m DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 147. Honderd drie en twlnti^trte Jaargrmg. MAANDAG 27 JTJM. Gemengd Nieuw* Dtt umnmoi Dwtatti utt 8 ataflen Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve op Zon- en Frestdagen, nitgegeyeiL Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.franco door hel geheele Rijk 2J>0. Afzonderlijke en bewijsnnmmers 5 tenia. Direct ear: 0. H. mi Alt. Telefoonnummer 3. Telefoonnr. Redactie 33. Prijs der gewone Adyerieniifn. Per regel f 0.25, bfl grooie contracien rabat Oroole letters naar plaatsrnimte. Brievrn franco aan de N.V. Boek- en Handelsdxnkkerfj v/L HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9. HoofdredacteorT). N. ADEMA. Buitenland DE OPSTAND IN OPPER-SILEZIe. Naar bet „Berl. Tageblatt" van Duitsche zijde verneemt, zijn de onderhan.de 1 ingen over de ontruiming van Opper-Silezie nog niet afgeloopen, daar eenerzijds generaal Lerond teg en de voorloopige overeenkomst van Hoier en Henniker in het belang van Polen eenige bezwarcn heeft geopperd, en anderzijds een overeenstcmming tusschen de intergeallieer- de commissie en Korfantay, nietbegenstaande langdurige onderhandelingen, tot nu toe met te bereiken was. De „Voss. Ztg." daarente- gen meent, dat de onderhandelingen der in- tergeallieerde commissie met Korfanty reeds zijn afgeloopen. Omtrent Opper-SileziS werd door den Poolschcn minister verklaard, dat met het oog op de uiteenloopende opvattingen van Engeland en Frankrijk het Italiaansche yoor- stel van graaf Sforza, ofschoon het niet vol- doende recht doet aan de gerechtvaardigde wenschen van Polen, tenminste toch een weg aanwijst, waarlangs men tot overeenstem- ming zou kunnen komen. De „Lok. Anz." publiceert een geheim rap port van generaal Lerond aan de Fransche militaire missie te Berlijn, gedateerd 15 Juni. waarin gesproken wordt over een groote Duitsche organisatie voor aanwerving van manschappen in Opper-Silezie. De jongste gevechten met de Polen heb- ben bewezen, dat de Duitsche Selbstschutz geheel in handen van Hofer is cn dat de for- matie geschiedt overecnkomstig het systeem van het oude Duitsche legex, aldus gaat het rapport voort. De kracht dezer formaties is buitengewoon groot en. wordt met den dag sterker. Korfanty daarentegen verliest bij den dag aan populariteit en zal spoedig gedwongen zijn Opper-Silezie te ontruimen, wanneer wij aan den strijd in deze gebieden niet on- middelliik een eind maken cn alle strategische punten bezetten, om daardoor den Duitschen opmarsch tegen te houden en zoo Korfanty in het land te houden. Wij hebben dientengevolge met alle verte- genwoordigers der Entente het volgendc be- paald lo. Korfanty kan op het gebied, dat hij bezet houdt, zijn organisatie voltooien en uit- breiden ter bescherming der Poolsche inwo- ners. Wij eischen van Korfanty, dat hij zijn troepen meer discipline bijbrengt, dan tot dusver het geval was en dat hij aan onzie geheime bevelen onvoorwaardelijk gehoor- zaamt. 2o. De intergeallieerde troepen moeten tot een gesloten geheel worden. bijecngetrokken en de speciale opdracht hebben, de toebereid- selen voor den verderen Duitschen opmarsch, de bezetting der strategische punten en de vereeniging der Duitsche afdeelingen tot een gesloten front te verhinderen. 