KLEEDING NAAR MAAT. QPAANnFR&P0, Ingezondiea Madsdeelmgen. R. H. W. en Soda, Fruit-Soda Ginger-ale. Gemengd Nieuws Proyinciaal Nieuws Telegraiuiiicu Jiedeu Startsnieii ws van 13 Jali 1921. Opgave van Noordbollandsch Landbouwcrediet. BEKENDMAK3NG. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR maken bekend, dat de QP- ZEGGINGSTERMIJN voor de WATERLEI- DINGSABONNEMENTEN vanwege de Pro- vincie MET DRIE MAANDEN, d. i. TOT 1 OCTOBER a.s., VERLENGD IS. lichaam trachtten binnen te driiigen op een- voudige wijze verklaard worden. VERKWISTINiG VAN1 RADIUM. wenscht door den voorzitter der fractie mr. P. Rink, die haar ook namena de Kamerleden van den Vnjbeidabond fraaie bloemen aan- bood. EEN BELANGRIJKE ARRESTATIE. De correspondent te Delft van het Hbld. meldt: i Cistermiddag is hier in de Stadsbank van Leening gearrestcerd zekere W. van Beek en diens vrouw, wonende te 's-Gravenhage, op het oogenblik, dat Van Beek een diamanten In die Chemisette Zeitung waanschuwt Berndt j J"ing ter beleening aanbood. Bij fouilleering ieen die verkwistinie' van het kostbare radi- Si hleeic hij nog een kostbaren ring ini zijn mond te hebben verborgen. De sieraden waren af- komstig van een diefstal, ongeveer \x/i jaar geleden te 's-Gravenhage gepleegd. Beiden zijn daarheen overgebracht ter beschikking van de Haagsche politie. EEN WAARDIG VOORZITTER. Reeds in Januari van dit jaar is voor het kantongerecht te Tholen tot 150 boete ver- oordeeld dte voorzitter der Huurcommissie aldaar wegens 'ongeoorloofde huuropdrij- ving, meldt „De Zeeuw". Hij beloofde toen tegen die verkwistmg van het kostbare radi' tun, welke vooral gedurend,- den oorlog groo- te afmetingen heeft aangtnomen. Reeds een tiental jairen wordt radium namelijik gebruikt bij de bereiding van liehtgevende verven voor uurwerken en andere voorwerpen, wtelke men gemakkelijk in bet donker wil kunnen vinden (deur- en schelknoppen en dergelijke). Gedu- rende dm oorlog werdlem onder andere ver- 6dii!llende instrumenten in vliegtuigen met deze verf bestreken. Doch ook op andere wij ze werd van de liehtgevende eigenscbap van bet radium gebruik gemaalkt. Biji nadhtelijke expedities dreegen de soldaten kleine redit- hoekige, lichtendte stukjes d'oek in de nek om hot verband van den troep gemakkelijk te kun nen onderiiouden. Ook de gebruikte wegwij- zers werden vaak met 'lidhtgevende verf be streken. De radiumhoudende liehtgevende verven bevaitten een stof, welke onder inwerking van de d'oor radioactive stoffen uitgezonden alpha- stralen lidhtgevend wordt. In hoofdzaak wordt het sidetblende (kristal- lyn zinksulfide met een geringe hoeveelheid toper) tot dit doel gebruikt. Om een goede liehtgevende verf te krijgen is ten minste 0.1 milligram radium op 1 gram zinksulfide noo- di'g, voor sterk liehtgevende verf is veel meer noodig. Berndt toont aan, dat die grootere hioeveel'heden praotisch niet tot bun recht ko- men en wijst er op, dat in bet aigemeen de lichtsterkte der met radium bereide verf be- trekkelijk spoedig afneemt (in ongeveer vijf jaar tot dte helft). Wanneer men weet dat in 1918 door teten firtna 0.5 gram radlium tot verf veiiwerkt werd!, dan kan men het radiumverbruik gedu- rende den geheelen oorlog wd op 20 gram schatten. 'Deze hoeveelheid kan als verloren besdhouwd worden, daar de terugWinning- cc.