Sleeswijk's Kaarten Noord-Holland Nederland langs de Noordzee Accountant!- n AdnimsMiktnttor. H. A. DE HAN, IMafmM 23, Altar, den van malaria. B. en W ate Men voor gean subsidie te verleenen. De heeren de Boer en Kunsi achttsn het in bet belang van de volksgezondheid dieze eub- aidie wel te verstrekken, Dit punt werd aangehouden tot een vol- gende vergadering, om. te onderzoekeo hoe hoog het bedrag der subsidie zal worden. Van de Gezondheidscommiasie te Beverwijk was ingekomen de rekening over 1920 en de begrooting voor 1922. De gemeente Oudoip zal hiervoor 37,77 moeten bijdragen. De voorzitter gaf verslar van de kasverifi- catie, gehouden 21 Maart In kas was een bedrag van 1976,26. Van het Provinciaal Waterleidmgbednjf was een schrijven ingekomen met het verzoek of de gemeente waterleiding wenscht Dit verzoek naar aanleiding van het verlangen van den heer Jac. Helder om bjj de leiding te worden aangesloten. Deze aansiuiting kan niet tot stand komen wanneer met de geheele gemeente wordt aangesloten. De heer Kunst achtte de aansiuiting van de geheele gemeente een zaak van groot be- lang. Het watergebrek in de gemeente Ou- dorp is zoo groot, dat de toestand onhoud- baar is. Ook de heeren. de Boer en Moejes bepleit- ten de wenschelijkheid van de waterleiding. De heer Bleeker achtte het gewenscht, dat de Raad zich eerst op de hoogte stelde van de gezindheid der ingezetenem De Raad besloot eerst te informeeren hoe hoog de kosten van het watergcbruik zullen i zijn, ten einde den gemeentenarcn te kunnen inlichten. Een verzoek van den heer Biersteker om afschrijving van vier maanden H. O. wegens vertrek uit dc gemeente, werd ingewilligd. Van Gedeputeerde Staten was de begroo- ting teruggekomen met enkele bcmerkingen. 1 De subsidie voor het Lager Onderwijs zal f 800 minder bedragen, dan door den Raad is geraamd. Door verhooging van den H. O. met dit bedrag zal deze som moeten worden gevonden. I Hiema ging de vergadering in besloten zit- ting over voor het opmaken van het kohier 1 van den H. O. UIT DEN IANGENDIJK. (Vervolg en slot). Uit een en ander blijkt, dat de kettinghan- del door bestuursleden van „Vooruit" als persoon gedreven werd. En dit in een tijd toen van overheidswege hiertegen front ge- maakt werd. Wij waren voor enkele jaren terug hiermede bekend en hebben' toen hiervan melding gemaakt. Op advies van hooger hand hebben wij de namen toen'ver- zwegen, doch ook do afcL der S D. A. P. wist toen van dezen smokkelhandel af, zij wist dat de bedrijfsleider der codperatie aan dezen vervloekten zwendel debat was en ons moet thans van het hart, dat deze afdeeling toen zcdeliik verplicht was o.L dezen bedrijfs leider als haar lid openlijk te royeeren. De openbaarmaking had dan wellicht and ere gevolgen kunnen hebben. Men moge den kct- tinghandel, persoonlijk gedreven., al of niet toelaatbaar achten, ontkent kan niet worden, dat deze handel redelijk aanvechtbaar ie, te meer als men posten bekleedt van bedrijfslei der eener cooperatieve verbruiksvereenigmg en als kassier eener Raiffeisenbank, onderwij- zer (J. du Burck) enz. Aan het adres van dezen laatsten werden door deri heer K. Zeeman in eene lcdenverga- dering voor het faillissement de volgende be- schuldigingen geuit: le. dat in 1916 de heer J. du Burck het be- noemcn van een boekhouder heeft tegenge- werkt, door voorstellen daartoe te bestrijden en tegen te stemmen. De reden. hiertoe was, dat de heer J. du Burck in verband met den