flocrrert otn ftHSDnto™ CNb oorfoB to b* zwersn. Bij de bcstaaad* politidc# verfioudingen is het schier ondenlkbaar da* in de toekomst een nieuwe ooriog zou bcperkt blijven tot twee Rijken onderlmg. Weinig aannemelijk is het daarom, da* wij alleen zullen komen te staan tegenover een groote mogendheid; veel groo- ter is de kans da* wij deel zullen uitmaken van een grocp van oorlogvoerenden. Tegen een geweldige overmacht is op den du-ur niets bcstand, ook met de Sterkste gewapende naitie Zoo kan ook onze onafhankelijkheid gevaar loopen ten onder te gaan. Heeft cchter ons volk in den strijd de nationalc eer hoog ge- houden, dan behoeft aan de toekomsit niet te worden gewanhoopt. Alle grond is er voor de verwachitimgen, dat het verlies van onze onafhankelijkheid in zoodanig geval niets an- ders zou zijn dan een tijdelij'ke tegenspoed, gelijk die in de gesdhiedends van eigen en van Zvo menig ander votk meer val/t te wij- zen. Intusschen, die tijdeli;1 icgenspoed moet zooveel mogelijk vooilk iworden want al ware het ook tijdelijk, dan zou ons lot ge- durende dien tijd niettemin dat van den over- wonnene zijn. Tijdens den geheclen duur van den jougsten wereldoorlog hebben wij den vasten wil getoond ons met alle krafcht te wcer te zullen stellen tegcn elke krijgsmacht die ons erf niet zou ontzien. Het is vooral de- ze kracMge houding geweest, die onze gren- zen deed eerhiedigen. Z66 moet ook in de toe komst onze houding zijn. Wil echter zulk een hbuding haar uitwerkmg niet missen, dan moet zii steunen op de aanwezighdd eener dcugdcfijke weermacht. De naam „volksleger" is een met nauwkeurig omlijnd begrip. Wat het wetsvoorstel beoogt te scheppen, komt in wezen een volksleger zeer nabij. De punten, waarin het wetsvoorstel afwijkt van het stelsel, dat geschetst werd in1 de Me- morie van Toelichting en in de overige stuk- ken, betrekking hebbende op het wetsontwerp betreffende tijdelij'ke afwii'langen van de Mili- tiewet, raken niet de hootdlijnen van het stel sel hetgeen nader wordt uiteengezet. Verder vermelden wij nog de volgende bij- zonderheden Een aangdbrachte wijziging beoogt, meer ruimte te laten aan vrijiwwlige oefening. Daarbij zou b.v. de Ned. Athletitek Unde een aandeel kunnen krijgen. Bizonderheden worden vermdd over dte uit- rusting van het leger en de bewapening van en met antillerie. Invoering van tanks wordt voorfoopig niet beoogdwel van gewapende, gepantserde au to's. Het verschil in kosten van' een behoorlijk uitgerust leger volgens de tegenwoordi'ge sa- mcnstelling en volgens de voorgestelde rege ling bedraagt 24.115,280. De cavalerie zal bestaan uit 4 reghnenten van 3 escadrons. Hbt reg. jagers, het 2e, 3e, 9e, lOe, lie, 12e, 15e, 16e, 18e, 19e en 21e reg. infanterie worden als reserve-regimen ten aangewezen. ALG. NED. ZUIVELBOND (F. N. Z.) Gisteren is te Utrecht een algemeene ver- gadering gehouden van dien Alg. Ned. Zui- velbond (r.N.Z.) De voorzitter, de oud-minister dr. F. E Posthuma uit 's-Gravenhage, deelde in zijn openingswoord mede, dat alle aangesloten bonden vertegenwoordigd waren. Spr. wees er verder op, dat wij thans weder leven in het teeken van vrijheid, nadat wij langen tijd hebben verkeerd onder bepalingen en regle- menten. Dodh deze vrijheid mag niet ontaar- den in losbandigheid. Spr. heeft echter ge- noeg zekerheid om te weten, dat die vrijheid goed gebruikt zal worden en alien in de orga- nisatie elkaar zullen steunen. De organisatie is zoolang aan banden gelegd geweest, doch nu zijn die verbroken en is zij weer tot voile