-. praotisch onmogelijlk of te kostbaar is. Daar ^n'g'ng van onderofficieren, enz. volgens Petrashek de wereldvoorraad'aan ra- j lan?> gehouden te Amersfoort, is dium op slecbts 125 gram gescbat wordt, adit Berndt 'het onverantwoordelijk om voor 1 aen voorzitter dtergd'ijke doeleinden een zoo kostbare, zeld- me en voor wetenschappel ijke en geneeskun- dige dlodeindten onontbeerlijke stof nog ver- der te gebruikem, te meer, waar volgens hem, met nesotborium en radiofhorium even goede lidhtgevende verven kunnen worden bereid'. POGINGEN OM REGEN TE VER- WEKKEN. De „Daily Express" liet gisteravond op Hampstead Heath, een der groote parken van Londen, proeven nemen, om regen te verwek- ken door ontploffingen hoog in de lucht. Zware vuurpijlen, 4 c.M. bommen en andere projectielen werden een uur lang in de lucht geschoten Officieel scheen men aan deze proefnemingen eenige waarde te hechten, want in het Lagerhuis werd van regeerings- wege medegedeeld, dat ze zouden worden bij- gewoond door vertegenwoordigers van het meteoroligsch instituut. Er is geen regen op gevblgd. KORTE B'ERICHTEN. Genie-soldaten hebben in een verlaten steengroeve in de Ardennen een stuk ver- dragend Duitsch geschut gevonden. Bij het communistische lid van den Duitschen Rijksdag Adolf Hoffmann is in- gebroken en voor meer dan 100.000 mark aan kieeren en sieraden gestolen. De Engelsche vliegenier Harry Haw ker is te Hendon uit een vliegtuig van 3000 voet hoogte gevallen en terstond gedood. Het vliegtuig kwam brandend beneden. Men vermoedt, dat hiji zijn toestel in brand zag vliegen en, liever dan een vreeselijken dood te ondergaan, er uit sprong. D'oor een brand zijn zes pakhuizen te Dax (in de Landes, Frankrijk) vemield, welke toebehoorden aan senator Milies La- croix. Er stortte een muur in, waar onder verscheidene personen werden bedolven. Elf hunner werden gedood. In de buurt van de haven van Wil- helmshafen vond tijdens het verbranden1 van buskruit op last van de entente een ontplof- fing plaats, waarbiji talrijke personen wer den gewond waarvan reeds twee zijn over- leden. In Sjirrey (Engeland) heeft een groot, heidebrand plaats gehad', waardoor men in het dorp Tilford genoodzaakt was, vele hui- zen te ontruimen, die echter konden worden gered door het blusschingswerk van de sol daten. Vrouwen in manskleeren hielpen hun daarbij. In den omtrek van Londen zijn de laatste dagen 53 heidebranden gebluscht. In Belgie hebben de laatste dagen tail van bosch- ein heidebranden plaats, die door de droogte haast niet te blusschen zijn. Hon- derden neotareni zijn vernield'. Dte Hlongaiarsche regeering is door den1 gezantenraadl ulitgenoodigd, binnen1 veertien diagem na het van fcracht worden van het vre- desverdrag vertegenwoordigers te benoemen in de oommissie voor de grensafbakeniing. den kantonrechter ontslag te vragen als zoo danig, maar heeft hieraan niet voldaan. Ook de officiter van justitie heeft zich met de zaak bemoeid, en particulieren hebben zich tevergeefs tot d'enMinister van Justitie ge- wend. De bewuste voorzitter is ook lid van den Raad van Tholen en van de Prov. Sta- ten van Zetland. Een deel der bevolking is zeer ontevreden over een dergelijken gang van zaken en schijnt te overwegen zich tot Ged. Staten of den Minister van Binnen- landsche Z aken te wenden. MdTORONGEVAL. Maandagavond is de 38-jarige motorhan- dtelaar W. B., wonende Crooswijksche weg te Rotterdam, met een Henderson, uit de Hugo