Alkmaarsche Gourant Liandweer F e u i 11 e t o n. Christoffel en Columbns No. 147. Proyineiaal Meuws Honderd Oris en Twlntigste Jaargang, Maandag 27 Juni. TOE LATINO VAN LEERLINCEN TOT DE BURGERSCHOOL EN DE M EIS J E SSCHOOL. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kenniS van be- langhebbenden, dat zij, die na afloop der zo- mervacantie hunne kinderen de Burgerechool of die Meisjesschool wenschen te doen bezoe- ken, daarvan aangifte moeten doen v66r of op 15 Juli a.s. bij de hoofden dezer scholen, onder overlegging van Ihet geboorte- en inen- iingsbewijs van bet betrokken kind1. De kinderen moeten den leeftijd van zes ja- ren hebben bereikt; kinderen, die binnen de eerste zes maanden na bet tijdistip der toela- ting, dien leeftijd1 zullen hebben bereikt, kun- nen, onder goedkeuring van Burgemeester en Wethouders, op de genoemide scholen wooden toegelaten. De gelegenheid tot aangifte voor de Bur gerschool is aa-n het schoolgebouw in1 de Brillesteeg op MA AND AG en- DONDER- DAG van half 66n tot half twee uur en voor de Meisjesschool op MA AND AG van dole tot vier uur en DQNDERDAG en VRIJ- DAG van een tot twee uur, aan het gebouw dier sdhool aan de Oudegracht; belangheb- benden wooden uitgenoodigd1 die aangifte zooveel mogelijk te doen v66r 1 Juli a.s. E>e ouders en verzorgers van z.g. buiten- leerlingen worden uitgenoodigd de aanvra- een tot toelating tot de betrokken gemeente- besturen en tevens tot de Hoofden der betref- fende scholen te riditing v66r 1 Juli a.s. Alkmaar, 21 Juni 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd W. C. WENDELAAR, Voorzitter. DON ATH, Secretaris. UIT BERGEN. Inlevering wapenen, kleeding, uitrusting enz. DE BURGEMEESTER van ALKMAAR hrengt ter kennis van de verlofgangera der Landweer van de lichting 1916D en VROE- GERE LICHTINGENl DIE IN HET LAATSTE JAAR VAN HUNN1EN DIENSTTIJD ZIJN, dat door den Com- missaris der Koningia in deze Provintie is bepaald, dat de INLEVERING van al de faun voor Rijksrekening verstrekte voorwer- pen, met uitzondering van' het zakboekje, door bedoelde landweerplich'tigen, voor zoo- ver zij in het register van verlofgangera der Landweer dezer Gemeente voorkomen, moet geschiedea op DONDERDAG 14 JULI a.s. des namiddags te 1 uur, voor zooveel betreft de manschappen behoorende tot de Infanterie en de Vesling-ArUllerie an op VRIJDAG 15 JULI a.s. des voormid- dags te 9Yz uur, voor zooveel betreft de man schappen behoorende tot de overige wapens m dienstvakken, in de CADETTEN- SCHOOL, aan de Wilhekninalaan te ALK MAAR. Hij noodigt mitsdien bedoelde verlofgan gera uit op den genoamdan datum en de aan- gegeven plaats aan de hun bij art. 31 dier Landweerwet opgelegde verpliditingen tot in- levering te voldoen en brengt voorts in her- Innering de navolgende bepalingen, voorko- mende in de „Regeling" voor die inlevering, vastgesteld bij bekfaikking van den Minister van Oorlog van 7 Meii 1913, Vie Aid. No. 24: Indien de verlofganger wegens gddige redenen verhinderd is persoonlijk de inleve ring te doen, dan is hij of zijn zijne naastbe- staanden gehouden, er voor te zorgen, dat de inlevering door een ander geschiedt. Van de geldigheid der redenen van verhindering moet blijken uit een brwijs, afgegeven, of ge legaliseerd, door den Burgemeester en bij de inlevering over te legmen door den pereioon, die dte inlevering doet/' Met nadruk wordt den mansrfiappen er op gewezen, dat zij bij de inlevering IN BUR- GERKLEEDING moeten verediijnen. Overfeeding of verzuim van de betreffende bepalingen1 der Landweefwet wordt gesifeaft op de wijze als is aangegeven in de artt. 32, 33, 35bis, 35ter en 36 dier Wet