LEDIKAHTEM Extra koopje Aardbeien. H. Schipper, OuJepaclil 12, Tel, 339, PLAATSELTTKE BELASTTNOEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR hrftigen ter Mgemeene ken- nis. dat het SUPPLETOIR KOHIER van de BELASTINO no de GEBOUWDE EJGEN- DOMMEN, dienst 1920, den 27en Mej 1921 doer den Gemeenteraad vastgesteld en den len Juni 1921 goedgekcurd door de Gedepu- teerae Staten, op heden aan den Gemeente- Ontvanger ter invordering is overgegeven en gedurende vijf maanden op de Secretarie der Gemeente voor een ieder ter lezing is neder- gelegd. Bezwaren tegen den aarslag kunnen op ongezegcld papier bij uen Oemeenteraad worden ingediend binrien drie maanden na den dag der uitreiking van de aanslagbiljet- ten. Alkmaar 7 Juni 1921. Bu'rgcmeester en Wethouders voomoemd, W C. WENDELAAR, Voorzitter. DONATH, Secretaris. ter organisatie voor de viering van dezen landdag was pater W. van den B-osch O. F M. voorzitter en den heer L. J. A. van Doom secretaris. Na eenen in den namiddag stelden in ver- schillende wijken van de stad de deelnemers zich op en trokken in drommcn naar het Exer- citieterrein in Crooswijk. Daar vereenigden zich de duizenden op het groote veld oni hun banieren en vaandels, in afwachting van de sprekers. Het was over half drie, tocn pater van den Bosch midden op het held boven op een vrachtauto klom en van daar, met behulp van een roeper, zijn stem over het ruime vela deed klinken, en alien toeriep dat zij gasten zijn op dit groote feest van geestdrift, fierheid en een- heid. Allen heette hij welkom, waama het zingen van het lied van dr. SchaepmanAan U, o Koning der eeuwen, geopend werd. Gelijktijdig hebben daama mr. dr. J. van Best, mr. J. B. Bomans, de heer J. de Wolf, pater F. Otte O. P., mejuffrouw Chr. Vetter, pater A. J. Fennel O. P., pater Vrijmoed O F. M., pater J. Spoorman O. P., pater Corn- pan us en de heer Schaepman, van verschil- lende punten op het veld, de menigte toege- eproken. Tegelijkertijd demonstreerden de Italiaan- sche kapitein Imbuto Madelena met zijn vHegtuig boven het terrein, waanboven hij een groot aantal keeren rondgevlogen heeft. Nadat de sprekers aan het woord geweest waren, werd op het terrein de optocht samen gesteld, die door de stad gehouden is. Aan dezen optocht namen meer dan 90 vereeni- gingen deel, sommige met honderden leden. DE RAADSVACATURE-DE GELDER. Het Centraal Stembureau is gistermiddag in openbare zitting ten Stadhuize te Amster dam bijeengekomen ter voorziening in de Raadsvacature, ontstaan door het bedanken van den heer C. de Gelder (Had-je-me- maar). De voorzitter, de heer H. J. den Hertog, waamemend burgemcester, deelde mede, dat van den heer De Gelder een verklaring was ingekomen, waarin deze mededeelde zijn be- noeming tot raadslid niet aan te nemen. On- der de verklaring stond een poging tot hand- teekening en een kruisje, door een voldoend aantal getuigen gelegitimeerd. Daar de heer De Gelder gekozen was als candidaat van de lijst L. en op deze lijst geen plaatsvervangers meer voorkomen, besloot het stembureau, op grond van art. 38 c der Ge- meentewet en de door de Regeering bij de laatste wijziging van dit artikel gegeven toe- lichting, dat de vacature-De Gelder niet zal worden vervuld. HET N1EUWE AMSTERDAMSCHE COLLEGE VAN B. EN W. De in den nieuwen raad gekozen ehristelijk- historische raadsleden hebben tot de R. K. an- ti-revolutionnaire en christen-democratische fracties den volgenden brief gericht: In aansluiting met het namens