden 1200 niets en heeft toch de verordening niet goedge keurd terug gekregen, omdiat het te laag is en spr. oordeelde het dus onbegonnen werk deze verordening ter goedkeuring in te zen- den. B. en W. stelden voor om beneden 1200 ingekomen geheel vrij te laten. Van 1201 tot 1500 'L, van 1501 tot 2000 van 2001 tot f 2500 van' 2501 tot 3000 4/b en boven 3000 alles op de ouders te ver halen. Besloten werd dit voorstel in comitd te be- spreken. Het voorstel van B. en W. tot het doen van betalingen uit den post onvoorzien dienst 1920 en tot het doen van af- en overschrijvin- gen en vaststelling van de 4e suppl. begroo ting dienst 1920, werd na toelichting van den secretaris aangenomen. De dienst 1920 sluit met een madeelig sal- do van ongeveer 13000. B. en W. stelden daarom voor om voor de buitengewone uitgaven, als levensmiddelen- bedrijf, werkverschaffing, verhooging salaris- sen, een crisisleening aan te gaan van 6900, af te lessen in drie jaren, te beginnen in 1922. Dit voorstel werd aangenomen. Van den administrates" van het electrisch bedrijf was het advies ingekomen om den heer J. Karels te berichten, dat de door hem uitgevoerde uitbreiding van het net als een reclame kan worden beschouwd: en hem den aanneemsom uit te betalen, verminderd met 100 voor het jaarlijks carbolineeren der pa- len. De heer Apeldoom zeide, dat de heer Ka rels geen 29 maar 25 palen geplaatst had. De secretaris ontkende dit. De heer Karels zal voorts verplicht worden de paal bij den heer Sijp recht te zetten en de koppen der pa len' met carbolitieum te bestrijken. De heer Apeldoom wilde, alvorens te be- slissen, een bespyeking ini geheime zitting. Spr. wilde de palen nog eens tellen. Ete secretaris had de palen met den in- genieur geteld en was er niet voor te vinden om ze nog eens met den heer Apeldoom te tellem. B. en W. stelden voor, in verband met de uitbreiding en voor het aanschaffen van me ters een geldleening aan te gaan van 2400, af te lossen in .24 jaren, te beginnen in 1921 In behandeling kwam hierop het voorstel van B. en W. om een verordening vast te stel len inzake het terugvorderen van verpleeg- kosten voor krankzinnigen. Deze verordening werd na voorlezing goedgekeurd. Het ontwerp instructie voor den lijnwerker van het G. E. B. kwam hierop ter tafel en werd onveranderd vastgesteld. Besloten weed dsn lijnwerlier voor vast aan te stellen' en op te nemen in het pensloen- londs. In 1922 wenscht de Raad evenwel te be- slissen of de lijnwerker ook met het ophalen van gelden en met verdere werkzaamheden belast zal worden. Voor de functie van oderwijzeres aan de openbare school te Egmond-Binnen waren geen aollicitaties van R. K. onderwijzers in gekomen. Een herhaalde oproeping had wel een R. K. sollicitante opgeleverd. B. en W. wilden nu deze tijdelijk aanstellen, om dan later na overleg met den schoolopziener &n R. K. te benoemen, omdat de meerderheid van de kinderen R K. was en reeds twee niet-R. K. leerkrachten aan de school zijn verbonden. De heer Orie had dit voorstel niet ver- 1 wacht. Onder de sollicitanten' was een heel net meisje en spr. vreesde nadeel voor het on- derwijs van dit voorstel. Spr. kan het alleen niet halen, maar zou anders een van de solli citanten, ook al was deze geen R. K., willen i benoemen. De heer Dekker meende, dat de Raad» nu niet kon benoemen, Imdat er geen voordracht was. Het voorstel van B. en W. werd hierop aangenomen. In verband met de wijziging van de Ge- meentewet werd hierop besloten het kohier van den H. O. voor 16 maanden vast te stel len. De kohieren voor het schoolgeld dienst 1920 en die voor het herhalingsonderwijs werden hierna vastgesteld. Bij de rondvraag vroeg de heer Orie of er niet voor gezorgd kon worden daf er in het' bosch van den heer van Vliet des Zondiags, met het oog op de zedelijkheid, meer toezicht uitgeoefend wordt. - De