Meraandosningl Mnderea. (Jeinenjyd Nienws. Rechtsrafeea Ingezonden Stukken. Ons Raadselhoekje. B. en W. stelden hierop voor om te bepa- len, dat de gemeente voor 65 pet. borg blijfi voor de rijkshypotheek voor dc met rijkssteun gebouwde woning van den heer Liefting en voor 75 pet. voor de woningen van de heeren Melker en Admiraal. De heer Apeldoora was er verwonderd over, dat te voren geen verzoek in deze geest bij den raad was ingekomen. Nu zijn de huizen bijna gereed. De secretaris ga! een' uiteenzetting van de regeling van het bouwen met rijkssteun. Voor de heer Liefting wordt een borgstel- ling voorgesteld van 65 pet. omdat diens huis in de duinen gebouwd wordt. De heer Dekker wilde de personal in comi- te bespreken. In principe werd besloten, de voorgestelde percentages vast te stellen. Bij de rondvraag deed de voorzitber het voorstel om die notulen ook te voren voor de raadsleden ter inzag te leggen bij de stuk- ken De voorlezing kan dan voorkomen wor den. De heeren Dekker en One waren er eeer v66r. De heeren Noort en Apeldoom hadden be- zwaren. Zij wilden probeeran of dit beviel. Het voorstel werd met 5 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen: de heeren Noort en Apfeldoom. De heer Noort betoogde de wenschelijkheid om 'n duiker van den polder die in onderaoud bij: de gemeente komt, eerst in goeden staat door den polder te laten brengen. De 6ecretaris deelde mede, dat in de vol- gende vergadering door B. en W. voorstellen zullen worden gedaan. .De heer Apeldoora wenschte meer toezicht op de jaarl'ijksche schoolschoonmaak te Eg- mond Binnen. De voorzitter zegde een rege ling toe. De heer Dekker verfieugde zich over de toe- name van zomergasten in die gemeente. Om dit te bevorderen zou gasleiding door Eg- mond aan Zee zeer gewenscht zijn. Spr. wilde dit aan Egmond aan Zee vra- gen. De voorzitter zegde een onderzoek door B en W. toe. De heer Dekker kwam er tegen op, dat de aannemer van de noodwoning de dupe wordt yan de stagnatie van de geldleening der ge meente. De voorzitter zegde ook in deze onderzoek toe. De heer Dekker informeerde nog naar de Irwestie met den grond van den heer Ruigen- waard. Spr. had vernomen, dat de spoor den grond wit aankoopen voor uitbreidmg van losplaatsen. Dit is ook een belang van de gemeente. Men moet de zaak' goed aanpakken en was te losplaatsen aanwijzen. Nu laat men vrij spel en moet er geld bij. Dcstraten door het geheele dorp worden stuk gereden. Er is winst te maken bij een goede regeling. De heer Noort wilde het sdirijven van Ged. Staten afwachten en niets dioen voor het Stet van den heer v. Vliet in handen van' de ge meente was. De voorzitter wilde pogen met de heer v. Vliet een regeling te trefffen voor eigendoms- overdracht aan gemeente of erfpacht. B. en W. zullen de zaak onderzoeken. De heer Orie gaf het bestuur in overwe- ging voor de vroedvrouw een woning te bou wen met rijkssteun. De voorzitter zeide dat dit sinds 1 Juni niet meer mogelijk is. Hierop sluiting. UIT EGMOND AAN ZEE. Woansdag vergaderdc h«t bestuur der af- deeliing Egmond der Padvindersorgamisatie. De aSdeel ing lijdt door, het ventrck van' baar leidter J. Teensma een gevoelig verlies. Hij is van) de oprichtimg af de stuwendfe kracbt ge- weest. waarom de afdeeling niet van hem' scheiden kan zonder een blijk vain, waardee- ring tte schenken. Besloten