DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Hotel nToelast". no. 163 flonderd drie en twintigste Jaargnng 1921 15 JIJLI Dn nmnmer hestant nit 2 Waflea Abonnemcntsprijs bij voomitbctfiling per 3 mnnnden f 2.—, fr. per post f 2.50. Rcwijsn. 5 ct. Advcrtcntiepr. 25 ct. p. rcgcl, grootere letters naar plaatsrnimte. Bkieven franco N.Y. fioeli- cn ftamllekik. v.li. Herms. Coster Zoon, Voordam C 0, Tel. Mministr. No. 3. Redactie No. 33. YRIJD ifi DircctcurG. II. Hit AIL. HoofJrciiucteurTj. N. A OEM A. HfNDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat heden op -de gemeente-secretarie ter inzage is gelegd he't aan hen ngediende ver- zoek met bijlagen van de N. V. ALKMAAR- SCH'E IJZER- en METAALGIETERI J, al- daar om vergunning tot bet in werking bren gen van een electromotor va n36 P. K. en ver schillende machinerieen, in zijn in aanbouw zijnde constructiewerkplaate in het perceel aan het Wolf pad. Bezwaren tegen deze urtbreiding kunnen worden ingediend ten raadhuize dezer ge- meente, mondeling op VR1JDAG 29 JULI e.k., 's voormiddags te dlf uur en sdhriftelijk voor of op dien tijd. Gedurende drie dagen voor gemelden dag kunnen de verzoeker en ihij die bezwaren heeft ingebracht op de secre- tarie dezer gemeente van de terzake ingeko- men schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 15 Juli 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. C. WE'NDELAAR, Voorzitter. DON'ATH, Secretaris. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat heden op de gemeente-secretarie ter inzage is gelegd het aan hen ingediende verzoek met bijlagen van den Voorzitter der R. K. Bakkerij „Ons Doel", alhier, om vergunning tot het plaatsen van een 2de heete luchtoven en het vergrooten der bak kerij in het perceel Verdronkenoord Wijk C, No. 18. Bezwaren tegen deze ui'tbreiding kunnen worden ingediend ten raad'huize dezer ge meente, mondeling op VRIJDAG 29 JULI e k., 's voormiddags te elf uur en schriftelijk v66r of op dien tijd. Gedurende drie dagen vodr gemelden dag kunnen de verzoeker en Ihij die bezwaren heeft ingebracht op de secre- tarie dezer gemeente van de terzake 'ingeko- men schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 15 Juli 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. C. WENDELAAR, Voorzitter. DONATH, Secretaris. Buitenland NAAR DEN VREDE IN IERLAND. Lloyd George hield Woensdag te Che quers een bespreking, waarbij Chamberlain, Lord Fitz Alan, Sir Hamar Greenwood en Smuts tegenwoordig waren. Naar verluidt is vooruitgang gemaakt ten aanzien van de plannen voor een Iersche conferentie. De be- sprekingen waren zeer uitvoerig en duurden zeven uur. Hernieuwd vertrouwen heerscht sedert Lord Bandon is vrijgClaten, hetgeen het rechtstreeksch gevolg is van de interventie der Iersche leiders, waaruit men opnieuw het bewijs put dat de leiders hun volgelin- gen in de hand h ebb en. De „Times" zegt dat de regeering de her- opening van een deel der Iersche spoorwe- gen, welke gesloten werden tengevolge van de actie van Sinn Fein, overweegt, alsmede heropening van de zuivelfabrieken. De „Morning Post" meent te weten dat een voorloopige overeenkomst zal omvatten, afgescheiden van de bepalingen van de be- staandc Government of Ireland Act, den Dominion-status voor Zuid-Ierland, het- welk vrij var rijksbelastingen zal zijn en volledige fiscale autonomie zal genieten, ter- wijl Noord-Ierland in den toestand van thans zal blijven. De Valera vertrouwt er op, voegt de „Morning Post" hieraan toe, dat fiscale autonomie, in het bijzonder ont- heffing van alje rijkslasten, voor het Noor- den dermate aantrekkelijk zal zijn, dat ver eeniging met het Zuiden slechts een kwestie van tijd is. Een draadloos N. T. A.