Van der Graaf Go. handelsinformatiebureau, incasseeren en regelen aciiterstallfge en fietwiste voideringen. hoot P]«vi*r rtoog otf tart nhrt nwg*. VTRHOOGING LOONEN SCHOOL- V7RHOOGING LOONEN SCHOOL- SCHOONMAAKSTERS DER 2c EN 3e GEMEENTESCHOOL. B. en W. stelkn den Raad voor vast te stellen de navolgende Verordening tot wijzi- ging, regelende de loonen van het vaste per- sonecl, belast met het schoonhouden der openbare lagere scholen. (Gcmecnteblad No. 678). Art. 1. In artikel 1 voor het cijfer 12 ach- ter 2e cn 3e Gemeenteschool te lezen het cij fer: 13. Art. 2. Deze verordening treedt in wer- kmg met den dag waarop het lokaal bestemd voor liet Te Ieerjaar is in gebruik genomen. Aldus besloten. AANVULLING VERORDENING OP HET HEFFEN VAN EEN HOOFDE- LIJKEN OMSLAG. Als voren. WIJZIGING ALGEMEEN REGLE- MENT GEM.-SLACHTHUIS EN DES- BETREFFENDE VERORDENINGEN. Conform besloten. BEVORDERING VREE MDELINGEN- VERKEER. Het Bestuur vain „Alcmaria", Vereendgiing tot bevordering van! het vreemdeliingenver- keer, heeft zich tot B. en W. gewend met de modedeel'ing dat het voomemens as het „Vreemdelingenverkeer" te dezer stede geheel te reargajiiseeron em' in mavolging van andere steden, hier een eigen bureau te stichten dat met medewerking vzan het Gemeentebestuur een centraal puint voor propaganda en recla me voor Alkmaar en omgeving moet woxden. Het verzoekt voor dit doel kosteloos te zijner beschikking te willem stellen de lokalen in het Waaggcbouw, vroeger gebruikt voor den dienst van telegraal en tclefoon. Het Bestuur acht deze lokaliteit, gelegen in het centrum' der stad, pracbtig geschikt voor informatiebureau, wijll alle vreemdelingen steeds bij de Waag terecht komcm en dan ge- makkelij'ic de noodige iin'Iichtingen kummen be- komen. Daar B. en W. van meening zijn, dat de be- gewichtig gcmeentebelang is en dat de be- schikbaarstelling van deze lokalen daartoe krachtig kan bijdragen, stellen zij den Raad voor het gedane verzoek in te willigen en daartoe te nemetn het vollgende besluiit: de Raad, Gezien em verzoek van het Bestuur van „Aftcmiaria", Vereeniging tot bevordering van hot vTeemdelingcnverkeer om haar (kosteloos in gebruik te willen afstaan de lokalen in het Waaggebouw vroeger gebruikt voor den dienst der telegraaf en telefoon, teneinde daarin een bureau te stichten, uitmakende een centraal punt van propaganda en recla me voor Alkmaar en omgeving; Overwegende dat het gcmcentebdang in- wiBiging van dit verzoek medehrcngt; Gelet op de artt. 138 em 194 sub e der Ge- meentewet, alsmede op bijlage N/o. 100 tot het veralag van 's Raads handelingen Besluit Aan het Bestuur van „Alcmaria", Vereeni- gimg tot bevordering van het vreemdelimgen- verkeer, alhier, tot wederopzeggens kosteloos ten gebruike af te staan de lokaliteiten in het Waaggebouw, voorheem in gebruik bij den dienst der telegraaf en telefoon, order voor- waarde dat de door B. en W. te geven voor- schriften voor dat gebruik in het bijzonder die ter voorkomling van' brandgevaax stipt worden nageleefd en de lokaliteitm uitslui- tend worden. bestemd voor de huisvesting van em iiniiormatdeburcau van de genoemde ver- emiiging. Mr. Leesberg deelde mede, dat het on- derhoud aan de vereeniging kwam. De hecr Covers Destijds moest het Waaggebouw ontruimd worden, omdat brandgevaar gevreesd werd. Nu zou