(gedeponeerd) JE WARE VALENCIA LIMONADE op kogelflesschen. Overheerl^k verfrissohend van Bmaak. Beleefd aanbevelend, J. B, ACKERUAN. Tel, 536, Alkmaar. deotrtsch lldrt wordt 4 ci per geftuSe IfwV I tan tie betaald Voor werlcvrrKihafflBj wot f 1175 be taald. Dkm rekening was aan het rljk gezou- den Bij de rondyraag besprak de heer Apel- doorn de noodzakeYijkheid van het maken van een gelegenheid voor het vastzetten van paar- dca bij de nieuwe begraafplaats. Zal in voorzien worden. De heer Apeldoorn informeerde naar de voorziening in de functie van gemeente-arbei- der. De voorzitter zeidie dat aet de bedoeling is om iemand tijdelijk aan te eteleln en dan als deze goed bevalt voor vast aan te stellen. "De heer Baltus wees op den onhoudbaren toestand bij de vuilnisbelt. De voorzitter was reeds met den opzidhter afgesproken, dat de toestand daar in orde gebracht zal worden. Op een vraag van den heer Baltus verklaar- de de voorzitter, dat de dokter het recht niet had de zuster in een andere gemeente te laten verplegen. De heer Hoksbergen vroeg of de voorzitter verslag wilde uiittorengen van de te 's-Graven- hage gehouden vergadering van badlplaatsen Inzake de vreemdel ingenbcl asting De voorzitter deelde mede, dat daar wemig was besloten. De gevoelens verschilden. Dit jaar was uitvoering niet mogelij'k. Een cam- missie was benoemd om de verordening sa- men te stellen. Deze zal aan de betreffendfe gemeentebesturen worden toegezonden. De heer Bogtman had reeds meermalen dfe wenschelijkheid van het plaatsen van een elec- trischc geiser in het wijkgcbouw naar voren gebracht. De dokter had dit ook wenschelijk gevonden. Men heeft dan steeds een voorraad van 100 liter warm water. Zonder gebruik zijn de kosten dus slechts 6 ct. per dag. Met verwondering had spr. gehoord, dat men toch d6n stookgeiser had aangeschaft. Spr. be- treurde dit ten zeerste. De heer Hoksbergen had 14 dagen een eiectrische geiser voor den douche in gebruik en reeds 44 Kilowatt verbruikt. De kosten wa- ren per dag 65 ct. en dit voor 'n bad om den j andere d'ag. Spr. vond dit duur. De voorzitter was volbloed electricien, doch had van bevoegde zijdfe vemomen, dat een j eiectrische geiser in het gebruik verbazend diuur is, waarom B. en W. besloten een gewo- ne geiser aan te schaffen. Aan de wasdhtafel voor het uitwasschen van wonden is spr. zeer voor het aanbrengen van een eiectrische geiser. De heer Bogtman veronderstelde, dat een doudie duurder was. Spr. wilde informeeren bij iemand in Bergen, die een bad met electri sdie geiser in gebruik had. Een badkachel die opgestookt moet wor den, waarvoor dus iemand noodig is vond spr. een dure gesdiiedenis. De heer Baltus had vemomen, dat men on- danks het besluit tot het aanstellen van een schoolarts, de zuster dit werk wil opdra- gen. Wanneer de zuster voor dokter moet spelen, dan kon men volgens spr. het geheele wijkgebouw wel weer opdoeken. 'De heer Boghnan vond, dat dit niets met de aanschaffing van een geiser te maken had. De voorzitter sloot hierop de vergadering zooals wij Zaterdag reeds mddden. De raad ging hierop in comite. UIT OUDKARSPEL. Ds. de Leeuw alhier had Zondagmorgen tot ouderwerp gekozen: „de Rappaillepar- tij", dit in verband met de bekende verkiezing van Had-je-me-maar als lid van den Amster- damschen gemeenteraad. Hij was van oordeel dat het een feit van wereldhistorische betee- kenis is en stelde het gelijk met het lijden en strijden van Jezus met zijn discipelen en met den strijd