-telegram maakt melding van tooneelen van verbroedering in Ierland tusschen kroontroepen en Sinn Fei- ners. Te Athlone namen Dinsdag driehon- derd personen van beide zijden deel aan een gei'mproviseerden zwemwedstrijd, die werd gevolgd door een danspartij en gezang. Daarna werd een groot vreugdevuur ont- stoken en te middernacht werd een stoet ge- formeerd, die door de stad trok onder het zingen van Iersche liederen. Het komt verder 'herhaaldelijk voor, dat afdedingen van het Iersche republikeinsche leger en Britsche troepen elkaar ontmoeten De republikeinen nemen dan de houding aan en brengen een militairen groet, waar- op de Britsche troepen een tegengroet bren gen. Beiden gaan vervolgens huns weegs en wuiven elkaar met zakdoeken na. De eerste ontmoeting tusschen den eerste- minister en de Valera heeft gistermiddag plaats. Evenals de ontmoetingen te Dublin ver- leden week, zal zij geen deel uitmaken van een definitieve conferentie, maar voorloopig die- nen om van gedachten te wisselen en zich zoo mogelijk te verstaan over de voorwaar- den en den grondslag waarop de conferen tie gehouden zal worden. Ondanks alle gunstige berichten. over den aanstaanden vrede in Ierland, blijft het in Belfast woelig. Bij nieuwe ongeregeldheden zijn twee politieagenten en 3 burgers ge- wond. DE TOESTAND IN OPPER-SlLEZIe. Volgens de bladen zouden de Engelsche troepen in de districten Beuthen en Kattowitz een aanvang hebben gemaakt met de zuive- ring van het platteland Op de landwegen en in de bwsehei; ordt door Engelsche wiel- rijdeisafdeelingen met machinegeweren en pantserauto's druk gepatrouiileerd. Nabij Kattowitz zouden vier personen, die deel uiii laakten van een Poolsche bende, door de Engeischen zijn gefusillcerd, terwijl Kor- fanty's hoofdkwartier te Schoppinitz onder toezicht der Engelscheu is ontbonden. Kor- fanty zclf bevindt zich niet mecr op Oppcr- Silezisch grondgebied. De „Jemps" bevestigt, dat in de Opper- Silezische kwestie de tijd niet voor een ont- spanning gewerkt heeft. De gcallicerde corn- missarisscn te Oppeln zijn niet tot overeen- stemming kunnen komen over de verdeeling van het volksstemmingsgebieddat is nu een feit. Het blad komt er nu voor op, om deskundi- gen bijeen te roepen, opdat deze van advies kunnen cUenen. Ondertusschen moetcn de ge- 'allieerde regeeringen zelf de kwestie ter hand nemen. Niet alleen de generaals Lerond en Leconte de Lisle zullen aftredtn, doch ook twee andere Fransche generaals en consuls. Zij zullen al ien door Britsche officieren worden vervan- gen. In de verschillende Fransche bureau's m de kanselarij van Lerond en bij dc verschil lende Fraflsche districtsbesturen is men bezig de geheele correspondence met het hoofd kwartier van Korfanty en met de Poolsche volksstemmingscommissie, alsmede met de leiders der opstandige beweging tc vernieti- gen, om te voorkomen, dat die stukken in En gelsche handen geraken. Uiit Beulhen wordt gemeld, dat in het stede- ■lijik ziekenhuis alldaar sedert het uitbreken van de onlusten te Beuthen op 2 Miei j-1. 