verwachten bouw eener R. K. school wel licht dus op wachtgeld zou komen en hij eene functie als gesalieerd ambtenaar zou ambieeren, wat bij het benoemen van een be- kwaam boekhouder nietzou gaan; 2e. dat er door de heeren du Burck, toen- malig secretaris van Voor uit", Jb Berk- hout, vice-voorzitter, en P. van Zoonen, admi- nistrateur van „Vooruit", als handelaar, par- ticuliere handela werd gedreven. Dit nam zoowel tijd als werkkracht van Van Zoonen in beslag, dus schade aan de goede leiding der zaak werd gebracht. Een en ander kwam aan't licht, doordat de winkelhouder C. Zeeman hiervan medtedeeling deed aan den heer K. Zeeman en deze laatste dit op een be- stuursvergadering ter sprake bracht; 3e. dat de heer J. du Burck meer geld aan de zaak heeft onttrokken dan waarop hij recht had, a. zijn recht ging tot 5300 (wat volstrekt geen plicht inhield voor't bestuur van „Vooruit" tot het verstrekken crvan voor anderen), maar tot een hooger bedrag nog wist du Burck te komen, gedee 1 te 1 ijk te onttrekken z on der toestemming, n.l. zijn kassaldo groot pl.m. 125 bij't eindigen van zijn penningmeesterschap, en dit willekeurig op zijn spaarboekje (af te laten) schrijven; b. door niet te willen betalen zijn verschuldigde huishuur Mei 1920 over een geheel jaar, en tot heden nog steeds niet oagekomen is, wat m. i s 1 c c h t is. De heer P. Zeeman gaf op die vergadering, waar de heer K. Zeeman de bovengenoemde beschuldiging uitte, nog eens nadere lezing. t>e heer J. du Burck verweet den heer P. Zeeman dat deze 300 uit de kas had ge- nomen. Later heeft de heer du Burck een aankl^cht ingediend, en op zijn beurt de heer P. Zee- man. Eerstgenoemllie trok de beschuldiging bij den rechter-commissaris in en daama deed de heer P. Zeeman dergelijks. Uit een en ander zou men den indruk krij- gen, dat persoonlijke antipathien worden uit- gespeeld. Wij zouden de laatsten zijn dit te ontkennen, doch voegen hieraan toe, dat de smokkelhandel, door den een met pro en door den ander met contra beoordeeld, een broei- nest van persoonlijke hatelijkheden gewor- den is. De zolders van de cooperatie lagen vol met smokkelwaren. De heeren Zeeman, gedreven door hun beginsel, brachten ten slotte de bij de wet verboden handelingen aan het licht. Echter o i. veel te laat. Het zal natuurlijk wel niet te bewijzen zijn, dat men in kwaliteit als functionnaris der codperatie smokkeltransadies sloot. Wel is aan te ne mo*, dat de codperatie „Vooruit" een leid- draad was voor de heeren kettinghandelaren om hun slag te slaan. Ook de voorstelling dat eventueele winsten voor de codperatie waren, vermochten wij niet te kunnen consta teeren. Administratis - Balansen Beltustingsaken Cantrfile Er is meer. Het Bestuur en de Raad van Toezicht van de codperatieve Raiffeisenbank I te Zuid-Scharwoude heeft een1 onderzoek naar de beschuldiging, haren kassier aangedaan, ingesteld, in tegenwoordigheid van 2 be- istuursleden van „Vooruit". Het resultaat van dat onderzoek was volgens een circulaire van genoemde Bank dat de heer du Burck vrij uit gaat. De conclusie is dus: de heeren Zeeman zijn lasteraars. Men heeft't zoover weten te brengen, dat de heeren Zeeman als leden dier Bank in een daartoe belegde ver gadering zijn geroyeerd. Het doet wel vreemd aan, dat men z e 1 f onderzoekt. Waarom heeft de heter du Burck zijn aanklacht niet gehandhaafd, waarom heeft het bestuur van de Bank het niet daar- heen geleid, dat een uitspraak van de rechter- lijke