aan de vrijmaking door Leo Tol stoi gcstreden. De predikant verklaarde sympathiek te staan tegeuover dezen strijd, omdat het noo dig is dat we eindelijk eens vrij gcmaakt wor den van het regeeren, de wetgeving en de ambtenarij, waaronder we meer en meer ge- bukt gaan. Hier is Vriidagmiddag het gezin R. op straat gezet. net is niet door huurschuld, doch alleen omdat de eigenaar het voor een ander noodig had, moesten met politiehulp zeven menschen onder den blooten hemel. Het jongste van de vijf kinderen is vier we- ken. Het was reeds vier dagen tevoren be- kend dat deze schoone gebeurtenis zou plaats hebben. UIT OUDORP. Aan den heer C. F. Winder te Alkmaar, die cene woning in deze gemeente laat bouwen, is een premie uit 'sRijks kas toegekend groot 1600. Ook van een inwoner van Heiloo is een aanvraag ingekomen om met 'sRijks bouwpremie een woning in deze gemeente te bouwen. UIT HDORN. De vergadering van predikantcn, kerke- raadslcden en leden der kerkelijke adrninistra- ties in de classis Hoom, is Vrijdag 20 dezer in de Groote kerk alhier gehouden. UIT SCHOORL Aan den diensiplichtige J. J. Louter, uit deze gemeente, is voorgoed vrijstelling van den Militiedienst verleend. UIT SCHERMERHORN. Naar wij vememen worden hier emstige pogingen in het werk gesteld om te geraken tot stichting van een R. K. school UIT AKERSLOOT. In de veenderij Noord-Holland i. d. Oost- wouderpolder wordt dit jaar weinig turf ge- produceert. Meer tijd en werkzaamheden worden be- steed aan het gelijkmaken van land en dich- ten der putten althans aan de Zuidzijde der veenderij. UIT NOORDSCHARWOUDE. Het schiint zeker te zijn dat de raad, die in meerderheid tegen de waterleiding was, zich nu geheel daarvoor zal uitspreken. Een gelukkige tijd, zoo'n langdurige droogte. UIT SINT PANCRAS. Alhier streed V. V. V. Ill tegen Blauw-Wit III van Noord-Scharwoude, welke match in't voordeel van V. V. V. Ill eindigde met 2-0, terwijl de match tusschen V.V.V. II en D. F C I. van Oudkarspel door de laatste werd gewonnen met l-O. UIT KOEDIJK. Vrijdagavond vergaderde de Tuinbouw- vereeniging „de West" in het lokaal van den heer Jb. OroeL coder Wrftrg van An fiww W. visser Medespededd ward, dat de hen S. <J« Boot benoemd i« tot veilinglelder. Over bet blad dat uitgegeven zal worden, deelde de voorzit ter mede. dat dit een lijdensgeschiedenle i». De heer P. Zwetsm an" vroeg om het ver- plicht veilen strenger door te voeren. De voorzitter zeide, dat de boete voor overtreders 1 pet. is. De heeren J. N. Otto en P. IJfs werden weer aangenomen als lid der vereeniging. De penningmeester gaf een overzicht van zijn rekening. Ontvangen is 2405,19%, uit gegeven 1332,96, saldo 1072,2314. Goed- gekeuoxi. Daama gaf de arbeider der vereeniging een overzicht van het verhandelde in het af- geloopen jaar. Verhandeld is 9060,46. Aan loon en onkosten was de uiitgaaf 1508,45. De arbeider werd weer op dezelfde voor- waarden aangesteld. Van de marktbestuursleden zal elk jaar een aftreden en verkozen worden in de Januari- vergadering. De secretaris las een sdhrijven voor van den heer L. Molenaar, om vracht te varen. De heer C. Beets lichtte dit nader toe en stelde zich beschikbaar voor het beantwoor- den van vragen. Als lidl van de Centra le Commissie werd' gekozen in de plaats van den heer Jb. Slote- maker (niet herkiesbaar) de heer D. de Waal, die de oenoeming aanvaardde. De voorzitter stelde voor aan den caf6hou- der 5 vergoeding te geven voor zaalhuur en de consumntieprijzen