f DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Nieuwe itrbenz; Vracht-Anto's, ■E A. DAM Co. Hdtei „T80lsst!: A. FORTUIN Per pondspakje f 1.10, bij I pood f 1.05. Roomfjs. IJshoud Bier. Rnime koele f 131 Eonderd drie en Swintigsta jasrgang VRIJDAG OR mnnsrer tastMt gftfTMatfro HoofJrodacteui-Tj. N. ADEMA. 27 MET DlrectourG. EL. CRAE. Buitenland te- DE OPSTSAND IN OPPER-SILEZIS. j Op het verlangen der Britscbe regeering om het herstel der orde in. het betwiste ge- bied van Opper-Silezie te bespoedigen en een regeling van het geheele geschil te verzekeren volgtns strenge beginselen van rchtvaardig- heid, wordt de nadruk gelegd door haar be- sluit om troepen rechtstreeks uiit Engeland te zenden behalve de vier bataljons, die van het bezettingsleger aan den Rijn worden gezon- den. Vermoedelijk zullen de troepen worden veraterkt met gepantserde treinen, benevens tanks en vliegtuigen. De gevechten tusschen de Duitsche Selbsf- achutz-organisaties en de insurgenten duren voort, schrijft het Hbld. Ten Oosten vanOppeln, bij de Malapane en om Grosstein wordt verbitterd gevoch- ten. Woensdagavond is voor het eerst na ge- ruimen tijd weder een trein uit Kattowitz te Oppeln aangekomen en wel de z.g. Entente- trein, die over den afstand van drie uur 16 uur had gedaan. Hij werd bij Grosstein door Poolsclie artillerie beschotm. De insurgenten zijn doorgedrongen tot in het centrum van Kattowitz. Zij beschikken over tal van kanonnen en mitarilleurs. Het watergebrek doet zich in de stad ernstig ge- voelen. De Franschea houden zich volkomea passief. De Poolsche arbeiders wenden zch steeds meer van Korfanty af en in eenige arbeidersr centra van het industriebekken hebben zij zich zelfs aaneengesloten tot een anti-militaK ristische vereeniging, welke weigcrt Korfanty t te gehoorzamen. Zij staat op communistisch standpunt. Te Gleiwife zijn twee treinen met Ievenv middelen aangekomen. Gisteren is te Oppeln de eerste geldzen- ding uit Berlijn aangekomen, wainnede men den arbeiders hun loon kan uitbetaien. Naar het „B. T." uit Breslau vemeemt, is het in het onbezette Opper-Silezische gebied en in Midden-Silezie de vedlighcidspolitie volkomen gelukt aan het verbod tot vorming van rijcorpsen de hand te houden. Het ongeconlroleerde verkecr over de grens van en naar het plebiscietgcbicd is ten- gevolgc van de be waking door de veiligheidsf politic gieheel opgehouden. Te Neisse is het wertbarcau van het vrijcorps Obcrland opge- heven. In officieele kringen te Londen erkent men, dat thans zoowel de Duitsche als de Pool sche regeering eene correcte houding in acht nemen, waarover men zijne voldoening be- tuigt. Er wordt op gewezen, dat Lord d' Abemon, de Britsche gezant te Berlijn, die den 13en Mei de Duitsche regeering herhaal- delijk met merkbaar resultaat hceft gewezen op de noodzakclijkheid, alle handeltogen ha- der burgers te verhtoderen, die eene uittar- ting zouden vormen van het gezag der inter- geallieerde commissie in Opper-Silezie. niet eaarzeeld heeft, zich aan te sluiten bij zijne ransche en Italiaansche collega's, om tot hetzclfde doel verdere vertoogen tot Duitsch- land te ricliten. De regeering te Berlijn heeft geantwoord met de meest bepaalde verzeke- ringert" cn beloofd1 een hooggeplaatst persoon af te zenden om toezicht te houden op stren ge maatregelen, die zullen worden genomen, om het binnendringen van ongeregelde Duit sche troepen inOpper-Silezie te beletten. DE TOESTAND IN EGYPTE. De telefoonverbinding CairoAlexandria is gedeeltelijk hersteld. Er waren dertien lijnen doorgesneden en de palen waren tot twintig Kilometer ten Zuid-Wesien van Alexandria doorgezaagd. De arbeiders van het arsenaal en het per- soneel van de spoorwegwerkplaatsen te Cairo zijn in staking gegaan. Er dreigt een alge- meene spoorwegstaking. De