de Christe- lijk-'Historische raadsfractie in de gecombi- neerde vergadering van Maandag 30 Mei j.l gesprokene, heb ik de eer U te berichten, dat, naar de zienswijze der Christelijk-historische raadsleden na ontvangst van het antwoord der sociaal-democraten, bij de vorming van het college van B. en W. overleg met de op twee na sterkste raadsfracties als vanzelf is aangewezen. Het groepeeren van de partijen zonaer de leden van den Vrijheidsbond is in dit verband irrationeel en voor hen grievend, te meer grievend, waar het plan bij U bestaat om de benoeming tot wethouder van den door den Vrijheidsbond niet gecandideerden heer den Hertog te helpen bevorderen. Om deze redenen meenen wij, dat de Vrijheidsbond alsnog officieel door U tot overleg moet wor den uitgenoodigd. Mocht U hiertoe niet kun nen besluiten, zoo zal onze fractie moeten weigeren deel uit te maken van een college van B. en W. als door U wordt gedacht. Het spreekt vanzelf, dat de Christ.jHistori- schen vooral uit billijikheidsoverwegingen overleg met den Vrijheidsbond wenschen. Zij bedoelen niet en hebben nimrner bedoeld de vorming van een z.g. anti-socialistisch bloc. DIERENMISHANDELING. Men heeft de laagheid gehad een speen al te snijden van den uier eener melkkoe, in het land van den heer Rood, onder Wervershoof CN.-H.). Het arme dier is gestorven. BEN HAiAR-LIEFHEBBER. Mej. C. J. uit Den ,Haag heeft aangifte ge- daani dat, terwi|l zij op het achterbalcon van een tramwagen van lijn 10 stond, een onbe- kend gebleven man haar met een schaar in het haar knipte, zoodat haar geheele vlecht moest worden verwijderd DELFT. Aan den gemeenteraad' van Delft is het vol- gend adres gezondien: „Het dageflijlksch bestuur van den1 Bond Heemschut veraam met groot leedwezen, dat beoogd wordt, een electrische tramlijn langs het oude Delft te leggen. Werd aan' dit voornemen gevolg gcven, dan zou een der fraaiste grachten:, die in Neder- landl bestaan, op ergerlijke wijze worden ge- schbnden. Opdat dit voorkomen worde en het Oude Deltt in zijn schoonhcid ongerept blijve, vcr- zoekt het dagelijksch bestuur voornoemd uwenl raad met den meesten aandrang, voor het leggen van die lijni geen verguinning te geven, doch er een andere richting voor aan te wijzen, bijvoorbeeld langs de Wateringsche Vest, <Je Phoenixstraat en de Westvcst, of oo«- lijik o-m die stad door den Wippolder." TWEE PERSONEN VERDRONKEN. f Zondagnhmiddag om vijf uur heeft bij de Bergerode te HeerTen een treurig ongeval plaats gehad. De 12-jarige jongen G. H. Z., was bij een plas, die bij de bminkoolwitgin- ning ligt, aan het spclen. Hij met een stok in't water en liet dezen erin vallen. Bij l poging om het voorwerp hij in den plas. De arbeider E., uit Heerlerhei- een poging om het voorwerp te grijpen, vie! de, sprang gekleed zen te redde te water en trachtte den jongen te redden. Hoewel E. een goed zwem- mer was, ondervond hij grooten last van den jongen, die E. in zijn bewegingen belemmer- de. Hij sloeg de armen om E.'s hals en maakte het dezen ondoenlijk zijn voornemen ten uit- voer te brengen. E. en de jongen verdronken beiden. Toen de politie van Heerlerheide Zon- dagavond half tien beiden opdregde, had Z. nog steeds den hals van E. omklemd. De laat ste was 27 jaar en ongehuwd. VAN TWEE ONGELUKKIGE MEISJES. Zondagavond dwaaldcn twee meisjes van 17 jaar langs het Noordzeekanaal. Toen een paar wandelaars gtpasseerd waren, bonden ze haar armen aan elkaar vast cn sprongen in het water, dat daar