1 8 JlAMBEIEI. D« hsvig-e j«uk tn «t«k«nd« pijn moeten •poedig iwihten voor Foeter't Zalf door haar verzaohtende, heelende en antieeptieehe eigen- echappen. Foster'* Zalf helpt ook uitstekend bij jeukende huidkwalen, eczema, uitelag en huidroos. Piije 1.7* per dooe, alom verkrijg- baar. den Tempel in. zake de gddleeningen van den staat aan de gemeenten. De heer de Kanter juichte het onfwerp toe. De heer de Wilde kwam op tegen de mee- ning dat de gemeenten den si editor financi- eclen toestand aan zichi zdf zouden te wijitem hebben. '9pr. adhtte dte mode strijdig met de auto- nomie der gemeenten. De heer Bomans sloot zich aan1 bij- het be- too-g van d'en heer de Wilde. Minister de Vries ontraadde nncmimg van de miotic op gronden. door d -nge spre- kera aangevoerd1. De motie werd verworpen met 54 tegen 15 en dlaarna het ontwerp aangenomen met 68 tegen 3 stemmen. Aan de orde was het wetsontwerp betreffen- dc MaaskanalisatU in Umburg. iDe heer de Jonge diende een motie in, vra- gende om een commissie. die zou onderzoe- fcen in' hoeverre de Miaasbrug te Maastricht zou 'kunnen worden behouden. IDe heer van Beresteijn vroeg dlat nog niet over de brug zou worden beslist. De heer Bongaerts achtte een commissie gewcnsdit, dddi waarschuwde de belangen van de scheepvaart niet uit't oog te venie- zen. De heer Schaper wenschte, dat bij plan ner! a'ls deze het oordeel van het Departemem van Onderwijs, Kuinsten en Wetenschappen zou worden imgewonnen. Minister KOnig was bereid een commissie te benoemen, doch de scheepvaartbelangen moeaten domineeren. 'De motie werd' ingetrokken en het ontwerp aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Vervolgens werden zonder hoofdelijke stemming aangenomen een paar wetsontwer- pen i.nzalce aanleg en exploifatie van spoor- weglijneni in de provincie Groningen. De vergadering wend d'aarna verdaagd tot heden 1 uur. Birmenland STEUN! VOOR WONINGBOUW. De minister van Arbeid heeft de volgende circulaire betreffende steun voor woningbouw gericht aan de Gemeentebesturen. 's Gravenhage, 1921. Het groote aantal aanvragen om voorschot- ten en biidragen krachtens de Wcaingwet en de ontwikkeling van den particulienen bouw van woningen, die de gunstige verwachtingen verre overtreft, ieiden er toe dat de Regeering haar standpunt met opzicht tot de voorzie- nmg in den woniingnood nader bepaait. Onderstaande djfers geven een beeldl van den' toestand: Woningen. Aantal woningen in uitvoering op 31 Januari27704 Bouwvergunn ing aangevraagd, nog niet in uitvoering dus, voor den bouw van6470 Woningbouw krachtens de Womingwet; toegestaan van 1 Januari1 Met 1921 18497 Idem in behandeling 1000 Middenstand'swon ingen toegestaan in 1921 voligens Koniniklijk besluit van 6 November 1919 geschat 1200 Aanvragen voor premiebouw (zoowel arbeiderswoningen als voor het grootste deel middenstandswo- ningen) i31000 Geschat aantal woningen te bouwen door beter gesitueerden 2200 Hlierbdji menwoningen vermind dient fcedacht, dat hot aantal sa [era meet worden om te 88071 Hierbij dient nog gevoegd te worden een groot aantal woningen v66r 1 Januari 192? toegestaan doch nog niet tot uitvoering ge- komen. Hieruit blijkt, dat thans reeds een productie van ten minste 90.000 woningen in gang is of weldra mag worden vcrwacht. Zijn, afgezien nog van de materialen en geldmiddelen, die noodige arbcid'skrachten aanwezig om die prodtuctie