Aardappelrooders Werkster beste weikket Wekelijksch overzicbt KLEEDING NAAR MAAT. QPflflMr|FR&P Kippen en Konijnen. Hulp in de HuisMing een boerenknecht, Net kosthuis degelijk Kosthuis Cafe met Tooneel en Doorrfjstal, Metorrijwielen te koap, vraagt Kantoorwerkzaamheden. Notenhouten Lit-jumeau Marktberichten. Advertentien. NSTTE JONGEN J. HILLE, Rilwlelen, Ritsevoort. TE KOOP een Uit de hand te koop 0. .ar kunnen daar op him bewien niet loopen. :a DuitscUJiiad loopen 12 millioen arbeiders /erkeloos. De mtuwe oorlog dreigt om de olie en opr. vraagt wordt men dan nooit wakker en bujft men dan zoo dom om zijn eigen dooden- veiden tegemoet te loopen. De dreigementen met gevangenisstraf zul- len de anti-militaristen niet terug houden hun propaganda voor de wereldvrede te voeren. De ideeen van het socialisme en het kapi- talisme moeten nu eenmaal tegen elkander botsen. Spr. deelde een en ander mede over de actie in den Haag en dearrestatie van Ds. de Ligt die op grond van een artikel in de Anti-Revolutiewet in het Huis van Bewaring werd opgesloten. Spr. deelde mede, dat het onwaar was dat er in den Haag uit het publiek op de politie was geschoten. De onlusf-n ontston- den en dit volgens de verklar van den hoofdcommissaris uit den H zelf, door- dat de politie bestond uit g.uene jonge agen ten pas uit het zuiden gerequireerd. De orde keerde pas weer, toen de inspec- teurs, met behulp van oudere agenten, de macht wist te krijgen over deze woeste ele menten. Spr. betoogde voorts dat alle werkers ar- beiden aaq hun eigen slavernij en daarom riep hij, evenals ds. de Ligt het volk, de ar- beiders op zoolang te staken, tot dat het mi- litarisme is vernietigd en de arbeid en de menschheid vrij is. Op voor het socialisme, weg met het kapitalisme. (Applaus.) net woord was hierop aan den heer Schilp, die aanving met de uitspraak van Domela Nieuwenhuis „ieder volk heeft de regeering die het waard is" in herinnering te brengen. De zaak van Groenendaal is geen zaak los van de volksvragen. Dat minister Pop zich verschuilt achter de rokken van zijn oude dienstmaagd en ten slotte achter de Krijgsraad bewijst, dat hij zich wil losmaken van de verantwoordelijk- ^eid. Het kapitalisme is zonder militarisme niet denkbaar en spr. erkent, dat geen enkele re geering de dienstweigeraars kan toelaten. Minister Pop kan niet anders handelen dan hij deed, omdat de regeering is de re-, geering over het volk in dienst van het kapi talisme. Spr. hoopte, dat de arbeiders in Alkmaar hetgeen minister Pop tot de moeder van Groenendaal zeide, tot lijfspreuk gaan ma- ken. Met de daad moet men voor het socia lisme gaan strijden. Met applaudiseeren haalt men Herman Groenendaal niet uit de gevangenis. In Amsterdam brak spontaan een staking uit, zij kwamen tot de overtuiging, dat zij ook een daad moesten verrichten. Een ma nifest was voldoende om de kameraden in Amsterdam te wekken voor den daad en gij hebt het Maandag ook te doen. Wij vragen opvolging van de daad. De groep van 100 groeide in Amsterdam aan tot duizenden en midden o& den dag marcheerden de duizenden arbeiders, die elkander hadden gevonden. Op geen enkel bouwvak vond men in Amsterdam meer ar beiders. De metaalarbeiders volgden de bouwvakarbeiders en de havenarbeiders de metaalarbeiders. De daad was gegroeid. Het zelfrespect van den arbeider had gesproken. Het gaat