Spreker: di WalEd.Gestr. Hear Hr. I J. F. M,DORBECK, Dad-nil van dan Gamienteraad. OnderwarpMost J» helastlng nog hoogar worden Entrte 25 eant. Hat Comitt. Heerenkl eed i Tier. MT Ultnoodlginf'tot het^Qwonea vaa een PROTEST-VERGADERING op MAANDAGAVOND ETMEI, ten 8] nnrrti'lde! „HARM0NIE". 'M Zsetflriingen 2 zander Alia Alkmaaraoht Balasting-betalonda burgers, die met Tax meaning z\)n, d&t da bel&stingen hie* ter stede reel te zwaar drukken, komen Maandagayond in <de j„Haraonie". de Zeswielen drlngend verbetering. De af- metingen van die sluis zijn, met het oog op de grootere capaciteit van vele motorvaar- tuigen. waarvoor schutting wordt gevraagd, onvolaoende. Hieraan trachtte de pachter tot heden tegemoet te komen door met be- hulp van een geplaatste lier die grootere vaartuigen door de aan beide zijden tegelij- kertijd geopende sluis te sleepen. Dat is echter niet alleen in strijd met art. 8 van het pachtcontract, doch het Polderbestuur van net Geestmerambacht heeft ons verzocht hieraan een einde te maken en de bewuste lier onverwiild te doen wegnemen, aangezien door de schutting bij open deuren veel schutwater in den polder binnenstroomt, hetgeen genoemd bestuur nadeelig acht voor de bemaling van den Raaksmaatboezem. Waar het met het oog op de plannen der West-Friesche Kanaalvereeniging niet ver- standig zou zijn thans groote bedragen aan de Zeswielen te besteden, zijn wij bedacht geweest om voor deze sluiskwestie een min kostbare oplossing te vinden. De heer Ringers, Ingenieur van de West- Friesche Kanaalvereeniging, die uiteraard ook aan het Zeswielenvraagstuk zijne aan- dacht wijdde, heeft ons thans een plan voor- gelegd, waardoor eene oplossing wordt ge- geven die betrekkelijk weinig kost en toch voldoet aan den wensch om langere schepen te kunnen schutten. Deze oplossing, die slechts van tijdelijken aard is, doch voor omstreeks 10 jaar de bezwaren zal onder- vangen, bestaat in het maken van eene ver- lending van de schutkolk met 12 Meter (waardoor de geheele schutlengte 27 M. zal bedragen), en net aanbrengen van een derde (houten) sluishoofd wijd 3.25 M. (de wijdte van de bestaande sluis is 3.15 M.) een en ander bij dezelfde slagdorpeldiepte. Met die verlengde sluis zal slechts geschut mogen worden bij Yervallen tot hoogstens 30 c.M. De kosten worden door den ontwerper be- groot op f 7500,—, indien het stel reserve- sluisdeuren aan de gemeentewerf aanwezig beschikbaar kan worden gesteld en de grona- aanvulling van gemeentewege wordt uitge- voerd. Onder waardeering voor den belangeloo- zen arbeid van den heer Ringers, hebben wij de eer Uwer vergadering voor te stellen te besluiten: B. en W. een crediet te verleenen van 7500 voor het aanbrengen van verbete- ringen aan de sluis aan de Zeswielen, en deze uitgaaf te vinden uit buitengewone middelen te regelen bij suppletoire begroo- ting op den dienst van 1921. HIE SUPPL. BEGROOTINO. Verschenen is de derde 6uppletoire be- grooting van inkomsten en uitgaven der ge- meente Alkmaar, dienst 1920. De totaal-uib- gaven zijn 877700, de inkomsten 901500, het waarschijnlijk batig saldo dus 23800. WIJZIGINO INSTRUCTIE GEMEENTE-ONTV ANGER. B. en W. hebben een wijziging en aanvul- ling der instructie gelonnuleera in het vol- gend ontwerp-besluit: De Raad der