3o. Onze troepen moeten zoo opgesteld en versterkt worden, dat wij te alien tijde gereed kunnen zijn om de Duitsche troepen te ontwa- penen en bun munitie in beslag te nemen in- geval zij ons niet op het eerste bevel de wa- penen uitleveren. Wij vinden met den dag meer sympathie bij de Engelschen en Italianen. Het geheime rapport eindigt met de mede- deeling, dat de intergeallieerde commissie be- sloten heeft, Italiaansche en Zuid-Tiroolsche troepen naar Opper-Silezie te brengen, om de zich daar thans bevindende Italiaansche afdeelingen af te lossen, daar de Polen hun zware vcrliezen hebben toegebracht en zij den Polen vijandig gezind zijn. Deze geheime order bewijst wel wat reeds zoo vaak is beweerd, n,l dat de Franschen zoo zeer op de hand van Polen zijn, dat zij de Duitschers bij al hun optreden in Opper- Silezie dwarsboomen, dikwijls tegen alle rede en billykheid in. Volgens het „8 Uhr Abendblatt" zal wel een pohtieke straffeloosheid voor de Poolsche msurgenten worden afgekondigd, doch zul len de door de intergeallieerde commissie ge- constatecrde wetsovertredingen door een. strafrechtbank worden vervolgd. HET CONFLICT IN DE ENGELSCHE MIJNEN. Het bestuur van de mijnwerkers heeft be- sloten om te trachten met de regeering en de eigenaars te beraadslagen, in de hoop een overeenkomst te verkrijgen, waarvan het be stuur de aanneming kon aanbevelen. Het bestuur besloot de bljeenkomst met de andere vakvereenigingen, waarin over een algemeene staking beraadslaagd zou wor den, af te wimpelen en een bljeenkomst te houden met de aub-commiasie ult de La- bourparty, die aangeboden heeft hulp te verleenen bij de regeling van het geschil en te trachten ook met de regeering en de eige naars overleg te plegen tot hel verkrijgen van een behoorlijke loonregeling. Hodges, de secretaris aer mijnwerkers- organisatie, sprak na de vergadering van het bestuur de verwaehtin" uit dat de regeering alsno? met een subsidie van 10 milloen pond sterling zou meewerkai tot een regeling. Valgus mm heeifiht uit Matk&u, tthhee de de president der Iereche republiek in< op 22 Juni j.l. door de Britsche regeerings- arbeiders te Nikolajef besloten om' hun soli- dariteit met de Engelsche mijnwerkers te toonen, door elke week twee overuren te ma ken, en het daannee verdiende extraloon in de stakingskas van de Engelsche mijnwer kers te storten. DE BURGEROO'RLOG IN IERLAND. De Iersche kwestie schijnt een nieuw sta dium te zijn ingetreden met de opening van het Ulster-parlement door den Engelsdhen koning. Als gevolg hiervan zal wel moeten worddn opgevat een brief van Lloyd Oeorge heeft aan DeValera, den „prasident van de Iersche republidk", waarin hij zegt, dat de re geering gaarne zou zien, dat's konings op- roep tot verzoeMing niet te vergeefs zal zijn. Hij noodigt DeValera en zijn collega's, aan wie hij een vrijgeleide zal verleenen, uit, naar Londen te komen, om met den premier van Noordhlerland, Sir James Craig, de moge- lij'kheid van een schiikking zeer diepgaand te onderzoeken. De premier van Noord-Ierland heeft aan Lloyd1 George doen weten, dat hij het kabinet tegen morgen heeft bijeengeroepeni om de kwestie der uitnoodiging te bespreken. Hij zal het resultaat onmiddellijk aan Londen doen weten. Zooals uit een officieele mededeeling van de Dai Eireann (het Sinn Fein Parlement), welke dezer dagen gepublioeerd is, blijtt. is republiek inderaaad iritsdh. troepen gearresteend en niet zooals de ,,'Dai- ly Mail ineldde, een pereoon, die veel op hem geleeik. Hij werd op den avond van 22 Juni in het district Black Rock door Britsche regeeringsfroepen gearresteerd, en naar de kazerne te Portobello gebracht Hier werd hij vastgehouden tot den middag van 23 Ju ni, toen hij weder om tot nu toe onbekende redenen vrijgelaten werd. Onder deze „onbekende redenen" zal wel hebben behoord het verlangen van. de Engel sche regeering om door beperking met de Va- lera tot oplossing der kwestie te komen. Aan- genomen mag worden dat de uitnoodiging zal worden aanvaarxt De Valera kan het moeilijk nallaten, wan neer het lot van Ierland hem na aan het hart ligt. Het is ook moeilijk te gelooven, dat de Engelsche premier hem deze uitnoodiging zou hebben. gezonden, zonder het vermoeden, dat zij zou worden aanvaard. HET ANTWOORD VAN GRIEKEN- LAND. Het antwoord van Griekenland betreffen- de het bemiddelingsaanbod is aan de gealli- eerde gezanten ter hand gesteld. De avondbladen te