niet om Herman Groenendaal alleen, net gaat om met al hetgeen dat in ons is te vechten tegen alles wat het volk met smarten heeft geteisterd en nu weer om de deur gluurt. Laat het ook voor u zoo zijn, dat Herman Groenendaal ook u gewekt heeft. Het N. A. S. heeft besloten dat over het geheele land de arbeiders a.s. Maandagmor- gen 6 uur in staking moet gaan Vanaf vandaag maakt worden voor nendaal moet vrij." Men moet gaan begrijpen, dat een der edelsten onzer op het oogenblik wordt ver- moord, omdat hij zich zelf was. De modernen zullen niet mede gaan, om dat de leiders de kudde niet los willen laten desondanks moeten wij a.s. Maandag ons voor 24 uur in dienst stellen voor onze zaak, de zaak van het socialisme. Op deze wijze kan er wat grootsch worden geboren. De reactie is reeds noodlottig geworden. Ds. de Ligt gedreven voor deri strijd voor ons recht, hoewel niet uit onze klasse geko- men, zucht nu in de kerker en aan hem moet men een voorbeeld nemen. Spr. riep de Alkmaarders op om Maandag naar Amsterdam te komen om daar getuige- nis af te leggen van het revolutionnaire wil len, opdat ook in Nederland iets mooier wordt geboren. (Applaus.) De voorzitter verzocht de aanwezigen een oogenblik te wachten om de voorlezing van de motie door den secretaris aan te hooren. De motie luidde als volgt en zal aan den minister van oorlog worden gezonden. De vergadering van Alkmaarsche burgers Vrijdagavond in de Harmoniezaal bijeen, eischt in paam der menschelijke beschaving, onm'iddellijke invrijheidsstel 1 ing van den dienstweigeraar Herman Groenendaal en geeft te kennen dat de aanneming van de „motie-Drion" door de 2e Kamer eveneens eischt, dat ook de overige dienstweigeraars in vrijheid worden gesteld. Ons volk erkende de conscientie vrijheid steedls als het hoogste goed. De Sfcaat die zich moet handhaven door de gewetensvrijheid den burgers geweldl aan te doen, is daardoor reeds in zich zelf veroordfeeld. Wanneer het antwoord aan de moeder van Groenendaal gegeven „wanneer uw zoon een overtuiging heeft dan moet hij er voor kun nen sterven", het eenige antwoord is dat een minister kan geven, dan bewijst dit dat een minister de naam van mensch heeft iqgeboet. De voorzitter verzocht hierop de aanwezi gen gemeenschappelijk een schrijven aan den burgemeester te brengen, waarin hem als vertegenwoordiger der regeering ver zocht wordt, den regeering kenbaar te ma- ken, dat de vrijlating van Groenendaal de ernstige wil der vergadering is. Tevens werd den burgemeester in het schrijven verzocht de actie voor de vrijloting te steunen. Aan dit verzoek werd door alien voldaan. Bij afwezigheid van den burgemeester werd het verzoek aan de dienstbode afgege- moet propaganda ge- de idee „Herman Groe- ven, waarna de aanwezigen, op verzoek van den voorzitter, kalm huiswaarts gingen. Zeetfl-iingen STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Sib. Mij. Bacchus vertr. 1 Juli v. Amsterdam n. Rot terdam. Cassio arr. 1 Juli v. Falmouth te Amst. Euterpe vertr. 1 Juli v. Amsterdam n. Ko- penhagen. Irene arr. 30 Juni v. Ldvorno te Napels. Strabo vertr. 1 Juli v. Amsterd. n. Gothenb. Theseus vertr. 30 Juni v. Malta n. Amst. Triton vertr. 30 Juni v. Algiers n. Volo. Vesta vesrtr. 1 Juli v. Amsterd. n. Rotterd. Adonis vertr. 