heer Apeldoom wilde den eigenaar verzoeken borden met het opschrift ,.verbo- den toegang" te plaatsen. Dit zal gescnieden. den. De heer Orie wilde met het oog op de werkloosheid .het voorste stuk van de vaart i^itbaggeren Men oordeelde, dat dit beter in den herfst kon geschieden. De heer Dekker achtte de uitvocring van het werk zeer gewenscht. De heer Orie wees op het groote belang voor het verkeer te water bij de uitvoering van h(et werk. De heer Apeldoom wilde de noodigste plekken reeds nu uitvoeren. Besloten werd om zoo mogelijk het spoedig te doen. De heer Dekker vroeg wanneer nu de bor den „verboden te rijden op de voetpaden" geplaatst zullen worden. De verordening is aangenomen, zeide spreker. De voorzitter zegde bespoediging toe. Nog wees de heer Dekker op de vervuiling van het drinkwater door de bewoners in de straat zijner wouing. Spr. vroeg waar de menschen het vuile water heen moesten bren- wilde rioleering aanleggea en .ede althans een begin maken. De voorzitter wilde daannede wachten tot er een nieuwen burgemeester was. De heer Dekker zou zich nu tot de Ge- zondheidccommissie wenden. De heer Apeldoom bepleitte het aanbren- gen van sintels op eenige wegen van polder en gemeente. E>e heeren Noort en van Dam vonden grint beter j De heer Orie wilde niets meer van gemeen- tewege laten doen. De heer van Dam wees er op, dat besloten was om den weg voor rekening van gemeente en polder op te knappen. Besloten werd op den weg nog sintels aan te brengen. De heer Apeldoom vroeg of het niet ge wenscht was om voor de opheffing van het levensmiddelenbedrijf en het electriciteitsbe- drijf een accountant aan te stellen. Men oordeelde het evenwel wel mogelijk om de zaak zonder accountant in comite na te gaan. Blijkt het, wanneer de rekening niet goed uitvalt, noodig om de zaak aan een ac countant op te dragen, dan kan dit later nog geschieden. De heer Noort drong er op aan, om voor- taan niet zoo lang meer met de vergader te wachten. De agenda was nu te Tang. Met deze opmerking zal rekening gehou- den worden. De heer van Dam wees ep den hinder van de woonwagens te Wimmenum. De politie zal verzocht worden er op te letten, dat geen andere dan de daarvoor aan- gewezen standplaatsen worden ingenomcn. De vergadering werd hierop-gesloten. UIT UR'SEM. De Raad dezer gemeente vergaderde Woens- dag in voltallige zitting. N a de opening en de voorlezing der notu len bracht de voorzitter ter tafel een schrijven van den minister van onderwijs, meldende de som, waarop de rijksvergoeding over 1921 volgens de L. O.-wet is bepaald. Schrijven van Ged- Staten van 6 April j.l. houdende goedkeuring van het besluit van den Raad betreffende de schoolgeldheffing voor het L. O. Schrijven van den Minister van Arbeid, waarin wordt medegedeeld, dat het verboden is zonder toestemming van B. en W. een wo-, ning te onttrekken of ontrokken te houden aan de bestemming, die zij op 1 Juni 1920 had of zonder dezelfde bestemming een wo- ning af te breken. Missive van dijkgraaf en heemradien van Geestmer-Ambacht van April 1921, met ex- ploitatierekening van de eluis te Rustenburg over 1920. Dankbetuiging van den Land- en Tuin- bouwbond voor de verleende ubsidie k f 50 ten foehoeve van den gehouden landbouw- cursus. Het jaarverslag der gemeente Ursem zal bij de leden van den Raad circuleeren. 