werd Woensdiag 6 Juli voor die gelegenheid' aan het clubge- bouw bijeen te komen. Htet bestuur bad reals pagimigan aangewend om1 een geschikten plaatsvervanger te krijgen, doch tot heden nog n'iet met succes. De hoop was nu geves- figd! op den heer J. P. Geensem, oriderwijzen, die als genoodiigde ter vergadering versche- nem was. Na eenige besprekiingen volklaarde deze zich bereid tot nader over leg met den oud-hopman den heer Oly om daarna zijn besluit te nemen. Hbewel hierdoor de clonIce- re hemel wat opklaardfe, bleven er nog zware wolken hamigen. Plaonen1 waren reeds ge- maakr voor een kampement van tien dagen in het Gaasterlamd, miaar zij dreigdfen geheel in duigeni te vallen door het gemis van een ouderen leider. Eeniige oogenMikken scheen het bezwaar onOverkomelijk, totdat de heer J. G. Bosschaart. hoofd! der openbarc school, zich ter wille van de jongems beschikbaar stel- de om de plammen te helpen volvoereni. Het spieekt vanzelf, d'ait het bestuur deze toezeg- afing danikbaar aamvaarddc. Het kon nu met meer moed1 aan't werk gaan' en reeds werden eenige zaken voortoopig besproken. Bi} de rondvraag wend: die financieele kwestie voor em goed geaedue opgelost, zoodat de verga dering in een heel' andere stemming geslcren werd dnn ze geopmd was. Denzelfdien avond vergaderde ook de vereeniging Kdninginnediag. Uit de rekening van den penniingsineester bleek, dat die kas sloot met eeni nadeelig saldo van 14,48. Door het aftreden.' der heeren N. v. d. Pol, C. v. Pel en E. v. d. Heuvel moest een bestuurs- verkiezing pliaats hebben. De voorzitter., de heed J. Blaauboer, deelde mede, dat de heer v. Pel niet meer in aanmerking wenschte te kotnem, terwijl het bestuur uitgebreid werd en er nog .twee nieuwe ledeni bij gekozeni dienden te wordten. Het eigenaardige geval drtd zich nu voor, dat voor die vijf zetels zes personal de meerderheid kregen, wat tot een. drukke discussie aanleiding gaf. Tegenover de bewe- ring, diat zoo'ni uitslag onmogelijk was en diat er een: tout in die stemming moest zitten, stond de pertiniente uitspraak, dat alios in orde was en het wel kon. Toen eindel'ijk het stembu- rcau de stemming niet juist durflde verklarcn, werdlen de briefjes nogmaals opgelezen. Op- nieuw bleek, dac gekozen waren. de heeren E. v. d. Heuvd, N. v. d. Pol, P. de Vrij, J. de Beurs en H. J. Ganijn. De bdde laatsten wenschten echiter buiten het bestuur te blij- vea. Em1 nieuwe stemming bezorgde den heer Ter Hlall een groote meerderheid. De voorzitter herinnerd'e er aan, dat de vereeniging dit jiaar haar 1214-jarig bestaan viert, waarom hot bestuur zich voorstelt dezen winter een feestavond te organieeeren. Alsnui werden aan de orde gestdd de plan- nen. voor dezen zomer. Het dOel was den schoolgaandfen kinderen een genoeglijken dag te bereiden, altijd, wanneer de kas voldoende gespekt wordit. De heer D. Beurs brak een lans voor een tocht naar buiten, de heer Groe. newandi was er voor de kinderen op het dorp te houd'en. Krachtig verzetten zich hier.tegen de heeren Bas en- Bosschaart. De kindierspe- len op het dorp werden veroordeeld als zijnde wel een feest voor de gnooten, die zich verma- keni ten koste van de kleinen, doch voor de laatsten een bron van .teleurstellingen, terwijl er niets gaat boven een tocht in gezelschap van sehoolimakkertjes naar buiten. Ook de heer