Athene publlceerden Zaterdag den tekst er van. De regeering verklaart, dat zij zeer erken- telijk is voor net vriendschappelijk aanbod, maar dat alleen de militaire belangen een richtsnoer coor haar gedrag en haar beslui- ten kunnen zijn. De huidige situatie in Klein-Azie is een gevolg van het wereldcon- flict. Griekenland bevindt zich in Klein- AziS uit plichtsgevoel tegenover zichzelf en om de gemeenschappelijke besluitender ge- allieerden ten ultvoer te brengen, waaraan de Turken zich trachten te onttrekken. Elk uitstel der operaties zou de situatie nog hachelijker maken. Griekenland zou daar door den tegenstand van den vijand aan- moedigen. De Grieksche regeering zal al- tijd bereid zijn in elke phrase van de opera- ties te luister ennaar de groote geallieerden. Zij hoopt, dat zij van Turkije concrete voor- stellen zaly krijgen, die de verwezenlijking van de rechten, voortvloeiend uit de verdra- gen, mogelijk zullen maken en waarbij re- kening gehouden wordt met de offers door Griekenland gebracht. DE ONTWAPENING IN DUITSCH- LAND. Aangezien de in het ultimatum gestelde termijn voor de ontbinding der verboden mi litaire organisaties op 30 Juni afloopt, heeft de rijksregeering thans een officieele veror- dening uitgevaardigd nopens de ontbinding der Einwofinerwehren in Beieren, de Orts- en Grenzwehren in Oost-Pruizen en de or- ganisatie-Escherich. Met ingang van heden zijn genoemde or ganisaties ontbonden. Deelneming aan de ontbonde organisaties is strafbaar. COMMUNISTEN OEARRESTEEERD Met toestemming van de Fransche bezet- tinga-autoriteiten In Dusseldorf, zijn de voornaaimtc schuldigen aan den commu- nlstischen Putsch in Mettmann In Maart 1921, tezamen 16 personen, door de politie ;earresteerd. Zij zullen voor Dutiache recht- anken terechtataan. DE DOODSTRAF IN BELOle. Eenige dagen geleden veroordeelde het Assisenhof te Luik een zekeren Douhard tot de doodstraf, wegens het zich in dienst stellen van den vijand gedurende den oor- log en het verraden van landgenooten. Alhoewel de doodstraf in BelgiS sedert 1865 niet meer wordt toegepast, heeft de jury, na de uitspraak, een verzoekschrift tot den leaning garicht am da «traf ditmaal *m uitvoer te doen- brengen. De houding van den beklaagde was n.l. tijdens het proces z66 cynisch, dat de jury meent dat zij niet de minste consideratie met hem behoeft in acht te nemen. Daar evenwel Vandervelde, minister van justitie, een stellig tegenstander van de doodstraf is, is het waarschijnlijk dat hij den koning zal verzoeken den veroordeelde gra de te schenken. Mocfrt de koning evenwel voor den aandrang van de jury zwichten en Douhard geen gratie verleenen, dan acht men het waarschijnlijk dat Vandervelde zijn ontslag zal nemen. WEEREEN SPOORWEORAMP IN FRANKRIJK. Zaterdagmiddag is de erprestrein van Rijssel naar Parijs gederailleerd tusschen Atrecht en Albert. De vier achterste rijtui- gen liepen uit de rails. Na eenigen tijd viel ae vooTSte dezer wagons om, en de andere wagons stortten zich op het omgevallen rij- tuig. Drie en twintig dooden en dertig ge- wonden werden geborgen. De ongekwetste reizigers werden onverwijl verder vervoerd naar Parijs in het niet gederailleerde ge- deelte van den. trein. Efen onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat er hier geen sprake is vain sabotage, dioch dat het ongeval te wijiten is aan den slechten itoest'and, waarin zich de spoorbaan bevindt. Doordat de rails als gevolg van de hitte der laatste dagen,. waen- uitigczet, was de laatste goederenwagon die bijna niet geladen was, onltspoord, heigeen, het ontsporen der drie laatste wagons ten' gevolge gehad. Onder de gewonden bevinden zich 20, wier toestand uiterst zorgwekkend is. Men meent dus, dat de doodlenlijst nog grooter zal worden. DE A.S. BIJEENlKdMST VAN DEN OP- PERSTEN RAAD. Brtand heeft aan de Engelsche