Wekelijksch overzicht fi dk. grfjze Kamgarens SPAANDER Go. Uit het Indlsche leven. Zeetjjrtingen 77! IvODP S. fTALPT, 'Vwjrrtrmrt Egm. a/Zee, gebruikte doch in goeden staat WINKEL-ETALAOE (koper met zware glazan piatm) geschikt voor kleinen winkel. RIJWIELEN-REPARATIE spoedig en goedkoop, ruilen en verhuren, Buitenbanden vanaf 3.25 en goede binnenbanden vanar 1.50. J. BLOKLAND, Luttik-Oudorp 3. Het adres voor SERRE-,.TUIN-, LIO- en RIETEN STOELEN, WIEGENi, enz. is J. H. JONGEDIJK, Laat 6, Alkmaar, Reis- manden in alle soorten en prijzen. H. H. ZELFREPARATEURS. Je adres voor ZOOLLEDER en FOURNITUREN ook voor bijkomende reparation G. H. RAN- ZIJNI, Baansingel 47, hoek Gabelstraat. TE KOOP EEN PLATTE 3TUDIE- PIANO. WESTERWEG 13. NIEUWE ZOUTE VISCH aaf per pond; GEROOKTE PALING 40 ct 00 ct., NIEUWE HARINO 8 ct. per stuk. TH. J. KLOPPENBURG, Spoorstraat 77. Leege Sinaasappelkisten te koop. MAHONIEHOUTEN LINNENKAST TE KOOP 50, Eikenhouten Salon-Ameu- blement bestaande uit: 4 stoelen, 2 crapeau en canap), nl'es bekleed met lste klas mou- cette f 175, Schuiftafel 15. hhKELSI <AAT 7. TE KOOP: Een PENANTKASTJE ge- schilderd, een kampeer- of strandtent en een Statenbijbel met platen van 1700 bij D. KOUWENBERG, Overdiestraat 8. TE KOOP een HEERENRI goed als nieuw. Tevens een VO> TJE te koop gevraagd. Middenstraat 18. :IJWIEL zoo UWWAGEN- Een nog in zeer goeden otaat zijnde MANDEWIEQ TE KOOP. Te bevragen Bureau van dit blad. TE KOOP een makke bruine KET, 9 iaar oud1 en een beste platte wagen op Ool- lingsassen, zeer geschikt voor melk- of vrachtrijder. Te bevragen bij C. JONKER, Melkslijter, Omval bij Alkmaar. XXIV. Van veel beteekenis is dan voor IndiS ge- weest, de meerdere zorg, welke besteed werd aan de uitzending van gesohikte ambtena- ren. Er werd gebroken met het oude systeem, dat toeliet, dat onontwikkelde maar energie- ke mannen belast werden met zeer belang- rijke en verantwoordelijke functies. Daar- naast deed de journalistiek haar intrede in Indie en nu moge men wel eena smalend de schouders ophalen over die ,,Indische jour nalistiek haar intrede in Indie en nu moge men wel eens smalend de schouders ophalen over die „Indische journalistiek", wie ook maar iets weet, yan het Indie van weleer, weet het ook dat deze journalistiek zeer ze- genrijk heeft gewerkt. Ze lichtte het deksel van menigen doofpot en vele kreten van verontwaardiging werden gehoord over handelingen, die in vroeger eeuwen nimmer werden bekend gemaakt. Nog is alles niet. zooals het wezen moet. Nog altijd zijn er oestuurders, die moeite heboen zich volkomen in te leven in de ver- anderde omstandigheden, doch het is ner- gens ter wereld volkomen en we zijn al heel ver, wanneer we kunnen verklaren, dat we welbewust op den goeden weg zijn. En dat is in Indie het geval. Op de bevolking werkt dit langzamerhand gunstig in. Ze be- fr&n te voelen een element te zijn, dat niet anger volkomen werd verwaarloosd. Ze kreeg wat gevoel van eigenwarade, het- geen ze eeuwenlang niet bezeten had. Dat evoel was reeds lang voor de komst der "ollanders op Java verdwenen. Het kon niet bestaan tegenover de eigen