ter plaatse 8 Me'er diep is. Zoo hadden de kinderen het niet be- 'docld en toen ze op het punt waren in de diepte weg te zinken, schreeuwden ze luid- keels om hulp. Een landman hoorde het. Hij bedacht zich niet, begaf zich gekleed te water en zwom naar de drenkelingen, die reeds 4 Meter van den wal af waren. Zoo slaagde hij er in hen te redden. Het tweede toeval wilde, dat nadat de redding volbracht was, een ver- pleegster passeerde, die de behulpzame hand bood. Per auto-brancard wcrden de meisjes, die mccr dood dan levend waren van de schrik naar huis gebracht. Het bleek. dat het twcctal „Hep" met een paar j on gens die een eind aan de „verkeering" hadden ge- maakt. De bedoeling is slechts geweest, den jongens schrik aan te jagen. Heerlijk, geurig, smakelijk, goedkoop de beroemde Aalsmeerder Frambozen-aardbeien heden 45 cent per pond, 30 cent per pot; Bloemkool voor weinig; Peulen 18; Andijvie 6; Wortelen dubbel bos 20, enz. enz. enz.; pracht Malta 32; Nieuwe Aardappelen nergens beter, nergens goedkooper. Telcgrammen van heden TWEEDE KAMER. DEN HAAG, 7 Jupi. E>e heer Schaper krijgt verlof tot een interpellatie over den woningbouw. Deze interpellatie zal op ten nader te bepalen dag worden behandeld De motie-Van der Waerden om al de aandeelen niet te doen vertegenwoordigen in een Raad van Commissarissen der Spoorwegmaatschappijen, werd verworpen met 48 tegen 23 stemmen. De motie van denzelfde om in dien Raad op te nemen vertegenwoordigers van per- soneel van Handel, Nijverheid en Verkeer, werd verworpen met 39 tegen 33 stemmen. Het ontwerp betreffendc spoorwegover- eenkomst werd aangenomen zonder hoof- delijke stemming. Het ontwerp Ketelaar inzake vergoeding overeenkomend met de pensioenstorting aan gepensionneerden en op wachtgeld gestel- den wordt aangenomen z.h.s. Dat tot verdubbeling der belasting op •gouden- en zilveren voorwerp en wordt aan genomen z.h.s. 'De heer Teenstra vraagt verlof tot een interpellatie over de Zuiderzeewerken. Op dat verzoek zal morgen 'beslist worden. Z. h. st. werd goedgekeurd het protocol betreffende het statuut van het perma- nente Hof van International Justitie. MOTIE. AMSTERDAM, 7 Juni. De algemeene Vergadering der Centrale Arbeiderswo- ningbouwvereeniging in Noord^Holland. (C.A.B.l.N.Hwerd een motie aangeno men waarin alle Bouwvereenigingen, onge- acht van welke politieke of godsdienstige strekking in verband met de intrekkingscir- culaire van den minister inzake premien voor woningbouw worden opgeroepen te protesteeren. Zoowel landclijke en provin- ciale centrales als plaatselijke Bouwver eenigingen worden opgeroepen, tegen de bedoeling van deze circulaire krachtig te protesteeren, en hiervan door ad'haesie aan deze motie, een krachtige actie en het be- werken van de openbare meening, te getui gen. DE BROEDERMOORD OP DE STROOM'ARKT. AMSTERDAM, 7 Juni. De Vierde Ka- mer ontsloeg heden van rechtsvervolging H. N. den Held die op 14 Maart in perceel Stroomarkt 5, zijn breeder H. den Held met een revolver heeft doodgeschoten. De Rechtbank overwoog dat beklaagde wederrechtelijk was aangerand en gehan- ddd heeft in hevige gemoedsaandoening. Op de publieke tribune Monk krachtig ap» plaus terwijl beklaagde in hevig snikken udtbarstte. De eisch was vier jaar. Als verdediger was opgetreden Mr. O. de Vrieze. BEVAARBAARMAKINO VAN DE MAAS. MAASTRICHT, 7 Juni. Door het Co- mite van Actie voor „MaaSkanalisatie" is aangaande de bevaarbaar-making van de Maas en de daarmede verband