Van der Graaf Go. handelsinformatiebureau, Kon. Hell. Lloyd Elftal II. Alcmaria Victrix II. Kon. Hell. Lloyd Elftal I. Alcmaria Victrix I. incassaeren en regelen achterstalllge en betwiste voiderinpn. H. Scbipper, Oadegracht 12. Til. 339. n I Nl D E K W E T. 'Bniigemeester em Wethouders van A'lkmaar hrenge® /ter algemeene tkanmis, diat Gediepu- teerde Staten dezer provtocia bij htm oesiuit van 29 Juni j.L van hun college vergunning hebben verleend toi het uitbreidem van de ijsfabrk'k in het gemeenteslacMhuis door het bijplaatsen van een derde liggende koolzuur- compressor van 50000 calorieeii, in het per- ceel Heldersche Weg, Wijk E, No. 28, kadasi- traal aldaar bekend Sectie C, No. 2172. Alkmaar, 7 Juli 1921. Burgemeester en Wethouders voomoemd:, W. C. WENDELAAR, Voorzitter. DON ATM, Secre- a ris. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. gen in natura zullen wordien verkregen, waartoe het verklaarde bereid1 te zijn Rathemau, aldus minister „Loucheur, scheen bgrepen te hebben, dat hot noodzakelijk was, een regelinjg te treffen en aanbiedingen te deem, welke voor bride partijen voordeelig wa- rem. Loucheur verklaarde, het instellen te overwegen van twee organismem een Fransdh en een Duitsch, voor de regritog en de bewerkstelligtog der leveringeni in natura, welke echiter de jaarlijksdhe betalingen in bub tenlandsdie wissds en goudmarken niet ge- hed zouden uitsluiten. EEN VE'RDWENEN NEDBRLANDER. Uit Praag wordt aan die N. R. Gt. gemeld: Stods einde Febmani woadlt hier vermist de Niederlander W. v. d. G., uit Den Haag, Den 29sten Februari kwaim hij. te Praag aan, en1 stodsdien heeft zijn familie niet meer van hem vemomen. Niasporingen op haar verzoek door het Nederi'andsoh gezantsdiap ondrimo- uim1, waarbiji moeite nodi kosten gespaaid bleven, leverdien geen resultant op. Gebteken is, dlat de heer v. d. G. twee dagen te Praag in een hotel verbleef en daarudt met ombeken- de bestemming met medenemimg van een handkotfer, vertrok. Op zijia pas had hij sledhts een Duitsch visum, dat echter 15 Maart verviel. Men heeft vender kunnen na- gaan, dat hij sledhts weinig grid bij zich had. Merkwaardig is het, dat Nederlandisohe gezant alhier, jhr. MicfaMs van Verduynen,, en de kansdier de heer Jansen, onafhamkdijk i van elkaar, in het door de familie toegezon- den portret van den vermiste, onmidddlijk een Nederlander herfcenden, met wien zij twee dagen to voren hadden geSpro'ken bij een voetbalwedstrijd dien een elftal uit Maastricht hier speelde. De Praagsche politie acht het echter onmogdijk, dat deze Nederlander to- derdaad de heer v. d. G. is geweest. EEN FABRIEK VAN VALSCHE BANKBILJETTEN TE, MILAAN. Naar uit Rome wordt gemeld, heeft de po litie te Milaan aldaar een fabriek van valsche bamkbiljetton van 1000 en 500 lire ontdekt, welke een enorme productie had. Voor een bedrag van 650.000 lire aan deze valsche bankbiljetten is in beslag genomen, doch de inmiddels gearresteerde „fabrikanten" heb ben bekend, dat zij reeds voor 90 millioen aan door hen gemaakte biljetten naar het bui- tenland hebben gezonden. Te Weenen heeft men 1600 biljetten van 1000 lire in beslag genomen VERVOLGING VAN DE AANSTOKERS DER KAPP-REVOLUTIE. Woensdag kwam het in den Duitschen Rijksdag bij de behandeling der begrooting voor het rijksdepartement van Justitie nog tot een redetwist tusschen den onafhankelijken afgevaardigde