30 Juni v. Amsterdam naar T riest. Calypso arr. 29 Juni v. Tarragona te Valen cia. Danae arr. 28 Juni v. Leixoes te Bordeaux. Deucalion arr. 30 Juni v. Cavalla te Samos. Dido vertr. 30 Juni v. Gothenburg n. Lyse- kill. Helena vertr. 29 Juni v. Bordeaux n. Pasa- ges. Medea arr. 30 Juni v. Spanje te Amsterd. Neptunus vertr. 29 Juni v. Triest na. Bari. Tellus arr. 29 Juni v. Melilla te Alicante. Theseus vertr. 28 Juni v. Palermo n. Malta Stv. Mi}. Nederland. Bintang vertr. 26 Juni v. Soerabaya n. Koh- sichang. Enggano arr. 1 Juni v. Australie te Antwer- pen. Kangean (thuisr.) vertr. 27 Juni v. Padan Roepat (thuisr.) vertr. 30 Juni v. Port Sail Holland-Amerika Lifn. Eemdijk arr. 29 Juni v. Kott. te San Fran cisco. Beukelsdijk vertr. 30 Juni v. Newport News n. Rotterdam. Kon. Holl. Lloyd. Gelria arr. 30 Juni v. Amst. te Buenos-Ay- res. Gooiland (thuisr.) ar. 30 Juni te Santos. Limburgia (uitr.) vertr. 30 Juni nam. v. Bou logne. Zeelandia, v. Amst. n. New-Orleans arr. 30 Juni te Vera Cruz. Kon. West-Iind. Maild. Crynssen arr. 1 Juli v. Trinidad te Amst. Roll. Lloyd. Menado (thuisr.) vertr. 30 Juni v. Gibraltar. Besoeki (uitr.) vertr. 30 Juni v. Londen. Stv. Mi}. Oceaan. Dardanus, v. Batavia n. Amsterd., arr. 29 Juni te Suez. Tantalus, v. Batavia n. Amsterd., arr. 29 Ju ni te Suez. Machaon vertr. 25 Juni v. Pemang n. Rotter dam. Provinciaal Nieuws UIT WIERINGEKWAARD. Aan den diienstplichtige F. Haverkom, uit deze geincente, is voor good vrijsiciling van den dienst bij de militie verleendi. UIT BERGEN. Aan de Maatschappij tot Exploitatie van Waterleidingen in Nederland werd indertijd vergunning verleend tot het leggen van een tweede hoofdbuis in gemeentegrond. Aan deze vergunning werd de voorwaarde ver- bonden van het jaarlijks storten van een re- cognitie van 500 in de gemeentekas. Nu het waterleidingbedrijf aan de Provincie is overgegaan, acht men zich tot het betalen dezer reeognitie niet langer verplicht, zoo- dat genoemd bedrag voor de gemeente zeer waarschijnlijk wel verloren zal gaan. Deze gemeente is wederom een mooie zaak rijker geworden. Qe heer C. Nieuwland heeft dezer dagen zijn geheel verbouwde en thans naar de eischen des tijds ingerichte autoverhuurinrichting en garage aan de Breelaan alhier geopend. De inrichting, het mag gezegd, ziet er keurig uit". Ondanks de beperkte oppervlakte van net terrein heeft men een goea geheel voor elkaar weten te brengen. Gevonden en verloren voorwerpen. evondenEen broche, een rozenkrans, een bankbiljet, een gouden broche in den vorm van een klaver drie, een zwart gelakt kinder- schoentje, een paar bretels en een huissleutel Verloren: ten gummi kindercape, een heerenhorloge met den naam M. W. Dinge- mans op de wijzerplaat, een vulpenhouder, een gouden horloge-armband met gouden dameshornoge, vier zilverbons van f 2.50, 2 badmutsen, een lorgnet in etui, een zwart lederen dameshandtaschje, inhoudende een zilveren beursje met f 3 h f 5, pince-nez in etui, knipmesje, eau de colognefleschje, 2 zakdoeken en een paar spelden. UIT SCHAGEN. De heer D Schwatje, vele jarcn noderwij- zer alhier. is in Indie benoemd tot onderwij- zer 2de klasse op Ternate. Volgens den regenmetw van het Kon Ned. Instituut, geplaatst aan de Rijka Land- bouw-Wintcrschool alhier, bedroeg de lcgen- van in het 2de kwartaal 50.16 m.M. en in het 2de kwartaal van 1920: 133.5 m.M. UIT BROEK OP LANGEHNDIJK In vcrband met de bencemhig van den heer P. Slot A Pz., zoon