op hetzelfde te laten. Dit werd goedgekeurd. De neer Jb. Boldewijn bracht verslag uit van de Ned. Tuinbouw-Raad-vcrgadering. Daar werd gewezen op verbetering van snel- vervoer van ijlgoederen, ter voorkoming van bederf der producten en ook voor verlaging der vrachtprijzen. A)angedro.nigen werd op aanmaak van spoorwegmaterieri en ook op het wegnemen van den zomertijd. Ook werd er gesproken over de Arbeidswet in den tuin- bouw en men meende, dat in de toekomst wel een regeling zal komen. Gunstige cijfers werden er gegeven van de Ziekteverzekering in de Tuinbouw Omderlinge. De voorzitter dankte den verslaggever voor zijn verslag en wees als commissie aan voor het nazien der rekening van den penning meester de heeren D. de Waal, K. de Waal en A. Tin. Bij de rondvraag besprak de heer A. Hart om presentiegeld te geven ter bevordering van het vergaderingbezoekvoor het niet be- zoeken wilde spr. een boete stellen. De voorzitter wees er op, dat hij het liever op een volgende vergadering behandeld zag, dan kon het op het convocatiebiljet vermeld worden. De heer Hart handhaafde zijn voorstel om 50 cent presentiegeld te geven. (V66r 7 stem- men, tegen 26 stemmen). De heer J. Otto besprak de maat der aard- appelen. Spr wensdite een kleinere maat. De voorzitter zal het bespreken op de be voegde plaats. 'De heer W. Butter besprak het rabarber- veilen. Spr. had den veilingleider gevraagd om een betere oplossing en gaf daarvoor aan om op een centraal punt te veilen. De heer P. Zwetsman besprak het geheel doorvoeren van verplicht veilen. iDe voorzitter achtte het gewenscht het punt nader te bespreken op de eerstkomende marktbestuursvergadering. De heer P. Zwetsman wenscht voor ijS- hakken de boete te verhoogen. Na eeniige bespreking stelde die voorzitter voor de boete te bepalen naar het loon van den dag. Besloten werd het dubbele te heffen. De heer Jb. Zwetsman deelde nog mede, dat losse arbeiders verzekerd zijn tegen ziekte, wanneer zij bij een patroon zijn die zijn ar beiders verzekerd heeft. Ingezonden mededeelingen ICormamin^ablettenl tegen Besmetting. Gemengd Nieuws WERK!TIJDEN|BE9LUfrEN VOOR KAN- TORE N EN VOOR WINKELS. Het Bureau van den Middenstandsbond heeft aan den Hoogen Raad van Arbeid adressen gericht met betrekking tot de werk- tijdenbeslui'ten voor kantoren en voor win- kels. In het adres betreffende de kantoren wordt gewezen op den wenschelijkheid eener bepa- ling, dat het geoorloofd is in een onderne- ming, het kanloorpersoneel arbeid te doen verrichten op die uren, waarin door het overi- ge personeel dierzelfde ondememing arbeid verricht wordt. Het bureau heeft hier het oog op handels- en incjustrieele ondememingen, voor welker personeel niet een vrijen Zaterdagmiddag is voorgeschreven, b.v. de bank2tbakkerijde sla- gerij, consumptie-ijsfabrieken en in algemee- nen zin de wiinkelbedrij.ven. In het adres met betrekking tot de winkels wordt er op gewezen, dat het dringendl ge wenscht is: 1. dat met het oog op de nog heeredhende malaise in den hiandel een beperiring van den arbeidsduur in winkels vooreerst niet wordt ingevoerd. 2. dat zoo een weiiktijdenbesluit voor win kels bdji ailgemeenen maatregel van bestuur van toepassing wordt gesteld, dot in geen ge- val geschiedt, zonder dat gelijktijdig ook van kracht wordt een rijkswet op de winkelslui- ting. 3. dat voor vrouwen, larbedd! vemchtende in winkels, geen kortere arbeidsduur bepaald wordit dan voor mannen. 