Alkmaar, 21 Juni 1921. De Burgemeester voomoemd, W .C. WENDELAAR. door de schrijfster van „Elisabeth and her German Garden" De voorzitter deelde mode, dat bet wen- schelijk was de voor bet gymnastieklokaal benoodigde gymnastiktoestellen en turaar- tikeleni aan te schaffen. Met de architect en het hoofd der school was nagegaan welke toestellen en verdere benoodigdheden in een goed gymnastiklokaal thuis behooren en heeft ae heer Wildeboer overgelegd een prijsopgaaf van de N. V. Nederl. Turaarti- keler en schoolmeubelenfabriek te Amster dam, welke leverancier en de door hem aan- gcboden turnartikelen door den architect zeer worden geroemd. De voorzitter las de op- gaaf voor, ten bijdrage van 2322.20, in welk bedrag het stellen, plaatsen en een jaar garantie zijn begrepen. De voorziter antwoordde op een vraag van den heer Baltus dat de materialen ook voor volwassenen geschikt ziin, terwijl de raad over het gebruik van net gymnastiklokaal door vereenigingen heeft te beslissen. De voorzitter stelde voor Burgemeester en wethouders een crediet te verleenen van 2322,20 en het college vrijheid van han- delen te geven, welke turnartikelen zullen worden aangeschat. Zonder hoofdelijke stemming werd aldus besloten. Daarna deelde de voorzitter mede, dat van de afd. Bergen der Nationale Vereeni- ging voor den Volkszang bericht was inge komen, dat de volkszangdag dit jaar niet doorging, en verzocht werd de gemaakte kosten ad 15 terug te betalen. Zonder hoofdelijke stemming werd zulks goedgevonden. Naar aanleiding van een schrijven van den directeur der St. Josephstichting, waar- bij werd verzocht het onderhoud terzake de ingetrokken bijdrage aan de St. Ursula- school uit te stellen, totdat een door hem gevraagd bericht van Ged. Staten was inge komen, deelde de voorzitter mede daartegen feen bezwaar te hebben. De Raad kon zich aarmede vereenigen. In verband met een bij de rapporten be treffende vleesch- en melkkeuring, begelei- dend schrijven van den directeur van het abattoir, waarbij werd medegedeeld, dat de ambtenaar van het openbaar ministerie niet accoord ging met het bepaalde in artikel 1 der melkverordening, deelde de voorzitter mede, dat, zoodra de redactie in orde was, er een voorstel dienaangaande aan den Raad zal worden gedaan. De heer Bogtman constateerde dat het on- derzoek van de melk tot niets had geleid. In verband daarmede vroeg spreker of ook karnemelk werd gekeurd. Spreker weet, dat wel karnemelk werd gemaakt door taptemelk door een preparaat te laten verzuren, en zou gaarne willen dat daarna een onderzoek werd ingesteld. De voorzitter deed voorlezing van een schrijven van het bestuur der Huishoud- en Indusfeieschool te Alkmaar, waarbii tegen medezeggingschap bezwaar werd gemaakt, doch in overweging werd gegeven lid te worden. Voorts van een schrijven van het bestuur der Ambachtsschool te Alkmaar, dat in principe tegen medezeggingschap der buitengemeenten geen bezwaar werd ge maakt. Het bestuur zou gaarne voorstellen tegemoet zien ten einde een en ander te kun- nen overwegen om tot statutenwijziging over te gaan. Spreker zag dat het hier een moeilijk uit- voerbare kwestie betrof. Het eenvoudi.gste was wel, dat de gemeente lid werd. Mochten de leden, die destijds het voorstel deden, een weg er op wetea of genegen zijn, deze zaak voor te bereiden, dan zal spreker zulks gaarne vernemen. De heer Hoksbergen zeide destijds een voorstander te zijn geweest en was afge- sproken met de andere buitengemeenten ter verkrijging der medezeggingschap, samen te werken. Wanneer uit ale gemeenten de afge- vaardigden samen komen, dan kan de com- missie met voorstellen