't Voorstel van B. en W. inzake 50 pet toeslag aan de P. E. N. en wijziging der con- tracten gaf tot een breedVoenge gedachten- wisseling aanleiding. De heer Schaap vroeg of het wensChelijlk •is 50 pet. toe te staan. De voorzitter zeide dat de Raad vnj is te beslissen naar eigen goeddunken. De heer Schaap achtte dat de zaak op overdrijving berust. De heer Buys was van dezelfde meening; na ellenlange discussie zeide de voorzitter ket voorstel in stemming te zullsn brengm, hatw«lk mat algamaano stemmen werd var- worpen. Daarop werd vastgesteld het kohier van het schoolgeld over het eerste kwartaal van 1921'. De rondvraag volgde. De heer Broertjes wees op den toestand eener weduwe in de gemeente, die moeilijk in haar onderhoud kan voorzien en tevergeefs de hulp van het.arm- bestuur heeft ingeroepen. De voorzitter wenschte de zaak in comite te bespreken. De heer Koopman wees er op, dat men niet als het vorige jaar kramen moeten plaatsen op den hoek bij den ingang der gemeente, hetgeen tot treurige gevolgen kan leiden. De voorzitter zeide, dat het wetkelijk be- staande of vermeende bezwaar door de poli tie in oogenschouw zal genomen worden. Het rijden van de motor der „Prinses" chijnt boven het maximum te-zijn. Hiervan zal kennis gegeven worden. De heer P. Koppee wees op de brug aan den ingang der gemeente. Deze is, volgen9 spreker, te licht gebouwd, zware auto's en vracbtwagens zullen weldra de brug in minder gewenschten toestand brengen. De voorzitter zeide, dat hij de suikercen- trale, op wier verzoek de brug verwijd iv°P deze aangelegenheid zal wijzen, waardoor, naar hij hoopte, de zaak in het reine zal komen. De heer J. Schaap deelde mede, dat de brug nabij de katholieke kenk eveneens drin- ende voorziening behoeft. Aan het polder- esuur zal mededeeling van deze opmerking gedaan worden. Hierna ging met over in geheime zitting ter behandeling van't kohier van den Hoof- delijken omslag. UIT BROEK OP LANGENtDIJ'K. Met ingang van 16 Mei a.s. wordt in de telefoonverbindingen aan den Langendijk en St. Pancras een groote verbetering gebracht Alsdan worden de kantoren Oudkarspel, Noordscharwoude, Zuidscharwoude, Broek op Langendijk en St Pancras in een telefoon- net ondergebraaht, zoodat tusschen de aange- alotenen op deze kantoren Staderling zonder betaling gesprekken kunnen worden gewis- seld. UIT LIMMEN. Woensdagmiddag kwam de Raad in open- bare spoedvergadering bijeen. Afwezig was met kennisgeving de-heer Valkering. Deze vergadering is belegd om een geldlee ning. De betaling van den dienst 1920 kan niet voldaan worden daarom verzoeken B. en W. machtiging tot een geldleening groot 5000.rente 634 pet., aflossing en rente uit de gewone middelen. Conform besloten. De heer Mooij vroeg naar de uitkeering van hen die de volkstellkig verridif hebben Enkele personen zijn om het geld verlegen, het gaat niet aan om arbeid in Januari ver- richt nu nog niet te voldoen. De voorzitter zeide dat de regeling nog niet is uitgewerkt. De uitbetaling Heeft naar ver- houdiog verechillende wijken plaats, het geld komt waarschijnlijk gauw en zeker. De heer Mooij repliceerde en drong op spoed aan. De voorzitter zegde die toe en be- spreking in vergadering van B. en W. Daama vaststelling van het Kohier UIT EGMOND. Te IJmuiden is gearresteerd' A. die G., van Egmonid, die schipper is geweest van den op zee zonder bekende oorzaaik gebleven stoom- treiler iBrittannia H, van de maatschappij Hansa. UIT HEILOO. Woensdagavond hield de Co6p. Boeren leenbank haar jaarverslag in het lokaal Morsch. Deze uitstekend bezochte vergadering werd door den voorzitter van de Raad van Toe zicht, den heer Jn. Sengers met een hartelijk welkom geopend, hij releveerde wat in het af- geloopen jaar is geschiedt, vooral de moei- iijkheid met steeds hooger wordende rente bracht hij onder woorden, een algemeene op- wekking om spaargelden te beleggen tot hulp voor eigen leden bracht hij nader naar vo- ren, met een algemeene opwekking tot alien om de groei en bloei van de bank te bevorde- ren opende hij de vergadering. Na de notulen, rekening en verantwoording over 1920. De kassier P. Stoop gaf de volgen- de cijfers. In kas op 31 Dec. 1920 4694.13, ontvangen spaargelden 71117.83, terugbe- taalde voorsohottea 435.35, met nog een aantal posten tot een bedrag in ontvangsten van 234185.93. Terugbetaalde spaargel den 79510.70. Gegeven voorschotten 75690, aan interest voor spaargelden 2660.87, in loopende rekening 755.24 met nog een aantal posten een bedrag van 234185.93 in uitgaven. De balans gaf de volgende opsomming Vorderingen: uitstaamde voorschotten 82500.tegoed in loopende rekening van de leden 7550.waarborgfonds 3000.