wel be- paald mogen worden, dat er niet gerookt mag worden. DeVoorzitter memde, dat men tegen- over de vereeniging meer baas was dan te- genover het Riik. De hcer B a k vroeg of er geen betere gele- genheid was aan te bieden. Spr. vond het hulowaaggebouw beter. De Voorzitter wees er op, dat de ver eeniging het niet gevraagd had, waarop het voorstel zonder hoofdelijke stemming werd aaneenomen JAARWE'DDEN VAKONDERWIJZER- ESSEN N1UTT1GE HiANDEWERKENl Conform besloten. SCHOO LBT BiL IOTHE KE Nl Als voren VASTSTELLING PRIMITIEF KOHIER VAN DE HONDENBELASTING, DIENST 1921. Als voren. De overige genda-puntcn werden aange- houden. De Raad ging hierop in comite. Provinciaal Nienws UIT SCHOORL. Op 20 Juli des voormiddags 10 uur ver gaderde de Raad dezer gemeente. Nadat de Voorzitter had geopend en de notulen van twee voorgaande vergaderingen waren gele- zen, en, behoudens een kleine toevoeging, wer den vastgesteld, deed de voorzitter mededee- ling van diverse ingekomen stukken, waar- van de voomaamste warendiverse goedkeu- ringen van raadsbesluiten hetreffende kleine aan- en verkoopen van grond welke voor ken nisgeving werden aangenomen, benevens de indertijd vastgestelde motor- en rijwielveror- dening welke Ged. Staten terugzond met be- merkingen. Deze verordening zal in den loop der vergadering nader worden behandeld. Tevens waren ingekomen: Verslag van de Commissie tot wering van Schoolverzuim in Schoorl over 1920. Voor kennisgeving aangenomen. Vragen van den heer D. Liihrs lid van de raad, betreffende onderwijsaangelegenheden aan de O. L. School te Groetzal als punt 4a bij de agenda worden behandeld. Schrijven van het hoofd der O. L. School te Schoorl waarin wordt verzocht om in alle 3 lokalen een waterkraan te mogen hebben. Na eenige gedachtenwiseling werd hiertoe be sloten, alsmede worden B. en W. gelijktijdig gemachtigd om alle openbare gemeentegebou- wen bij het Waterleidingbedrijf aan te slui- ten. Nadat de heer Luhrs't nuttige uit hygie- nisch standpunt had bepleit, noodigde de raad tevens B. en W. uit, om met plannen te komen om de closets in de schoolgebouwen van waterdruk te voorzien. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat, (na eenige schommelingen) de scholieren, uit deze gemeente de Handelsdagschool in Alk maar bezoeken, door het dagelijksch bestuur van Alkmaar de toegang tot die school is ontzegd. Spreker vond't eigenaardige hier- van, dat twee leerlingen, waarvoor de ge meente Schoorl wilde betalen de toegang tot de school is geweigerd, terwijl een leerling, waarvoor de gemeente niet wilde betalen, doch waarvoor den vader in Alkmaar is betaald, eindexamen heeft mogen afleggen. De heer Liihrs vond't eigenaardig dat de voorzitter zich bepaald tot een gewone mede- deeling, en vond dit onderwijs een te groot belang om er niet meer van te vernemen. De voorzitter zeide zijne verdere mededee- lingen op te sdhorten totdat Ged. Staten in deze een uitspraak doen. De gemeente is bij dit college over de gedragingen van Alkmaar in beroep. Nog las de voorzitter eenige corresponden- tie in deze- voor. De heer Lii'hrs vond de zaak tamelijk duis- ter en geloofde, dat indien Ged. Staten de- zelfde uiteenzetting kregen welke de raad hier ontvangt, de zaak van Schoorl geen succes zal hebben. De heer den Das vond de zaak van den be- ginne