binnenkort te vol- tooieni? j Voligens de beschikbare gegevens waren er op 31 Januari 1921 in ons land 28920 bouw- vakarbeiders werkzaam biji den woningbouw. Ook ai zouden, nu de industriebouw sterk imgekrompen is, wellicht meer arbciders bij den woningbouw betrokken kunnen worden, dan nog zal er een periode van vcrmoedelij'k 2 j aar nood'ig zijin om deze woningen te produ. ceercn. Deze opmedking betreft natuurlijk het geheele land en si uit niet uit, dat er plaatse- lijk eenige overvloed1 van arbeidskracnten is. De productie van bouwplannm houdt nog steeds aan, getuige de nog dagelijks inkomen- de verzoeken om premie of steun krachtens de Woningwet. Ging de Regeering door op den tot dusver gevolgden weg en werden. al die verzoeken, voor zoovcr er geen termen tot afwijzing zijn, toegestaan, dan zou er een schromelijk overproductie van bouwplann.en ontstaan, die bij de schaarschte aan arbeids- krachten, welke nu reeds plaatselijk bestiaat, niet dan desorganiseerend en vertragend1 op de wonimgproductie zou kunnen werken. Worden de circa 90 000 woningen werke- lijk gebouwd1, binnen niet al te .lange periode, dan mag, over hot algemcan en afgezien van bijzondere plaatselijke toestanden, worden aangenomen, dat die mijpende woningnood zal zijn gelenigd. Ik neb de volgende berekendng laten maken op grand van de uitkomsten der woningtel- iiing. Om na te gaan hoeveel woningen in gebruik zijn is het algemeen totaal der woningen' ver- mindmf met het totaal der leegsiaande wo ningen. Daarbij is gevoegd het cijfer der ge- zinnen die bij' andere gezmnen inwonen'. Al dus is verkregen het boaoodigd aantal wonin- ge in den engsten zin gen omen. Geen reke- ning is er mede gehouden, dat onbewoon- baarverklaard'e woningen op den duur niet bij den voorraad mogen worden opgeteld en zoo spoedig mogelijk dienen te worden.1 vervangen. 'Het op de boven geschetste wijze verkregen getal woningen' is vermindterd met het alge meen totaal der woningen vervolgens is het percentage berekend dat het aldus verkregen tekomt uitmaalkt van1 het benoodigd getal der komen tot het aantal, dat gevolg i# van den woningnood. V6dr 1914 waren er reeds vrij veel samenwonlngen, die een normaal ver- schijnsel waren, dat met woningnood niet 'had uit te staan. Die zg. toclaatbare samen-wo- ningen zullen venneerderd1 zijn door duurte van het levensonderhoud als diienstbodenlooin, aanschaffing meubiilair, hooge huren tenge- volge van de sterk gestcgen productiekosten van' de woningen. Een nauwkeurige bedjfe- ring hiervan is niet te maken, maar waar aan den eenen kant het beeld te ongunstig word't doordat de samenwoningen ten voile zijn me- degerekend, daar valt aan den anderen kant er op te wdjzen, dat de onbcwoonbaarverklaar- de woningen bij den voorraad zijn geteld en dat onbewoonbaarverklaringen in de laatste jaren zijn gestaakt door den woningnood. Ten' einde een beeld te krijgen van den toe stand op 1 J anuari 1921 is als volgt te werk gegaan. De gezinsterkte in' elke gemeente is uit de uitkomsten der woningtelling afgeleid door het benoodigde aantal der woningen als be- rekent te deelen door het bevolkingscijfer op 1 Jan. 1919 en dan het verschil te berekenen tusschen de bevolking op 1 Jan. 1919 en 1 Jan 1921. Het benoodigd aantal woningen om in den aanwas der bevolking te voorzien word't dan verkregen door het verkregen verschil te dee len door het gevonden cijfer der