komen. Tot heden is den raad geen enkele mededeeling daarom- trent gedaan, wel had spreker bij de stukken een lijstje gevonden van de namen der bui tengemeenten. Wanneer Burgemeester en wethouders voor de zaak niet voelen, achtte spreker het gewenscht eene commissie uit den raad daarmede te belasten. De heer Bogtman was het er mede eens dat de gemeenten gezamentlijk moeten wer ken. Bergen alleen heeft geen zin. De voorzitter vroeg welke heeren bereid waren in de commissie zitting te nemen. De teekenemdi ontruimd worden. Mijnheer Twist I had dergelijke dingen met andere menschen f in verechillende hotels zien gebeuree. Hem- zelf was zooiets goddank nooit overkomen nooit1 te voren had hij' nog in een siteatie ver- keerd, die niet zoo helder als glas was ge weest. En in de gevallen, die hem voor (fen geest zweefden, had de hotellier, heel kort na dat feeglaten van de stoelen om de ornge- 1 heer Hoksbergen zeide dat burgemeester en wethoudera aan de buitengemeenten eene cixculaire kunnen zenden, waarbij zij tevens werdec uitgenoodigd .tot bij wooing eeaer vergadering Op voorstel ran den voorzitter wend goed gevonden de andere buitengemeenten de vraag te stellen of zij iets voor de medezeg- Singschap gevoelen, zoo ja te willen mede- eefen op welke wijze zij die hadden gedacht. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat in verband met den bouw van het huizen- complex aan de Princessdaan het mosschien gewenscht was, reeds binnenkort, na afloop van het zomereeizoen die laan te rioleeren. Met den bouw was reeds met een riool re- kening gehouden. De kosten van aanleg zijn geraamd op 1650. De rente en aflossing zal gedekt zijn door de opbrengst der riool- belasting. Zonder hoofdel. stemming werd goedge- keurd tot den aanleg van dit riool zomersizoen over te gaan. Nog deelde de voorzitter mede, dat Bur gemeester en wethouders voorloopig voor een jaar tot gemeente-voerman hadden aan- gesteld R. Dekker, en tot gemeente-werkman F. Jonker, tegen een weekloon van 26. Dat na publieke aanbesteding het egali- seeren van het oude beltterrein voor f 400 was opgedragen aan J. Wokke. De heer Bogtman vroeg of het niet beter ware geweest met mogelijke werkloosheid, dat met dit werk nog was gewacht. De voorzitter antwoordde, dat in de vori- ge vergadering de wenschelijkheid van het opruimen van het terrein naar voren was gekomen. De gemeente-opzichter was toen reeds een onderzoek opgedragen. De toe- stand kon niet langer voortduren en kon met het werk niet langer worden gewacht. Dat de ontvangen gel den voor de plaats gehad hebbende inkwartiering veel te gering waren, zoodat aan de menscnen, die militai- ren waren toegewezen, een toeslag op het inkwartieringsgeld was gegeven, waarvan de meerdere kosten voor de gemeente hebben bedragen 75.30. De voorzitter achtte het billijk, ook al omdat degenen die geen in kwartiering hebben gehad, door de anderen zijn ontlast. Spreker vroeg of een der leden daarover het woord verlangde. De heer Bal tus kon zich met de betaling vereenigen. Spreker zou het echter befeeuren indien Bergen steeds door inkwartiering werd be- last. Het Rijk moet beter betalen. De voorzit ter zeide dat wanneer zulks wederom mocht voorkomen, overwogen zal worden' den mi nister daarover te adresseeren. Zonder hoofdel. stemming konden alle le den zich met de handelwijze vereenigen. Ten slotte deelde de voorzitter mede, dat tot bewaarder van het Gemeente-museum is aangesteld de heer G. Spruit, tegen eene ver- goeding van 20 pet. der emfeeegelden, terwijl voor het geheele onderhoud van gebouw en tuin de belooning is vasitgesteld op 100 per jaar. De raad1 kan zitih. ook