macht het al of niet schuldig uitsprak. De heeren Zeeman houden hun beschuldiging vol en zoolang zij deze niet intrekken, rust op den heer du Burck de blaam zich aan han delingen van instellingen waarvan hij functi- onaris is, te hebben schuldig gemaakt. Mocht evenwel later blijken dat de bekhuldi- gingen onwaar zijn, dan aarzelen wij bij voorbaat niet, een en ander met laster te be- stempelen Intusschen zou Woensdag 11 Mei de Kan- tonrechter oordeelen over de vraag in hoe- verre de leden van „Vooruit" hun aansprake- lijkheid moeten gestand docn*) Als't waar is dat de leden betalen moeten voor een slecht beheerde zaak, welke ten slotte gedreven werd door smokkel-compagnons, dan zal in menig huisgezin smalend en honend worden neergezien op een codperatie, welke zooveel goeds had beloofd. Ja, boeken en bescheiden lagen ter inzage, maar wij weten wel dat de praktijk des levens leert dat hiervan zoo wei- nig notitie genomen wordt. En om zich te kunnen orienteeren in den toestand van een zaak van omvang, in een kort tijdsbestek, zal geen slikkerman of bouwer of zelfs niet een onderwijzer in staat zijn. Met belangstelling zien wij de uitspraak van den Kantonrcchter tegcmoet, die rekening moet .houden met koninklijke goedkeuring, statuten en of slecht beheer enz. de rechtsgel- digheid dier statuten niet aantasten. De behandeling der zaak is weer 3 we- ken uitgesteld. Gemengd Nieuws MINISTER DE VRIES. Volgens 't Uoogsche Coorespondentiebure- au heeft die Minister van Financien, mr. S. de Vries Cz., .tot het eimdte dezer week meft verlof de resideniie verlaten, omi dait in Belgie door te brengAi'. In welingelichte kringen bestaat voorhands udeft de verwachting, dat aan het votum der Tweede Kamer over ant. 7 van het wefsonit- ■werp tot herzieninig dier grondbelasting poli- tieke gevbligeni zullen worden verbonden. PROVINCIALE STATEN VAN NOOR.D-HOLLAN.D De heer R. P. F. Hulselmans te Wonner- veer 'heeft ontslag genomen als lid van de Provinciate Staten van Noord-Holland. Hij wordt opgevolgd door mr. A. Dorbeck (R K.). CHARLEY TOOROP. Te Brussel, in de Selection, houdt Charley Toorop deze maanid1 eene temtoonstellltng' van schilderijen en eenige teekenimgen, die in het maandlbtad1 van. den kuoJlhamcM met eene ka- rakteristiek van Andre de Ridder wordt aan- ;ekondlgd Twee reproductics naar hier be- ende werken,' dier scnilderes geven den Belgi- schen lezer een ddnkbeeld van haar dnnmen. JE'NINER-HE RDEN1KTNG De vereeniginig voor Gcschicdenis der Ge- nees-, Natuur-en Wislkunde heeft naar aan- eidinig van het feit daf juist Zaterdag 125 aar geleden door Bdwardl Jenner dc eerste ccepokiinenting werd uitgevoeidl een Jenner- lerdenlcinig georganiscerd die in het Groot Auditorium der Academic te Leddlen werd ge houden. DE GESTOLEN BRANDKAST. De officier van justitie in Den Haag heeft te Noordwijkerhout een onderzoek dngestelr naar de gestolen brandkast van1 de Hanze- bank. Er is ruin* 7000 gestolen. De kassier had den avond tevoren juist 5000 uitbe- taald De nummers van de gestolen banfebil- jetten zijn niet bekend. OOMMISSIE OPGEHEVEN Pe minister Van landbouw, nijverheid en handel brengt ter algemeene kennis, daf, met ingang van 1 Juni, wegens beeindiging van werkzaamheden, wordt opgeheven de com- missie van beroep in zake de Scheurwet 1918 voor de provincie Noord-Holland met verlee- ning van eervol ontslag aan den heer C. Kru- seman, als lid en' voorzitter aan de leden C. Kooy, J. Th. Droog, N. Dekker, H Klaver, N. D. Kaan, K. Zijp; aan de plaatsveryan gende leden N. Best, G. J. Geertsema, Jb Zuurbfer, N. Commandeur, C. Prins, P. Schaap Czn. en P. J. Waiboer; alien met dankbetudging voor de door hen als zoodanig aan den lande bewezen diensten. 