af door B. en W. niet goed opgezet. Nadat de heer Duin informeerde hoe't in andere gemeenten is gegaan zeide de voorzit ter dat Hij nog wel mededeelingen wilde doen in besloten vergadering, waartegen de heer Luhrs zich bepaald verzette. Hij wil open- baarheid en had gewild dat deze zaak em- stiger was aangepakt. Hij stelde voor, de uit spraak van Ged. Staten af te waChten. Al dus besloten. (Wordt vervolgd). UIT OTERLEEK. Den 20sten is in't schoolgebouw de eerste ouderavond gehouden, 17 ouders hadden aan de oproeping gehoor gegeven. Nadat het schoolhoofd eenige inlicbtingen had vers trek t betreffende het doel en de taak der oudercommissie, werd besloten voor de dorpsschool drie leden te benoemen. Gekozen werden de heeren G. Govers, Jb. Slooten en J. Zwaan. Nadat de burgemeester met een enkel woord de vergadering had bedankt voor de medewerking bij het vormen der ver- eischte commissie, den voorzitter voor zijn leiding en toelichtimg, en de benoemden had gefeliciteerd, werd de vergadering gesloten. UIT HEILOO. Voor bet M. U. L. O.-examen, dat op 19 en 20 Juli te Amsterdam gehouden is, slaag de voor het diploma A Cornelia C. Bakker, alhier. UIT BERGEN. Sophia H. van Don, alhier, slaagde te Amsterdam voor het op 19 en 20 Juli al daar gehouden examen voor het M. U. L. O. examen. Aan den dienstplichtige A. J, Burgering, uit deze gemeente, is voorgoed vrijstelling van mililiedienst verleend. Woensdagavond werd in de concertzaal van „De Rustende Jager" de door Burg, en Weth. bijeengeroepen eerste ouderavond voor de Openbare Lagere School gehouden. Men den burgemeester waren tegenwoor- dig 25 te recht aanwezigen Besloten werd het aantal leden der ouder commissie te bepalen op 7. Voor de benoeming der commissie werd staande de vergadering een 16-tal candidaten gesteld. Bij de eerste stemming werden gekozen verklaard de heeren J. Brugman, N. van den Berg en Jac. Strooker. Bij de tweede stem ming werden verkozen de heeren- J. Hoog- iand, A. Bartens, H. C. Mol en G. Taapken. Nadat nog enkele aanwezigen het woord voerden, en de burgemeester eene toezegging deed tot het bespoedigen van een beslissing in zake de schoolkwestie, sloot de voorzitter onder dankzegging voor de opkomst de ver- gadering. De Directie van het Koloniehuis „Voor Jong Nc-derland" te Bergen aan Zee heeft zich met een adres tot den Raad dezer ge meente gewend, met het verzoek het z.g. vrije strand Noordelijker te doen aanvangen. 'In dit adres wordt er op gewezen, dat op het gedeelte strand aan de koloniehuizen aange- wezen, speciaal in den laatsten tijd zich zeer veel bezoekers der badplaats ophouden, dat deze bezoekers dlit gedeelte als vrij strand voor het nemen van zebaden beschouwen, geen gebruik maken van strandtenten en een groot gedeelte van den dag daar doorbren- gen en dat hun onbehoorlijk gedrag groote aanstoot geeft zoowel aan de kinderen als aan de geleidsters en het strandbezoek der kinde ren onmogelijk maakt Op grond hiervan heeft de Directie zich genoodzaakt gezien de inmenging van den Raad in te roepen. Op den hoek van de Dorpsstraat, hoek Schoolstraat, kwam een auto van den heer Nieuwland Donderdagmiddag in botsing met den wagen van den groentenhandelaar N. Schotten. Het mag een wonder heeten dat geen persoonlijke ongelukken zijn voorgeko- men. De auto, een z.g. char