dr. Rosenfeld en den rijksmi- nister van Justitie Schiffer. Rosenfeld ver- weet den minister, dat hij den Kapp-rebellen amnestic had beloofd. Op het verwijt van dr. Rosenfeld, dat het proces tegen de medeplich- 'zfjm twee vlfegitulgem tegen elkaar gebotsf en gevaillen. Twee inzittendeo zijn gedood, een' zwaar gewond. t- De Engelsche'ktxning zaii heden te Lou den een mieuwe haven- openen, die mogeiijk maakt dait schepen van.' 30.000 ton bimnen en- keie uiijiem van het hat der City kunnen anke-1 ren. De haven is het grootste werk, hetwelk tot I dusver in de haven van Londeu is ondemo- 1 mien. Oe „Temps" meldt, dat de Bulgaarsche regeering heeft verzocht te worden gemach-ti'gd1 j de betaking der schadevergoeding gedurende j drie jareni uit te stellen. Naar uit Springfield wordt gemeld, is Roy Walthausen uit Flint Michigan, teen faij uit zijn parachute sprong, die niet openging op een hoogte van honderd voet, omlaag ge- stort. De luchtreiziger was onmiddellijk dood De Engelsche landarbeiders hebben be- sloten de voorgestelde loonsver 1 agingen van den Loonraad! niet aan te nemen. Blijkens een telegram aan het Kopen- haagsche blad „Politiken" zijn de Japanners bij Nowo Nikolajefsk in O.-Siberie overval- len. Er ontstond1 een hevige strijd, waarbij de Japanners moesten terugtrekken. Volgens een telegram uit Moskou is ge- neraal Broesilof tot oppenbevelhebber van de geheele Russische strijomadht benoemd. Hij heeft een legerbevel uitgevaardigd, waarin hij met het oog op den toestand in het oosten de algemeene mobilisatie gelast. Het Grieksche hoofdkwartier is uit Broesa teruggetrokken. Bij Wien-Neustadt is een groot munitie- magazijn in de lucht gevlogen, hoogstwaai-- schijn lijk door zelfontbranding. 2 uur schade zou hebben berokkendi, werd na eenige j discussie ingetrokken, uadat de le secretaris had herhaald zijn reals vroeger afgelegde verklaring, dat hij als bestuurslid zal aftre- den. Daama 'kwam het beleid van den voorzitter in bespreking. Tenslotte werd een motie aanh genomen, waarin vertrouwen in den voorzit ter werd uitgesproken. Deze gaf daarop te kennen dat hij bereid is aan te blijven. Aan het hoofdbestuur werdl opgedragen een onderzoek in te stdlen naar de gevallen, waarin het bouwen van een woning noodza- kelijk is. Op *sch spoorwegongeluk te Breukelen in het vorig jaar, is door het Gerechtahof te Amsterdam veroordeeld tot een maand gevangeniastraf voorwaardelijk. De rechtbank te Utrecht had den machinist vrijgesproken. Het gerechtshof te Amsterdam veroor- deelde den chauffeur, die in Joh. Verhulst- straat over het trottoir reed en daardoor dr. van Dieren aanreed en hem emstig ver- wondde, tot een maand gevangenisstraf. De rechtbank te Amsterdam had den chauffeur veroordeeld tot zes maanden heditenis. In een woning to de Vrolikstraat te Amsterdam zijn twee meisjes van 20 en 8 jaar door omtsmappendi gas bewusteloos geraakt. Er bleek een lek in de leiding te zijn. Zij zijn opgenoman to het G. L. V. gasthuis. Haar toestand is bevredligendl. De straatcollecte voor „De Joodsche In- vaiide" te Amsterdam heefit 7038 opge- hracht. Minister Pop zal heden als minister van marine ad interim een bezoek brengen aan het Nationaal Scheepvaartkundig en Technisch Museum te Roterdam en diaarbij vergezeld worden' door zijn adjjudiamt ludtenanit tea" zee le fclasse Diephuds. Woemsd'agmorgen is op het Iepenpleto te Amsterdiam een 5-jarige jongen spelenderwijs ond'er het achterwiel1 van een gemeente-mo- king te aanvwMtfen. Gns werd medegedeeld dat voor de u. 1. o.