Times" vemeemt via Cairo uit Alex andria De Britsche troepen gaan voort, in de straten te patrouilleeren. De winkels war den weder geopend. De vroemdelingen zijn evenwel nog met gerust en vele Italianen en Grickcn hebben tijdelij'k de stad verlaten. De oniusten blijken te zijn ontstaan door een Kemalistisdie demonstratie, waaraan de Grieken aanstoot namen. Doch de woede van dc menigte richtte zich tegen alle Europeanen. Ooggetuigen verklaren, dat de to'boorlingen op verschrikkelijke wijze optraden, zelfs tegen Euro pees die vrouwen en kinderen. De Brit sche troepen hebben een bloedlbad voorkomen. DE ONT\tfAPENiNGSKWESTIE. De Amerikaansche Scnaat heeft met alge- meene stemmen het amendement op de mari- nebegrooting aangonomen, waarin aan Har ding wordt verzocht, Groot-Britannie en Ja pan uit te noodigen met de Vereenigde Sta- ten een conferentie betreffende de ontwape- ning te houden. POLEN EN DE RANDSTATEN. Naar uit Riga wordt gemeld, zal aldaar op 4 Juni een conferentie plaats vinden tus schen de ministers van bmtenlandsche zaken van Litauen, Letland en Estland, ten einde de te volgen politieke richting te bepalen, door deze straten tegen Polen aan te nemen. Aan den anderen kant zal, op den grond- slag van het Poolsch-Litausch vredesverdrag, de tegen Sovjet-Rusland aan te nemen hou ding worden besproken, hetgeen naar men hoopt, een basis zal sdheppen voor een sa- mengaan van Polen met de randstaten, in het bijzonder met Estland. DE DUITSCHE OORLOGSMI5- DADIOERS. ksi UseogKMcUkhsf te Leipzig uitapraak gedaan in de zaak gen den „oorlogsmisdadiger" Heynen. De Berlijnscne Tel.-corr. schrijft hiervan het volgende: De voorzitter, Dr. Schmidt, verklaarde na- mens het Hof: De beklaagde, onder-officier Heynen, wordt wegens mishandeling van gevangenen in vijftien gevallen, beleediging m drie gevallen en ongeoorloofde behande- lingen van zijn ondergeschikten in drie ge vallen, veroordeeld tot tien maauden gevan- genisstraf. In alle overige gevallen wordt hij vrijgesproken. De kosten komen in de geval len, waarin hij schuldig is bevonden, ten laste van beklaagde; in de overige gevallen komen zij ten laste van de rijksschatkist, evenals de kosten van het onderhoud van be klaagde. De voorloopige hechtenis wordt van de straf afgetrokken. Het Hof is er van uitgegaan, dat de verklaringen der Engel- sche getuigen geheel geloofwaardig zijn ge- bleken. Wat de gebeurtenissen betreft, die zich hebben afgespeeld, nadat de gevange nen na hun aankomst in de mijn Friedrich der Grosse weigerden te werken, is het Hooggerechtshof, in afwijking van het oor- deel van den procureur-generaal tot de con- clusie gekomen, dat den beklaagde hieroin- trent niets ten laste kan worden gelegd. Hij was door het bevel, de gevangenen aan het 1 werk te zetten, gebonden, en was verplicht, dit bevel uit te voeren. fn alle andere gevallen is beklaagde ech- ter schuldig bevonden. Zijn optreden wordt nog ernstiger door het feit, dat het hier weerlooze gevangenen betrof, tegen wie de grootste correctheid moest worden in acht genomen. Anders zou de goede naam van het Duitsche leger en van het Duitsche volk als cultuurvolk in gevaar worden gebracht. Het bevel tot inhechtenisneming, dat in Januari tegen den beklaagde is uitgevaar- digd, wordt ingetrokken. Hiermede was de eerste zaak gecindigd, en reeds waren de getuigen voor het tweede proces in de zaal aanwezig. Dit proces gaat tegen den advocaat en voormaligen kapitein Emil Miiller uit Straatsburg, die eveneens van mishandeling van gevangenen wordt be- schuldigd. Ook thans zijn er weer Engelsche getuigen, ongeveer een twintigtal, doch niet dezelfde van de vorige strafzaak. De corr. van het Hbl. voegt aan zijn ver- slag van de rechtszitting tegen Heynen toe: Het vonnis van de rechtbank is ongeveer