hiermede vereeni- gen. Vervolgens ging de voorzitter tot de rond- vraag over. De heer Baltus vroeg waarom nog steeds niet het bordje Oldenburgsfeaat is veranderd De voorzitter deed eenige mededeelingen omtrent het bedoelde plan en zeide dat de kosten zeer hoog zullen zijn. Na eenige dis- cufisae werd zonder hoofd. stemming beslo ten adfaaesie te betuigen. Alvorens de raad tncomitfi ging werd de hr. Rensink, die tot de opheffing van het ddstri- butiebearijJ, van dat bedrijf adkninistrateur is geweest ter vergadering uitgenoodigd. De voorzitter zeide, dat de raad heeft ge- meend hem een klein aandenken te moeten geven voor de jaren 1916—1921 gedurende welken tijd hij met zooveel ijVer als leider van het distrihutiebedrijf is opgetreden. Wij weten, allen; vervolgde spreker dat de heer Rensink altijd met heel veel ijver het dlstribu- tiebedrijf heeft beheeid, ik geloof dat alle in- gezetenen het er mede eens zijn, zeer ten ge- noege van alien; de groote meerderfieid van de ingezetenen apprecieerde dit ten zeerste. Als ambtenaar zijt gij zeer vlijtig en eerlijk na het geweest. Helaas zijn in ons land heel veel an dere gevallen te noemen, en gingen de eigen I belangen heel diikwijls v66r die dier gemeente, j hetgeen zeer betreurenswaardig is. Een amb- tenaar is aangesteld om de belangen der ge- meenschap te dienen, hij moet het goede voor- beeld geven. Gelukkig is dit in Bergen niet het geval geweest. Gij hebt altijd uw beste kradnten aan de zaak gewijd en was steeds i vol ijver en met vlijt werkzaam. De raad gaf I dit geschenk niet als belooming maar als er- kenning voor uw arbeid. Ik hoop dat gij dit aandenken altijd mag houden als herinnering aan deze zoo werkzamen tijd. Hiema over- fa and igde de voorzitter den heer Rensink een gouden horloge met inscriptie. De heer Rensink bracht in de eerste plaats den voorzitter dank voor de gesproken woor- den, voonts den Raad voor het blijk van waar- deering. De crisisjaren waren moeilijk, vooral in Bergen, waar zooveel zomergasten moes- ten worden geholpen. Spreker zeide dat het hem misschien onmogelijk ware geweest zijn taak naar behooren vervullen, indien hem niet van verechillende zijden nulp was ver- leond. De voorzitter onder wiens directs leading hij heeft gestaan, bradht spreker dank voor de humane behandeling en de prettige wijze waarop de verechillende zaken werden be- sproken. Voorts vervolgde hij is een woord1 van dank op zijn plaats aan den heer Hoksber gen, die mij eenige malen bij de boekhouddng behulpzaam is geweest. Ook was de ver- standhouding met de heeren van de Levens- miiddelen-Commissie steeds van de aange- naamste. Alles bij elkaar gen omen, zal het horloge steeds een aandenken zijn aan den drukken, maar toch aangenamen tijd Niets meer te bdhandelen zijmde en geen der leden vender het woord veriangende sloot de vooizitter de openbare vergadering en gang de raad in comite ter behandeling der reclame's hoofd. omslag en homden'belasiting Bij beschikkingen van de Ministers van Arbeid en van Financien d.d. 24 en 25 Juni 1.1. is aan deze gemeente ten behoeve van den partial lieren woningbouw, voor eene waning aan de Karel de Grootelaan, een premie toe- gekend' van 1650.en een voorechot voor in Oldenburglaan? waartoe toch indertijd is den tijd van 15 jaar van ten hoogste 2613, ii„i.„ r-iLi.