vorsten, die regeerden als aespoten, zooals de wereld er weinigen gekend heeft in beschaafde landen De bevolking begon te beseffen, dat haar bestaan een beteren, een vasten ondergrond had. Ze aanvaardde zulks liidzaam, kwam er nog niet door in actie. Wel leerde ze meer en meer vergelijken en uit eigen oogen zien Dat laatste is door de Europeanen niet dadelijk begrepen, natuurlijk niet, want de Oosterling verstaat uitnemend de kunst zijn gevoel te beheerschen, zijn gedachten te verbergen. Hij verwerkt zeer veel in eigen gemoed en dat komt pas later zeer laat som9, tot uiting. Dikwijls gaat dat dan zeer krachtig, heftig soms en de Europeaan, die niets heeft vennoed, spreekt dan van het op- laaien van een heftig temperament. Toch had hij kunnen weten, wanneer hij beter had leeren zien, wanneer hij zich maar de moei te had willen geven om niet alleen te mid den dier Oostersche bevolking te leven, maar ook eens m e t hen. Dat laatste moeten wij, Europeanen, evenwel nog leeren. We staan pas aan het begin. Een eigenaardig, maar zeer sympathiek verschijnsel bij de bevolking was, dat ze be gon in te zien, hoe ze behoefte had aan ont- wikkeling. De vraag, hoe het toch kwam, dat een zoo klein groepje Europeanen machtig en sterk, welvarena en voorspoedig is, moest van zelf wel opkomen en geen ander ant- woord was mogelijk, dan dit, dat de Euro peaan pienter (knap), de Inlander bodok (dom) is. Eenmaal zoover zijnde, werd na tuurlijk het verlangen geboren ook ontwik- keld te worden. En nu moge men redetwis- ten over de vraag, wat wel noodig is, een eigen Oostersche beschaving, een Westersche beschaving of wel een gemengde, het spreekt van zelf, dat aanvankelijk althans de be schaving der Westerlingen het meest wen- scheliik scheen. Zelfs werd zoover gegaan, dat al wat wij deden, als beschaving werd aangemerkt, zoodat de Inlander zelfs din- fren nastreefde die wij zelf ons bewust zijn iever te moeten verliezen. Men denke b.v. maar aan de jeneverflesch. De Inlander begon naar onderwijs te hunkeren. Niet alle Inlanders natuurlijk, maar wel die, welke veel met Europeanen in aanraking kwamen. De Regeering be gon scholen te openen. Veel te weinig na tuurlijk en deze liepen dan ook spoedig vol Doch dit was de bevolking niet voldoende en in de periode, waarin ik op Java werkte, kwam duidelijk het streven naar voren om anderwijs te verier ij gen op gehool Euro- als spreektaal. Aan den drang der bevolking was geen weerstand te bieden. Men kon het verschijnsel waarnemen, dat drommen In landers bij den aanvang van een cursus voor hun kinderen toelating tot de Euro- peesche scholen verzochten. Men zag het gebeuren, dat half ontwik- kelde jonge dames, dat zelfs gegageerde mi- litairen zich opwierpen als onderwijzers en werkelijk niet behoefden te klagen geen ver- diensten te hebben. Veel zou ik daarvan kun nen mededeelen, doch mijn bestek gedoogt het niet. Een enkel staaltje moge hier dienen. Volgens het schoolreglement mocht onge- veer 1900 een hoofd der school geen In- landsche leerling toelaten, of deze moest Hollandsch verstaan en spreken. Het ge- volg was, dat tal van