onitwikkeling gekomen. De secretaris, de heer J. A. Geluk, deed daarop verschillende mededeelinge®, waar- aan het volgende is ontleend: De volledlge vrijheid van het zuivelbedrijf is thans werkelijkheid geworden, met dien ver- stande, dat door den minister van landbouw dispensatie is verleend van alle uitvoerverbo- den van zuivelproducten met uitzondering van versche melk. Ook heeft dte regeering haar bemoeiingen met dte melkvoorziening der groote bevolkingscentra gestaakt en is dien- tengevolge het Zuivelkantoor opgeheven. Het hergeven van de vrijheid aan het zui velbedrijf kan mede als een gevolg worden beschouwd van den slechten toestand, waarin de internationale zuivetmarkt zich het laat- ste half jaar bevonden heeft. Met betrekking tot de kaas kan thans niet van sledhte afzet- gelegenheid worden gesproken, integendteel, m dit artikel heerecht den laatsen tijd een ongekende levendigheid. Toch is dit niet als normaal te beschouwen en ook in den boter- handel vertoonen zich zoodanige schomme- lingen, dat niet van eenige stabiliteit in den afzet gesproken kan worden. Tot voor korten tijd hadden wij in de ons omrmgende landen, m.n. in Duitschland, Bel- gie en Engeland, een geoen traliseerden in- voerhandel, speciaal wat betreft het artikel boter. Dit heeft het zakendoen met die landten niet vergemaldcelijkt en wij hebben eruit ge- leerd, dat aan een dergelijke monopolisatie van den inkoop groote bezwaren kleven. Thans is de invoer in Duiischland en Belgie vrij en het behoeft ons niet te verwonderen, dat in den handel op deze landen direct geen evenwichtigc toestand1 is ingetreden. Wij mee- nen hierin dan ook een oorzaak van de ster- ke fluctuaties in den zuivel-exporthandel te zien. Ten aanzien der melkvoorziening, welke thans geheel aan zitehzelf is overgelaten, kan wordten medegedteeld, dat zich hierin, ook bij den overgang naar den vrijen handtel geen moeilijkheden hebben voorged'aan. Hoewel hierin naar onze meening ook geen groote moeilijkheden te vreezen zijn, heeft her be- stuur toch maatregelen overwogen om, mocht zich straks door welke omsfandigheden dan ook hier en daar eens een tijdelij'ke melk- schaarschte voordoen, en daardoor dte prijzen wat oploopen, te voorkomen dat ook daarvan dan weer de schuld1 bij1 de producenten wordt gezoeht en de regeering gcnoopt zou kunnen worden wedcrom regelend op te treden. In overleg met de aangesloten bonden zal daar om een brief worden gericht tot de gemeente- besturen der groote stedten en die oer mijn- streek en de veenkolonien, waarin wij ons ten alien tijde berdd verklaren, om, wanneer er in een bepaalde periode zich een melktekort mocht voordoen, bemiddteling te verleenen tot het WJTeveren van me® Oror de atmyeSloten zuivelfabrieken op basis zuivelwaarde. Ten aanzien deze aangelegenhdd hebben wij ge- tracht samen te werken met de producenten- organisaties in de onmiddellijke omgeving der groote steden, doch deze bleken met uit zondering van den Bond van Melkveehou- ders in Noord-Holland hitertoe niet bereid te zijn. De aankoopzaken ondervinden nog steeds den invloed der crisisomstandiighedengroote prijzenfluctuaties zijn aan de orde van den dag en aanbiedingen van hier en daar opge- hoopte artikelen van afwijkende kwaliteit, nemen aan den handel de noodige stabiliteit De algemeene kaascontrole, welke thans ongeveer een jaar in werking is, kon tot voor korten tijd nog niet aan de eischen der prak- tijk voldoen, hetgeen in hoofdzaak te wijten was aan het merkplaatje vdbr de niet volvette soorten. Op