40-JARIG AMBTSJUB'IL'EUM G. KIVE- RDN. De Directeur van het Rijkstelegraafkan- toor te Amsterdam, dte heer G. Kiveron, heeft gister den dag hendacht, waarop hij 40 jaar geleden te Utrecht hij; de Rijlmtelegraphie in dienst trad. VROUW UN BJRANID OERAMTT. Te Haarlem is gister op h«t Leidscheplein r* vrouiw in brand geraakt. Met leven«sj*- vaarlijke brandwondtea werd zij in hft zie- tenhuis opgenomen. Dte vrouw die vermoedeliik zenuwziek is, schijaf zelf haar Heeren in brand te hebben gestoken. AANVULLING PENSIOENWET. Het wetje van 23 Mei 1917, een aanvul- ing van de onderwijzers-weduwen en wee- zenwet van 1905, verleende ook aan wedu- wen en. weezen van v66r 1906 overleden, ge- pensionneerde, ontslagen of op wachtgeld ge- stelde onderwijzers rei±t op pensioen. Daar- mede waren nog niet gebaat de wed u wen van bijzondere onderwijzers, die indertijd ont slag hadden moeten nemen, hetzij1 wegens ouaerdomsgebreken of ongeneeslijke ziekten. De commdssie, die dte belangen van alle we- duwen bepleit had, heeft zich daama ook voor laatstgenoemde categorie gewend tot de regeering. Door allerlei omstandigheden is er vertraging gekomen in de afwikkeling van deze zaak, maar dezer dagen is ze, naar De School met den Bijbel meldt, tot stand geko men, en eerstdaags zal de gewenschte aan- vulling van de pensioenwet in het Staatshlad komen. GOED AFGELOOPEN. Zondagmorgen heeft op de brug over het Smal-Weesp bij Weesp een on'geval plaats ge- had, dat budtengewoon goed is afgeloopen. Juist. toen' eenige wielrijdm dee dubbele nphaalnrug passeeraero, die brug opge- haald, zondter diaf voJdocnde gewaarschuwd was. Eene dame, dte zich juist middlcn op dc >rug bevond. viel van haar rijwid en' gleed angs dte hollimg, die de brug thans vertoon- de. terug, d'aarbij eene andere wielrijdlster, dte enter haar reed, medesleepende. Geene der >e'de dlames bekwam daarbij eendg letsel. KIND VERBRAND. Zondagmiddag is te Hengelo bij afwezig- leid der ouders een perceel, bewoond door den fabrieksarbeider Kerkhof uitgebrand. Zijn 6 arig zoontje heeftwaarechijnlijk met eene kaars gespeeld en op den zolder het aanwezi- ge stroo aangestoken, waarbij het door den rook bewustelteos schijnt te zijn geworden. De poll tie vond Hater het veikooldc lijlkje, het- welk de inspecteur per brancard niaar het R.K. ziekenhuis Met vervoeren, waarbij hij' dten' of ficier van justfitie verlof vroeg tot begrafenis. Het belendende perceel is eveneens uitge brand'. GEZAOVOERDER9 BIJ DE BINNEN- VAART. Zaterdagmilddag werd te Amsterdam on- der voorzitterschap van dten heer Elfere uit Haarlem dte jaarvergadering gehouden van de Ntederlanldsche Yereeniging van' Gezag- voerdters bij de binmenvaant. Bijna alle af- deelinigen waren vertegenwoordigd. AUTO ONDER DEN TRETN. nestraf merfe. dat de vtiegmacTnne, weBte men: nabij Katwijk aan Zee in zee heeft zienvaUen, vliegtuig van dte Nlederlandsche marine Dte bedloelde machine behoort evenmio tot dte luchtvaart-afdeeling van de iandimachf. KORTE B'ERTCHTEN. - Mien meldt uit Frankfort, dat volgens dc btaden een automobiel van een Hollander, die van Rotterdam naar Erfurt reed, hij Got- 1a is omgeslagen. Van dc vijf inzitteniden' is er een gediood, de