h banc9, werd niet beschadigd. Van den groentenwagen brak het lernoen, terwijl diverse soorten vruchten voor en gedeelte over de straat ver- spreid werden. Gemelde hoek is een der gevaarlijkste in de gemeente. Het uitzicht wonlt geheel belem'- merd door het perceel van den heer Hoog- vorst. Met het plaatsen van spiegels zou men het verkeer hier meer veiligheid kunnen ge ven. UIT CASTRICUM. Te Amsterdam slaagde voor het aldaar op 19 en 20 Juli gehouden examen M. U. L. Q. Lodewika J. C. van ddr Heide. Oemengd Nieuws. ALG. SYNODE NED. HERV. KERK. Eerste zitting. De vergadering werd, naar het Hbl meldt, Woensdag te elf uur geopend door ds. Flieringa van Scharnegoutum, als presi dent van jaren. Hij ging voor in gebed en ias daarna Psalm 97. Vervolgens wees hij in zijne toespraak op de groote verantwoordelijkheid van de leden der Synode. Er zijn zeer ernstige zaken aan de orde; missohien dat de Synode voor het laatst in deze samenstelling bijeemkomt. Wij ieven in een zeer emstigen tijd, daar allerlei vragen zich opdringen; waarin voorzichtig- heid dikwijls wordt uitgekreten voor conser- vatisme. Laten wij, leden der Synode, alle overwegingen van welken aard ook, terzijde stellen en Ijat het dagelijks onze ernstige bede zijn, dat wij bij al onze beraadslagingen mogen geleid worden door den Heiligen Geest, zoodat wij hier werkzaam mogen zijn tot eer van onzen God, die roept tot dezen arbeid en tot 'heil van de Kexk, die ons lief is. Als president werd gekozen dr. G. J. Wey- land te Veere; als vice-president bij hersiem- ming tusschen A. de Haan en F. Tammens, A. de Haan te Zwolle; en als secundus van den vice-president F. Tammens te Zuidbroek De gekozenen nemen de benoemingen aan, waarop de heer Flieringa de leiding over- draagt aan dr. G. J. Weyland en hem toe- wenscht wijsheid en tact bij de leiding der vergadering. Dr. Weyland aanvaardde zijne taak en riep een welkom toe aan de hoogleeraren j cn riep de hulp van den secretaris in. Hij wees op het jaar 1905, toen verschillende zaken, die nu op de agenda staan, reeds aan de orde waren, b.v. de zaak van het be- heer, waarbij velen, die toch de Kerk lief- hebben, zich er tegen verzetten, zich daarbij verschuilend achter uitspraken van de recht- bank. Ook de verandering van de bestuurs- regeling is weder aan de orde. Jarenlang leeft het verlangen in de Kerk naar meer „contact" tusschen Synode en Kerk. Thans zal moeten worden onderzocht, of de voor- gestelde regeling inderdaad meer contact zal brengen. De Kerk heeft nog altijd eene zegenrijke taak te vervullen, als zij hare taak stelt in dienen. Niet alleen leden van de Synode, maar alien die de Kerk lief heb ben moeten vertegenwoordigers van dat groote beginsel zijn. Mogen wij alien wer ken met al onze kraehten aan het heil der Kerk. Besloten werd geen voorstellen tot wijzi- ging van de reglementen van niet-leden der Synode, die na de eerste zitting inkomen in behandeling te nemen; terwijl de leden der Synode, die nog voorstellen hdden, werden uitcenoodigd ze Donderdag in te dienen. Een aanvang wordt gemaakt met de be handeling der Bijlagen. Als leden der Synodale commissie moesten aftreden de heeren dr. Meulenbelt en rar TJJssena, aaa wlon tte president een woortl van- dank bracht voor alles, wat zij to het belang der Kerk hebben gedaan. De rekeningen van den quaestor-generaal werden goedgekeurd en hij' ontheven. van alle verantwoordelijkheid voor zijn beheer over het dienst jaar 1920 en hij; werd uit- genoodigd zich met de administratie te blij- ven belasten. 