-achool een tweede onderwijskracht is opgeroepen, omdat het aantal leeritogen dat zich aangemeld heeft van dien aard it, dat voor twee krachten op de Rijksvergoeding aanspraak kan worden gemaakt. UIT OTERLEEK. De heer G. Moeijes, besteller bij de poste- rijen alhier, is met ingang van 1 Juli be noemd tot kantoorhouder in deze gemeente. 45; Bloemkool 20—25; 10; Andijvie 8; Tuinboo- -voorstel van de afdeeling VHertogen- bosch zal worden geijverd voor pensionnee- ioT^proelwagen gena'akt en aan de gevolgen ring- alcemeen naar standnlaats eerste klas- I overieden. De toestand van prof. Bolland is na de Glemeiigd Meuws EEN R1JK1SWET OP HET ROOKEN DOOR KINDEREN. Op Ziaterdag 2 Juli gehouden vergadering van die Tuchtunie is besloten, dat overeenkom- stig het adivies van de commissie ad1 hoc (rap porteur de heer Hloogendijk, chef van de kin- derpolitie te Amsterdam) aan de regeering verzocht zal worden, wetsbepaltogen te ma- ken, om het rooken' door kindleren tegen te gaan. Na eenige discussies nam de vergade ring de leertijd'sgrens van 16 j-aar, door de commissie voocrgeslagen, over. De pogtog, om laligemeen geldemde bepalto1 gen te krijlgen, tar vervangtog van den chaos van gemeentelijike verordenihgeni, is in begin- sel toe te juichen schrijft het 'Het staait evenwdi niet vast, dlat het ge- wenscht is, 16 jaar te fclezen1 als uitesite grens. 'De ervartog immers leert, dlat er heel veel oudiers zijini, die nog niet overtuigd zijte van physieke of moreele schadeiijkheid van het rooken (dlat zooals bekend is met bioscoop en snoepwltokel zoo menig kindl tot misdrijf brengt). Zal een' wet niiet worden 'tot een' doodit letter, dan meet ze gedlragen worden door die volksovertuigdng. Nu! komit het ons voor, dat men1 ouders en ktodlereni gemakkelijker oventuigen kan, dat het rooken' iaf te keuren is voor 14-jarilgen1, dian voor 16-jarigen', die in vde gevallen al geld verdienen. Met het oog hierop zou dus 14 jaar als een grens aanbevolen moeten wor den', om de wet niet, door de grens te hoog te stolen, al dadelijk, onafhankelijlkheid van de toepassing, impopuilair te rnaken. Mlaar tal van jongns en ook meisjes, want die rooken ook! kunnen op hun 14e jaar nog leerpliichtig zijn en zeker mag een kind van de fagere school het rooken' verbo- den worden. Mlet ooncessie aan het begtoseli, dat de mi- nimumdeeftijd zoo laag mogeiijk gesteld ring algemeen naar standplaats eerste klas- se. Als plaats voor de volgende algemeene vergadering werd Utrecht aamgewezen. NED. PROT. CHRIST. SCHIPPERS- BOND. Men schrijft ons: De Ned. Prot. Christ. Schippersbond1 bield Dinsdag 1.1. to het Tolthuis te Amsterdam een buitengewone algemeene vergadering. Den avond te voren was in hetzelfdie go- bou w een groote openbare p-ropaganda-verga- dertog gehouden, waar als sprekers optradlen de heeren ds. J. L. Schouten te Amsterdam cn K. Vink, lid van ddn Haagsdien gemeente- raad te Scheventogen, die de noodzakelijkheid van Ghristelijke Vakorganisaties, ook voor de middenstanders uiteenzetten. Nogal heftig rumoer ontstond, toen de voorzitter meaedeelde, dat de vergadering wel openbaar was en men ook wel gelegen- heid tot het stellen van vragen 'kon krijgen, ondergane operaitie naar omstandigheden be- vredigenril. De