51 per- sohien wegens emstige schotwonden zijn opge- nomea. Zes hummer zijn gestorven. Het aan- tail op slag gedoode personen is nog niet vast- gestold. NAAR DE ONTWAPENING Officieel werd gisteren medegedeeld, dat Japan de uitnoodiging van Harding voor de conferentie alleen aanvaard heeft met betrek- king tot de kwestie der beperking van bewa- pening, terwijl Japan in zijn antwoord zwijgt over de lewestie van het Verre Oosten. Zoo- lang echter Japan niet definitief weigert te confereercn over de kwesties van den Stillen Oceaan, geeft de Amerikaansche regeering de hoop niet op, dat Japan tenslotte zonder eemg voorbehcud zal toestemmen. De Britsche regeering zou aan Amcrika hebben vcorgesteld, te Londen een inleidende gedachtcnwisseling over de politick ten aan zien van den Stillen Oceaan te houden. De „Timcs" meldt, dat het antwoord van Har ding tot nu toe achterwege bleef, maar het heet dat Harding't denkbeeld onderzoekt en dat het antwoord spoedig kan worden ver- wacht. Downing Street en het department van buitenlandsche zaken hebben hun relaties met alle Norihcliffebladen verbroken van- wege het fel artikel tegen Lloyd George en Curzon in de „Times" van Woensdag. De Washingtonsche correspondent van de „Times" meldt, dat men daar ter stede geen geheim maakt van het feit, dat de premiers van Zuid-Afrika, Canada en Australie met geestdrift ter conferentie zouden worden ont- vangen. De .,New York Herald" en de „New York Times" vernemen uit Londen en Den Haag, dat Nederland met groote aandacht de toebe- reidselen ten opzichte van de voorgestelde onhvapeningsconferentie te Washington volgt. Er zijn teekenen waar te nemen, die er op wijzen, dat het de wensch der Hollanders is aan deze conferentie deel te nemen in ver- band met Nederland's rol in den Stillen Oce aan door zijn kolonien. Ik vemeem uit Washington, schrijft de Londensche correspondent van de TeL, dat het Harding's voomemcn is om het aantal aan dc ontwapeningsconferentie deelnmende naties niet te groot te doen zijn. In de regee- ringskringen te Washington is men van oor- deel, dat Holland's bdang bij den vrede in den Stillen Oceaan van groote gcwicht is, doch dat de ontwapeningsconferentie slechts van indirecten invloed kan zijn op de van weinig beteekenis zijnde marine van Neder land. Evenwel is men te Washington welwillend gestemd ten aanzien van het denkbeeld om vcrtegenwoordigers van Nederland uit te noodigen. F.r is echter nog niets definitiefs beslist. Het „Berliner Tageblatt" vernemt uit Rome: Naar in Vaticaankringen verluidit, heeft de Paus aan president Harding zijn sympa- thie doen kennen met het door dozen geno- men initiatief in bet belang van de ontwa- pening. De Paus verklaarde het te betreu- ren, dat er tusschen bet Vaticaan en deVer- eenigde Staten geen diplomatieke betrekkin- gen bestaan, welke volgens den Paus de actie van Harding aanmerkelijk zouden kunnen vergemakkelijken. DE PROCESSEN TE LEIPZIG. De „Etoile Beige" meldt dat het bericht als zou de Belgisdie regeering de dossiers der Belgisohe processen, welke fact Hof te Leipzig moet behandelen, hebben -teruggenomen, niet geheel juist is. Er is nog geen enkel -hesluit genomen. Trouwens, de eerstvolgendte Belgi- sche zaak zou pas in October voorkomen, zoo- dat de geallieerden nog gelegenheid hebben hun stan d punt te bepalen. AMERIKAANSCHE FINANCIERS TE BERLIJN. Men hedht te Berl'ijn groot gewicht aan het b«oo«lc dar Amerikaanadha finanaLeale am- missie, die daar gister is aangekomen. Een der voomaamste punten, die door de Ameri- kanen in studie wcrdt gfenomen, is het vraag- stuk der stabiliseering van de valuta. In het bijzonder hecht men groote waarde aan de aanwezigheid van den Amerikaan- sehen bankier Baruch, die een der voomaam ste financieele adviseuns van Wilson was. De oommissie blijft