zoo uitgevallen als de meeste aanwezigen, ook de drie verdedigers van Heynen, ver- wacht hadden. Ik sprak gisteren nog twee der verdedigers, die beiden buitengewoon betreurden, dat dit geval voor het Reicihsge- richt is behandeld, terwijl het toch eigenlijk bij de gewone rechtbank thuis behoorde. A1 is het ook een verheugend feit, dat het Hooggerechtshof met groote objectiviteit heeft geoordeeld, toch dient te worden opge- ■j merkt, dat de algemeene opvatting in de rechtszaal, ook die van de meeste Entente- journalisten, was, dat de beteekenis van het geval-Heynen sterk is overdreven, dat de zaak van beklaagde daardoor onder de meest ongunstige omstandigheden is behandeld, en dat de eenzijdigheid van deze processen, waartegenover geen dergelijke processen in de Ententelanden staan, niet genoeg op den 2^3 ton, compleet met bak, lantaarn en gereedschap, vsor slechts anti-clericalisme. Toch had hij zclf vroeger de soutane gedragen voor hij in 1860 tot doctor in de wijsbegeerte promovcerde, waar- na hij medicijnen ging studeeren. In 1876 werd hij gekozen tot burgemeester van Pons, waar hij zich als dokter gcvestigd had. Ven der had hij als minister van Ondcrwijs en Schoone Kunsten van November 1895 tot April 1896 zitting in het kabinet-Bourgeois. EEN FORTUINLIJK KANONNIER. De kanonnier Sibille van het 7de reg. ar tillerie te Grenoble heeft een prijs van 100.000 francs in de een of anaere loterij gewonnen, en dit is een feit, dat niet alleen op zichzelf vermelding verdient, doch ook omdat het heugelijke nieuws ervan hem on der eenigszins eigenaardige omstandigheden werd medegedeeld. Sibille is n.l. de regi- mentskok. Toen hij dezer dagen rustig en wel te midden van zijn vuile gamelles en potten een pijpje zat te rooken, trad opeens zijn kapitein de keuken binnen, maakte den onthutsten kok een geducht standje, en beloofde hem ten slotte 4 dagen provoost. Nauwelijks was de woedende kapitein uitgesproken, of er trad een telegrambesteller binnen, die den nog steeds in de houding staanden kok een tele gram overreikte. In dat telegram nu stond te lezen, dat de geadresseerde een prijs van 100.000 francs had gewonnen, en aezen prijs onmiddellijk aan een adres in de stad kon afhalen. Wie kan het den overgelukkigen kok kwalijk nemen, dat hij van pure blijd- schap eenige luchtsprongen maakte? De kapitein deed het tenminste niet; hij ver- hoogae zelfs de vreugde nog, door den kok de beloofde straf kwijt te schelden, terwijl hij hem daarbij 24 uur pennissie verleende, om het buitenkansje in ontvangst te nemen. In de buurt van Bed^bach is een vraefct- auto met veertig arbeiders die een uitotapj 1 wilden maiken, in een afgrond gestont vij doodien. tien emstig, en zes licht gewond. woerusdag werd te Dresden^ door een j hevigen brandi de opslagplaatsen aan de El be van de expeditie-firma Seebe vernield, i Door de explosie van 100 flesschen koolzuur wend een groot aantal toeschouwers gewond. Mme. Curie, de beroemde scheikundige, die op het oogenblik to Awcrikt vertoeft, heeft Haar zooveel hatudien van enthousiaste bezoe- kens moeten drulkken, dat haar geneesheer haar dit thans verboden heeft. De Franschc Kamer nam met 390162 stemimen een motie van ventrouw to- Briand aan. Andermaal is er voldoende regen to Australie gevallen, waandbor het vooruit- zicht op den aanstaanden oogst aanmerkelijk is verbeterd. De leider van het persbureau Pflugfel- der te IDusseldorp is door den Franschen commandant der bezettingstroepen beboet met 500 marie wegens het publiceeren van een verondening betreffende het bezodken van openbare lokalen dloor de bezettingstroepen. 