4. dat als arbeidsduur zoowel voor vrou wen als mannen, arbeid1 venrichtende in win- kds, gesteld wordt 10 uren per dag en 55 uren per week, zooals art. 47 c der Arbeids wet in uitzicht heeft gesteld. 5. dat het den werkgever vrijgelaten moet worden om den werknemer in plaats van een1 vrijen) middag, een vrijen ochtend1 eens per week te verleenen, (wijziging vain Art. 47 c der Arbeidswet 1019). 6. (fat M vrfMnw v«d «<n mWWa® reap. e«n vrijen ochtend) voor den wtrkg#- vtr niet very :ichtend ie in die weken, waarin een erfcerade Chrietelijke feeetdaf valt, op wel km dag zijn winkel gesloten' is. 7. d'at ook voor gdijke tijdvakken, vooraf- gaande aan den' eersten Paasch- en den eer- sten Pinksterdag hetzelfde bepaald wordt. als in art. 7 van het voorootwerp in toegesiaan voor de tijdvaldcen betreffende St. Nicolaas en Kerstmis. 8. dat den werkgever meer vrijheid gela- ten wordt bi| het bepalen van de schafttijd'en van het personeel, vooral op die dagen, waarop bijzondere drukte (b.v. door een week- mark t) in zijh zaken heerscht. 9. dat nadere en juistere aanduidingen ge- schiedetm omtrent de bevoegd'heid tot het doen verrichten van arbeid' op Zondag in winkels. 10. dat voor kantoorpersoned, werkzaam zijnde in winkels, gelijke bepalingen gelden als voor het avenge personeel. 11. dlat volgens art. 91 der Arbeidswet 1919 wonde bepaald dat ook ten aanzien van wmkels onvoorwaardelijk het bepaalde in de hoofdstukken I'V en V dier wet niet van toe- passing is op den' arbeid van personen, uit- sluitend of in hoofdzaak belast met die lei- ding van eene onderneming of omderdeel daarvan. BIJDRAGEN VOOR WONINGBOUW. Het enorme aantal verzoeken om bijdra- gen en hypothecair voorschot uit's rijks kas ten behoeve van den bouw van woningen, gegrond op de bepalingen van het kon. be sluit van 8 November 1920, no. 29 (premie- bouw) maakt het onmogelijk met de tot he- den gevolgde methode om op elk verzoek een afzonderlijke beschikking te nemen, door te gaan. In verband hiennede zal voortaan gere- geld wekelijks, nl. in de Staatscourant van Vrijdag in den vorm van een1 beschikking, worden bekend gemaakt ten behoeve van welke gemeenten en onder welke voorwaar- den bijdragen worden toegekend, terwijl de gemeenschiappelijke beschikkingen van de ministers van arbeid en financien voor het verleenen van hypothecate voorschotten ook wekelijks in de Staatscourant van Vrijdag zullen worden opgenomen. Aan elk gemeentebestuur, in die beschik kingen genoemd, zal voorts door die zorgen van het department van arbeid een over- druk van de betreffende beschikking worden gezonden. (St.ct.) DE RECHTSKWESTIE DER KERKGENOOTSCHAPPEN. De minister van Justitie, mr. Heemskerk, heeft Zaterdag de Staatscommissie voor de reehtspositie der kerkgenootschappen (inge- steld hij Koninklijk Besluit van 16 April 1921geinstialleerd, in de zaal van den Hoo gen Raad van Adel aan het Department van Justitie. SOCrALISTTISlGHE BESPKEKINGEN TUSSCHJENl N1EDER1LAN1D EN BELGIe. Ete Nlederlandsche en Belgische socialisti- sche gedelegeerden hebben gister hun confe- rentie over de Nederlandsch-Belgische kwes- tie in het Volkshuis te Brussel gehouden, schrijft de correspondent van „De Courant" uit Brnssel: Na een bespreking welke vier uur duurde wwd' de volgende resolutie met algmeene stemmen aangenomen: De gedelegeendieni der S. D. A. P. in Ne- d'erland en van de Belgische Arbeiders-Partij te Brussel, vergaderd op 21 en 22 Miei 1921 met het doe! middelen te beramen om een eind te maken aan de minder