tot Zaterdag te Berlijn en vertrekt dan naar Praag. De besprekingen, welke zij voert, zijn van vertrouwelijken aard. EEN NEDERLANDER VEROORDEELD. Het riilcsgerecht te Leipzig heeft zich de laatste drie dagen bezig gehouden met een groot spionnage-proccs. De Leidcr van het complot was een uit Nederland afkomstig koopman, Jongerius genaamd. Het rijksge- recht sprak twee van de beklaagden vrij en rde veroordeeide jongerius tot vijf jaar tuchthuis- straf. GEVOLG EN DER AMERIKAANSCHE IM MIG R AT IE-W ET De nieuwe wet, welke de regeering der Ver- eenigde Staten heeft uitgevaardigd met be- trekking tot de immigratie, geeft af en toe aanleiding tot buitengewone toestanden. Bij ontetentenis van scherp omschreven in- structies uit Washington, passen de met de uitvoering der wet belaste beambten de bepa lingen- er van ook toe op de eerste klas-passa- giers, zoodat zij ook welgestelde -vreemdelin- gen, die na een va-cantiereisje naar hunne za ken in Amerika terugkeeren, noodzaken, aan boord der stoomsdiepen te blijven. Woensdag werden 15 eerste klas-passa- giers aan boord van de Fransche mailboot „Savoie" vastgehouden. Onder hen bevond zich o.a. een gewezen attache van het Fran sche gezantschap te Washington, die een za ken reis maakte. De bek'ende golfspcler, James Barnes, mocht -bij zijn aanko-mst te New York het s.s. „Mauretania" niet verlaten, in verband met die immigratie-wet. Hij woont reeds 16 jaren in Amerika doch heeft zich nog niet laten na- turaliseeren. DE NEDERLANDSCHE CREDIETEN AAN DUiTSCHLAND. De Berlijnsdie correspondent van het Hbl. seint d.d. 14 Juli: Inzake de Duitscli-Nederlandsche crediet- onderhandelingen, die van Duitsche zijde door het Amsterda rscbe fi-Haal der bankfir- ma Mendelssohn Go. worden gevoerd', en die onlangs leidden tot het afsluiten van een crediet van 150 millioen mark, meldt de „Berl. Borsen Ztg." dat er sprake is van een uitbreiding van dit crediet tot 700 millioen gouden marken-. Het is bekend, dat de credietonderhandelin- gen worden voortgezet, doch de genoemde som van 700 milil-ioen zal wel wat te hoog zijn. HET GRIEKSCHE OFFENSIEF Het officieele Grieksche communique over den toestand zegt: De Gneken irwamen vooruit ten Zuiden van Adrands tot aan Barmandjijk. Een zwak- ke vijandelijke afdeeling werd teruggeslagen Ten Noorden van Oesjak drongen de troe pen tot aan den pas ten- Zuiden van Han door. Op het overige front niets nieuws. De troepen bezetten de linie Kroproe, His- sap, Nuzef, Pasja tot ten zuiden van Adra- nas. Zij bereikten de streek van Hanikruy. Zij bezetten de hoogten ten noordfen van de linie AnganererHalikruy. De vijand trok zich terug op sterk verde- digde posities ten noorden van Oesjak en Eskichehir en ten zuid-oosten van Koethaia. De vijand verplichtte de bevoiking door on- gehoorde gewelddaden te volgen op den te rugtocht. De gemiddelde vooruitgang is 70 K M. in twee dagen. GENERAA'L HoFER. jDe command'ant van de Duitsche Selbsfc- schutz, generaal Hbfer, is in zijn woonplaats Ooburg teruggekeexid!. Op het station were hij door vertegenwoord'igers der stad ontvan- gen. Een talrijike mienigte vergezelde -hem naar zijn woning, waar zich ook het ex-hertogelijk paar bevond1 om hem' welkom te heeten. O straat zong de menigte „Dcutschlai Deutsdhland fiber aliles". EEN HITTEGQLF IN DUITSCHLAND. Ook over Duiitsdhiand heeft zidh, nadiat hen gedurende venscheide® weken betrekke! ijk koud1 was jgewecst, de hittegolf uitigebreid. Tot nog tee is men oostelijk van den Rijn ont- snapt aan- de gevolgen