Advertenties komen bet best tot bun recbt in 0 m Hit de Pers Mark tberioli ten. Ingezonden Stukken. Zeetfldlngen Arnhemsche Courant Provincial Drentsche en Asser Courant Zutphensche Conrant Provinc. Noordbr. en's Hertogenb. Courant Alkmaarsche Courant Provinciate Groninger Courant Schiedamsche Courant Dordrechtscbe Courant Leidsch Dagblad- - Deutsche Coifract - Middelburgscbe Courant Dagblad van Gouda Provinciale Overijss, en Zwolscbe Courant Oprechto Haarlemscbe Conrant Leeuwarder Courant Prov. Gelderscbe en NCmeegscbe Courant □la'n'aiDeoiaiDjGinrjD'Diainioig M!fl piSHd, bljjf fCIOlrtl. Maak geen gewooute van het gebruiken van geneesnukkldea. A Is gij ziek zijt, hebt gij waarschijniijk tnediciineo noodig. Maar zoodra gij weder gezond zijt, ddem gij met het gebruik op te iioudeo. Zorgzame gewoon- ten, liohaamsoefeningen, eenvoudig voedsel, goede outlasting, en geregelde, verkwikken- de slaap dienen u gezond te houdten. Wees blij,, als gij vrij zijt van verschijnse- len van merzwakte. Als gij er aan twijfelt, kunmen Foster's Rugpijn Nieren P'illen u helpan. Dit geneesmiddel schcpt geen ge- woonte-vorming. Onderzoek u zelf. Ontwaakt gij's morgens met een doffe, kloppende pijn in den rug? Hebt gij blazen onder de oogen en zijn uw banden en enke's gezwollen? Is de urine be- wolkt, zandeiig ot brandend? Geschiedt de loozing te veel of te weinig? Zijn uw lede- maten beverig en rheumait'isch, vooral bij voehtig weder? Zijt gij moedteD aitijd ver- moeid, zonder lust en wiT ch-tWordt gij duizelig na een poos g. .>,aan te hebben? Hebt gij last van rheumatiek, spit of ischias Als gij ,ja' moot antwoorden op een van deze vragen, is het bepaald, noodig om een speciaal niergeneesmiddtel te nemen, en kunt gij niet beter doen dan onmiddtellijk te be ginnen met Fosters Rugpijn Nieren Pillen. Te Ai'kmaar ver'krijgbaar bij Nierop Slothouber k f 1.75 per doos. partement 's-Gravenhage van de Maatschap- pij tot Nut van't Algemeen, houdende ver- zoeik om beschikbaarstel ling van gelden voor de stichtinig van een school'gebouw op terrein bij de Willem Lodewijiklaan, zegt de heer Koster (V.D.) het een onbillijke concurrentie te aclhten, dat de klassen in deze school uit 24 en in de gemeentelijke school uit 30 leerlin gen bestaan. Na eenige discussie wordt het praeadvies aangenomen. I I rente komen de interpellaties aan de orde. De heer Spiesz (S.'D.A.P.) betoogt, dat de poltie Zondag 26 Juni j.l. in de Jan van Nas saustraat zonder noodzaak met geweld is op- getreden, 'hetgeen eigenlijk uitermate provo- oeerend was. Arrestatie was het eenige voor de band liggende mfckM geweest. Onverant- woordelijk was het ook om voor de relletjes op de Prinsegracht pas aangestelde agenten te gebruiken, die nog niet de menta'li'teif van de sted'elingen kennen. Spr. vraiagt of de bur- gemeester kennis genomen heeft van de klacht over het optreden der politic in de Jan van Nassaustraat, door den heer Stijger ge- publiceerd in „De Nieuwe Courant" en of hem bij onderzoek is gebleken, dat deze klacht juist is. Zoo ja, welke maatregden heeft die burgemeester dan genomen of is hij voornemens te nemen om herhaling hiervan te voorkomen? De heer Colthof (C.P.) is van meening, dat het optredten der politie in strijid is met de wet. Boven