goede verhou- ding tusschen de regeeringen der beide lan- den ten gevolge van het uitblijven van de on- derteekening der ontworpen verdragen, die haar sinds meer dan1 een jaar ter goedkeu- ring zijn voorgelegd' en van het achterwege blijven van een regeling der rechten op ae Wielingen, zijn van meening dat deze verhouding er toe leidt in Belgie, zoowel als in Nederland het nationalistisehe drijven en de chauvinisti- sche ophitsing te bevordercn van degenen, die door versterking van de oorzaken der onzeker- heid van den Europeeschen vrede slechts ver- storing zoeken van de natuurlijke en onmis- kenbare betrekkingen van vrienuschap en goe- den nabuurschap tusschen de twee naties en oordelen, dat hun intemationale socialistir sche plicht is, krachtdadig in te gaan tegen te tendenzen en de feiten, die dezen toestand hebben geschapen. D Belgische gedelegeerden .hebben er prijs op. gesteld in herinnenng te brengen, dat hun partij onmiddelliik na den wapenstilstand met den meesten nadruk elke zucnt naar uitbrei- ding van gromdgebied ten nadeele van Neder land heeft veroordeeld en een krachtigen strijd heeft gevoerti' tegen de kleine maar woe- lige en kwaadwillige groep der annexionnis- ten. Zij is meer dan oodt gekant tegen een po litick, die niet zou steunen op de volledige eerbiediging der souvereiniteit van beide lan- rtm Mmnn mm fegwnwTxxrflly® greMWQ en op den vasten wil den vrede te handhavesi. Zij wijzen de miadadige onderstelling zeli van de mogelljkhedd van een gewapend conflict tua- schen beide landm op de mtest hesliete wijze af I 'De Ntederlandsche gedelegeerden zijn even-1 eens van' oordeel' dat de hervatting der onder- handelingen noodzakelijk is en meenen, dat daarbdj het belang van den wereldvrede en de lcvensbelangen van beide naties moecen wor den gesteld boven al ie overwegingen van his- torischen aaid. De Belgische en Nederlandsche gedelegeer den zijn dientengevoige van oordeel, dat het noodig is opnieuw onderhandelingen aan te knoopem met het doel onverwijld tot een rege ling van de bestaande moeilijkheden1 te komen. Zij stellen vast ten eerste, dat de Weilingen- kwestie definitief moet worden geregeid door minnelijk overleg of indien blijkt, dat dit de oplossing niet brengen kan langs den weg aangewezem in het convenant vac den Volken- bend. Als onaannmelijk moet worden beschouwd elke oplossing, die niet ten alien tijde aan Belgie de vnije scheepvaart van en naai Zee- brugge zou waarborgen en die niet aan Ne derland gelijke rechten zou verzekeren voor wat zijn Scheldehavens aangaat. Ten tweedy dait zoodra, e<'n regeling van de Wielingen'kwestie gietroffen is, de verdra gen onverwijld moeten worden onderteeken<l volgens de conceptovereenkomst, die reeds tot stand gekomen was. Ten einde de verzoening te bevorderen, de goede betrekkingen tusschen be'de volken te handhaven en1 de eoonomische belangen hun- ner landen te behartigen nmen zij op zich, «ieze opvattingen in het Parlement en voor de openbare meening te vended igfO. Als Nederlandsche gedelegeerden aamen aan, de conferentie dee! de heeren Troelstrai, Schaper, Vliegen, Van Kol, Wibaut en Werk- hoven. VEREENIGING VAN WATER- SCHAPPEN. De besturen van den N.