--j- j-L *-*— ter verleening van een hypothecair crediet vermeerderd met de te schatten waarde van den grand. Begunstigd door een schoonen zomer- dag, maakten de vijf laagste klassen der openbare lagere school Vrijdag hun jaar- lijksch schoolreisje. Des morgens om acht uur vertrokken de kinderen met auto's en rijtuigen, voorafgegaan door „Bergens Har- monie" die de reis medemaakte, vanaf de school, waar de samenkomst was, en onder geleide van het Bestuur van „Schoolbond", onderwijzers en eenige dames en heeren, die zoo welwillend waren zich met het toezicht op de kleinen te belasten, naar de Koedijker- vlotbrug, waar de Alkmaar Packet 7 gereed lag om de kinderen naar Zaandam te bren- gen. Aldaar hebben de kinderen in een speeltuin kostelijk genoten. Des avonds werden zij wederom met de boot naar Koedijk teruggebracht, waar de diverse rntuigen hen naar Bergen terug- voerden. Bij cafe Roos werd halt gehouden en met de muziek voorop toog de schare langs de Dorpsstraat, waar velen zich had den opgesteld om de stoet te zien voorbij- trekken en de kinderen toe te juichen, te voet naar de school terug, waar de oudera en belangstelenden de opgetogen kinderen in ontvangst namen. De regeling en het toezicht waren uitmun- tend, zoodat wel kinderen als geleidere, aan 42) Zelfs to' hot duister besefte mijnheer Twist, ,0_ dat hij ergens belaud was, waar het heerlijk wenschte gasien, dezen aangezegd1 (kort en mooi was. Hij zou zich niets aangenamer heb-bondig in Amerika, beleefd1 in Engeland en ben kunnen voorstellen; dan jiadat hij, de 1 met leedwezen in Frankrijk), dat him kamers al langen tijd geleden voor den volgenden d'ag besproken waren, en ze geen andere beschik- baar hadden Klaarblijkelijk behoorde 't Cosmopolitan tweelingen veilig en wel aan de Delloggs had afgeleverd nog een paar weken in Acapul- co te blijven en hen alle dagen te zien mis schien" zelfs, wie weet? wkel door de fami- he Dellogg gelnvifeend, daar ook te logeeren tot de hotels voor de deugdzame riiken, en Nu lagen' al die genoeglijke plannen weer in i mijnheer Twist begreep, dat de Anna's en" hij duigen. Hij veronderetelde, dat1 die Dellogg "niet onder dat1 hoofd zouden worden opgeno- niet helpen kon, diat hij dood was, maar hit,men, zoodra de andere loge's er ach'ter kwa- mijnheer Twist, kon ook niet helpen, dat hij men, dat ze geen familie van elkaar waren. er ontstemd over was. 't Kon toch ook niet i Enfin, de eerste paar dagen zou er niets ge- ellendiger en onhandiger samenloopen, en't beurende eerste paar dagen eer ze gele- was weer niet zooiets, als je van de vrienden van dien beroerden kerel daar in- Engeland verwachten kon I Uiit alles bleek wel, dat mijlnheer Twist heel 1 onredelijk dacht, maar hij was dan ook bitter tcleurgesteld en in verlegenheld. Wat moest hij met de Anna's aanvangen? Dat hij geen familie van hen was, sprong blijkbaar ieder- een in het oog (geen pnoficls konden dan ook mee van elkaar verscnild hebben) en hij ver onderetelde, dat Acapuloo wel niet andere gedeelten van Amerika zou achterstaan; wat nieuwsgierigheid en babbelzucht betrof. Bleef hij met de tweelingen in't Cosmopoli tan tot mevrouw Dellogg weer genaakbaar was, dan zou er eindeloos gefluisted en ge- gist worden, wie ze waren;, in welke verhou- iing ze tot1 elkaar stonden enz. En't zou niet ang duran, of de stoelen om hen been zou- 'm wa*r ook giagoa genheid hadden gehad de achterdocht hunner mede-gasten te wekken, kon hij het lastige ge val eene rusitig overwegen en met zijn bescher- melingen bespreken. Mogelijk kon hij ook eens naar mevrouw Dellogg toegaan. Volgens den portier zou de begratenis den volgenden dag plaats hebben. 