kerkeraad der Ned. Israel, gemeente te Arnhern heeft besloten1 maandelijk een' sub- sidiie van 25 te verleenen voor de hulp aan doortrekkende Joodsche vluchtelimgen. Volgens de „Tel." wordt er jaarlijks te Amsterdam op zijn mnst voor vijf ton aan electrischen stroom gestolen. Pi'oylnciaal Nienws UIT HENSBROEK. Als opvolger van den heer Jac. de Groot tot gemeenteontvanger benoemd is aangewezen de heer Dirk Nierop. De rekening over het dienstjaar 1920, onzen polder aangeboden, wijst aan eenont- vangst van 15108.59 V, en een uitgaaf van 15727.18yi, nadeelig saldo 618.59. Een doch dlat het bestuur besloten had geen^vrij I schrijiven van den Bond van Wiaterschapshe- j debat te verleenen'. langen inzake aansludten van' alle waterschap- I Nadat, vooral een paar vrouwelijke aanwe- Pen werd aangehoud'en' tot een volgende ver- Spersieboonen Komkommers 8- nen 5; Doppers 15 enz. enz.; Aardbeien 1520; Aalbessen 2025—-30; Klapbessen 20—25; Frambozen 45—50; Perziken 5—12 Stoofperem 30j Bananeoi vanaf 6 cent enz, emz. Aardappelen extra extra 24, zeer best 20, best 18, goed 16. Stadsnienws EERVOL ONTSLAG. Mej. C. W. Kater, telegrafiste le ldasse air "uer, is per 1 Juli op verzoek eervol uls zoo- danig ontslagen. VAN DE FIETS GEVALLEN. De heer C. S., wonende aan den Berger- weg, reed gisteren per fiets door de Spoor- straat, alhier. Plotseltog werd hij onwel en het gevolg was, dat hij van de fiets ter aarde viel. Hij werd bij den heer van Nienes bin- nengedragen. De inmiddels ontboden geneea- heer achtte overbrenging naar het Tiekpntinia noodzakelijk. VRIJSTELLINO VOOR 1 JAAR. Aan den' dlienstplichtige J. Kraakman, uit deze gemeente, is voor ten jaar vrijstell'tojg van miiiitieidienst verleend. CONCERT op Zondag 10 Juli a s., van 7 tot 9Ysl uur, in den Stadshout Programma: H. A. Maas. Om te defileeren, Cavale- rie-Galop, Marsch. M. W. Petri. „Penelop Im Siadwald (Concertwals.) Fantasie uit de opera „Travi- Ouverture tot de operetta M. Fischer. G Verdi ata". zigen, luide hun misnoegen over zooveel jhchtschuwheid'hadden te kennen en- nadat de politie mede geholpen had, de orde te hersteilen, had de vergadering vender een kalm verloop. Dinsdag werd de huishoudelijke vergade ring gehouden. Voorts wend ter vergadering bespnoken, welke houding de bond zal aannemen ten op- richte van bevradhting bij het vervoer van aardappelen en bieten. Nadrukkelijk werd nog eens geconstateerd, gelijk zulks ook dioor de beide sprekers uiteengezet was, dat men organisatie onder edgen banien noodzakelijk acht, doch dat de bond' gaame ten aanzien van verschillende wenschen federatief samen- werkt met andere organisaties in het bedrijf. EEN VERGISSING. Te Hilversum werd's avonds om 10 uur op den Utrechtschen v/eg een wandelaar, de heer G., plotseltog aangegrepen en op den grond geworpen. In plaats van een beroo ving, had een verontschuldigtog plaats de aanvaller had zich nil. to den persoon ver- gist_; 't was een ander, met wien hij een' ap- Pauze. 5. Keler B61a. Lustspiel-Ouverturc. 6. L. Gaune. La Czarine, Mazurka-russe. Tot kerkvoogdi alhier is gekozen burge- 7. G. Renaud. Populaire-potpourri. r'"'8Finale. Men wordt verzocht de stilte tijdens meester Kooiman. UIT OBDAM. De heer C. Tromp alhier is voor goed vrij- gesteld van dienstplicht wegens opleidtog tot R.