verschillende wijzen heeft men getrateht hierin verbetering te brengen en door een combinatie der systemen van Van Sille- voldf en Gramser schijnt men thans de groot- ste technische bezwaren te hebben overwon- nen. Een wettelijke regeling van den uitvoer van ongecontroleerde kaas is thans in voorberei- ding en het bestuur heeft aan den minister van landbouw meegedeeld, dat zij met een dergelijke regeling voor de kaas kan instem- men, mits van regeeringswege als het moge1- lijke wordt gedaan om net kaasmerk aan d'e eisdien der praktijk te doen beantwoorden en de contr61e zelve den belanghebbenden zoo min mogelijk overlast bezorgt. In den grond der zaak moet worden erkend dat een dergelijk verbod niet noodig moest zijn, daar de vrijwillige kaascontrole in 'kor ten tijd evengroote vorderingen moest kunnen maken als dit met de botercontrole het geval is geweest. De toestanden in de kaasproduc- tie en vooral in den kaashandel zijn echter jammer genoeg zoodanig dat wij op wettelij- ken steun zijn aangewezen om daarin een zoodanige verbetering te brengen, dat onze kaas in de toekomst werkelijk veikoaht wordt, w.or wat ze is. Er worden thans voorbereidingen getroffen om den Intemationalen Zuivelbond, welke tengevolge van de oorlogsomstandighedtem ge- ruimen tijd practisch buiten wericing was, weder zijn werkzaamheden te doen hervaitten. Hieromtrent heeft een internationale bespre- king te Parijs plaats gehad, terwijl het Ne- derlandsche Gomitte gisteren zou vergaderen ter behandeling dezer voorbereiding en tot het kiezen van een nieuw nationaal bestuur. De rekening over 1920, sluitende met een nad'eelig saldio van 9383, werd goed'ge- keurd. De heer J. A. Geluk, de secretaris, bracht daama het jaarverslag over 1920 u'it. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Na rondvraag werd diaajma de vergadering gesloten. CHR. BOEREN- EN TUINDEKSBOND. De Chdstelijke Boeren- en Tuindersbond in Nederland 'hield gister in de groote zaal van de Harmonic te Groningen zijn jaarvergade- ring, onder leiding van' prof. mr. P. A. Die- penhorst. DE TABAKSAGCIJNS. Gister, 31 Mei, is afgekondigd de Tabaks- wet (wet van 6 Mei 1.1. tot heffing van een tabaksaccijns). De art. 5357 (betreffende dte commissie van deskundigen) treden op 1 Juni in wer king; de overige artikelen op nader bij Kon. besluit te bepalen tijdstip. Mr. VAN HOUTEN EN Mr. LOHMAN ON DE RSGH EI DE N. De Senaat der Groningsche universiteit heeft het doctoraat in de saatswetenschappen honoris causa verleend aan de heeren mr. S. van Houten en jhr. mr. A. F. de Savomin Lohman, beiden te 's-Gravenhage. De Senaat heeft daarmede den levensar- beid willen eeren en de zeer uitstekende dien- sten den landte bewezen, door deze beide grij- ze staatslieden. Ingezonden Stukken. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redac- tie. De opnanu. 'i deze rubriek bewijst geens- zins; dat de Rruactie er mede instemt). VAGANTTIE VOOR HANDELS- EN KAN- TOORBEDIE'NIDEN. Over het aligemeen kan worden vastgcsteld, dat het gevesn van eene behoorlijke rust- en onitspanningsperiiode van 14 dagen .als jaar- lijksche vacantie voor het personeel van kan- toren, winkels en magazijnen, alsmede de reizigers, burgerredht heeft verkregen. En te- recht. 