anderen werden zwaar ge- wond. - Te Zegwaart is een boerderij, bewoond door J. v. d. iDool, en eigendom van W. D. Verhoog, afgebrand, vermoedelijk doordat kinderen met Inciters speelden. De schade wordt door verzekering gedekt. - Te VGravenhage is overleden prof. dr. h. H. Mac Gillavry, oud-hoogleeraar te -eiden. - De minister van Arbeid heeft aan de Kaarsenfabriek Gouda toestemming gegeven tot invoering van een 60-urige werkwetek voor mannen en een 55-rige workweek voor vrou- wen. (Nosrdoiyk gcdeelte) enz. enz. Sleezwjjk's Atlas voor Nederland onmls- Itaar voor lederen wlelryder of teerlst. Voorhanden In den boekhandel van de N.Y. Yh. HERMs. COSTER &Zn., VOORDAM C 9, Telef. 9, ALKMAAR Te Terwinselen, nabij Staatsmijn „Wilhel- mina", heeft, naar de ,.L. K-" meldt, een era- stig ongeluk plaats gehad, dat als door een wonder zonder verlies van een menschenleven is verloopen. Omstreeks zes uur wilde daar de heer uit Berg en Terbijf, in zijn auto den mijnspoorweg passeeren in de richting van SehaeSberg. Hij matigdte daarbij voor- zichtigheidshalve de vaart van zijn wagen, hetgeen evenwel een ongelukkig gevolg had, daar juist een1 trein uit Schaesberg aankwam, waarvan de locomotief de midden op den overweg rijdende auto greep. De heer C. werd bij de hevige boising uit den wagen geslingerd doch bekwanx weirnig of geen letsel. De auto werd evenwel geheel vernieldde kap is later op een afetand van circa 80 M. teruggevomden. Ook een partij koopwaren, in de auto geladen, ging grootert- deels verloren. De geheele materieele schade beloopt naar schatting pl.m. 4500. GEEN VERVO'LGING TEGEN DE NIET-STEMMERS. Met het oog op het groote aanfal kiezers, die bij de jongste raadsverkiezingen te Am- sterd'am niet aan hun stemplicht voldaan hebben, ligt het, thans niet in de bedoeling van B. en W. tegen dezen een vervolging te doen instellen1, daar zulks te groote prakti- sche bezwaren met zich zou brengen. ONGEVAL OP DE JAN PIETERSZ COEN. Drle gewonden. Tijdens dte werkzaamheden tot hersttel van een defect aan- de vriesinrichting van de „Jan Pietersz. Coen", waardOor dit stoom- schip Zaterdag de reis naaar Nted.-Indie nog niet kon aanvaarden, is Zondagmorgen een koolzuurcylinder gesprongen. Een der machi- nisten liep daarbij verwondingen aan de oogen op, terwijl een dokwerker brandwon- den aan het zitvlak bekwam. Vooris werd nog een der opvarenden gebgetst. De verwondingen^ zijn met van emsfi aard. Vermoedelijk zal de „Coen" W< vertrekken. HET HAD-JE-ME-MAAR-ONTWERPJE De Standaard (a.-r.) over het bovenge- noemd wetsontwerp: HI Al de bezwaren van een gelegenhteidswetje treft men hier aan De vraag, of het niet te gen' de grondwettelij'ke rechten ingaat, is in de memorie van toeliditing waarlijk niet op voldoendten grond ontkennend beantwoom. Bovendien zal het kunnen leiden tot conse- 3ueties, die niemand begeert. En wat alles af- oet, het geneest het kwaad niet, dat, naar wij opmerkten, reeds zeer ver doordrong en knaagf aan onze parlementaire instellingen. Misschien kan de uiterste consequentie de oogen van' vclen opencn, die tot nu kracht hebben gezocbt in het neerfialen van onze staten en raden door speculatic op de toejui- ching van een publiek, daf geen eeTbield' meer kent. Repaille- DE STEMPLICHT. Het voorloopig bestuur der z.g. partij" heeft een adres gericht tot Kamer, waarin wordt te kennon g het ,,Had-je-me-maar"-wetje, waarmee dte re geering onwettig weer trachf te ontnemen de door De Gtelder en Zuurbier wettig verkre- geni rechfeni op raadszetels in Amsterdam, toch niet zulke „gebeurtenissen" kan voorko- men. Dat fcao alleen1 tijdige opheffing van dten stemplicht. 