van den onlangs op zijn verzoek eervol ontsiagen burgemeester dezer gemeente, tot nieuwen burgemeester van ons dorp, wijst men er op, dat nu de kwestie „Langcndijk een" weer in 't bedrang komt, daar er nu alle hoop schijnt tc zijn, dat Broek niet bij de andere Langedijkcr gemeaiten zal worden aangesloten. Men meent, burgemccstersbenoeming voor geen zin heeft. dat een maanden SIERHOENDERS. Bij de meeste houders van kippen komt het aan op het voordeel dat deze dieren door hun eieren opleveren. Maar er zijn er ook wien het te doen is om iets moois, iets fijns te- hou den. Zij nemen dan in hun vohere een paar Goudfazanten of Kalifornische patrijskwar- teis enz. De ervaring leert echter den meesten, dat deze in ons klimaat veel extra zorgen vragen en daarom vinden zij dan de vervul- ling van hun wenschen in het houden van een s*el fi}ne kippen, welke tegen onze winters be- stand zijn en bovendien een aardig getal eie ren geven. Een paar sierrassen willen we evrn bespreiken. In de eerste plaats onze Hol- landsche Witkuiven. U kent ze wel niet waar, warte J overde groote waaronder de zeer weinig ontwikMae kam geheel verborgen is. Bij den haan is het glin- sterende zwart der veeren nog fraaier en heeft de kuif meer ontwikkeling, zoodat naar alle zijden de puntige witte veeren rijkelijk over- hangen. De schitterend roodc kinlefllen steken daanbij nog fraaier af dan bij de hen. Niet alleen komen er Hollandsche kuifhoenders voor in zwart, maar ook in zoogenaamd blauw, leiblauw, met fijne zooming om elke veer. Bovendien bestaan er ook geheel witten, maar hoe ook de kleur van het gevederte we- zen mag, de kuif moet geheel wit zijn, met uitzondering van een klei-n gedeelte onimid- dellijk boven dien snavel, dat zwart of blauw geflrieurd moet wezen. Reeds de pasgeboren kuikens van deze kippen vertoonen de kleine bolronde kuifjes op de kopjes. Men zou deze schitterende vogels gerust naast de kleurig- ste fazanten kunnen plaatsen en ze daarbij gewis niet achterstellen. Het ras is echt HollandSch en bovendien zeer oud. Zelfs moeten er in vroeger jaren geheel witten bestaan hebben, getooid met een zwarte kuif. Deze zijn allang uitgestor- ven en zullen ook wel zoo talrijk nooit ge- weest zijn als de veel fraaiere zwarten met schitterend witte kuif. Desa'lniettemin zijn eenige wetenschappelijke fotkkers in ons va- derland weer bezig deze witten met zwarte kuif in aanzijn te brengen. Met wat meer zor gen dan andere kippen moeten deze kuifhoen ders gehouden worden. De kuif moet namelijk onder alle omstandigheden droog blijven Zoodra de kuif nat wordt, gaat de mooie vorm ervan verloren omdat de dieren elkaar in de kuifveertjes gaan pikken. Ook is bij on- zindelijkc yerpleging de kuif de wijkplaats van allerlei lclein ongedierte. Een middel daartegen is penseelen met een weinig spiri- tus of brandewijn. Worden deze kippen naar behooren behandeld, dan beloonen ze ook de moeite en de zorg aan haar besteed, door het leggen van tamelijk groote schitterend witte eieren, gemiddeld 55 gram zwaar en van zeer fijnen smaak. Behalve de gewone Holland sche Witkuiven, die de gewone grootte heb ben, komen er tegenwoordig ook geheel de- zelfde voor in dwergvorm, dus Hollandsche Witkuifkrielen. Deze diertjes, hoewel nog zeldzaam, zijn in zeer kleinen ren te houden en vormen een ongeevenaard sieraad in den tuin. Een ander