'De gezantenraad heeft bevestigd, dat de spoorweg van Mlontjoie aan Belgie wordt toe- gewezen. Naar de „Framkfur,ter Zeitung" meidit, ziijW een aantal Fransche arbeidersfeiders in het nieuw bezette gebied aangekomen, om de arbeiders ald'aar er van te overtuigen, dat Frantorijk in zijta recht is geweest wait betreft de genomen bezettingsmaatregelen. De staking op de scheepswerven te Bil bao (Spanje), welke zes maanden duurde, is geetodigd- doordlat van beide zijde oonsessies zijn gediaan. Na beraadslagtog van den Beierschen ministerraad' is een voor Beiereri, het Duit sche rijfc en de Entente bevredigende uitvoe- ._jaangekondigd. deputeerde Staten van Noord-Holland reed* geruimen tijd geleden ter goedkeuring aan ae regeering is opgezonden het door de Sta- dier provincie vastgestelde reglement le re, ten betreffende den rechtstoestand vdn het per- soneel to dienst dier provincie? Zoo ja, is de regeering bereid mede te deelen de redenen, waarom tot heden nog geen goedkeuring door haar is verleend, en of ten spoedigste die goedkeuring kan wor den te gemoet gezien? De heer Snoeck Henkemans heeft tot den minister van financien de volgende vragen gericht: I. Is het waar, dat de advertentie tot op- roeping van sollicitanten voor de belangrij- ke betrekking van directeur van het Rijks- Inkoopbureau is gep'aatst enkel to eenige dagbladen, welke gorekend worden alle tot een zelfde politieke richting te behooren? II. Acht de minister het niet gewenscht, ten einde zoo veel mogelijk voor alle ingeze- tenen gelijke gelegenheid te openen naar zoodanige betrekking te dingen, dat de op- roeping althans worde geplaatst in de hoofd- organen der meest bckende politieke partijen? ill. Is de minister bereid te gelasten, dat bedoielde oproeping, met verlenging van den termijn voor de 2anmelding, alsnjg worde feplaatst in de to de vorige vraag bedoelde agbladen? MINISTERIEELE VERANTWOORDELIJKHEID. Blijkens het voorloopig verslag heeft men vrij algemeen ernstig bezwaar tegen het voorgrond kan worden geste DE ROEMEENSCHE COMMUNISTEN. Ondanks het feit, dat de regeering gewei- gerd had, haar toestemming te geven, heeft de Roemeensche communistische partij te Boekarest een congres gehouden. Na besprektogen, welke drie dragen duur- den, werd1 met 432 stemmen besloten, onvoor- waardelijk toe te treden tot de derde toterna- tionale (van Moskou)111 der aanwezigen wilden zich onder voorbehoud aansluiten. REDE VAN HARDING. Naar uit Nieuw York gemeld wordt, heeft president Harding to een redievoering ge- zegd, dat de oude politick der Vereenigde Sta ten om zich van de verwikkclingen in de Oude Wereld venre te houden siet door te zet ten is. Wat een eeuw lang doenlijk bleek, is thans onmogelijk. Amcrika moet er rekening mede houden, dat het evenmto thans als to de toekomst een ge'isoleerd standpunt zal kun- nen innemen. EEN VERKLARING VAN BRIAND. Voordat Briand zijn verldartog to de Fran sche Kamer aflegede, heeft hij zich, naar de „Temps" meldt, over den buitenlandschcn toestand uitgelaten tegenovcr een delegatie van de parlementaire groep der republi- kdnsch-democratische entente. Hij verklaar de bij deze gelegenheid dat het Opper-Silezi sche vraagstuk hem op het oogeniblik op een bevredigende wijze geregeld scheen. Wat de bezetting van het Ruhr-gebted be treft, zeide hij dat de bezetting door Frank- nijk alleen zou gelijk staan met het to den steek laten van het verdrag van Versailles. Hij achtte daarom deze bezetting niet raad- zaam en dat te meer daar de Opper-Silezische kwestie er een van den tweeden rang was ge- worden. Hij wees op de gunstige en gerustetellende verklaringen der Duitsche regeering en voeg- de er aan toe dat deze den grootst mogelij;- ken ijver aan den dag legde om te voldoen aan de bepalingen van het accoord van LonL den en van het vredesverdrag en op geen en kel punt verzet bood. EMILE COMBES t Een telegram heeft reeds het overlijden ge meld van Justin Louis Emile Combes, oud- mtoister-president