gemeente Alkmaar, Overwegende dat door wijziging der voor- schriften omtrcnt de inrichting dor gemeente- rekening en der boekhouding van den ge- meente-ontvanger (Prov. Blad No 29), eene herziening der instructie van den gemeente- ontvanger noodzakelijk is, Besluit vast te stellen de navolgende wij ziging der instructie voor den gemeente-ont- vanger Art. 5. In de derde alinea zijn de woor- den „in het stadhuis in de daarvoor bestem- de lokalen" vervangen door: „in de daarvoor door Burg, en Weth. aangewezen lokalen. Art. 14. Met verandering van de punt aan het einde der le alinea in een komma, is aan. deze alinea toegevoegd: „behalve van die, welke geschieden door tusschenkomst van den posigirodienst". Tusschen de artikelen 14 en 15 is inge- lascht een nieuw artikel, luidende: Art. 14a. Bij het nemen ten name der ge meente van eene rekening bij den postcheque- en girodienst bepaalt de aanvrage daartoe dat de ontvanger over die rekening per giro en per cheque kan beschikken, onder voorbe- houd dat het advies omtrent de beschikking per cheque de onderteekening vereischt zoo- wel van den ontvanger als van den burge- meester, met uitzondering nochtans van de adviezen voor cheques, als bedoeld in het slot van het 2e lid van dit artikel. De ontvanger zal de postchfeques uitslui- tend mogen gebruiken tot aanvulling van de gemeentekas, dus niet tot het voldoen van vorderingen op de gemeente, tenzij de voor die vorderingen opgemaakte bevelscb.riften van betaling dor de rechthebbenden op de fewone wijze voor voldaan geteekend aan em zijn afgegeven, v66r dat betaling heeft plaats gehad. NED. BOND VAN VAKSCHOOL- LEERAREN EN LEERARESSEN. Zaterdagmiddag sprak de heer G Menke voorzitter van den Ned. Bond van Vak- schoolleeraren en leeraressen in een door de afd. Alkmaar van den bond belegde verga dering over „Het Nijverheidsonaerwijs, zoo- wel voor meisjes als voor jongens worde zoo spoedig mogelijk overheidszorg". Spr. verdedigde uitvoerig de volgende stellingen 1. Het huidige stelsel, waarbij het Nij- verheidsonderwijs is overgelaten aan het particulier initiatief, is oorzaak, dat het in zijn ontwikkeling wordt belemmerd en niet altijd kan worden verstrekt, waar er, in welk vak ook, behoefte blijkt aan een goede vak- opleiding. 2. Dit stelsel is eveneens oorzaak, flat de besturende lichamen meestal eenzijdig, zijn samengesteld, zoodat de bij het onderwijs betrokken vakvereenigingen slechts zelden en de onderwijsdeskundigen nooit in die licha men zijn vertegenwoordigd. 3. De onvolaoende regeling van de finan- ci&n, waarbij deze niet alleen afhankelijk zijn van het Rijk. doch bovendien van een zeer groot aatnal Gemeentebesturen, is oor zaak, dat de inrichting van de scholen, de leermiddelen, enz. dikwijls veel te wenschen laten en een goede salarieering van het per- soneel slechts op langzame wijze en na veel gebedel tot stand komt en in sommige ge- vallen niet tot stand komt. 4. Het aantal Nijverheidsscholen voor meisjes is veel te gering. 