de wet m'oet het leven van. de ar beiders gesteld worden. Iedere slag met de politieknubbel zal aan de revolutie meer aanhangers geven. Spr roept de arbeiders op -tot de massale stalking, omdat dit een krachhg wapen is. De heer Coitof vraagt of de wd. burge meester het wettelijk en mored geoorloofd acht, dat een uit 5 pensonen bestaande groep, bij niet opvotging van een poiitiewege gege- ven bevdl, door de politie met sabelslagen wordt misbandeld; of de openbare orde of het verkeer in de Jan van Nassaustraat de geweldd'adige vetrwifdering van een aldaar op 26 Juni 1.1. verza'meldte menigte vorderde en of het noodzakelijk en gewenscht was, openbare demonstrates gewelddadig te ver- hinderen, gelijk op Maandag 27 Juni en en- kele andere avonaen in de afgeloopen week is gesohied. De heer Wesseling (R.-K.) brengt hulde aan het optreden der politie, dat uiterst lan'k- moedig is geweest. Fiij verwondert zich dan ook, dat dit optreden door een. raadsl'id wordt gelaakt. Spr. vraagt of de burgemeester be- reid1 is aan de politie belooningen uit te rei- ken voor den extra-dienst tijdins d'e jongste straatrelletjes bewezen, en speciaal aan die politiebeambten:, die zich, naar het oordeel van 'hun chefs, buitengewOon verdienstelijk hebben gedragen. De waamemende burgemeester, wefhouder Van Vuuren, stelt voorop dat klachten over de politie moeten worden ingediend bij den hoofdcommissaris of bij den burgemeester Bij hem ais waamemend burgemeester is noch mondeling, noch schriftelijk eenige klaCht ingekomen. Op den bewusten Zonidag is zoOlang moigelijk getracht op zoo zacht mo- gelijke wijze de orde te handhaven. Het op treden der politie wensdht spr. niet te wraken Bij d'e gebeurtenissen op de Prinsegracht had men met drieerlei publ'iek te doen, t. w. de manifestanten, de opgeschoten jeugd, die de politie voortdurend sarde en de nieuwsgieri- gen, die het de politie nog het meest lastig maakteni. Spr. meent dat het optreden der po litie onder deze omstandigheden zeer ka'lm en rustig is geweest. Aangaande de belooning aan de agenten deelt de wethouder mede, dat zulks gewoonte is en dat dit ook mi wel zal geschieden. De vragen van den heer Coitof beantwoordt spr bevestigend. De heer Ankerman (C.JH.) zegt dat de po litic door haar optreden een grooten dienst heeft bewezen aan Den Haag. De interpellanten repliceeren. De heer Coi tof d'ient een motie in, waarin de Raad zich afikeurend uitspreekt over de plaats gevonden mishandeling. Na dupliek van den voorzitter wordt de mo tie verworpen met 17 tegen 12 stemmen. DE 50 PCT. VERHOOGING VAN DE HIJURCOMMISSIEWET. Een medewerker schrijft aan het Hbld. Het blijkt meer en meer, dat er een onmoge- lijk scheeve verhouding zal ontstaan tusschen de huren der nieuwgebouwde woningen, die de laatste twee jaren bij honderden in allc grootere gemeenten gereed gekomeni zijn en tusschen die, waartoe de huurprijzen der ou- dere woningen nu volgens art. 5 der Huur- commissiewet geleidelijk mogen worden ver- hoogd, n.l. wat de kleinere perceelen betreft tot 50 pet boven de normale huurwaarde, geldende op 1 Januari 1916. Bouwvereenigingen toch, zelfs al werken ze met Rijkssteun en Rijkssubsidie, verkeeren in de noodzakelijkheid om, willen ze de inkom- sten trckken, die ze nocdig