'De omstandighodien toch, waaronder deze beroepen worden uitgeoefend, zijn zaak van dieni aard1, dat een' juarlijks „er uit zijn" voor den beoefemaar van hot beroep een nood- zakelijkheidl is. iDe arbeid van den' kantoor- bediiendemet zijn dag-ie' dag-uit denzelfden geestesarbeid, werlkt versuffend. Daarenboven word* aan de werfcruimte miaar al te vaak zeer weinig aandacht geschonken: lokalen met weinig of geen Luchtverversching en vaak zelfs zoo gelegen, dat een groot deel van den dag voor die oogen schadelijk kunstlkht noo dig is. Ook w'inkels en magazine® kenmerken zich vaak als groote, tochtige ruimten' met weinig of geen comfort voor de bedienden, wier ar beid wordt gepresteerd staande of zich bewe- fende in eene zeer enge ruimite tusschen toon- ank en warenvakken. Elke reiziger kent voor zich de gejaagd- heidl a an zijn beroep verbonden om steeds de eenste te zijn. De arbeidstijd1 dezer groepen van werkne- mers is daarenboven zeer ongelimifceerd1 door het aniibreken1 van behoorlijk vastgcstelde ar- beidsuren en het voorkomen' van voortdurend overwerk gedurenide meerdere perioden. per jaar. Heit aantal „overspannenen" dat deze categorieen opleveren. is dan ok ahnonnaal groot. Eene rust- en oratspamningsperioden van 14 dagen per jaar is aerhalve een gezonde so cial'- miaatregel, zooals trouwens reeds door meerdere vooraanstaande medici en speciali- teiten op hygienisch gebied' verklaard' is. Evenwel wil deze vacantie eene periode van rust en- ontspanning zijn, dan moet ook de noodige aandacht geschonken worden aan de finantieele zijde. De bediende moet met zijn gezin eens eruit" kunnen, enkele weken kunnen doorbrengan in eene andcre omge- vig dan die van de dagelijksche zorgen en be- slommeringenzijn deel kunnen krijgefi aan ontspanning, frissche lucht, geztellige omge- D&t alles kost geld dat de bediende echter niet van zijn gewone aaiarie kan overlcggen. HSer ligt due eene bizondere taak voor dien werkgever, namelijk te zorgen door eene gel- dtelijke fegemoetkoming, dat zijn bedienden in staat ge^eldl worden van hun vacantie zoo veel mogelijk te genieten. Dit kan door den bediende over de periode zdjner vacantie dub bed salaris toe te kenneni en dit uit te betalen aan: het begin der vacantie. Hierfoe zijn ver schillende werkgevers reedis overgegaan'. Mo- gen het spoedig allien zijn Miei 1921. Het Bestuur van d>en Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoarbedienden. Rechtszaken KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Uitspraak van 27 Mei 1921. J. N, Z. te Alkmaar, overtreding der Huur- commissiewet, 12 boete of 8 dagen hecht A. H. le Egmond aan Zee, overtreding Wo- ningwet, 8 boete of 4 dagen hecht. T. Z. Wz. te Egmond aan Zee, strooperij, 10 boete of 10 dagen hecht. C. J. G. en Z. A. M. te Heiloo, overtreding art. 429 Wetboek van Strafrecht, de le voor- waardelijke plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van een ma and, met een proeftijd van een jaar, de 2e 6 boete of 14 dagen' tucht school. G. J M. te Alkmaar, straatschenderij, te- ruggave aan ziine ouders. A. v. D. te Alkmaar, j. H. B. te Zuid- scharwoude, overtreding Leerplichhvet, de le 5 boete of 3 dagen hecht., de 2e 8 boete of 4 dagen hecht. J. A. P. te Heiloo, E. S., A. R en A. Z. te Egmond aan Zee, overtreding IJkwet, de le 4 boete of 2 dagen hecht., de 2e en 4e ieder 2 boete of 2 dagen hecht., de 3e 2 X 2 boete of 2 X 2 dagen hecht. F. T. te Amsterdam, C. W. te Broek op Langendijk, H. H., zonder vaste woonplaats, H. S. E. te Heemskerk, C. S. te Nieuwe Nie- dorp, K. K. en J. B. te Alkmaar, A. W. te Hei loo, dronkenschap, de le, 2e, 4e, 5e, be, 7e en 8e ieder 2 boete of 1 dag hecht., de 3e 8 boete of 5 dagen hecht W. v. d. B te Velsen, J. H. A. te Schermeer, J. Z. EzL. Z. Wz. en C. D. te Egmond aan Zee, N. M te Limmen, overtreding