de Greotstraat de Veemarkt opgere- den. Hij moest uitwijken voor een wielrijd- ster. Het meisje werd evenwel aangereden en viel, waardoor B. het stuur twijtraakte en het trottoir opvloog, tegen de huizen. Hij kreeg verwondingen aan het hoofd en een hersenschudding en moest naar het Groote Ziekenhuis vervoerd worden. Het meisje had een lichte kneuzing aan het enkel opgeloo- pen en is naar haar woning gebracht. DE MILITAIRE PENSIOENWETTEN. In de algemeene vergadering van de ver- Ons Be- een motie aangenomen, waarin er bij de regeering en van dte Tweede Kamer op aangedrongen wordt, de behandeling van de pensioenwetten voor de militairen van land- en zeemacht ten spoedigste en in elk geval voor het reces der Kamer te doen plaats hebben. ANTI-MILITARIST OPGEPAKT. 'In Den Haag heefiii de politie gisteravond aangebradit zekere P. J. v. W. die zich op verdachte wijze ophieldi biji het huis van den minister van oorlog. Bij fouilleering werd op v W. bevondem een iaantal anti-militaristische papieren. GEEN RITUEEL VLEESCH TE AMSTERDAM. In navolging van de Amsterdamsche sla- gers, die besloten hebben geen ritueel ge- slacht vleesch te koopen, hebben ook de gros- siers een besluit genomen, geen vee meer te laten snijden, zulks in verband met een hangend geschil tusschen de slagers onder rabbinaal toezicht en de Kerkbesturen der beide Israelietische gemeenten, betreffende de verhooging van het snijloon voor vee. Dientengevolge wordt sindt Zondag niet meer ritueel geslacht en is naar wordt me degedeeld, in de beide Israelietische vleesch- hallen een tekort aan ritueel geslacht vleesch waar te nemen. Eene poging der Israelieti sche halslagers om het geschil in der minne te schikken, heeft nog niet tot eenig resul- taat geleid. Naar men ulit Amsterdam medtededt, heb ben de beide besturen van de Joodlsche ge meenten vergaderdi en alls resultant der ge- houldten bespiriekilngen kan worden gemeld1, dat morgen weer op de oudte wijze zal worden voortgegaan en: dus de voorziening van ri^ tueel Vleesch zal kunnen worden voontgezet, Maandagavond as. zal opnieuw worden ver gaderdi, ten eiindte een nadere regdimg te tref- fen. DE EX-KEIZER EN DE BELASTING. Maandag is door den gemeenteraad van Doom aan den ex-keizer het antwoord ge- zonden op diens protest tegen den aanslag in de gemeentebelasting. In dit antwoord wordt gewezen op het fdt, dat de gemeente Doom den ex-keizer geenszins heeft uitgenoodigd zich hier te vestigen, dat hij volkomen vrij- heid heeft weer iut de gemeente te vertrekken, dat hij zich zelfs vrij mag bewegen in een groot gcdeelte der provincie Utrecht. Om deze redenen kan het protest niet aanvaard worden. Daarom worat hem vcrzocht zoo spoedig mogelijk aan zijn vcrplichtingen te voldoen, obdat hij reeds op 1 Juli had moe- ten betalen en dus reeds in gebreke is geble- ven. Zooals men zich zal herinneren, gaat't hier om een bedrag van 5000 voor de laat ste 8 maanden van 1020. ONGEVAL IN PHILIPS GLOEILAM- PENFABRIEK. Gistermiddag ontstond een emstige ont- ploffing op de Philips Gloeilampenfabriek. De Fransche Senaat heeft het verdrag i Door tot nu toe onbekende oorzaak, spron van Trianon geratiliceerd. DE VE HGiIFTIOINGENi TE M'EPPEL. Gistermorgen is, naar de „Tel." meldt, nog overlcden de 14-jarige Aaltje Schoenmaker, ut Koekange, die Zaterdagavond ook te Mep- m0esten staken. zullen echter pel Te medische