Inlanders werden uit- gebuit door menschen, die Hollandsche cursussen gaven. Op zekeren dag kreeg ik bezoek van een Inlander met zijn zoontje. Het kind had de Inlandsche school bezocht en kon dus Maleisch lezen en schrijven. De vader verzekerde me, dat de jongen ook Hollandsch geleerd had van de vrouw Van den chef van het postkantoor. Daarvoor had hij elke maand 7** gulden betaald, wat de helft was van zijn inkomen. Die man had wat over voor zijn kind. Ik begon een ge- sprek met den jongen, doch kreeg geen ant- woord. Toen ik hem zei: „Ga eens zitten op di enstoel" zei hij: stoel. „Geef me een hand." »Ja" Ik moest den vader wel zeggen, dat hij zich vergistte en dat de jongen geen Hol landsch kende. Toen liet hij me een cahier zien en zei, dat zijn zoon den inhoud uit het hoofd kende. Ik opende het cahier en onmiddellijk begon het kind op te dreunen: „Een zelfstandig naamwoord is de naam van een ding of van iets, dat als een ding fedacht wordt." Zoo wou hij wel doorgaan. en verkorte grammatica was hem inge- pompt. Het is me onmogelijk hier weer te geven met welken klemtoon de jongen sprak en hoe s/yherp hij de klanken uitstootte. Ik kon den knaap niet aannemen en de vader zal 6f gedacht hebben door „njonja Kantor pos" te zijn bedrogen, of dat ik een Inlander-vijand was, die inlandsche knapen van de school, weerde. Waar een bevolking op deze wijze handelt, moet de overheid ein- digen met toe te geven. Voor het onderwijs moest dan ook van jaaT tot jaar meer worden uitgegeven en de onderwijs-politiek in IndiS is daardoor al zeer moeilijk. Daarvan kan men zich in Nederland bezwaarlijk eenige voorstelling maken. Kan men dat wel, voor- zeker zou de Koloniale onderwijskwestie in de Tweede Kamer heel wat meer belangstel- ilng wekken dan nu het geval is. Arnhem. A. v. W. Gemenc:d Nieims. VEREENIGING VOOR VREEMDELINGENVERKEER. De Alg. Nederl. Vereeniging voor Vreem- delingenverkeer houdt van 23—25 Juni eene samenkomst te Groningen. Donderdagavond werden hoofdbestuur en afgevaardigden officieel ontvangen ten stad- huize, waar de burgemeester, mr. dr, E. van Ketwich Verschuur, hun in de met bloemen en planten vesierde raadszaal het welkom toe- riep. Spreker eindigde met de beste wenschen voor den bloei der vereeniging. De rede van den burgemeester werd harte- lijk toegejuicht. De voorzitter van de Nederlandsche Ver eeniging voor Vreemdelingenverkeer, baron Van Tuyl van Serooskerke, dankte den bur gemeester en verzekerde, dat het bestuur en de afgevaardigden naar Groningen zijn ge gaan omdat zij bij voorbaat overtuigd waren van een liartelijke ontvangst. Spr. noodigde zijn medeleden uit een driewerf hoera aan te heffen op de stad Groningen en haar be stuur. Later begaf men zich naar de Harmonie om het concert der Groninger Orkestvti eeni- ging bij tc wonen. Onder voorzitterschap van den heer baron F. W. van Tuyll van Serooskerke werd gis- 'termorgen in ae tearoom van het hotel Frig- e de algemeene vergadering gehooiden van e Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. Nadat de voorzitter de vergadering had ge- opend, werden tot leden der commissie, die de