te to is isg 51 ft™ St- ct _,iW' '»w gemeswe batreft, Ja vele •lijj* valgemc'.-; isapaiingw zijm nog gunstiger ,"T louder uitaomdermg waren dan -=ok snllie ter imfetentia aamwezige orgaiusa- tie'a iigworraen met dit omderwerp. We ver- trouwea dam ook diat Uw Raad wel zal wilen bealnitea tie volgende verordening vast te stellen De Raad der Gemeente Alkmaar, Overwegende dat 'het wenschelijk is regelen vast te stellen ter waarborgimg van eene recht matige wijze van onderaanbestedin-g en de be- staande verordeningen betnokkelij'k de uitvoe ring van gemeemtewerkcn samen te voegen Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders, opgemomen in bijlage no. 105. Besl uit Verordening in adht te nemem bij het uitvoe- ren van werken Ten behoeve der Gemeemte Alkmaar. U Afdeeling I. Algemeene bepalimgem. Art. 1. In die bestekken en voorwa ji, waamaar werken voor de Gemeemte Aikmaar wordten uitgevoerd, kan slechts bij besluit van Burge meester en Wethouders worden afgeweken van de volgende bepaiimgcm. Hotzelfdie geldt bij werken voor hen, aan wie die Gemeenite ge! elijken steun verleent. Art. 2. Waeneer omitrent de toepassing dezer ver ordening verschil van meening ontstaat tus- schem: directie en aannemer of arbeider, a. b. aannemer en onderaannemer of arbeider, dlan zijn belanghebbenden verplidit zich te onderwerpen aanarbitrage volgens die Ah_ meene vooretihriften voor de uitvoering en net onderhoud van werken onder bebeer van het Departement van Waterstaat (naar del ezing van 1 Februari 1915 art. 93) voor de geval len sub a en de beslissing van Burgemeester en Wethouders voor dte gevallen sub. b. Art. 3. De aannemer zorgt dat deze verordtening in piano, naar aanwijzing der Diredie, ter plaatse en voor den gteheelen duur van die uit voering van het werk aangeplafct is. Art. 4. Als aannemer worden; behalve dte hoofd- aannemer, sledhts zij bekhouwd, d'ie dteor de Directie als onderaannemer erkend zijn. Alle overige op het werik gebezigde personen wor den als arbeddens beschouwd en. moeten onver- w'ijld' worden ingesdhreven op de lijsten be doeld in art. 11. 1 Afdteeling II. Uitbetaiing van loon. Art. 5. De aannemer is verplidit aan1 de arbeiders, die hij bij de uitvoeriimg van het werk bezigt, minstens een loon uit te betalen, gelijk aan het minimum- of garantietoon, voorgeschne- ven in het, voor dten bedongem arbeid ter plaatse der uitvoering geldende colleotieve arbeidscontrad. Bij gebrek aan zoodanig contrad voor den te verrichten arbeidl, of verschil in de bepa- limgen van meerdere zoodlamige, beslist de Di redie omtrent gelijksteUing van den' bedon- gen arbeid aan -anderen of do gddi'gheid van een eldters geldend contrad, dan wel omtrent de geldigheid van een der contraden. Art. 6. Afwijking van het 'in art. 5 bepaaldte is slechts geoorloofd onder goedkeuiing der Di- reotie en als het arbeiders botreft, die jonger dan 21 jaar of ouder dan 60 jaar zijn, of die niet als voile werkkrachten kummern wordten aangemerkt. Art. 7. Arbeiders beneden dien' -leeftijd van 14 jaar mogen bij het werk niet, zoodamige beneden diiten' van 21 jaar zooveel mogelijk in1 geen grooter aantal dan 20 pd. van dlat der ge- zamemlijike werkkrach'ten, wordten gebezigd. Art. 8. De aannemer is verplicht, voor de uren, waarop volgens art. 12 2e lid gewerkt wordt, eene evenredige loonsverhooging toe te pas- sem, minstens