ten. ijswafeltjes at. e Hcsselingen, gemeente gen met een hevigen knal op verschjllende af- deelingen de luchtleidingen, welke aan de wanden zijn aangebracht. Ver in den omtrek hoorde men den slag. Tal van ruiten en glazen bedekkingen wer den vemield. Er ontstond onder het personeel een pa- niek. Verschillende meisjes vielen in zwijm. Het ongeluk, dat zich nogal emstig liet aanzien, liep betrekkelijk goed af. Verschil lende personen zijn door glasscherven ge wond, doch niet emstig. In de afdeeling pomperij werd een vreeselijke ruine aange- richt. Verscheidene afdedingen, die het werk morgen op- hulp ingeroepen Staphorst, is bij zeven patien- MEJ. WESTERMAN Na afloop van de Tweede Kamer-vergade- r;ng van gisteren werd het nieuwe vrouwelij- ke Kamerlid, mej. Westerman, in- een bijeen- komst van de Kamerfrariie van den Vrijheids- bond hartelijk toegesproken en gelukge- nieuw kunnen doorgaan EEN EINDAFREKENING Men deelt de ,N. Rott. C't." mede, dat de onderhandelingen, die nog steeds gevoerd werden tusschen dr. Greve voor Duitschland en dr. A. Plate voor Nederland over weder- zijdsche vergoedingen, voortspruitende uit de uitlevering van zes Duitsche schepen, ter ver- vanging van de zes Nederlandsche schepen bij Falmouth getorpedeerd, eindelijk tot een bevredigeflft multaaf hebben geleffl en de eind-afrckening heeft plaats gewnden, Dezerzijds was vergoeding verschulffigd wegens overgenomen steenkolen en verdere 1 matericlen. Daarentegen had Duitschland de kosten te dragen van sommige herstellingen. De gebrekkige telegrafische gemeensehap tijdens overdracht en herstellingen, de afwe- zigheid op Java van de deskundigen, vol gens overeenkomst aangewezen om de nood- zakelijkheid der herstellingen te beoordeeleni, en eindelijk de groote daling van den mark- koers, waren de voomaamste moeilijkheden, die uit den weg gemimd moesten worden. SCHIPPE RSBE L ANGEN. Van den iheer Hlaazevoet aan den: minister van- L, N en Hi: 1Js het ju'ist, dat1 tijdens de crisis aan dte schippera, wier schip wegens gemis aan berg- ruiimte in de veemen1 is gebezigd dteor den op- slag van regeeringsgraan, een verhooging is I toegekendi van het grondtarief en een duurtie- bijslag is toegekend, boven het te voren over- eengietomten liggeldl? 2. Is het ook juist, dat aan de te Amster dam gelegen hebbende schippera alstoen die verhooiging van het -grondtarief en die duurte- toesliag niet of althans tot geringer percenta ge is toegekend dan aan de destijds te Rotter dam liggendle schippera? 3. Zoo ja, op grond van welke motieven zijn dan den schippera te Amsterdam Tagere tarievem en duurtetoeslagen toegekend voor gelifke taakvervulliihg dan aan de schippera te Rotterdam? 4. Is dte minister bereid om te overwegen of aitenog aan de eerstbedoelde schippera het ge leden tetont kan worden uitbetaald? ONDER FIRMANTEN. In den vroegen ochtend, schrijft het Hbld., was er groote ontsteltenis op den Linaeus- i perkweg. Het zal zoowat vijf uur zijn geweest, toen de bewoners werden opgeschrikt door revol- verschotcn. Wat was het geval? Er woont daar in perceel 112 van die straat een lid van de firma Gcbr. Herman de Vos en Co. De verhouding tusschen- de firmanten schijnt niet al te prettig te zijn en de bewoner van hst genoemde huis had -verschillende stukken onder ziin berusting, welke de mede- firmanten opeischten. Dat had al eens eerder tot onaangenaam- heden