rekening en verantwoording voor '921 zal nazicn, benoemd de heeren Freytag, H. de Keppler Hesselink en jhr. Von Weder. Tol leoen van het hoofdbestuur, wegenj het vol gens rooster aftreden van de heeren R. Buis- man te Leeuwarden, H. Goedhart te Arnhem en I. Yssel de Schepper te Gouda werden be noemd de heeren r. H. van Se'ten te Leeu warden, L. C. Steffelaar te Den Haag en mr. P. J. Reymer te Hilversum. Door den heer Van Meurs van de V. V. te Den Haag werd de bespreking ingeleid van het onderwerp „vreemdelingenbelasting". Bij de hierna gevoerde discussie werd ge- wezen op epn onbillijkheid die zou woraen "geschapen door de invoering van een vreem- delingenbelasting, als niet wordt rekening gehouden jnet de forenzenwet. Dan toch zul- len menschen die 89 dagen een villa huren, van beide belastingen vrijgesteld zijn, omdat de vreemdelingenbelasting slechts zal treffen hen die in hotels of pensions wonen Aange- drongen werd op de invoering van een bepa- ling, dat een deel der door de gemeenten ge- mde vreemdelingenbelasting zou ten goede Vomen aan het vreemdelingenverkeer zelf. Van andere zijde werd echter de opneming van een dergeliike bepaling m de wet in strijd genoemd met net budgetreciit van den raad. Peter ware het dan bij den gemeenteraad aan te drmgen om een deel ^er gelden voor de behartiging van vreemdelingenverkeer te be- tte een or id u iking van de belasting aoor mm- stemmen. Dat bleek ten slotte ook de bedoe- ling van den vorigen spreker te zijn*. Tegen schen die minder dan 90 dagen in een ge- meente verblijf hielden door het huren van een huis, waren volgens anderer meening wei maatregelen te nemen. Ir o\ erweging werd gegeven te tracbten, dat een d'-el van de inkomsten van de Kamers van Koophandel worden aangewend ten bate van vreemdelingenverkeer. Het 1 c ofdbestuur verklaarde met de gege ven weaken rekening te zulien houden Medcgedeeld1 werd dat het orgaao der ver eeniging „Or» blftven rvr- i schijnen onder redactie van inejuffrouw J. de Wit. Ket hoofdbestuur weUc den leden op, het Mac voortaan meer dan tot nu toe als bondsblad te beschouwen. De voorzitter deelde mede. dat de heer Pos, aan wien was opgedragen de vorming en het voorzitterschap van een commissie, belast met het onderzoek naar het sluiten van land- goederen, daarmede niet was gereed geko- men en zijn verontschuldigingen aanbood. Bovendien had de heer Pos als zijn meening te kennen gegeven, dat hij van de werking eener dergelijke commissie weinig heil ver- wachtte, omdat van dwang in deze materie geen sprake kon zijn. De afgevaardigde van Oosterbeek sprak zijn misnoegen uit over een dergelijke afdoe- r.ing var. zaken. Hij noemde het opireden van den heer Pos zeer eigenmachtig en meende, dat wel degelijk tegen het sluiten der iand- goederer iets viel te doen. Hij zou een land- goed, dat voor het publiek gesloten bleef, heel zwaar onider de weeldebelasting willen laten vallen. Tegen het sluiten van landgoederen verbief ook de afgevaardigde van Ommen zijn stem en wel voomamelijk omdat het aldaar het buitcngoed van baron Van Pallandt moet zijn verkocnt aan de Theosofiache