gelijk aan die, welke wordt vooitgeschreven in het, volgens art. 5 voor het loon geldende, colleotieve arbeidscontrad. Art. 0. Paragraaf 1. De „betrekkelijk korten tijd", genoemd in het Burgerlijk Wetboek art. 1638c le lid, wordt bepaald' op minstens 36 werk- diagem of zoovele minder, ate de werirzaam'he- den zouden voortduren, waarvoor de arbei der uitdrukkelijk in dienst genomen is. Paragraaf 2. Onder „ziekte", aldaar ge- noemd, wordt diet begrepen eene zood'anige dat de duur der verhinderdng niet meer dan 2 etmalen bedraagt. i Paragraaf 3. De woordteni „de zitefcte of het ongeval door zijn opzet", aldaar gesteld, wor den gelezen: „dC ziekte of het ongeval of het voortduren dter verhindering door zijn opzet of nalatigheid." i Paragraaf 4. De -aanvamg of het voortduren der verhindering kunnen door geneeskundige verklaring worden bepaald, tee fcoste der m 'het ongelijk gesteld partij.. Paragraaf 5. Onder „valsdie" inlichtingen, aan het slot van dat lid, worden „verzwegen' mede gerekend. Paragraaf 6. De „tijldgenoemd in het zelf- de artikel 3e lid, wordt bepaald op minstens het aantal uren' dat verzuimd moest wordten op dSen dlag, dat de meeste uren verzuimd zijn. Paragraaf 7. Met de „bloed- of aanverwan- ten", evenzoo in' het 4e lid genoemd, worden de leden van het eigen gezin golijfcgesteld1. Paragraaf 8. Met de verhindering, bedloeld in hetzelfde artikel le lid, wordt gelijkge- steld: i a. dte verhindtering ten gevolge van' alge- meen erkendte Christelijke feestdagen niet op Zandag vallende noch in die arbeidlsoveireen- komst begrepen1 b. die ten gevolge van ongunstige weersge- steldheid of andere overmodit, die geen ge- volg is van de uitvoering van het werk, ind'ien de arbeider bereid was de wertzaamheden te hervatten en' althans wanneer de Directie de ze verbiedt; met dien verstandie dial van pa ragraaf lvan dit artikel kan wordten afge weken indien over meer dan 6 'achtereenvol- gende, of over meer dan' 12 uit 24 achtereen- volgende weikdagen', of binnen 3 werkdagen na de laatste uitkeering volgens deze bepa- Lmg, zou worden uitbetaald. Paragraaf 9. De bereidheid van dten arbei der, vcreisdhf in artikel 1638d en in de vorige alinea, desverlangd uit zijn aanwezigheid er plaatse der uitvoering, waaibiji verschui- ving van schafttijdten kan wordten verlangd. Paragraaf 10. Het verschuldigde loon mag, ta de gevBrtlen bettoeId to dft artlfceS inert zondering van die genoemd1 in het B. W. art. 1638c, 3e en' 4e lid en B. W. art 1638 4 ver- minderdl wordten met ten hoogste 30 pet. Art. 10. Indien' bestek of voorwaaxdten vertrekening dler betalingen volgens art. 9 toelaten, zijn daaronder slechts die verstaan waartoe de aannemer niet uit anderen hoofde verplicht is. Hij behoeft slechts voor zooverne schriftelij- ke toestemming der Directie, ate hij hoogere betalingen in verrekening wensteht te bren- gen, dian de uit dat art. volgendle min'imaa versdhuld'igde. Art. 11. 'De aannemer is verplicht, binnen twee da- gen, de directie scbriftelijk omtrent ellken, dteor hem bij de uitvoering gebezigdten arbei der in kennis te stellen van zijn naam, (art. 9 paragr. 7) leeftijd (art. 6 en 7) en arbedds- voorwaarden, (art. 5, 8 en 12) van dten- tijd dat hij in zijn dienst was (art. 9 paragr. 