Jacht- en Vischwet, de le en be ieder teruggave aan de ouders, dc 2e tot voorwaardelijke plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van een maand met een proeftijd van 1 jaar, de 3e en 5e ieder f 30 boete of 20 dagen hecht., de 4e 10 boete of 10 dagen hecht. H. W en A. V. te Alkmaar, S. D. te Heer- hugowaard, A. G. te Schoorldam, overtre ding Arbeidswet, de le 25 boete en 2 X 2 boete of 10 dagen en 2 X 1 dag hecht., de 2e 3 boete boete of 3 dagen hecht., de 3e 10 boete of b dagen hecht., de 4e b boete of 4 dagen hecht. C. J de B., H. H. en H. W. V. te Alkmaar, P. Z Az. en L. S. te Egmond-Binnen, D. C. S., C. H., W. Z. en J. P. D. te Wijk aan Zee en Duin, loopen over verboden grond, de le en 2e ieder f 4 boete of 2 dagen necht., de 3e 3 boete of 2 dagen hecht., de 4e en 9e ieder 5 boete of 5 dagen hecht., de 5e 10 boete of b dagen hecht., de be en 7e ieder te ruggave aan de oudere, de 8e b boete of 3 dagen hecht. P G., A Z., A. N., P. J. de L, G. W., J. R., H. P. R. B., J. v. S., J. J. W, C. F., S. N. ZC. N. A., E. A.. P. J. v. d. B., G. J. D J. G. de J., C. P. de G. en J. Z. te Alkxnaarr,, J. de D. te Bergen, S. SJ. K., M. v. T., S. de H. en C. R. te Oterleek, over treding Politie-verordening, de le, 2e, 3e, 4e, 5e en 14e ieder teruggave aan hunne ouders, de be, 13e en 18e ieder J 1 boete of 1 dag hecht., de 7e, 8e, 9e, lOe en 17e ieder 3 boete of 3 dagen hecht., de 1 le 3 boete of 7 dagen tuchtschool, de 12e en lbe ieder 2 boete of 1 dag hecht., de 15e 10 boete of 10 dagen hecht., de 19e b boete of 4 dagen hecht., de 20e, 21e, 22e, 23e en- 24e ieder 0.50 boete of 1 dag hecht J. K. te Zuid- en Noordschermer, A. Z. te Castricum, F. A. D. te Graft, J. W. v. T. te Uitgeest, J M D. te Ursem, F. M en C. C. P. te Bergen, D. W. te Zuidscharwoude, J. H. en P. r. S. te Noordscharwoude, K. S. te Sint Pancras, P. S., F. Z., H. B. en J. K. te Heiloo, G D. de J. tc Oterleek, A. S. en L. F. v. E. te Oudorp, G. L. te Egmond-Binnen, J. G. te Koedijk, C. S., J. D., D. S. en N. D. te Heerhugowaard, A. S., B A. E., C. K., P. H., H. B., J. B., S. S. en J. O. te Alkmaar, overtreding Rijwielreglem., de le, 2e, 3e, 4e, 5e. be, 8e, lOe, lie, 12e, 13e, 14e, lbe, 17e, 18e, 19e, 22e, 23e, 24e, 27e, 28e, 29e en 32e ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de 7e, 30e en 31 e ieder f 3 boete of 7 dagen tucht school, de 9e en 21e ieder J 2 boete of 2 da gen hecht., de 15e en 2be ieder 3 boete of 2 dagen hecht., de 20e vrijspraak, de 25e terug gave aan de ouders. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Zitting van Dinsdag 31 Mel HUISVREDEBREUK EN MISHAN'- DELING. De 18-jarige. Cora. D. te Egmond aan Zee stond terecht omdat hij op 1 April, we- derrechtelijk vertoevende in de woning van N Visser aldaar, zich niet op de herhaalde vordering heeft verwijderd en voorts dat hij genoemden Visser met een mes heeft ge- dreigd onder het uiten van mondelinge be- dreigingen. Beklaagde is een „oomzegger" van getuige W. Visser. Mr. Kusters trad op als raadsman en ver- dediger van beklaagde. De moeder van beklaagde is in de woning van getuige Visser gednongen en heeft ge tuige verwijtingen gedaan omtrent een kan- tongerechtzaak. Ze sloeg met de vuist op de tafel. Ook neef Cornel is kwam er bij en ge tuige wees moeder en zoon de deur uit. Toen peep Comelis, die door oom Willem naar de deur werd geduwd zoo oom Willem verklaarde, een mes. Getuige greep de pols van den jongen, zoodat hij niets kon doen. Getuige ging daarop naar achter en kwam met een bijl terug. Toen ginig