houdende werken een adres gericht aan den Raad der Ministers te 's-Gravenhage. Hierin wordt verzocht, er naar te trach- ten dat overeenstemming verlcregen worde tusschen de beide belanghebbende regee- ringen inzake kanalisatie van de gemeen- schappelijke Maas volgens het plan van de opgemelde Gommissie en mocht onver- hoopt deze overeenstemming niet kunnen verkregen worden, dat dan door de Neder- landsche Regeering afdoende en bindende verzekering wordle gegeven ten aanzien van de gelijkwaardigheid der werken a, b en c en ten opzichte van den aanvang en de be- eindiging van het geheele werk. Eiken - Gesehilderd - Pitch-Pine Auplng Matrasses M. MEIJER k Z 0 O N Stftdsnieiiws GESLAAOD. Bij het op 31 Med cn 1 Juni j.l. door de Vereeniging van Leeraren' in het boekhouden te Amsterdam gehouden examen zijn voor boekhouden geslaagd de heer J. Mijlhoff, al- hier en1 de heer A. van Wieringen, te Purmer- end, vroeger alhier. HANDELSSCHOOL TE ALKMAAR. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappeu heeft nader als de school, bedoeld onder letter d van het Kon. Besluit van 31 Juli 1912 (Staatsblad Noa 272) aan gewezen: de openbare handelsschool met 2- jarigen cursus te Alkmaar. ORGELBESPELING GROOTE KERK. Voor Donderdagavond 9 Juni zal het prt)- gramma der 2e orgelbespeling door den heer Jan Zwart, (organist te Amsterdam) in de Groote Kerk te geven o.m. bevatten Toccata- Bach; Orgel-symphonie IGuilmant; Toc cata over Ps. 14bZwart. De toegang tot deze Donderdagsche Or- gelavonden van 89 uur is geheel vrij. Bij de kerk is gelegenheid tot het in bewaring geven van rijwielen. CONCERT op WOENSDAG 8 JUNI a.s., van 8 tot 10 uur, in den Hout. Prog ram ma 1. L. Ganne. Marche Russe. 2. W. A Mozart Ouverture tot de opera „Dic Zauberflote". 3. J. Christophe. Grand Duo (pour deux clarinettes). Voor te dragen door de heoren G Nijenhuis en W. Keppel. 4. F. van Liszt. Rhapsodie-Hongroise No. 2, (arr. fac P a u z e. 5. J. Ph. Sousa. Cadetten-Marsch. 6. Keler Bela. Ouverture-Romantique. 7. L Montagne. Valse-interrompue. 8. Finale. EEN ADRES. Door eenige vrouwen is aan Burgem. en Wethouders het navolgende adres gericht, wat door. 2 hunner .den Burgemeester is aan- geboden. Na eenige toelichting van hunne zijde beloofde de Burgemeester dit adres met de Wethouders te zullen bespreken. Het adres luidde als volgt Ondergeteekenden, alien vrouwen, moe- ders van gezinnen, die, 't zij hun kostwinner verloren, 't zij gedwongen door wericen bui- tenshuis de inkomsten voor hun gezin te ver- meerderen, bevinden zich in zeer groote ver- legenheid door de sluiting van de Kinderbe- waarplaats In deze K. B. werden hunne kleinen goed verzorgd, waardoor zij zelf in staat werden gesteld buiten hunne woning werk te verrich- ten. Inkomsten daardoor verkregen worden door hen meer op prijs gesteld dan steun van een of andere persoon of instelling. Nu genoodzaakt bij hunne kinderen te blij- ven, zijn ze verstoken van die inkomsten, waarom zij UEdAchtb. verzoeken te willen bevorderen dat die K. B. door steun van de Gemeente geopend zal kunnen worden. Volg- den 12 handteekeningen. Men schrij ft ons hierbij van de zijde van het Burg. Armbestuur: Wanneer we nagaan hoeveel nut deze in primitieven vorm opgezette instelling heeft afgeworpen voor werkwillige vrouwen, van hoe groot sociale beteekenis ze is, dian kun nen we ons voorstellen dat een aantal vrou wen zich gedrongen gevoelden hunne belan- gen in deze bij den Burgemeester voor te dragen. 