gemiddekie gezinssterkte. Zoo wordt een totaal woningtekort verkre gen van 52.516. Voegt men daarbij dan 't accres van de behoefte tijdens den duur van den1 bouw van bovenbedoeldc 90 000 wonin gen, dan blijkt dat de te vcrwachtan produc tie van1 woningen sterk opweegt tegen de nij- pende behoefte. Zou het gelujdkcn aldus den ergsten woning nood' te boven te komen, dan kon het vraag- stuk van1 de vdlkShuisvesting weder bezien worden1 als een van woningproductie en van woningverbetering Hlet zal zaak zijn toe te zien, dat de wo ningproductie op gang blijft. Het is waar- schijmlijk, dat de Regecnng in beginsel haar steun voor de toefcomst wederom zal kunnen bepalen tot d'en bouw van arbeiderswoningen1. In dfen ilaatsteni tijldi is mij op zeer stellige wij ze gebieken' van de bepaalde bedoeling van het particulder bouwbedriif om zich ook op de productie van arbeiderswoningen te gaan toe- leggen wanneer de plannen voor den middten- standlsbouw zullen zdjn voltooid. Het voorafgaande leidit de Regeering tot de volgende conclusies: 1. Voorshands zulllen verzoeken om pre mie of om voorschot en bijdrage krachtens de Woningwet, die nog niet bij het Departament van Arbeid1 zijin' ingekomen, niet in aanmer- king komen. voor behand'cling. De op 1 Juni reeds bij den1 hoofdinspectaur ingekomen* ver zoeken om premie zullen a'lsnog op den voct van die geldcnde regelen worden afgehandeld. Bij het Departament reeds ingekomen verzoe ken om voorschot en bijdrage krachtens de Woningwet, waarop nog niet is beslist zullen geleideflijk worden afgehandeld, met inachtne- ming van hot bepaalde onder 2. 2. Moet worden aangenomen*, dat er in eenige gemeente nog woningnood' zal bestaan, ook wanneer de plannen waarvoor premie of steun krachtens de Woningwet reed's is toe- gezegd, zullen zijn uitgevoerd, d'an zal steun voor nieuwe plannen voor den* bouw van ar- be'derswoningeil in overweging warden geno- men, indieni kan word'en' aangetoond, dat er voldoende arbeidskrachtcni zijn om die nieu we plannen1 vlot uit te voeren. Voordat er steun krachtens de Woningwet wordt toege- zegd, moet aanocmelijk zdjn gemaakt, dat het Earticulier bouwbedrijf niet in de behoefte an* voorzien. 'Bij! de indlenlng van' verzoeken om premie of steun krachtens de Woningwet zullen' de gemeentebesturen- gegevens moeten overleg- gen, zoowel betreffende de woningbehoefte als omtrent de beschikbare arbeidskrachten voor het bouwbedrijf. 3. De termdjn van 3 maanden binneni wel- ken tot dusver de plannen, waarvoor premie werd! toegekend, tot een* begin van uitvoering moeten zijin! gebracht, wordt verlengd tot 6 maanden. 4. Tot welk bedrag per M* bebouwd op- pervlak voor latere plannen premie zal. wor den toegekend., zal nadier bekend worden ge maakt. 5. De bijdragen krachtens de Woningwet te verleenen. zullen in de toekomst in een* zeke- re verhoudiing worden gebracht tot de pre mies. Binnenkort zal ik hierover nadere me- dedieelingen aan de gemeentebesturen1 doen toekamen. Ten slotte vestig ik Uw aand'acht er op, dat een verzoek om hypotheek, dat niet tagelijk met het verzoek om premie is ingediend bij den hoofdiinspectaur, buitan' behandeling blijft. 