10.) en van het telkens door hem genoten loon (art. 5 en 8). Hientoe wordten hem kosteloos formulieren verstrdkt, waarvan dteor een deder inzage kan worden verlangd. Afdteeling III. Arbeiidlsdiiur. Art. 12. De aannemer moet, behoudtens beroep op Burgemeester en Wethouders, dte aanwijlzin- gen der Directie omtrent uren waarop ge werkt zal worden opvolgen en afwijkingen 2 dagen te voren aanvragen. Op gelijke wijze moet hij; toestemming ver- krijgen voor elk -geval dat cent arbeider op Zoo- Of feestdagen bij da uiitvoering werkzaam zal zijn of langer werken, dan als maximum of als regel in het, volgens art. 5 voor zijn loon geldende, colleotieve arbeodaeontract is vastgestald. iArt. 13. De toestemming, bedoeld in art. 12, wordt door de directie onverwijld aan; Burgemees ter en Wethouders, onder opgave van xedte- nen, medtegedeeld; dezen zijn bevoegd haarin te trekken met ingan-g van den 2en dag na- dden van ontvangst door den aannemer van hun besluit. Afdeeling IV. Onderaanneming. Art. 14. De aannemer, die eenig onderdieel aan der- den wenscht uit te besteden, moet daarVan, onder opgave der voorwaarideni, tijdig aan dte directie kennis geven. Art. 15. De Directie kan bij voorbaat weigeren een onderaannemer te erkennen, wanneer niet vol- daan wordt aan de volgende regelendte -aan- bestedig gesdhied't ofwel ten ovenstaan der di rectie; ofwel de bi-ljetten worden bij haar in- geleverd en buiten haar tegenwoordigheid, maar in bijzijn der aan haar opgegeven gega- digden geopend. Art. 16. De datum, waarop een ondteraanemer, vol gens art. 2 sub b de beslissing van Burge meester en Wethouders inroept in een gestehil omtrent de betaling, zal gclaen ate het begin dter rechtsvordering badteeld in het B. W. act. 1650. Van dien datum af, tot dien dter be slissing, kan het- gevraagdte bedrag op de be- 'alingstermijnen worden ingehouden. REORGANISATIE HERHALINGS- ONDERWIJS. In Bijlage No. 107 lezen wij Zooals U niet onbekend zal zijn, heeft de Lager Onderwijswet 1920 een eind gemaakt aan het bestaan van het tegenwoordig her- lalingsonderwijs, hetwelk, volgens eene op- merking van den Minister van Qnderwijs, in het algemeen genomen niet heeft beant- woord aan de daaraan gestelde verwachtin- jen. In de plaats d-aarvan is thans getreden let z.g. vervolgonderwijs, hetwelk geduren- de ten minste twee achtereenvolgende leer- aren gegeven wordt aan leerlingen, die de 'agere school hebben doorloopen en voor die school niet meer leerplichtig zijn. Alvo- rens U een plan tot reorganisatie van de in- richting van het bestaande onderwijs aan te oieden, waarbij de nieuwe wettelijke regelen, voomamelijk met betrekking tot de te onder- wijzen vakken, zijn in acht te nemen, zouden wij daaromtrent gaarne het advies inwin- nen van het te benoemen hoofd van den cur- sus, om daarna inzake het door dezen uit te brengen rapport in^ overleg te treden met den Inspecteur van'het Lager Onderwijs. In het vertrouwem dat Uw Raad zich met een dusdanigen gang van zaken zou kunnen vereenigen, zijn wij overgegaan tot het op- roepen van sollicitanten naar de betrekking van onderwijzer aan tevens hoofd van den nieuwen Cursus Wij hebben eem onder wijzer tevens hoofd opgeroepen, om- dat het in onze bedoeling ligt Uwe Vergade- ring voter te stellen in het belang van het onderwijs te breken met de tot heden gevolg- de gewoonte om telken jare bijna voor ieder vak een afzonderlijke leerkracht te benoemen. Een tweetal sollicitanten heeft zich aan- gemeld; t.w. de