de familie de deur uit en heeft getuige zijn winkel gesloten Beklaagde zeide, dat hij geen mes neeft ge had- of daarmede heeft gedireigd. Hij is wel in de woning geweest. De tante pakte hem beet en riep tegen zijn oom„Gooit hem er uit, de schurk!" Oom zeide tegen tante: ,.Ga de bijl halen, dan zal ik hem den kop inslaan." Maar bekl. heeft geen mes gebruikt Hij heeft wel go- rcjJ: „Ik zsl je fo etBSfB." Getuige Visscher stelde plastisch voor met zijn eigen knipmes hoe ned Cornelia hem be- dreigde. Bekl. zeide, dat oom Willem ook z'n pols niet heeft vastgehouden. Hij heeft maar ge sproken over steken om oom Willem bang te maken. Zij hadden hem allemaal vast en ran- selden hem af. De 42-jarige Spokke Boon, echtgenoote van W Vissdner, tante van beklaagde, ver klaarde, dat zij op 1 April met beklaagde voor het kantongerecht was geweest voor een strooperszaakje. Daarover is de familie D. gekomen om ruzie te maken. Getuige heeft beklaagde in den nek gen omen en hem de deur uitgezet. Zij heeft een mes in de hand van beklaagde gezien, heel duidelijk zelfs Zij moest aan de rechtbank met het knipmes van den dcurwaarder aantoonen hoe beklaagde het mes had. Op de vraag van den verdediger ontkende getuige tegen haar man gczegd te hebben: „Haal de bijl en sla ze de hersens in". Als getuige k dtecharge werd gehoord Corn. V., huisvr. van Jan D„ de moeder van bekl. werd buiten eede gehoord-. Haar verhaal kwam dan hierop neer, diat haar zoon geen mes had en dat zij haar broer met een bijl buiten heeft gezien. De president noemde het geval niet lach- wekketid, maar diep trcurig. Getuige zeide dat het proces-vcrbaal uit- ging van haar schoonzuster. Voorts werd als getuige k dtecharge ge hoord de visscher Dirk Groen. Deze heeft niets van de bedreiging gezien en evenmin iets gehoord. Op de vraag van den verdediger antwoord- dte getuige, dat hij, naar hij denkt, Visser met een bijl heeft zien loopen. Het O. vroeg vrijspraak wat betreft de ten laste gelegde huisvredebreuk Rest dus de po- ging tot doodslag, subs, de bedreiging. Het O. M. geloofde niet, dat bekl. de bedoeling had om ziin oom van het leven te berooven Deze ten laste legging kan dus vervallen Wel meende de omcier dat bekl. zijn oom heeft bedreigd hetzij mtet of zdnder gebruik- making van een mes Het O.M. nam echter aan, d'at beklaagde een mes in de hand heeft gehad. Spreker vroeg veroordeeling tot 14 dagen gevangenis- straf. Op het delict staat niet anders dan ge- vangenisstraf. Ete verdediger Mr. Kusters is het eens met den president dat familietwisten niet in dte rechtszaal moeten worden uitgemaakt. Pleiter ging het verloop van' de zaax nog eens uit- voerig na en kwam tot de conclusie, dat bekl niet ter zake huisvredebreuk kon worden ver- oordeeld, evenmin ter zake poging tot dood slag. Blijft alleen over de bedreiging. Plei ter achtte echter niet bewezen dat beklaagde met een mes heeft gedreigd. Dat hij heeft ge- zegd:, ,Ik zal je door je s.... steken" heeft hij gezegd, omdat hij zijn tante hoorde roepen aan haar man„Ga een bijl halen". De jon gen handelde omdat hij werd vastgehouden en uit angst voor de bijl heeft hij de dreigen- de woorden geuit. Pleiter Iegde een rapport over van den reclasseeringsambtenaar en concludeerde vrijspraak, subsidiair een zeer korte voorwaardelijke straf. 426STE ST A ATSLOTE RIJ Trekking van Dinsdag 31 Mei. 5e Klasse. lOe Lijst. Prijzen van, 70. 