5. De Nijverheidsscholen voor meisjes bereiken in niet voldoende mate de kinderen der werklieden, beambten en klein-ambtena- ren. 6. Art. 5 Yan de Nijverheidsonderwijs- wet worde zoodanig gewijzigd, dat de Over- heidsscholen regel en de Bijzondere scholen uitzondering zijn. HOLLANDSCHE VOKAAL-KWARTET. Mevrouw Hovyd Krauss-Adema, sopraan, Suze Luger, alt, J. van Kempcn, tenor, en Hendrik C. van Oort, bas, hebben het „Hol- landsche Vokaal-Kwartet" opgericht. Als se- cretaris werd benoemd de heer Ernst Krauss, Van Lenneplaan 1, Hilversum. MET HET OOG OP DE TOEKOMST. Men zond ons heden een winkelzakje, waarop de naam P. Bijposit en Co., Konmg- innelaan 20, gedrukt staat. Zooals men weet heet de sitraat nog Wes- terweg, maar is er een voorstel van B. en W. ze in Koninginnelaan te herdoopen. Denkelijk verwacht de betrokken hakker dit raadsbesluit v66r zijn zakjes verbruikt zul- len zijn. LICHT OP! Voor rijwielen en andere voertuigen he- denavond te 9.28 licht op. ALKMAARSCHE BAD- EN ZWEM- INRICHTING. Genomen baden van 18 tot en met 22 Mei: Heeren 736; Dames 297; Qnvermo- genden 87; totaal 1120 baden. Temperatuur hoogste 66 gr. laagste 64 gr. Accountants- en Administratiekantoor. H. A. DE MAN, Metiusgracht 23, Alkmaar. Administratis - Balansen Belastingzaken Coxtrole enz. SHXX>MV A ARTLIJ NEN. Stv. Mij. Nederland. Krakatau (thuisr.) arr. 20 Mei te Londen. Kon. Ned. Sib. Mi), Agamemnon vertr. 19 Mei v. Konstantinopel n. Varna. Erato arr. 20 Mei v. Pasages te Santander. Iris arr. 20 Mei v. Lissabon ite Gibraltar. Nero vertr. 20 Mei v. La PalTice a. Amst. Uranu* vertr. 21 Mei t. Rotterdam a. Balti more. Rott. Lloyd. SoeraJrarta (uitr.) vertr. 20 Mlei v. Suez. Kon, Holl. Lloyd. Brabantia (uitr.) vertr. 20 Mei v. Plymouth. Gooilandi (uitr.) vertr. 20 Mei v. Pemam- bueo. flollandrArtierIka Lijn. Schiedfijlh arr. 20 Mei v. Rott. te Nlewpor New* Kon. West-lnd. Maild. Calypso, v. Sam Juan n. Amst., arr. 20 Mei te Havre. Holl. West-Afrika Li)n. Triton lair. 21 Mei v. West-Atrika te Amst. Mi). Oceaan. Atreus, v. Japan o. Rotterdam, vertr. 17 Mei v. Port 'Said. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR, op VRIJDAG 27 MEI 1921, te 1 uur. Te behandelen punten: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingea. Ingekomen stukken. 2. Herstemming over een voorstel van den heer Van den Bosch, inzake aankoop van een huis, waaromtrent de stemmen in de vorige vergadering hebben ge- staakt. 3 Voorstel tot het aanbrengen van verbete- ringen aan de sluis aan de Zes Wielen. (Bijlage No. 73). 4. Idem tot vaststelling der 3de suppl. ge- meente-begrooting dienst 1920 (I) en fi- nancieele voorstellen tot afsluiting van den dienst 1920 (II en III). 5. Idem inzake tarief van marktgeld voor het innemen van plaatsen op de Boter- markt. (Bijlage No. 59). 6. Idem inzake het aanstellen van een direc- teur voor het grondbedrijf, het marktwe- zen en het sportpark. (Bijlagen Ns. 62 en 63). 7. Idem betreffende het maken van eene af- scheiding langs gemeente-plantsoen. (Bij lage No. 64). 8. Idem betreffende vergoeding voor het go- bruik van het gem. gymnastieklokaal en het Sportpark. (Bijlage No. 65). 9. Idem betreffende uitbreiding persooeel gemeentewerken. (Bijlagen Ns. 113 m 138 van 1920 en No. 66 (1921). 10. Idem tot het instellen van oudercommis- sies voor verschillende scholen. (Bijlage No. 67). 11. Idem inzake het oordeelen over wets- ontwerpen. (Bijlage No. 68). 12. Idem tot het geven van namen aan stra- ten. (Bijlage No. 218 van 1920) en 70 (1921). 13. Idem tot wijziging der instructie van den gemeente-ontvanger. (Bijlage No. 72). 