Vereeniging, die het nu als rustoord voor haar leden wil inrichten. De afgevaardigden van Gorssel en van Oosterbeek kwamen met elkaar in dispuut over het al of niet sluiten. De eerste wees op de vernielzucht van* het publiek, de laatste meende, dat tegen matigen prijs toegangs- kaarten konden worden verstrekt. Volmaakt vrije openstelling zou hij ook niet wenschen. De afgevaardigde van Zeist drong aan op maatregelen tegen de stofplaag. Ommen vroeg de hulp van het hoofdbesiuur voor de opheffing van de tolrechten op de Vechtbrug. Orouw klaagde over belastingbetaling van een wep* voor ieders gebruik aangelega; en waarschuwde tegen het toenemende verlies van de Zeilsloot, waardoor het vreemdelin genverkeer in Friesland* een knak kriigt. Het hoofdbestuur zal al de geopperde wen schen en bezwaren onder de oogen zien. Ten slotte gaf de heer A Juniod1, directeur van de Schweizerische Verkehrzcntrale, een uiteenzctting van de werking van dit insti- tuui INSLUIPINOEN. In de Vogelenbuurt te Utrecht hebben Donderdagnacht, toen de sfudentenoptocht de stad doortrok, in twee winkels insiuipfn- gen plaats gehad. Met een valschen sleutel zijn de dieven binnen gekomen. Vermist wor den bedragen van 400 en 20 en eenige sieraden. haatm hocrm 10. Aan de orde was een voorstel van Bur gemeester en Wethouders tot rioleering van de Oldenburgstraat. De Voorzitter las het verzoekschrift van de bewoners der Oldenburgstraat voor, waarbij verzocht wordt ten spoedigste tot rioleering van die straat over te gaan. De vermoedelijke opbrengst van de rioolbelasting zal de rente en aflossing der aanlegkosten dekken. Een gedeelte der aanlegkosten is reeds door de Bouwimaatsdiappij in de gemeente-kas ge- stori; Aangezien het geld is gestort stellen Burgemeester en Wethouders in dit geval voor na het zomerseizoen tot uitvoering van dit werk over te gaan. Zonder hoofdelijke stemming werd te dien overeenkomstig be- sloten. 11. Kwam in behandeling een voorstel van Burgemeester en Wethouders om madhti- ging van hen tot verpachting van den ge- meente-grond aan de Karel de Grootelaan ten behoeve der kermis. De Voorzitter deelde mede, dat de voor- waarden, welke dezelfde zijn als die van 'het vorige jaar, ter visie voor die leden hebben ge- legen, en vroeg of een der leden het woord verlangt. Zonder discussie werd zonder hoofdelijke stemming overeenkomstig het voorstel beslo- ten. 12. Kwam aan de orde vaststelling van het Kohier Hondenbelasting dienst 1921. Zonder hoofdelijke stemming werd het Pri- mitief Kohier vastgesteld tot een bedrag van 1028.—. 13. Op voorstel van den Voorzitter werd ronden de bdhandeling der reclame's M. Oims'ag en Hondenbelasting, dienst 1921 nh sluiting der openbare vergadering in comite te behandelen. (Slot volgt.) Marktberlchten. Proyinciaal Nieuws uit van EEN VOGEL VAN ZELDZAME PLUIMAOE! In de raadsvergadering van Bovenkarspel kwam ter tafel, de schriftelijke kennisgeving van een ingezetene, die daarin medeaeelde, dat zijn kinderen* nu alien meerderjarig wa ren en dus aangeslagen kunnen worden in den Hoofdelijken Omslag. UIT WOGNUM. Bij het spelen achter de woning is het