sierras vormen de Phoenix- hoenders, die van Japanschen oorsprong zijn. Het kenmerkende van deze dieren is hun zeer lange staart, waarvan de sikkels minstens een meter lang zijn. Deze lang- staartigheid maakt een zeer zindelijke ver- blijfplaats noodzakelijk, omdat de sierlijk gebogen sikkelveeren langs den grond slee- pen. In hun ren is dan ook een hooggeplaat- ste zitstok een vereischte, iets dat bij gewone hoenders juist vermeden moet worden. Zelfs de hennen kenmerken zich door zeer lange staartpennen. Nauw verwant aan de Phoe nix zijn de Jokohama's, alweer een typisch Japansch ras. De staart wordt geheel hori- zontaal gedragen en is vooizien van buiten- gewoon lange en smalle sikkelveeren. Ge- noemde rassen komen het meeste voor in de zoogenaamde patrijskleur, hoewel ook ge heel witte exemplaren nu en dan gezien worden. Onder de Jokohama's komen ook witten voor met rood zadel, dat wil zeggen rug en schouders zijn roodbruin geteekend, een fraaie verschijning. Tot de fijne sierhoenders rekenf men eveneens de Japansche krielen of Chabo's. In het algemeen houdt de Japanner veel van dwergvormen, niet alleen onder zijn dieren, maar ook bij zijn planten. Eiken, iepen en beuken meer dan een halve eeuw oud weet hij te kweeken, wel dik van stam, maar niet hooger dan een gewone azalea in pot. De Japansche tuinen munten uit door een eigenaardige sierlijkheid en men kan wel zeker zijn er ook krielkipjes in aan te treffen, vertroeteld door hun meesteres. De ze laat in haar lusthof vaak een miniatuur stelletje, of een kloekje met een troepje kui- kentjes ronddwarrelen, alles zoo klein en sierlijk mogelijk. De borst der Chabo's is zeer gewelfd, de vleugels sleepen en de staart prijkt met twee hoogopfladderende sikkels, zoover naar voren gekeerd, dat kop en staart elkaar raken. Chabo's worden door hun eigenaars op een tafel geplaatst, bestrooid met een laag fijn droog zand. De diertjes moeten nu op die tafel loopen en een auidelijk dubbel, onafgebroken spoor van de sleepende wieken achterlaten, doen ze dit niet, dan worden ze als minderwaardig af- gekeurd. Goede haantjes wegen niet meer dan een half kilo. De onbeveerde beenen zijn geel en zeer kort, zoodat het is alsof het beestje kruipt. De Ma-Siro-Chabo's zijn geheel wit en komen weinig voor. Het meest bekend in ons land zijn de Witten met zwar ten staart, de zoogenaamde Wit-zwart- staarten. ALKMAAR, 1 Juli 1921. Op de heden gehouden kaasmarkt war en aangevoerd 161 stapels wegende 1299U7 ktlograxnmen. taoriekskaas; kleine met njearnerk 72, zonder rijksmerk 68; comniisaiekaas met rijksmerk 81. boerenkaas: kleine zonder rijksmerk 74, commissiekaas met rijksmerk 86, zonder rijksmerk 70, midaelbaie met rijksmerk j o_> tlandel goed. ALKMAAR, 1 Juli. (Alkmaarsche Ex- portveiling). In de heden gehouden veiling werd betaaid voor: Aardappelen 7.10—/ 15 per 100 K.G. Drielingen 3.207 per 100 K.G. Aardbeien 31—/ 46 per 100 K.G. Aalbessen 4377 per 100 ICG. Bloemkool I 18.20—/ 30.90 p. 100 st. Bloemkool II 10—/ 15 per 100 stuks. Doperwten 21—/ 25 per 100 K.G. Frambozen 0.90—/ 1 per K.G. Kropsla 1.20—/ 3.80 per 100 stuks. Kruisbessen .24—/ 0.54 per K.G. Perziken 0.05—/ 0.18 per stuk. Postelein 0.400.54 per ben. Peulen 0.40—/ 0.55 per 100 K.G. Rabarber 5.10—/ 9 per 100 bos. Selderie 3.60—/ 5.80 per 100 bos. Spinazie 16.90—/ 34.80 per 100 K.G. Spersieboonen 0.71—/ 0.79 p. 100 st. Tuinboonen 3.90—/ 7.60 per 100 K.G. Wortelen 10.40—/ 13.40 per 100 bos. Zwarte bessen 0.41—/ 0.56 per K.O. Aanvoer 1700 K.G. Aardbeien; 2400 bos Wortelen; 300 mandiea Postelein; 7000 kropsla, 2000 stuks Bloemkool. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Juli 1921. In de heden gehouden veilingen werd be taaid: Bloemkool le soort (per 100 st.) 17.70 tot 21.20, 2e soort 13.50, Roode kool 10.90 tot 11.60, alles per 100 KG., Wor telen 6.70 tot 9.30 per 100 ibos, Schotsehe muizen 6.40 tot 18, Schoolmeesters /5.70 tot 14 60, Drielingen 3.70 tot 9.30, Kleine 1.80 tot 2.10, Koksianen 7.40 tot 7.70, Negentigvoud 7.30, Tuinboonen 3.70, alles per 100 K.G. Aanvoer 316 st. Bloemkool, 3200 K.G. roode kool, 18500 bos wortelen, 330.500 KG. aardappelen. ZWAAG, 1 Juli. Veiling Bangert en Om- streken. Prijzen waren heden: Aardbeien 25 tot 31 ct., aardappe'en 3.90 tot 4.10, roode bes sen 18 tot 23 ct., prolefic bessen 27 tot 31 ct., zwarte bessen 1.04 tot 1.07, perziken 9 tot 13 ct., bloemkool 20 tot 27 ct., wortelen 8 tot 10 ct., kruisbessen 14 tot 17 ct., fram bozen 30 tot 35 ct., slaboonen 45 tot 49 ct., snijboonen 1.12 tot 1.14, appelen 20 ct. NOORDSCHARWOUDE, 1 Juli. Schot- sohe muizen 7.60 tot 14.40, Koksianen 7.70 tot 7.90, Duken 7.70 tot 7.90, Schoolmeesters 7.30 tot 13.70, Drielin gen 2.70 tot 5.90, Kleine 1.90 tot 3, Boswortelen 5.90 tot 6.50 j>er 100 bos, Bloemkool 16.20 tot 17.70 per 100 stuks, BOVENKARSPEL, 1 Juli. Veiling de Tuinbouw. Heden besteedd'e men voor: Groote aardappelen 3.80 tot 4.50, Hei ne aardappelen 2. WIJDF.NES, 1 Juli 1921. Veiling Tuin- dersbelang. Roode bessen 15 tot 28 ct., Aard beien 20 tot 24%, Peulen 15 tot 19 ct., Tuin boonen 3 tot 3M ct., Frambozen 35 tot 43 ct., Aardappelen 5 tot 6 d., aller per pond. 3090 K.G. zwarte bsssen, 102 per K.Q., Slaboonen 33 tot 35 d. per 100. gevraagd bij Jb. BLOM, H. 11. Waard (Noord) bij de Halts Hiddenweg. GEVRAAGD GEVRAAGD van^llaandag tot Zaterdag, •mtrek VIetbrug. Uneven ander No. P 158, bureaa van dit blad. In Burgergezin aangeboden (vrfj e elaapkamer). Br.|onder U 18a, bureau van dit blad. UIT DE HAND TE KOOP': len prachtige met springreer Matras. Te zien en te bevragen 2de Tuin- dwarsstraat No. 19. Te bevragen J. BRIEFJES, Zul- dergeest, Bergen. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerden fondsen, vcrstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet. 25 Juni. 17 Juni. 28 Juni. 29 Juni. 30 Juni. 2 V, Ex-divider Ontvangen prachtige STOFFEN Ol fill 11II I W t invwi guau. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Bij het Donderdag te Arnhem gehouden examen voor kommies bij de Directe belastin* gen, invoerrechten en accijnzen slaagde o.a. de heer P. Stins Jz., alhier. UIT NOORD-SCHARWOUDE. Voor het examen, gisteren te Arnhem gehou< den, als kommies der belastingen, slaagde de heer S. C. Swager, alhier. UIT VEENHUIZEN. Nu de regen uitblijft, gaan wij, slachtoffers der watermis£re, gewapend met emmer of bus naar den kerkbak, in de verwachting daar van die onmisbare vloeistof machtig te worden. Het deksei opgelicht en gelukkig, de bak is nog niet leeg. In de diepte zien wjj den lokkenden waterspiegel die ons tot putten noodigt. Vers heugd laten wij onzen „aker" naar beneden da» len. Maar gelijk met dien aker zinkt ook onze hoop weg, want vanuit het diepe gewelf stijgt