Pluimgraaff sprak een hartig woordje ten- gunste van dit Taatste, zoodat de vergade ring ten slotte met algerweene stemmen zich in principe ervoor verklaarde. De verdere uit- werking werd' aan het bestuur, diat allereerst voor de noodige gelden moet gaan' zorgen, overgelaten. Waarheen en. op welke wiize de tocht zal plaats hebbenj, hangt in de al'lereer- ste plaats van de bijdragen af. Het is te hopen, dat die imgezetenen1 dit zullen' bedenken, wan neer straks de bestuursledten bij hen aanklop- pen. Bij de roodVraag bleek, dat het feest was vastgesteld op 31 Augustus, den voor Koniti- ginnediag gekgeniden datum, waarvan' voor- taan alleen bij uiterste noodzakelijkheidl (^an- dag b.v.) za'l worden afgewezen. UIT EGMONID AAN DEN HDEF. .Mej. G. F. Happde, ondenwijzeres alhier, komt voor als no. 1 op de voordracht voor ondierwijzeres aan' de opanbare school: te Vee- re. UIT WARMENHUIZEN (Vervolg gemeenteraad). i. De rekening en verantwoorddng van de ontvangsten en uitgaven van het Algemeen Burgerliik Armbestuur over het iaar 1920. Eteze ligt ter visie en zal in de volgende vergadering worden vastgesteld. j. Een schrijven van de.Coop. Tuinbouw- vereeniging „Samenwerking" te Haren- karspel inzake verhuxing van de gemeente- landerijen. Burg, en Weth. stelden voor het adres na der te bespreken bij de behandeling van de verhuring der landerijen, waartoe werd be sloten. Medtdeelingen: Bij Kon. Besluit is goedgekeurd het raads- besluit tot vaststelling der verordening op de hefting van opcenten op de hoofdsom der grondbelasting. Ged.'1 Staten hebben goedgekeurd het ko- hier Hondenbelasting 1921 en de gemeentebe- grooting 1921. Ingekomen was een schrijven van Ged. Sta ten inzake de uitvoering der Warenwet. Burg, en Weth. stelden in verband hierme- de voor, om de vastgestelde verordening in te trekken en een nieuwe vast te stellen in overeenstemming met voormeld schrijven. Al dus besloten. Punt 2 der agenda: Bui£. en Weth. stelden voor, met ingang van de meteropneming van 1 Juni 1921 den gasprijs met 3 cent per kub. Meter te verla- gen en te brengen op 20 cent voor gas over den gewonen meter, 21 cent over den munt- gasmeter en 17 cent voor bedrijfsgas. De heer Slot vroeg wat de oorzaak was, dat het gas bier nog zoo duur bleef. Er zijn plaatsen waar het reeds 17 cents is. Dc voorzitter zeide, dat daar gemengd gas gestookt wordt, wat den prijs ycel lager maakt. De heer Slot: Wat verstaat u daaronder? De heer Gutker: Dat houdt verband met de calorische waarde, wat voor ons gas 4500 k 5000 is, is bij gemengd gas slechta 3500. De heer Slot: In den oorlog wrs ons gas beter dan elders, doch nu is het niet best. Ge- bfuiken we nu misschien gemengd gas? De voorzitter: Het zit hem nu in de slech- te kolen, als gevolg van de staking. De verlaging werd goedgtkeurd. Punt 3 der agenda: In verband met het bepaalde in art. 17a der Gemecntewet, waarbij is voorgeschreven dat tenminste e^nmaal in de 5 jaar de Raad moet verklarcn, welke verordeningen, tegen wiier overtrading straf is bedreigd, nog gelden, stelden Burg, en Weth. voor, dat zullen blij- ven gelden: a. de verordening op het schutten door de schutsluis te Schoorldam; b. de Bouw- en Woningverordcnmg c. de Verordening op het rijden met mo- torrijtuigen en rijwielenj d. de Algemeene Politieverordening. De heer Slot zou de Bouwverordenibg