-HL Bond van Ver- eenigingen voor Waterschapsbelangen en verkeerswegen en de Vereeniging van dijk- graven, voorzitters en secretarissen van wa- terschappen in Noord-Holland, heeft onlangs het initiatief genomen om op te richten een vereeniging van waterschappen in Noord- Holland, teneinde tusschen het groot aantal waterschappen in deze provincie een nauwe- re aaneensluiting te zoeken, dan tot dusverre is verkregen. Zij heeft nu, na eenige voorbereiding, aan de besturen van alle waterschappen in Noord Holland een uitnoodiging gezonden voor een hinnenkort te Amsterdam te houden vergade ring, om te komen tot oprichting van een Vereeniging van Noord-Hollandsche water schappen. De Bond van Vereenigingea voor water schapsbelangen zou echter als buitengewone leden willen toelaten Koninklijk goedgekeurde vereenigingen voor behartiging van water- schapsbdangen. De Noord-Hollandsche Bond' voor water schapsbelangen en verkeerswegen heeft te Purmerend een vergadering gehouden in ver band met het plan tot oprichting van een Bond van waterschappen in Noord-Holland en de vraag, of daama de Bond voor water schapsbelangen nog moest blijven voortbe- saan. De vergadering betreurde het, dat vol gens de ontwerp-statuten geen waterschaps- vereenigingen tot den Bond van waterschap pen kunnen toetreden. Besloten werd om op de binnenkort te hou den- oprichtingsvergadering alsnog te trach- ten vereenigingen voor waterschapsbelangen tot den nieuwen bond toe te laten. Indien dit gelukt, zal de opheffing van den Noord-Hollandschen Bond voor water schapsbelangen in een volgende vergadering nader worden overwogen en zeer waarschijn- lijk worden. Telegrammen van heflen VEROORDEELING. ASSEN, 23 Mei. De rechtbank veroor- deelde heden J. U. te Norg wegens dood- slag van, den landbouwer J. L. te Zeijen tot 3 jaar gevangenisstraf. DE TOESTAND IN PORTUGAL. LONIDEN, 23 Mei. Telegrammen' uit Li6sabon meldfen d'at de president van Por tugal vertegenwoordiigera van venscfaillen- de partdjem ontvangen heeft tenemde be- sprekingen te voeren over de vonming van. een jyeuw kabinet. De regeeringsgebouwen werden ddor zeesoldaten bewaakt. ONJUISTE GERUCHTEN. AMSTERDAM, 23 Mei. Zoowel in Enge- land als in Frankrijk doen gerudhten de ronde als zou de ex-keizer zelfmoord heb ben gepleegd. Wij hebben ter bevoegde plaatse inlidi'tingen ingewonnen en ktm- nen deze geruchten ten stelligste tegenspre- ken. Hedenmorgen wandielde de ex-keiztr nog in die omngeving van het Huis Doom. BESPREKINGEN MET DEN EX-KEIZER. DEN HAAG, 23 Mei. De Secretaris- Generaal in algemeenen dienst, Mr. I. B. Kan, heeft zich hedenmorgen naar den ex- Keizer ten huize Doom begeven tot het houden van verschtllende besprekingen. DE JAPANSCHE KROONPRINS. DEN HAAG, 23 Mei. Naar verluidt bestaat de verwachting, dat de Japansche Kroonprins in den loop der volgende maana ook een bezoek aan Nederland zal brengen. DE MINISTER VAN FINANCIeN. DEN HAAG, 23 Mei. Mr. de Vries is Zaterdagavond van zijn verblijf in Belgie te 's-Gravenhage teruggekeerd en heeft ne- den zijnc werkzaamheden aan het Miniate- rie hervat Hedenochtend had de heer de Vries een langdurig onderhoud met den tijdelijken voorzitter van den Ministerraad, Jhr. Mr. Ruys de Becrenbroeck. MOORD. ROTTERDAM, 23 Mei. Gisterenmiddag ontstond twist in het cate Waalhaven te Pernis, waarbij dfe kastelein A. v. P. op zijn vrouw school De kogel ging haar door het hart. Ziji stierf een-ige oogenblikken later. De burgemeester van Pemis en de offidar van Justitie stellen een onderzoeh in. RUZIE. ROTTERDAM, 23 Mel Gister ontstond ruzie in de 2e Lombardstraat, welke zoo hoog liep, dat de politie moest ingrijpen. Het verzet werd zoo emstig, dat van beide kanten geschoten werd. De 36-jarige koop- man J. W. kreeg een schot in het