-K. Ordebroeder. UIT OUDKARSPEL. Het contract dat in de gecombineerde bij- eenkomst van „Koophander' en de arbeiders- vereenigingen aangenomen was, is Woens dag door beide partijen geteekend. De arheiders vierden Woensdagavond in een gezellig samenzijn de behaalde overwin- ning. Er werd medegedeeld dat to het con tract, dat aanvankelijk door de arheiders was aangeboden, zelfs nog een tweetal ver- beteringen zijn gekomen en reeds vooraf be sloten was het aangeboden contract van Koophandel niet als grondslag van bespre- de muziekuitvoering te helpen bevorderen. EEN UITSTAPJE. Woensdagmiddag maaktem de jongens en meisjes van1 de Gymnastiekvereenigtog „Kradht en, Vlugheid'w onder leiding van 't bestuur en enkele andere oudere leden hun jaariijksch uitetapje. Dit jaar was't doel Ber- gen aan Zee. Met de tram van 1 u. 19 min vertrokken ze naar Bergen aan Zee waar ze zich aan het strand best venmaakten. Na nog een paar wedstrijden om prijzen gehouden te hebben1, vertrokken ze wandeleud naar Ber gen en vervolgens met de tram van 7 u. 4 min. weer naar Alkmaar, waar ze in de 2de klas wachtkamer door den heer Timmerman verrast werden met een glas Ranje, waarvoor ze den heer Timmerman zecr dankbaar wa- diient te worden, zou het toch niet aan te beve- Pe^je had te schillen! De aangevallene be- len zijnj, die lager te stellen dan op 15 jaar. kwam geen letsel, alleen waren zijn sigaren Alls de wet na een aantal jaren ingebur- gerd' zali zijin, dlau kan door wetswijzigtog de ■ens lanjgzamerhand1 verh'oog dl worden,. dloor haar dadelijk al te sdierp te ma- ken, zou men haar late® optreden als een strengen heer, en die regeert, zooals de volfcs- wijsheid zegt, niet 'lang. BOT'SING. Woensdagavond' fcwamen op de Winscho- ter Hoogebru'g de auto van' den heer K. Hem- mel uit Groningen, met de goederen-tram van Oostelijk Groningen in boteing, zoodat de auto met het voorstel over de brugleuni hing en geheel verpletterd werd De brugleu- ning brak en werd' verbogen. Er zijn geen persoonlijke omgelukken te betreuren. INSTITUUT VOO'R DOOFSTOMMEN. Blijkens het j'aarveralag van het Instituut u TOor Doofstommen te Groningen over het af- tigen aan de Kapp-putsch op sleeptouw werd iaari uitgebradit in de Maandag- gehouden, antwoordde een vertegenwoordi- I ger van den minister van justitie, dat er een strafreehterlijke vervolging is ingesteld tegen Kapp, Van Jagow, Pabst, Bauer, Schiele, Van Wangenheim, Schnitzler, Von Luttwitz, Bisschoff en Ehrhardt. De instructie tegen Von Jagow en Von Wangenheim was reeds geeindigd. Binnenkort zal in den Rijksdag een over- zicht over den stand van het vooronderzoek worden gegeven. De Rijksdag verwierp een motie van wan- trouwen, door de communisten en onafhanke- lij ken tegen den rijksminister van justitie, met betrekking tot de interpellatie to zake von Jagow, ingediend. Alleen de leden van deze twee fracties stemden vbor het votum. DE GEALLIEERDEN EN DE KEMA- LISTEN. avond gehouden jaarvergadertog begon de nieuwe cursus met 164 leerlingeni, 89 jongens en 75 meisjes. Het school jaar eindigt met 165 leerlingen', 89 jongens en 76 meisjes. Van deze zijn 14 extern en 151 totem. De hoofdoirectie hoo.pt, d'rt 1 maatregel van bestuur, waarbij het doof- stommenonderwijs geregeld zal worden, nog niet is afgekomen, zulke maatregden zal treffen, dat een gedeelte van het gebruikte ka- pitaal weer bij de belangrijik venntoderde be- zittingen van het Instituut kan worden ge- voegd JOODSCHl BlI'JZOiNDER