hebben, de klein- ste arbfeiderswoningep te verhuren tegen on- geveer 5 i 0 per week, terwljl dat bedrag al spoedig tot 6 k f 7 stijgt, wanneer het huizen betreft, die wat beter dan heel gewoon- tjes zijn afgewerkt of een ventrek extra bevat- ten. En dat terwijl oudere woningen, die welis- waar over't algemeen weinig comfort heb ben, maar toch voldoende zijn voor geen te groote arbeidersgezimien, zelfs wanneer de voile 50 pet., die de Huurcommissiewet als maximum toestaat, op den huurprijs van 1 Januari 1916 gelegd is, meestal belangrijk be- neden bovengenoemde bedragen blijven. 't Gcvolg is, dat thans raxls op verschil- lcnde plaatsen de bewoners van oudiere hui zen, wanneer hun de huur wordt opgezegd, geen of zeer weinig moeite doen voor't vin- den van een nieuw ondtrdak Weliswaar stel- len de huurcommissies als eisch dat. iemand, wil hij aanspraak op huurverlenging kimneni doen gelden na de opzegging pogingen ge- daan moet hebben om iets nleuws te vinden, maar met een klein- beetje handigheid is aan die commissies in't algemeen wel godurende geruimcn tijd een rad voor dC oogen te draaien, Vooral den laatsten tijd, nu de loo- nen der arbeiders opgehouden hebben met steeds nog omhoog te guan, ja, hier en daar zelfs nciging gaan vertoonen om te dalen, beginnen velen wat huiverig te worden' om gebruik te gaan maken van zfch opdoende ge- legenheden om duurdere woningen van de een of andere bouwvereeniging te betrekken. niet zoozrn- omdat ze de hoogere huur niet zouden kunnen betalen als wel omdat ze zich veelal op het standpunt stellen dat voor 't gebruik van een woning befst zoo weinig mogelijk betaald moet wordicn, onverschillig hoe groot de verdiensten zijn. Maar hd- zijn natuurlijk niet de besten onder de arbei ders, die z66 rcdeneeren, het zijn dus ook niet de besten, die in de oudere, meestal goed- koopere woningen blijven huizen, wat weer tot gevolg heeft dat zulke woningen nog he- viger uitgewoond worden, dan anders het geval zou zijn en dat de eigenaar minder dan ooit neigingen gevoelt om daaraan iets te la- ten verbeteren. Trouwens, nu de loonen in de bouwvakken zoo hoog zijn, dat een schilder, een metselaar of een timmerman, wanneer hij een week aan een woning bezig is, een bie- drag aan loon te beuren heeft, dat overeen- kcmit met de huursom over eenige maanden, zelfs al is die met het maximum van 50 pet. verhoogd, gaan de meeste eigenaren niet tot yerbefering of vemieuwing over, zoolang die boel niet op 't invallen staat. (Jit sociaal oogpunt zou er daarom zonder hvijfel veel voor te zeggen zijn, wanneer na- der bcnaald werd, dat, met toestemming van de huurcommissies, de huur van 1 Januari 1916 m maximum geleidelijk met 80 a 100 pet mocht worden verhoogd. De huurcom missies zouden dan niet langer huiverig be- hoeven te zijn wat thans dikwijls nog wel het geval is om van den eigenaar te ei- schen d'at hij noodige hieretclTi'ngen of varbe- termgen aanbracht en er zou een veel betere verhouding ontstaan tusschen de huren) der oudere en' die der nieuw gestiehte huizem met boksen. At fa the veifMegemlte pendji, met ledige hand gaat luj niet heen. De wodstrijd heeft hem in eilk gevai 28000 pond sterling schoom opgebrachf EEN BOK9WEDSTRIJD OM HET WE- RELD-KAMiP IOE NSCHAP De