zoo- dan ig willen wijzigen, dat de bebouwde kom wordt uitgestrekt. De voorzitter deelde mede, dat over het al gemeen de verordening goed voldoet, doch de gedine opmerking kan onder de oogen ge- zien worden. De genoemde verordeningen werden op- nieuw vastgesteld. Puni 4 der agenda ingekemen ft een scanjvn van dest £hr«e- teux van hat Frovineiaai Watertoidiagbedrijf, met Mn daaibij behcoreade ftekeoing van het plan van het voor daze gaaeente onvwerpea bnizennet. In dit plan zijn met klieine cirkeft plaatsen aangegeren, waar naar de meening van den Directeur een brandkrann behoort te worden geplaatst en wenschten Burg, en Weth. het gevoelen van den Raad biexovcr te vememcn. De kosten per brandkraan loopen van 90 tot 110, terwijl het maken van spruitstukken van 10 tot 20 zal bedragen. De voorzitter deelde mede, dat blijkens de teekening 30 brandkrancn noodig zullen zijn. Burg, en Weth. stelden voor om in elk ge val de verspruitstukken te laten aanleggen en 3 brandkranen aan te brengen op de meest noodige plaatsen. De heer Slot voelde veel voor de verspruit stukken. De gemeente is nu wel goed van brandbluschmateriaal voorzien, doch er ko men andere tijden. Na eenige discussie over de plaatsen waar de 3 kranen zouden moeten komen, werd het voorstel van Burg, en Weth. aangenomen en aan Burg, en Weth. de bevoegdheid gegeven de kranen te plaatsen waar zij denken dat dit het meest gewenscht is. Punt 5 der agenda: Burgemeester en Wethouders stelden voor het kohier van het schoolgeld over het lste kwartaal 1921 vast te stellen tot een bedrag van 93.87. Aldus besloten. Punt 6 der agenda Voorgesteld en besloten werd vast te stel len de suppletoire begrooting voor dan dienat 1920 op 33158,46 Punt 7 der agenda: Voorgesteld en besloten wordt het besluit tot het doen van af- en overschrijvingen vast te stellen op een bedrag van 11663,7114. Ingekomen was een ad res van de afd. War- menhuizen van de Vereeniging tot bevorde- ring van vrijzinnig-protestantsche belangen, met het verzoek om over te gaan tot het vesti- gen van een bijzondere lagere school. Het aan tal leerlingen daarvoor zal minstens 40 zijn, voldoende om tot stichting over te gaan. Op voorstel van den voorzitter werd beslo ten dit adres in handen te stellen van Burg, en Weth. om prae-advies. Rondvraag: De hrer Slot wees er op, dat de eigen op- gave-biljetten voor den H. O. reeds eenigen tijd geleden zijn uitgereikt, doch buitenge- woon slecht bmnenkomen. Het gevolg zal zijn, dat er veel zullen wegblijven. Spreker stelde voor, niet meer te vragen, doch de ach- terblijveriden ambtshalve aan te slaan, zonder recht op reclameeren. De voorzitter deelde mede, dat dit niet ging. Wel kan proces-verbaal worden opge- maakt tegen diengene die het biljet niet inle- vert. Ook kan de Raad besluiten ze ambts halve aan te slaan, doch eventueele reclames moeten behandeld worden. Dfe heer Molenaar dacht, dat de menschen wachten tot ze worden teruggehaald, wat tot heden steeds geschiedt is. De voorzitter deed de toezeggging, te zul len laten omroepen, dat de ingezetenen tot in- leveren verplicht zijn, willen ze geen kans hebben een proces-verbaal thuis te krijgen. De Raad ging daarmede accoord. Hierna volgde sluiting. AANTAL GEZOCHTEN DOOR DE JUSTITIE. Uit de lijst van signalementen, voorkomen- de in het Algemeen' Politieblad welke op 1 Januari 