heeren J. G. Hazeloop, Hoofd der Vierde Gemeenteschool en J. J T. Kooij, Onderwijzer aan de Burgerschool. Gezien het advies van den Inspecteur van het Lager Onderwijs, hetwelk wij voor U ter lezing zullen nederleggen, meenen wij de sollicitanten in de genoemde volgorae te moeten vteterdragen en noodigen U uit tot eene benoeming over te gaan. AANVULLING VERORDENING OP HET HEFFEN VAN EEN HOOFDE- LIJKEN OMSLAG. In Bii'lagen 103 lezen wij: In bijlage 90 van dit jaar ded-en wij Uwen Raad een voorstel tot aanvulling der veror dening op het heffen van een hoofdelijken omslag naar het inkomen. De redactie van het lid, dat we aan art. 19 dier verordening voorstelden toe te voegen zouden we nog gaarne wijzigen en wel zoo, dat het luidt: Aanvragen tot ontheffing of afschrij- ving moeten worden ingediend uiterlijk drie maanden na afloop van het belasting- jaar of voorzoover ze betrekking hebben op kohieren, waarvan de aanslagbiljetten na het einde van het belastingjaar zijn uitgereikt, uiterlijk drie maanden na de uitreking van de aanslagbilletten. Deze redactie zal in haar gevolgen billij- ker zijn dan de eerst voorgestelde. Het kan toch voorkomen, dat b.v. in Augustus van het belastingjaar reeds een suppletoir kohier wordt vastgesteld en de billetten daarvan worden uitgereikt. Volgens de cerate redactie zou men dan steclfts Ale maaudep hehbeoi tot rede - me, terwjjl men voor het primitief kohier, waarvan de aanslagbiljetten vroeger worden uitgereikt tijd heeft tot 1 April van het vol- gend jaar. Daarom is het beter de kohieren te onderscheiden niet in primitieve en aupple- toire, doch in die, waarvan vteter 1 Januan de aanslagbiljetten zijn uitgereikt en die waarvan ze na dien datum zijn uitgereikt. Op de eerste kan men dan tot 1 April daar- aanvolgend reclameeren, op de andere gedu- rende 3 maanden na uitreiking der aanslag billetten. JAARWE'DDEN VAKONDERWIJZER- ESSEN NIUTTIGE HiANIDEWERKENl In bijlage 102 stellen B. en' W. dten raad voor te besluiiten: De Raad der gemeenite Alkmaar; Overwegende, dat het in verband met de totstandkoming eener nieuwe jaarwedden- regeling voor het personeel bij het openbaar lager onderwijs wenschelijk is de Verorde ning tot regeling der jaarwedden van de onderwijzeressen uitsluitend belast met het onderwijs in de handwerken aan de openba- re lagere scholen in de gemeenite Alkmaar, zooals die is vastgesteld bij raadsbesluit van 10 Juni 1920 (Gemeenteblad no. 684) te herzien; Gelezen' het voorstel van Burgemeester en Wethouders d. d. 2 Juli 1921, Bijlage no. 102; Besluit: onder in trekking dier verordening vast te stellen de navolgende Verordening lot reveling der jaarwed den van de onderwijzeressen uilsluitend belast met het onderwijs in de handwer ken aan de openbare lagere scholen in de emeente Alkmaar. 1. De jaaweddsn rant de oocterwijzer- essen, uiteilui-tendi beilast met het onderwijs in de handwerken, bedragen 80 per we- kelijksch lesuur Deze jaarwedden worden, tenzij daartegen overwegende bezwaren be staan, na 2, 4, 6, 8, 10 en 12 dienstjaren in de gemeente verhoogd met 4 per weke- lijksch lesuur. De verhooging der jaarwedden gaat In met den eersten dag van de maand, waarin daarop aanspraak is verkregen. Art. 2. De algemeene m-aatregel van be- stuur, bedoeld in het derde lid van art. 30 der Lager Onderwijswet 1920, regelende de wijze van uitbetaiing der jaarwedde