van de droogte en de landelijke disri-oten van Dbitschland bieden- een bijzonder voorspoedigen -aanbliik, vergele- ken biji gedeel'ten van Engeland en Frankrijk. IN EEN JACHT VAN 13 TON OVER DEN OCEAAN. Dinsdagoohtend is het 13 ton metende j-adht Nei't'h, toebehoorende aa-n en bestuurc' door dien beer F'bughton, uit Halifax vertrok- ken, om te trachten, den Atlantischen Oceaan over te steken. Hij is slechts vergezeld van 3 vrienden en een kok en hoopt dc rcis in 2 maanden te volbrengen Reeds eerder heeft hi; een dergelijke poging gedaan. Hij legde toen 1000 mijl af, doch moest toen terugkeeren, orndat zijn zeilen te klein waren. Hierin is thans echter voorzien. EEN HUWE LI J KSVOLTREKKING1 IN EEN ZIEKENHUIS. Te Montreal heeft een orgineele huwdlijiks- vol'treMding pl:aals gehad1. De bruiidegom_ en roodvonk-patient, was aan de andere zijde do dominee st-ondeh1 buiten, en de bruid, een van de glasruit der barak van het ziekenhuis te Montreal, en zoo werd het huwelijk vol- trokken tusschen miss O'Brien en mr. Charles Barker uit Vancouver. De bruid. beantwoord- de de vragen door het raam heen. Na de plechtigheid verdween de bruid naar binneni, omi ihet eiae van haar zeswceksche af- zonldening af te waditen. De bruidegom is naar Vancouver teruggekeerd. GEHEIM WAPENVDEPoT ONTDEKT. In een bosch in de nabijheid van Branden burg is een gehdiine wapenbergplaats ontr dekt. Twee fabrieksarbeiders zakten op een ;>Lek in de nabijhdd1 der stadl plotseling in de iardte weg. Toen zij van hun schrik waren be- i nomen, bemerkten zij:, tiiat zij zich in eeu ge- ie'me bergplaata van wapeneni bevonden, waar zidh een groot aantal handgranaten, stalen helmen, legergeweren en twee miitrail- leurs bevjonden. De arbeidcrs stolden1 onmid- dellijk die autoriteiten in kennis met hun ont- dekking, doch toen de politie ter plaatse kwam, waren de wapencn reeds weer ver- dwenen, KORTE BERICHTEN. Volgens een bericht uit Helsingfors heeft de sovjet-regeering alle beperkende be palingen op kapitaalvorming opgeheven. communiste Ruth Fischer te Berlijn De ia Dinsdagavond na afloop van een bedrijfs vergadering der A. E. G., afdeeling turbi nes, gearresteerd -en naar het hoofdeommis- sariaat van politie overgebracht. Professor Lippmann (de uitvinder van de k-leurenfotografie), lid van de Fransch- Amerikaansche missie, is aan boord van de pakketboot „France" overleden. Ten gevolge van de droogte begint in verschillende steden in Spanje gebrek aan water te -komen. Uit Londen wordt gemeld, dat het gis teren voor het eerst na vele weken aldaar heeft geregend. Ut Mexico wordt gemeldi, dat Obregon alle vreemdelingen,, die op vergoeding van schade aanspraak maken, -geleden door de Mexicaansche reyofufie, verzocht eene com- missie van vcrtegenwoordigers te benoemen. De Amerikaansche oorl-ogsschepen hebben Dinsdag Tampico verlaten. Da uit Brunswijk komende D-trein, die 's morgens vroeg te Leipzig aankomf is gis ter tengevolge vail het weigeren der rem op een- stootblok geloopen. Er werden 15 perso nen gewond. Te Epinay, ten Noorden van Parijs, is ©en celluloid-fabriek afgebrand, waarbij ver- schei-dene huizen een prooi der vlammen wer den en talrijke hoot- en korenvelden tot den wortel toe verschroei'den. Ter geleg-enlieid van den Franschen nationa-len feestdag wapperde op het Fran sche gezantschapsgebouw to Berlijn de Tri colors Er hadfden geen ongeregeldheden plaats. De Japansche regeering heeft telegra- fisdh een officieele uitnoodiging geridht tot den prins van Wales om zijn reis naar