1921 nog niet waren ingetrokken of vervallen, blijkt, dat er ruim 47000 per- sonen staan gesignaleerd of te zoek zijn, die nog iets met dc justitie hebben te vcreffenen, het vorige jaar bedroeg dit aantal 39000, zoodlat het schijint, dat zich jaarlijks meer- deren onttrekken aan dc hand: dter justitie. BRIEVENMALEN. De directeur van het hoofdpostkantoor te Amsterdam brengt ter kennis dat brieven- malen zullen worden verzonden per s.s. „Van Rensselaer" van de K. W. I. M. maar Cui^ao, TriniidaidL Venezuela eni Golumbia, voor laatstgenoemde republiek wordt alleen correspondence mede gegeven, voorzien van 'n aanwijziging van verzmd'ing met genoemdt stoomschip. Voor Curasao is het zeeposttarief van toe- passing. Laatste buslichting ten hoofdpostkantore te Amsterdam 7 Juli e.k. 12 uur 's nachts, aanteekening tot 8 uur's avonds. Postpak-ketren voor West-Indite en Vene zuela leunnen worden aangeboden aan bu- reel Pakketpost Wannoestraat tot 8 Juli 8 uur '8 avonds. EEN WOESTELING. Gistermorgen omstreeks 12 uur werd een wielrijdster in de Nicolaas Beetstraat bij de Kinkerstraat te Amsterdam aangereden door een woesten fietser. die den hoek van de Kinkerstraat omvloog. De wielrijdster viel met een smak op den grond. Het publiek richtte zich tot den aanrijder en- wilde dezen te lijf. De wielrijdster, die eenige lichte kwetsuren kreeg, pleitte zelve ten gunste van den man, die daarop ongehinderd zijn weg kon vervolgen. VELE PROMOTIeN IN DE RECHTSG E LE E RDHE ID. In een zeer kort tijdsbestek voor de groote vacantie was ditmaal het aantal studenten, die in de rechtswetenschap op stellingen wenschten te promoveeren, bijzonder groot Daaronder waren er ook, die eerst zeer kort geleden voor het doctoraal examen geslaagd waren. De reden van dezen buiten gewonen spoed is de wijziging van het academisch statuut, hetwelk groote verandering brengt voor de a.s. rechtsgeleerden. EEN LIEFHEBBER' VAN KOEK- HAKKEN. Wij lezen in de D. Ct Een sohippersknecht wandelde langs de middenstandstentoonstelling te Delft. Hij liep er binnen en kwam in den tuin te land, waar het koCkslaan zijn bijzondere aandacht trok. De man liet zich het koekijzer geven en be- gon e slaan. Eenmaal, weemaal, dlriemaal, vier vijf... zes... „Meneer", zei de koekverkooper, „zoudt u eerst niet betalen „Komt in orde" was het antwoord en de schippersknecht ging door, sloeg koek, koek en nog eens koek. Totdat hij emdelijk half razend tort sweMjzer uft handen gaf. Hij had voor 23 koekgealagan, toaar Qoiaas tied hip geen geld De polite heeft dm man mro- genomen Er staan nog twee kisten vol stuk- geslagen koeken klaar voor dan tijdl dftf die man 2ijn schuld zal hebebn afgelosrt BRIEF MET W1SSELS GESTOLEN. Een firma, wdke kantoor houdt aan den O. Z. Voorburgwal, zond dezer dagen een aangeteekenden brief met wissels tot een be drag van 3543 naar Rotterdam. Het stuk bereikte echter de bestemming niet en spoedig kwam aan het licht, dat het in verkeerde han den was geraakt In Utrecht is getracht de wissels te innen, doch het gelukte niet. Even*- min eChter slaagde men erin de aanbieders te arresteeren. Zij wisten te ontkomen en trok- ken naar Friesland. Gistermorgen berichtte men uit Heerenveen, dat daar twee Amster- dammers, Pools en Schreve, waren gearres- teerd, die in Akkrum poogden wissels te in nen. Het is geblelken, oat deze