14. Idem tot vaststelling van het suppl. ko- hier der belasting op de gebouwde ei- gendommen, dienst 1920. (Bijlage No. 15. Idem betreffende een gemeentelijk groen- tebedrijf. (Bijlage No. 234 van 1920 en 48 (1921). 16. Bekanrlaling bMsuaasschrilten H. O. in beroep (IV) en in eersten aan leg, dienst 1920 QQ. Sport. VOETBAL. Om den AlcmarioBeker. Zoo ziio dan gisteren weer de traditioneele wedsfarijaen om den Alcmaria Voetbalbeker bcgonnen. Door vereahiilende omstandighe- den is het diitmaal later in't seizoen gewor- den dan men gewild had, maar ondanks het prach'tige weer is er met animo gespeeld. Over de belangstelling viel zeker niet ta kla- gen. Alcmaria kwam het eerst in't veld tegen E. D. O. en dit is een bijzonder aardige en spannende ontmoeting geworden. Alcmaria was volledig. E. D. O. had eenige invallers. In de eerste helft had Alcmaria verreweg het beste van't spel. Er werd enthousaast ge speeld en tal van mooi opgezette aanvallen vielen te noteeren. Maar mettegenstaande dit overwicht in't veld bleef dc stand maar 00. Een paar mooie kansen werden gemist. Twee- maal kwam de bal juist tegen de lat, andere malen reddle te Kierte en de rust kwam met 00. Na de hervatting was de stand echter spoedig 10 voor Alcmaria. v. d. Horst nam een vrijen sdiop, Bos sdhoot tegen de lat, de bal kwam bij Peetoom, die een goed schot loste, dat door effect te Kiefte verraste en over zijn hand«i in't doel kwam. Hiema bij Alcmaria verslapping, bij E. D. O. een fana- tieker optreden. Het Alcmariadoel beleefde benauwde oogenblikken. In de verdediging werd soma even raar geschutterd, maar toch liep allea nog goed at. 'Doch teen in de twee- de helft dertien minuten was gespeeld maak- te de linksbinnen van E. D. 0. gelijk. Dit schot verraste thans Bosnian. Nu werd het een spannende strijd om de leiding, waarbij Alcmaria's spelpeil echter niet tot de hoogte van voor de rust kon komen. Geen der partij- en wist te doel punten en toen de speeltijd was verstreken was de stand nog gelijk 1—1 en moest er een kwartier verlengd worden. De eerste 7 Y> minuut leverde geen beslissdng, dloch pas was gedraaid en trapte Alcmaria af, of Bos ging er gezwierd van- door en pas- seerde te Kiefte met een hard laag schot. Een mooie goal. Om aan alle onzekerheid een ein de te maken. deponeerde Storm een bal, die te Kiefte niet Icon wegwerken in't doel en met 31 voor Alcmaria kwam' 't einde. E.D.O. heeft uitstekend partij gegeven. Enkele spe- lers speelden na de rust niet meer op voile kracht. Dat was jammer voor de roodzwarte Haarlemmers. Alcmaria heeft, enkele zwakke perioden uitgezonderd, zeer goed gespeeld. De middenlinie was weer prima en voor vlot- te het di'kwijls uitstekend Het oomibineeren op den linkervleugel ging echter veel beter dan op den redhter, waar Storm, den rechts- buitenspeler lang niet genoeg aan't spel liet deelnemen. Met Bos als rechtsbinnen zal ook zeker Nijman meer te doen krijgen. Dat zal de volgende maal wel in orde zijn. Met genoegen zij geconstateerd, dat deze wedstrijdi door den heer Boekman op uit- rmmtend'e wijze werd geleid, waardoor deze ontmoeting eea zeer aangeoaam verloop Na deze eerste ontmoeting kwamen V.S.V uit Velsen en het Cadetten elftal in 't veld. De nieuwe tweedeklassers