Nedterlander" schrijft naar aanleidang van den wedstrijd tusschen Carpentier en Dempsey: Te Jersey City is Zaterdag om het wereld- karopioenschap gebokst, tusschen den Ameri- kaan Dempsey en den Franschman Carpen tier, waarhij in de vierde ronde Dempsey door knockned out van zijn tegenstander overwinnaar werd. Wanneer men de berichten der groote bla- dai hierover leest, lcrijgt men den. indrak, dat uermede zoowat de merkwaardigste gebeurte- nis geschiedi is van het geheele jaar. Wanneer een mevrouw Curie naar Amerika gaat om haar radium'-geschenk in' ontvangst te nemen, vinidt men er hoogstens enkele regels over, maar wannwr het Fransche „bokswonder" naar Amerika reist, om den strijd aan te bin- den met den geweldlgen Dempsey wordt een groofc gedeel'te der beschaafden wereldl zenuw- achitig, of het bierbij' gaan zal, om een rfing van de grooiste beteekenis. Sport is goed, sport is ui'tnemend, en wanneer een Htol- andsch roeier, gelijk nu Delftenaar Eijken, n een pxach'tigen roeiwedstrijd zijn Engel- sehen tegenstander verslaail, dan voelen ook wij daairvoor bewondering, maar bij het op el- kaar inhakken van twee spiergeweldenaars, zij het dan dat diit inhakken. geschiedt overeen- komstig de regels der kumst, kunnen wij het slechts betreuren, dat de wcreld van oordeel is, dlat dit mi. het evenement van. den dag is, of wil men: van het jaar. Toen Carpentier's nederlaag te Parijs be- .kend werdl, is daargeschreid. De Tel- correspondent zegt er van. Een volk dat klaar stond om te juichen, een juichkreeil, die in het hart moet woidfen verstikit en in de keel blijft steken. Een. oogen- bl'ik van, gewelriiigen schrik, dan verbazinig em eindeiijk diroefheid. Er zijn vrouwon en man- nen die in tramen ui,tbarsten. Enkele minuten daarn a zijn boven, Parijs een tiental vlieg- machines, die dte menschenmeniigte in. de bui- tenwijken komen vertelilcn, diat Carpentier overwonnen is. In alle wijken van Parijs schokt dte teleurstellmg en droefheid Aardappelen 5.90—/ 15.60; Drielingen d'oor de menigte. Tegelij.k iverpen de aviateurs 5.20 p. 100 K.G. Aanvoer 18000 INGEKOMEN PERSONEN. H. Geesink, N.H., stucadoor, Overdie- straat 78, UtrecEt. J. H. v. d. Kamp, N.H., verpleegster, Nieuwesloot 10, Rotter dam. J. Visser, N.H., kellner, Geester- weg 1, Vlissingen. E. van Duren, N.I., winkeljuffrouw, Hulststraat 3, Arnhem. J. van der Ende. N.H., Kap. O.-Indie leger, Oudegracht 39, Ned. O.-Indie. A. Kruijer R.K., Stationsweg 18, Heerhugowaard. C. J. Mooij, R.K., kruideniersbed., Koor- straat 24, den Haag. G. van Zoonen, N.H., slager, Laat 180, Zuidscharwoude. K. Keezer, N.H., conducteur, Heiligland 5, Barsingerhorn. A. Meeusen, R.K., si- garenmaker, Kerkplein 2, Haarlem. P Uden Masman, N.H., leerl. machinist, Ei- kelenbergstraat 50, Schoten. J. Kieft, N.H., dienstbode, Stationsweg 2, Zuid- en Noordschermer. C. Bek, R.K., dienstbo de, Bloemstraat 10, Haarlem. O. Felix, R.K., sigarenmaker, Boomkampstraat 12, Amsterdam.