'DE ON5BEKENDE VLIEOMACH/INE Offideel dedt men ens vanwege den mari- Telegramnien van heden EEN DRAMA. MuNCHEN, 16 Mei. Te Soespitz, aan het Achenmeer, is Zondag de* overvolle landingsbrug ingestort; 70 personen vie- Len in het water; 7 vrouwen en 1 kind zijn verdronken; van de overigen werd een deel meer of minder zwaar gewond. De meesten hunner waren uit Innsbruck afkom- stig. CORRESPONDENTIE. J. Kalhier. Uw stuk wordt aan het slot te >ersoonlijk tegen een onzer raadsleden. Wan neer U er uw naam onder wilt zetten hebben wij tegen plaatsing geen bezwaar. Stadsnieuws EEN JUBILEUM. Morgc,n 18 dezer, zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer H. Schuurman, thans admini strates, hoofd van het bijkantoor Alkmaar van het Proy. Waterleidingbedrijf, bij dit be- drijf in functie kwam. LAN DBOUWHUISHOUDOND ERWIJS. Door de Vereeniging voor Landbouwhuis- loudonidlerwijs wordt ook dit jaar begin Juni weer een nieuwen 5-jarigen cursus te Alkmaar geopend, waartoe eene oproeping in dit blad is geplaatst. Wij meenen goed te doen hierop de aan- dacht te vestigen omdat door de pradische regeling van de lessen de eerste _3 jaren 2 lesdagen per week en de laatste 2 jaren een lesdag per week de leerliflgen eene goede opleiding kunnen krijgen en ttevens een groot deel van de week thuis werkzaam kunnen zijn en niet vervreemden van het dgenlijke land- leven. Inlichtingen omtrent de lessen worden gaarne verstrekt door mejuffrouw J. L. Nie- meijer, Laat 116a, Alkmaar. MOOIE OVERWINNINGEN. VOOR „DE HALTER" Op de gymnastiekfeesten te Noord-Schar- woude behaalde de gymnastiekvereeniging De HalteF' den len prijs „Hindemisbaan" en den len prijs „Estafette", den 2en prijs ,,Marschwedstrijd Ook de damesafdeeling behaalde hierin den 2en prijs. In den „persa- neelen driekamp", bestaande uit 100 Meter hardloopen, Duitsche driesprong eh pols- stok hoogspringen behaalden de leden A. Stins den len prijs, J. Heinis den 4en prijs en P. Bosnian' den 5en prijs. Tevens werd aan iedere vereeniging nog een herinneringsme- daille aangeboden, zoodat de gymnastiekver eeniging „De Halter" wel mag spreben van een succesdag. DE TENNISBANEN OP HET SPORT- PARK. Zaterdagavond zijn zooals wij reeds aankondigden de nieuwe tennisbanen op het Sportpark voor het eerst bespeeld. Een officieele opening was het niet'die volgt pas over een paar weken, als de thans spelende vereenigingen meest bestaande uit perso nen, die dezen tak van sport nog niet ver- staan eenigen oefentijd hebben gehad, om een wedstrijd tegen' elkaar te kunnen houden. Wij hebben van de gelegenheid gebruik ge maakt om dte banen nog eens op te nemen en hebhen ons gaarne laten inlichten door den directeur van plantsoenen, den heer B. Hoek, onder wiens leiding en toezicht de banen zijn aangelegd. Reeds hebben wij medegedeeld, dat een der beide nieuwe banen is gelegd volgens een procedte van den heer Spierenburg alhier. Zij heeft den terracottakleur of, wil men, tango- kleur, veel overeenkomende met de tot hiertoe veelal voor tennissen gebrujkte- z.g. Gravel- banen, aldus genoemd naar den uitvinder er- van. Deze Spierenburg-baan, als wij haar zoo eens mogen noemen, heeft boven de Gra- velbantn' dit voor, dat zij veel minder onder- houd vraagt en steeds kan worden bespeeld. De Gravelbanen (in het Amsterdamsche Sta- dion heeft men ze b.v.) moeten na elk uur spelen weer bewerkt en gewalst worden, om de effenheid weer te krijgen, waarmee telken: pl.m. een uur gemoeidl is. Dat het onderhoud duurder en daarom de huur hooger moet zijn dan van de Spierenburg-baan, begrijpt itedter Het regenwater dringt direct door iaatsitge: noemde baan heen, zoodat na een regenbui direct weer gespeeld kan worden. Naast deze baan is er een aangelegd. van spsdiaal voor tennisbanen door de fshriek Meteoor te Rhetfen vervaartUgfte slcchte kleine naden vertoonen. Dat beide ba nen niet van tten specie zijn aangelegd, is op- zefteliik geschied om een prod te nemen om trent houdbaarhedd en wat een belangrih ke factor is geschiktheid voor het beoogde doel. Daarover zullen de spelers (sters) straks hun oordeel hebben uit te spreken, 'De vakken, waarm de banen zijn verdeeld, worden op de tegelbaan aangege\ren door roode sfreepen, die dus na verloop van zeke- rem tijd zullen moeten worden vemieuwd, ter wijl in de andere baan de afscheiding reeds bij het leggen gieten is meer juist gezegd zijn aangebracht en dus niet wegslijten door het loopen. De laatstbedoelde baan Is bovendien wat rawer en voorkomt het ver doorrollen van den speelbal. Maar, zooals gezegd, over de geschiktheid van, bespelen zullen de spelers zelf oordeelen. De banes liggen binnen een hoog hekweik van gaas, dat, doordat de palen in kokers in den grond' staan, geheel kan worden wegge- nornen, om mogelijk te maken dat voor een af andere gelegenheid een tentoonstelling b v. ook deze hoek van het Sportpark in ge bruik kan worden genomen, waarbij de banen zelve niets hebben te lijden. Het gebouwfje dat bij de banen behoort heeft aan de eene zijde tal van kleine vaijes bestemd voor het bergen van temnisschoener. enz.en om te voorkomen dat een onaange- name lucht, die bij gesloten kasten on- vermijdelijk zou zijn, de atmosfeer zou be- derven, is gaas voor die vakjes aangebradit in plaats van deuren. Zeer practisch. Een groot bord hangt er, waarop de spelers me- aedeelingen kunnen aoen en hunne wenschen ten opzichte van de banen enz. kunnen ken- baar maken. Verder bevat het gebouwfje de noodige gereedschappen, b.v. gummischuiven voordiet droog maken der tegelbaan. Een paar onder afdakjes geplaatste en voor tocht beschutte banken voltooien het ge heel, daf bovendien nog een paar groene veldjes bevat. om aan ae op nog meer gemak gestelden gelegenheid te geven de ledematen geheel uit te strekken, een volgend -jaar zelfs reeds onder de sthaduw van een nu geplan- ten boom. Langs het hekwerk zullen eerlang nog ro- zen geplant worden van verschillende kleuren en alle op naam. Dit zal indirect voor onze kweekers reclame zijn, want als iemand een bij de tennisbanen groeiende roos zoo moo/ vindf dat hij er ook zoo een in zijn turn zou willen hebben, zal hij terecht moeten komen bij onze kweekers, want de Stadskweekerij le- vert niet aan particulieren. Alles te zamen genomen, gelooven wij ge- rust te mogen constateeren, dat alles gedaan is om het den spelers en hun die het nog zullen willen worden, zoo geriefelijk mogelijk te maken. Wij hopen ten voor de rentabiliteit van het terrein ten voor dten heer Hoek, die zich in dezen zooveel moeite heeft get roost, dat er een drjak gebruik van zal worden ge maakt DE MOTOR-SNELHEIDSWEDSTRIJDEN De belangstelling voor de motorsndheids- wedstrijden, uitgeschreven door „Alcmaria", is enorm. Het gunstige weer was mede oorzaak, dat wij reeds nu Bierover kunnen schrijven, dat het cusses is verzekerd. 