vormden een beter geheel dan de Cadetten, bij wie enkele spelers echter blijk gaven goede krachten te zijn. Zoo- wel voor als na de rust wist V. S. V. een doel- punt te maken en zoodoende met 20 te win- nen. Dat de nederlaag voor de Cadetten niet grooter was, hebben zij te danken aan het uit- stekende werk van hun keeper, die op ver schillende kritieke momenten op handige wij ze redding heeft gebracht, en door zijn snel ingrijpen en wegwerken opviel. Ook de spil leverae verdienstelijk werk. Deze wedstnjd werd geleid door den heer Meerman, die wel voldeed. Alleen zouden wij gaarne hebben gezien, dat hij wat meer had gefloten voor gevaarlijk spel. De Velser ploeg heeft ons op een uitstekenden indruk gemaakt. Een elftal van vlugge, stevige spelers, die van doorzet- ten weten en ook aardig combineeien. De vleugelspelers wisten den bal mooi voor doel te brengen. Met V. S. V. zal men rekening dienen te houden. Mede in verband met het niet dborgaan van den wedstrijd HollandiaID. E. C. hopen wij het programma voor a.s. Zondlag zoo spoedig mogelijk bekend te maken. Wat de Kampioenswedstrijden betreft zij vermcld, dat Ajax gisteren te Breda al haar kansen verspeelde door daar met 2—0 te ver- liezen van N. A. C. 7 min. voor tijd was de stand nog 9—0. Toen kwamen de berucht ge worden laatste minuten (BelgieItalie en HollandItalie) en N. A. C. doelpuntte tweemaal. In een slechten wedstrijd deelden te Gro- ningen Be Quick en Go Ahead de punten 1—1. Wanneer nu a.s. Zonidag Ajax de Gro- ningers klopt, waar veel kans op is, en N. A. C. wint van Go Ahead is het Zuiden kampi- oen van Nederland1. Wij zouden het N. A. G van harte gunnen. De intemationale wedstrijd BelgieEnge- land, die Zaterdagmiddag in Brussel plaats vond, is een der schitterendste geweest ooit door Belgie gespeeld, Engeland won welis- waar met 2—0, maar in't Engelsche elftal kwamen slechts drie amateurs voor, de rest waren professionals. Speciaal de Belgische verdediging: dc Bie, Swartebroecka en Ver- beek heeft gespeeld als nooit te voren. De Bie stopte tot tweemaal toe een strafschop. Cham bers, de linksbinnen van Liverpool maakte beide doelpunten. Wat de eerste goal betreft zij nog vermeld dat de Engelsche keeper den bal uittrapte, de bal kwam bij den spil Wil son, deze plaatste naar Chambers, die drie tegenstanders passeerda en onhoudbaar scoor- da. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN 20 Mei. Nancy, d. van Jacobus Degenaar en Petronella Everharda de Lange. 22 Mel Jacob Everardus, z. van, Willem Jong en Gerritje de Haan. Maria Adriana, d. van Johannes Anthonius Moelaert en Grietje Olij. Paul, z. van Hendrik Geuzebroek en Sijtske Dekker. Jentje, d. van WUlem Oo«terhui8 en Grietje Jonker. Emelius Johannes Wilhelmus, z. van Johannes Hendrikus Wagenaar en Wilhelmina Gerdina Maria Post. OVERLEDEN: 20 Mei. Marie Wijker, wed. van Johannes Willem de Jong, 75 jaar. 21 Mai. Guurtje Admiraal, wed. van Cor nel is Tromp, 68 jaar. 22 MeL Suzanna Catharina de Jager, 61 jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 23 MeL Medegedeeld door het Nederlandsch Met<x>rologisch Instituut te De Bildi Geldig tot den avond van 24 Mei. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer 773.1 te Aberdeen. De laagste stand van den barometer 755.8 te Haparanda. VERWACHTING. Aanvankelijk zwakke tot matigen, over dag krachtigc noord-oostelijke wind, Uchtbe- woilrt, droog weer, iets wanner. Ingezonden Stukken. (B uit en vercuitwoordelijkheid van de Redac tie. De opnanu. t deze rubriek bewijst geens- zins; dat de RnMctie er nude instemt). Geachte heer Hoofdredacteur. Zeer zoudt U mij verplichten door opnxme van onderstaande. Oaarne had ik mij als ambtenaar in het publiek buiten de kwestie Heulverbreeding gehoudea. doch ik meen dit niet te moeten doen nu ae heer Leguit meent in zijn toelich- ting bij de situatieteekening geplaatst in de Alkmaarsche courant van 19 Mei j.l. mij te moeten beschuldigen Yan een onvoldoende voorlichting gegeven te hebben in deze zaak Het doet mij onaangenaam aan, dat de heer Leguit zulks schrijft zonder voorafgaand onderzoek dus zonder voldoende voor lichting. Ter juistere beoordeeling voor buiten- staanders meen ik dat het wenschelijk it het volgende te moeten mededeelen. Aan den Directeur van Gemeentewerkan werd opgedragen een plan van uitbreiding van een stadsgedeelte te ontwerpen, in zijn schetsontwerp denkt hij zich de breede Laat bij de Koorstraat op voile breedte doorge- trokken in de richting van de Scheteldoeks- haven, doch bij de uitwerking van dit plan wijzigt hij dit daar ter plaatse. De heer Van den Bosch is van de reden van deze veran dering geheel op de hoogte door de bespre- kingen in de Commissie van Bijstand voor Publieke Werken en neemt het oorspronkelijk plan van den heer Macdonald in principe over. Nu kan een ieder de gevolgen van deze oplossing veel juister ter plaatse bekij- ken dan dit uit een teekening valt af te lei- den, hoe duidelijk deze teekening ook moge zijn, want wanneer iemand op het trottoir van de Laat aan de zijde van de oneven huia- nummers staat en hij ziet in de richting van de Nederlandsche Bank, dan moet hem dui delijk zijn dat het bestaande gebouw eea hinderpaal vormt van ongeveer drie meter breedte en het zal hem dan niet minder dui delijk zijn dat een vermindering daarvan met 0.60 M. niet van beteekenis kan zijn. Zeer bevreemde mij dan ook de weifeling, zij het dan ook maar voor een oogenblik, van den heer Van den Bosch. Doch deze terugplaat- sing van het gebouw met 0.60 M. was mij onbekend en verna mik dit eerst uit een inge zonden stuk van den heer H. J. Vonk in het- zelfde blad van 17 Mei j.l. In dit stuk wordt vermeld dat het gebouw aan de zijde van de Heul aan den voorkant 0.60 M. en aan den achterkant zelfs 1.80 M. terug zal gaan. Deze djfers zijn vermoedelijk verstrekt door den heer Leguit en zullen als juist aange- nomen kunnen worden, doch dan moet ik den heer Leguit er op attent maken dat blij- kena de ingezonden teekening ter verkrijging van de bouwvergunning de terugsprong aan den achterkant niet 1.80 M. maar 1.20 M. bedraagt en deze teruglegging dientengevol- ge aan den voorgevel volgens dit project niets zal zijn. Ik kan dus op grond van bo- venstaande niets anders vermoeden dan dat deze terugplaatsing van 0.60 M. een plan van zeer recenten datum van den heer Leguit is zonder dat deze mij daarvan in kennis stelde en nu verwondert het mij ten zeerste dat den heer Leguit het mij kwalijk neemt daarvan geen mededeeling te hebben gedaan. Wanneer hier een verzuim gepleegd is dan is dit niet door mij maar wel door den heer Leguit geschied, want deze was de persoon die van deze plannen volledig ken nis droeg. De waam. Dir. Gem.