- D. Schermer, N.H., bakkers- knecht, Toussaintstraat 21, Abbekerk. A. Boots, N.H., Zeglis 55, Dordrecht. P. H. de Rover, N.H., slager, Hekelstraat 29, Amsterdam. J. Th. Knip, N.H., slager, Oudegracht 72, Heerhugowaard. C. A Jongkees, N.H., kok, Houttil 5, Broek in Waterland. D. Kuiper, Ger., schilder, Stuartstraat 48, Enkhuizen. A. J. Brands geen, Schoutenstraat 10a, Nieuwe-Niedorp. r. S. Zoonen, N.H., ass. huishouding, Lan- gestraat 101, Castricum. H. J. A. Luc- ker, R.K., timmerman, Landstraat 28, Fiel der. G. A. Spaans, N.H., SnSaarmanslaan 47, Winkel. H. L. J. Vinke, N.H., inge- nieur, Langestraat 83, Rotterdam. VERTROKKEN PERSONE'N. P. de Munk, R.K., schilder, Ritsevoort 44, Haarlem. D. J. H. Snijder, N.H., kantoor- bediende, Achterstraat 29a, Amsterdam. P. Breek, machinist, Gashouderstraat 27, Hong Kong. A. Greebe, N.H., Luttik Oudorp 40, Groningen. T. Pancras, R.K., dienstbode, Koorstraat 19, Oudkarspel. W. van der Laan, N.H,. Pr. Hendrikstraat 36, Amsterdam. C. van Straaten, R.K., dienst bode, Kenn. Park 23, Bergen. P. J. C. Muller, R.K., besteller, Nieuwlandbrsingel 30, Amsterdam. A. Kraakman, R.K., win- kelbediende Bergerweg 22, Bergen. Mr. C. J. de Lange, N.H., Langestraat 49, Heilloo. W. van Lith, R.K., dienstbode, Langestraat 49, Heiloo. G. J. Schouten, R.K., Ver- dronkenoord 121, Bussum. H. J. Jannes, G.K., drukker, Hoogstraat 7a, Amsterdam. - M. S. Wi'llig, N.H., Magdalenenstraat 22, Bergen aan Zee. H. Smit, N.H., Hoogstr. 5a. Castricum. H. Smit, N.H., besteller, Hoogstraat 5a, Velsen. G. Geurs, Ger. dienstbode, Langestraat 74, Heerhugowaard B. J. Louwe, R.K., Stationsstraat 54, Heel en Pan'heel. A. J. Kloos, N.H., bouwkun- ddg opzichter, Schermerweg 54, Bussum. M. S. R. Kulhman, R.K., modiste, Varne- broek 39, EnsChede. E. C. Snoep, N.H., verpleegster, Ooelenstraat 28, Leiden. A. Smit, N.H., Tuinstraat 1, Amsterdam. P. F. G. Gerritsen, N.H., leap. O.-Ind. leger, Geesterweg 1, Nted. O.-Indie. S. Teitsma, Ger., besteller, Nieuwpoortslaan 6, Helder. - C. P. E. J. L. Hanegraaf, Rem., kantoorbed., Langestraat 80, Amerika. G. Kieft, H.A., dienstbode, Langestraat 35, Amsterdam. J. C. Boijenga, N.H., Pr. Hendrikstraat 42, Heiloo. C. dte Groot, N.H., onderwijzeres, Komingsweg 12, Anna Paulowna. A. Pels, N.H^ Houttil 36, Barsingerhorn. A. Bruin, D.G., verpleegster, Stuartstraat 75, Utrecht. W. Harder, 'N.H., dienstbode, Fnidsen 103, Hilversum derie 5—854 ct. per bos; Pfcterselie 1H— 3y, ct. per bos; Peen 21—26 ct. per boa; Uien 10—11 >4 ct. per bos; Komkommers 3 >415 ct. per stuk; tuinboonen 4—6 Yt ct per pond; Rabarber 9—13>4 ct. per bos; Slaboonen 4348 ct. per pond. WARMENHUIZEN, 4 Juli 1921. Schotsche Muizen 6.70—/ 11; School- meestera 58.20; Drielingen 1.60- 5.40; Duken 7.30; Koksianen 6.10 7.90; Negentigvoud 6—/ 7.30; Glad- blaadjes 11.60—/ 13 per 100 K.G. Bloemkool le soort 15, 2e soort 6 per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 4 Juli 1921. In de he- den gehouden veilingen werd betaald voor: Bloemkool le soort per 100 st. 17.50^ 23, 2e soort 5.80; Roode kool 10.10 f 11.90 per 100 K.G.; Wortelen 7.50— 12.70 per 100 bos; Schotsche muizen 7.2019; Schoolmeesters 5.50 13.10; Drielingen 3—/ 5.70; Kleine 22.10; Koksianen 7^208; Due 7.20, alles per 100 K.G. Aanvoer 2215 st. bloemkool, 2475 K.G. roode kool, 10300 bos wortelen, 368.200 K.G. aardappelen. NOORDSCHARWOUDE, 4 Julu Schotsche muizen 7.60—/ 12.40; Julia 8; Koksianen 7.60—/ 8.10; School meesters 6.10—/ 8.90; Blauwe aardappe len 13.10; Drielingen 2.805.20; Roode kool 9.50, alles per 100 K.G. Boswortelen 6.10 