Indie tee besluiten met een bezoek aan Japan. Besprekingen in hot Eng. Lagerhuis over de bepalingen van het anti-dumpingwetsont- werp zijn geein-digd!. Provineiaal Nieuws UIT EGMOND AAN ZEE. Vergadering van den gemeenteraad van 13 Juli 1921. Twee leden met kennisgeving afwezig, een vacaturc. Voorzitter de hear C. J. Eijm-a. De notulen werden gelezen en goedgekeurd. Medegedeeld werd, dat ingekomcn was een besluit van Ged. Staten inhoudende goedkeu- ring van verkoop van grond aan C. de Graaff. Idem aan C. Wijker. Voorts, dat het stembureau Zaterdag j.l. had beslist, dat de heer Aris Krab aangewe- zen is de vacature in den Raad te vervullen. De heeren van Hall en Medik werden uit- genoodigd de geloofsbrieven te onderzoeken. Aangezien zich geen bezwaren voordeden, werd bcsloten den heer Krab als lid toe te la- ten. De nieuwbenoemde gemeente-ontvanger, legde de vereischtc eeden af, waama de voor zitter den heer Conijn dankte voor den steun, dien spreker van hem als wethouder steeds genotcn had, en tevens namens de gemeente voor zijn arbeid als raadslid en wethouder en vooral voor het werk als voorzitter der be- drijfscommissie. „Je was al half een ambte- naar, nu ben je het volledig. Ik twijfel niet aan onze goede samenwerking en wensch u van harte geluk in uwe nieuwe functie". De heer Conijn dankte voor deze waardee- rende woorden, daarbij ook herinnerende aan de aangename samenwerking gedurende 11 jaar. Hot leed bij spreker geen twijfel, of deze verhouding zou zoo blijven voortduren. Bij de rondvraag informeerde de heer Me dik, of cr haast een vroedvrouw kwam. Hij werd in blijeje verwachting gebracht door de medcdeeling, dat die komenae is. Hierop werd de vergadering gesloten. De heer H. Groen legde met goed ge volg in den Haag examen af voor tweeden stuurman bij de groote stoomvaart. Deze week vergaderde de Vereeniging van Aribtenaren onder voorzitterschap van den heer H. Addens. Achtereenvoigens brachten de heeren Geensen, ter Hall en Rosschaart verslag uit van de bemoeiYngen van het bestuur inzake overeenkomst -met verschillende ieveranciers. Naar aanleiding hiervan ontspon zich een ge- animeerd debat, waarin verschillende zaken besprokeu werden, die, als zijnde in het sta dium van v-oorbereiding, minder voor publi- citeit gcschikt zijn. Met algemeene stemmen werd besloten rich aan tc sluiteu bij de actie der Centrale van Veraaniging^c van Perso- neel in 'sRijks dienst inzake de classificatie der genmiten. Nadat bij de rondvraag nog een voor da ambtenaren belangrijke kwestie ter tafel geko- men was, bracht de heer van Eenennaam na mens de vereeniging warme hulde aan het bestuur voor zijn buitengewonen ijver, hier- bij opmerkende, dat het in Egpiond- zoo zoct- jesaan spreekwoordelijk geworden is: „We zullen dat maar aan het Bestuur overlatcn", in deze vereeniging beteekende: „We zijn er van overtuigd, dat het Bestuur de zaken aan- pakt, zooals wij dat niet zouden doen". Het applaus der vergadering bezegdde deze woorden, waarop de voorzitter met een woord van dank deze vrij langdurige en van opgewekt leven getuigenae bijeenkomst slooi UIT HOORN. Twee schilders alhicr. die op de straatstee- nen hadden geschilderd: „Groenendaal moet vrij", zijn door de poiltie opgepakt. UIT BERGEN. De Gezondheidscommissie gezeteld! te Be- verwijk, waaronder ook djeze gemeente ressor- teert, heeft zich tot de Besturen der in haar amhtsgdbied gelegen gemeenten gewend met eene circulaire, waarin zij, er op wijst dat, hoewel het gebruik van bevroren vleesch van