-W., G. VOS, Dir. B. W. T. (In verband met het bovenstaande ver- zoekt de heer Van den Bosch ons nog mede te deelen dat het dus begrijpelijk is, dat men hem van Publ. Werken op dit punt niet in- lichtte. De heer Leguit toonde hem destijds de nieuwe bouwplannen der Bank maar ves- tigde evenmin zijn aandacht op de achter- uitzetting bij de tegenwoordige rooilijn. Red! Alkm. Crt.) Mijnheer de Redacteur. Beleefd vraag ik een plaatsje in uw blad, waarvoor mijn hartelijken dank, naar aanlei- ding van het hoofdartikel van Zatcrdag j.l., waarin U den strijd tusschen, dc heeren Thomsen en Keesom bexpreckt. De heer Keesom noemde daarin in ten adem: Doorbraak en Handelskade. Ik vind, dat de midenstand voorlichting moet hebben die goed moet zijn. De Handelskrde is door herhaald verzoek van handelaren aan ons ge- meentebestuur ontstaan; wij moeten zorgen, dat wij er met die middenstanders niet op achter geraken en onze stad niet op Hoom, Enkhuizen, Medemblik of Edam gaat gelij- ken. Het zou er nog van komen. Vergis ik mij niet, dan zijn er middenstan ders tegen uitgaven die noodig zullen zijn, doch b.v. sterk voor een schouwburg. Zou men langzamerhand de zaken niet eens in het juiste licht willen bekijken? Haogachtend, P. J. BORJESON. van 23 Mei 1921. Opgave van Noordhollandscli Landbonwcredlet Eoers van hedea te tabakken. Vorige kurs. 2291 160i 78* 130 121 94 1774 62«/, 446 646 351* 420 105 24 1347/, pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2^ pl.m. 2.15 pl.m. 2. in Heeren Modes. Spa cSc. Co. (Oxtvangsn per dr&adlooso telefoon.) 8TAATSLEENINGEN. 6 Nederl. TP BAN K.I N STELLINGEN. Kol. Bank Indiseha Bank Handel Mpij. INDUSTR. OND. BINNENL. Injulinde Oliefabr. INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm. CULTUUR MAATSCBL H. V. A Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Compania Poerworedjo Bodjong PETROLEUM. Orion Dordtscke Petr. Gee. Holl. Olio Oude Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin. Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Scheepvaart U'nie Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. Oude Deli Senembah Medan Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Raila Union pacific MVa l«2Va 175 18014 51 931/* 420 300f 158 144 1381/* 144 164 47i 471 2161/* 5251/a 104 53 128/4 53 841 175 95* 95*/, 173 171 1818/4 -— 52 53 93V« 420-6 422 429 427 481 300 305-10 311-5 156-9 159 160 J 161 164 145-6 146 146-7 147 147 140 140 140 140 141 141 143 144 144 165 47 466-75 470 470 470 470 219 217 218* 218 217* 523-44 523 525-6 524* 526 102 102 102 102 53 53 53 53 227 227 227 161 161 161 78 78 78 130 130 130 449 446 446 447* 447 352 352 23* 23* 23* 135 135 PROLONGATIE vorige koers 41/4, heden 4 WISSELEOERSEN. Vddrbeuri Vorige koers koers. Dato heden Berlljn Brussel Lnnden New-York Parljs Weenen Zwitserland 4 69 24 32* 11.13 2435 0.70 50.10 4.66-4.69 24.0524.121/j 11.131/4-11 138/4 2.78yg-J.78»/g 24 13-24.20 8.69-0.71 50. IS-50.20 VREEMD BANEPAPIER. Duitsch Bankpapier (rood) 4.77* 4.78-4.82 Oostenr. Bankpapier (ongestempeld) 1.00 Idem (gestempeld) 0.51*

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 3