'Bouw van woningen met voorschot krach tens de Woningwet mag alleen krachtens openbare aanbesteding geschieden. Een aan- besteding mag in gen geval meer dan 100 woningen omvatten. Rechtszaken ARRON DISSEMENTS-RECHTB ANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 31 Mei (Vervolg). WEDERSPANNIGHEID. De. 22-jarige landbouwer Joh. Corn. W uit Berkhout, heeft zich op 30 Maart met ge- weld vcrzet tegen den politiebeambte Gro- nert en getracht Jeltema en Gronert om t e koopen, door ieder 5 aan te bieden, onder voorwaarde dat zij hun ambtelijken plicht zouden verzaken. Beklaagde verkeerde onder den invloed van sterken drank en weigerde de lastgevingen der politie, genomen in het belang der open- bare orde, op te volgen. Ook heeft hij den agent Gronert een slag in het gelaat gegeven. Deze feiten zijn gepleegd op 19 Maart Beklaagde zeide door de agenten ruw te zijn aangcpakt Hij heeft zich wel losgerukt. maar heeft niet geslagen. Hij ontkende voorts 5 te hebben beloofa, maar wel heeft hij ge- zegd: „Het is me wel 5 gulden waard als ik los was". De getnigen btavtn Uf hun omtw uiubtwii opgemaakt proces-verbaal. Eisch: 14 dagen gevangenieatraf. Beklaagde verzocht om een voorwaardelij- 1&6 straf ONTDUIKINO PLAATSELIJKE BELASTING. Arend Jan W., 33 jaar, kleermaker en win- kelier, tevens voorzitter van de chr zangver- eeniging „Halleluja" te Helder, stond terecht ter zake dat hij als ondememcr van een pu- bltake vermakelijkheid personen heeft toegela- ten tegen entree, zonder dat deze entreebiljet- ten door de plaatselijke belastingcontrole wa ren gestempeld. De toegangsprijs was 0.35 en de uitvoering werd gegeven op 30 Maart. Er waren 650 menschen in het gebouw. De uitvoering werd gegeven door ,,Halleluia", met assistentie van de zangvereeniging „Har- pe Davids". De opbrcngst van het concert was bestemd voor een orgelfonds. Volgens interpretatie van bekl. was het een liefdadig- 1 heidsuitvoering, die vrijgesteld was van be- lasting In dezen geest was ook aangifte ge- daan en toestemming gevraagd, die echter op 'grond van het advies van den commies-verifi- cateur niet werd gegeven De vereeniging heeft de toestemming van B. en W. niet afge- wacht. De president zeide, dat de vereeniging had moeten beginnen met belasting betaleo, dan had zij misschien later van B. en W. restitu te kunnen krijgen. Beklaagde zeide, dat de vereeniging ecne rechterlijke beslissing heeft willen uitlokken. Mr Miuller deed uitkomen, dat men over- eenkomstig art. 4 eerst had moeten uitmaken wat in deze B. en W. wilden beslissen. Nu is men deze beslissing voorbij gegaan. Het O.M vorderde veroordceling van 51,51 boete sub- sidi.tair 51 dagen hechtenis. 51.51 is het dubbcle van Jaot ontdoken belastingbedrag. Beklaagde uitte nog eenige bedenkingen te gen het belastingstelscl der gemeente met be- trekking tot uitvoeringen voor liefdadige doel- einden. VERDUrSTERINO. De 22-jarige Johannes S., geboren te Cas- tricum, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Alkmaar, van beroep verzeke- ringsagent, stond terecht ter zake verduiste- ring, gepleegd iif Februari j.L in het arron- dissement Alkmaar. Beklaagde heeft zich wederrechtelijk toege- eigend een bedrag van f 189.90, welke gel- den hij anders dan door diefstal onder zich had. Beklaagde was in November 1920 aan- esteld als hoofdagent van de Tilburgsche rediet- en Effectenbank. Hij was gemach- tigd agenten aan te stellen en obl'igatien te plaatsen. Hij ontving van dien agent het be drag der verkochte stukken na aftrek van 10 pet provisie. Zelf rnocht hij dan 5 pet. af- trekken Hij had de heeren G. Seijts te Ur- sem, G. Veldman