regeering doen weten, dat de volgende bijeenkomst van den Oppersten Raaci, om verschillende rede nen niet v6or 10 Jluli zal kunnen worden ge houden. Ofschoon nog geen. datum is wasfgesteld, zal die bijeenkomst waarschijnlijk te Boulog ne plaats hebben. VOLKENBONDSDAO IN ENGELAND. Zaterdag werden in het Hiyde Park te Lou den en in geheel Groat-Brittamnie groote be- toogingeni voor den Volkenbond gehoudfen. Naar Hyde Park begaven zich acht optochten, waaraan honderden vertegen woordigers van vreemde landen in hun nationale kleeder- dracht deelnamen. Zeventien naties werden. ventegenwoordigd door sprekers, die van tien tribunes het woord tot de menigte richtten. Vijfhonderdvijftig afdeelingen van de Volken- botndvereeniging en aanverwante bonden vierden> in het geheele land1 den Volkenbonds- dag. DE ONTPLOFFING TE RYBNICK. Uiit Rybnick wordt gemeld, dat, in verband met de ontploffing op het goederenstation te Rybnick, de opstanideliingen van de Duitsche handelsfirma's verlangden, dat deze een schadevergoedng van 17 millioen mark bijeen zouden brengen v66r Zaterdag- avond zes uur. De opstandelingen. hebboa vijf der meest welgestelde kooplieden gevan- gen genomen en met den dOod bedreigd., in. geval de 17 millioen niet betaald zouden worden. Op het station te Ryhnick is een compagnie pioniers uit Polen aangekomen die met het opruimingswerk op de plaats des an- heils ds begonnen. Door de ontploffing zijn meer dan- honderd1 goederenwagons verbrand of beschadigd. Ook een Poolsche Roode Kruis-rtrein is zwaar beschadigd. Tot dusver zijn er vier dooden geborgen. Omtrent de oorzaak der ontploffing loopen de meeningen uifeem. Inmiddels hebben de op standelingen de meeste gevangenen weer in vrijheid gesteld, daar gebleken is dat de ont ploffing niet door mijndiynamiet doch door munitie, welke zich in de wagons bevond is omlstaan. DE MIJNRAMP IN WESTFALEN. Onder groote deelneming van alle klassen der bevolking zijn Vrijdagmiddag de slacht- offers van de ontploffing in de mijn Mont- Genis begraven. Op de plaats, waar het on- geluk is geschied, en van de oaburige mij- nen warcu ten teeken van rouw de vl. halfstok geheschen. Ook de openbare gd>ou- we nen tal van particuliere wonlngen ver- toonden dit teeken van rouw. Op verzoek van de nagelaten betrekkingen waren sommi- gen der slachtoffers naar Hun woonplaatsen vervoerd. om daar begraven te worden. Voor het ziekenhuis Boemig stonden 73 Hjkkisten opgesteld. Dulzenden waren samen- gestroomd om bij de plechtigheid tegen- woordig te zijn.' Afgevaardigden der mijn werkers, vakvereenigingen in de kleeder- dracht van hun bedrijf, en afgevaardigden van alle mijnen uit de omgeving waren aan- wezig Het hoofd van het miinbedrijf in Prui- sen, Von Althaus, was ut Berlijn aangeko men; als vertegenwoordiger der rijksregee ring vergezelde hem de minister van arbreid, dr. Praun Ook de provinciale autoriteiten waren vartegmwoordigd, evaoals de gemeeu- ten, en de mijnwerkers van de mijn Mont-Ce- nis. Op de tonen van treurmuziek werden eerst twintig lijkkisten van het ziekenhuis Boemig naar het aan de overzijde der straat gelegen katholieke kerkhof gedragen, waar voor de uit Boemig afkomstig mijnwerkers een ge- meenschappelijk graf was gedolven. Aan het met eikenloof versierde graf werd het woord gevoerd door den vicaris-generaal, dr. Ro senberg uit Paderbom, die den bisschop ver- tegenwoordigde. Tijdens de plechtigheid klonk het Miserere. Daama begaf zich de groote lijkstoet van het ziekenhuis door geheer Sodingen naar het kerkhof te Holthausen, waar een massa- graf voor 53 en dobden was gedolven1. Ach- tereen volgens werd het woord gevoerd door den superintendant-generaal, dr. Zbllner uit Munstcr, als vertegenwoordiger van de evan- gelischc geestelijkheid, door dr. Rosenberg en door den evangelischen geestelijke yan Holthausen. Behalve het