ONDE'RWI'JS. Hiet kerkbestuur ddr Ned'. Isral. Gemeente heeft aan den Kerkraad te Amsterdam1 voorge. steldl eem commissie van' 15 led'en', welke zou worden opgedragen, het vraagstuk van het Joodsch platgedurkt. De heer G. vertelde maarniets van het ongeval thuis, om zijn vrouw niet ongerust te maken. Deze keek dus vreemd op, toen den volgenden morgen een taart en een kistje sigaren bezorgd werden met een briefje: „Ter herinnering aan een vergis- sing Natuurlijk moest de heer G. toen zijn we- dervaren vertellen! A. F. v. WEZEL. f Naar het Centraal blad voor Israelieten in Nederland mededeelt, is door den heer A. Fvan Wezel, juwelier te Amsterdam, die aan boord op weg naar Nederland overleed, bij testament vermaakt aan het Ned. Isr. Armbestuur te Amsterdam een half millioen gulden, aan het Ned. Isr. Jongensweeshuis 6000; Ned. Isr. Meisjesweeshuia f 5000; Gesticht Port. Isr. Geh. Oudelieden 5000; Pensioenfonds Concertgebouw 4000; Maatsehappij „Caecilia" 5000; Liefda- digheid naar Vermogen 10.000; Ver. tot bestrijding der Tuberculose f 10.000, enz. De belangrijke schilderijenverzameling is aan het Rijk vermaakt. CENTRALE RAAD VAN VAKBONDEN IN HET GRAFISCH- EN BOEKBE- DRIJF. Door den Centralen Raad van Vakbonden to het Grafisch- en Boekbedrijf is aan den Minister van Binnenlandsche Zaken, tijde- lijk voorzitter van den Ministerraad te 's-Gravenhage, een adres gericht, waarin o.m. gewezen wordt op het felt, dat een be- duidend percentage boekdrukwerk en boek-. binderswerk, waaronder ook begrepen de vervaardiging van enveloppen voor regee- van 8 «Mi 1921. Opgare van Noordhollandseh Landbonwcredlet. De „Times" zegt, dat de actie van een deel Bdjzonder Oinderwijs voor Amsterdam to sa- der regeering te Angora gci'nspireerd blijkt I me^werking met het godsdienstonderwijs te door de gedachte, dat de Entente-mogendhe- 5 onderzoeken, en daaromtrent rapport uit te den het niet emstig meenen met hun verkla ring dat zij op hun stuk zullen blijven staan. en gelooven, dat, todien Angora aanvallend oatreedt, de Ententetroepen zullen worden cuggetrokken. De Turken te Angora vergis- sen zich echter, zoo zij dit meenen. De geSli- eerde mog-endheden zullen niet zwichten voor gewelddadige pogingen van den kant der Turken om hen uit Konstantinopel te werpen. Intussehen schijnt de vrees voor een derge- ifken -anval van de zijde der Kemalisten niet 700 groot meer te zijn. De diplomatieke me- dewerker van de „Evening Standard" ver- neemt ten minste, dat Moestafa Kemal op stellige wijze tegen over de geallieerde hooge commissarissen heeft ontkend voomemens te zijn naar Konstantinopel op te trekken. De medewerker vemeemt evencens dat de bevelhebber der geallieerde troepen met Ke mal en zijn collega's in onderhandding is. KO'RTE BERICHTEN. Op het Deensche vliegveld Malmflatte over te gaani tot het samenstellen van f ringslichamen en voor andere autoritei- ten, colleges en' amhtenaren aan de industrie wordt onttrokken, doordat dit werk to de gevangenissen wordt gereed gemaakt; er- kennende, dat het zeer zeker noodzakelijk is, om de bevolking der gevangenis een arbeid te verschaffen, moeten wij toch er de aan- dacht der Regeering op vestigen, dit het o. i. economisch onjuist is, dat hierdoor ten bepaalde tak van nijverheid, die mede bij moet dragen in de kosten van Set onderhoud der gevangenissen, wordt beconcurreerd en aan haar een deel van