stukken uit den vermisten brief afkomstig waren. PSEUDG- INSPECTEUR. Twee vrouwen uit de Rustenburgerstraat en uit de Quellijnstraat hebben bij de politie aangifte gedaan, dat zij dezer dagen van een persoon, die zich uitgaf voor inspecteur der Rijksdistributie van kleedinig eni die zich door een kaart legitimeerde een lap stof hebben gekocht voor 4750. Het is later gebleken, dat de stof geheel waardeloos was. KORTE BERICHTEN. De Nederlandsche Adelsvereeniging heeft gisteren in Den Haag hare jaarlijksche algemeene vergadering gehoudten. Het Nederlandsdie Genootsdiap tot ze- delijke verbetering van gevangenen heeft van- daag te Amsterdam zijn alganeene vergade ring gehouden onder leading van mr. A. Fen- tener van Vlissingen. Woensdiag is te Amsterdam onder lei- ding van prof. ir. I. Franco gehouden de vergadering vain de afdfeelimg voor Spoorweg- bouw eni Spoorwegeocploiiatie van het Ko- ninMijk Instituut van mgenieurs De cijfers betreffende het verloop der ondersteuningen dloor het Centraal Bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon wijzen voor db ntaand Mei wederom op een toename van het aanital ondersteunden. In het perceel Nieuwe Nieuwstraat te Amsterdam in huis, is iemand beroofd! van 2800 francs. Een kantoorlooper van ecu effectenfir- ma te Amsterdam was Woensdag uitgezonden met een portefeuille, welke effecten' en bank- papier bevatte. Bij 's mans terugkomst bleek net gelldl, 54,000, verdwencn. De Amsterdamsche politie heeft een 34- jarig man aangehouden. die ervan wordt ver- dacnt in den nacht van 24 op 25 Juni te heb ben ingebroken bij die firm a Vroom en Drees- man in de Kal vcrstraat. De laatste nachten heeft het in Twente gevroren. Te Heerenveen zijn gistermorgen twee Amsterdammer9 gearresteerd, die te Akkrum probeerden wissels te innen, die te Amster dam bleken gesetolen te zijn. Dinsdagmiddag werd op de schipbrug te Doesburg een paard en wagen van een 'ventersvrouw door de Geld. Stoomtram aan gereden. De wagen werd totaal vernield. De koopvrouw lag onder de machine bekneld en kon alleen door opvijzelen worden bevrijd. Ze had ernstige kneuzingen bekomen. De trei- nenloop weraf door dit ongeval gestoord. Met ingang van heden wordt de prijs voor een visum naar Duitschland heen en te- rug, o voor een doorreis door Duitschland, evepeens heen en terug, tot 9 verlaagd. De koningin wordt Zaterdag voormid- dag weder in de Residentie verwacht. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redac- tie. De opnanu t deze rubriek bewijst geens- zins; dat de Reuacfie er mede instemt). Alkmaar, 31 Juni 1921. Geachte Redactie! Gaarne zag ik het volgende in uw veel gelezen blad geplaatst, in antwoord op de vraag: „Waar blijven de rangers?" in het rarslag van hrt keriramctrt van hrt Man- nenkoor „Orph*u8". Welnu dat komt voigens mtj, drordat man hiar in Alkmaar al verscheidene km en heeft opgericht en, als zij eenmaal bestaan, som- mige menschen al weer reclame maken voor een nieuw koor. Op deze manier komt men nooit verder en krijgen de zangers er genoeg van. Dat het uw bedoeling niet was een ander koor hier ter stede te dupeeren, dat geloof ik ook niet. Want na het succes in den Helder met den alom bekenden dirigent en componist L. C. Keereweer, moeten wij Alkmaardere er grootsch op zijn zulke dirigenten te bezitten. Dankend voor de plaatsruimte. Uw