'De voorverkoop was in den loop van den morgen zoo groot, dat reeds v66r de ope ning alle plaatsen bijna uitverkocht waren. Om 1 uur had de afrit van de modeme kampioenen van de Friesche Brug plaats. Voorafgegaan door een 3-tal auto's trokken de 37 deelnemers, bestuurders van motoren van intemationaal fabrikaat, naar het ten rein. Op het Waagplein werkten de knalpot- ten van de meeste zoodanig, dat het publiek reeds spoedig onder den mvloed van het benzineisme lewam. Alles was een en al leven en trok als geelec- triceerd in de richting van het Sportpark. Wanneer alles zonder ongelukken afloopt, dan is den derden Pinksterdag van 1921 door de motorsnelheidswedstrijden zeker cent bijzondere geworden voor Alkmaar. De wel wat smalle straten van ons stadje bleken alvast geen belemmering te zijn vooi. deze kilometersverslinders. OVERGANG ZAAK. De bckende rijwielzaak van den heer D. J. Velthuis, St. Annastraat alhier, is overge- gaan in handen van den heer J. Pranger uit Middelie. Zaterdag heropende de heer Pranger zijn zaak en hij mocht het genoegen smaken daar bij groote belangstelling te ondervinden. De winkel maakte een uitStekenden indrul: De heer Pranger heeft de werkplaats boven-1 dien van de nieuwste gereedschappen en ma chines voor herstellingen voorzien. Als uitstekend vakman zal hij zeker het vertrouwen van het-publiek wel veroveren. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en andere voer- tuigen te 9.19 licht op. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van hedten. No. 21515 15000. Ns. 18341, 19156 1500. No. 6173 1000. No. 11715 400. Ns. 2884, 7261, 16537, 22551 200. Ns. 1452, 3239, 6724, 7882. 10300, 13404 13964, 14258, 17034, 19706,) 21445, 21848; 100. Rechtszafen ARRONDSSEMENTS-RECHTiBANK. Uitspraken van heden. Cora. G., diefstal van kippen, 6 mnd. gev. Paulus S., Helder, gedetineerd, poging tot diefstal, 3 maanden gevangenisstraf. Leendert v. d. W., Helder, medeplichtig- heid, 3 maanden gev. voorwaardelijk met drie proefjaren. i Paulus S., Helder, gedetineerd, diefstal van een sleutel, 1 maand gevangenisstraf. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: 17 Mei. Adrianus Godefridus Delen en- Ag nes Maria Catharina Bots. OEBOREN: 14 Mei. Anna en Helena, drs. van Hendril Olij en Cornelia Vijzelaar. Frede- rik, z. van Harman van der Meij en Antje van Dijk. 15 Mei. Leonardu%.P«trus, z. van Lambertus Gerardus van grail en Paulina Smits. Andria die Ldj' on3o MIDDELBARE TECHN. SCHOOL VOOR DE BOUWKUNDE TE UTRECHT. Zooals in een advertentie in dit nummer is aangegeven, is de inschrijving voor het toela< tingsexamen der Middelb. Techn. School te Utrecht weder geopend. Aangezien het zeer veelvuldig voorkomt, dat ouders en andere belangstellenden infor< meerden: „Wat is het doel der Middelb. Techn. School voor de Bouwkunde te Utrecht, ■welke betrekkingen staan open voor hen die het einddiploma verworven hebben en welke posities kunnen de outfcleerlingen der Middelb. Techn. School te Utrecht ten slotte verkrij« gen", zijn deze inlichtingen duidelijk uiteenge* zet in een geschrift: „De Toekomst Van den Middelbaar/Technicus", dat evenals het pros» pectus der School, op aanvrage gratis verkrijg» baar is gesteld. als Aan ante zaak it verbonden ecu bekwaam monteur voor repaireeren van Sohrij fmachines. L. FRANRHNlBERQ.

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 2