't Moest een schiitterende stoet word'en, wist de portier te vertellen. Mijnheer Dellogg was een van de meest be- kende inwonera geweest, een rijk en een goed' man, die alles steunde wat maar steun be- hoefde. Evenals de chauffeur, sprak de por tier over zijn dood met eerbied en spijt. En mijnheer Twist ging ten slotte naar bed, ver- ontwaardigder dan ooit over t feit, dat een zoo onmisbaar en geschikt man verzuimd had op dit meest wenschelijke aller oogenblik- ken te blijven leven. Mijnheer Twite sliep dien nacht weer erg tmruteiv. In hub besloten. De voorzitter zeide dat officieel hier- omfeent nimmer een besl uit is gen omen, hi dden de raad zulks wenscht, bestaat hierte- gen geenerlei bezwaar. Zonder hoofdelijke stemming werd deze naamsverandering goed- gekeurd. Nog vestigde de heer Baltus er de aandacht op, dat indien de in het voorjaar geplante boomen in het villapark en aan den Kruisweg geen water krijgesn, de boomen dood zullen gaan. De voorzitter zeide dat zulks reeds was gesdiied. De heer Bogtman vestigde er de aandacht op, dat op een tweetal plafatsen in de Bree- laan des avonds hinderlijk bezet is met pu- bliek. Bij de keric en bij het restaurant van den heer Bericfaout is de weg meermalen ver- sperd. Spreker zou gaarne zien, dat hiertegen werd gewaakt. De voorzitter zal de politic opdragen zoo veel mogelijk zorg te dragen dat de passage niet wordt belemmerdL De heer Hoksbergen zeide, dat het mis schien bekend was, dat door de Ver. van Vreemdelingenverkeer onlangs een adres aan den Raad van Alkmaar is gerioht, waarbij wordt aangedrongen om het in 1916 toege- I zegde plan van een tunnel voor voerfuigen onder de overweg van de Spoorbaan aan de i Bergerweg onder Alkmaar, spoeddg tot stand te doen komen. Spreker zou gaarne wenschen, dat het Gemeentebestuur van Bergen hieraan adhaesie betuigde. rose zijden deken, lag hij1 een groot deel van den itijd door de opengeslagen deuren met hun rose brocaat-gordijnen naar den schitterenden sterrenhemel te kijken en te denken. In dat donzige, rozige zijden bed, een pri- ma-donna waardig, zag hij er uit als een ma- gere, vreemde vogel, genesteld op een' plaats waar hij niets te maken heeft en niet thuis be- hoont. All had het succes met zijn tnekpot hem ruimschoots in staat gcsteld! zidi "alle moge lijke weelde te veroorloven, 't was hem toch nooit in't hoofld gekomen, zich zijden pyja mas aan te schaffen, daar zijn ziel te eenvou- dig en degelijk was om in bed iets minder so- Meds en practisch te dragen dan flanel. Bij dat elegante bed! pasten zijn blauwe pyjamas al even min als zijn dun-behaard hoofd de noodige eer bewees aan het mdt fijne kant omzette sloop, waarop ook beter de weekteni- ge haardos van een prima-dopna zou gepast hebben. Doch daar iemiand hem zoo zag 1 geen mijnheer Twist nu en dan, wanneer hij zich in nachitgewaad zag wel eens als een der voordeelcn van den dcugdzaam-ongehuw- den staat1 beschouwde kwam het er ook niets op aan. Zijn overpeinzingen waren vele en velerlei, ze kwamen telkens mot elkaar in botsing, zooals dit bij: menschen van mijnheer Twist's temperament igehruikelijk is. Tegcnover de moe'lijkheid van een moraende teekpot ge- plaatst, een voorwerp d'at geen der diepcre ge. voelens raakte, kon mijnheer Twist's geest cen onbelemmcrende vlucht nemen in de kalme, objectieve, verheven sfeer, waar het intellect zich conoenifeecrt. DAAr wist hij onmiddellijk wat1 hem te doen stand. Maar tegenover de onbeheerde Anna's bevelden zijn gencgenheid1 en zijn medelijden zijn andes zoo helder oor- deel. Omsfeeeks drie uur in den morgen, toen zijn geest tot barteens toe vol was van aller" worpen plannen, kreeg hij plotseling een in- gev;mg. Een werkleijk goede en gelukkige, voor zoover hij zien kon. Hij zou de Anna's op een kostschooi doen. Waarom zouden1 ze niet naar school gaan? vroeg hij zichzelf af, eventueele tegen- werpingen bij voorbaat boantwoordend. Een j"aar op een