of wed- de, het verlof tot afwezigheid en inhouding van jaarwedde of wedde bij dat verlof van ta gameentm met meer dan 2000 law. en in enkele kl. gem. (G.) L 113. Overzicht van dten omvang der vak beweging op 1 Jan. 1920 (G.) L 160. Vemlag omtrent den staat der Rijiksiverzekeiingsbank en hare werkzaamheden in het jaar 1919 (G.) N 195 Myers, F. De menschelijke peraoon- lijkheid en haar voortbestaan na den lichamelijken dteod. Q 611. Vermeylen, A. Gesdhiedenis der Europeesche plastiak en schilder- kunst in Middeleeuwen en nieu- xen tijd. le Dl. de Middeleeuwen Q 62. Schefer, O. A. Mle Klein. Cours de composition decorative appliquet aux travaux de dames. (G.) Q 63. Nash, J. The mansions of Edgland in de olden time. (G.) Q 64. Shaw Sparrow, W. The British ho me of to-day. (G.) U 16. Ridderhof, A. Practisch schaakboek V 163. Delzant, Q. Lettres de(G.) B. 152. Hille-Oaerthi, C. zijde. v. Aan de zon- Rechtszaken KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Uitspraak van 8 Juli 1921. K. P. te Egmond aan Zee, ovcrtreding IJk- wet, 2 boete of 2 dagen hecht. P. W. te Egmond aan Zee, nachtrust ver- storen, 5 boete of 5 dagen hecht. A-. S. te Harencarspel, overtreding Spoor- wegwet, f 5 boete of 3 dagen hecht. C. R te Heiloo, overtreding Trekkenhon- den wet, 2 boete of 2'dagen hecht. C de W te Noordscharwoude, J. L L en B. B. S. te Beverwijk, overtreding Arbeidsi- wet, de le 3 X 10 boete of 3 X 8 dagen hecht., de 2e en 3e ieder 15 boete of 10 da gen hecht. N. K. en T-. Z. te Egmond aan Zee, C de V. te Bakkum, overtreding Lcerplichtwet, de le 20 boete of 10 dagen hecht., de 2e 10 boete of 5 dagen hecht., de 3e 3 boete of 3 dagen hecht. K. W Kz en Kl. W. te Egmond aan Zee, in staat van dronkenschap de orde verstoren, ieder 10 boete of 5 dagen hecht. H. J. P. V, M. J. en J. D. te Haarlem, C. W. W. en M. W. H te Limmen, P J. S. te Hoom, J T. te Castricum, J. M. W te Koe- dijk, loopen over verboden grond, de le, 2e, verordening bedoelde personeel van toepas sing. SCHDOLBI BiLIOTHE KEN. B. eni W. stelilem dm bijilage 104 den raad voor te besluiten voor het jaar 1921 ten behoeve van' elk der bibliiotheken van- de Mleisjesschool, de Burger- schooill, de Eerste, de Tweede, Derde, Vijfde en Zesde Gemeenteschool1 cen! meerder bedrag van 25 en voor de bibJiotheek dter Vierde Gemeenteschool een meerder bedrag van 75 beschikbaar te steilen en deze uiitgaven nader te regelen biji suppiletaire begroo-ting, eventu- eel bij .af- en overschrijving op den dienst van 1921. OPENBARE LEESZAAL EN BOE'KERIJ. In de afgeloojpen maand werd de Openba re Leeszaal en Boekenj, aihrer, bezocht door 1801 mannea en 329 vrouwen, totaal 2130. tegen 1785 mannea en 204 vrouwen totaal 1989 in Juni 1921. Uitgeleend werden aan eden der Leeszaal 2805 banden tegen 23 ib in Juni 1920. De Openbare Leeszaal en Boekerij ailhier werd in de maand J uni met de volgende boekiwerken uitgebreid: B 102. Alberdingk Thym, J. Werken Dl IX Portrettem van Joost van den Vondel. G 787. Cooper us, L. Fidesaa. (G.) C 788. Orchideeen. (G.) C 789. Mulder, L. -Draimatische werken. 2 deelen. 790. 791. 792. 793 lea. Mengelwenk. Gescniedkundige novel- C 794. C 795. 796. 79-7. 798. 521. - Humor en Satire. 2d\n.Ammers—Kuller, J. v. Maske- rade. Schimmel, H. J. Generaal Bonapar te. (G.) Boudier—Bakker, I. Het beloofde land. Ivans, De IJskoningini. Heyermans, ti, 3 een aktera. tiaan, J. de Het Joodsche lied1. London, J. Als de natuur roept D D 559. 