2e Zitting. Na opening van de zitting met gebed, werd de agenda aangevuld en deelde de president mede de samenstelling der ver schillende commissies. Door prof. Van Nes en prof. Aalders werd het volgenr verzoek ingediend: De Synode noodige de kerkelijke hoogleeraren uit haar van advies te dienen ten aanzien van eventueele veranderingen, die zullen moeten gebracht worden in de universitaire voorbereiding tot de Evangeriebediening in verband met lo. de bepalingen van het nieu we academische instituut, 2o. de eischen der Evangeliebediening in het algemeen. Voortgegaan werd met de behandeling der Bijlagen. Wegens vergadering der commissien werd de zitting gesloten. Marktberichten. NOORDSCHARWOUDE, 21 Jub. Schotsche muizen 5.90—/ 11.10; Julia 6.407.70; Koksianen 6.20; Duken 5.306.20; Schoolmeesters 5.10 7; Eigenheimers 3.40—/ 8.40; Blauwe aardappelen 6.80; Drielingen 2.60 7.60; Tuniboonen 3.50—/ 3.90; Drielingen 10.20—/ 11.50; Nep 17.30 tot 20.20 Roode kool 7.10—/ 8; Peulen 10.40 alles per 100 K.G. Bloeml.ooi 4.90—/ 5.30 wr 100 stuks 2e soort 1.20. ZWAAG, 21 Juli 1921. Veiling Bangert en Omstreken. Perziken 816 ct.Bessen roode 3537 ct.; Witte bessen 2035 ct.; Prolific bessen 42—50 ct.; Appelen 1618 ct.; Peren 11—20 ct. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 21 Juli 1921. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor Bloemkool le soort per 100 stuks 3.20 tot 12.70; 2e soort 0.70—/ 2.90. Wortelen 4.107.80 per 100 bos. Roode kool 7.10—/ 8.30; Gele kool 11.20; Witte kool 9; Aardappelen: Julia muizen 6.507.20; Schotsche muizen 6.3011.60; Schoolmeesters 3.40 9.40; Blauwe 6.10—/ 8.90; Eigenhei mers 4.608.10; Drielingen 3.70 5.10; Kleine 2.50—/ 2,70; Graafjes 710.70; Koksianen 3.706.30; Due 5-407.10; Negentigvoud 5.90 tot 6.10; Zilvemep 18.40; Slaboonen 32f 40, alles per 100 K.G. Aanvoer: 15770 st. Bloemkool; 72725 K.G. roode kool; 430 K.G. witte kool; 1600 K.G. gele kool; 9760 bos wortelen; 250 K.G. zilver- nep; 203.400 K.G. aardappelen; 200 K.G. slaboonen. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 21 Juli 1921. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 10—/ 18.25; II 2—/ 3.50; III onverkoop'baar; Roode kool 5.75 7.50; Slaboonen 5—/ 5.70; Witte kool 9.25 per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 21 Juli 1921. Zilvemep 15.70—/ 16.90; Driel. Nep 6.507.10; Schotsdbe Muizen 6 70 12; Schoolmeesters 4.80—/ 7.30; Drie lingen 2.806.80: Eigenheimers 6.20 tot 7; Negentigvoud 5.50—/ 5.90; Du ken 5.60; Blauwe aardappelen 8.90; aanvoer 56650 K.G. aardappelen, 1575 K.G. Nep. Zeetjj<Ungen STOO'MVA ARTLIJNEN. Stoomv. Mi]. Nederland. Oranje (thuisr.) arr. 20 Juli te Suez. Kon. Ned. Stb. Mi]. Adonis vertr. 18 Juli v. Alicante n. Tunis. Irene vertr. 20 Juli v. Lissabon n. Amst. Jris vertr. 20 Juli v. Hamburg n. Amst. Strabo arr. 20 Juli v. Kopenhagen te Gothen burg. Zeus vertr. 19 Juli v. Malta n. Alexandrie. Amor vertr. 20 Juli van Syra n. Nauplia. Erato, vertr. 21 Juli van Amsterdam naar Havre. Helena, vertr. 21 Juli van Amsterdam naar Bordeaux. Titan arr. 20 Juli v. Lorient te Oporto. Kon. West-lnd. Maild. Ceres arr. 21 Juli v. Colon te Londen. Helder, vertr. 