per 100 bos. Bloemkool 15.90—/ 18.50 p. 100 stuka. (Buiten verantwoordtlijkheid. van de Redac- tie. De opnarru i deze rubriek bewijst geens- zins; dat de knMctie er mede instemt een ALKMAARSCHE EXPORT-VEILING. ALKMAAR, 4 Juli. In de heden gehou den veiling werd betaald voor: Aardappelen 6—/ 17.30 per 100 K.G. Drielingen /3—5.20 per 100 K.G. Aardbeien 31—/ 48 per 100 K.G. Aalbessen 43—/ 71 per 100 K.G. Andijvie 4.80—/ 7.20 per 100 stuks. Bloemkool I 18.40—/ 28.60 per 100 st. Bloemkool II 9—/ 12 per 100 stuks. Doperwten 19—/ 26 per 100 K.G. Frambozen 0.70—/ 0.90 per K.G. Kropsla 1.40—/ 3.80 per 100 K.G. Kruisbessen 0 30—/ 0.55 per K.G. Pieterselie 5.10—/ 6.30 per 100 bos. Perziken 0.08—/ 0.22 per stuk. Postelein 0.30—/ 0.59 per ben. Peulen 0.45—/ 0.61 per 100 K.G. Rabarber 4.10—/ 8.20 per 100 bos. Selderie 5.20—/ 8.10 per 100 bos. Spinazie 20.80—/ 32.10 per 100 K.G. Spersieboonen 0.66—/ 0.75 p. 100 st. Tuinboonen 3.80—/ 6.40 per 100 K.G. Wortelen 10.80—/ 13.70 per 100 bos. Zwarte bessen 0.54—/ 0.66 per K.G. Aanvoer 1500 K.G. aardbeien; 2800 bos wortelen; 1200 bloemkool; 5500 kropsla, 450 mandjes postelein. ALKMAAR, 5 Juli. Aardappelen 5.90- EEN BIJZQNDERE, VRIJZINNIGE SCHOOL VOOR U. L. O. Mijnheer de Redacteur! Vergun mij voor het onderstaandte plaatsje; bij voorbaat mijn dank. B. en W. van ALkmaar wensehen na te gaan of in deze gemeente behoefte bestaat aan openbaar uitgebreld lager onderwijs, overeenkomendte met het tegenwoordige M. U. L. O. voor jongens. B. en W. noodigen de oudters of verzorgers in deze gemeente, welke hun of aan hun zorg toevertrouwde jongens van openbaar U. L. O. wensehen te doen gebruik maken, uit diaarvan kennis te geven ter gemeente-secre- tarie voor 16 Juli a s. De Vrijzinnige Schoolvereenlglng heeft een aanvraag ingediend tot stichtinig van een bij- zondere school voor U. L. O. Nu moet de Raad1 een beslissing nemen of tot opricbting van een openbare U. L. O. school zal worden overgegaan. Ik wil eraan herinneren, dat 25 April 1917 in een gehouden samenspreking van de Com- missie van ToeziCht op het Lager Onderwijs met den Districts- Schoolopziener, den' heer C. van Buijsen, de wenschelijkheid op dten voorgrond trad om van de Burgersehool een volledige M. U. L. O. schooil te maken. Het was in het bijzonder de heer van Buijisien, die zich daarvan voor dteze gemeente veel voor- stelde, terwijl daaraan geen; althans zeer ge- ringe kosten zouden verbondten geweest zijn. En het was in de Raadszitting van 19 Juli van datzelfdte jaar, dat ondanks het ad- vies van den Schoolopziener, ondanks de bui- tengewoon kraohtige verdtediging van Burge meester Ripping en ondanks dte aanbevelin- gen, door mij naar voren gdjradht slechts de heeren Lubbe, Zaadwoordijk, De Lange, De Wit en Luiting met mij voor de oprichting van een openbare M. U. L. O. school stem- den. Ik mag er ook nog aan herinneren, dat ik in een openbare vergadering van „Volkson- derwijs op 11 Februari 1919 de oprichting van een openbare M. U. L. O. school bepleit- te, nadat op 5 December 1918. B. en W. den heer Lubbe en mij een prae-advies toegezegd1 hadden op on® bij den Raad ingediend voor- stel om Van de Burgersehool een M. U. L. O. te maken Is het wondter, dat de voorstanders van M U. L. O. het wachten mnede, ten