98 214 219 428 543 631 751 825 895 946 1018 1179 1388 1434 1574 1794 1826 1922 1961 2085 2242 2270 2292 2351 2371 2503 2590 2631 2843 2960 3011 3043 3046 3145 3212 3316 3460 3659 3671 3849 4090 4183 4205 4235 4242 4274 4383 4414 4510 4606 4647 4717 4723 4883 4948 5015 5183 5194 5239 5320 5450 5527 5607 5805 5839 5885 5915 6015 6066 6068 6206 6282 6340 6407 6603 6613 6645 6677 6811 6908 6915 7416 7427 7473 7630 7645 7678 7944 7964 8045 8090 8106 8149 8170 8198 8225 8326 8348 8372 8459 8530 8678 8843 9152 9600 9604 9692 9804 10003 10107 10281 10355 10372 10423 10631 10919 10931 11211 11272 11296 11327 11574 11632 11721 11774 11924 11942 11969 11981 12130 12199 12413 12421 12571 12669 12716 12736 12740 12780 12871 12902 13275 13299 13401 13411 13444 13477 13501 13583 13611 13620 13639 13652 13774 13779 13815 13889 13997 14090 14127 14335'14351 14376 14679 14689 14743 14747 14810 14877 14929 15002 15019 15031 15049 15055 15186 15249 15498 15505 15602 15619 15719 15843 16079 16112 16198 16339 16690 16746 16875 16901 17041 17083 17197 17398 17436 17489 17493 17722 17790 17952 17975 18040 18077 18396 18426 18507 18632 18748 18772 18860 18909 19100 19178 19305 19601 19614 19689 19717 19723 19799 19867 19874 19909 20006 20197 20264 20270 20639 20755 20907 20931 21197 21266 21330 21354 21372 21388 21513 21618 21653 21663 21697 21708 21735 21739 21800 21811 22002 22019 22084 22126 22335 22435 22511 22513 22593 22595 22656 22673 22816 22825 22980 137 154 346 505 766 839 986 1062 1245 1259 1410 1462 1553 1572 1649 1666 1905 1910 2043 2046 2228 2262 2345 2347 2580 2627 2760 2765 2869 2915 3053 3083 3214 3249 3738 3756 3889 3899 4089 4134 4410 4428 4557 4581 4734 4865 5109 5110 5318 5331 5350 5308 5550 5578 5583 WTO 5637 5659 5756 5794 5830 5898 5904 5924 5948 5969 6002 6020 6042 6054 6111 6151 6198 6205 6286 6321 6399 6482 6882 6887 6949 7013 7060 7092 7110 7211 7213 7216 7244 7265 7271 7280 7302 7401 7411 7430 7481 7483 7514 7589 7599 7673 7690 7695 7731 7795 7798 7831 7848 7885 7952 8030 8082 8121 8224 8229 8257 8314 8323 8344 8411 8448 8509 8616 8621 8628 8664 8711 8784 8826 8831 8860 8865 8911 8959 9048 9051 9117 9163. 9164 9178 9180 9186 9249 9261 9262 9267 9468 9487 9538 9569 9597 9668 9720 9783 9848 9882 9911 9924 9927 9936 9978 10005 10058 10121 10201 10202 10235 10237 10238 10332 10337 10383 10399 10445 10446 10501 10510 10547 10561 10570 10659 10712 10728 10749 10757 10896 10927 11012 11031 11057 11081 11178 11228 11247 11306 11319 11343 11370 11487 11496 11522 11559 11594 11646 11651 1166"? 11665 11760 11763 11827 11832 a848 11890 12002 12003 12023 12026 12030 12036 12038 12058 12196 12254 12266 12269 12342 12400 12442 12491 12511 12517 12543 12588 12651 12663 12667 12757 12764 12792 12808 12844 12898 12908 12957 13030 13042 13051 13153 13158 13183 13199 13202 13220 13268 13306 13383 13392 13407 13414 13432 13437 13438 13505 13510 13656 13675 13726 13767 13776 13818 13828 13835 13847 13861 13901 13915 13935 13953 13972 14028 14069 14098 14120 14124 14179 14218 14252 14274 14283 14290 14324 14334 14375 14407 14408 14473 14548 14560 14582 14631 14639 14672 14680 14687 14768 14780 14781 14814 14835 14872 14878 14896 15061 15080 15081 15113 15128 15164 15192 15223 15246 15306 15311 15356 15376 15407 15415 15439 15509 15524 15540 15550 15563 15606 15690 15706 15736 15787 15861 15900 15918 15972 15996 16016 16025 16068 16072 16115 16122 16127 16138 16147 16170 16239 16390 16401 16402 16411 16414 16444 16506 16510 16513 16522 16546 16554 16566 16595 16598 16619 16657 16688 16709 16726 16762 16879 16888 17003 17028 17038 17065 17071 17144 17146 17150 17161 17178 17187 17188 17189 17220 17222 