te Oude N'iedorp en Jac Beemsterboer te Zijdewind als agenten aan- gesteld cn van agent Seijts ontvangen 64,90, van Veldman 27 en van Beemsterboer 90, totaal 189.90. Dit bedrag heeft beklaagde zich toegeSigend. Hij heeft het gedaan, om- dat hij geen bronnen van inkomsten had. De president begreep niet, waarom be klaagde, een jonge, krachtige kerel, niet ging werken als arbeider. Bekl. is voor korten tiid door de rechtbank veroordeeld ter zake diefstal en. verduistering tot 25 boete subs. 25 dagen. hechtenis. Het O. M. noemde het schandelijk dat deze man hier, na zooveel betoonde clementie, reeds zoo spoedig wcer terecht stond wegens vermogensdelicten. Hij heeft blijkbaar geen greintje fafsoen. De officier vorderde 8 maanden gevangenisstraf. Beklaagde vroeg aftrek van preventief, om- dat hij kostwinner is voor zijn moeder. De verdediger, Mr A M. de Lange, kon kort zijn wat betreft het bewijs van de feiten. De straf vond pleiter heel zwaar. Pleiter be greep niet toe de credietinstelling er toe kwam om dezen man als hoofdagent aan te stellen. Hij heeft de &ne schuld afgedaan met de andere en pleiter vroeg althans 3 maan den voorarrest aftrek van de straf. Ook dit is wel degelijk een sfraf. Het is heden juist zijn verjaardag Dit is altijd een dag van over- denking. Pleiter hoopt, dat beklaagde bij de onaangename viering tot inkcer zal komen en zich beteren. Pleiter deed een beroep op de bekende clementie der rechtbank. DIEFSTAL. De schipper Com. v. d. V. te Texel heeft terecht gestaan ter zake van diefstal. Destijds was een nader onderzoek gelast en de zaak voor onbepaalden tijef uitgesteld. Beklaagde was ook thans niet verschenen Het O. M. vorderde 4 maanden voorwaar- delijke gevangenisstraf met 3 jaar proeftijd. TENUITVOERLEGGING VOORWAARDELIJKE STRAF. Martinus K., arbeider te Ede, is door de rechtbank voorwaardelijk veroordeeld Het O. M'. stelde voor deze straf ten uitvoer te leggen. Bekl. werd tot 2 maanden gevangenis straf veroordeeld. MISHANDELING. De gebroeders Nic. en Com. van V., respectievelijk 18 en 21 jaar oud, stonden te recht ter zake gezamenlijke mishandeling van den 25-jarigen Jan Deen, in den- nacht van 3 April. Deen had aanmerking gemaakt op de handelingen van een der beklaagden, die daarover beleedigd was en Deen later af- wachtte. Beklaagde Nic. v. V. viel Deen het eerst aan en daarop kwam ook zijn breeder Cornelis en maakte zich eveneens schuldig aan mishandeling van Deen. Hem werd een tand uitgeslagen en op verschillende plaatsen van het lichaam werd hij pijnliik getroffen. Deen had zich met de dienstbode van het cafe Tambach afgezonderd in den stal. Toen was lste bekl. hem achterop gekomen en daarover had Deen aanmerkingen .gemaakt. Beklaagden ontkenden de vechtpartij te hebben uitgelokt. Het is integendeel Deen, die begonnen is met hen te vechten. De president wees hen op het onwaar- schijnlijke van deze voorstelling der zaak. Ten slotte bekenden beklaagden Deen te hebben geschopt en geslagen. Beklaagde N. v. V. zeide, dat eerst een woordenwisseling was ontstaan tusschen hem en getuige en deze heeft daarop beklaag de een schop gegeven. Toen is de vechtpartij ontstaan. Getuige zegt, dat Nic. v. V. hem is aangevallen. De getuige J. Ursem, rangeerder te Ob- dam, bevestigae de verktaring van getuige Deen. De tweede bekl. zeide 'n wrolc tegen get. Eteen te hebben door do mantar rrmrop hemvroeger heeft