aanleiding gegeven en vannacht nu is hot tot een uitbarsting gekomen. De beide mede-firmanten poogden het per ceel aan den Linnaeusparkweg binnen te drin- gen, om zoodoende in bezit te krijgen datge- ne, waarop zij meenden recht te hebben. De toeleg slaagde niet naar wensch. De bewoner ontdekte de ..inbraak" en trachtte de binnen^ dringers tegen te houden. Natuurlijk ging een en ander niet heel vriendelijk toe. Er werden messen getrokken en zelfs kwam er een revolver, die met scherp was geladen, bij te pas Er vielen enkele schoten, welke gelukkig niemand troffen. Wei drong een kogel door een raam van het perceel 110, doch ook zon- der schade van beteekenis aan te richten. De politie maakte spoedig en einde aan het gevecht. Een der firmanten is, in verband met het afschieten van het vuurwapen, in ar rest gesteld. TEGEN DE ZWA.RTE TROEPEN. De heeren W. D. van Renesse, arts, A. F. Wehlburg, leeraar Kofli Landbouwschool, J. G. Wannet, pastoor, A. J. Werner, predikant, D. Tjaillsma, schoolhoofd en- G. F. Breman, koopman, alien' te Devenfer, hebben een voor- loopiige commissie gevormd'. die wil trachten in aUe pi aatsen van ons land comite's te vor- mien,, welke opkomen: tegen de zwarte bezet- t'ing taan den Rijn, die. zegt een circu'aire, „een misdaad is tegenover ons ras en een boon aan de besdiaving. Deze daad1 der Fran- schen overtreft in barbaarschheid' alles. wat de vdkerengesch i edenis ons '.cert". 'Door hiertegen op te kornen, betooigt de voorioopige oommissie, ,verrichten wii ern- stigen cultuurarbeid, die riealleen d'uizen- dten vrouwen en- kinderen zai onttrekken aan sexueele schendinig door Afrikaansche negers, doch ook in de verre toekamst Europa voor een! nieuwe ramp kan- behoedeo KORTE B'ERICHTEN. Mir. Bramtjes, dte nieuw ben-oemde gou- vemeur van Curasao, vertrekt waarschijnlijk in September naar zijn post. Wegens het sterk toegenomen verkeer met Zwitsierliand zullen vier extra-treinen in deze maandi uit Ntedterland naar Zwiteenland loopen. Verschenen is een nadere nota van de Staatscommissie voor het Museumwezen. Verschenen is een nadere nota van de ministers van Wa.terst.aat en; Financien, om- tremti de overeenkomsten .tusschen den Staat en dte Nedi. Spoorwegen. Eveneens is venschenen het eindverslag der comm. van; rapporteurs (Eerete iKaimer) betreffende het toekennen van een voorsehot ten behoeve van de stoomvaartverbinding NderlandiZuid-Afrika. In de algemeene vergadering van aan- dteelhonders der Verzekeringsbanik Kosmos is scherpe critiek geoefendi op diredeuren en oommissariissen. Als een zeldzaamheid wordt bericht, dat er te Epe (G.) een zeug is met 22 big- gen. De moeder kon ze slechts ten deele ver- zorgen; de overigen worden met goed suc- ces met de speen groot gebracht. gezag uffoefenf Hij is een forach giebouwd, sterk en dapper kind der hem omrjngende na- tuur, maar angsfig-leelijik is zijn gelaa-t Dif UIT OTERLEEK. Men verzoekt ons mede te deelen, dat in de godsdienstoefening op 17 Juli,, om half drie, Ds. H. J. de Vries zal worden bevestigd en zijn intree-redte zal houden. UIT BERGEN. Blijkens een in het nummer van morgen voortomende advertentie zal men Zaterdag en Zondag a.s. in het openluchttheater van de povoering van Polyphemos door het klas- siek tooneel, directeur aigemeen artistiek lei- der Albert Vogel, kunnen genieten. Polyphemos" is een herderspel in twee be- drijven van