goede kwaliteit in het belang der volksge- zondheid is, het haar toch gewenscht voor- komt dat op den vehkoop van dit vleesch toe zicht woTde uitgeoefendl: le. om te voorkomen dat dit vleesdh, dat aanzienlijker -goedkooiper is, wordt verkocht voor duur vlerach 2e. om tegen te gaan dat minderwaardig inlandsch vleesch wordt verfcocbt als bevro ren vleesch. In verband hiermede geeft de Gezondheids commissie in overweging om, zooals reeds in meerdere gemeenten het geval i®, oyer te gaan tot het maken van eene verordening op den verkoop van bevroren vleesch. -Hierbij zou het hi. aanbeveling vefdienen te bepalen dat be vroren vleesch, zoo mogelijla, niet verkocht worde in winkels, waar tevens yersch in landsch rundvleesch verkrijgbaar dus wel bij varicensslagersdat dnidelijk kenbaar wor de gemaakt dat het verkrij-gbaar gestelde vleesch bevroren vleesch is en dat op de her- komst en prijzen van dit vleesch controls wor de uitgeoefend. Door den heer J. P. Kreb is een adre* aan den Raad dezer gemeente geridht, om -het indertijd- genomen Raadsbesl-uit, waarbij o.m. het maximum aantal vergunningen aan den Bergerweg op 3 en dat aan de Breelaan eveneeens op 3 werd bepaaldi, te wijzigen in dien zin dat het maximum aan vergunningen wordt gebracht voor den Bergerweg op 2 en dat voor de Breelaan o-p 4, aangezien aan de Breelaan des zomers het grootste aantal vreemdelingen zich beweegt en bij eventueel vrijkomen eener vergunning voor den verkoop van stexken drank in het klein, Voor adressant de gelegenheid zou bestaan, eene vergunning te verfcrijgen. Door de afd. Bergen der Anti-Militairis- ten-Vereeniging is aan den Krijgsraad te 's-Gravenhage het volgende telegram ver- zonden: De afd Bergen der Apti-Militairisten-Ver eeniging hoopt, dat uweri raad in het beoor- deelen van de zaak Groenendaal een zooda- nig vonnis zal wijzen, dat voor het Neder- landsche volk zal blijken, dat de instand'hou- ding van den Staat niet vordert de gewetena- vrijheid der burgers geweld aan te doen. Zij verwacht, dat u de vrijiating van Groe nendaal zult gelasten, aangezien ook de Grondwet vordert, dat alleen burgers, daar- toe in staat, verplicht zijn het grondgebied en de onafhankeiiikheid van den.Nederlandschen Staat te verdedigen". UIT ZUID-9CHARWOUDE iHlet dam leven dat -in, de laatste jaren aan heti kwijnen was, schijnt weer te herieven, De onlangs opgerichte dam'bondi benoorden het IJ organiseert een damdag, welke Zondag bij P. Kramer alhier gehofiden wordt. Een veertiig dammers uit Noord-Holiland1 hebben zich doen inschrijven, en zullen zich in gro-e- pen in hun respectievelijke klasse tegen el kaar moeten meten De prijzen zijn diploma's en leunstvoorwerpen. UIT NOORDSOHARWOUDE. Bedanlct heeft voor Wet beroep naar Voor- schotea, ds. J. Hodc te Noordscharwoude. UIT HEILOO. De heer van Vliet, directeur der Rotter^ damsche Luchtvaartmaatschappij, berichtte gisteren: De vliegdem-onstraties gaan Zater dag 16 en Zondag 17 Juli door. Heden komt de vliegmachine in Heiloo met den aviateur Harry Fink, een bekend oorlogsvlieger. Nader vernemen wij, dat de aviateur Fink reeds eerder in dienst van bovengenoemde maatschappij was, zoodat nu wel met zeker- heid de vliegdemonstratie doorgaat. UIT WARMENHUIZEN. Aan den dienstplichtige T. Wierin-g, uit deze gemeente. is vo-orgoed vrijstelling van militiedienst verleend. Stadsnienws. DE KAASMAR'KT. Ondanks de aanhoudemde droogte, die noedz&kelijk een verminderde melicgift van de CODRANT

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 1