ze- venjarig zoontje van den veldwachter Appel in een beerput gevallen en verdronken. UIT VENHUIZEN. Aan den dienstplichtige J. Langedijk, deze gemeente, is voorgoed vrijstelling militiedienst verleend. UIT NOORD-SCHARWOUDE. Dr. J. Hoek, alhier, is beroepen te Voor- schoten. PREDIKBEURTEN. BROEK OP LANGENDIJK, herv. kerk, 9.30 uur leesdienst; 6.30 uur, Ds. Kooij. Geref. kerk, 9.30 en 2.30 uur, Ds. de Chr. Geref. kerk, 9.30 en 2.30 uur, Ds. de Bruin. Doopsgez. kerk, 9.45 uur, Ds. de Jong. UIT SCHAGEN. Het schilderwerk van het tweede blok hui- zen van de bouwvereeniging Schagen is opge dragen aan de gezamenlijke schilderpatroons alhier. In deze gemeente zijn 1653,07 H.A land voor landbouw en veeteelt in gebruik Voor den landbouw bedraagt uit 336.49 H.A. en voor de veeteeli 1316,58 H.A. Van dit land is 709,82 H.A. eigendom, 943,25 H.A. worden gepacht, terwijl 101.19 H.A. van ouders aan kinderen verpacht wor den. Bij de gehouden veetelling is gebleken dat de landbouwende stand in het bezit is van: 197 paarden boven 3 jaar en daar beneden 33; 29 springsieren1149 melk- en kalf- "koeien, 377 stuks mestvee, 4 mestkalveren, 286 stuks rundvee boven 1 jaar en 548 daar benedenhet getal sChapen boven 1 jaar be- droeg 1809, dat der lemmeren 1269. Er wa ren 39 bokken en geiten; verder waren er 426 varkens boven 6 weken, daar beneden 145; er werden 1606 kippen opgegeven en kuikens van 1921, 514; het getal bijenkorven was 16. UIT BERGEN. (Vervolg Raadsvergadering). 9. Kwm in behandeling het in de vorige vergadering aangdiouden voorstel van Burg en Weth. tot verbouwing van de gemeente- boerderij aan den Kerkedijk. De Voorzitter zeide het plan nogmaals met den gemeente-opzichter te hebben besproken, doch deze ziet geen kans het plan der verbou- wing met dezelfde gerimge kosten te wijzigen. Spreker meent dat na afloop der vorige ver gadering eenige Raadsleden met den gemeen te-opzichter de boerderij hebben bekeken, en zou gaarne de indruk van die leden over het plan willen weten. De heer Hoksbergen deelde mede, dat hij op het terrein is geweest, en een en ander in oogensdhouw heeft genoiren Als le.k voolde spreker wel voor het plan zooals dit is mge- aiend, doch gevoelde toch ook wel iets voor de bezwaren van de heeren Bogtman en Apcl- doorn. In veriband hiermede zou spreker wil len voorstel len voorshlands niet tot verbou- wing over te gaan en de gemeen te-werkman C. Winder in de nieuwe doodgraverswoning te laten women. Na eenige bespreking werd op voorstel van den Voorzitter goedgevonden de beslissing tot het einde der vergadering aan te houden, ten emdt nogmaals den gemeente-opzichter te BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 24 Juni. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 2434; II f 16—/ 26.50, III 4—/ 6.50. WARMENHUIZEN, 24 Juni 1921. Schotsche Muizen 12.8015.90, Schoolmeesters 14.90, Drielingen 6.10— 8.90, Koksianen 14.60, Duken 14.10, kriel 22.10 per 100 K G. ZWAAG, 24 Juni. Veiling Bangert en Omstreken. Prijzen waren heden: Aardbeien 26—34 ct.; aardappelen 7.60 tot 7.90; peulen 19—22 ct.; roode bessen 2837 ct.; prolefian 4340 ct.; bloemkool 15—21 ct.; wortelen 8—10 ct.; perziken 1116 ct.; farmboozen 3542 ct.; slaboo- nen 45 ct.; tomaten 44 ct.; snijboonen 1— 1.22. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 24 Juni 1921. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor Wortelen 3.80-/ 6.90 p. 100 bos. Schotsche muizen 13.2020.50; School meesters 12.2018.20; Drielingen 8.7016.50; kleine 2.20—/ 2.70; Gladblaadjes 21, alles per 100 KG. Aanvoer 240 st. bloemkool; 25570 bos wortelen; 326.150 K.G. aardappelen. NOORDSCHARWOUDE, 24 Juni. Schotsche muizen 13.9017.40; Kok sianen 14.90; Schoolmeesters 1410 15.90; Drielingen 813.40; kleine 1.904; Tuinboonen 6, per 100 K.O. Bloemkool 18.40 per 100 stuks. ZAANDAM 24 Juni. Veilingvereeniging Bloemkool I 17—24—31 ct. per stuk; II 12— 16M ct. per stuk; aardappelen 15—20 ct. per K.G.; komkommers 821 ct. p. stuk; tuinboonen 3—4** ct. per pond; tuinboonen extra 7 ct. per pond; postelein 80120 ct. per ben; rabarber 1113 ct. per bos; sla 1.55—/ 1.80 per 100 kr.; peen 18—24 ct. pieterselie 4ik ct. per bos; selderie 4— lYt ct. per bos; selderie 4—7** ct. p. bos; snijboonen 50 ct. per 100; slaboonen 52— 56 ct. per 100; andijvie 2.40—/ 6.30 per 100. ALKMAAR, 24 Juni. Alkmaarsche ex- port-veiling. In de heden gehouden veiling werd be taald voor: Aardappelen 14.50 toi 21.20 per 100 K.O., Drielingen 7.20 tot 11.10 per 100 KG., Aardbeien 31 tot 46 per 100 K.O., Aalbessen 54 tot 63 per 100 K.G.. An» dijvie 3.20 tot 6.80 per 100 stuks, Bloemr kool I 18.50 tot 30.20 per 100 stuks, Bloemkool II 10 tot 15 per 100 stuks Doperwten 19 tot 30 per 100 K.G PTopsla 1.10 tot 3.80 per 100 stuks, Pie terselie 3.10 tot 4.80 per 100 bos, Poste lein 0.20 tot 0.37 per ben, Peulen 40 tot 55 per 100 KG., Rabarber 6.70 tot 10.80 per 100 bos, Selderie 1.10 tot 3.80 per 100 bos, Spinazie 18.90 tot 31.40 per 100 K.G. Snijboonen 0.84 tot 1.02 per 100 situks, Sperstebooiien 0.72 tot 0.78 per 100 stuks, Tuinboonen 7.80 tot/n-40 per 100 K.G., Wortelen 5 tot J 8.40 per 100 bos. Aanvoer 1600 K.G. aardbeien, 2400 stuks Bloemkool, 6200 bos Wortelen, 425 mamdjes Postelein. ALKMAAR, 24 Juni 1921. Op de heden gohouden kaasmarkt waren aangevoerd 203 stopels kaas, wegende 143498 Kilogranimen. r Kleme fabriekskaas met rijksmerk 74 zonder rij'ksmerk 72, Commissie fabrieks kaas 80, kleine boeremkaas met rijksmerk 71, zonder rijksmerk 74-50, boeren com- missiekaas met rijksmerk 87. zonder riiks- merk 72. Handel vlug. J ALKMAAR, 25 Juni 1921. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 15 paarden 200—/ 700; 27 koeien en ossen 450800; 69 nuchtere kalveren 1535; 66 vette schapen 3654; 2 lammeren 1834; 37 magere varkens 60—/ 85; 189 biggen, 10 w. 13—/ 28; 5 bokken en geiten 1226 STOOMVAARTLIJNEN. Stv. Mi}. Nederland. Java (uitr.) arr. 23 Juni te Port Said. Kon. Ned. Stb. Mif, Fauna arr. 23 Juni v. Lissabom te Port Tal bot. Medea vertr. 22 Juni y. Canthagena a. A'd am. Theseus arr. 23 Juni v. Livomo to Napels. Vulcanus vertr. 24 Juni v. R'dam n. de Midi Zee. Castor vertr. 23 Juni v. Lissabon* n. A'dam. Danae vertr. 23 Jurni v. Villa Garcia n. Vigo. Iris vertr. 