behandeld «b daarom heeft hij op Deen losgestagen. De 67-jarige landbouwer Mak heeft opde plaats des gevechts een plas bloed op den grqnd gezien. Hij heeft beide beklaagden zien staan. Deen had een fiets vast en kon dus niet veel uitrichten. De 18-jarige Simon Stapel, landbouwer te Obdam, werd gehoord op verzoek van bekl. als getuige k decharge. Deze verktaarde, dat Deen aan lsten bekl. een schop gaf. Het O. M. vorderde tegen ieder 50 boete of 50 dagen hechtenis. NOG EENS MISHANDELINO. De 38-jarige arbeider B. M. te Hciloo stond terecht ter zake mishandeling van den 10-ja- rigenJP. Pilkes, dien hij op 5 April met een steen gooide, waardoor deze bloedend aan het hoofd werd verwond. De jongen was aan het vechten met een anderen jongen. Be klaagde maande hem aan op te houden, wat de jongen niet scheen te willen. In drift gooi- de beklaagde hem toen met een steen, een halven straatklinker. De jongen zeide, dat beklaagde hem ook tegen den pols heeft geschopt. „Dat is onmogclijk", zeide beklaagde. „Uw optreden is alleronbehoorlijkst, ook al staat de jongen bekend als da grootste straatstrop", zeide de president. Eisch 30 boete subs. 30 dagen hechtenis. WEER MISHANDELING. Pieter de G., een 44-jarige arbeider te Zijpe, stond terecht ter zake mishandeling van den 77-jarigen Arie Bijpost, arbeider te Zijpe, die hij op 3 April bij de keel heeft ge- grepen, en op aen grond heeft geworpen. Bij post is een buurman van beklaagde en zij regen op den bewusten Zondag mzie over raszodcn, die bekl. had gestoken van den "estfrieschen dijk. De G. kwam toen vloe- kend op het erf van den ouden man en mis- handelde hem. „Ik was dit verplicht", zeide beklaagde. Getuige heeft hem uitgedaagd en hij kwam met een stok aan. Eisch 30 boete of 60 dagen hechtenis. NOG EENS MISHANDELINO. Ditmaal met eenige variatie, want nu is het een dame, die terecht stond en wel de 20-iari- ge Neeltje K., huisvr. van H. V. te Oud- karspel, aan wie ten laste werd' gelegd dat zij Cah. Kos, huisvr. van N. Waag, oud 22 jaar, met den inhoud van een wateremmer heeft geworpen. De jonge buurvrouwen hadden des morgens om half 7 reeds ruzie met el- kaar. De oorsprong van de oneenigheid was de langdurige droogte. „Kletst u wel eens van beklaagde, waarmee u een kwartje verdient?", vroeg de presi dent aan getuige juffrouw Waag. „Neen", zeide getuige. Ze was erg geschrokken door het waterbad dat bekl. haar heeft bezorgd. Eisch 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. Marktberichten. ALKMAARSGHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 1 Juni. In de heden gehou den veiling werd betaald voor: Aardappelen 18—/ 28 per 100 K.G. Aardbeien 1.52—/ 1.82 per K.G. Asperges Dikwit 0.780.86 per bos. Asperges Dikblauw 0.45—/ 0.62 p. bos. Bloemkool I 22.80—/ 30 per 100 stuks. Bloemkool II 12—/ 18 per 100 stuks. Kropsla 1.604.90 per 100 stuks. Pieterselie 2.104.30 per 100 bos. Postelein 0.28—/ 0.39 per ben. Peulen 0.41—/ 0.52 per 100 K.G. Rabarber 7.60—/ 11.40 per 100 bos. Raapstelen 1.30-1.50 per 100 bos. Radijs 3.50—/ 4.80 per 100 bos. Selderie 3.10—/ 7.20 per 100 bos. Spinazie 18.40—/ 23.60 per 100 K.G. Wortelen 10.8014.40 per 100 bos. Aanvoer 1200 bos asperges, 1500 kropsla, 2600 bos wortelen, 300 mandjes postelein. PURMEREND, 1 Juni. Aardappelen 3650 per 100 K.G., Peulen 14.70—/ 20 per 100 pond, Dop- erwten 11.6014.50 per 100 pond, Aardbezien 0.751.16 per K.G., Bloem