van Frankrijk, die den' 6en September 1835 te Roquecombe werd geboren ae vooral bekaeri sal blijvee oat toja hoteg ring der ontwapentog aangekonidigd. i De meerderhei<to-socia list ische rijiksdag- i afgevaardigde en vrocgere rij'kskanselier Mul-1 H.J 1.0 ler-Franken, hceft to een openbare vergade- voorstel-Schaper tot aanvulling van de wet, ring verklaard, dat de meerderheidssoci a lis- houdende regeling der verantwoordelijkheid ten, evenals in de rijiksrageering, ook tot de van de hoofden der mtoisterieele departe- Pruisische regeering zouden toetreden, om menten, welk voorstel to de eerste plaats het democratisch stelsel te blijven verzeke- strekt om een bepaling to het leven te roepen rem. krachtens welke een afgetreden Minister De steenkoolblokkade te Glasgow is op- door de Tweede Kamer kan worden uitge- geheven1. noodigd to ar vergadertog te versdujnen, De officieele Britsche handels-missie, die ten einde over het door hem als zoodanig binnenkort naar Mioslkou zal vertrekken, zal gevoerde beleid aan de Kamer tolichtingca KLEEDERMAKER ALKMAAR, (LANGESTRAAT 14, bekende idres) DEN HAAG. (matige Prijzen). NIET JONG TROUWEN. Uit New York wordt aan de „Daily Mail" gemeld d'at Caspar Redfield, een statistische specialiteit, jooge menschen adviseert niet op jeugdigen leeftijd te trouwen. De reden is dat de groote meerderheid van de groote gees- ten, welke de wereld gekend heeft, geboren is uit ouders van 40 jaar en ouder. Kinderen uit jeugdige oudens zijn to den regel wel sterker van lichaam, maar trager van geest. Een kind van jonggehuwden heeft maar 1.63 kan- sen op de honderd om een man van geestelij- ke beteekenis te worden. Benjamin Franklin's vader was 51 toen zijn later 'beroemde zoon werd geboren, die van Edison 43, van Whistler 47, van Daniel Webster 43, van George Washington 38, van Shakespeare 35 en van sir Walter Scott 42 jaar. KO RTE BERICHTEN. Gustaaf Miiller die president van den Nationalen Raad van Zwitserland, is geval len em kreeg een' heraenschudding, terwijl ook 'zijn ruggegraat is bezeerd. Zijn .toestand' is levensgevaarlijk. Krhssin is op zijn doorreis naar Lon den uit Stockholm te Berlijn aangekomen'. De beriditen ffla de Spaanschc pens, vol- gens welke Abdied- Malek de Franschen bij Fell akin zou hebben aangevallen en zware verliezen' zou hebben toegebracht, missen al ien gromdl 'De Amerikaaneche regeering zou voor- nemens zdjm geen verdere vcorschotten of cre- dieten aan Frankrijk toe te staan of goed te keuren, tenzij er waarborgen worden gegeven, dat de te verkrijgem bedragen worden besteed in overeenkomst met Amerikaansche belan- gen. Naar uit Sofia bericht wordt, is aldaar bij een feestelijke optocht uit een huis aan' den boulevard eene bom geworpem, waardbor ve le schooMnderen gewond werden. De opge- wonden; menigte stak de beide clubgebouwen der communasten' in brand. Vele communis- ten werdea geamsteerd. De Britsche kanselier van de schatkist d'rong bij de departementen op de grootst mo- gelijke bezuiriiging aan'. Generaal Wrangel zal tegen het einde der volgende week met zijn generalen te Bel gradb aankomcm en te Karlovic aan den' Domau verblijveni, overeenikomstig de beslis- sing der Servische regeering. De te Romen telegraafdienst is Woens dagavond van 6 tot 8 uur geschorsdit, om de beambten to1 staat te steilen deel te nemen aam een groote vergadtertog, waar de kwestie der vMhoogting van hun salania besprokftn wend. uit omgeveer 20 personen bestaan. Ook die Oekraine en Zuid-Rusland! zullen bezocht worden1; misschien ook de Kaukasus. E>e „Frankfurter Zei'tung" vemeemt uit Wiesbaden, dat een1 vijftal bttrgers door drie Fransche soldaten, die beschonken waren, lastig werden gevallen. Een d'er burgers duw- de een soldiaat van zich af. Deze took daarop een mes en bracht den