haar bestaan wordt ontnomen. De Raad verzoekt Z.Exc. de inrichtingen tot beoefening der Grafische industrie in de gevangenissen niet uit te breiden en door genoemde inrichtingen niet aan particulieren te doen lever en. KOIRTE BERICHTEN. De rechtbank te Amsterdam veroordeel- de P. Brizee, die mededader was aan de op- lichting van de Ned. Ind. Handels Maat sehappij, tot 3 jaar gevangenisstraf. De eisch was vier jaar en zes maanden gevan genisstraf. De machinist, die terecht heeft ge- staan als aanleidtog van de sehuld van net CHR. HANDELDRIJVENDE EN IN- DUSTRIEELE MIDDENSTAND. Nadat de Vereeniging van den Christelij- ken handeldrijvenden en industrieelen Mid- denstand to Nederland Woensdagavond en Donderdagvoormiddag te Groningen huis houdelijke vergadertogen had gehouden, heeft daar Donderdagmiddag een openbare vergadering plaats gehad onder voorzitter- schap van den heer K Meima te Sneek. EENDRACHT MAAKT MACHT. Te Utrecht werd de jaarlijksdie algemeene vergadering gehouden. van de vereeniging van Personeel in dienst bij den Rijkswater- staat „Eendracht maakt macht" waarop het I besluit is genomen dat de voorzitter de lei- ding zal 'houden, eventueel tot aan de verkie- ztog van bestuursleden. Een' motie van drie afdeelingen, houdende een algemeene afkeuring tegen den len secre taris, die rechtstreeks aan de vereeniging Vorige koers. 377 624 312 346 03 24 142J* jLm. 1,38 124 147 1613/4 31* 91 i 366 240-3 138 115 116 102} 43 445 162 489-90 89 39 190 126f 370 400* 310 92 Eoers vaa heden te pl.m. 1.45 pl.m. 2,- pl.m. 2.15 94* - 126 147-8 - - 371-2 369 365 140 140 114 138 113 104 103 102 440-1 163 490-1 440 163 485-6 437 161*-4 x 481 91 91 88 - 65 110 113 75 85 110 113 75 65 110 113 75 - - 371-6 373 400 - 142 pl.m. 2.30 A'DAM. R'DAM. Van onzen invloed als het grootste wordt door den handel steeds mear gebruik gemaakt voor het van 3 uur: Kamp. Amsterd. Kant. Voetb. Bond. (Ontvaagon .per dr'.adlooze t«lefa«a.) STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. T9 BANK.INSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank fiapdel Mpij. INDUSTR. OND. BINNENL, Insulinde_.01iefabr. INDUSTR. CND. BUITENL. Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Cult. Vorstenl, Dito actions Compania Poerworedjo Bodjong PETROLEUM. grion ordtsclie Petr. Gee. Holl. Olie Oude Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubbor Nederl. Rubber In ter eon tin. Rubber Koloniale Rubber peli Bat. Rubber Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Seheepvaart Okie Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Hojl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine eomm. Marine oref. TAB ARISEN. Oude Dell Senenabak Medan Deli BatavU icki CA. Southern Rails Uniao pacific 947/s 1181 140 159J 321/4 911/4- 871/4 38 10u/i 481/4 68 1321/4 196 1261/s 64 110 112 74i 14»/i< 59t 1241-71/4 146-7 160J-631 366 240 1381 U3 116 102 436 162 482-3 88 372 40S WISSELK9ERSER V<56rbeur» Vorige koers kaers. Dato heden Ez'dividand Berlljn Brussel Londen New-York Parljs Weenen Zwitserland 4 05 23 974 11 35 3 051/4 24 274 0.48 51 30C 4 06—4.09 23.92 t/j 24.- 11.351/411 36i/« 3.05~3.06Vs »/4 24.321/8-24 40 0.46-0 48 51.25-51 35 VREEMD BANKPAPIER. Duitsch Bankpapier (rood) 4.124 4.12* -4.17* Onitem Ranknapler (ongestempeld) 0.30 0.35-0.00 Idem (gestempeld) 0.45 0.41-0.00

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 2