slotte zelf een dergtelijke school wi'llen oprichten? De kosten van grand, gebouw en inrichting ko men itamers toch ten laste der gemeente. En als strafcs een vorstelijk patois op een kost- baar stuk grand met de meeste luxe is inge- ridht, dan zulten wij blijmoedig hebben te 'be talen, wat d'oor de laksheid van ons gemeen- tebestuur verzuimd is met geringe kosten daar te stellen. De Vrijzinnige Schoolvereeniging vraagt wilt wacfiton, wacht daa maar tot St. Jutte. mis." B. en W. daarentegen zeggen „Wij zitn gedwongen ingevolge art. 75 dter Lageron- derwijswet 1920 U in de gelegenheid te stel len tte zeggen of giji voor uwe kindteren een openbare U. L. O. school verl^n^t.77 Zij n'oo- digen u voorts uit, daarvan kennis te geven aan de Gemeente-secretarie, waartoe iedteren werkdag van 91 uur gelegenheid bestaat. Vodt gij het verschil, inwoners van Alk- maar? En begrij'pt Gij nu ook, waarom die voor- standees van openbare onderwijs nu de op richting van een bijzondere school wensehen? Als Gij dat voelt en begrijpt, getroost U dan even de moeite naar de Secretarie te gaan om het Gemeentebestuur te noodzaken met wemig kosten een openbare U. L. O. school op to rich ten en zoo de Vrijzinnige Schoolver eeniging te ontheffen van haar plicht om door de opnchtinig eener bijzondtere school ons op hooge kosten te jagen onder valsche vl'ag J. CLOECK. STOOMV A'ARTLI INEN Stv. Mij. Nederland Borneo airr. 30 Juni v. A'dam te Batavia Orotius arr. 4 Juli v. Batavia te A'dam Qranje verfr 29 Juni v. Batavia n. A'dam. Salawati (uitr.) vertr. 2 Juli v. Suez. Vondtel arr. 30 Juni v. A'dam' te Batavia. Nuas vertr. 4 Juli- v. Iijimuiden n. Londeu. Kon. Ned Stb. Mij. Euterpe 'arr. 4 Juli v. A'dlam te Kopenih. Nero arr. 4 Juli v. Danzig te A'dam Obencn arr. 4 Juli v. A'dam te Hamburg. Agamemnon «n\ 4 Juli v. Smyrna te Rott. Baam vertr. 1 Jul! v. Kosario n. La Plata (verb.) Bourne arr. 3 Jiulfi v. Norfolk te Rldtam Calypso air. 2 Juli v. Valencia te Carthace- na. Danae 'arr. 2 Juli v. Bordeaux te La Pailice. Deucalion vertr. 3 Juli v. Smyrna n, Nauplia. Erato arr. 4 Juli v. Copenhagen te A'dam. Helena arr. 2 Juli v. Pasages te Santandler. Irene vertr. 2 Juli v. Catania n. Palermo. Juno arr. 2 Juli v. Beyrouth te Piraeus. Mmerva arr. 1 Juli v. A'd'am te B.-Ayres. Neptunus vertr. 2 Juli v. Bari n. Mialta. Stella arr. 2 Juili v. Bremen to Bremerhaveni; om te repareeren. Tellus arr. 2 Juli v. Alicante te Barcelona. Venus vertr. 2 Juli v. Lissabon n. Cadix. Zeus vertr. 3 Juli v. Rott. n. Gibraltar. Kon. Noll. Lloyd. Gooiland (thuisr.) vertr. 2 Jluli v. Santos. Brabauitia (thuisr.) vertr. 3 Juli v. Lissabon. Kennoneriand arr. 2 Juli v. A'dam' te New- York. Limburgia (uitr.) vertr. 3 Juli v. Vigo. Zeel'andia air. 3 Juli v. A'dam te New-Orle ans. Kon. West-Ind. Maild. Ariadne vertr. 2 Juli v. New-York n. Haiti. Helder arr. 4 Juli v. A'dam te Hamb. Orestes vertr. 2 Juli v. Catlap in. MoIIendo. Prins dter Nedtertandten arr. 3 Juli v. West- Indite te A'dlam. Rott. Lloyd. Palembang vertr. 29 Juni v. Batavia n. de Mfiididl. Zee. Insutinde (uitr.) vertr. 29 Juni v. Colombo. Malang (thuisr.) vertr. 29 Juni v. Padiang. Mlarken (thuisr.) vertr. 