abonnfe, Geachte Redactie. Naar aanleiding van het stukje in de Alk- maarsche Courant van j.l. Maandag, betref fende prijsdaling welke zich openbaarde bij de aanbesteding van 41 woningen te Purmer- rendi, waarvan dfe begrooting was 250.000 en de laagste inischrijving in massa bedroeg 210.000 (diib moet zijn 216.700), zij door mij hierbij gemeld, dat op bovenstaande aan besteding is gebleken, dat partieele besteding nog voordeeliger is geweest voor de betrok ken bouwvereeniging. De besteding geschied- de In 6 perceelen en in massa, namelijk: Perceel 1. Metsel-, riool- en timmerwerk, laagste inschrijving 140.777, perc. 2, steen- houwwerken, f 645, perc. 3, kozijnen, ramen en deuren, 15410, perc. 4, loodgieterewerk, 9000, perc. 5, rtucadtoorswerkan; 17850; perc. 6, verf-,glas- en behangwerk, 9876. Massa: als boven, f 216700. Samen f 193558. Dus alzoo nog J 23142 goedkooper dan de laagste inschrijver in massa. Voorwaar een boffer. Zou volgens bovenstaande gegevens het veel gevrasgd zijn bij eventueele aanbestedin- gen in onze gemeente het ook eens op deze manier te probeeren Hoogachtend, EEN VOORST ANDER VAN PARTIEELE BESTEDING. Optossingen der raadsels uit't vorige nummer. Voor grooteren. 1. De rug van een boek. 2. Hannover Hannover. Aardbti Nantes N a c h t Olio Vin E1 R 3. Stilstand is adhteruitgang. Gans, Utrecht, lang, schuit, rat, dicht, list. 4. Maas, Sluis; Maassluis. Voor kleineren. 1Monnikendam. 2. 5ast, last, mast, /fast. 3. H Helmond, w«b le/ie Helmond brood) o na d 4. Maar Afarie, ik heb het zelf gezien. (Arm) Zag je Mieke elken dag? (Keel) Sdienk elk kind een glas melk in. (Enkel en Kin) Ik ga nu pas terug. (Rug) OM OP TE LOS SEN, Voor grooteren. 1. Mijn geheel noemt den naam van een meer in Friesland en wordt met 11 let ters gesohreven. 5, 3, 4, 1 is een jongensnaam. 8, 10, 11, 5 is een ander woord voor tee- ken. Een 5, 6, 7, 1 is een sappig vruchtje. Een 8, 9, 1 is een scherp voorwerp. 1, 2, 9, 10, 5 is een stad in Friesland. Plaats de getallen 1, 2, 3, 4, 5 en 6 in de zes vakjes van deze figuur en wel z66, dat de som van alle getallen, welke op een lijn staan, 9 is. 3. Welk lichaamsdeel van sommige dieren wordt, als men de eerste letter veran- dert, een woord, dat een goeden geest noemt? 4. Mijn eerste noemt een kleur, mijn tweede en derde vormen samen een vlinder en mijn geheel ligt in de provincie Utrecht. Voor kleineren. 1. Wfelk hemellichaam wordt omgekeerd iets, wat iedereen draagt? 2. Mijn geheel wordt met 8 letters geschre- ven en noemt een dorp in Zuid-Hol land, bekend om zijn bloembollenvel- den. L 5, 6 is een ander woord voor haag. E!en 4, 5, 2 is iets wat op school gebruikt wordt. Een 8, 7, 3 is een onderaardsche graver. 6, 7, 8 is een plakmiddel. 3. Met r ben ik altijd zwart, met v een li chaamsdeel van een mensch, met sn een lichaamsdeel van een dier en met z het tegenovergestelde van zuur. 4. Op de kruisjeslijn komt de -naam van eea stad in Noord-Holland. X 1. rij timmermansgereedschap. X 2. nj eeni scherp wapen. X 3. rij een ander woord voor opge- X geven werk. X 4. rij een getal. X 5. rij een deel van 'n kast of tafel. X 6. rij een rivi^r die gedeeltelijk door ons land! stroomt. 