burger 'n gevaarlijken steek toe. De Fransche militaire autoriiteitem steilen een onrierzoek in Parijsche dicven hebben een bezoek ge bracht aan' het hoofdibureau van politic. Zij wisten tot het laboratorium door te drmgeii', er stalen daar voor een waarde van 120.000 francs aani platima. Intusschen zal het hum moeilijk zijln, hun' bilit van de hand' te zetten, daar alle gestolen voorwerpen gemerkt zijn met teekens, dke aan,1 die opkoopers goed be- kend zijn. - Baji den brandi van het douane-kamtoor te Dublin zijn aan de zijde'der Ston-Fetoers ze-' ven man gedood, elf gewond en 65 gevangen genomen. Aan de zijde dier politic werden vier man gewond. Elke week worden nog steeds nieuwe troepen naar lerland geshmrd. y Goed en goedkoop. te verschaffen en dat beleid te bespoedigen. Het doet vreeind aan, dat de voorsteller gemeend heeft het door hem voorgestelde ala een nieuw artikel te kunnen inlasschen to de wet van 22 April 1-855, welke uftsluitend beoogt de strafrechtelijke verantwoordelijk heid der Ministers te regelen en daarmede houdt de thans voorgestelde bepaling gee- nerlei verband. Ook voor zoover men to het voorgestelde een pogtog heeft te zien om de politieke ver antwoordelijkheid der Ministers uit te brei- den, meent men zich tegen het voorstel te moeten verzetten. Reeds thans bezit de Ka mer in het recht van enquetc een nauwkeu- rig door de wet geregeld nliddei om ook over regeeringsdaden van afgetreden Ministers te worden togelicht. Gemengd Nieuws Winkoliers flinka kortiug. Binnenland SCHRIFTELIJKE VRAGEN. De heer Van de Bilt heeft aan den minis ter van waterstaat gevraagd Wil de minister ook meedeelen, of het rap port der commissie uit den Zuiderzeeraad, betreffende de schadeloosstelling aan vis- schers en nijveren, reeds is togekomen en zoo ja, of dat rapport zal worden gepubli- ceera? 2. Acht de minister het niet gewenscht, reeds nu voorstellen te doen ten einde ook de houders van een bedrijf door een rente- loos voorschot te helpen, opdat zij dat bedrijf langzamerhand kunnen omzetten? De heer Duys heeft aan den minister van binnenlandsche zaken gevraagd: MOORD. In de Oranjestraat te Amsterdam heeft gisteravond een man, de vrouw waarmede hij sinds eenigen tijd samenleefed, doodge- stoken. De dader zelf is verwond naar het Btonengasthuis vervoerd. HOLLANDS NOORDERKWARTIER. Ooed tnelken 1921. Ter bevordeiing van goed melken stelde de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw to Hollands Noorderkwartier wederom de gelegenheid open voor vrouwen en meisjes, en mannen en jongens van min- stens lo jaren, om een diploma van be- kwaamheid to het melken te verwerven. Het melkexamen werd gehouden op 6 da gen van 10 tot 20 Mei j.l. aan de Proefzui- velboerderij te Hoora. De commissie van be- oordeeling bestond dagelijks uit 3 practische veehouders; de regeling werd getroffen door het Rijkszuivelconsulentschap voor N.-H. te Hoorn. Het aantal deelnemers bedroeg 49; van de 14 meisjes verwierven 12 het diploma; van de 35 mannen en jongens werden 33 ge- diplomeerd; 2 meisjes en 2 jongens moesten worden afgewezen. De namen der geslaagden zijn o.a. Meisjes: M. Bakker, Wieringen; J. Breed, I Wieringerwaard; N. Joosten, Hoogkarspel; A. Lout, Wieringen; H. C. M. Oudqjans, Beemster; C. G. Oudejans, Beemster; M. Ruijter, Beemster; L. Witsen, N.-Niedorp. Mannen en jongens o.a.: E. de Boer, Zuid^ Zijpe; K. Bouma, Wieringerwaard; Jb. Eriks Kz., Zuid-Zijpe; Jn. Eriks Kz., Zuid- Zijpe; Jb. Hoogland, Z.- en N.-Schermer; I. Igesz, Schagen; W. Klaasze Bos, Wjerin- Is het juist, dat door het college van Ge- gen; N. Klerk, Wijdenes; J. Nieuwenhui- Koelhuisboter. lliClliclUUovllC td&ut gcviaagu, OTjj imuuoza, BlankeKrultabak.J.R.Keuss Buitengewoon zacht en geurig

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 1