3 JUili v. Port Said. Taban'an (uitr.) arr. 3 Juli te Southamp ton. Holland^Amerika Lijn. Burgerdijlk), v. Rott. n. Havana, arr. 2 Juli te Santandler. Nieuw-Amsterdam arr. 2 Juli v. Rott. te New-York. Rijndiam vertr. 2 Juli v.'New-York n. Rott. Sloterdijk vertr. 25 Juni v. Newcastle, N.Z. W'. n. R'dam. Rotterdam, v. New-York ni. Rott., arr. 4 Ju li 's avonds voorgaats van den N. Waterweg. Holland—Brltsch-Indie Lijn. Aldtebaran arr. 2 Jluli v. Rott. te Calcutta. Riddterkeric (thuisr.) arr. 2 Juli te Arntwer- pen. Vechtdijk (thuisr.) vertr. 29 Juni v. Bombay. Holland Oost-Afrika Lijn. Mlercurius (uitr.) vertr. 2 Jula v. Antwerpani. Holland—Oost-Azie Lijn. Briellte (thuisr.) vertr. 27 Juni v. Kobe. Radja (uitr.) arr. 30 Juni te Manilla. A'lchiba (thuisr.) vertr. 30 Juni v. Haiphong. Rotterdam—Zuid-Afrika Lijn. AIMreo arr. 3 Jluli v. Londi. te Hamburg. Ramdlfontein (uitr.) vertr. 30 Juni v. East- London n. Port Natal. i j i o- Stv. Mij. Oceaan. de leerlingen, bezoekt dte ouders, acht ieder J Patroclus, v. A'dam' n. Batavia,, vertr. 27 Ju- kind geschiilct om U. L. O. te volgen zij mag i ni v. Sabang. met recht zeggenAls je op dte gerrteemte Sarpedon arr. 1 Jul v. A'dam te Hamburg. gedlrukte tetogramm'en' uit, meldendie dat Dempsey overwonnen heeft. Die fladderden langzaam over Parijs waar men vecht in de laatste hloop, nog iets anders te zulten lezen. Dan gaat men' teteurgesteld' huiswaarts en overal zijn mannen' en vrouwen, die bij lezing van1 het benefit beginnen te schreien1. Parijs draagt die nederlaag wiaardig. Geen enkele kreet gaat tegen Amerika of itegen Dempsey op. Alle verkeer in de straten per as staat stil. Men neemt dte straten voor zich, laat zich niet wegdringen dioor claxons, wil de latere berichten van de kranten lezen'. De schO'k is hevig geweest, maar men- zal die te boven komen. Carpentier heeft door dien nederlaag niets van zijn groote populariteit ingeboet, er is zelfs een feeder gevoel voor hem onstaan als voor een martelaar." Nu, gemartald is Carpen'tier zeker. Zijn tanden zal hiji wel reeds lane lcwijt zijn ge- raafct in vorige wedstrijden, tnans is hij zoo gcbteukt dloor Dtempsey's vuistmokcrs, dat het bioedl hem uit neus, mond en oogen vloeidte en hij na dten knocked' out voorltoopig niet over- eind! komen kon. En zulk een ruwe sport is in staat duizenden menschen enthousiast te stemmen' Carpentier zal nu, zxx> heet het, ophouden K.G. WIJDENES, 4 Juli 1921. Veiling „Tuin- dersbelang". Roode bessen 1124 ct.; Kruisbessen 1518 ct.; Aardbeien 25—31^ ct.; Peulen 1419 ct.; Slaboonen 3335 ct.Tuinboo nen 23Yi ct.; Aardappelen 45 ct. alles per pond, 2750 K.G. zwarte bessen 1.06 ZWAAG, 4 Juli 1921. Aardbeien 3038 ct.; Roode Bessen 17 20 ct.; Prolific 2831 ct.; Kruisbessen 11 15 ct.; Perziken 815 ct.; Tomaten 3941 ct.; Peren 25—28 ct.; Appelen 16—32 ct.; Slaboonen 4050 ct.; Zwarte Bessen 1.12 Aardappelen 4—/ 4.30; Bloemkool 20— 27 ctWortelen 79 ct.; Peulen 1518 ct.; Anijs 1.09—/ 1.11. ZAANDAM, 4 Juli. Veilingvereeniging „de Zaanstreek Aardappelen 7.209.20 per 100 K.G. Drielingen 4.70—/ 5 per 100 K.G.; Dop- pers 14^—1814 ct. p. p.; Andijvie 1.60 8.59 per 100 str.Kool I 23—37 ct. per stuk; kool II 1522 ct. per stuk; Postelein 1.25 per ben; Snijbiet 30—38 ct. per ben; Sla 1.50>—2.60 per 100 krop; Scl- 4 1

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 6