Albert Samain, metrisdh ver- taald1 door Herman Poort De „Po'lyhemos" van dit herderspel is niet de mythologisdhe teen-oogige cycloop dien Ulixes op Sidlie ontmoette, maar een soort woudreus, die in een idyllisch landsdhap leeft te midden van herders en herderinnen over wie hij een soort vorstelijk en ook vaderlijk nerlijik leven heftig tot uiting met alle goede en sledite eigensdiappenin hem zieden lagere, ongetemde begeerten van jaloezie haat en vergelding tegen Galaitea en haar minnaar, deni herder Acis, maar daamaast ontbloden in zijn hart een nai'eve teederheid en liefde. Op vreeselijke wijze overwint dan ten slotte het betere in hemhij besluit zich- zedven ten offer te brengen aan het geluk van Galatea en Acis, en om zich voor immer te bervijden van Ihd. beeld hunner liefde, steekt hij zich beide oojyen uit. Na dit offer gevoelt hij zijn ziel weer vervloeien in vrede en even- wicht, en geleid door Galatea's jongeren broeder, het herderSknaapje Lycas, wendt hij zich als een andere Oedipus naar de een- zaamheid van de wijdruisdiendte zee. Aldus is dit herdersspel geene nabootsing van eenig Grieksch-klassiek voorbeeld, en evenmin mag het de dramatisch bewerking heetten van een bepaald gedeelfce der mytholo- gie; hier zijn verschillende mythologische ge- gevens met andere verbondten tot een nieuw geheel van halfJbarbaaradh, half modern ge- moedsleven;. De beer Albert Vogel zal de rol van Po lyphemos vertolken. De rol van Gulatea wordt door Eleonora van Stekelenburg ver- vuld, die van Acis door Ferd. Stemeberg en van Lycas door Beppie dte Groot. Zooals men ziet zijn de namen der spelera borg, dat er van wat goeds genoten kan wor den. Zaterdagavond treed in de tooneelzaal van „De Rustende Jager" de bekende danse- res Gertrud Leistitow in een geheel nieuw programma op. De begeleiding is in handen van Be Abas. Zij die de begaafdte danseres reeds render zagen zullen ongetWijfeld moeite doen om ook ditmaal aanwezig te zijn. Zij die nog nimrner een dansavond van Gertrud Leistitow, die haar dansen zoo geheel in harmonie met dte muziek weet uit te voeren, bijwoonden, zullen goed doen met tbans de gelegenheid daartoe waar te nemen. UIT URSEM. Aan den dienstplichtige C. Boot, uit deze gemeente, is voor goed vrijstelling van den j dienst bij de militie verleend. UIT HEILOO. Een paard, de helft van een gebroken tuig achter zich aanslepende, holde gisteren de Kerkelaan uit, botste tegen het hek van een der daarover liggende woningen en zette toen in razende vaart langs den Rijksstraat- weg koers naar Alkmaar, waar het gegrepen werd. Heiloo had juist bezoek van een groep der Amsterdamsche schoolkinderen, die telken jare en dagje buiten komen doorbrengen. Juist waren de talrijke kleinen van den hoofdweg afgeleid. Was het hollend paara even vroeger of la ter verschenen, dan zouden de ongelukken niet te overzien zijn geweest DE VERGIFTIGINGSGEVALLEN TE >EPPEL. MEPPEL, 13 Juli. Op verzoek van dr. Broers, Directeur van het Cenitr. Labora- torium van Staatstoezicht op de Volksge- zondheid te Utrecht zijn gisteren bloed en urine van lijders opgezonden. De patien- ten zijn thans alien buiten gevaar. De koningin zond een telegram van deelne- ming. POOLSCHE OPSTANDELINGEN GEFUSILLEERD. BERLIJN, 13 Juli. Engelsche troepen in Myslowitz hebben, volgens een bericht van de „Dena" drie Poolsche insurgenten, die op de binnentrekkende