26 Juni v. Valencia n. Pimator. Nleptunus vertr. 23- Juni v. Malta n. Patras Strabo arr. 23 Juni v. Gothenburg ite Kopen- hagen. Kon. HoU. Lloyd. Gooiland vertr. 23 Juni v. Bueruos-Ayres n. A'dam. Zaanland1 arr. 23 Juni v. Glasgow te New- York. Holland-Amerika Lifn. Mioerdijk arr. 24 Juni v. San Pedro te Rott, e. v. Hamburg. Nieuw-Amsfercfam, v. Rotterd. n. New-Yoric, vertr. 23 Juni v. Plymouth. Kon. West-lnd. Maild. Ariadne arr. 22 Juni v. West-Indie te Newy. Ulysses vertr. 21 Jtmi v. Goquimbo n. Val paraiso. Rott. Lloyd. Goentoer (uitr.) arr. 21 Juni te Padang. Kawi vertr. 22 Juni v. Batavie n. R'dam. Turbinia, v. Manilla n. R'dam, vertr. 23 Juni v. Suez. Holland-Oost-A frika Li}n. Haarlem 20 Juni v. Beira to Kilindtinl Holland-Oost-Azi2 Li/n. Brielle (uitr.) vertr. 18 Juni v. Shanghai. Alcor (thuisr.) vertr. 22 Juni v. Singapore. Rott. Zuid-Amerika Li/n. Sirrah (uitr.) vertr. 24 Juni van Bilbao n. Gyon. HoU. Brltsch-Indii Lijn. Stadsdijk (uitr.) arr. 23 Juni to Rangoon*. Holland-Zuid-Afrika Lifn. Randfontein (uitr.) vertr. 22 Juni v. Kaap- stad. Holland-Australi'i Lifn. Menado (thuisr.) arr. 23 Juni to Marseille., St. Albans Abbey (uitr.) arr. 22 Juni te Mel bourne. Stv. Mi). Oceaan. Machaon, v. Japan n. R'dam, arr. 19 Juni te Singapore. Prometheus, v. A'dam n. Java, *ar. 14 Juni Gibraltar. van ter Amsterdamsche Benrze genoteerden fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbonwcrediet. 24 Juni. Ontvangen een prachtcollectie voor kleeding n. maaL (Lage prijzen.) uui uvuu, i i_ vanaf PvHOn® notuj vlrct ue ncuCTlBnCSCIIt tltt te ztli Hp 7aanQfrpplt FONDSEN. 5 obi. N. W. S. 5 idem 4** idem 4** idem 4 idem 6 O.Ind. 5 idem 5 idem 5 idem Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Maatij. Insulinde Olie Philips Gloeilamp Comm. Studebaker Comm. Steel Compania M. Arg. Cult. Mij. VorstenL Handelsver. A'dam Javasche Cult Dordtsche Petr. gew. Gecons. Holl. Olie Koninklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi HolL Am. Lbn Java China Jap. Lfjn Ned. Scheepv. Unie Deli Batavia Tab. Deli Maatij. Senembah 7 obi. Holl. Spoor 7 obi. Staatsspoor South. Pacific Union Pacific Prolongate 1000 '18 1000 '19 1000 *16 1000 '17 1000 '16 1000 '19 1000 '15 1000 *16 1000 '17 91 'Vie 94% 89i3/i« 833/i« 83 943/g 903/4 8t»"/ie 86n/,. 13) l/g 1421/g 31% 2691/» 85 887/g 117V. 353 1991/.* 386 181V. 442 369% 85 129% 185 131 125»/4 347 398 590 105 104% 85 3% 903/,, 93'3/„ 89'/,, 831/4 81% 93'3/u 91 86 86 137 1373/, 156 32V, 265 82'/i« 87% 118% 352% 198 372% 175% 430 351% 82% 125 183 128 124 333% 386 591 1048/4 104% 135% 2% 22 Jnnl. 23 Juni. 89% 901/, 90 93i/l« 91% 94 893/,, 893/i« 89V, 83"/,, 827/, 82'Vi, 813/8 821/, 827% 93>3/„ 93i%, 937/, 90 89% 89% 851/4 843/4 84 851,4 843/4 84% 131 130 127 137 138 l/j 136% 157% 156 1538/4 29% 29% 3! 267% 84 83 84%. 87% 868/4 86 115 110 117% 117% 116V, 343 339 3331/8 199 197% 197 3801/, 3861/, 391% 172% 168 164% 436 439 449 351% 3261/8 340 821/, 79% 77% 124 120 115 183 184 125 125 112 123 V, 123 1238/s 326 336% 388 381 389% 594% 597% 609 105 1051/8 105% 1041/. 1048/4 1048/4 ~2% 2 ~2%

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 10