kool 15.60, Spinazie 0.190.51 per 5 K.G., Sla 2—/ 2.50 per 100 krop, Ra barber 13.20—/ 15.60 per 100 bos, Rapen 5—/ 6.60 per 100 stuks, Prei 24.10 per 100 bos. ZAANDAM, 1 Juni. Veilingvereeniging „de Zaanstreek". postelein 5—24 ct. per ben; peen 20—25 ct. per bos; sla 0.50—/ 1.70 p. 100 krop; bloemkool 3K24 ct. per stuk; selderie 2— 10Vt ct. per bos; pieterselie 1 Yt3 ct. per bos; peulen 2.602.70 per zak; raap stelen 0.60—/ 1 per 100; radijs 3.20— 4.40 per 100; sjalot 68ct. per bos; Schotten (aardappelen) 181424 ct. per K.G.; andijvie 2.305.60 p. 100; kom- kommers 1021 ct. per stuk; spinazie 11— 24 ct. per ben; uien 12Y, cent per K.G.; ra barber 1214—1334 ct. per bos; meirapen 714—814 Ct. per bos. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw" 1 Juni 1921. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 6.50—/ 18.50, II 2.50— 7.50, III 0.95—/ 1.50 per 100 stuks. Rabarber 3.90, aardappelen 0.24 0.30 per K.G. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 1 Juni 1921. In de he den gehouden veilingen werd betaald voor: Schotsche muizen 22.40—/ 27.10. Drie- lingen 1419.40, kleine 1.702, alles per 100 K.G. Aanvoer 31125 K.G. aardappelen. NOORDSCHARWOUDE, 1 Juni. Schotsche muizen 27.10—/ 28.30, drie- lingen 1921, kleine 1.502.50 per 100 K.G. 426STE STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdaa r j juni. 5e Klasse. lie Jjst Prijzen 225 241 283 394 471 482 557 923 943 1060 1074 1146 1195 1228 1449 1651 2013 2195 2249 2285 2335 2348 2434 2623 2651 2796 2837 2847 2966 3479 3577 3586 3610 3961 4106 4150 4195 4409 4624 4659 4684 4821 4840 4871 4910 4913 4962 5075 5192 5244 5487 5501 5535 5644 5651 5747 5811 6178 6315 6358 6481 6593 6652 6657 6766 6869 6936 7017 7118 7125 7158 7342 7713 8709 9354 9830 10306 10466 10982 11887 12183 12410 12907 13457 13713 14257 14959 15670 16263 17145 17669 18089 18517 18762 19221 19587 20239 21058 21884 22213 22609 22844 60 434 525 795 1128 1329 1556 1726 1948 2110 2343 2727 2906 3234 3413 3684 3797 3901 4170 4458 4654 4742 4936 5217 5327 5427 5712 5813 6040 6262 6506 6716 6918 7215 7364 7614 7789 7912 8176 8441 8702 8854 9095 9231 9391 9631 9831 10161 10381 10666 10827 11092 11423 11552 11933 12124 12340 12549 12867 13015 13107 13321 13526 13674 13772 13991 14185 14365 14549 14787 14900 15118 15506 15668 15828 16046 16191 16366 16508 16748 16895 17120 17248 17470 17625 17764 17857 17985 18206 18295 18525 18650 18962 19040 19164 19274 19365 19547 19631 19830 19915 20094 20291 20427 20562 20741 20953 21108 21321 21483 21763 21963 22168 22356 22646 22856 5de 70,- 7999 8178 6462 6474 6944 8723 87'52 8895 9170 9295 9472 9594 9687 9699 9789 9854 9877 10048 10054 10289 10316 10325 10389 10410 10464 10572 10897 10899 10908 10936 11175 11407 11746 11836 11846 11934 11989 12034 12127 12169 12298 12339 12375 12386 12402 12425 12504 12656 12726 12772 12924 13063 13080 13118 13300 13599 13610 13672 13679 13701 13788 13923 13994 14068 14253 14329 14354 14601 14828 14843 15107 15142 15144 15361 15428 15780 15806 15834 16110 16165 16315 16608 16668 16800 17093 17258 17356 17430 17531 17644 17809 17841 17845 18019 18076 18091 18266 18316 18428 18442 18524 18533 18552 18621 18668 18791 18933 19167 19218 19219 19278 19362 19378 19429 19521 19676 19999 20000 20156 20217 20250 20488 20518 20599 20939 21276 21376 21547 21666 21759. 21920 21932 22055 22096 22169 22276 22470 22534 22539 22567 22734 22772 22777 22798 22814 22970 'Nietea. 