Engelschea van uit eene hinderlaag hadden geschoten-, volgens het standrecht gefusillrerd, EEN NIEUWE OPSTAND IN OPPER-SILEZIe? BERLIJN, 13 Juli. Uit Rybniek wordt gemeld, dat volgens mededceling van vluchtelingen de terreur der Poolsche op- roerlingen van dag tot dag toeneemt in de districten Rybniek en Pless. Door de op- roerlingen wordt bekend gemaakt, dat de 4e opstand reeds 17 Juli zal aanvangen De Polen eischen van de Duitsche bewo ners de streek op 15 Juli te ontruimen;; wie dit bevel niet nakomt, zal over de grenzen naar Polen gebracht worden. BEVORDERD. De hrer C. Kooy, lste schiled bij gemeen- tewerken, is benoemd tot schildersbaas bij de gemeente, terwijl de opperman P. Ton be noemd is tot klerk voorraadmeester. VRIJSTELLING. Aan den dienstplichtige B. Opdam, uit deze gemeente, is voor een jaar vrijstelling van militiedienst verleend. CONCERT IN DEN HOUT. De Liedertafel ,,De Vereendgdte Zangers", directeur de heer L. C. Keereweer, geeft een concert in den Hout op Dinsdag 26 Juli, des avonds 8 uur. 19de VOLKSCONCERT. Als vervolg op ons vorig bericht omtrent bovengenoemd concert, kunnen we nog me- dedeelen, dat dit zeer belangrijk belooft te worden, zoowel wat de uitvoerenden als de te voeren werken betreft. De organist Benset is op muzikaal gebied een persoonlijkheid. Zijn composities dragen alien hetzelfde ka- rakteristieke stempel, en, daar zijn instru- mentale en vocale werken tegenwoordig zeer geliefd zijn, zal het een groot genot zijn, hem in zijn eigen genre te hooren. Over den heer Boedijn als violist behoeven we niet uit te weiden. Zijn subliem spel is hier reeds genoegzaam bekend. Vorige Eoers van heden te keen. I.m. i.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m. 2 - - - 92'Vu 93 -- - - Ontvangen prachtiga STOFFEN OI flllll U B I w Ontvaugen prachtiga voor zaer voordeelige prijzm FactoryR. H. W. LEIDEN, Tel. 122. (Ontvangen per dr..adlooze telefoon.) STAATSLEENINGEN. S Nederl. '19 BANKsINSTELLINGEN. Kol. Bank Indiaehe Bank Handel Mpij. INDUSTR. OND. BINNENL. Insulinde Oliefabr. INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo Bodjone PETROLEUM. Orion Pordtsche Pett. Gee. Holl. Olie Oude Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin. Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Scheepvaart Unie Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oude Deli Senembah Medan Deli Batavia Beioeki AMERlKA. Southern Rails Uniea pacific 94% 94*/4 141»/» 139 141 161 155 162 170 171$ 331/* 32 31$ 414 402 412 411 406-7 281J 270 275 279 1614 157 161 161 161$ 161 140 139 141 142 141 140 125 126 125^ 122 125 126 127$ 126 140 43 43 446J 470 479 479 485 479 170 172 171-4 171 174$ 173$ 495J 508 517 517 521 518 103 105 107 107* 108 101 54 54 10| 501 O 741/* 160 200 130 131 69 113 117 116 113 72$ K'Via 14*/* 387 59$ 60 T" 381 386 386 387 420$ 430 420 422 306 308 308 333 328 93 92 25' 149$ ge koers 3, heden 3 pCt. WISSELKOERSEN. Vddrbeur» Vorige koers koers. op heden Berlljn 4 07$ 4 22i/,-4.27i/, Brussel 23 50 2395 24.05 Londen 1139$ i 11.421/,—11 43 }Jt New-York 3 13 1 3.111/8 3.11 7/s Parijs 24 40 24.571/,-24 65 Weenen 0 46 0.441/, -0 47 Zwitserland 51 85 51.70-51 80 VREEMD B ANKPAPIER. Duitsch Bankpapier frood) 4 07i 4.271/, -4.33 i 'itrin, Hsnkpapier (ongestempeld) 0 30 0..14—0.38 Idem (gestempeld) 0.45 0.41—0.43

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 2