't Is dan ook te wenschen dat het college van B. en W. met een voorstel komt tot subsidieering van deze instelling. Het bestuur heeft geen enkele moeite ont- zien om deze nuttige zaak gaande te houden maar steun van particulieren is totaal on- voldoend'e. 't Zal menigeen ontgaan zijn dat in het jaarverslag over 1920 vermeld werd dat door de moeders/der te verzorgen kin deren een som werd bijgedragen van pl.m. 200 er moet dus voor elk kind betaald worden. Voor het bedrag, al is het klein, wordt het kind verzorgd1 en gevoed. Het Burgerlijk Armbestuur, met de aan- bieding van 't adres in kennis gesteld, heeft gemeend ter bevoegde plaats daaraan zijn adhaesie te moeten betuigen. (Wij zullen te gelegenertijd over even tueele voorstellen van Burg, en Weth. onze meening doen kennen. Red. Alkm. Crt.) TOEPASSING ART. 59decies der LAGER O'NDERWIJSWET 1878. B. en W. schrijven in Bijlage No. 81 Den 14den Mei 1920 besloot Uwe Verga dering overeenkomstig ons voorstel, opgeno- men in Bijlage No. 69, aan. het Bestuur van de Bijzondere R. C. Jongensschool C der Vereeniging „St. Joseph" alhier over het jaar 1919 uit de gemeentekas voor een onderwijzer boven het aantal, van't welk het Rijik inge- volge art. 59 der Wet tot regeling van het la ger onderwijs van 1878 de jaarwedden ver- goedt, in overeenstemming met de daartoe strekkende aanvraag, eene uitkeering te ver- leenen van 1075.83. Deze uitkeering was gegrond op het eerste lid van art. 59decies dier wet, luidendeIndien in eene gemeente aan eene openbare school meer onderwijzers verbonden zijn dan het aantal, waarvan inge- volge de artt. 48 tot en met 48ter de jaar wedden door het Rijk aan de gemeente wor- den vergoed, heeft het Bestuur eener, naar de onderscheidingen van art. 2bis, overeenkom- stige bijzondere school in die gemeente aan- spraak op vergoeding uit de gemeentekas van de jaarwedden van evenzooveel aan die school verbonden onderwijzers boven het aan tal, waarvan de jaarwedden ingevolge art. 59 door het Rijk aan dat Bestuur worden1 ver goed. Bij schrijven d.d. 2 Maart j.l. no. 154 dee- len de Gedeputeerde Staten dezer provincie ons mede, dat bedoeldc uiikeering ten on- rechte heeft plaats gehad. Hoewel niet uit- drukbelijk voorgeschreven, moet naar het oor- detl van den Minister van Onderwijs, Kun sten «n WetensctmppiB rdante® written g®- houden met het gemiddeld aantal leerlingen per onderwijzer aan elk der overeenkomstige scholen, waarbij de toestand op 15 Januari van het betrokken dienstjaar als maatstaf dient genomen te worden. Aangezien het ge middeld aantal letrlingen per onderwijzer aan de R. C. Jongensschool C (180 leerlin- gen en 7 vaste leerkrachten) op 15 Januari 1919 kleiner was, dan dat aan de overeen- komstige Vierde en Zesde Gemeenteschool (resp. 209 en 236 leerlingen, met aan beide scholcn Cveneens 7 onderwijzers) heeft het Bestuur der bovengenoemdo Vereeniging geen aanspraak op vergoeding krachtens art. .59 decies der voomoemde wet. De reeds uitge- keerde vergoeding ten bedrage van 1075.83 zal bet Schoolbestuur derhalve aan de ge meente moeten terugbetalen. Wij meenden aanvankelijk dat deze inter- pretatie geen grond vindt in meergenoemd artikel (het woord „overeenkomstige" toch kwam ons voor uitsluitend verband1 te houden met het karakter der school, dus met de on- derwezen vakken), en zij gaf ons daarom aan- leiding daartegen bij genoemden Minister bezwaren in te brengen. Onze bezwaren heb ben echter in diens standpunt geen verande- ring gebracht. Dat ook anderen hebben ge- dadit als wij, bewijzen de terzake door het Eerste Kamerlid, den heer Franssen, aan den Minister gestelde vragen, waarin ook onze bezwaren tot uitdrukking komen. Deze vra gen en de daarop gegeven antwoorden zullen wij: o.m. ter lezing nederleggen. 