katholieke kerkkoor, dat het Miserere zong, had zich voor de plechtigheid een massakoor gevormd, dat eenige koralen ten gehoore gaf. Naar verluidt zou de oorzaak van de ont ploffing in de mijn te wij ten zijn aan onvoor- zichtigneid. Een' arbeider, die in de nabijheid stond, heeft een knal gehoord als van een dynamietpatroon. Hieruit wordt afgeleid, dat, tegen het verbod in, gebruik is gemaakt van dynamiet, tengevolge waarvan het onge- luk ontstaan is. GEVAARLIJKE VLOOTMANOEUVRES. Groote belangstelling bestaat in Amerika voor de proeven, bij de kust van Virginia met een bomaanval van Amerikaansche vlieg- tuigen op gewezen Duitsche duikbooten en andere oorlogsschepen. Een groot aan tal leden van het congres en persvertegenwoordigers volgen ma noeuvres, die zich ontwikkelden tot een wed- strijd tusschen de Amerikaansche torpedoja- gers en de Vlieghiigen, wie van ben het eerst de ondcrzcebooten in den grond kon borea. De vliegtuigen hebben het tot dusverre ge- wonnen. Zij brachten de manocuvreerende onderzeeboot 117 in 20 minuten met 12 bom- men tot zinken, terwiji een eskader van vijf torpedojagers een kleinere duikboot eerst na 24 minuten en na 40 kanonsdhoten tot zinken kon brengen. De manoeuvres hebben door een aantal voorgekomen ongelukken den dood1 van 22 personen veroorzaakt, o. w. officieren en minderen. WAT LEZEN DE AMERIKANEN? De „Frankf. Zeitung" neemt een statistiiek over uit het Alnerikaansdie „Golliere Week ly" waarin men met den duimstok nauwkeu- rig heeft gemeten hoeveel ruimite de Ameri kaansche pers wijdlde aan de versdhillendfe soorten van „nieuwtjes van den diag". Men kwam tot de vo'lgende conclusies: Sport en humoristiscihe lectuur 321 dliim. Vrouwen-rubriek (mode, keuken, kinderen 135 Staatszaken 125 Handelszakcn 119 "n Buitenland 103 Misdaden 60 Muziek en tooneel 44 Bigamie en echtscheidingen 40 Alcohol en bestrijding 27 „Uit de aristocratisdie kringen" 14 Arbeiders-vraagstukken 10,, EEN DRAMA. Het „Journal de Lifege" meldt, dat gedu rende een oefening in het kamp van Bever- loo een kapitein aan een der soldaten een opmerking maakte. Deze ontstak daarover in woede en bracht den kapitein een bajo- netsteek toe, zoodat deze levenloos neer- stortte. Een luitenant snelde toe en schoot den soldaat met zijn revolver neer. „SCHOOL JONGE NS." Engelsche bladen vertellen van gemeentelij- ke avondscholen in Londen, die door jongelui tusschen 50 en 70 jaar bzocht worden. Geen Vlijtiger leerLingen dan deze grijze scholiren, die zich de beginsolen der vreemde talen vooral Fransch en Italiaamsch van wiiskunde en. allerlei andere vakken eigen maken met een toewijdinig, die menig jong- mensch kan beschamen. De ouderen ontspannen ziclh in de pauzes cricket en beoefenen andere sport. „Their keenness to learn is astonishing" verklaardc een verslaggever van de .Daily Mail", die de cursussen bezocht. VRIJDAO OELUK9DAO. NHettegenstaande de meendng als zoo Vrij1- dlag een ongeluksdiag zijn, «Jn er toch ook komen. daaromitrent voorbeelden voor. Op Vrijdag, den 21stcn Augustus van. het jaar 1492 zeiidc Qiristoffel Columbus op zijn ecrstea on-tdekkingstocht uit. Op Vrijdag, den elfden October, den vierden Januari 1493 vertrok hij1 wear naar -Spaoja, waar hij op een op wetenschappel goboren zijn, bchi Luther, George W hcit, George Step henson. Op 1808 were de slavenhandel in' die veilig aanlandde. Op Vrijdag, den elfden Juni 1494 ontdekte hij het vaste land en Amerika. Tot de groot manner: in de geschiedenis ol wetenschappelijil^ gebied1, die op Vrijdag! oorem: Bismarck, Maarteu Washington, Gabriel Fahren- I 17 Jian. ereexugde Staten afgeschaft. EEN RAZZIA" IN EEN GEVANGENIS De justitie te Dortmund heeft in de daar ter plaatse bestaande gevangenis een razzia gehouden onder de beambten van die inrich- ting. De directeur is gevangen genomen en naar een gevangenis in