21 Juli van Amsterdam naar Colon. Jason arr. 21 Juli v. Chili te Londen. Jan van Nassau vertr. 13 Juli v. Curagao n. Amsterdam. Medea v. Amst. n. Guatemala vertr. 17 Juli v. Havre. v Nickerie arr. 19 Juli Amst. te Paramaribo. Holland Anterika Lijn. Maartensdijk vertr. 21 Juli v. Rott. n. Cuba en New-Orleans. Rijndam vertr. 21 Juli v. Rott. n. 'N. York. Zuiderdijk air. 19 Juli v. Rott. te Hamb. Maartensdijk, v. Rott. n. Mexico', arr. 21 Juli te Antwerpen. Kon. Hotl. Loyd. Hollandia vertr. 21 Juli v. Amst. n. New-Or leans. Lim'burgia (uitr.) arr. 20 Juli te Montevideo. Drechterland, (thuisr.) vertr. 20 Juli van Rio Janeiro. Holland-Australia Lijn. Sloterdij'k (thuisr.) vertr. 21 Juli v. Albany. Holland Br.-Indie Lijn. Ridderkerk arr. 19 Juli v. Rott. te Hamb. HollandWest-Afrika Lijn. Amstelstroom vertr. 12 Juli v. Accra n. Lo me. Rott. Z.-Amerika Lijn. Albireo (uitr.) arr. 20 Juli te Bilbao. Rott. Lloyd. Kediri (uitr.) vertr. 17 Juli v. Colombo. Medan, v. Sydney n. Duinkerken, vertr. 20 Juli v. Kaapstad. Palembang (thuisr.) vertr. 20 Juli v. Perim. Tosari arr. 21 Juli v. Marseille te Rott. Stv. Mi). Oceaan. Mentor, v. Japan n. Amsterd., arr. 18 Juli te Hongkong. Hector, van Singapore naar Rott., vertr. 19 Juli van Algiers. lyk was met rpiegels to trerken. Da Voorzitter oordeelda dit mm ja« schikt in een kleine pleats. Hierop werd de interpellatie gesloten en was het woord aan den heer Oskam voor zyn vra» gen, waarbij hij op het geven van een vaste aanstelling aan den werkman Schoen aandrong. Spr. verlangde dit op grond van de verorde« ning. Sinds 5 weken werkt de man zijn 45 uren per week en presteert hij werk dat men van een flink persoon kan verlangen. De baas waaron* der hij werkt spreekt vol lof over hem, omdat hij een bekwaam vakman is en spr. vroeg hoe is het mogelijk, dat men hem nu met een half loon naar huis zendt. Spr. keurt dit af en had daarom in deze zijn vraag gesteld. Spr. hoopte op een antwoord in bevredigen* den zin. De voorzitter zou straks antwoorden, maar wilde gaarne eenige hamerstukken afdoen. UIT AKERSLOOT. Woensdagmorgen vergaderde de raad dezer gemeente. Afwezig met kennisgeving de heer Helder. De notulen der vorige vergadering wen den na voorlezing onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Goedgekeurd door Ged. Staten de verorde* ning op de keuring van waren. 2e suppl. kohier Hoofd. Omslag dienst 1921, af* en overschrij* ving en onvoorziene uitgaven dienst 1920 en suppl. begrooting dienst 1921. Van het Prov. Drankweercornite werd verzocht met het oog op de kermis een strafverordening te maken toot bet Tcmxjrpw ran starts® «a»nfc op <4ta dagen. Dankbetuiging van de vereeniging van gemeente«ambtenaren voor de verleende sub* sidie voor de stichting. A1 deze stukken voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelde mede dat hij met Sept. a.s. de gemeente gaat verlaten om zich metter* woon te vestigen te Uitgeest, maar dat hi: Burgemeester van Akersloot blijft. Dat hij in verband hiermede aan H. M. de Koningin heeft verzocht om van 1 Sept. 1921 tot 1 Jan. 1923 te Uitgeest te mogen wonen en dat dit verzoek van wege Ged. Staten om advies naar hier is gezonden om het gevoelen van den raad in deze te vernemen. Alle leden zijn er voor om dit