'i Voorzooveel noodig doen wij nog ken, dat de gemeente bij een en and* cieel niet gebaat is, aangezien genoemd be- opmer- finan- drag, ware de uitkeering terecht geschied1, in mindering zou zijn gebradht op den aftrek, welke op de Rijksvergoeding der jaarwedden van de onderwijzers aan de Openbare Lagere Scholen wordt toegepast, welke aftrek uit- maakt het verschil tusschen de over 1918 uit- gekeerde jaarwedden en het bedrag der over dat jaar in die jaarwedden ontvangen rijks vergoeding 'krachtens art. 48 van meerge- noemde wet. Op grond van het bovenstaande geven wij Uwe Vergadering in overweging te besluiten a. in te trekken zijn besluit van 14 Mel 1920 no. 13, waarbij aan het Bestuur van de bijzondere R. C. Jongensschool C der Veree niging „St. Joseph" alhier over het jaar 1919 uit de gemeentekas voor een onderwijzer bo ven het aantal, van't welk het Rijk ingevolge art. 59 der Wet tot regeling van het Lager Onderwijs van 1878 de jaarwedden vergoedt, eene uitkeering werd toegekend van 1075.83; b. genoemd bestuur uit te noodigen het sub a bedoelde bedrag in de gemeentekas te- rug te storten v66r de sluiting van het dienst- jaar 1920, alzoo uittrlijk 30 Juni a.s. V7RHOOGING LOONEN SCHOOL- SCHOONMAAKSTERS DER 2c EN 3e GEMEENTESCHOOL B. en W. stellen den Raad voor vast te stellen de navolgende Verordening tot wijzi ging, regelende de loonen van het vaste per- sonecl, belast met het echoonhouden der openbare lagere scholen. (Gcmecnteblad No. 678). Art. 1. In artikel 1 voor het cijfer 12 ach- ter 2e cn 3e Gemeenteschool te lezen het cij fer: 13. Art. 2. Deze verordening treedt in wer- ktng met dsn dag tmrep M !b?«l BWWmtJ voor het 7« leer jaar is in gebruik gencmen. BENOEMING LEERAAR HANDELSSCHOLEN. B. en W. geven den Raad in overweging: den heer N. P. Andriesma. onderwijzer aan de R. C. Jongensschool te Alkmaar, voor den cursus 1921/1922 te benoemen tot tijdelijk leeraar in de Ncderlandsche taal en Handels- correspondentie aan de Handelsdag- en Hoo- gere Handelsschool, op de daarvoor gestelde bezoldiging en onder gchoudenheid zich in deze bctreldcing te gedragen naar de bestaan- de of nader vast te stellen verordeningen en instructies. COMMISSIE VAN TOEZICHT OP HET MIDDELBAAR ONDERWIJS. De heer G. A. Conijn, in de vergadering van dei 8en Maart j.l. benoemd tot lid der Commiosie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, heeft medegedecld zijne benoe ming niet te aanvaarden. In verband hicr- mede heeft genoemde Commissie de volgendc nieuwe alphabetisch gestelde aanbcvc- ling ingezonden: 1. Mr. H. A. J. M. Kusters2. M. J. Th. Vas Dias. TIJDELIJKE GELDLEENING. Op den dienst 1920 zijn verschillende uit- gaven geschied van buitengewonen aard, in welke bij de laatstelijk gesloten leening, groot 500.000, sleclUs' ten deele is voorzien. Op dat de buitengdwone dienst niet met een be- langrijk nadeelig saldo sluite is het dus noo dig voor het restant alsnog een leening aan te gaan. Voorshands ware daartoe een tijde- lij-ke leening te sluiten. Het ligt n.l. in onze bedoeling te zijner tijd een definiticve leening aan te gaan waarin de tijdelijkc van thans ware op te nemen, in verband waarmede zij bij die gelegenheid geheel