oog en werd in het ziekenhuis opgenomen. HOLLANDERS NAAR ZWEDEN. STOCKHOLM, 23 MeL Op uitnoodi ging der Zweedsehe Vcr. van Electriciens zal een groot aantal leden van de Ver. van Directeuren van Electriciteitsbedrijven in Nederland een bezoek brengen- aan Zwe- den, ten einde een toumee te ondememen, om de Zweedsehe eiectrische industrie te bestudeeren. DE MOORD IN HET SARPHATIE- PARK AMSTERDAM, 23 Md. Het Gerechts-' hof wees heden arrest in de bekende zaak van den tnoord in het Sarphatiepark, waar inbrekers verrast werden door een huisbewaarder. Deze oude man werd met een breekijzer doodgeslagen. Bij zeer uit- voerig arrest veroordeelde het Hof G J. Koot tot 12 jaar en A. J. Stroethof tot 8 jaar gevangenisstraf met aftrek vac 6 maanden preventieve hechtenis. HOOFDPRIJZ EN ST A ATSLOTE RIJ Nos. 7399, 10696, 18982, 19291, 19426, 1000. Nos. 11110, 17598, 400. Nos. 7391, 9243, 16206, 18112, f 200. Nos. 897, 2717, 7249. 2223, 13783, 15290, 21159, 21862, 22504, 100. Marktb orichton. ALKMAAR, 23 Mei. Op de heden gehou den weekmakrt waren aangevoerd12 Koeien en ossen 490 tot 700, 9 vette kalveren 80 tot 190, p. Ned. pond 1.60 tot /2.20, 55 nuchtere kalveren per stuk 18 tot 35, 1 vet schaap 80, 447 vette varkens p. Ned. pond 0.96 tot 1.06. AMSTERDAM'SGHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 23 Mei. Op de hedten ge houden veemarkt waren aangevoerd309 vet te koeien le kw 2.05 tot 2.10, 2e kw. 1.95 tot 2, 3e kw. 1.30 tot 1.70, 90 melk- en kalfkoeien 550 tot 900, 56 gras- ka-lveren 100 tot J 200, 111 nuchtere kal veren 20 tot 30, 112 schapen 40 tot 70, 546 lammeren 29 tot 35, 507 vette varkens le kw. 1.36, 2e kw. 1.30 per K. O. (schoongewicht). AMSTERDAM, 23 Mei 1921. De aard- appelprijzen waren heden: Zeeuwsche blau- wen /ll tot 12.50, Zeeuwsche bonten 11 tot 12.50, Zeeuwsche bravo's 10 tot 11, Zeeuwsche red star /9 tot 10, Zeeuwsche paters 6 tot 6.50. Aanvoer 2 ladingen, 1240 H.L. NOORDSCHARWOUDE, 21 Mei. Ra ve's 11.10 tot 11.20, Grove Uien- 10 tot 12.50, Kroten 1.40, Rabarber 1.20 tot f 2.50 per 100 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Mei. In de hedlern gehouden veiling®11 wer<1 he- taaldvoor: Rabarber 2.10 tot 2.30 per 100 K G Schotsche muizen 45 tot 49.10, Kleine 17.30 tot 20.20, Uien 11.10, alles per 100 K.G. Aanvoer 525 K.G. uien, 367 ICG aardappelen, 2950 K.G. rabarber., Stadsnieuws CESLAAGD. Geslaagd voor derde stuurman bij de Groote Stoomvaart de heer B. Valk, alhier. BENDEM1D. Tot Israel, godsd'ienstleeraar aan het Rijksopvoed'imgsgestioht iStrafgevangenis en Huis van Bewaring alhier is benoemd dfe heer A. de Wol'fl, leeraar bij de Israel, gemeente ■alhier. De heer C. Willemse, onderwijzer aan de Schr. School alhier, is benoemd aan de Geref. School voor M. U L. O. te Leiden. H. WIJDINGEN. Z. D H. de Bisschop van Haarlem heeft in de Kathedrale kerk van St. Bavo te Haar lem de H. Priesterwijding toegediend aan de volgende heeren: H. F. Coppens, J. J. Henneman, O. F. Schneiders en N. M. A. Velzeboer, alien al hier. ZESWIELEN. B. en W. schrijven in Bijl?.ge No. 73.: Zooals wij bij Uwe Vergadering bekend mogea vtronderstellen, bahoeft de sluis aan P^^a,me>rttxA>F,me^cfenkf1uidenIer!Cen pakjxep fcjj de bejtdlir^^.SvnlightZieepj ?..NatwC jijkoiKvECkpopqeeft andere! 01 fmjnJylanteaM^co De LevelVloettlin^n 991 ST vernietigen de bacterifin van verkoudheid, influenza, angina, roodvonk enz.. In mond en keel en beschermen sunfic

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 2