verzoek te steunen. Door Ged. Staten zal wel bepaald worden wanneer de burgemeester zitting ten raadhuize moet hou* den. Behandeld werd nog een schrijven van Ged. Staten waarin de raad in overweging werd gegeven het besluit van 11 Febr. j.l. in zake de ambtswoning van de hoofden der scholen in te trekken. De raad deelde dit gevoelen niet en besloot met algemeene stemmen voormeld be* sluit te handhaven. De heer van't Hof stemde bianco. De nieuwe weg in de Boekelermeer zal in kaart worden gebracht en bij de kaarten der prov. legger worden gevoegd. Rondvraag. De heer Koppes vroeg naar het schilderen der school in den Kogerpolder. De Burgemeester deelde mede dat de opgaaf van den opzichter te hoog leek en daarom is door de schilders alhier opgave gedaan hetgeen geen noemenswaardig verschil opleverde met de opgave van Poland. Burgem. en Weth. hebben Woensdag* morgen besloten dit jaar de scholen in de grondverf te laten zetten en a. s. jaar te laten af schilderen. De heer Koppes is anders niet voor inschrij* ving, beter is't iedsr op zijn beur te laten wer* ken. De voorzitter deelde mede dat uit de Woude van enkele ingezetenen een verzoek is ingeko* men om aldaar van gemeentewege water to laten verstrekken. Na enkele bespreking werd besloten, hoewel de toestand met het water critiek begint te worden, hierop niet in te gaan om enkel dit deel der gemeente van water te voorzien, maar dat dit punt toch hun voile aandacht blijft be* houden op welke wijze hierin voor de geheele gemeente te voorzien. Hiema sluiting. Het bouwen van een woonhuis aan het Schouw alhier voor rekening van den heer Koppes is door dezen opgedragen aan de tim* merlieden Blokker en Van Duin. UIT HENSBROEK. De heer Jac. Fok, alhier, leerling van den heer D. Saal, te Alkmaar, slaagdc gisteren voor het examen Bouwkunde M. O. Mej, A. Kok staat als No. 2 op de voor- dracht voor onderwijzeres te Weesperkarspel. In den ouderdom van 68 jaren is te Apeldoorn overleden de heer J. J. Willinge, oud-burgemeester dezer gemeente. Een protestvergadering tegen de gevan- genhouding van H. Groenendaal is door ge- brek aan belangstelling niet doorgegaan. Als spreker was overgekomen de heer P. Oosten- broek uit Haarlem. Bij den gehouden slingerbalwedstrijd alhier tusschen West-Graftdijk en Hens- Hensbroek, won eerstgenoemde vereeniging met 1—0. UIT OBDAM. De heer W. Dekker slaagde te Rolduc voor het eind-examen H. B. S. UIT HOORN. Dc Untenant H. A. Verkuijl, uit het gami- zoen Hoorn, wordt ontheven van zijne deta- cheering te Utrecht. De bij het 21ste regiment infanterie be- noemde Untenants- J. W. E. van Everdingen tn J. J van der Meulcn zijn ingedeeld bij het l ste bataljon te Hoorn. UIT GRAFT. Woensdagavond kwam de raad wederom bij« een om na den arbeid van den dag, met goe« den moed in dezen avondstond den arbeid voort te zetten. Jammer was het dat de heer Heinis niet was gekomen, maar dat had zijn treurige zijde, omdat genoemde een dochtertjc had verloren. Ook was heden wederom niet verschenen de heer Tenty, wegens zijn werk te Zutfen. De burgemeester opende de vergadering en de secretaris las de notulen van de vorige vers gadering, die zonder ops of aanmerking in goes de orde werd bevonden. Ingekomen stukken, o.a. van den heer J. H. Janknegt, dat hij met 1 Aug. a.s. als hoofd der school zijn