- enz. tot een bedrag van 100769.26. Passief saldo's spaargelden 68343.38, schuld in loopende rekening bij de Centrale 4319.22, enz. tot een bedrag 100769.26. De wenschelijkheid werd betoogd om hoo ger rente voor spaargelden te geven, het be- stuur wenschte dit jaar op dezelfde wijze door te gaan n.l. 4 34 pet. met acht dagen op- vorderbaar. Na bespreking, goedgekeurd. Bepaliog van de grootte der voorschotten stelde het bastuur hetzelfde als het vorig jaar voor hetwelk werd goedgekeurd. Rentevoet en proviste bleef ongewijzigd. Vaststelling salaris van den kassier. Het bestuur stelde voor dit met 100 te verhoo- gen en te brengen op 400.welke alge meene bijval vond. Verkiezing van een lid van het bestuur aftr. W. P. Swart. Voor men*daartoe overging vroeg de heer B. Veltman. het woord. Na bekomen toestem ming betoogde deze dat de verkiezing een on- aangename kant heeft, temeer daar de heer Swart aftredend is. Hij zette uiteen dat wat hij verleden jaar niet wist nu uit zeer be- trouwbare zijde is gebleken dat de heer Swart alle moeite heeft gedaan de heer Klaasje en spreker op schunnige wijze uit het bestuur weg te krijgen wat hem is gelukt, toen spreker in herstemming kwam heeft hij voor die eer bedanfct. Hij bracht die handelingen Waar hi] geen redenen voor kan vinden onder woorden en verzocht hem op die man af te bewijzen op welke ma- nier hij van 1906 af in zijn plicht is tekort gcschotcn tegenoveri de Bank, in welk werk hij altijd het leeuwenaandeel had. Heeft ook aen der bestuursleden een zelfde grief laat 'hij daze in hat opanbaar bokend makan, hij con- dudeerde dat Swart door deze daad, wanneer hij eze niets bewees, zich onmogelijk in bet bestuur maakte. De heer Swart zeide dat de heer Veltman het advies van het bestuur in de candidatuur Al heeft gesteund en er voor ge- andeerd. eer Veltman zeide dat dit buiten de zaak omging, doch uit het feit dat de heer Al niet gekozen was, bleek dat ook dit onwaar is. De voorzitter kan zich door alle drukte de zaak niet meer herinneren, hij be- schouwde die als afgedaan. De uitslag der stenunin bracht uit dat de heer Swart was heikozen. De daarop gehou den verkiezing van twee leden van de Raad van Toezicht had tot resuLtaat dat de aftre- dend'en heeren Jn. Sengers en C. Noort wer den hsrkozen. De verkiezing van een kassier had het re- sultaat dat de aftredende heer P. Stoop on der algemeene instemming bij acclamatie werd benoemd. Al de herkozenen namen hun hetbenoeming aan. De voorzitter concludeerde dat de kas sier gebleken is de rechte man te zijn. Deze bracht dank voor de verhooging van zijn sa laris. Benoeming tot leden der comm. tot het na- zien der rekening. Herkozen werd de heer W Westerop en gekozen de heer IJ. Blokker. Het bestuur deed een beroep op die leden om op den vervaldag de voorsdiotten terug te brengen. Er werd nog al eens enkele dagen mee gewacht wat moeflijkfaeden opleverde. Zij stellen evenwel voor 1 pet. te heffen wanneer men over- tijd is boven de rente welke is' vast gesteld. Een der leden stelde voor om acht da- en te voren een kennisgeving te sturen dat ,et de vervaldag is. Voorzitter ging er niet op in het lijkt hem duur toe en ongewenscht, omrede het geen algemeene sleur is. Voorstel- lers deelden dit bezwaar niet, het is slechts een herinnering, Na gedachtenwisseling wer den beide voorstellen aangenomen. De heer Veltman vroeg bij de rondvraag eenige inlichtingen over de vergadering van den Centralen Raad, hij meende dat er voor de bank geldelijke verpliditingen uit voort- vloeiden. De Voorzitter deelde