7. rij e«a deel van een schip. Kinderen ryn nwwel *is yoiwsascncn on» derbovig sen aie reaiiaoeningcii an men heeft cells opgemerkt, dat procentsgcwyze bl«as> steenen meer voorkwauien bij kiudereu dan by volvtasseneu. Somniige kiudereu erven oierawakto over. By anderon is hot een gevoig Via mazelen, icharlakenkoorts, dlphteritis, windpokken en dergelijks infeetieriekten. De ouders dienen derhalve op te passes, als een kind klaagt oyer pijn in den rug en de ledemates, pijn in de ochov dera, of als de erine bezinksel bevat Alii' ht is het meest yoorkomende gevolg van nierzwakte by kin# deren het yerlies van de maeht over do blaas, hetgeen bedwateren en dergeiyko onaangeaa# me kwaien veroorraakt Als uw kind teer en kvrijnend is, nlet speelt en draalt als andere kinderen, trcurt en klaagt over moeheid, wees dan-bedacht op een vorm van nieraandoening en onderzoek dit spoedig. Foster's Rugpljn Nieren Fillen bleken sue# eesvol in tal van dergelyke gevallen. Het ver» dlent dan tevena aanbeveling cm opwinding door stoeien en lecen voor het slapen gaan te vemydon, hrt kind avonds niet te veel te la ten drinken, hot nlet te warm toe te dekken Ml het vooral niet te straifen voor sun kwaaL Foster's Rugpijn Nieren Fillen (let op den prist en maam) s|fn te Alkmaar verkrijgbaar by Nieiop ft Slothouber i 1.75 per dooa. DIEFSTAL EN HELING VAN AUTO's EN MOTORRIJWIELEN. De Haagsche Rechtbank heeft Donderdag uitspraak gedaan in de zaken tegen de perso» nen, die betrokken waren by de diefstallen of bij de heling van chassis, auto's en motorry'" wielen, gepleegd in het laatst van het vorige jaar en het begin van dit jaar, ten nadeele van de firma Englebert Co. Seroordeeld werden: Een Hagenaar wegens het geven van gelegenheid tot het wegnemen van 5 motorrijwielen tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis (niet bewezen verklaard werd de aan dezen beklaagde ten laste gelegden diefstal van een chassis en het hebben doen wegnemen van 21 chassis, 2 motorrytuigen en 4 motorrijwie* len); een koopman uit Rotterdam wegens heling van 21 chassis, 2 motorrijtuigen en 4 motorry» wielen, alles door misdryf verkregen, tot 1 jaar gevangenisstraf; een kantoorbediende uit Rotterdam wegens het opzettelyk voordeel trekken uit do op» brengst van gestolen'voorwerpen, tot 9 maan« den gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaren en onder bijzondere voorwaarde, dat de beklaagde 8350 aan de firma Englebert zal vergoeden; een boekhouder uit Den Haag wegens het opzettelijk voordeel trekken uit de opbrengst van gestolen voorwerpen, tot 9 maanden ge« gevangenisstraf met aftrek der preventieve tenis; een emballeur en een chauffeur, recidivist, beiden uit Den Haag, wegens diefstal door 2 of meer vereenigde personen van 2 respectievelijk 4, motorrijwielen, tot ieder 9 maanden gevange» nisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis; een magazijnbediende uit Den. Haag wegens het opzettelijk verkoopen van door misdryf verkregen motorrijwielen en het opzettelijk voordeel trekken uit do opbrengst van door misdryf verkregen voorwerpen, tot 9 maanden gevangenisstraf met fatrek der preventieve hechtenis; een reiziger uit Rotterdam wegens het op« zettelijk voordeel trekken uit de opbrengst van door misdrijf verkregen goederen even» eens tot 9 maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis (deze beklaagde werd van 66n hem ten laste gelegde geval van opzettelyk voordeel trekken vrygesproken).

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 6