een andere stad over- febracht. Ook zijn twee andere gevangenis- eambten gearresteerd en raeerdere arresta- ties zijn te wachten. Ontslagen gevangenen hebben namelijk uitgebracnt, dat het in deze inrichting bij- zonder lustig is toegegaan. Niet alleen, dat aan de gevangenen van buiten af verschil lende versnaperingen werden toegestopt, doch de gestraften, die het konden betalen, werd vergund ware feestmaaltijdea en gela- gen aan te richten. DE VERM1ISTE SCHEPENi. De „Daily Mlail" verneemt uit New-York dat zich onder de twintig gehrimzinnig vcr- dweneni schepen ook twee Engelsche bevon- den, ml. die „Esperanza de Larriniaga", groot 498il ton, van Liverpool, en het -tankschdp „Oiitawa", 2742 torn dat 2 Febmiari j Jl. van Londen naar NorMfc (Virginia) vertrok. Nog alitijdl weet men niet waar de schepen zijn gebleven. De een meent, dat zij door de bemanning naar Ruslandi zijn gebracht, ter wiji een -ander veronderstelt, dat hij in star- men zijn verongdukt. Ook dit WinJet al niet erg geloofelijk. Het zou al opvallendi zijn als van al die sthepen geen spoor meer was ge- vondeni. EEN WOEKERGENERAAL. In den Nationalen Raad te Weenen is een interpellatie van de Groot-Duitschers inge- diena naar aanleiding van de tegen den ge wezen voorzitter van de Italiaansche wa- penstilstandcommissie te Weenen, generaal Legre en vier zijner oficieren ingediende aanklacht wegens groote verduisteringen, bedriegerijen, levensmiddelensmokkelarij en woeker. Zij hadden door den verkoop van gedeeltelijk reeds bedorven Italiaansche conserven aan de arme, uitgehongerde Wee- ners honderden millioen en verdiend. De re geering wordt verzocht van Italig met kracht schadevergoeding en voorbeeldige bestraffing van den „woeker-generaal" en zijn spitsbroeders te eischen. KORTE BERICHTEN. In Wesel zal van 1721 Augustus een „Mcsse" gehouden worden. Door de Fransche zeelieden is een loonsvermindering aanvaard. ■*- De loonkwestie van de Engelsche voer- lieden is opgelost na onderhandelingen in een vereenigde commissie van beide partijen. Hcden wordt te Londen de eerste alge meene vergadering der Internationale Kamer van Koophandel gfeopend. Labriola, de Italiaansche minister van Arbeid, hcetf zijn ontslagaanvrage ingetrok- ken. Een Exchange-bericht uit Denver meldt, dat Gompers met 25.000 stemmen werd herkozen als president van de Ameri kaansche arbeidersfederatie. De mijnwer- wersleider John Lewis, die de oppjsitie te gen Gompers had geleid, kreeg 13.000 stemmen. Morgen beginnen te Parijs de nieuwe beraadslagingen tusschen Duitschers en Franschen in zake het schadeherstel. J. G. VAN KUYKHOF t Na een langdurig ziekbed is Zaterdag over- leden de heer J. G. van Kuykhof. Oe overledene, die veel voor de verheffing van den onderwijzersstand heeft gedaan, is geboren te Rotterdam en begon aldaar zijn loopbaan als onderwijzer. Door zijne colle ga's werd hij tot lid van het Hoofdbestuur van den Bond van Nederlandsche Onderwij- zers benoemd Hij verliet toen het practische onderwijs. Tot Januari 1898 heet nij zitting Sehad in het Hoofdbestuur van genoemden ond. In tusschen had dc heer van Kuykhof zich ook op politick gebied bewogen en werd een der groote mannen in de S. D. A. P. Tot zijn dood heeft hij in het Hoofdbestuur der S. D. A. P. de functie van aecretaris-peni- ningmecster waargenomen. Die partij vaardigde hem af naar den ge- meentcraad van Amsterdam. Hij werd daar gekozen voor district 9. Hij Meet zitting hou den in genoemd bestuurslichaam tot Septem ber 1915 en werd herkozen in Mei 1916. Ook bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen werd de heer van Kuykhof herkozen. De heer van Kuykhof was ook vele jarrn lid van de Provinciale Staten van Noord- Holland. Tot het einde van het vorig jaar was de r kniKl<«AH 4 Mil a J— 1. uv wii uw.

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 1