uitstekende kostschooi zou hen en iedereen tijd geven om hum belangen te over wegen. Ze moesten eigenlijk nooit van school zijn afgegaan't Was de aangewezen plaats voor spontane, ongedisciplineerde naturen als de hunne. Ongetwijfeld bestond er in Acapul- co wel een> school voor jonge dames uit den beschaafden stand. Daar moesten de tweelin gen heen, en als zc er eenmaal waren, moesten ze er blijven, besloot mijnheer Twist met een uitdagend gezicht. Zonder eenige moeite werkte zijn verlicht broin dit plan nu vender uit. Hij zou dadelijik 's morgens een rechtskundige in den arm ne men', zijn positie ten opzichte van de tweelin gen regelen door zich tot hun voogd op te werpen en hen daarna zoo gauw mogelijk naar de "a Her beste school brengen. Als hun voogd1 kan hij1 dan alle kosten voor zijn reke- ning nemen, en vermoedelijk zouden ze. tegen over dit wettelijk feit geplaatsts, zich wel gauw bij zijn financieel1 beheer neerleggen. Mijnheer Twist1 was zoo met dit plan -mge- nomeni, dat het hem gelukte nog in slaap te vallen. Drie maanden school de periode, die hij mevrouw Dellogg voor haar hevigst verdriei toestond zouden voldoende zijn. Hen over den moeilijksten tijd heenhelpen, hen gelegenheid geven vender te zien, alles ustig te overwegen. 't Was wcrkclijk een op- lossmg! Mlijnheer Twist zette zijn bril af. kroop behaaglijk in zijn rozerood nest en viel met eeni dankbaar, velicht gevoel in slaap. Den volgenden morgen evenwel, torn hij ging ontbijien, voekie hij zich niet meer zoo gftrute. Da n-anlingan sagm ar *lijjt' auitei welke laataten een woord van lof toekomt voor al de moeite en zorg aan de kleinen be- ateed, op dit welgeslaagde achoolfaaat met valdeaniAg kunnen terug zien. UIT HEILOO. Zoodagmiddag speelde op het aportterreia de voetbalclubs Heiloo (H. S. V. II) en Benne- broek (B. V. S. II) een vriendschappelijken wedstrijd. De onze waren zeer sterk, zoodat de eind- stand 60 bleef. Daarna had een wedstrijd tusschen Heiloo (H. S. V. I) en Alcmaria III plaats. De strijd bleef onbeslist. Het spel was woest, hetwelk in hoofdzaak was te wij ten aan het ontactvol optreden van den scheidsrechter. De strijd bled onbeslist, hoewel de onze de Alkmaarsche handen vol werk gaven, vele malen werd hun doel be- stookt en ook een doelpunt gemaakt, doch de scheidsrechter beslistte buiten spel. Zaterdagmiddag kwam een auto In botsing met eenige aardbeiemkarren, welke te lossen stonden bij de losplaats der Tuin- bouwvcrceniging „De Vooruitgang", aan den Straatweg. E)e botsingk warn zoodanig aan, dat de lading van twee karren over de straat terecht kwam en een hand van den heer N. bekneld geraakte, z66 dat geneeskundige hulp moest worden ingerocpen. De chauf feur had alleen schuld, weigerde schadever- goeding, maar gaf de voorkeur aan een pro- ces-verbaal. Door majoor Roodenboog is proces-ver- baal opgemaalct en de schade aan fruit en averij aan materiaal zal wd getaxeerd wor den. In verband hiermede kunnen we melden, dat door een aantal bewonera van den Rijks- straatweg een request tot den gemeenteraad zal gericht worden, om een maximum-snel- heid voor automobielen en motorrijdera te verkrijgen. Op het request wordt druk getiee- kend. De sproeiwagen is gearriveerd en heeft reeds goede diensten bewezen. Door B. en W. is de bediening van den wagen opgedra gen aan den heer Joh. Hoogeboom voor 0.58 per wagen. De aardbeienoogst is in vollen gang. De prijs is van 0 30 tot 0 38V2. per K.O., waardoor de productiekostcn niet gedekt worden. Door de aanhoudende droogte ver- droogt de vrucht en zal dc oogst spocdig zijn afgeloopen. Men verwacht geen hooger prijzen, daar de