mede dat dit juist Is en was dankbaar voor die belangstelling. De 45 aangesloten ban ken die onder Eindhoven resorteeren hebben een oproeping ontvangen met een vrij mandaat om te stemmen over 't voorstel om de schuld van den Handelsraad die over de 100.000 is over te nemen. De voorzitter gaf een uiteenzetting hoe dit voor stel z.i. gelukkig gehelderd is, wat hij nader mededeelde. Het voorstel was in de bestuurs- vergadering breedvoerig besproken en de af- ge\ aardigde had een bindend mandaat, n.l tegenstemmen. De heer Veltman zeide zeer adrem dat het bestuur hier niet over had te beslissen, wel de vergadering. Nu het bestuur er tegen was kon men er zich zeer goed' mee vereenigen. De voorzitter betoogde dlat het uitschrijven van een algemeene vergadering belangrijke kosten meebracht, zoodat men er van had af- gezien. De heer Veltman begreep de houding van de Centrale niet, de afgevaandigde kon overrompeld zijn en wat dan? De centrale heeft niet over het geld der leden te beschil- ken, voor de houding van het bestuur in deze zaak niets dan lof. Na verschillende bespreking, sluiting. Terwijl de melkslijters de melkprijs met 1 ct. per liter hebben verhoogd en gebracht op 19 ct., heeft de volksbond met moreelen steun van de leden ook het glibberige concurrenfie- pad betreden en de melkprijs op 17 ct. per li ter vastgesteld. De winst is natuurlijk klein, doch zij rekende op aller steun om deze melk- zaak rendabel te kunnen maken. UIT BERGEN. Bij de gister alhier gehouden openbare ver- kooping ten overstaan van den notaris P. J C. van Toomenburch te Alkmaar, van twee villaterreinen aan de noordzijde van de Eeu- wige Laan en strekkende tot de trambaan al hier, elk groot 35 aren, werden deze terrei- nen in combinatie opgehouden voor een be drag van 8990,—. Deze terreinen zijn eigendom van Mevr. de Wed. en erven den heer P. W. Baints- Spier te Amsterdam. UIT HEERHUGOWAARD. Aan den dienstplichtige C. Kuiper, uit deze gemeente, is voorgoed vrijstelling van den dienst bij de milifie verleend. UIT HENSBROEK. Aan de dienstplichtigen H. Duijn en Joh. Commandeur is voorloopig voor een jaar vrijstelling verleend, de laatste als R. K. Or- debroeder en de eerste wegens opleiding tot R. K gestelijke. De alhier opgerichte neutrale woning- bouwvereeniging heeft in haar ledenvergade- ring tot voorzitter gekozen de heer J. Kolder, tot penningmeester de heer L. Groot; verdere bestuursleden zijn de heeren Jb. de Boer en Jn. Naastepad. UIT OTERLEEK. Den lien dezer kwamen 7 leden van het Departement Oterleek van de Maatschappij tot Nut van't Algemeen, gevolg gevende aan de oproeping, behelzende mededeeling dat het bestuur zou voorstellen om de afdeeling van de Maatschappij los te maken, in het lokaal van den heer A. van Ham bijeen. Verondersteld mocht worden, dat het den wegblijvers onverschillig was hoe de opgeko- menen zouden beslissen. Met algemeene stemmen werd tot ophef fing van het Departement besloten. UIT HOORN. Op de gisteren gehouden kaasmarict wa ren aangevoerd 8 stapels kleine fabriekskaas 78, 1 stapel kleine Boerenkaas 71, 10 sta pels Boeren Commissiekaas 93, totaal 19 stapels, wegende 20290 kilo. De handel was matig. VAWSCHOOL VOOR KAA9MAKERS TE HOORN. Het eindexamen van den cursus Januari 1920 tot Miaart 1921 wend' gehouden op 10 Mei j.l. in tegenwoordigheid' van den fnspec- teur van het Landbouwonderwijs Dr. K. H. M. van der Zand'e en de Regel'ingscommissie. Aan all 12 Ieerliogen kon het diploma als kaasmaker worden udtgereikt; de beide toe- hoonders ontvingen het getuigschrift. De namen der geslaagden zijn: K. de Boer e Assendeift, P. Boon te Pur- mer, W. Bijl te iBeemster, D. Dekker te Dirks- horn, Nl. uroot te Alkmaar, A. Jongewaardl te Oudendijk, R. O. KUuun te Binnanwjzend, J. Middelbug te Wormsrvsar, H. Pilinai te

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 5