dienst zal aanvaarden. Voorts overs schrijving uitgaven en begrootingen. B. en W. hebben de kas opgenomen en in orde bevons den. Een ongezegeld adres der Drankwet van NoordsHolIand voor kennisgeving aangenos men. De Gemeenterekening sluit met een nas deelig saldo van 1747.17)4 welke voor de heeren raadsleden ter inzage wordt gelegd, zoo ook voor Armbestuur van Graft en Oosts en WestsGraftdijk. Ingekomen schrijven over het vervolgonders wijs, dat thans bepaald is op 150 uur en vers deeld zal worden over vier maanden: Oct., Nov., Dec., Jan. Het waterschapsbestuur der Hoogheemraden wenscht een gemachtigde, waarvoor de burgemeester de heer D. Smit aanvraagt, die de benoeming aanvaardt. Electriciteitsverordening was in orde ges maakt met den administrateur. De heer Tromp vindt het zoo vreemd, dat te Graft 25 ct. per K.W. moet betaald worden, daar te Groots Schermer maar 18 c t.per K.W. wordt betaald. De voorzitter wenscht te voorzien in een adjunctsadministrateur, alzoo wordt door hem voorgesteld Mej. H. J. Messchaert tegen een belooning van 25 per jaar, aanvang 1 Juli '21 Van de heeren Schoehuis, Jb. Root, K. v. d. Meer was een schrijven ingekomen om inlichs tingen om verbetering van lichtstroom om te werken ipet motors. De kosten voor dat doel zullen aan belanghebbenden worden medeges deeld. Voorgesteld wordt de nieuwe verordening op het schoolgeld, welke de heer Tromp te hoog vindt. Er wordt besloten: tot 1200 vrij en van 1200 tot 1500 12)4 ct. per kind. Res clames hoofd. omslag worden weggelegd tot een volgende vergadering. De heer Tromp vroeg of er nog geen raad op is om tot woningbouw te komen. Te Wests Graftdijk bevindt zich reeds een gezin in de UPWEAlWlJEIf MffiDBBEBSTCNWEXf. A'DAM. R'DAM. Van onzen invloed als het grootste wordt door den handel steeds meer gebruik gemaakt voor het van school. De voorzitter kan daarover niets mededeelen. Door den voorzitter zullen plannen beraamd worden of de gemeente Graft ook kan worden voorzien van kookgas uit de gasfabriek De Rijp. Hierna sluiting. Gisteravond werd, onder leiding van mevr. AdemaDe Man, in het lokaal van den heer Helder de eerste bijeenkomst gehouden van leden en belangstellenden in de oprichting van een afdeeling Heiloo van de vrouwengroep in den Vrijheidsbond. Een dertigtal dames was bijeengekomen. Mevrouw Willekes Macdonald, lid van den Haarlemschen Gemeenteraad, was uitgenoo* digd op dezen avond de beginselen van den Vrijheidsbond uiteen te zetten. Deze had aan de uitnoodiging gaarne ge> volg gegeven en schetste in een sympathieke rede de noodzakelijkheid van het actief wor» den der vrouwen, die zich zoo op de hoogte der maatschappelijke vraagstukken dienen te stel« len, dat zij, naast de mannen, bij de komende vefkiezingen zich een zelfstandig oordeel over de haar thans toegekende rcchten kunnen vormen. Haar rede werd met aandacht gevolgd en bljjkbaar zeer gewaardeerd. Bij de daarop volgende bestuursverkiezing vrw^ hwt TO^pst^<lte tan tutu1 gwkwjwu; gwrtw/ww AdemaDe Man voorzitster, merroirw Vi»» serMet secretaresse, mevrouw Van der Mo» lenGreeuw penningmeesteresse, mevrouw MorraSchermerhorn vice>voorzitster. Tevens werden nog tot bestuursleden geko« zen de dames mevrouw SluisAkkerman, me« vrouw VermeySlingerland en mevrouw Vis* serKooiman.

Alkmaarsche Courant | 1921 | | pagina 6