560. D 561 D 562 D 563. (G.) Shaw, G. 564. 565. gediaante. Majoor Barbara. Candida. Trouwen. Mensch en- oppermensdh. Blanco Posnets' ware Oorlogsmannen. ■Het gezin van Zahn, E. Hochstraszer. 566. Zahn, E. De vrouwen van Tann6 D 567.Alhin Indergamd. Tine. Lukas E 3071 Labiche, E. Theatre complet. (G.) E 310. Regnier, H. de Les jeux rustiques et divins. (G.) E 311. Richepin, J. De TOlympe aT'Agora (G.) E 312. Maupassant, O. die Le colporteur (G.) Rostand, E. Cyrano de Bergerac. L' Aigloo. 313 314. 315. 316. Gijp, Sportmanomanie. (G.) Le manage du chiffon. E 317. (G.) Aufour du mariage Nous autres(G.) van Der Herr Inten- Ihe (0-) De dty of wadden- (G.) E 318. Barbusse, H F 373. ZabeUitz, F. dant. (G.) G 305. Temple Thurston, E, beautifull nonsens. I 136. Draisma de Vries, A. polders. I 137. Taine, H. Voyage en Italifi. 2 din. (G.) K 300. Colenbrander, H. De Belgische om- wenteling. K 301Eyck, P. van !De Ierische kwestie. L 101. Maandcijfers betr. de bevoNing in Nted. Jaar 1920. (G.) L 108c Bijdr. tot de Stat. v. Nted.: Stat. v. h. gevangeniswezen over 1919. (G.) L 115b Uitkomsten der woningtelling gehou- dm in d» laatste maand van 1919 4e en 7e ieder 5 boete of 3 dagen hecht, de 5e 4 boete of 4 dagen hecht., de 8e 10 boete of 6 dagen hecht. P. W Kz, J. G. Dz, H. D. Pz., C. G. Sz., A. Z. Az. en H. D. Pz. te Egmond aan Zee, C. V., J. B. en G. R. te Alkmaar, C. D. te Wormerveer, dronkenschap, de le, 2e, 8e, 9e en lOe ieder 2 boete of 1 dag; hechtde 3e en 6e ieder f 15 boete of 8 dagen hecht, de 4e en 7e ieder 5 boete of 3 dagen hecht., de 5e 12 boete of 6 dagen hecht. D. B., A. D. en B. D. te Broek op Langen- dijk, J. F. M., P. G,., P. G., C H. S., A. de V., P Z., P. G. en G. K te Alkmaar, D. O., J. V ten A G. te Uitgeest, P. G. te Dirkshom, J. B. te Heiloo, C. T. te Oudorp, J. H. te Zandwerum, C. v. T. te Schennerhorn, G. K. te Nijmegen, H. R. en A. de J. te Amster dam, overtreding Politieverordening, de le, 3e, 4e, 5e, lie, 15e, 16e, 17e en 20e ieder if 1 boete of 1 dag hecht., de 2e, 9e, lOe, 18e, 19e, 21e en 22e ieder 3 boete of 3 dagen hecht, de 6e vrijgesproken, de 7e en 8e teruggave aan de ouders, de 12e, 13e en 14e ieder tot voorwaardelijke plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van teen maand met cen proeftijd van 1 jaar. M. Z. Ez. J. Z. Ez„ J. Z. Az., J. Z. Ez, L. G., K. Z Ez. en E. G. Dz, te Egmond aan Zee, H. B te Castricum, D. v. 't P. en S. v. 't P. te Uitgeest, N. S., L. J. S. en J. A. te Eg mond a. d. Hoef, J. V. te Broek op Langen- dijfc, overtreding Visch- eri Jachtwet, de le, 2e, 3e, 4e, 5e, 6e en 7e ieder 6 boete of 4 dagen hecht., de 8e voorwaardelijke plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van 1 maand met een proeftijd van 1 jaar, de 9e en lOe ieder vrijspraak, de lie, 12e en 13e ieder te ruggave aan de ouders., de 14e ontslag van rechtsvervolging. r J- J. S S J. M-., G. v. d. H., J. B„ T. S., J. J. H., A. Z., J. T. M„ W. R., T. N., J. H. S. P.K..P.MM C.; R. S. ,C. O J. K., G. L., P. B., G. J. S„ M. R. en S. K. te Alkmaar, J. B., J. H. Z, J. P. S.., S. J. S. en J. v. S. te Heiloo, C. E. G. en H. H. D. te St. Pancras, G. L. en W. S. te Oudorp, N. Z. te Petten, G v. L. en J. F. te Noordsdiarwoude, C. N., A. L. en H. v. W. te Bergen, C. J. Z. en H. J. K. te