een onaangename geur omhoog. Terwjjl wij met de linkerhand onzen neus dichtnijpen, halen wij met onze rechterhand moeizaam den vollen putemmer omhoog. En nu zien wjj een bruinachtig troebel, onwelriekend vocht, dat met zuiver water alleen die eigensehap gemeen heeft, dat het vloeibaar is. Het is noch -voor drinks noch voor waschwater geschikt en het eenige wat er voor ons opzit is, om de van droogste stervende boompjes van den onlangs zoo mooi aangelegden tuin om de kerk, er mee te besproeien. Ongetroost gaan wij huiswaarts onder de ges dachte: Zou daar niets aan verbeterd kunnen worden? voor de maanden Augustus en September, door Mevr. DEKKER, Raadbuisstraat, Bergen. Jongeman, admfnfstratfef onderlegd, Klein salaris voldoende. Br. onder V 163, bureau van dit blad. Gevraagd een eenvoudige, flinke voor Donderdag en Zaterdag. „Houtzicht", Geesterweg 17. GEVRAAGD bjj Voor direct gevraagd goed kunnende melken, b{j J. KIEFT, Zanegeest, Bergen. en gelegen in een mooi dorp bij Schagen, een FLORISSANT! ZAAK, zjjnde Kruidenierszaak en Klompenhan- del, alles prima gebouwd, goed onderhouden en omgeven door een moestuin, groot 19 aren 20 centi- aren. Prijs van huis, zaak en com plete inventarissen f 13500. Direct te aanvaarden. Te bevragen KAN- TOOR VAN VASTE GOEDEREN, Kanaalkade 33. Interc. Telefoon 538. 1 INDIAN '20 7/9 Pk. met zijspan. 1 EXCELSIOR '17 7 9 P.K. electr. I F. N. 4-cyl. met duo en lamp, 2 versn. 1 RAGLAN 4 P.K. met duo. 1 READING STANDARD met diio. 1 NEW ELSWICK 23/4 P.K. 1 ROYAL ENFIELD 4 P.K. met versn. en kickstarter. 1 AUTOMOBIEL „BERLIET", 5-8 persoons, loopt geruischlooa en is beslist zonder gebreken. Zeer billijk. 1 INDIAN 7/9 P.K. '19 met lamp, hoorn en F. N. duo. GEBR.HVERMEULEN, Laat 109, Alkmaar, Tel. Interc. 649. FONDSEN. I Juli 5 obi. N. W. S. 1000 *18 90«/i. 90 "/u 91 91 91*/, 5 idem 1000 '19 941/* 941/, 94'*/!, 94'V,, 94"/i, 4K idem 1000 '16 89 1/b 881/, 891?, 89»/m 89 4)4 idem 1000 '17 82iVii 82*/, 83 837/,, 83?/,, 4 idem 1000 '16 81 'Vi. 82 821/, 82"/!. 831/, 6 O.Ind. 1000 '19 937/8 93?/, 93"/i» 93"/i, 947/,, 5 ,i idem 1000 '15 89»/* 891 90*/, 90'/, 911/* 5 idem 1000 '16 85 847/s 85?/,, 85'/i«. 85*/* 5 idem 1000 '17 85 847/, 857/,, 85'A, 85 Koloniale Bank 125 118 in 120 104*/,* 111 Ned. Ind. Hand. Bank 133*/* 1281/, 1301/, 1341/, 144i/| Ned. Handel Maatij. 150 148 1481/, 151 1581/* Insulinde Olie 29*/g 27*/* 25*/* 27V, 311/* Philips Gloeilamp 265 265 272 280 Comm. Studebaker 86*/* 86 871/, 92 V, 91V, Comm. Steel 89 87'Ai 89 91 92*/* Compania M. Arg. 110 111 112 118V* Cult. Mjj. VorstenL 1141/, 111 107 11311, 1241/, Handelsver. A'dam 337 331 330 342 336* Javasche Cult 1871/, 1871/, 1771/, 190 2UiIt Dordtsohe Petr. gew. 413 4181/, 429 4371/, 443 Gecons. Holl. Olie 1661k 1671/, 164lfr 165*/* 1701^ Koninklijke 1000 466 475 479 491 493 Moeara Enim 370 400 400 400 A'dam Rubber 75 76*/* 78 831/, 88 Serbadjadi 1151k 120 120 131 131 Holl. Am. Lijn 163 193 Java China Jap. Ljjn 112 113 1171/, 121 Ned. Scheepv. Unie 1241/, 1231/| 1237k 124 127 Deli Batavia Tab 341 341 334 331 Deli Maatij- 3851/, 3831/, 383 383 388*/* Senembah 610 610* 614i/i 610 6161/, 7 obi. Holl. Spoor 105 105 1041/, 1851/8 104T/, 7 obi. Staataspoor 104l/i 1041/* 104 104 V* 104% South. Pacific 897/, 90 139 139 142 Prolongatie 2V4 21/1 2*/* 3 d

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 10