17270 17282 17387 17396 17520 17524 17532 17577 17611 17662 17699 17716 17729 17755 17780 17831 17832 17856 17862 17868 17886 17920 17940 17967 17983 17987 18023 18051 18070 18106 18114 18122 18198 18211 18224 18244 18250 18292 18299 18315 18422 18437 18458 18493 18649 18651 18703 18709 18730 18803 18804 18812 18877 18910 18931 18935 18956 18972 18983 18989 19014 19027 19031 19049 19158 19261 19335 19382 19396 19416 19427 19469 19491 19493 19510 19541 19564 19572 19588 19591 19594 19616 19651 19655 19672 19681 19726 19739 19797 19804 19848 19905 19933 19955 19962 19968 19985 20034 20037 20041 20058 20091 20119 20238 20347 20384 20436 20523 20558 20564 20617 20636 20649 20661 20683 20725 20736 •20737 20745 20810 20852 20882 20938 20949 20955 20966 20981 20988 21079 21105 21146 21203 21207 21224 21287 21341 21391 21448 21645 21651 21690 21700 21754 21762 21801 21808 21809 21815 21857 21913 21946 22057 22067 22077 22090 22108 22.172 22187 22231 22232 22360 22383 22389 22410 22419 22428 22467 22474 22483 22516 22524 22581 22599 22604 22661 22709 22710 22728 22756 22811 22819 22820 22827 22840 22865 22867 22992 5de klasse, Ode lijst: 16365 70 moet zijn met niet. Zeetfldlngen STOO M)V A ARTLIJNE N. Stv. Mi}. Nederland. Batjan, v. Australia n.- Alexandrite, vertr. 30 Mei v. Pont Said Enggano, v Australde n Autwerpen, arr. 30 Mled te Durban. Jan Pz. Goeo (uitr.) vertr. 30 Mei v. Suez. Oranje (uitr.) vertr. 27 Mei- v. Colombo. Salawati vertr. 31 Mei v Bremen n. Amsterd. Kon. Ned. Stb. Mi}. Adonis vertr. 30 Mei v. Messina n, Palermo. 'Deucalion vertr. 30 Mlei v. Algiers n. Piraeus Dido arr. 30 Md v. Amst. te Danzig. Ganymedes arr. 29 Md v. Constanza te Gar iatz. Ino arr. 31 Md v. Kopenhagen te Amst Irene arr. 31 Md v. Lissabon te Rott. Iris vertr. 30 Mei v. Malta n. Patras. Orpheus vertr. 30 Mlei v. Havre n. Bordeaux Kon. Holl. Lloyd. Drechferland1 arr. 31 Md v. B.'Ayres te Rott. Frisia, v. Amst n. Nlew-Orleans, vertr. 30 Mei v. Vigo. Gooilnnd arr. 30 Md v. Amst. te B. Ayres. Limiburgia (thuisr.) vertr. 30 Mei1 v. Santos. Holland Amerika Lijn. IJsseldijk vertr. 31 Md v. Rott. n. Baltimore Holland-Oost-Afrika Lijrt. Ndlley Abbey arr. 24 Md v. Delagoabaai te Zanzibar. Rott. Lloyd. Djember arr. 31 Md v. Java te Rott. Jacatra, v. Australie Antwerpe®, vertr. 29 Md- v. Port Natal. Tabanan ('thuisr.) vertr. 30 Mei v. Port Said Walcheren arr. 30 Mei v. Australie te Brake. Holl.-Br.-Indii Lijn. St. Augustine Abbey (.thuisr.) arr. 26 Md te Madras. Kon. Paketv. Mi). Roggeveen arr. 30 Mid v. Batavia te Mel bourne. Holl and" A ustralii Lijn. Saflatiga arr. 29 Mei v. Bremen te Hull. HoUaruKOost-Azii Lijn. Alchiba (uitr.) vertr. 26 Md v. Shangfaae. Radja (uitr.) arr. 30 Md te Genua. HolLand-West-Afrika Lijn. Oberoo (thuisr.) vertr. 27 Mei v. Dakar. Stv. Mi}. Oceaan. Atreus, v. Japan n. Rotterdam, arr. 28 Mtel te Londen'. Demodtecus, v. Japan m. A'dam, vertr 29 Mtei v Singapore. Peleus, v. Batavia n. A'dam, arr. 30 Mei te Suez. 23 47 193 282 589 697 867 915 1160 1175 1300 1341 1477 1484 1605 1631 1683 1765 1965 1987 2049 2072 2296 2327 2373 2386 2686 2697 2775 2790 2916 2923 3169 3171 3352 3376 3383 3447 i 3759 3783 3903 - 3935 4179 4198 4430 4443 4589 4595 4939 4973 5122 5220 Nieten. 56 108 330 333 698 710 955 972 1207 1235 1351 1401 1505 1532 1632 1638 1832 1871 2027 2041 2105 2162 2331 2339 2412 2481 2747 2758 2794 2854 2957 3040 3182 3213 3505 3685 3788 3811 3967 4035 4270 4300 4482 4541 4679 4680 4977 5059 5221 5246 ^r'

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 6