121 192 216 274 367 464 472 484 489 523 550 620 674 742 787 797 952 1081 1088 1110 1132 1180 1226 1278 1280 1399 1516 1523 1538 1550 1559 1560 1595 1655 1694 1740 1833 1850 1859 1878 1949 1989 2015 2042 2065 2115 2197 2232 2318 2330 2401 2406 2531 2577 2618 2746 2763 2781 2835 2886 2910 3032 3060 3120 3193 3310 3337 3400 3521 3703 3843 4079 3236 3299 3486 3495 3687 3688 3809 3826 3922 3931 4178 4465 4655 4668 4770 4862 4294 4330 4481 4485 4673 4876 3561 3731 3869 4109 4331 4505 4729 4902 5023 5056 5066 5171 5238 5263 5288 5321 5335 5360 5443 5530 5730 5827 5361 5542 5802 5808 5891 5912 6085 6279 6530 6718 6926 7269 7402 7642 7801 7978 8182 8451 8710 8923 9168 9286 9407 9655 9899 6129 6317 6548 6725 6956 7277 7560 7647 7808 8055 8199 8506 8786 8924 9183 9308 -9411 9683 9920 6145 6359 6579 6801 6984 7283 7584 7670 7842 5401 5624 5922 6183 6409 6661 6832 7029 7295 7604 7744 7852 8096 8239 8549 8839 8993 9216 9388 9528 9762 3601 3786 3891 4114 4444 4547 4739 4921 5209 5323 5409 5635 5950 6216 6477 6714 6870 7133 7351 7611 7746 7888 8115 8313 8631 8846 9057 9229 9390 9557 9826 8237 8519 8798 8951 9198 9332 9460 9756 MPmtiM 9922 9976 10126 10285 10322 10328 10353 10363 10420 10503 10527 10553 10643 10700 10729 10758 10773 10779 10828 10993 11034 11037 11049 11164 11177 11258 11380 11386 11469 11484 11485 11501 11542 11688 11713 11741 11805 11850 12033 12048 12056 12082 12123 12218 12222 12284 12294 12311 12341 12480 12483 12544 12546 12602 12616 12737 12777 12789 12872 12931 12941 12963 12986 13026 13031 13061 13065 13069 13162 13172 13179 13182 13196 13371 13376 13391 13431 13518 13575 13579 13582 13630 13658 13703 13711 13717 13723 13757 13778 13784 13801 13885 13962 13939 14099 14121 14168 14181 14186 14215 14242 14336 14340 14374 14377 14441 14474 14495 14559 14640 14655 14678 14699 14832 14833 14853 14857 14869 15006 15009 15069 15082 15105 15139 15326 15382 15405 15408 15515 15522 15571 15578 15589 15696 15697 15745 15756 15767 15912 15938 15990 16014 16024 16088 16108 16156 16182 16189 16227 16266 16284 16286 16318 16392 16400 16437 16454 16469 16519 16523 16612 16722 16731 16769 16820 16822 16839 16868 16937 16975 17020 17056 17074 17200 17215 17216 17219 17221 17271 17318 17339 17411 17448 f7496 17507 17510 17526 17545 17638 17643 17700 17707 17712 17789 17803 17828 17833 17854 17874 17875 17908 17911 17963 18016 18053 18097 18121 18197 18240 18243 18253 18256 18287 18339 18366 18412 18479 18504 18543 18547 18614 18639 18648 18742 18845 18896 18911 18917 18985 18994 19007 19025 19038 19042 19046 19051 19058 19146 19165 19205 19231 19234 19270 19316 19319 19336 19346 19360 19366 19411 19443 19465 19509 19600 19604 19611 19612 19623 19641 19695 19713 19781 19821 19837 19842 19859 19860 19883 19925 19941 19960 19996 20040 20107 20136 20137 20154 20171 20335 20345 20353 20366 20387 20453 20502 20530 20533 20541 20596 20608 20655 20706 20712 20742 20750 20812 20840 20932 20974 20994 21051 21088 21089 21214 21225 21237 21279 21304 21343 21386 21398 21422 21452 21501 21581 21641 21644 21758 21831 21833 21849 21912 21925 21970 21976 21991 22026 22032 22216 22260 22309 22325 22336 22375 22454 22613 22638 22644 22703 22729 22752 22792 22833 22874 22946 22948 22960 22984 klasse, lOde lijst: 10728 moet zijn met gn Wi 0 t-

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 6