industrie in Engeland lam ligt door de staking der mijnwerkers en bijge- volg het zachte fruit niet verwerkt kan wor den. UIT HARENCARSPEL. De raad dezer gemeente vergaderde Vrij- dagavond voltallig. Naar aanleiding van de notulen deelde de voorzitter mede, dat door B. en W. voor den verloskund'ige en' den dokter een nieuwe in- struotie is samengesteld, doch dat't practii- scher werd gevonden deze eerst onder de aandacht van belanghebbenden te brengen, al vorens in openbaren raad te beh'andelen. Goedgekeurd was terug gekomen het ko- hier H. O. op een bedrag van 24161.50 waardoor het vermenigvuldigingscijfer 1.05 moet zijn. Ingekomen was het eindverelag van de brandstoffencommissie. Ingekomen was het financieele verslag van de N. V. Spoorlijn Station Noordschar- woude-dorp waaruit o.m. bleek, dat de rente IK pet. was tegen het vorig jaar 3K pet. Door den directeur van de waterleiding was gevraagd of het wel gewenscht was nu reeds te Waarland propaganda daarvoor te maken, daar het nog een heele poos zal du- ren eer dat deel voor aansluiting in aanmer- king komt. Gerekend werd dat 1 Juli 1922 de buizen tot Hoom gelegd zijn en pas daarna wor den de zijtakken gelegd. Tevens was van de gezondheidscommissie bericht ingekomen, dat ze het gewenscht acht nog een besprelring te houden over de bouwverordening in verband met de wa terleiding. B. en W. stelden voor om het houden van de lezing uit te stellen terwijl de conference met de gezondheidscommissie bepaald werd op den volgenden Dinsdag. De heer Dekker wees er op dat de ver gadering te Waarland gehouden wordt als de bouwverordening gewijzigd is zoo dat ten slotte deze vergadering niets andere kan worden dan voorlichting. naar uit, also! ze zich zoo maar naar school zouden laten situren. Ze waren druik bezig geweest met hun bagage, hadden, voor't eerst sedert ze van tante Alice afschcid1 namen, een van de koffers uitgepakt en1 te eere van de warmte, den1 helderen zonneschijn en de goddelijke geur van heticfeopen, die dc lauwe luchit vervulde, witte zomerjaponnetjes aange- feokken. 't Zou onmogdijk zijn, zich iets frisschere, jonges, onschulddgers en aanfeekkelijkera voor te stellen' dan de twee Anna's, zooals ze daar uiit dc eetzaal de veranda opkwamen, om er met mijnheer Twist to ontbijten. Otnmid- dellijk had1 het heele hotel zijn aandacht op hen gevestigd. Mijnheer Twist1 begcep zijn vergissing, dat dit pas na can- paar dagen het geval: zou zijn. 'Geen hoofd, of het werd naar hen foegewend, geen eourant of ze ging om- laag. Oogenblikkelijk werden ze't voorwerp van ieders belangstelling en nieuwsgierigheidi 'n volkomen welwillende belangsfellmg en nieuwsgierigheid, omdat niemand nog iets van hen wist, en dc vrouwen der riike echtge- nooteni, die helften van de deugdzame ver eenigingen, die de deugdzaamheid aanbrach- ten" glimlachten toen de Twinklers ten too- neele verschenenl en mompelden vleiende op- merkingen iegen" elkaar, Ala rechfgeaard1 Amerikaan stond mijn heer Twist1 onmiddellijk op en hield hun stoe len voor hen gereed. Dat vonden ze ail tijd heerlijk; 't leek zoo eerbiedig en gaf hun zoom gevoel van volwassen dames te zijn, die met elle dgards behandeld werden. Dien avond1 in New-York had hij 't ook gedaan en bij1 alle mamaltijden in den trein, hoe die ook zwaai* dc en schudde, en altijd weer opnieuw had den ze het ails een groote ondescheiding be- schouwd1. Je fcrijgt er zoo'n gevoel door van" zelf- respect1", yonden ze. toen ze onder vier oogen. die ordtige gewooate van mijohetr Twite 1921. miinhp-W Tu;i(Ci4 KArrtw>r\ Aol A a Ainin.o,<5 An, Viii

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 5