Egmondbinnen, C. R., A. J., W. A. en B. B. te Uitgeest, A. de L. en J. de W. te Beemster, J. P., D. O., D. v. D. en J. G. te Koedijk, J. G. te Helder, P. C. de Z. te Nieuw Vennep, R. S. te Broemendaal, G N te Nieuw Beijerland, K. S. te Westzaan, E. IJ. te Assendelft, G. G. G. te Haarlemmerliede, J. J. R. te Nieuwe Niedorp, F. T. v O te Wervershoof, J. B. en C. B. te Velsen, J. P. te Nieuwe Niedorp, F. T. v. O. te Heerlen, A. C. te Hilversum, IJ. v. Z. te Haarlem, H. G H te Zandvoort, P. A. te Heemskerk, H. G. R te Warmenhuizen, J. de B. en P. B. te Broek op Langendijk, E. Z. te Ooster-Blokker, C. T. S. te Oterleek, P. A. te Hensbroek, P. R. te Zuid- en Noord-Schermer, J. V. te Dirkshom, A. B te Egmond a. d. Hoef, C. P S. te Zijpe, J. L H. te Bakkum, G. W. te OudcarepeL E. B te Schagen, R. G., K. G. de V., F. A. S., J T H J. H. en H. J. L. te Amsterdam, J. v d L te Bennebroek, G. L. te Zwaag, overtreding Rij- ^iel^t' ii Ie^2e- r34e' 36e' 41e. 52e, 53e, 54e, 55e, 56e, 57e, 58e, 59e, 60e, 61e, 62e, 63e, 64e, 65e, 66e, 69e, 70e, 82e, 83e, 84e, 85e, 87e en 88e ieder 15 boete of 15 d. heeh. dte 3e 3 boete of 7 dagen tuchtschool, de 4e, 5c, 6e, 7e, 8e, 9e, lOe, lie, 12e, 13e, 14e, 15e, l,c' I9*' 19e' 20e- 21e- 22e, 23e, 24e, 27e, 30e, 31 e, 32e, 33e, 35e, 37e, 38e, 39e, 40e, 42e, nd' id' id 47e- 48e> 49e> 50e, 68e, 71 e, 1 77e' en 89e ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de 25e en 26e ieder 4 en 10 boete of 2 en 6 dagen hecht., de 28e 2 boete of 1 dag hecht., de 29e en 72e ieder teruggave aan hunne ouders, de 67e en 86e ieder vrijgesproken, de 78e 6 boete of 3 dagen hecht., de 79e f 7 'boete of 5 dagen hecht. Mfirktbericliten. DrteBngen 3.80—/ 9.40 per 100 K.O. Aardbeien 26—35 per 100 K.G. Aalbesaen 18—55 per 100 K.G. Andijvie i 4.10—/ 5.70 per 100 stuks. Bloemkool 1 12.10—/ 17.20 per 100 st. Bloemkool II 6—/ 8 per 100 stuks. Doperwten 17—/ 25 per 100 K.G. Frambozen 0.82—/ 0.95 per K.G. Kropsla 2.10—/ 4.80 per 100 K.G. Kruisbessen 0.15—/ 0.38 per K.G. Pieterselie 5.106.80 per 100 bos. Perziken 0.07—/ 0.16 per stuk. Postelein 0.41—/ 0.66 per ben. Peulen 39—/ 55 per 100 K.G. Rabarber 3.20—/ 6.70 per 100 bos. Roode ko:l 10.20—/ 12.40 per 100 K.G, Selderie 5.20—/ 8.10 per 100 bos. Spin-azie 13.2028.60 per 100 K.G. Smjboonen 0.71—/ 0.82 per 100 stuks. Spersieboonen 0.46—/ 0.62 per 100 stuks. Tumboonen 6.20—/ 8.80 per 100 K.G. Tomaten 0.45—/ 0.65 per K.G. Wortelen 10.80—/ 14.20 per 100 bos. 7warte bessen- 0 650.75 per K G Aa-nvoer 2200 K.G. Aardbeien; 6000 Kropsla; 3500 bos Wortelen; 240 mandies Porselein. NOORDSCHARWOUDE, 9 Juli. Schotsche muizen 6.10—/ 9.90'; Julia 6.60; Koksianen 6.10—/ 6.50; Duken 5.80—/ 6.50; Schoolmeesters 5 10 8.60; Eigenheimers 7.20; Blauwe aard- appelen 711.40; Drielingen 3.90 6.50; Nep 18 alles per 100 K.G. Boswortelen 7.90 per 100 bos. Bloemkool 7.40—/ 8.80; 2e soort J 4.10 tot 5 per 100 stuks. Tuinboonen 4.10—/ 4.50; Peulen 21; Zwarte bessen 7581; Roode bessen 35—/ 39 per 100 K.G. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 9 Juli 1921. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 11.50—/ 15.50; II 4 6; III 0.602.25; Roode kool 8.25 tot 11; Slaboonen 0.28—/ 0.29 per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 9 Juli 1921. In de he den gehouden veilingen werd betaald voor: Bloemkool le soort (per 100 st.) 4.60— 8.40; 2e soort per 100 st. 0.901.80; Roode kool 9.7011.30; Aardappelen: Julia muizen 5.806.70; Schotsche muizen 5.7012.60; Schoolmeesters 4.609.10; Blauwe 13; Drielingen 3.60—/ 6.50; Kleine 2.40—/ 2.60; Graafjes 19.4020.50; Koksianen 5.80—/ 6.60; Due 5.80—/ 6.30; Ne- gentigvoud 6.20; Zilvemep 23.80; Tuin boonen 3 alles per 100 K.G. Aanvoer 15750 st. bloemkool; 18300 K.G. roode kool: 75 K.G. Zilvemep; 339000 K.G. aardappelen; 120 K.G. Tuinboonen. PURMEREND, 9 Juli. Afslagvereem'ging „Beemster, Purmerend en Omstreken". 3876 zak Aardappelen 1.54 per zak (25 K.G.) doorsneeprijs; Slaboonen 8.10— 9.20 per zak (15 K.G.) Siiijboonen 5.20 tot 7.05 per 1000 St.; 5562 zak Tuinboo nen 0.91 per zak (15 K.G.); Peulen' 3.20 tot 6 per 100 pond; Doperwten 4.80— 8.60 p. 100 pond; roode Aalbessen1 0.21 tot 0.54 per K.G.; Klapbessen 1.05 3.10 per mand; Aardbezien 0.280.46 per K.O.; Augurken 0.95—/ 1.20 per m. (6 K.G.); Bloemkool 9.4018.10 per 100 stuks. Handel vlug. WARMENHUIZEN, 9 Juli 1921. Zilvemep 15.90—/ 17.50; Schotsche Muizen 6.40—/ 12; Schoolmeesters /4.40 tot 8; Drielingen 1.90—/ 5.90; Julia 6.30—6.40; Graafjes 10.20; Duken 6; Koksianen 6.30; Negentigvoud 6 6.20; Gladblaadjes 12.20. Zeetjjdingen ALKMAARSCHE EXPORT-VEILING. ALKMAAR, 8 Juli. In dte heden gehou den veiling werd betaald voor: Aardappelen 5.30-/ 11.70 pel 100 K.O. STOOMfVA ARTLIJNEN. Slv. Mij. Nederland. Jiohan die Wi'tt (thuiisr.) vertr. 7 Juli v. Port Said Karimoen (uitr.) .air. 7 Jul te Port Said. Koningin der Nledenlanden vertr. 9 Jul v. A'dam n. Batavia. Prins der Nedenllamden (uitr.) vertr. 6 Juli v. Colombo. Ron. Ned. Stb. Mij. Altaelo vertr. 8 Juli v. Baltimore m. Rott. Amor arr. 8' Jtilir v. Malta itfe Alexandrite. Bacchus vertr. 8 Juli v. Lissabon n. Piraeus. Clio vertr. 8 Jtuli v. Hamburg n. A'dam. Dido arr. 9 Juli- v. R'dam te A'dam. Erato vertr. 8 Jul v. A'dam n. Kbpenhagen. Irene vertr. 8 Jul v. Tarragona n. Barcelona. Juno vertr. 7 Jul v. Volo n. Aixa. Orpheus vertr. 8 Jul v. A'dam n. Bordeaux. Titan vertr. 8 Jtuli v. A'dam n. Havre (verb.) Triton vertr. 8 Jul v. Salonioa n. Smyrna. Venus vertr. 8 Jul v. Valencia n. Tarragona. Vesta vertr. 8 Jul v. Lissabon n. Olhao. Castor vertr. 9 Jul v. R'dam n. Lissabon. Ron. West-lnd. Maild. Ulysses vertr. 7 Jul v. Corral n. Galilao. Prins Fredierilk Hendrik :arr. 7 Jul v. A'dam te St. Thomas. Ron. Holt. Lloyd. Gelria (thuisr.) vertr. 8 Juli v. Monitevideo. Zaanlland vertr. 6 Jul v. Ntew-York n. Am sterdam. Zeeiandia vertr. 8 Juli v. New-Orleans n. Amsterdlam. Rotterd. Lloyd. Bomdlowoso vertr. 9 Juli v. R'dam' n. Java. Djebires (uitr.) vertr. 8 Jul v. Port Said. Tyro 6 Jul v. Hamburg te Belfast. Arakam arr. 5 Jluli v. Panaroskan te Hong kong. Hollartd-Amerika Lijn. Moerdijlki vertr. 9 Jul v. R'dam n. Sian Fran cisco. Warszawa- vertr. 8 Juli v. Danzig mi. R'dam. Holland—Britsch-lndli Lijn. Bolton Abbey (uitr.) arr. 8 Jul te Port Saidl. Ridderkerk arr. 9 Jul v. Bombay te Rfdam. HoUand-Oosl-Afrika Lijn. Heemskerk (uitr.) vertr. 7 Juli v. Zanzibar n. DClagoabaai. Nletlley Abbey (thuisr.) arr. 8 Jul te LoUd. HollandOost-Azie Lijn. Radja (uitr.) vertr. 5 Jul v. Hongkong. Alkhiba (thuisr.) vertr. 7 Jul v. Saigon. Rotterd. Zuld-Amerika Lijn. Zaandijk (uitr.) arr. 6 Jul te Montevideo. Stv. Mi}„ Oceaan. Teiresd'as, v. RFdam n. Japan, vertr. 5- Jul v. Singapore.

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 6