afgelost kan wor den. In de defmitieve leening zullen B. en W. dan tevens eene voorziening treffen voor uitgaven van buitengewonen aard, den dienst 921 betreffende. B. en W. willen er thans reeds de aandacht op vestigen, dat zij er niet in geslaagd zijn eene annuiteitsleening op een termijn van 75 jaar te plaatsen tot een bedrag van 131010, ziinde het aan de Woningbouwvereeniging („de Middenstand" verleende rentedragend voorschot voor den bouw van middenstands- woningen aan den Westerweg. Zij hebben dit bedrag, omdat het reeds ten voile uitgekeerd is, in de thans te sluiten tijdelijke leening be- grepen. B. en W. stellen den Raad thans voor te nemen het volgende besluit: De Raad der gemeente Alkmaar; overwe- gende, dat het gewenscht is in afwachting van eene nader te sluiten definitieve leening, aan te gaan een tijdelijke leening ter voorloopigie bestrijding van uitgaven op den dienst 1920; Besluit aan te gaan een tijdelijke geldlee- ning, rentende hoogstens 1 pet. boven het wisseldisconto van de Ncderlandsche Bank en wel tot een bedrag en ter bestrijding van buitengewone uitgaven als nader vermeld, in totaal 280.928.40, in mindering van welke som is te brengen een totaalbedrag van 99574 19, blijft f 151354.21 of in rond cij fer 150000, onder bepaling, dat de rente zal worden gevonden uit dc gewone inkom sten der gemeente en dat de aflossing in haar geheel zal plaats vinden zoo spocdig moge- lijk na het sluiten van eene definitieve lee ning, in welke dc bedragen, terzake waarvan van 7 Juni 1021. Opgave van Noordbollandsch Landbouwcrediet. Eeeri van heden te Virlci keers. pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m. 2. 95 - - - (rood) o.nik 'Aaa onie zaak is verbonden eon bekwaam monteur voor repareeren van Schrij fmachinos. L. FRANlEEtNiBEKG. (Ontvangen per draadlooze telefoon.) Pi Co STAATSLEENIN GEN. i Nederl. '19 BANK.INSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij INDUSTR. OND. BINNENL. Insulinde Oliefabr. INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. ito actions ompania Poerworedjo Bodjong PETROLEUM. Oriop Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Oude Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin. Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Scheepvaart Unie Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine eomm. Marine pre! TABAKKEN. Oude Deli Senembah Medan Deli Batavia Besoeki AMER1KA. Southern Rails Union pacific PROLONGATIE 94"/u 169 1621/, 173* 44 94* 399 303 142V. 1291/. 1403/4 13U/. 160 51V. 4553/. 2171/, 511 931/. 461/, 11V, 51 751/, 1611/, 217 1561/. 70V. 127 120 94 161/s 60/. 445 V, 647 369 395 111 24 139 vorige koers 2'/., heden 3i/i WISSELK6ERSEN. 94%. 170 159 173 170 160 42*-5 441/, 44 441/, 400-2 300 142 130 138 128 403 300 1421/, 130 4041k 303 143 1301/, 406 305 144 131 407-8 305 145 V. 131 131 52-4 451 219 503-4 53 450 219 504 451 218 501 451 219 505 453 219 5071/, 94-5 47 95 95 95 96 152 151 71 122 118-19 213 152 71 125-26 218 152 71 -• 122 111 213 152 71 122 113 151/, 445 654 365 395 110 43S 439 439 449 24 139 Vddrbeur. Vorfge koers koers. Dato heden Serlljn 4.49 4 46-4.48 Brussel 23.90 23 75-23.84 Londen 11 291/, 11.291/*-11 29V. New-York 2 951/s 2.99-3.00 Parljs 23 921/, 23 77 23.85 Weenen 0.66 0.64-0.66 Zwltserland 50.95 50.90-51.00 VREEMD BANKPAPIER Dultsch Bankpapier 4.57-4.61 4.62 Rank'i.nier (ongestempeld) 0.47 0.481/,-0.51 Idem (gestempeld) 0.78-0.82

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 2